GOLOEB ALS GAST MET EIGEN KAMER Geheime zender „weggestoord" Olaeryn TWEEBAANSWEGEN IN HELE Neo-Silvikrin Franse kamer zwicht voor de regering Papoea's zijn nooit geraadpleegd LIGA Russische chemicus kan op verhaal komen O.A.S. KWAM IN DE ETHER Nog een dode na ongeluk met busje GEEN ONTSLAG VOOR MAJOOR NIEUW GELUID OP CONGRES Overschat belangstelling voor ruimtevaart niet Pierrot tekent geen beroep aan Hondje ontdekt vluchteling BETOOG VAN SUBANDRIO WEERLEGD P seudo-dominee veroordeeld Woensdag 11 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 5? Suggestie voorzitter Veilig Verkeer PAS HIER VOOR OP! IN GEZELSCHAP GEEN LEIEN DAKJE CONTACTEN VOORLOPIG GEEN UNIVERSITEIT IN DEVENTER FRÏDTJOF NANSEN HERDACHT Veel gezochte Duitser in Nijmegen gepakt Wenken gingen aan schippers voorbij Steeds meer erkenning voor Syrië Van een onzer verslaggevers ALMEN Tussen Zutfen en Goor, in een vriendelijke bosrijke streek, zal de Russische chemicus Goloeb kunnen bekomen van de dramatische gebeurtenissen. De Rozenhof in Almen is een statig, wat ouderwets uitziend gebouw, gelegen in een park even van de straatweg verwijderd. Wanneer Goloeb daar deze week binnenkomt, wordt hij de gast van de open afdeling van de jeugdgevangenis. Hij zal niet de enige gast op De Rozenhof zijn, want een jonge Pool wacht er al enige tijd op de ministeriële beslissing over zijn aanvrage tot asiel. De eerste dagen zal de Russische chemicus wel nodig hebben om op ver haal te komen. Dat is meestal zo met politieke vluchtelingen, hoorden wij op De Rozenhof. Politieke vluchtelingen hebben hun hele vroegere leven opgegeven. Of zij de vlucht zorgvuldig hebben voorbereid, of een onver wachtse kans hebben aangegrepen, in beide gevallen komt er altijd een grote geestelijke terugslag. De Rus Goloeb, die onder smarte st- Dit is villa De Rozenhof, waar de Russische chemicus Goloeb (inzet) tijdelijk zal verblijven. LEIDEN. „Ruim alle drie- baanswegen op. Leg geen nieuwe driebaanswegen aan en maak van bestaande driebaanswegen, ondanks verlies aan capaciteit, tweebaanswegen." Dit beroep op de overheden deed de voorzitter van het Ver bond voor veilig verkeer, jhr. Th. Röell, vandaag aan het be gin van de jaarvergadering van dit verbond in Leiden. Jhr. Röell betoogde, dat het eapa- citeitsverlies ruimschoots zou opwe gen tegen de winst aan veiligheid. Op driestrookswegen worden wegge bruikers steeds weer verleid tot het maken van levensgevaarlijke inhaal- Advertentie Eerst komt roos dan volgt haar uitval daarna verhoornt de hoofdhuid.*, en kaalheid is het eind. Dit kunt u verwachten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoe ding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRIN! Sifvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook tiw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! Kuurflacon io-Silvikrin f7.60 Voor de dagelijkse haarverzorglng is er Silvikrin-Lotion met of zonder vet f 1.70 of f3.30 de biologische haarvoeding! manoeuvres met alle desastTeuse ge volgen van dien. De voorzitter zei dat een van elke 218 Nederlanders jaarlijks direct ge troffen wordt door het leed, dat 1900 doden en 48.000 gewonde verkeers deelnemers met zich meebrengen. Om van de onpeilbare smart van de duizenden indirect getroffen nabe staanden maar te zwijgen. Jhr. Röell was verheugd over het voornemen om de minister van ver keer alle bevoegdheden tot snelheids beperking te geven. Bij het aangeven van snelheidsbeperkingen zou het ove rigens aanbeveling verdienen door ach tereenvolgende borden met. bijvoor beeld 100, 90 en 80 km. een snelheidsli miet van 70 km aan te kondigen meent het verbond. Rijbewijzen Ofschoon het bromfietsprobleem niet ernstiger is dan het ganse verkeers probleem, dringt het verbond toch aan op rijbewijzen voor bromfietsen, af te geven na een eenvoudig examen. Er is nog niet ingegaan op een aanbod van het verbond deze examens op eenvou dige wijze mogelijk te maken. De heer Röell constateerde met vreugde dat het aantal afdelingen van het verbond is toegenomen tot 457. Af wijkende standpunten en eenzijdige stappen van de Nederlandse vereniging bescherming voetgangers hebben ge leid tot afbreking van de samenwerking bij de voorlichting inzake de nieuwe voetgangersregeling, aldus Jhr. Röell. De A.N.W.B. heeft in een brief aan minister Korthals gevraagd de wettelijke voorschriften voor het aan geven van opgebroken wegen grondig te herzien. De nu gebruikelijke waar schuwingen, door wegenbouwers aan gebracht op grond van al lang ver ouderde paragrafen in het Wegenver keersreglement, kan het verkeer vaak pas op het allerlaatste ogenblik zien. Hieruit vloeien regelmatig ongeluk ken voort, aldus de toeristenbond. In de brief wijst de bond de mi nister erop dat het verlichten van ver sperringen en zelfs het aanbrengen van reflecterend materiaal wettelijk niet verplicht is: „indien «nogelijk" moeten er lampen worden geplaatst, zegt de wet. Bovendien staan waar schuwingsborden veelal niet op vol doende afstand van de opgebroken weg en zijn deze borden vaak te klein, aldus de A.N.W.B. DEN HAAG (ANP). Dankzij een snuffelend hondje is maandag in de struiken bij het Veluweplein in Den Haag een zestienjarige jongen aange houden, die daar lag te slapen. Hij bleek ontsnapt te zijn uit een jongens- internaat in Maarsbergen. De eigenaar van het hondje, die het dier aan het uitgelaten was, had de politie gewaar schuwd. De vluchteling bleek 150 gulden op zak te hebben. Dit bedrag was, zo be kende hij, afkomstig van een inbraak in een huis op de begraafplaats West duin in Den Haag, die hij zaterdag had gepleegd. lijke omstandigheden afscheid heeft moeten nemen van zijn vrouw, zal de rust op De Rozenhof zeker nodig heb ben. Hij krijgt er een eigen kamer en is niet aan het huis gebonden. In het ruime bos kan hij onbespied en on bewaakt zijn le venseven wicht terug proberen te vinden. Wil hij het grondgebied van De Ro zenhof verlaten, dan zal dat in gezel schap van een ambtenaar moeten ge beuren. Dit is allereerst een praktische maatregel: Goloeb is «een vreemde in Nederland, hij spreekt de taal niet en kan zich dus alleen moeilijk behelpen. Bovendien geeft het toekennen van een voorlopig asiel nog geen volledige vrijheid. Een langdurig onderzoek zal nog moeten worden ingesteld mede voor de veiligheid van Nederland voordat Goloeb zich vrijelijk door ons land zal kunnen bewegen. Als vluchtelingen enkele weken op De Rozenhof zijn en zij enigszins met hun nieuwe toestand vertrouwd zijn geraakt, hebben zij de gelegenheid zich in het huis op de een of andere manier nuttig te maken. „Wie asiel vraagt verwacht niet dat alles van een leien dakje zal lopen. Het verrichten van wat huishoudelijke bezigheden in een tijd dat zij toch niets anders kunnen doen is echt niet te veel gevraagd", meende een van de be ambten. Hij vertelde dat dit nog nooit op verzet was gestuit en dat er over het algemeen een prettige verstandhou ding heerste. De Poolse vluchteling glimlachte breed vanaf een houten serre, eventjes boven ons. Neen, hij kon geen onder houd toestaan, want zo lang zijn zaak in onderzoek was, liepen al zijn con tacten met de buitenwereld via de procureur-generaal van Arnhem. Van de beambte hoorden wij, dat men op De Rozenhof niet doelbewust werkt aan het acclimatiseren van de vluchtelingen in de Nederlandse samen leving. „Maar hoe gaat dat", klonk het laco niek, „wij spreken geen Russisch, Pools, Spaans of Chinees. Na een week kent iedere vluchteling hier al een paar woorden Nederlands. En als ze weg gaan kunnen ze zich meestal vrij aardig verstaanbaar maken." Hoewel ook de post van de vluchte lingen op De Rozenhof door de procu reur-generaal wordt gecontroleerd, be staat voor hen wel gelegenheid contac ten te leggen voor later. Is het asiel recht eenmaal definitief verleend, dan raakt De Rozenhof zijn gast kwijt en staan andere diensten klaar om hem aan een plaats in de Nederlandse samenleving te helpen. Dat is voor de Russische chemicus nog verre toekomstmuziek. Als hij deze week op De Rozenhof aankomt, wacht hem nog een lange weg. De eerste stap pen op de weg naar de vrijheid kan hij zetten langs eeuwenoude bomen en in een vriendelijk huis, waar men begrip heeft voor zijn problemen. De Pool lachte vriendelijk toen we weggingen van de wit geschilderde serre. Zijn ogen vertelden dat hij dank baar was. Van onze correspondent PARIJS. - De Franse regering heeft de eerste schermutseling met het parlement gewonnen. De „voor rangskwestie", die de landbouw voorstellen van de regering meteen van de agenda had kunnen afvoe ren zonder dat zij in discussie wa ren gebracht, is wel door een afge vaardigde van de M.R.P. gesteld, maar werd, voordat men tot stem ming had kunnen overgaan, alweer ingetrokken. Voordat het zover was had de rappor teur van de kamercommissie de rege ring erop gewezen, dat de voorstellen, zoals zij waren voorgelegd bepaald niet de goedkeuring van de kamer zouden krijgen. Wijzigingen De regeringstekst spreekt zich uit voor maatregelen, die ten doel hebben de landbouwprijzen op peil te houden, terwijl de kamercommissie meent, dat deze prijs progressief moet worden opgetrokken om daardoor de boeren stand op hetzelfde niveau te brengen als andere economische sectoren. Zij meent, dat de technische prijs, die moet worden vastgesteld, internatio naal voldoende concurrerend zal zijn, omdat de Euromarkt een voldoende groot afzetgebied vormt. Zij hoopte dat de regering met de door de ka mercommissie vastgestelde wijzigin gen rekening zal houden. Bereidheid Om deze laatste waarschuwing kracht bij te zetten liet daarna een afgevaar digde van de M.R.P. bij wijze van waarschuwingsschot zijn „voorrangs kwestie" los. Pisani, de nieuwe mi nister van landbouw, zei daarop dat de regering graag bereid is met de kamer over amendementen te praten. De kamer mocht echter niet verlan gen, dat de regering voor nu en voor altijd landbouwprijzen ging vaststel len. Daarop vroeg de fractievoorzitter van de M.R.P. een schorsing van de ver gadering tijdens welke de fractie be sloot de voorrangskwestie in te trek ken. Daarna kon het debat beginnen. Advertentie HARMONISCH IN SMAAK, AFWERKING EN VERPAKKING Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Na de stichting van de derde T.H. in Enschede is het onwaar schijnlijk dat er binnen afzienbare tijd een universiteit in Deventer of ergens anders in Overijssel zou worden opge richt. Deze mededeling van minister Cals staat in het eindverslag over -het wetsont werp over de derde T.H. Of een afdeling weg- en waterbouw kunde in Enschede gewenst zou zijn, wordt onderzocht. De minister wijst er op, dat deze afdeling in Delft voortdu rend groeit: aan het eind van het afge lopen studiejaar waren er ongeveer elf honderd studenten in deze afdeling. DEN HAAG. Italië heeft, zoals men in ens land vreesde, inderdaad de invoer van vette kalveren stopgezet. Er is een minimum-prijsregeling van kracht geworden die in de praktijk neer komt op een sluiting van de grenzen voor Nederlandse vette kalveren. De Nederlandse regering heeft haar landbouwattaché te Rome opgedragen bij de Italiaanse regering aan te drin gen op nieuwe invoermogelijkheden. Eigen nieuwsdienst WINSCHOTEN In een ziekenhuis in Winschoten is de 62-jarige J. H. Jager overleden. Hij was maandag bij het on geluk met een Volkswagenbusje, waarin acht arbeiders zaten op weg naar hun werk in Duitsland, bij Bellingwolde zwaar gewond. De 51-jarige H. Grooten uit Scheemda was op slag gedood. Twee gewonden liggen nog in het ziekenhuis. Hun toe stand is ernstig. Van onze correspondent PARIJS. De O.A.S. heeft haar woord gestand gedaan en is gistermiddag met een uit zending gekomen op een golf lengte, die vlak naast die van radio-Algiers lag. Veel hebben de Algerijnen van deze uitzen ding niet kunnen verstaan als gevolg van de activiteit van een Franse stoorzender. De clandestiene uitzending die met zoveel spanning door de Algerijnen tegemoet was gezien, liet aanvanke lijk wel op zich wachten. Om één uur was radio-Algiers (programma Frankrijk 5) met haar nieuwsuitzen ding begonnen op de gewone golf- lengte_ van 306 m. Pas om kwart over één hoorde men op een golf lengte van 300 m duidelijk een man- nestem die de uitzending van „Ra dio-Frankrijk de stem van Frans- Algerije" aankondigde, gevolgd door het traditionele strijdlied, de Afri kaanse mars. Nauwelijks had een tweede spreker de luisteraars gewaarschuwd, dat de uitzending zou worden voortgezet „op andere golflengten om aan de storingen te ontkomen" of de uitzending werd door een stoorzender onverstaanbaar gemaakt. KAT EN MUIS Op dat ogenblik begon een spel van kat en muis tussen de stoorzender en de clandestiene zender waaraan ontel bare luisteraars deelnamen. Technici van de Franse radio zijn ervan overtuigd dat deze uitzending afkomstig was van een boot, die in de Baai van Algiers kruiste. Daar er op het tijdstip van de uitzending veel vis serschepen op zee waren was het niet mogelijk de plaats van de zender te bepalen. Als merkwaardigheid zij hierbij ver- Van onze correspondent NEW YORK Mr. C. W. A. Schürmann, Nederlands permanente gedelegeerde bij de Verenigde Na ties, heeft er zijn leedwezen over uitgesproken dat Indonesië zo snel en zonder verdere studie een ne gatieve houding tegenover de Ne derlandse voorstellen inzake Nieuw- Guinea heeft aangenomen. In de Algemene Vergadering weer legde mr. Schürmann, gebruik ma kend van het recht van antwoord, maandagavond laat het betoog van de Indonesische minister Subandrio. Hij bestreed met name Subandrio's stel ling, dat de bevolking van Nieuw-Gui- nea het zelfbeschikkingsrecht al in 1945 heeft uitgeoefend. Geen mandaat De Papoea's, zo zei mr. Schürmann, zijn bij de onafhankelijkheidsverkla ring van Indonesië nooit geraadpleegd. Met de bewering dat de bevolking van Nieuw-Guinea het zelfbeschikkings recht al heeft uitgeoefend, bedoelt de Indonesische regering in feite dat In donesië dit voor haar heeft gedaan zonder daarvoor mandaat te hebben gekregen. Als de Indonesische overtui ging dat het volk van Nieuw-Guinea 55 zich als een deel van Indonesië be schouwt juist is, dan zou dat duide lijk blijken als er een volksstemming werd gehouden. Indonesië zou zulk een stemming moeten verwelkomen, om de wereld op die manier een bewijs voor zijn stelling te leveren. Mr. Schürmann herinnerde in dit verband aan het verhaal van de kok die de kip de vrije keus liet of zij met een dikke of een dunne saus zou worden opgediend, maar haar niet vrij liet om te beslis sen of zij al dan niet zou worden op gegeten. Beroep De belangrijkste beslissing zou de Papoea's worden onthouden, als zij te horen zouden krijgen dat zij deel van Indonesië moesten uitmaken en slechts een beperkte mate van autonomie zou den krijgen. De Nederlandse gedele geerde deed ten slotte een beroep op minister Subandrio de zaak nog eens goed te overwegen. De Nederlandse voorstellen zouden voor Indonesië wer kelijk niet onaanvaardbaar moeten zijn, aldus mr. Schürmann. De resolutie die Nederland over Nieuw-Guinea heeft ingediend, zal pas in behandeling kunnen komen na dat dringende problemen zoals de op volging van de secretaris-generaal en de kwestie van de vertegenwoordiging van China aan de orde zijn geweest. meld, dat op het ogenblik dat de O.A.S. de Franse zender „veroverde", de directeur van de Franse radio juist een inspectiereis in Algiers maakte en dat hij de uitzending in de studio van radio-Algiers heeft gevolgd. TEGENSPRAAK De Spaanse regering heeft nog altijd geen beslissing genomen over de gear resteerde leiders van de O.A.S., van wie de clandestiene uitzending beweer de, dat zij in het geheel geen deel uit maakten van de O.A.S. Zij sprak zich evenwel tegen door gistermiddag om kwart over vier te trachten het Spaan se consulaat-generaal te Algiers op te blazen. Na het besluit van de Spaanse rege ring vraagt men zich in Frankrijk af wat de houding van de Italiaanse rege ring zal zijn tegenover de naar Italië gevluchte leden van de O.A.S. en haar sympathisanten, zoals oud-minister Soustelle. In een weekblad, Europa Libera dat praktisch het eigendom is van de oliemagnaat Mattei zijn enkele weken geleden „onthullingen" verschenen, die zouden bewijzen dat de naar Italië gevluchte Fransen tegen hun land samenzweren en daarbij hulp ontvangen van Italiaanse neo-faccisten. WANTROUWEND Naar aanleiding van deze beschuldi gingen heeft de Italiaanse regering doen weten: dat de Italiaanse politie een van de 1 wantrouwendste is van geheel Europa en dat zij met een overmaat aan manschappen het doen en laten van genoemde Fransen scherp in de géten houdt; O dat in het bijzonder het doen en laten van Soustelle en van andere bekende Franse activisten, die naar Italië zijn gevlucht, bij de Italiaanse regering volledig bekend is. Zij heeft er nog geen aanleiding in gezien om bepaalde maatregelen te nemen; o dat de Italiaanse autoriteiten er bepaald niet van verdacht kunnen worden égards in acht te nemen ten aanzien van neo-fascistische be wegingen; dat het Italiaanse ministerie van binnenlandse zaken heeft moeten lachen om de onthullingen van Europa Libera. DEN HAAG Het Hoog Militair Gerechtshof heeft de 46-jarige reserve majoor W. J. van de P. veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk en 250 gulden boete we gens het opmaken van valse declara ties. De krijgsraad had dezelfde straf opgelegd, echter met ontslag uit de dienst. De advocaat-fiscaal had bij de behan deling in hoger beroep dit gedeelte van het vonnis reeds laten vallen, omdat de beklaagde inmiddels is afgekeurd en derhalve toeh geen dienst meer zal doen. Majoor Van de P. was laatstelijk hoofd van de afdeling radio en televisie van de legervoorlichtingsdienst. Hij had veel contact met artiesten, die hij ook wel eens consumpties moest aanbieden. Hij had een representatievergoeding van 220 gulden per maand voor dit doel ge vraagd, maar het verzoek daartoe was afgewezen. Op normale wijze waren de ze kosten niet te declareren en omdat de majoor van zijn salaris niet kon blij ven bijpassen, had hij tenslotte de kosten in andere declaratieposten verwerkt. Hem was valsheid in geschrifte tot een bedrag van 246 gulden te last gelegd. Op een onbewaakte spoorwegover gang in Aalten is gistermiddag de 59- jarige D. J. Freriks uit Sinderen omge komen. Hij werd door een trein gegrepen toen hi) met zijn bromfiets op de over weg reed. Van onze redacteur wetenschappen WASHINGTON. Het was een zeer koude douche die de Ameri kaanse socioloog Donald Michael de deelnemers aan het twaalfde congres van de internationale As- tronautische'Federatie heeft toege diend. „Het is een naïeve, door wensdro men ingegeven gedachte", verklaarde Michael in een voordracht over de wijze waarop het publiek reageert op het ruimtevaartnieuws, „dat het pu bliek positief zou reageren op de ruimtevaart. Integendeel de mensen staan er vrij onverschillig tegenover. Het zou daarom onverstandig zijn al te veel waarde te hechten aan de huidige bereidheid van het Ameri kaanse volk tot instemming met het besteden van enorme kapitalen voor ruimtevaart projekten. „Wij mogen ook niet aannemen", al dus Michael, „dat het publiek belang stelling voor de rnimtevaart heeft om dat de geestelijke horizon van de mens er wijder door zou kunnen wor den." Dit was een geluid zoals nog nim mer iemand het in een ruimtevaart congres had laten horen. Het was een teken van de geleidelijke overgang van een perjode van schier ongebrei delde fantasieën en op de verbeel dingskracht van het publiek afgestem de ingenieursdromen naar een tijd perk van nuchtere realiteitszin en ge zond verstand. Michael maakte het zijn gehoor, on der wie vele vooraanstaande juristen, duidelijk dat de „gewone man" een zeer matige belangstelling voor de ruimtevaart heeft en er eigenlijk al leen maar aandacht voor heeft als een „rariteit". Die belangstelling stijgt af en toe boven het minimum uit als er een menselijk element in het ruimte vaartnieuws wordt gebracht zo stelde hij. Michael doelde hier kennelijk op Advertentie In de fles, lost geheel op Als pap, klontert niet Droog uit de hand héérlijk van smaak! Krachtige Kost voor het Kind! Van onze correspondent OSLO Het gezellige Fridtjof Nan- senplein in het hart van de Noorse hoofdstad tussen de parlementsge bouwen en het nieuwe stadhuis, stond gisteren in het teken van de herden king van de grote vriend van de vre de, die zijn naam aan dit plein had gegeven. Het was gisteren honderd jaar gele den dat Nansen bij Oslo werd geboren. In de voormiddag begon de herden king met een plechtigheid aan het graf van Nansen te Polhogda waar hij ge woond heeft. Daarna waren er feestelijk heden in de universiteit vkn Oslo, waar Nansen eens leraar in de zoölogie was. Het was de bedoeling geweest dat Ham- marskjöld hier de herdenkingsrede had uitgesproken. Medaille Het hoogtepunt van de viering in de universiteit was de uitreiking van de Nansen-medaiRe 1961 aan koning Olaf door de hoge commissaris voor de vluchtelingen, de Oostenrijker Felix Schneider. Het instituut van commissa ris voor de vluchtelingen der Verenigde Naties is een directe erfenis van Fridt jof Nansen, die van de Volkenbond voor de eerste maal deze titel had gekregen. De Nansen-medaille was vroeger al eens uitgereikt aan koningin Juliana en me vrouw Roosevelt. ROTTERDAM. De 58-jarige P. L. P. uit Rotterdam, die zich heeft uitgege ven voor dominee, is gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek. De man had geld ingezameld „voor de verspreiding van lectuur in zieken huizen en sanatoria". Dit leverde hem zoveel op, dat hij er zeven jaar lang van kon bestaan. de wederwaardigheden van de Ameri kanen Shephard en Grissom en van d» Russen Gagarin en Titof. Belangen De publieke belangstelling voor de ruimtevaart wordt volgens de wel zeer openhartige woorden van deze Ame rikaanse socioloog in hoge mate ge stimuleerd door bepaalde groepen die nauw zijn betrokken bij de ontwikke ling van de ruimtevaart. „Nog zeer lange tijd", zei hij, „zullen die be langengroepen de ontwikkeling van de ruimtevaart naar hun hand blijven zetten." Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Een veelgezoch- te Duitser, de 32-jarige P. R., is in Nijmegen aangehouden. De man, die zowel door de Nederlandse als 4e Duitse politie voor verduistering werd gezocht, is overgebracht naar Am sterdam. Vijf maanden geleden was de Duitser plotseling uit Amsterdam verdwenen, waar hij als hotelbediende werkte. Hij was met een auto van een andere Duit ser naar Eindhoven vertrokken, waar hij van zijn werkgever 365 gulden moest afgeven. Het geld is nooit terecht geko men. De Duitser is ook niet terugge gaan naar Amsterdam. In Frankrijk is R. kortgeleden aange houden wegens onrechtmatige grens overschrijding. In Duitsland werd hij gezocht wegens verduistering en oplich ting. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De binnenschip pers hebben de wenken voor zelfbe scherming, die onlangs in iedere brievenbus terecht zijn gekomen, niet ontvangen. In een huis-aan- huisbezorging neemt de P.T.T. de binnenschippers niet op. Bestellingen van post voor schip pers die zonder vaste verblijfplaats zijn, is een probleem voor de P.T.T. Het blad voor de binnenscheepvaart Schuttevaer bijvoorbeeld gaat in pakken naar bepaalde waladressen, waar de schippers dan een exem plaar kunnen afhalen. Doordat wij ons hierover met de P.T.T. in verbinding stelden, is men nu op het idee gekomen, de wenken op dezelfde manier te bezorgen als Schuttevaer. BERLIJN (Reuter) De Neder lander J. Pierrot heeft geen beroep aangetekend tegen het vonnis dat hem onlangs is opgelegd door een Oostduitse rechtbank. Hij is zoals bekend veroori deeld tot drie en een half jaar gevan genisstraf, omdat hij heeft geprobeerd een vrouw uit Oost-Berlijn naaT het Westen te smokkelen. Vijf andere buitenlanders twee Amerikanen, twee studenten uit de Verenigde Arabische republiek en een Engelsman die met de heer Pierrot hebben terechtgestaan, zijn wel in be roep gegaan. Ook zij hadden getracht mensen naar West-Berlijn te smokke len. Zij hadden lagere straffen gekre gen dan de heer Pierrot. (Advertentie) Drink a/s jonc/e" moettfr?/ DAMASCUS (Reuter). De Ver enigde Staten hebben gisteren het nieuwe Syrische bewind officieel er- wtnc' o watt Department sprak de wens uit het Amerikaanse consulaat- te verheffen t0t ambassi»d« Tezelfdertijd kwamen soortgelnke nen nS von Tunesië en Roemenië bin nen. Rusland was al eerder tot erken- nuig overgegaan. erxen- Men verwacht dat de Amerikaanss F,b'nnen enkele dagen zal worden gevolgd door erkenning van de ziid» keniand!n andere We^>Ó- In Haagse kringen wordt aangeno. Si Aansluiten. rland -h da£SJ

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7