TAFELTENNISTITELS VOOR: Onnes en Schoofs bereikten de top Favoriet Sido stelde teleur LEIDERS IN DE HOCKEYCOMPETITIE KWAMEN NIET TOT OVERWINNING ONTSNAPPING VLAK NA DE START BESLISSEND IN PARIJS-TOURS HKV verstevigde positie in korfbalhoofdklasse Oostenrijk klopte Hongarije: 2-1 Amsterdam met hakken over de sloot Goud voor Van Olst, Frits Selling en Van Dobben Van Dooyeweerd won driemaal Winnend Deto van laatste plaats Prins Bernhard won dressuur Westduitse jeugd was sterker ft Schöler Agues Simon Michalek /Gab Ro we Gomolla Schöler Simon Rotterdamse dames wonnen schermbeker International Trophy naar Westduitsers A-team eindigde op bescheiden plaats Belg Wouters sterke triomfator N.S.F. gaf renteloze voorschotten Dramatisch ONS EIBERNEST KLOPTE HET ZUIDEN Ireland veroverde de Grote Prij s Amerika Zware nederlaag van schaaktiental: 13-7 Maandag 9 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Bert Onnes en Frans Schoofs hebben licht punten geplaatst langs de weg, die het Nederlandse tafeltennis in de toekomst moet gaan- Vol vechtlust en vaardigheid drongen zij door tot de top tijdens de internationale kampioenschappen, die dit weekeinde in de Amsterdamse Apollohal werden gehouden. Zij brachten het beiden volkomen onverwacht tot de halve finales in het her6" enkelspel, voor zij het hoofd moesten buigen Agnes Simon, de ex-kampioene van Nederland, die in Duitsland woont, bewees andermaal haar hoge klasse door het dames enkelspel te winnen en samen met Gomolla beslag te leg gen op de titel bij het dubbelspel. De 39-jarige Hongaarse favoriet Ferenc Sido stelde hevig teleur. Ge plaagd door een armblessure verliet hij zonder titel het door honderden omzoomde strijdtoneel Een daverend applaus rolde gisteren diep in de middag naar tafel vier, waar een dolgelukkige Frans Schoofs de laat ste trefzekere hand had gelegd aan een spectaculaire surprise. Zijn volkomen onverwachte zege van 32 over de ont goochelde Westduitser Michalek maakte de vaderlandse victorie volkomen: twee Nederlanders bij de laatste vier in het heren enkelspel. SLOPEND DUEL Schoofs bereikte deze triomf na een bijzonder slopend duel. In de eerste twee games had hij namelijk niets te vertellen ONNES unieke prestatie tenniskampioenschappen een complete desillusie. Duidelijk gedeprimeerd ver liet de ruim tweehonderd pond wegende oud-wereldkampioen na zijn partij met Gab het strijdtoneel. De Duitser had voor hem in vier games de toegang tot de halve finales versperd. Wellicht dat dit even onverwachte als roemloze einde voor Sido mede samen hing met het onderschatten van de te genstanders in dit goed bezette toernooi. Heel anders was het met de Nederlan der Paul Gimbel, die tot de allerlaatste smash bleef vechten voor zijn kansen. Het was echter Sedelmayer, die hem in de achste finale in drie games klopte. IJZERSTERK Het gemengde dubbel leverde een kampioenschap op voor het ijzersterke Westduitse duo Scholier en Agnes Simon, die na haar successen in ons land zich in Duitsland heeft gevestigd. Dit koppel be zorgde in de halve finale Sido zijn eer ste teleurstelling van deze dag voor hem en zijn ploeggenote (het 16-jarige, voor treffelijk spelende Nederlandse meisje Aukje Wynia) in drie games uit te scha kelen. De andere halve finale leverde SCHOOFS na felle strijd tegen de solide spelende Michalek. Deze sloeg zijn Nederlandse tegenstander naar een duistere toekomst met 2115 en 2113, maar de onverzettelijke Schoofs kwam terug. Met effectief spel won hij twee games met duidelijk verschil (21—12, 21—81. De spanning, die tastbaar werd bij 2020 in de beslissende game, ontlaadde zich in donderende bijval, toen Schoofs even later met een felle smash 2220 en daarmee een plaats in de halve finale bereikte. MACHTSVERTOON Op dat moment was de in perfecte conditie verkerende nationale kampioen Bert Onnes al zeker van zijn finaleplaats. Met groot machtsvertoon had hij achter eenvolgens de Fransman Cherqui en de Oostenrijker Sedelmayer van de tafel ge speeld. Onnes bereikte deze twee over winningen in slechts zes games. Hiermee echter was, zoals later zou blijken, het Nederlandse kruit ver schoten. Schöler klopte Onnes en Schoofs dolf het onderspit tegen Gab, zodat de eind strijd een Duitse aangelegenheid werd. Schöler toonde zich na een langdurige, vrij saaie partij tenslotte de sterkste. DESILLUSIE Voor de (te?) lakonieke Hongaarse Ferenc Sido betekende deze voortreffe lijk georganiseerde internationale tafel een zege op voor het Britse duo Shead/ Rowe. Zij versloegen Gab en Muller in vier games. De eindstrijd was in drie games beslist. BOEIEND GEVECHT Na een boeiend gevecht met de Duit sers Michalek en Gab werden Onnes en Schoofs van de finale plaats in het heren dubbel afgehouden. De vijfde game bracht de spanning op het kookpunt bij de stand 2020. Onnes sloeg in deze ge wichtige fase het balletje in het net en toen Schoofs deze daad van de jeugdige bondstrainer feilloos imiteerde was het Duitse koppel zeker van een finaleplaats. Zij kregen in de eindstrijd te doen met Shead en Sido, die tegen Scholier en de Nederlander Scheffer tot een score van 30 kwamen. Ook in de finale bracht het Duitse duo het tot een victorie, zo dat zelfs een gedeeld succes voor Sido niet weggelegd bleek. ONDERONSJE Reeds lang voor de finale was het dui delijk, dat het dames enkelspel een on deronsje zou worden tussen de kleine tengere Simon en de Britse Diana Rowe. Beide dames speelden zich met regelma tige overwinningen van 30 naar het topduel, dat tenslotte een kampioenschap opleverde voor Simon. Ook in de finale van het dames dub bel stonden Rowe en Simon tegenover elkaar. Agnes Simon kreeg echter niet het onderste uit de kan, want het voor treffelijk spelende duo Rowe/Gomolla won in vier games. De talrijke toeschou wers brachten Gomola en Diana Rowe (de lievelingen van het publiek) staande een ovatie. De uitslagen luidden: Heren enkelspel. Halve finale: Schöler (W. Did.)—Bert Onnes (Ned.) 19—21, 22—20, 21—13, 21—11; GSb (W.-Dld.)—Frans Schoofs (Ned.) 21—14, 21—16, 18—21, 21—8. Finale: SchölerGSb 21—19, 21—7, 21—15. Dames enkelspel. Halve finales: A. Simon Alber 21—17, 21—18, 21—10; Rowe—Gomolla 21—7, 214, 21—10. Finale: Simon—Rowe 21—18, 21—8, 17—21, 21—12. Heren dubbelspel. Halve finales: Michalek/ GabOnnes/Schoofs 1321, 2114, 2115, 18—21, 2220; Sido/SheadSchöler/Scheffer 21—11, 21—17, 21—18. Finale: Michalek/Gab— Sido/Shead 22—20, 21—14 22—20 Dames dubbelspel. Halve finales: Simon/ MüllerAlber/Mohktari 21—13, 21—14, 21—17; Rowe/GomollaJacquet/Hassler 2112, 2116, 2114. Finale: Simon/MüllerRowe/Gofnolla 21—18, 17-21, 17—21, 12—21. Gemengd dubbelspel: Shead/RoweGSb/ Müller 21—13, 13—21, 21—19, 21—17; Schöler/ SimonSido/Wynia 21—17, 21—11, 21—16. Final :e Shead/RoweSchöler/Sknon 162.1, 17—21, 19—21. AMSTERDAM De Haagse dames equipe heeft In de scherm-stedenwed- strijd te Amsterdam de beker die zij het vorige jaar won moeten afstaan aan de Rotterdamse dames Het .werd 10—6. Nina NoordermeerKleyweg was in blakende vorm en zij was het vooral, die voor de Rotterdamse winst zorgde door op een na al haar partijen te winnen. In de finale had Rotterdam Amsterdam als tegenstander. Het werd lang geen walkover voor de Rotterdamse meisjes, want na gelijkop- gaande strijd liep Rotterdam pas in de laatste twee partijen uit om de stand tenslotte op 97 te brengen In de Amsterdamse ploeg was Leni Kokkes de beste deelneemster. Zij zag kans om Nina Noordermeer haar enige verliespartij van deze dag toe te brengen. Daar de Haagse ploeg met dezelfde cijfers de hoofdstedelijke equipe daarvoor reeds had verslagen, en Delft in het geheel niet tot winst was gekomen, verkreeg men de volgende uitslag: 1. Botterdam (NoordermeerKleyweg, Noels, Meyer—van der Sluys, Donkelaar) 6 m.p.; 2. Den Haag (Van Rossem. Lies Ver molen, Netty Vermogen. BotbijlDunant) 4 m.p.: 3. Amsterdam (Kokkes, Heidenrijk, Heidenrijk—Roggen. Thiry—Crawfurd) 2 m.p.: 4. Delft (Van Baarle, F. Godefroy I. Godefroy, v. d. Bos) 0 m.p. Eigen nieuwsdienst WENEN. Het Oostenrijkse voetbal- team heeft gisteren in het met honderd duizend toeschouwer gevulde Prater stadion gewonnen van Hongarije met 2 1. Bij de rust was de stand 11. Tien minuten voor tijd was het de Oosten rijkse stopper Oslansky, die de winnen de treffer produceerde. Voor rust waren de doelpunten ge maakt door de Hongaarse middenvoor Tichy (01) en de Oostenrijkse binnen- speler Hof (11). Het was een harde wedstrijd, waarin aan beide kanten ve le overtredingen werden begaan. Zoals bekend, speelt Hongarije op 22 oktober te Boedapest tegen Nederland. De overwinning van Oostenrijk bete kende een nieuwe triomf in de reeks van successen, die van juni 1960 af werd opgebouwd. De Oostenrijkers twee jaar geleden te zwak geacht om aan het toernooi om de wereldtitel 1962 deel te nemen behaalden in deze pe riode reeds overwinningen op Schotland (41), Rusland (31 en 1—0), Spanje (3—0), Hongarije (2—1 en 21) en En geland (31). Tijdens internationale wielerwedstrij den in Bazel is de Nederlandse prof stayer Wierstra zaterdag op de vijfde en laatste plaats geëindigd. Winnaar werd de Westduitse wereldkampioen Marsell. Bij een brand bij de renbaan te Sara toga (VS) zijn zaterdag 21 paarden in de vlammen omgekomen. Eigen nieuwsdienst Geen van de leiders van de vier dis tricten van de hockeycompetitie is er gisteren in geslaagd de volle winst bin nen te halen. In drie van de vier ge vallen werd het een gelijk spel van 11 en in het noorden leken Groningse stu denten zelfs een nederlaag tegen stad genoot Groningen. In het westen kreeg Amsterdam in het Wagenerstadion een beter spelend Laren tegenoverz ich. De gasten namen in de eerste helft door Van Dijkum de leiding. De thuisclub kwam door Spits nog voor de rust tot de gelijkmaker. In de tweede helft werd er niet gedoelpunt. HDM zag op Groenendaal tegen Hilversum bij het ingaan van de rust tegen een achter stand aan. Fiolet bracht in de tweede helft na een strafboelie de partijen op gelijke voet. Delftsche studenten kreeg op zijn prachtige nieuwe terrein van Kampong meer tegenstand dan het had verwacht. Hoewel de thuisclub vrij spoedig door Dumoulin de leiding nam, was het daar na een nagenoeg gelijkopgaande strijd, waarin Naeff voor Kampong doelpuntte. Na de hervatting bleven de Utrechters uitstekend partij geven en eerst tegen het einde bezorgde Geldorp de studenten de leiding. Een doelpunt uit een strafboell door Van Gooswilligen gemaakt besliste op Klein Zwitserland de ontmoeting tussen Togo en SCHC. Leiden werd geveld door doelpunten die Moolenburgh voor en Van den Broek na de rust voor BMHC niScikts De stand is: Amsterdam 59, DSHC 5—9, SCHC 5—8, Laren 5—5, Hilversum 5—4_ HDM 5—4, BMHC 5—4, Kampong 53', Togo 52, Laren 52. LLANDRINDOP (ANP). West- Duitsland heeft zaterdag de interna tional Trophy de hoofdprijs van de 36e internationale Motorzesdaagse gewonnen. De Zilveren Vaas ging dit jaar naar Tsjechosiowakije. Het Nederlandse A-team moest met een bescheiden klassering genoegen ne men. Het is een spannende laatste dag geweest, waarop de rijders eerst een kleine honderdveertig kilometer over W V-.A i 4 '- :'s I wmm m - fi Wtvi* ALKMAAR. Tal van verrassingen gaven de slotkoersen van de Alkmaar der draverijen extra glans. Vanadis van Nottelman, favoriet voor het hoofdnum mer, kwam niet verder dan de vierde plaats in de Vestingprljs. Radbout van Kramer ging er met een enorme speed tussenuit met Urma Norton en Sunny Williams in zijn kielzog. Vanadis kon ondanks veel speed de twintig meter handicap niet goed maken. Radbout ging zegevierend over de streep. Grote successen waren weggelegd voor pikeur Van Dooyeweerd die met drie overwinningen held van de dag werd. Met Wento Con Dios won hij van kop af de Feestprijs, met Xavero de Victoryprijs over drie kilometer en Y. Y. Meeske reed De Visser voor hem naar een zeer verrassende triomf in het openingsnummer. De uislagen luiden: Acht oktoherprijs: 1. Y. Y. Meeske (E. de Visser) 1.29.8, 2. Yvetta m, 3. Moquette Han over. Toto: 26.90; pl. 5.50, 3.30, 1.70; gekop peld: 17.90; cov: 11.50. Willem van Oranjeprijs: 1. Zus Scotch (M. Vergay) 1.28.9, 2. Zandra H. van So phia. 3. Yell. Toto: w. 2.50; pl. 1.60, 3.10, 2.90; gekoppeld 8.80, cov. 10.60. Victorieprijs: 1. Xavero (J. van Dooye weerd) 1.26.1, 2. Washington, 3. Tu Ciel d'Or. Toto: w. 6.40, pl. 2.10, 4.60, 2.40, gekop peld: 16.—, cov. 12.60. Amateur-kampioenschap: 1. Xenocraat (C. H. Bergisch) 1.27.2, 2. Vauban B, 3. Xe- ma S. Toto: w. 2.70. pl. 1.80, 4.30, gekop peld: 12.10; cov. 6.30. Alkmaar's ontzetprijs: 1. A. Lady H. (B. U de Jong) 1.32.4, 2 Apaca Spencer, 3. Ar gonaut. Toto: w. 14.30, pl. 3.—, 5.60, 2.90, gekoppeld: 48.50, cov: 15.80. Jakob kabeljauwprijs: (le afdeling) 1. Zi geunerin (J. Oosting) 1.32.6, 2. Zingao, 3. Zampa van JZ. Toto: w. 6.20, pl. 1.60, 1.70, 1.90, gekoppeld: 4.50, cov. 5.30. Feestprijs: 1. Wento Con Dios (J. v. Dooyeweerd) 1-27.6, 2. X. Straal W, 3. Xeno- phon Scott. Toto: w. 8..60, pl. 2.90, 4.2. gekoppeld: 5.20, cov. 10.20. Dirk Duivelprijs: 1. X. Tello (J. Oosting) 1.25.5, 2. Vulture S., 3. Victory Queen. Toto: w. 7.80, pl. 2.40, 1.60, 2.20; gekoppeld: 6.40, cov.: 5.40. Jakob kabeljauwprijs: (2e afdeling) 1. Zuidenwind (B. U. de Jong) 1.32.9, 2. Zele Toreador, 3. Zojan. Toto: w. 2.80, pl. 1.30, 1.50, 1.40; gekoppeld: 6.cov. 5. Vestingprijs: 1. Radbout (K. Kramer) 1.24.4, 2. Urma Norton, 3. Sunny Williams. Toto: w. 6.70. pl 2.10. 2.10, 2.P0, gekoppeld: 14.80. cov. 5.40. Totaüsatoi omzet 200.736,50, door Herman van der Spek TOURS. De wedstrijd Parijs- Tours heeft de Nederlandse wiel renners niet de successen opgele verd van vorig jaar. De slag viel gisteren namelijk al, toen niemand hem verwachtte: met nog 250 km voor de boeg, vlak buiten Parijs, gingen zeven Fransen en zeven Belgen aan de haal. Op onze land genoot Stolker en de Belg de Ca- booter na hebben de overige 148 renners hen pas na de eindstreep teruggezien. De negentienjarige Jos. Wouters uit Wakkerzeel in het Belgische Brabant onderging daar de huldigingen die de winnaar van Parijs-Tours ten deel vallen. ..Wat een coureur, die jongen heeft alles om wereldkampioen te worden". Dat riep Stolker, vorig jaar achter Jo de Haan tweede, nu na een bijzonder sterke jacht met De Cabooter zevende, waarbij Stolker zijn achterstand tot op slechts twintig meter terugbracht. Hoe fel is de zege in Parijs-Tours gisteren betwist, hoe boeiend zijn de jachten geweest tussen een veertien vluchtelingen en uit het peloton ontsnap te groepen. De achterstand van die groe pen en het peloton heeft gedurende de zeven uren steeds tussen de zeven en twee minuten geschommeld. Telkens ech ter wanneer een groep of het peloton naderde konden de vluchtelingen met samenbundeh'ng van alle krachten de aanval afslaan: in stromende regen afge wisseld met perioden van felle zonne schijn, lieten de veertien moedigen het verschil nimmer te groot worden. Pas in de laatste kilometer moesten zeven van hen buigen voor het geweld, waar mee Stolker en De Cabooter kwamen aanstormen. Goed begin De veertien. Van hen gooiden de Fransman Huot en de Belg Wouters reeds na drie kilometer de knuppel in het pe loton; een Belg en een Fransman. Eén kilometer verderop kregen zij beiden van zes landgenoten gezelschap. Huot van Cazala, Novak, Bihouee, Thomas, Velly en Simon. Wouters van Desmet, Janssens. Proost, Planckaert, Impanis en Seneca. De striemende regen kon er hen niet van weerhouden in dit vroege sta dium reeds een gemiddelde van rond de 46 km te gaan draaien. „Laten gaan" was de algemene opinie in het peloton. De Franse kampioen Poulidor en Tourwinnaar Anquetil ver roerden zich niet. De Haan en Gelder mans bleven eveneens rustig door draaien, Darrigade en Anglade zochten hun beschutting voor de regen tussen al die anderen. De kopgroep ging echter door. Na vijftig kilometer was de voorsprong al drie minuten, in Chartres werd voor de prachtige kathedraal reeds 5% min. genoteerd, in Fontaine was het zelfs ze ven minuten. Dat was de als favoriet bestempelde mannen toen een beetje te erg. Juist op dat moment kregen Gel dermans en De Haan pech. Het was het sein voor het peloton deze twee slachtof fers opeens een flinke achterstand te be zorgen en meteen de jacht op de kop groep in te zetten. Beide bedoelingen mislukten echter. Eerst zorgden Entho ven en de Engelsman Simpson, dat de twee renners weer snoedig bij het pelo ton kwamen. Daarna nam de kopgroep zelf de verdediging van de voorsprong zo hard ter hand, dat zelfs een eensge- WoutersGilbert Desmet en Novak v.l.n.rop weg naar de finish in Tours waar de Belg Wouters de sprint won. zind samenwerkend peloton de renners toch maar in de rug kon kijken. Eenzame jaclit Pas in de drie ronden over het zes kilometer lange circuit van Tours kwam er enig contact. Stolker was met De Cabooter op eenzame jacht gegaan. Pre cies drie minuten was hun achterstand op de groep, toen Stolker uit het peloton wegtrok. Zo hard trok de Bredanaar er aan, dat hij voor de finishlijn zeven ren ners van de kopgroep nog voorbijging. De afstand om de anderen te bereiken was juist iets te kort. Een ronde erbij en Parijs-Tours zou wellicht opnieuw een Nederlandse overwinning hebben be haald. Nu werd het voor Stolker een zevende plaats, omdat De Cabooter in een eindspurt de zesde plaats nog weg kaapte. En de Nederlanders? Weinig, heel wei nig valt er van hen te vertellen. Piet van Est heeft eens in een vluchtersgroep gezeten, Rentmeester en De Roo hebben nog een eenzame poging gedaan maar voor allen lag er hetzelfde resultaat: meesprinten in het peloton, waarvan, en dat was een lichtpuntje, De Roo de sprint won. Hij werd tiende, Damen achttiende, Geldermans 26ste, De Haan 32ste, Wim en Piet van Est 33ste en 34ste, Van Eg- mond 44ste, Maliepaard 45ste, Rentmees ter 46ste. DEN HAAG Na de 2,1 miljoen gul den, die de Nederlandse Sport Federa tie (NSF) onlangs voor 1961 uit de in komsten van de nationale toto aan ver scheidene sportbonden en organisaties uitkeerde, heeft het bestuur van de NSF besloten nogmaals een bedrag van f. 996.000 aan renteloze voorschotten be schikbaar te stellen. Dit bedrag is bestemd voor de verbe tering van de accommodatie van dertien objecten op sportgebied. Een algemene voorwaarde bij de uit kering van de renteloze voorschotten is. dat het gebruik van het object binnen de looptijd van het voorschot voor de sport gewaarborgd blijft. Weer gelijk moeilijk terrein moesten afleggen al vorens zij aan de snelheidsproef op het vliegtuigcircuit van Shobdon kon beginnen. Er vielen in het Nederland se kamp geen strafpnnten meer, zo dat de motorzesdaagse 1961 Oranje drie gouden, twee zilveren en zes bronzen medailles opleverde. Gemakkelijk hebben de deelnemers het niet gehad. Zeker debutant Hein van Olst niet. Weliswaar was hij toen de snelheidsproef begon nog strafpunt- ioos, doch hij moest in de proef ten minste dertig winstpunten behalen om het goud getooid de reis naar Neder land te kunnen aanvaarden. Het is ge lukt, zo goed zelfs, dat de man uit Heino nog punten over had. Jan van Dobben en Frits Selling had den het heel wat gemakkelijker. Zij behoefden alleen maar hun strafpunten- lijsten blanco te houden om het goud te veroveren. Ook dit gelukte. Dick Muller bracht het tot een zilve ren medaille, evenals Vos. Rudi Boom, Rob Selling, Henk Cortie, Sikkema, Vro- liik en Wendelgelst, die allen meer dan 25 strafpunten opliepen, verdienden aan de zes dagen rijden door modder, re gen en mist een bronzen medaille. De strijd om de International Trophy kreeg een dramatisch slot. Tsjechosio wakije, het enige land dat de Westduit se rijders nog kon bedreigen, werd na melijk uitgeschakeld toen de ketting van de motor van Sedina brak. Even zag het er naar uit dat Sedina de strijd nog zou kunnen voortzetten. En kele kilometers later raakte echter zijn versnellingsbak defect, waarna hij zijn motor wel aan de kant moest zetten. Het eindklassement van de strijd om de International Trophy luidde: 1 West-Duitsland 0 strafpunten: 2 Italië 2 3 Oostenrijk 18; 4 Tsjechosiowakije 101. Het eindklassement van de strijd om de Zilveren Vaas was: 1 Tsjechosiowakije B 0 strafpnt.. 2525,55 winstpnt; 2Tsjechoslowakije A 0, 2513,63: 3 Groot-Brittannië B 0, 2442,43 4 Finland O, 2411,36, De Nederlanders liepen in totaal de volgende aantallen strafpunten od: Mul ler 8, Van Dobben 0, Frits Selling 0, Boom 53, Rob Selling 65, Cortie 113, Van Olst 0, Sikkema 43, Vos 24, Vrolijk 56 Wendelgelst 65. Van de negentien Nederlandse rij ders, die vorige week maandag waren gestart, zijn er in de loop van de wee-k acht uitgevallen. EMHC kon in Vught tegen MOP niet verder komen dan een gelijk spel, 11, en dat stelde Tilburg in staat weer ge lijk te komen met de Eindhovenaren Van Vroonhoven gaf de Tilburgers tegen Breda de leiding en aanvoerder De Beer voegde er nog voor de rust een punt aan toe. Zonder dat Breda daarop kon ant woorden bracht Van Vroonhoven na de hervatting uit een strafboelie de score op 03. In een doelpuntenrijke en spannende wedstrijd won HTCC met 54 van Keep Fit. De eerste helft gaf niet de indruk dat er later een doelpuntenregen zou volgen. De rust ging in met 10. Daar na maakte Luyckx uit een strafcorner gelijk, maar vervolgens was het woord weer aan de thuisclub. Nadat Wolters de partijen opnieuw op gelijke voet had gebracht, werd het 32, 42, daarna 4—3 en 53 en in de laatste minuut nog 54. Venlo met drie doelpunten voor en twee na de rust was veel sterker dan Zwart Wit. De stand is hier: EMHC 35, Tilburg 3—5, Venlo 3—4. MOP 3—4, HTCC 3—3, Breda 32, Zwart Wit 31, Keep Fit 3—0. In het oosten gelukte het Zwolle m Nijmegen bij Union een punt weg te halen, 11, waardoor het de leiding be houdt. DKS speelde in de eerste twintig minuten beter hockey dan Nijmegen, doch tot doelpunten kwam het niet. Daarna waren de gasten het meest in de aanval, doch ook zij drukten dat overwicht niet in cijfers uit. Vijf minuten na de hervatting gaf Koenderink na een pass van Kristen de thuisclub de leiding. Wel kwam Nijmegen door Hans Beek na een strafboeli gelijk, maar toen Kris ten er 21 van had gemaakt werd DKS duidelijk sterker. Groeneveld zorgde er voor dat het 31 werd. Doelpunten van De Koe, Kammeyer en Klaas Westdijk deden Arnhem de derbij tegen Upward winnen zonder dat de gasten er een tegenpunt tegenover stelden. PW bracht tegen Almelo weer zijn oude ploeg in het veld en daarmede gmg het veel beter dan in de voor gaande ontmoetingen. Het werd 14. De stand luidt: Zwolle 35. Union 34, DKS 3—4. Arnhem 34, Nijmegen 3—3, PW 3—2, Upward 3—2, Almelo 3—0. Verandering Groningen bevestigde gisteren dat er in het noorden iets verandert en dat dit elftal weer zijn oude kracht terug heeft. Groninger studenten verloor met 13. De oranjehemden, die weer de beschik king hebben over Olgers (ditmaal als middenvoor), namen door deze speler de leiding. Nadat Hofstee na de hervatting had gelijk gemaakt, liet Douw een straf boelie ongebruikt en direct daarop werd het door Germer 12 en dat doelpunt besliste eigenlijk; de strijd. -Olgers maak te er nog 1—3 van. Verrassend was de overwinning van Daring op Meppel (12). LHC en HMC behaalden door overwinningen op resp. HVA en GHBS een goede plaats op de .ranglijst. De stand luidt: LHC 35, Groningen 3—5, Gron. Studenten 3^1, HMC 3-4, Meppel 3—2, Daring 3—2, HVA 3—1, GHBS 3—1. De dames Bij de dames was het gelijke spel (00) van BDHC tegen het op bezoek zijnde RBC een verrassing. Kieviten won krap van Arnhem, 10, maar het was voldoende om de leiding te nemen. Be Fair behaalde zijn eerste winstpunt ten koste van Gooi, dat nu de rij sluit. In zuid viel de monsterzege naar Den Bosch Eigen nieuwsdienst In de korfbalhoofdklasse schijnt HKV dit seizoen weer grote plannen te hebben. Zelf won de ploeg met 4—1 van Spangen, terwijl de naaste con current Het Zuiden met 53 bij Ons Eibernest ten onder ging. Deto kon de onderste plaats verlaten door een 86 zege van Vicus Orientis. In de andere afdeling kwamen de topploe- gen allemaal tot winst, al was de zege van Blauwwit van 65 op Luto heel krap. Ons Eibernest—Het Zuiden was een uit stekende wedstrijd, waarbij alleen de regen die bij stromen neerviel een han dicap was. Hierdoor werd het veld nogal glad, waardoor de spelers vaak moeite hadden om staande te blijven. Uit een strafworp was Het Zuiden op 0—1 ge komen. Door Van Zee en Brasser kwa men de Hagenaars bij de rust met 21 voor. In de tweede helft was Ons Eiber nest sterker. We] kwam de score door Houssoye nog in evenwicht maar daarna liepen de Eibers weg tot 5—3. Bij Die HagheZKC was het slag en wederslag troef. Van der Pieterman moest bij de stand 54 een klap van zijn tegen stander incasseren, hetgeen de scheids rechter ontging. Het antwoord van Van deze speler het veld werd uitgezonden. Hierdoor was de stemming er bij ZKC volledig uit en kon Die Haghe de eind stand op 8—5 brengen. Spangen—HKV was een bijzonder slechte wedstrijd, waarin beide ploegen tot povere resul taten kwamen. Bij de rust stond HKV voor met 03, maar deze cijfers waren nogal geflatteerd. Het werd nog 0—4, waarna Pieterse het enige tegenpunt op zijn naam bracht. Vicus Orientis stond tegen Deto bij de rust met 25 voor, toch kwam de ploeg uit Eindhoven nog op 85 winst Straffe wind In de hoofdklasse A is de wedstrijd tussen Roda Westzaan en Rohda Amster dam volkomen verdiend door de Amster dammers gewonnen. Zij hadden een dui delijke veldmeerderheid, maar door de straffe wind bleek het schieten nogal moeilijkbeden op te leveren. Toch kwam de rust met een 0—3 voorsprong voor Rohda. In de tweede helft duurde het ruim een half uur voordat Van Beugen er 04 van kon maken. Pas even voor het einde waren het Havik en mejuf frouw Harwijnen die de eindstand op 42 brachten. Wordt Kwiek heeft bij het hoofdbe stuur een klacht ingediend in verband met onaangenaamheden na afloop van de wedstrijd RodaWordt Kwiek op 17 september. De Wordt Kwiek-dames zou den door enkele Westzaners zo onder handen zijn genomen, dat zij zich onder doktersbehandeling moesten stellen. Tegen Swift ging het beter met de Friezen want na afloop van de wedstrijd konden zij ongehinderd met een 6—5 zege vertrekken. Blauwwit kwam tegen Luto pas in de laatste seconden tot winst. Toen bracht Tommy Rhe de stand op 5—6. Allen Weerbaar kon het tegen een goed spe lend Westerkwartier niet bolwerken. Het verloor met 48. Archipel blijft het uit stekend doen dit seizoen. De ploeg heeft op dit ogenblik de minste verliespunten Wel stond zij tegen SVK bij de rust met 43 achter, maar dat was geen bezwaar om toch nog met 94 te zegevieren. resebveklassen knvb Ros 2de divisie B: UVS 2—EBOH 2: 24; For- tuna VI.2—SW 2 1—1; Baronie 2—RBC 2 1—0; DFC 2—RCH 2 3—3; I>HC 2—EDO 2 3—1; Haarlem 2- SHS 2 3—1; Res. 1ste Klasse; SHS 3—Neptunus 3—2; Feljenoord 3—ADO 3 6—0; DCV 2—Excelsior 0—l; Sparta 3—Xerxes 2 1—1; CW 2—RFC 2 0—0: SW 3Unitas 2 13 Res. 2de Klasse A: Feijenoord 4—Sparta 4 2—0; Spartaan'20-2—Gouda 2 1—2: HDVS 3—LaaKkwartier 2 5—1: Fortuna VI. 3—DHC 3 1—3: DFC 3VFC 2 1—1; ADO 4—SHS 4 6—2; B; Cclo- ritas Quick 2 2—0; RFC 3Wassenaar 2 S0: DHC 4Laakkwartier 3 2—1: HBS 2—VTJC 2 0—f VCS 2—RVC 2 2—1; ONA 2LFC 2 1; C: ONA 3—Sliedrecht 2 1—1; Spartaan'20-3SW 4 0—1; Overmaas 2—DFC 4 l—1; Muwhen 2—CKC 2 6—2' Excelsior 4—RFC 4 0—1; HOI' 2—Leerdam Sport 2 2—2: Res. 3de klasse A: LFC 3—Alphen 2 2—3; 3—Roodenbura 2 1—1; Woerden 2—SJC 2 3—0; OSV 2—Olympia 2 0-0; Foreholte 2—Lucdunum 2 2—'1: B: DHL 2—Wilhelmus 2 2—1; Lufrdunum 3— DOVIv 2 6—2; Quick 3—Westerkwartier 2 3—2: Olyni- £,a £77TTyV 2 4—0: VTJC 3—RKAW 2 2—1 (U Rijswijk 2—PDK 2 1—3; Westerkwartier 3- VOS 3 2-3: Blauw Zwart 2—HBS 4 2—2; Archi pel 2—1TW 3 1—1: GDA 2—DTTL 3 1—0; d; Hoek van Holland 2—Delft 2 1—2; RVC 3—Archipel 3 Vios 2—BEO 2 2—1; Laakkwartier 4—Rava 2 2—7 Cromvliet 2—Ofcritas 3 0—1: E: VOC 2—Hillecers- o0r5 2, 4~U, DTTZ 2 3-1: Schiedam 2-Nado a 2—1: CW 3—SFC 2 3—0: HION 2-TransvMin 0—2: F: Slikkerveer 2—Mussehen 3 2—2 ODS 2— Fm ,r 4r?,: Drv 3Excelsior'20-2 7-1: Nentnnus iv 2 TCmma 2DOL 2 0—1: G: Hillesluls t— Ftnkkee 2 15: Tediro 3Het Noorden 2 2—2 Exenlsior'20.3—DCV 4 2—2; EDS 2—HDVS 4 1—1 H- SVW 2 Fluks 2 2—1; Xerxes 3—CW 4 0—2 Unitas Overmaas 3 3—3; Schoonhoven 2—Leerdam Sport Venlo Girls op, 11—0. EMHC behaalde een ruime overwinning op Were Di (5—1). In de strijd om de leiding in het oosten won DOT van PW, Nijmegen handhaafde zich als tweede en EHV is nog zonderwin stpunten. In het noorden behielden Groningen en LHC de leiding. LAGE VUURSCHE Prins Bernard heeft zaterdag in de Prix St. Georges, de zwaarste dressuurproef uit de wedstrijden om het clubkampioenschap dressuurrui ters, in Lage Vuursche gewonnen. De overwinning met Arquebuse was verras send. De hoogste waardering ging naar de Belg Van Dingenen met Jolibois. Door overschrijding van de tijd werden echter tien punten van zijn totaal afgetrokken, waardoor de Prins met gering verschil de overwinning behaalde, P. A. Voorsluys met Siegfried werd derde en mevrouw Benedictus, die met haar nog weinig er varen Rolling Norton uitkwam, eiste de vierde plaats voor zich op. De uitslag: 1. Prins Bernard met Arquebuse 179 Vz pnt. 2. Van Dingenen met Jolibois 177% pnt. 3. P. A. Voorsluys met Siegfried 174 pnt. 4. Mevr. Benedictus Lieftinck met Rolling Norton 172% pnt. 5. Prins Bernard met Las kar 166 pnt. 6. J. Pot met Tasso 164% Pnt. Bij de M-dressuur werden de eerste drie plaatsen bezet door Rochowansky met Dom- fee (302 pnt.) en Lod-se (292 pnt.) en me vrouw Benedictus met Rolling Norton (286 pnt.). Daar alle drie combinaties echter bui ten mededinging deelnamen, kwam de over winning aan mevrouw Schram met Ginger bread met een waardering van 283 punten. De L-dressuur was gesplitst In twee afde lingen, Superieur in dit milieu toonde zich Tonny Timmer met Sisi. die 381 punten be haalde In dezelfde afdeling, waarin Timmer uitkwam, werd mevrouw van der Vorm met Duelchen tweede met 338 punten. In de an dere afdeling werden de eerste twee plaatsen bezet door rr.evr. Nijland met Assai (306 pnt.) en de heer Siem met Mario (305% pnt.). De jeugddressuur tenslotte werd een dubbele overwinning voor mej. W. de Geus, die met Panda (269 pnt.) eerste werd en met Burrito (245 pnt.) tweede WATKINS GLEN, (A.NP..) De Schot Innes Ireland heeft gisteren te Watkins Glen bij New York de Grote Prijs van Amerika, de laatste wedstrijd die telt voor het wereldkampioenschap der auto renners, gewonnen. Hij legde met zijn fa- brieks-Lotus de 322 km af met een ge middelde snelheid van 116.115 km/u. De uitslag was: 1. Ireland (Schotland) met Lotus, 322 km met 116.115 km/u gemiddeld: 2. Gunney (V.S.) met Porsche gem. 165,902 km/u; 3. Brooks (Eng.) met BRM, gem. 165,227 km/u; 4. Mclaren (Nw.-Zeeland) met Cooper; op een ronde: 5. Hill (Eng.) met BRM; op twee ronden: 6. Bonnier (Zweden) met Porsche. De eindstand van de competitie om het wereldkampioenschap luidt: 1. en wereldkampioen Phil Hill (V.S.) 34 punten; 2. Von Trips (W.-Dld.) (verongelukt) 33 punten; 3. Moss (Eng.) en Gurney (V.S.) beiden 21 punten; 5. Ginther (V.S.) 16 pun ten: 6. Ireland (Schotl.) 12 punten; 7. Miclaren (Nw.-Zeeland) en Clark (Eng.) beiden 11 punten: 9. Baghetti (It.) 9 punten; 10. Brooks (Eng.) 6 punten. De grote favorieten Moss en de oud wereldkampioen Brabham werden door pech uitgeschakeld. Atletiek met records REMSCHEID (A N.P.) De Neder landse junioren-atletiekploeg (jongens en meisjes) heeft gisteren de interland te gen West-Duitsland op beide fronten verloren. De Westduitse jongens ze gevierden met 113 tegen 74 punten en de Westduitse meisjes wonnen met 100,5 te gen 84,5 punt. Twee Nederlandse records werden er verbeterd. Bij de jongens liep Roel Hen driks de 1500 m. steeple chase in 4 min. 31,7 sec. Het oude record stond met 4 min 35,4 sec al op zijn naam. Het Leeu wardense meisje Antje Tanje liep een sterke race op de 600 m. Zij verloor wel iswaar met slechts 0,1 sec verschil van de Westduitse Schaffer maar met een tijd van 1 min 38,8 sec verbeterde zij met precies drie seconden het Nederlandse record dat reeds op haar naam stond. De belangrijkste uitslagen waren: Jongens: 100 m 1. Blank (D) 10.9: 2. Boss (N) 10.9 200 m: 1. Boss (N) 22.9 sec; 400 m: 1. Van Herpen (N) 49.2. Beelen (N) 49.1; 800 m: 1. Faude (D) 1.53.8 sec; 2. Hintzen (D) 1.53 8; 3. Van Uden (N) 1.55.6; 1500 m: 1. Nnrpoth (Dl 3 591: 2. Reis (O) 4 033: 3 Blok (N) 4.12.5: 300 meter: 1. Schmitz (D) 8.34—; 2. De Nijs IN) 9.08.8: 110 m horden: 1 Groll- man (D) 15.4; 2. Beer (D) 15.4; 3 Kuiper (N) 16.2 sec: 1500 m steeple: 1. Donges (D) 4.22.2; 2. Moelders (D) 430.2; 3. Hendriks (N) 4.31.7 (nieuw Ned ree.). Verspringen; 1. Vis- sedijk (N) 6.67. Hoogspringen; 1. Schll- kowski (D) 1.84; 2. Kuiper (N) 1.80. Hlnk- stapspringen: 1. Krived (D) 14.40; 2. De Korte (N) 13 57 Polshoog: 1. Albrecht (D) 3.80, 3 Krikke (N) 3.50. Kogelstoten: 1. Dis sel (D) 15 81; 3. Lieshout (N) 13.40. Discus: 1. Nijsten (D) 47.59; 3. Lieshout (N) 39.93. Speer: 1. Koehler (D) 64.69; 2. Ten Holten (N) 59.23 4 x 100 m: 1. Duitsland 42.6; 2. Nederland 43.2. 4 x 400 meter: 1. Nederland 3.20.9; 2. Duitsland 3.22.—. Meisjes: 100 m: 1. Lenle Boele (N) 12.4; 80 m horden; 1. Schlundt <D) 11.4; 2. Lia Hinten (N) 11.6; 600 m: 1. Schaffer (D) 1.38.7; 2. Antje Tanja (N) 1.38.8 (nieuw Ned. ree.). Verspringen: 1 Becker (D) 5.56; 2. Lia Hin- 2 Marianne Kort (N) 1.53. Speerwerpen' Schubert (D) 40 47. Kogelstoten; L. Klein (D) 14 21; 2. Noorduin (N) 11-91 m. Discus ten 5.54. Hoogspringen: 1. Becker (D) 156; werpen: 1. Klein (D) 46.09 m De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de rugbveomoetitie luiden: Poule A: HilversumBracht 1?8 A AC —Eindhoven 37—3 Poule R: Niienro<b Leidse Stud. 6—10. Delftse Stud.—Rot- teraam 011, 't GooiHilversum 2 143 Het Honvaarse B-vnetbalteam won zaterdatr te Debrecen met 2—1 van Oos tenrijk B. CHELTENHAM Een ernstig ver zwakt Nederlands schaaktiental, dat om Euwe, Donner, Prins en Bouwmeester miste, heeft in de jaarlijkse wedstrijd te gen Engeland een grote nederlaag gele den. Op de eerste dag verloren onze land genoten met liefst 8—2; op de tweede dag gmg het wat beter, omdat de Engelsen zich snel met remise tevreden stelden en genoegen namen met een uitslag van 5—5 Totaal dus 13—7. De uitslagen waren; PenroseCortlever 1' Kottnauer—Kramer 1—0 AlexanderLangeweg 1o ClarkeBarendregt i:, GolombekRoessel i'i Barden—V. d Pol 1—0 Wade—Jongsma li—li LittlewoodKuijpers 1o Milner Barry—De Rooi 1—o HollisOrbaan io Mevrouw V2—V2 Cs12 ü-li laY2 1—0 01 0—1 1-0 -vrouw He^Se^eS SfM Bridgekring 1935 won met een score van 927 pt de Bogabekerwedltrijd in TT+ Ui WCUSirila 111 imtÏ. op d,e tweede plaats WOC '2 Pf-) en als derde de Oefenclub (872 pt.) Bridge In Parijs is na een langdurige ziekte op 55-jarige leeftijd Cleto Locatelli over- ieden. Locatelli behoorde van 19301937 van Europa6 ksers in het lichtgewicht De voetbalploeg van Schotland ver sloeg zaterdag te Belfast met 6-1 de for matie van de Noordieren. Het was een ontmoeting voor de competitie van de „home-countries". Het Westduitse herenatletiekteam verslagen met il9,5-^92]3Upunt.K I heeft gisteren teAugsburg Hongarije

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7