Vlissingse winkeliers kunnen kiezen GOLDEN FICTION Streven naar inschakeling vrijwillige reclasseerders Burgemeester „schoot" het sportterrein Derckx nieuwe open Bouwplannen N.V. De Lage Landen Lange-elZkebouwblok hoogste in het saneringsgebied Lo Waterverbruik op Schouwen aanzienlijk toegenomen de zachtste van alle! Dirigent Brakman werd koninklijk onderscheiden Paauij enburg Scherp debat tussen burgemeester en zijn wethouder >4*; Als een bij, die van bloem tot bloem zijn honing zoekt, speurt Laurens naar de zachtste tabakken voor Golden Fiction. Laurens U.S.A. tabakken zijn de zachtste van Amerika. Zij maken Afzonderlijk streekplan voor het waterwingebied een grote stap Vlissings „Klavar" musiceerde Algemeen voorzitter mr. Overbeek Mr. Schenkenberg van Mierop nam afscheid als voorzitter Maandag 16 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 VLISSINGEN. De Bouw en Aannemingsmaatschappij De Lage Landen N.V. te Den Haag heeft, zoals gemeld, in samen werking met de Rotterdamse architect K. Landers het initia tief genomen tot de bouw van twee winkelcentra, waarvan er een zal worden gerealiseerd in het uitbreidingsplan Paauwen- burg en de ander in het saneringsgebied van Vlissingens binnenstad, namelijk in het mid den van de Lage Zelke. Omdat de initiatiefnemers meenden dat de Vlissingse middenstanders het eerst de kans moest worden geboden om in aanmerking te komen voor de in beide plannen geprojecteerde woon- en winkelruimten, werd zoals wij vrijdag jl. berichtten, een bespreking met de Vlissingse winkeliers belegd. Daarbij bleek voor de beide objecten een der mate grote belangstelling te bestaan, dat realisering van de plannen in de na bije toekomst vast staat. Met degenen die van hun belangstelling voor de plannen hebben getuigd zal in de ko mende weken nader overleg worden ge pleegd. Het plan voor de winkelbebouwing aan de Lange Zelke ligt in het sane ringsplan eerste fase van Vlissings bin nenstad. De Lange Zelke blijft daarin, zij' het aanmerkelijk verbreed, gehand haafd als verbinding tussen Walstraat en Spuistraat. Met de ontruiming van de betr'ökken panden is reeds; een begin' gemaakt. Hefbouwblok is' ^èpïojëcteerd aan de noordzijde van de Lange Zelke, in het midden van de totale lengte. Het omvat een winkelblok met daarboven vijf la gen flats. Het krijgt een lengte van on geveer 100 m. bij een diepte van onge veer 12 m. Op de beganegrondverdie- ping zullen ongeveer zeven winkels ko men met een oppervlakte van rond 100 m2 elk. Het gehele gebouw wordt onderkei-, derd. De kelderruimte zal dienst doen gedeeltelijk als magazijn of verkoop ruimte van de winkels en gedeeltelijk als bergruimte voor de woningen. De hoogte van de winkels zal onge veer vijf meter bedragen, waardoor het aanbrengen van een insteekverdieping mogelijk wordt. Om het winkelen bij slecht weer mo gelijk te maken zal waarschijnlijk een luifel worden aangebracht. Ten behoeve van de boven de winkels gelegen flats zal in het aan de oostzijde gelegen trappehuis een lift worden ge bouwd. Via galerijen zullen de .flats be reikbaar zijn. De flats zijn alle zgn. vierkamerwo- ningen, met een kameroppervlakte van respectievelijk 25, 12, 11 en 10 m2. Alle woningen krijgen de woon- en grote slaapkamer aan de Lange Zelke, dus aan de zuidzijde. Aan deze kant krij gen zij alle een groot balcon. De boven ste bouwlaag heeft, als afsluiting van het gebouw, een over de gehele lengte doorlonend balcon. De winkels zullen van veel glas voor- zienw orden tussen de met mozaïek steentjes afgewerkte kolommen. Het ge bouw krijgt horizontale banden van be ton, borstweringen van mozaïek en met selwerk van verblendsteen. Op de luifel en het platte dak is ruim schoots gelegenheid voor het aanbren gen van lichtreclames. Het bouwblok wordt het hoogste in dit saneringspro ject. Gezien de grote belangstelling voor dit object denkt de N.V. De. Lage Lan den erover ook een bebouwïngsplan op te stellen voor de gronden aan de an dere zijde van de Lange Zelke, zodat men dan een groot winkelcomplex zal krijgen, dat zal worden gecompleteerd door de bouw van een pand voor de Hema. In het uitbreidingsplan Paauwenburg is ten behoeve van de omliggende wo ningen een winkelcentrum geprojecteerd ter grootte van ongeveer 1600 m2. De opzet van de architect is geweest op dit terrein een aantal winkels te groeperen, die in een gemeenschappelijke bouw een sfeer scheppen, waarin prettig en rustig kan worden gewinkeld. Het ge heel is dan ook ontworpen als een soort Lijnbaan. In een aaneengesloten bouwblok van ongeveer 50 m met een diepte van rond 14 m, waarin zich meerdere winkels zul len kunnen vestigen. Boven de winkels zal een aantal wo ningen worden gebouwd van het maison- nettetype. Deze woningen zullen de be stemming van dienstwoning kunnen krij gen en tot de onderliggende winkels gaan behoren. Voor de winkels zelf is uitgegaan van een zeer flexibele bouw. Door middel Het project-Lange Zelke. van een kolommenstelsel zullen de win- rels qua oppervlak geheel kunnen wor- len aangepast aan de behoefte. Door het grote erf dat dit winkelcentrum zal vrijgen zal het publiek ongehinderd door net verkeer kunnen winkelen. Op het terrein zijn er voorts een aan tal dagwinkels geprojecteerd, die met sen geheel overkoepelende luifel het centrum een prettige beslotenheid zul len geven. De expeditie voor de winkels zal ge heel via de achter het blok gelegen straat kunnen plaats hebben. De gevelkolommen van de winkels zullen worden uitgevoerd in een bekle ding met mozaïeksteen. De gevel in ver blendsteen met kozijnen waarin voor de borstwering een pastelkleurig plaatma teriaal zal worden aangebracht. Advertentie In raad Baarland BAARLAND. In de vrijdagavond gehouden vergadering van de Raad cwam aan de orde de kwestie van de zgn. „meerkosten" van de vleeskeurings dienst van de jaren 195456, waartegen destijds bezwaar is gemaakt dat deze ten laste van de kring kwamen. Hoewel van Ged. Staten nog geen antwoord is ontvangen is bij informatie wel gebleken dat de uitslag twijfelachtig is, zodat nu de andere gemeenten de tekorten over de jaren 1958 tot en met 1960 hebben be taald, B. en W. willen voorstellen tot be taling over te gaan, de uitslag van de kwestie der meerkosten is dan verder een zaak apart. Weth. De Vriend, vertegenwoordiger van de gemeente in de centrale commis sie, deelde in het kort mede hetgeen op de laatstgehouden vergadering was be handeld. De voorzitter zeide dat het klopte, maar vond het sneu dat het op deze wij ze wereldkundig zou worden. Weth. De Vriend ontkende dit; de le den van de raad hebben er recht op in gelicht te worden, hetgeen hij als een verplichting zijnerzijds voelde. De voorzitter zeide het voor de com missie niet prettig te vinden dat het in de krant komt voordat een en ander volledig uitgewerkt in de commissiever gadering ter sprake komt, Weth, De Vriend merkte nog op dat het niet democratisch is dit soort dingen te verzwijgen voor de raad, die straks mede moet beslissen. De voorzitter zei tenslotte dat het niet op de weg van de raad ligt om een en ander wereldkundig te maken. Hierna werd z.h.s. conform het voor stel van B. en W. besloten. Vervolgens kwam de kwestie van de toedeling van het sportterrein aan de or de. B. en W. stelden voor om voorshands akkoord te gaan met een bijbetaling van 643; bij de definitieve toedeling is eventueel nog beroep op de rechtbank mogelijk. De raad sluit zich daarbij aan. De secretaris, de heer L. Evertse, deel de naar aanleiding van een vraag van de heer Van Damme mede dat dit be drag ad 643 ontstaan is door een over- bedeling in grond met 257 m2 alsmede het verschil in taxatie tussen oude en nieuwe veld, waarbij de toegangsweg naar het oude veld laag getaxeerd was. f 1 I i i - irj - sf-41 W inkelweek-attracties in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE. In ver band met de voorbereidingen voor een winkelweek, die van 27 november tot 9 december in het kader van de z.g. St. Nikolaasaetie gehouden zal worden, heeft de middenstands vereniging in ho tel Otte een vergadering gehouden. Besloten werd een etalage-wedstrijd te organiseren. Op 2 december zal een oriënteringsrit worden gehouden voor auto's motoren en brommers. In het bestuur werden gekozen de he ren D. de Meester en A. J. Kopmels. Het project-Paauivenburg. BRESKENS. Zaterdagmiddag werd in „De Uitkomst" de dirigent van het Breskense muziekgezelschap Uit het Volk voor het Volk, de heer P. Brak man, op bijzonder hartelijke wijze ge huldigd. De heer Brakman was name lijk „vijftig jaar in de muziek". De muzikanten waren allen aanwezig toen burgemeester J. A. Eekhout de bete kenis van een dorpsmuziekgezelschap in een kleine gemeenschap schetste. Het leven van de heer Brakman, aldus de burgemeester, is er altijd op gericht geweest om dit muziekleven in Bres- kens op een hoger plan te brengen. Hierbij werd vooral de dienende taak van een muaiekvereniging niet uit het oog verloren. Op geestige wijze haalde de burge meester een aantal herinneringen op uit de tijd toen hij zelf als jong lid van de Aardenburgse muziekvereniging met de grote camion (ouderwetse bode-be stelwagen) de muziekfeesten in de na buurgemeenten bezocht. Namens het gemeentebestuur bood hij aan de jubilaris en zijn echtgeno te hartelijke .gelukwensen aan en deel de mee dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Brakman de ere-me- dalje in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toe te kennen. De burgemeester speldde de jubilaris de onderscheiding op het uniform, waar na de muzikanten het Wilhelmus ten gehore brachten. De heer I. de Hulster, voorzitter van de Breskense muziekvereniging, zei dat het korps in de loop der jaren al veel serenades had gebracht maar zelden met zoveel genoegen als nu. Hij merk te op dat toen de heer Brakman in 1952 de dirigeerstok overnam de mo raal en saamhorigheid in het korps ver te zoeken waren. „Het is voor een groot deel aan uw energieke leiding te dan ken dat de sfeer nu belangrijk verbe terd is," aldus de voorzitter. Namens de muzikanten bood het jong ste lid van het korps, de 11-jarige Han- nie Verduijn, de heer Brakman een prachtig horloge aan. De 8-jarige Wil lie Keijmel, kleindochter van de diri gent, het jongste lid van de drumband, bood mevrouw Brakman een fraai boe ket rose anjers aan. Het daarbij opge zegde versje werd door oma en opa be loond met een stevige pakkerd. Daarna brachten de leden van Uit het Volk, voor het Volk hun jubileren de directeur een klinkende serenade. Namens de bond van muziekgezel schappen in Zeeuws-Vlaanderen sprak nog de heer P. A. Ocke, die de heer Brakman de spil van het Bressiaanse muziekleven noemde. Tot slot volgde nog een drukbezochte receptie en een feestavond. O De Zeeuwse collecte heeft in Drie wegen opgebracht ƒ198.10 en in Elle- woutsdljk 89.25. De opbrengst is ge middeld dertig cent per inwoner. ZIERIKZEE. Het waterverbruik nam in het derde kwartaal aan de N.V. Waterleidingmaatschappij „Schou- wen-Duiveland" ondanks de regenachti ge vakantiemaanden aanzienlijk toe. De stijging bedroeg bijna 17.000 m3 ten opzichte van 1960, dat is 7 pet. Duide lijk weerspiegelt zich hierin het toene mende toerisme. De verlangde hoe veelheden konden met de nieuwe put ten er hij gemakkelijk worden opge pompt. De filters moesten echter veel vaker worden gespoeld en gingen een toenemende vervuiling vertonen. Verbe tering van deze toestand is noodzake lijk. Moeilijkheden in de watervoorzie ning door ernstige buisbreuken of te lage druk deden zich ondanks de ge vraagde grotere waterhoeveeiheden niet voor. Wel moest het aanjaagstation in Zierikzee veel werken om de druk op peil te houden. Advertentie VLISSINGEN. Tijdens de jaar lijkse uitvoering van de „Vlissingse Klavar Muziek Vereniging" traden ruim dertig leerlingen voor het voetlicht die vrolijke melodieën aan hun accor deons ontlokten. Verscheidene nummers zoals „de Sprookjestuin" werden opge luisterd door het optreden van danse resje Monica Denys, leerlinge van de balletschool Soes-tman. De „Fako stars", een cabaretgroep onder leiding van de heer F. Kosters, verzorgde enige sket ches, hierbij geassisteerd door het Zangduo Suus en Emma Francke uit Souburg, die met hun liedjes enthou siast bijval oogstten. Nadat als laatste nummer „sucu, sucu" door de zaal had geklonken sloot de voorzitter van V.K.M.V. de heer A. Talmon, dit deel der avond, en bestond er gelegenheid een dansje te maken op de muziek van „The Free- birds". Dirigent was de heer A. Gijsels, de leiding van deze uitvoering berustte bij de heer Talmon. De duinwaterstanden daalden in de loop van het kwartaal slechts weinig en liggen nog op een peil dat sinds het voorjaar van 1955 niet meer is voorge komen. De regenval was minder dan in het derde kwartaal van vorig jaar, maar nog 29 mm boven het gemiddel de. De standen in de diepe pompput ten begonnen in augustus al weer te stijgen en kwamen ook hoger dan het peil dat in de laatste jaren optrad. Dit was een gunstig gevolg van de sprei ding van de nieuwe putten. De te ver nieuwen acht oudste putten zullen daar om door nieuwe op grotere onderlinge afstanden worden vervangen. Hiervoor werd het aangrenzende duingebied reeds opgemeten. Van groot belang was het besluit van gedeputeerde staten om voor het waterwingebied, tezamen met de an dere in Zeeland, een afzonderlijk streekplan ter bescherming ervan in voorbereiding te verklaren. Dit bete kende een eerste stap op een onge twijfeld nog jarenlange weg, die tot maatregelen tegen mogelijke veront reinigingen van het grondwater in de duinen moet leiden. Juist voor de toe komst is dit belangrijk omdat vooral de groeiende rekreatie, waarvoor een goede drinkwatervoorziening een al lereerste vereiste is, tot uitbreiding van de winning noopt. De werkzaamheden aan het leiding net waren opnieuw zeer omvangrijk. Weliswaar was het aantal gemaakte nieuwe aansluitingen van 58 stuks een derde minder dan in 1960, maar er werd een veel grotere lengte leidingen gelegd. Naast een geringe uitbreiding voor woningbouw (Pauwstraat, Noord- gouwe en Bostonplein, Brouwershaven), werden de meeste hoofdleidingen ge legd bij wegverleggingen en -verbete ringen. Dit betrof de Dorpsweg in Bruinisse, de Kloosterweg in Schudde- beurs, de Rijksstraatweg in Zierikzee en het begin van de Rondweg langs Zierikzee, aan de zijde van Duiveland. Helaas waren dit geen leidingen die wegens korrosie al aan vervanging toe waren. Verder kon de leiding naar het industrieterrein te Zierikzee langs het Groene weegje doorverbonden worden. Tot nu toe moest wateraanvoer door een nauwe leiding geschieden langs de melkfabriek, de grootste afnemer van de Maatschappij. Het onderzoek van de centrale ak- kountantsdienst naar de financiële toe stand van het bedrijf in verband met de subsidiëring werd voortgezet. De in vorige verslagen geuite hoop dat het rapport spoedig gereed zou komen wordt hier herhaald. Wel gereed kwamen de bestektekeningen voor een nieuw kan toorgebouw, met garage, werkplaats en magazijn. Overigens zal voordat kan worden gebouwd nog wel veel geduld vereist zijn. Daar een tekort aan werk krachten ailerwege bestond, vorderde ook het herstel van de zoutsehade aan het aanjaagstation en de bijbehorende woning traag. Bij de administratie werden de voor bereidingen voor de invoering van het nieuwe tarief met kracht voortgezet. Als ook de leveringsvoorwaarden zijn aangepast mag worden verwacht dat van hogerhand geen bezwaren bestaan. MIDDELBURG. De afdeling Zee land van het Nederlands Genootschap tot Reclassering heeft in haar zaterdag Burgemeester Harry Derckxvroeger eerste burger van Heinkenszand, was even uit Budel Noord-Brabantover gekomen om. het tiieuwe sportterrein in zijn oude gemeente te openen. Dat hij behalve op hockeygebied ook in de voetbalsector thuis is, bewees zijn eerste trap op bet nieuwe veld. HEINKENSZAND. De oud burgemeester van Heinkenszand (thans te Budel), de heer H. J. J. Derckx, behoefde zaterdagmiddag slechts één keer zijn voet achter de bal te plaatsen om het gloed nieuwe sportterrein open te „schie ten". Burgemeester Derckx, die vele jaren triomfen heeft gevierd op de sportvelden, bleek het zui ver richten niet verleerd. In Hein kenszand had men de geijkte tra ditie van linten doorknippen ach terwege gelaten. De heer Derckx moest een pop, waarop in fraaie kleuren een voetballer was gete kend, omver schieten, waarna de nog gesloten slagboom' omhoog ging. Een originele uitvinding. Het prachtige sportterrein, vlakbij „Landlust" gelegen, was officieel geopend. Het was zaterdag volop feest in Hein kenszand. Het behaaglijke najaarszon- netje zette ook veel luister bij aan de officiële opening van het sportterrein, het onvolprezen Euterpe" was present voor de muzikale omlijsting en de sport mensen konden zich naar hartelust uit leven op de puike grasmat, „het lijkt wel een heel duur Deventer tapijt" zo als de burgemeester, de heer H. W. Ei sen het in zijn toespraak uitdrukte. Trots Verlenging huurkontrakt VLISSINGEN. In zijn vergadering van 14 augustus 1959 besloot de Vlissing se raad een perceel grond in eigendom bij de N.V. Zeeuwse Metaal Maatschap pij gelegen aan de Oost-Souburgseweg dat deze maatschappij de grond met het daarop staande voor de tijd van twee jaar mocht verhuren aan de Staat der Nederlanden ten behoeve van de Konink lijke Marine. B. en W. stellen de raad voor om overeenkomstig het verzoek van de Zeeuwse Metaal Maatschappij heth uurcontract met twee jaar te ver lengen. De genodigden hadden zich, na het openschieten" verzameld op de een voudige -staantribune. De burgemeester vertelde, dat het gemeentebestuur bui tengewoon trots is op dit sportterrein en dat 't met grote dankbaarheid is ver vuld jegens allen, die aan de totstand koming van het complex hebben ge werkt. Speciaal betrok de burgemees ter in zijn dankwoord de Ned. Heide Mij, Staatsbosbeheer, de D.A.C.W.- dienst en de gemeente-architect met zijn mensen. Zes jaar hebben de voorbereidingen en aanleg van het sportterrein geduurd. Het was in oktober 1954, dat de toenma lige burgemeester van Heinkenszand, de heer H. J. J. Derckx de stoot gaf tot stichting van een sportterrein. In de cember 1960 was het complex klaar. En zaterdagmiddag werd dan voor de eerste maal het terrein bespeeld. Maar toch zijn alle verlangens nog niet in vervulling gegaan. Een streek- zwembad in Heinkenszand is nog een wens, die bij velen leeft. De burgemees ter hoopte intussen, dat de voorberei ding en de aanleg van het zwembad niet zo veel tijd in beslag zullen nemen als bij het sportterrein. Een apart woord had burgemeester Eisen voor de sportmensen. „Jullie hebben nu een prachtig terrein. Ik hoop, dat jullie er een dankbaar ge bruik van maken om zodoende de prestaties op een hoger plan te bren gen". Het is inderdaad een prachtig terrein. Sportminnend Heinkenszand heeft thans de beschikking over twee uitstekende speelvelden, met daarbij nog een oefen- veld. Een vaste kleedgelegenheid ont breekt echter nog, maar het koetshuis op „Landlust" dient als tijdelijke huis vesting. in hotel Suisse te Middelburg gehouden jaarvergadering afscheid genomen van haar voorzitter, mr. Ph. M. Schenken berg van Mierop, die zoals bekend is benoemd tot officier van justitie te Maastricht. Namens bestuur en leden sprak de heer M. D. Baas de scheidende voorzit ter in hartelijke bewoordingen toe. De heer Baas had uitgerekend dat de heer Schenkenberg van Mierop op de dag af drie jaar voorzitter van de afdeling Zeeland is geweest. „Wij hebben het bijzonder op prijs gesteld dat u drie aar geleden na het bedanken van mr. van Empel direct bereid was de voorzittershamer over te nemen. Het moeilijk om substituut-officier van justitie en tegelijkertijd voorzitter van een reclasseringsvereniging te zijn, maar u hebt deze twee altijd geschei den gehouden. Mede door uw energie ishet ledental van de vereniging geste- jen terwijl de financiële positie er nu oeter voor staat, dit was voor een groot deel uw werk". De heer Baas overhandigde de schei dende voorzitter tenslotte een boekenbon als blijk van waardering voor het vele werk dat mr. Schenkenberg van Mierop voor de reclassering heeft gedaan. Uit een voordracht van drie personen werd mr. A. W. Rosingh tot nieuwe voorzitter van de afdeling Zeeland geko zen. Na afwerking van de huishoudelijke za ken hield de algemeen voorzitter van het Nederlands Genootschap tot Re classering, mr. W. H. Overbeek, een causerie over het onderwerp „Heden en toekomst van de reclassering in Neder land". Hij stelde de vraag wat primair is: de voorlichtende taak of de nazorg. De ze vraag zal verschillend worden beant woord al naar gelang de positie van de gene die een antwoord geeft. De rech terlijke macht vindt de voorlichting pri mair terwijl de reclassering is ge neigd te blijven bij de historische prio riteit: namelijk de nazorg, die recht streeks wordt gedaan met diegene die men wil helpen. De twee deeltaken (voorlichting en nazorg) liggen erg ver uit elkaar en de heer Overbeek vroeg zich af of dit niet moet leiden tot op splitsing. Hierna gaf hij een uiteenzetting over de voorlichtende taak die vroeger een pleidooi-karakter droeg maar nu is uit gegroeid tot een objectieve beschouwing over de delinquent en het milieu waar uit hij komt. In de grotere afdelingen heeft men de beschikking over voorlich- tings- en nazorgambtenaren. Hier is echter het gevaar aanwezig dat beiden langs elkaar heen gaan werken. De voorlichting wordt zuiver vakwerk dat maatschappelijk is geschoold terwijl de nazorg kan geschieden door niet vak matige reclasseerders die geleid door ,hun idealisme dit werk kunnen doen. Wedstrijden Het nieuwe terrein werd ..ingewijd" met een wedstrijd handballen tussen een combinatie van Walcherse en Be- velandse dames. Burgemeester Eisen deed de eerste worp. Ook een voetbal wedstrijd stond op het programma. De zaterdagclub ter plaatse Heinkenszand I sjieelde een aantrekkelijke wedstrijd tegen Luctor II, eveneens uit Heinkens zand, maar uitkomende in de zondag competitie. En tenslotte gaf de plaatse lijke gymnastiekvereniging „Atlas" en kele keurige demonstraties. In de dorpsherberg werd tenslotte nog een bijeenkomst gehouden voor de ge nodigden. Tal van sprekers hebben daar nog het woord gevoerd: burgemeester H. J. J. Derckx, de heren J. P. de Regt jr., leider van de verkennersgroep, H. de Hartog, waarnemend voorzitter van de voetbalvereniging Heinkenszand, Chr. Grim, voorzitter van de voetbalvereni ging „Luctor", de heer J. Butijn, na mens de Ned. Heide Mij die de win. naar van de wedstrijd Heinkenszand— Luctor (in dit geval Heinkenszand) een wedstrijdbal schonk, de schoolarts I. D. Fransen v. d. Putte, die een beker aan bood voor de schoolsportdagen, de heer S. Dekker, namens de muziekvereni ging „Euterpe", die een medaille, even. eens voor de schoolsportdagen, over handigde, J. P. de Regt sr., voorzitter namens de gymnastiekvereniging „At las" en tot slot de oud-wethouder, de heer Nijss». Geheimhouding Heeft de reclasseringsambtenaar een geheimhoudingsplicht? Mr. Overbeek was van mening dat deze plicht uit ver schillende punten bestaat. Hij waar schuwde er echter voor dit niet te inter preteren ais zou de voorlichtingsamb tenaar minder gunstige omstandigheden voor verdachte tegenover de rechterlijke macht verzwijgen. Hij vond het niet juist dat het nog voorkomt dat de rech ter of officier van justitie tijdens een zitting bepaalde gedeelten van het re- elasseringsrapport citeert. Voorts deelde spreker mee, dat het Nederlands Genootschap het plan heeft opgevat om een wetenschappelijk amb tenaar aan te trekken, die tot taak krijgt allerlei nieuwe methoden en vormen te bestuderen en eventueel nader uit te werken. Een van de eerste zaken waar mee deze ambtenaar zich bezig zal hou den is de inschakeling van vrijwillige reclasserders. Mr. Overbeek bepleitte ook een nauwe samenwerking van de verschillende instanties die maatschap pelijk bij de zaak betrokken zjn. Tus sen de kinderbescherming en de reclas sering is een coördinatie tot stand ge bracht die nog kan worden geperfectio neerd. De vakopleiding van reclasseerders is dit najaar gestart. Mr. Overbeek noem de dit een gelukkig begin. Het accent bij deze opleiding valt niet op het bij brengen van allerlei kennis, de reclas- seerder moet zijn eigen kennis kunnen refleèteren en toetsen aan die van een ander. Er wordt op deze cursus onder wezen in de reclasseringskunde, dat is het kunnen omgaan met mensen. Tot postcommandant der Rijkspoli. tie te Baarland is met ingang van november 1961 benoemd wachtmeestel le klasse de heer Bruinooge, thans tl Spijkenisse.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3