EEN MARKT WAAR DE KINDEREN DE DIENST UITMAKEN TELEVISIEPRIJS UITGEREIKT Uitbundige lof voor journaaldienst N.T.S. Geen kans op rommel bij Jan Corduwener Molenaar I Geen debat in Straatsburg over sehroot PENNIES FROM HEAVEN KOMEN TERUG &.nrebe^kur: 21'00-22-"» De stqï GEEN KOM VOL GOUDVISSEN IJS MAKEN.... IJS ETEN.... Maagklachten? CHEFAROX Woensdag 11 ottóber 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 V' Ambachtelijk Drie factoren ALS GEHEEL VERMELDINGEN Zacht 3 Geen cijfers Premier De Quay over verkeersonveiligheid V) o' I RADIO I Visitekaartje Van een onzer verslaggevers OTTERDAM. In maart van dit jaar stapte een der groot ste concerns ter we reld, Unilever, via de overgeno men N.V. Stoomzuivel- en Room- ijsfabriek „De Hoop" te Onnen (Gr.) en het nieuwe room- en consumptieijsmerk Ola de ogen schijnlijk rustige Nederlandse markt van consumptie-ijs op. De lange schaduwen van deze ver schijning had men maanden te- voren reeds waargenomen althans in kringen van ijsf abrikanten. Voor hen was het in het begin van dit jaar zonneklaar: het zich bemoeien van Unilever met deze markt, die nu al jaren gelijkelijk verdeeld is tussen de kleine ijs- berijders en circa twin'rg fabrieken, zou twee uitwerkingen kunnen hebben. Allereerst de mogelijkheid van een door reclame en kundig verkoopbeleid van de grote broer geïnspireerd ijsverbruik en daar zouden alle ijsbereiders van kunnen profiteren. Ten tweede een verdere verschuiving van de ijsverkoop door de zogenaamde ijsco mannen met hun schepijs, naar verkoop van verpakt ijs ten gunste van de fabrieken. In dit eerste jaar van de nieuwe Nederlandse „ijstijd" is hiervan weinig gekomen. Het weer was in de zomermaanden te slecht, het ijsverbruik bleef beneden peil. De Iglo N.V. te Utrecht, die voor Unilever het Ola-ijs, gemaakt t.e Onnen (Gr.), op de markt brengt, is voorts zeer rustig gestart en bleek geen verslindende snoek in een kom vol onschuldige goudvissen te zijn. Dat er sprake is van een nieuwe ontwikke ling is overigens buiten kijf: er zijn namelijk schaduwen van nieuwe ver schijningen verschenen van wat zich op deze merkwaardige markt van dat heel bijzondere consumptiegoed ,,ijs" kan afspelen: concentratie van fabrie ken tot grotere eenheden! Een merkwaardige markt? Laten de ouderen de „ijstijd" dertig of meer jaar terugdraaien. De galmende of met een bel rinkelende ijscoman met zijn drie wieler, vierkante wafelbus en korte witte jas behoorde toen tot het rustige Nederlandse straattafereel, waarnaar we nu soms kunnen hunkeren. De orgelman met zijn nog niet gemechani seerd en gelukkig nog door een paard getrokken instrument, de scharenslij per, de bakker met zijn tweewielige broodkar en de melkboer met paard- en-wagen behoorden er evenzeer toe. De kinderen zwierven 's zomers als vliegen om de stroop rond de ijskar ren. Het „ijsje van tien" was toen een heel bijzondere delicatesse meer vanwege de omvang dan om de smaak. Het „ijsje van vijf" of „één van drie" lagen veel meer in de lijn en waren ook nog overvloedig. De gewone kindéhen kwamen meestal' niet verder dan het likken aan een héél klein, parman tig hoorntje met een dopje ijs, dat een cent kostte. De slimmerikken, die een stui vertje of een dubbeltje had den, bestelden natuurlijk vijf of tien ijsjes van één, waarmee zij hun beide handen tot feestelijke waaiers van ijs hoorntjes konden maken. IJs in die dagen was voornamelijk zomer-snoep- goed voor de kinderen, een produkt van vele kleine ijsbereiders, het semi- grootbedrijf met zijn banketbakkersijs- met-wafel of een enkele echte fabriek als de Vami. Advertentie HET 200.000.000* PAKIE KINDERMEEL ï.kijk nou eens, een brief!" Met deze uitroep ontdekte Mevrouw Van Dinther in Uden, dat zij de gelukkige was, die het 200-millioenste pakje Molenaar's Kindermeel had gekocht. Directie P. Molenaar Co's Meelfabrieken N.V. Westzaan ROME (A.P.) Italië krijgt bin nenkort een tweede televisienet. Het zal zondag 4 november officieel in gebruik worden genomen. OOR de oorlog kende men te onzent het fabriekmatig bereide ijs toch ook reeds vrij uitgebreid. Maar ijs kwam toen toch voornamelijk uit de zogenaamde ambachtelijke sfeer: jaar in jaar uit waren het dezelfde families die in de zomer hun geluk probeerden, mannen vonden die bereid bleken met ijskarren met het ijs in emmertjes vol vrieszout de straat op te gaan, en kleine winsten accepteerden. Dat am bachtelijke aspect van de ijsbereiding en ijsverkoop neemt ook vandaag de dag een zeer belangrijke plaats in ons land in. Het drukt zijn stempel op dfe gehele ijsverkoop nog altijd! Het schepijs, het ambachtelijk bereide ijs, dat tot het eind van de oorlog de markt voor 50 procent beheerste, wordt weliswaar langzaam teruggedrongen, maar het handhaaft zich met grote hardnekkigheid ondanks de zicht bare verschuiving van het gebruik in de richting van fabriekmatig bereid ijs. De straatverkoop loopt terug dat staat vast. Maar verdwijnen zal zij nimmer. V7ERDWIJNEN zal daardoor waar- schijnlijk nimmer de tegenstelling op de Nederlandse consumptie-ijsmarkt tussen „liet kleine ijscomannetje" en de grote fabrieken die met hun Volle gewicht en hun verfïjnae methoden meer kunnen doen, meer uit een markt kunnen halen. Maar die hier slechts heel langzaam kunnen oprukken om dat drie factoren het uiterst moeilijk maken om in Nederland ijs te ver kopen, zoals men dat in West-Duits- land, Engeland of Amerika doet. 1 De prijs: algemeen klagen de ijs- fabrikanten over de veel te lage prijs van het consumptie-ijs. „Verge lijk", zo zei ons een fabrikant, „het ijsje van tien dat u hier koopt, eens met eenzelfde ijsje in omringende lan den. In West-Duitsland kost dat ijsje waarschijnlijk veertig of vijftig pfen nig dat is 35 tot 45 cent. In Engeland kost het sixpence een kwartje. In België twee en een half tot drie fran ken ook een kwartje. Die lage prijs is een rem op de ontwikkeling om een beter produkt te leveren. De winst marge is te klein om met een grote reclamecampagne de afzet te ver groten." Anderen zeiden ons: ,,Er is geen geld genoeg voor een goede ver kooporganisatie. Velen van ons lopen vast juist met hun distributie-apparaat, omdat ze zich geen goed betaald per soneel kunnen permitteren. Nog afge zien van het feit dat bij de kleinere bedrijven het bedrijf nog al te zeer in de familiale sfeer ligt." 9 Het botervet: de warenwet schrijft voor dat in roomijs twaalf procent botervet' moei zitten. Botervet maakt het ijs vrij machtig, voedzaam èn duur. Waar m de omringende landen vol staan mag worden met acht procent botervet, daar moet er hier vijftig pro cent meer in. IJs wordt in vele soorten ge maakt. Men kent in ons land: ROOMIJS met twaalf procent melkvet, voorgeschreven door de warenwet MELKIJS met een vetgehalte van drie procent (melkvet). CONSUMPTIE-IJS, waarvan het normale verpakte ijs en het schep ijs drie tot vijf procent plant aardig vet, het zogenaamde Itali aanse ijs zeer weinig vet bevat. In feite is consumptie-ijs het ijs dat we normaal in winkels en op straat kopen. SOFTIJS wordt met speciale machines in café's, restaurants en hotels gemaakt van „ijsmix", een poeder dat vet bevat naar de mate of men er met water roomijs of ander ijs van wil maken. WATERIJS dat een soort bevro ren limonade is, water met een kleurtje, de „lolly's". Roomijs is een specialiteit van en voor de Amerikanen! Verdeeld over diverse landen komt men voor 1960 tot de volgende grote roomijseters in liters per hoofd der bevolking: Amerika 15 liter roomijs Groot-Britannië 9 liter Denemarken 4 liter Italië 2 liter West-Duitsland 1,7 liter In Nederland eet men per hoofd der bevolking per jaar 1,5 liter roomijs en ongeveer 3,5 liter con sumptie-ijs dat is totaal vijf liter ijs per jaar per hoofd. cijfers! De Britten en de Amerikanen halen royaal de acht tot tien liter per man. In die landen is het ijsverbruik ook iets verschoven naar de winter maanden: zeventig procent van het ijs verbruik in de zomer, dertig procent in de winter. De ijsfabrikanten geloven in een toekomst die bijzonder rooskleurig voor hen kan zijn. Zij zien met het Engelse en Amerikaanse voorbeeld voor ogen een tijd komen, waarin de Nederlandse huisvrouw ijs gewoon bij de maaltijden gaat gebruiken. Zij geloven dat ijs als snoepgoed voor de kinderen de belangrijkste klanten! wel zal blijven bestaan. Ten slotte komt reeds zestig tot zeventig proeent van het ijs bij het kind terecht. Maar zij zijn er van overtuigd dat door de invoering van dt koelkast en de ver anderde eetgewoonten er een kans is 's winters meer ijs te verkopen. Ijs is daarenboven geen snoepgoed meer waarvoor volwassenen zich generen. Daarbij zal men overigens nog altijd vrij ver af blijven van de toestand zoals die in Engeland en Amerika be staat, waar de ijsman met zijn auto geregeld aan de deur komt, als de melkboer en de bakker. Want waar haalt men de mensen vandaan die zo ijs aan de deur willen verkopen? Hoe brengt men er de klant toe om een ijsvoorraadje te maken? bereid ijs betreft, staan daarnaast voor reeksen andere problemen. Tot hen be horen, behalve de fabrikant van Ola- ijs, voorts de Vami die tot dusver de enige fabriek was die op het nationale vlak ijs verkocht; Jamin; de fa brikant van Okay-ijs (de zuivelfabriek De Goede Ver wachting te Gilse in Noord- Brabant); de R.M.I. Bij hen dringt zich steeds weer de behoefte aan prijsverhoging op uit concurrentie-over- wegingen durft niemand er echter aan. Zeker de „kleine ijscomannetjes" die samen toch maar eventjes veertig tot vijftig procent van de markt beheer sen, zullen er niet toe overgaan. Daar naast komt er een nieuw ijsprodukt op de markt dat er goed ingaat, het soft ijs. dat zacht is en niet erg koud, maar alleen geschikt is voor directe con sumptie. Zo wordt er over het eenvoudige ijsje, over een markt waarop kinderen een zeer grote invloed uitoefenen en over een ontwikkeling die veel beloven kan, gerekend en gedacht. IJs blijkt ten slotte een produkt te zijn met een heel aparte geschiedenis. Maar het is even moeilijk te gïijpen in concrete cijfers wie weet de juiste omzet in guldens? Niemand in Nederland! als het ijs dat de beste ijsklant, een haastig likkend kind, in een warme hand wil opvangen. J dvertentie voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Het Europese par lement zal volgende week in Straats burg geen debat over de schrootaf- faire houden, hoewel dit voor dinsdag ochtend 17 oktober op de agenda staat. De reden is dat er nog altijd geen rapport is uitgebracht over het onder zoek dat de Hoge Autoriteit van de Kolen- en Staalgemeenschap heeft laten instellen naar de administratie van het vereveningsfonds voor inge voerd schroot. Dit is een zeer omvangrijke controle geweest, op grond waarvan in ons land en in West-Duitsland enkele zaken in handen van de strafrechter zijn gegeven. Een werkgroep uit het Europese parle ment zou daarover ter voorbereiding van het debat rapport uitbrengen. Geen rapport Gisteren kwam plotseling uit Brussel de mededeling dat er geen rapport zou komen. De werkgroep, bestaande uit af gevaardigden uit de zes landen van de E.E.G., was nog niet gereed. Zij zou het niet eens zijn geworden over de vraag of in het rapport al dan niet melding moest worden gemaakt van de maatregelen die de nationale regerin gen op grond van de aanbevelingen van de Hoge Autoriteit hadden genomen, dan wel hadden nagelaten te nemen. Vooral van Nederlandse socialistische zijde zou daarop zijn aangedrongen, hoe wel de overgrote meerderheid van de werkgroep van mening was dat men daarover zijn regering in het eigen par lement ter verantwoording behoorde te roepen. De werkgroep besloot toen maar helemaal geen rapport uit te brengen. Deze beslissing is maandag in Brussel genomen. Er komt dus geen schrootdebat in Straatsburg, omdat de socialisten, die in ons land in de oppositie zijn, hebben ge probeerd bepaalde nationale zaken in het Europese parlement aan de orde te stellen. Als men het nog op tijd eens wordt en een rapport uitbrengt kan het voorgeno men schrootdebat waarschijnlijk in no vember worden gehouden. HILVERSUM. In de stamp- volle Burgerzaal van het Hilver- sumse raadhuis is gisteravond de jaarlijkse televisieprijs van het Prins Bernhardfonds uitgereikt aan de heer C. Enkelaar, hoofd van de journaaldienst der N.T.S. Als voorzitter van de jury bracht de heer W. Vogt de belangrijkste punten naar voren die tot de onder scheiding hebben geleid. Hiertoe behoort in de eerste plaats de grote verdienste van de heer Enkelaar zelf inzake de nieuwsuitwisseling via de Eurovisie. De fotografie en de beeldvorming zijn volgens de jury vaak, ondanks de zweep van de tijd die het werktempo opjaagt, verrassend geweest en daar naast zijn het vooral de doelgerichte creatieve activiteit en de toegewijde arbeid van alle journaalmedewerkers die een onderscheiding ten volle recht vaardigen. De voorzitter van het Prins Bernhardfonds prof. W. F. de Gaay Fortman, wees er op dat de journaal dienst als geheel de prijs heeft ge kregen. „Maar wat is er prettiger voor een leider van een groep mensen wanneer hun werk wordt beloond, werk dat een steun voor tallozen is, die door invaliditeit of ouderdom verstoken zijn van het visuele dagelijkse contact met de wereld om hen heen", aldus de heer De Gaay Fortman, die daarna een telegram met gelukwensen van prins Bernhard voorlas. Evenals vorige jaren was in het juryrapport een overzicht opgenomen van de televisie-uitzendingen die de moeite waard zijn vermeld te worden. Ton Lensink, die in 1958 de prijs kreeg, stond bovenaan de lijst, onder Advertentie !JS DE vijf a zes grote fabrieken onder het twintigtal, dat in Nederland de dienst uitmaakt waar het fabriekmatig De eetgewoonten: „Hoeveel men sen eten er buiten de zomertijd ijs?", vroegen we aan een ijsfabrikant. Negentig tot vijf en negentig procent van het Nederlandse consumptie-ijs wordt in de zomermaanden afgezet", zei hij. „En denk nu heus niet dat we verzot zijn op een snikhete zomer want daar zijn we evenmin bij ge baat als bij een zomer vol regen en wind. Een ideaal zomertje voor onze industrie houdt in: veertien dagen lekker warm weer, dan een paar dagen koelte en wat regen en daaroverheen een paar weekjes warmte. Dus: warmte, maar met mate en niét continu. Want hitte drijft de mensen van het ijsje, waarvan ze door de suiker die er in zit toch ook weer dorst kunnen krij gen, naar de limonade en het bier. Kijk maar naar het koele Denemarken waar meer ijs gegeten wordt dan in warmere landen als Italië en Frankrijk." IN Nederland is de ijsafzet niet te ver gelijken met wat Engelsen en Ame rikanen gebruiken. De Nederlandse vereniging van Consumptie-ijsfabrikan- ten zegt: „Twee en een half tot drie liter per jaar per hoofd der bevolking. Dat is dus goed dertig miljoen liter ijs per jaar." Een fabrikant zei daaren tegen: „Het ligt hoger: drie en een halve liter ijs at iedere Nederlander dit jaar wel op; dat is dus goed veertig miljoen liter. In 1960 was dat vier liter per man; het verbruik daalde dit jaar waarschijnlijk iets door het al te koele weer." De statistiek faalt ten deze tenminste, zij beschikt niet over Advertentie VRAAGT UW HORLOGEK andere door zijn verwezenlijking van de Spooksonate. Voor het veelzijdige werk van Willy van Hemert heeft de jury grote be wondering. Verder werden vermeld: Kees van Iersel, Walter van der Kamp, Gerard Rekers, Jef de Groot, Peter Koen, Luc van Gent, Cas Baas, Frits Butzelaar en Henk Rigters. Voor solo prestaties kreeg Cruys Voorbergh een eervolle vermelding, evenals Kees Brusse en Loudi Nijhoff. Pierre Janssen, dr. Van Swol, Willem Duys, dr. Van Egeraat, dr. L. de Jong, Bert Garthof en Gomperts werd ook lof toegezwaaid. Ten slotte moedigde de jury pro- dukten van eigen bodem aan met als lichtend voorbeeld; de Jantjes en de televisiedetective Uw zoon Jack van Jan de Koek. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De minister-presi dent, prof. mr. dr. J. E. de Quay, spreekt vandaag via de radio een woord van bezinning op de verkeers-, onveiligheid. Zijn toespraak is vanochtend om 7 uur via beide zenders te horen en J wordt een uur later, om 8 uur, en om 1 uur 's middags herhaald. radio vandaag WOENSDAG. De Vara heeft het' muziekprogramma Pennies from heaven weer tot leven gewekt. Het Theateror-, kest speelt onder leiding van Jan Cor-' duwener bekende melodieën. De solisten' zijn Gerry de Groot, sopraan, Wim! Koopman, tenor en Co Hagedoorn, bari ton. Hilversum 1, 8.05. Via Hilversum 2 concerteert om 9.20 het kamerorkest Pi eter Hellendaal. Uitgevoerd worden werken van Pergo- lesi en Mozart. Een half uur later speelt het Radio Filharmonisch orkest onder leiding van Jean Fournet op de andere Hilversumse zender. Eduardo del Pueyo is solist in het Eerste pia noconcert van Liszt en in De Falla's Nachten in Spaanse tuinen. Verder hoort u de ouverture Cyrano de Berge rac van Wagenaar en een suite uit Daphnis en Chloë van Ravel. Onder de titel Sweet Corn presenteert Bill Shepherd met zijn Sweet Cornkoor en -Orkest lichte muziek in het Light programme van de B.B.C., om 8.31. Op- namen van Julie London en de orkes ten van Dolf van der Linden en Eddie Barclay worden gedraaid via Brussel Vlaams, om 10.25. televisie 1 vandaag P een kolossale, spierwitte woonboot in de Vecht woont de man wiens naam onver brekelijk verbonden zal blij ven aan het radioprogramma Pennies from heaven, dat na een af wezigheid van drie jaar vanavond om vijf minuten over negen zijn rentree in de ether maakt: Jan Cor duwener, het muzikale fenomeen dat negen instrumenten bespeelt en de leiding heeft van vijf radio orkesten. Ook de man, die de lande lijke stilte verkiest boven het ge roezemoes van de radiostad. Zijn de spanningen van het optreden voorbij, dan kan men hem zien kuieren door de polders bij Vreeland of sintels zien storten voor de uitbreiding van zijn idyllische parkeerplaatsje dat aan het water grenst. aanleiding om vol trots van wal te steken over haar architectonische kwa liteiten. „Kom maar mee dan kunt u zien hoe 'ongelofelijk praktisch en smaakvol zij onze schuit heeft ontworpen en in gericht." In de fleurige slaapkamers (zij heb ben vier kinderen) tilt hij plotseling de sprei op. „Ziet u, bedden tot op de grond; nooit de kans op rommel er onder. Pasteltinten heeft zij gecombi neerd met fel blauw en rood en het raam van het slaapkamertje van ons Veel vraag „Waarom de Pennies zo ineens terug keren. Er is steeds veel vraag naar gebleven, maar wij houden nu eenmaal liever met een serie op wanneer het hoogtepunt zo ongeveer is bereikt. Dat geldt ook voor mijn kwartet van des tijds. Ik krijg nog steeds brieven van luisteraars die vragen waar het toch is gebleven. Beter zo dan omgekeerd. Wij zijn nu dus aan de verzoeken tegemoetgekomen en ik denk dat ik mij daarover misschien het meest ver heug." Jan Corduwener laat even zijn blik over de spiegelgladde Vecht glijden en als hij een sigaret heeft opgestoken, verklaart hij zich nader. Oma en tieners „Het is altijd mijn lievelingspro gramma geweest, niet alleen omdat wij het uitvoeren met een flink orkest en solisten, die je weten te inspireren, zoals dit keer Gerrie de Groot bijvoor beeld met haar zuivere, warme ge luid, maar omdat dit halfuur op het hele gezin is afgestemd. Zowel oma als de tieners vinden er iets van hun gading. Het klinkt misschien wel een beertje vreemd, maar daarin ligt juist de overeenkomst met mijn eigen persoon. Ik heb altijd de intimiteit van de huiselijke kring gezocht en ook ge vonden, al bijna vijfentwintig jaar." De vrouw, die meer lief dan leed met hem kreeg te delen, komt binnen met de thee en dat is voor haar man dochtertje is uitgebouwd, dan kan zij helemaal de rivier afkijken." Terug in de riante huiskamer neemt Corduwener weer plaats dicht bij de witte vleugel, waaraan tot diep in de nacht die lawine van arrangementen wordt geproduceerd. „Gelukkig heb ik Bert Paige en Pi Scheffer bereid gevonden om mij wat uit handen te nemen, want er staat mij een bijzonder druk seizoen te wachten. Gelukkig maar, ik houd niet van niets doen Het Grand Gala-orkest blijft ge handhaafd en ook het kleine Theater orkest, dat de omlijsting verzorgt van het zondagochtendprogramma van Bob Spaak. Verder komt het Ballroomorkest te rug in de serie „Al is het niet met de bruid". Dan heb ik nog mijn kwartet met Harry Mooten, dat betrokken is bij de quiz van Theo Eerdmans." WOENSDAG. T.V.-Dansant is de ti tel van een programma van en over dansen, waarmee deze televisie-avond begint. Vervolgens een opvoering van Menotti's opera „The old maid and the thief" (De oude vrijster en de dief), die oorspronkelijk geschreven is voor de ra dio (9 uur). Na de epiloog een Avond college Nederlands (10.10). België Vlaams presenteert om 7 uur een aflevering van Ivanhoe en vervolgt om 8.30 de avonturen van kapitein Ma- thias, schipper naast Mathilde. In de serie Sprekende stenen vanavond iets over de Vergane grootheid van het mon nikendom in Cappadosië (9.10). België Frans biedt een film, De ze vende hemel, met Danielle Darrieux, Noël-Noël en Paul Meurisse (8.30), ge volgd door een literaire uitzending (10.10). Duitsland: Een avondje in het Odeon-. theater is de titel van een amusements programma, dat om 8.20 wordt uitgezon den. Na een documentaire over de Ara bische piratenkust (9.20) volgt een uit zending gewijd aan het elfde festival van Berlijn (10 uur). het kppt| DONDERUAG 12 OKTOBER bekeken JAN CORDUWENER terug met Pennies „Wat doet nu het televisienieuws in de huiskamer?" zo vroeg de N.T.S.- commentator Coen van Hoewijck in de documentaire Tien jaar televisie nieuws, die gisteravond op het scherm werd gebracht. Ten antwoord kwam het woordje „Storing" op het scherm. Deze documentaire was samengesteld door een der journaalredacteuren, Jan Gerritsen. Bekende en onbekende Nederlanders, onder wie de hoofd redacteur van de N.R.C., mr. Stempels de eilandvoogd van Rottumeroog', Toxopeus, een mijnwerker, een huis vrouw en een scholier gaven hun mening over het journaal. De vertegenwoordigers der andere massacommunicatiemiddelen, pers, film en radio stelden daarbij dat zij het televisienieuws niet als concurrent maar als collega beschouwen. Tot slot werd getoond hoe onbegrensd de mogelijkheden van de televisie zijn als kunstmanen eenmaal als relaisstations gaan fungeren. Als visitekaartje van het gisteren met de televisieprijs van het Prins Bernhardfonds onderscheiden N.T.S.- journaal had deze documentaire zeker zijn verdienste. Wij hadden alleen wat langer in de keuken van het journaal willen kijken dan ons nu werd ge gund. HILVERSUM I. 402 M. „Aïï?0: Nws: 710 Gym; '•2« Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram: 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Morgenwijding: 10.00 Gram; 10.50 V d kleu ters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Omr ork; 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb me- ded; 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing: 12.43 Hammondorgelspel-, 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 Beursber; 13.30 Lichte muz; 14.00 Zangrecital en kamermuz; 14.30 V d vrouw; 15.05 Dieren in en rondom het huis lezing; 10.00 Geval- progr; 17.00 Gram; 17.30 V d jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz- 18.30 Sportpraatje; 18.35 Gesproken brief' 18.40 Lichte muz; 19.00 V d kind; 19 05 Gram; 19.30 V d jeugd; 20.00 Nws; 20.05' Residentie-ork., koor en sol; 21.30 De gewo- ne verkoudheid, hoorsp: 22.10 Amus muz- 22.30 Nws en meded; 22.45 Journ; 23.00 Sportaet: 23.10 Discotaria: 23.5524 00 Nws HILVERSUM H. 298 m. - KRO: 7.00 Nws: 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging- 8.00 Nws: 8.18 Gram: 8.50 Vdhuisvr- 9 4Ó Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram; 10 15 Mor gendienst; 10.45 Gram. KRO: 11.00 V d zie ken: 11.45 Gewijde muz; 12.00 Middag, klok noodklok; 12.04 Gram; 12.25 V d boe- ren; 12.35 Land* en tuinb meded- 12 38 Gram: 12.50 Act; 13.00 Nws; 1315 Gram* 13'„4° F,e„v„ar l'ro*r- NCRV: 14.00 Metropole ork, 14.30 Gram; 15.25 Gram- 15 35 instr kwint; 16.00 Bijbeloverdenkhig; 16 20 Muzb kaal gespr; 16.50 Gram; 17.00 V d ieugri- 17.30 Gram: 17.40 Beursber; 1745 Prome' nade-ork; .18.15 Sportrubriek; 18 30 Gra™ 18.50 Sociaal perspektief; 19,00 N-ws eii Grlm-eri9 70 p°S-man af' Paatje; 19.15 S 3 Radl°krant; 19.50 Pol lezing- 20.00 Gevar progr; 22.30 Nws; 22.40 Avond enden" solf '23.2*5 5Mo(^neS^vóluti^irtis^^ Nwsf*CUZe aChte" [TELEVISIE I NTS: 20-00 Journ. AVRO: 20 20 TeWï Frif^P Sf3° .Do.cumentair progr' over het DUITSLAND V d kind; 17.00—18.05 Idem (s. 18 25 n- P^?grj UNDR: 18-20 Prog?-'overz- TV-sp^^flaTS^ws0'00 Iourni 20'2» 19 on v ®ELGia VLAAMS Nws- 20 Hot* taa^cursus; 20.Q0 SX- TV-spe?,et22m40nNwkse: 20'30 18 30 u .BELGIË FRANS Po.8M..rNgwds: SS Vsp^Tao^o0 cumentair progr; 22.30 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9