lialf zwaar Krabbendijke' werd wreed teruggewezen dubbel rookgenot Jeugdleiders en scheidsrechters worden schaars in Zeeland Door pech achtervolgd AZVV moest VVN de halve winst geven Rillandia-voorhoede faalde tegen Sleeuwijk (1-2) Spui kon niet op tegen matiff Dinteloord Verdiende 4-1 zege van Swift op Deetos 2 Middelburg V bezorgde Hoek eerste nederlaag: 3-2 Dapper Nieuwdorp leed kleine nederlaag tegen Arnemuiden Verlanglijstje van KNVB-afdelingsvoorzitter „Boeten zijn een bittere noodzaak Voetbaluitslagen af cl Zeeland Uitslagen en standen SVD na 2-0 achterstand naar 5-2 op AZVV II Schaakontmoetingen tegen België Yerseke-Veere in matig duel naar 1-1 Herfstwandeltochten van Achilles Ook Wemeldinge verloor in Aalburg Sterker VCK naar moeizame 4-3 zege op Wolfaartsdijk Auto in de sloot Raad Hoedekenskerke Smerdiek kwam niet verder dan gelijkspel Maandag 9 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Advertentie DOBBELMANN, LEKKER MAN! GOES. „Wanneer wij een verlanglijstje zouden mogen inzenden voor het aanstaand veertig-jarig jubileum van onze bond dan zou ik daarop drie dingen willen zetten: jeugdleiders, scheidsrechters en in tensivering van de propaganda voor de voetbalsport". Aldus vatte de heer I. W. Bakker, voorzitter van de KNVB Afdeling Zeeland, zater dagmiddag in Goes tijdens de jaarvergadering van de afdeling zijn openingsrede samen. Het vragen om jeugdleiders noemde de heer Bakker een cri de coeur. „Met de scheidsrechters lopen we vandaag of morgen vast en propaganda is een uiterst noodzakelijk middel om de sport die plaats te geven die haar in onze hedendaagse maatschappij toekomt". 1") Voorzitter Bakker bracht naar voren dat overheden en kerkelijke instanties steeds meer de sport als opvoedkundige waarde gaan erkennen. Sport verbroe dert. De voorzitter verklaarde evenwel dat de afdeling Zeeland, die thans 40 jaar bestaat, over zijn hoogtepunt heen is en dat ook in Zeeland over veertig jaar de circustent van de profs is opge richt. Hij haastte zich erbij te zeggen niet tegen betaald voetbal te zijn. „On ze taak blijft niettemin te zorgen dat de amateurs de sport met volle teugen kun nen genieten. Karakter en ware sport- geest moet de jeugd worden ingeprent. Maar daarvoor zijn jeugdleiders nodig. Nacompetitie En passant deelde de voorzitter mee dat dit seizoen een na-competitie voor a-junioren gehouden zal worden, waar bij voor de selectie niet gelet op behaal de kampioenschappen, maar veeleer op sportief gedrag. De kosten zullen voor het grootste deel door de bond gedragen worden. Geen juichtoon kon de heer Bakker laten horen over de cursussen. Dit jaar hebben we geprobeerd met de NKS in zee te gaan, maar dit heeft niet voldoen de vruchten afgeworpen. Wij hebben ons nu in verbirr'^g gesteld met 'de Zeeuw se Sportraad. Over het scheidsrechters- probleem zei de voorzitter dat er week enden zijn geweest waarop 89 arbiters 136 wedstrijden moesten fluiten. ,,Wij doen al het mogelijke om de scheids rechters ter wille te zijn, want wij heb ben hen broodnodig", aldus de heer Bakker. Subsidie Over de propaganda zei de voorzitter nog dat 3,5 ton nodig is voor een Zeeuws Orkest. Ik juich dat toe, maar waar blijven wij. Onze massa is toch veel gro ter. In Den Bosch heeft men de juiste waarde van de sport ingezien. Daar gaf men elke sportvereniging subsidie voor de jeugdleden!" Bij de behandeling van de begroting 19611962 merkten verscheidene leden op dat de post boetes zo hoog was ge raamd. De heer E. C. Boogert uit Vlis- singen wilde zelfs de boetes gehalveerd zien. De voorzitter noemde de boetes een noodzakelijk kwaad. En de secretaris, de heer J. Allaart, voegde daaraan toe dat er „ook knoeierijen voorkomen die niet per ongeluk maar eiqjres gemaakt wor den". Wat betreft „pietluttigheden" zeg de het bestuur toe wat soepeler te zul len zijn. Er zal een commissie worden benoemd die het boeteprobleem zal be studeren. Speeltijd Een door de v.v Goes in behandeling gegeven voorstel om de spee'duur var de competitiewedstrijden voor junioren a voor geheel Zeeland op tweemaa drie kwartier te stellen werd later inge trokken toen na een uitgebreide discus jeugdcommissie te bespreken. Op Walcheren spelen de junioren a reeds twee keer vijf en veertig minuten. In verband met een toekomstig uitko men in seniorenteams wilde Goes om de strijd speelt tegen een elftal van Zuid. afstand te overbruggen die tweemaal drie kwartier voor heel Zeeland laten geiden. De juniorencompetitieleider, de heer A. F. v.d. Pluym, zei dat gebrek aan voetbalvelden dit niet mogelijk sie besloten werd deze materie in de maakt. Het woord is nu aan de jeugd commissie. Een voorstel van de v.v. Clinge om artikel 9 van het reglement voor com petitiewedstrijden op te heffen of te wij zigen werd verworpen met 40 tegen 8 stemmen en één blanco (Nieuwland) Vóór stemden de verenigingen Clinge, Bevelanders, Graauw, 's-Heer Arendsker- ke, Hontenisse, Vogelwaarde, Meeuwen en Spui. Het ging hier om spelers die dan weer in het eerste dan, weer in het tweede elftal uitkomen. Van bestuurszij de werd opgemerkt dat de v.v. Clinge beter had gedaan zich rechtstreeks tot Zuid I te wenden of mogelijk tot de lan delijke organisatie van amateurvereni gingen. De heer v.d. Kelen van Clinge wilde echter weten of de afdeling achter zijn voorstel stond. De voorzitter reikte vervolgens de beker voor het behalen van het kampioenschap van Zeeland uit aan de vertegenwoordi ger van de v.v. Spui. Tijdens de rondvraag deelde de heer Bakker mee dat het Zeeuws elftal op 25 oktober in Roosendaal een lichtwed- KLUNDERT. Een technisch beter AZVV is er in Klundert te gen VVN niet in geslaagd de vol le winst te grijpen. VVN kreeg met het gelijke spel (22) meer dan het toekwam. De Axelaren hadden Vrouwe Fortuna niet aan hun zij de: enkele keren stond de lat weer een doelpunt in de weg. AZVV trad aan met invallers voor doel man Gommers (v. d. Broecke), spil Geensen (Hartog), rechtshalf Dieleman (de Putter) en binnen- speler Ruitenburg, maar de reser ves hebben zich goed geweerd. AZW drukte WN onmiddellijk in de verdegiging, maar verder dan wat cor ners die niets opleverden kwamen de gasten niet. Aan de andere kant keurde de scheidsrechter terecht een doelpunt in buitenspelpositie af. Na een kwartier kroop WN door het oog van de naald toen een hard schot van v. d. Hout door de lat gekeerd werd. Kort daarna zag de arbiter een strafschop voor AZW over het hoofd. Na 20 minuten nam de Klundertse ploeg de leiding. Rechtshalf P. Luiten loste een afstandschot waar v. d. Broecke zich op verkeek (10). Twee minuten later was de stand alweer gelijk. Bij een schot van v. d. Hout redde een WN-achterspeler met de hand. Tegen een door Lensen genomen penalty had de WN-doelman geen verweer (1—1). n de laatste twintig minuten voor rust had AZW de strijd een andere wending kunnen geven. In deze fase waren de Zeeuws-Vlamingen superieur aan hun te genstanders, maar veel pech stond doel punten in de weg. Borgt schoot twee keer tegen de lat en Lensen rakelings naast. Na rust startte WN met een fel offen- SPRANG. Krabbendijke is met een grote 61 nederlaag uit de Langstraat in Zeeland terug gekeerd. Een nederlaag die de tri colores zich bij de rust beslist niet hadden gedacht, want toen was de stand nog slechts 10 voor Sprang. De Brabanders waren voordien wel sterker geweest, maar niets wees er eigenlijk op dat Krabben dijke plotseling ineen zou zakken. Dat gebeurde in de tweede helft. Na een kwartier was de stand al 50 en toen was Krabbendijke al zo goed ais verslagen. Van Oosten kwam nog tot een tegenpunt, maar later bepaalde Sprang de eindstand op 61. Paulides zor"de na een kwartier voor de openingstreffer (10). Keeper Van de O MTDDET BURG. De uitslagen van za terdag waren: le klas: Middelburg VHoek I 3—2. VCK I—Wolfaartsdijk I 4—3, AZVV II—SVD I 2-5. Yerseke III—Veere I 1—1, Bruse Boys IKapelle I afgelast. 2e klas A: Nieuw'and IArnemuiden II 35, RCS IV VCK II 0—2. Kloetinge I—Middelburg VI af gelast, Serooskerke IZeeland Sport V 62. Colijnspl. Boys IMeeuwen I 33. 2e klas B: Nieuwdorp IIHeinkenszand I 25, We- me1dinge IIKloetinge II 11, Hoek II- Ril- landia II 56, Driewegen IKats I 22, Be ren I—Zaamslag I 1—0. 2e klas C: Mevo II Brouwershaven III 3—7, Burgh IIIDuive- land II 23. 3e klas A: Meeuwen II—Wis- senkerke I 06, Veere IIOostkapelle I 04, VCK III—Colijnspl. Boys II 2—3. Zeeland Sport VISerooskerke II 02, Vlissingen VI Bevelanders I 19. 3e klas B: SVD II AZW III afgelast, Waarde IIBeren II 60, Spui II—Driewegen II 30, Zaamslag II Tern. Boys II 41. 3e klas C: KaDelle II— 's H H. Kinderen I afgelast, Krabbendijke II—Kloetinge III 7—1, Wolfaartsdijk IIKrui- nigen III 7—2, Borssele IRillandla III 21. 3e klas D: Nieuwerkerk Bruse Boys II 1—3. Zeemeeuwen IZwaluwen '61 I 4—2, Mevo III—WIK II 0—5. Vrede was voor rust in uitstekende vorm. Hij stond meer Sprang-doelpunten in de weg. Direct na de hervatting zorgde links binnen De Jong voor 20 en rechts binnen De Rooy voor 30. Paulides maakte er na 10 minuten 40 van en vijf minuten later zelfs 50. In de zeven tiende minuut kon Van Oosten tegen- scoren. Een kwartier voor het einde maakte Groeneveld voor Sprang het halve dozijn vol. Beide ploegen speelden een sportieve wedstrijd onder goede leiding. Tweede klasse b Zuid-Holland: Swift Deetos 2 41; Ons Eibernest 3Actief 75; Sperwers 2—Ons Huis 65; Hou StandOlympiaan 54. Stand Ze klasse b: Swift Ons Eibernest 3 Sperwers 2 Hou stand Olympiaan Actief Ons Huis Dretos 2 Zuiderkwartier Derde klasse taanMorskwartier 48; ALO— Dana- iden 5—8; Tjoba—Velox uitg.; DKC Schiedam uitg-; Phoenix—Gymnasiasten 5-3. 5 4 .0 1 8 29—19 5 3 117 24—15 4 2 2 0 6 17—15 5 3 0 2 6 24—25 3 2 0 14 15—12 4 10 3 2 17—21 4 10 3 2 18—23 5 10 4 2 14—20 4 0 13 1 14—22 a Zuid-Holland: Spar- Stand 3e klasse a: Phoenix Danaiden Tjoba DKC Gymnasiasten Morskwartier ALO Velox Schiedam Spartaan 8 29—12 37—33 39—26 26—22 40—37 32—44 30—35 22—25 27—38 18—28 Gedurende de maand september 1961 werden in het Gemeentelijk Bad huis te Wolphaartsdijk 742 baden geno men. De collecte voor de reclassering heeft in O verzande 16.76 opgebracht. sief, maar AZVV kon het eerst gaan juichen. Borgt ontdeed zich na vijf mi nuten handig van enkele vtegenstanders en bediende Lensen met een fraaie pass. Deze schoot raak (12). De Klunderte- naren gingen toen ruwer spelen. De Put ter werd unfair tegen de grond gewerkt en bleef geruime tijd liggen. Toch speelde hij na een tijdje weer rustig verder. Borgt testte daarop na een rush met een effectvol schot de kwaliteiten van de Brabantse doelman, maar met een snoek sprong wist deze onheil te voorkomen In de laatste fase van de strijd moest v< d. Broecke al zijn talenten tonen om VVNvan een gelijkspel af te houden. Dit lukte niet. Acht minuten voor het einde werd hij gepasseerd. Een vrije trap veranderde De Wit met het hoofd van richting en de stand was 22. Beide ploegen consolideerden daarna dit ge lijke spel. AXEL Het zag er in het begin niet naar uit dat AZVV II met liefst 52 van SVD zou gaan verliezen. De thuis club begon immers in een hoog tempo en reeds na vijf minuten bereikte een dieptepass linksbinnen De Visser die met een hard schot de Zuidbevelandse keeper het nakijken gaf: 10. Drie mi nuten later werd het zelfs 20 toen midvoor Hamelink met een hakbal De Visser bediende. Deze schoot voor de tweede maal raak. De Driewegenaren slaagden er toen in de bakens te verzetten en AZW werd in de verdediging gedrukt. In de vijf tiende minuut liet de Axelse stopper een steek vallen en midvoor M. Nijsse had geen moeite te doelpunten: 21. SVD zette door en opnieuw profiteer de M. Nijsse van een fout in de Axelse achterhoede: 22. AZW ging weer in de aanval en De Visser had het ongeluk een harde kopbal door de paal te zien gekeerd Met nog enkele hachelijke momenten voor heide doelen kwam de rust. Daar na was het merkbaar dat AZW het tempo niet meer kon bijhenen. Het moest terug in de verdediging. In de achttiende minuut bezorgde M. Nijsse de hattrick en gaf SVD een 3—2 voorsprong. Twee minuten later was zelfs 24 door een fraai afstandschot van rechtsbinnen Van der Guchte. Voor de laatste maal gingen de Axela ren in het offensief maar vergeefs. Zelfs werd het nog, enigszins geflat teerd, 52 voor SVD, toen de AZW- doelman op een voorzet misgreep en de bal in de touwen zeilde. RILLAND-BATH. Een niet best I Hoe de middenlinie van Rillandia ook op dreef zijnd en ook wel onfortuin- zwoegde, de voorhoede van de blauwen lijk Rillandia moest vijftien minuten slaagde er niet in een^yoorsprong^te ne GOES. De Zeeuwsche Schaakbond floreert goed. Dat deelde althans de se cretaris van de bond zaterdag tijdens de jaarvergadering mee in De Landboutv te Goes. Het aantal seniorleden liep wel iswaar terug, maar de jeugd, die immers de toekomst heeft, toonde een grotere belangstelling. Er werden verschillende aktiviteiten bekendgemaakt voor het nieuwe seizoen: op 11 november wordt in Middelburg een snelschaakwedstrijd gespeeld en op 24 februari volgt een wedstrijd West- BrabantZeeland in Roosendaal. Dit seizoen staan ook weer ontmoetingen met België op het programma. Er zal een wedstrijd GentZeeland gehouden wor den en een krachtmeting tussen Zeeland en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De plaat sen waar deze wedstrijden worden ge houden zullen nog nader worden bekend gemaakt. Er zal meer aandacht worden besteed aan het stimuleren van het jeugd werk. Op de begroting is hiervoor 250,- uitgetrokken. De indeling clubcompetitie werd be kendgemaakt. Drie klassen zullen wor den gevormd. De indeling luidt als volgt: le klasse: Goes 1, Koudekerke, Middel burg 2, Terneuzen 1, Vlissingen 2, Zie- rikzee 1; 2a: De Zwarte Dame (Kruinin- gen), Goes 2, Vlissingen 3 en 4, Middel burg 3 en 4; 2b: SVKB (Breskens), Hulst 1, Het Witte Paard (Sas van Gent), Lan dau 1 en 2 (Axel) en VSV 1 (Sluiskil) YERSEKE. Een niet bepaald op hoog peil staande strijd speelde zich za terdagmiddag af tussen een door inval lers verzwakt YERSEKE III en het be zoekende Veere. Over het geheel geno men was de thuisclub wat meer in de aanval maar voor doel was Veere even gevaarlijk. Voor rust braken de Walcherse aan vallers gevaarlijk door en de Yerseke- doelman moest een hard schot over de lat tikken. Aan de andere kant knalde Bom zeer hard net over de lat. Ook in de tweede helft was Yerseke wat meer in het offensief maar het succes kwam het eerst aan de andere kant. Een voorzet van rechts werd door linksbuiten L. van de Broeke ineens op de schoen genomen en dat betekende 0—1. Yerseke moest even van de schrik he komen en toen had het Veerse doel een waar bombardement te doorstaan, wat pas drie minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker opleverde. Een opgooibal werd door Ridderhof naar Bom geplaatst die de doelman het nakijken gaf: 11. De wekelijkse rondgang met de bus jes voor de zending heeft in de maand september in Kapelle opgebracht 95.-. Dit bedrag werd bijeengebracht door 19 collectantjes. 3 fe voor tijd nog de volle winst afstaan aan een zeker niet beter spelend Sleeuwijk. Middenvoor Dekker profi teerde toen van een mistasten met hei hoofd van linksachter Meerman om met een hard schot de stand op 12 te brengen, met welke stand ook het einde kwam. De Rillandse ploeg had zeker een overwinning kunnen be reiken indien van de acht doelrijpe kansen er tenminste enkele waren uit. gebuit. Sleeuwijk gebruikte twee van de vier directe mogelijkheden om een treffer te plaatsen. Aan het samenspel van Rillandia ont brak dit keer veel. Het begin was ech ter hoopvol, want al na twee minuten moest doelman Verhoeven zich in zijn volle lengte op de grond werpen om een schot van Walraven uit zijn doel te hou den. De strijd ging daarna gelijk op Aan beide zijden deden zich goede kan sen voor. Dra bleek dat spil Kant van Sleeuwijk van een bijzonder kaliber was. Hij ruimde enorm veel op. Na een half uur nam Rillandia de leiding. Na een fraaie combinatie met Walraven opende Prevo met een oer- hard schot de score (10). In de daar opvolgende minuten stonden Kant, paal en lat meerdere doelpunten van de thuisclub in de weg. Nog voor rust kwam de gelijkmaker. Visser speelde even buiten het strafschopgebied de bal met de hand. Kant schoot door het „muurtje" en langs Van Hoorn (1—1). In de tweede helft trok Rillandia fel ten aanval en de matig spelende Sleeu- wijk-backs werden in paniek gebracht. Echter niet Kant, op wie Moerland her haaldelijk vastliep, en Verhoeven. Met de fraaiste kansen sprongen de Rillan- ders onbeheerst om. Walraven kreeg tot tweemaal toe wel zeer geheide kansen, hij trof het trouwens niet dat het houtwerk allerminst meewerkte. men. Dat lukte wel Sleeuwijk, dat na 35 minuten in feite de strijd besliste. Meerman wilde een op hem afkomende bal wegkoppen, maar het leer ging net over zijn hoofd. Dit laatste was voldoen de voor Dekker om via de palen te sco ren (12). Rillandia deed nog alles om de stand te wijzigen, maar had geen succes. NIEUWDORP. Een dapper en met veel elan strijdend Nieuwdorp heeft in Arnemuiden een eervolle 01 nederlaag geleden. De aloude rivaliteit tussen de ze Zeeuwse buurtteams heeft nog wei nig aan betekenis verloren. Dit was dui delijk merkbaar aan de grote belang stelling voor deze match terwijl ook binnen de krijtlijnen met inzet van al le krachten werd gespeeld. Hoewel de vissers soms periodiek sterk domineerden mogen zij zich nog in de handen wrijven over deze kleine zege. Het winnende doelpunt, door Klaas Poortvliet gescoord, kwam eigenlijk tot stand uit een onfortuinlijk moment voor de groen-witten. Bij een aanval der thuisclub sprong de bal namelijk via het achterhoofd van Kees de Kok voor de voeten van Poortvliet die daar na netjes langs Traas schoot. Nieuwdorp trof het in deze wedstrijd bijzonder slecht dat na circa twintig minuten rechtsback Rinus de Jonge we gens een blessure het veld moest verla- MIDDELBURG. Voor de tiende maal organiseerde de Gymnastiekvere niging „Achilles" te Middelburg haar jaarlijkse herfswandeltochten over par- coursen van tien, vijftien en 25 km. De ze jubileumwandeltochten zijn een groot succes geworden. Niet minder dan 902 tippelaars verschenen 's middags aan het startbureau bij het Nederlands Kof fiehuis, die groepsgewijze voor de ver schillende parcoursen vanaf het markt terrein vertrokken. Behalve individuele wandelaars uit alle delen van de pro vincie waren er ook Brabanders. De al gemene leiding was in handen van de direkteur-leider, de heer J. A. Bal, ter zijde gestaan door de overige bestuurs leden. Aan iedere wandelaar werd een fraaie speciaal ontworpen herinnnerings- medaille uitgereikt, benevens aan de groepen van meer dan dertien personen een lauwertak. De medische verzorging was in goede handen van de plaatselijke afdelingen E.H.B.O. en Rodekruis. Oranjevereniging Kloetinge vierde 25-jarig bestaan KLOETINGE. Het 25-jarig bestaan van de Kloetingse Oranjevereniging werd zaterdag in „Amicitia" herdacht door het optreden van een groep van d' Oprechte Amateur" afdeling Zeeland. Te voren had vice-voorzitter W. P. Beye in zijn openingswoord het wel en wee der vereniging gememoreerd. De neren J. Q. C. Lenshoek en R. Buitenhuis zijn reeds vanaf de oprichting respectievelijk voor zitter en penningmeester der vereniging Aan het slot van de avond sprak nog de ere-voorzitter, burgemeester Baron mr H. N. Schimmelpenninck-van der Oye MIDDELBURG. De trotse leider van de eerste klasse van de afdeling Zeeland KNVB heeft zijn eerste punten verlies te pakken. Het leed zelfs een eerste nederlaag tegen de naaste con current: Middelburg V. Het was een verdiende zege die de hoofdstedelingen behaalden omdat zij een klein technisch overwicht hadden. Maar de enthousias te Zeeuwsvlamingen hebben er wel voor gezorgd dat de zege klein en van be nauwde aard was. In de eerste minuten werd het op nogal fortuinlijke wijze 01. De Middel burgse keeper schoot bij een uittrap te gen een Hoek-aanvaller op, die de bal op laconieke wijze in de touwen depo neerde. Het werd echter al in de vijfde minuut van de wedstrijd 11. De Mid delburg-voorhoede zette een snelle aan val op en na voortreffelijk samenspel werd het door linksbinnen Romijn een treffer. Door dit doelpunt moreel gesterkt ging Middelburg V beter spelen en gestuwd door de middenlinie werd menige aan val op het Hoek-doel opgezet. Het duur de echter tot tien minuten voor de rust voordat het Middelburgse overwicht be kroond werd. Dirven gaf een afgemeten voorzet en rechtsbinnen Boone kopte het leder in het doel: 21. Dat was de Hoekploeg toch te erg en men ging in het offensief. Voor rust wist de Middelburgse doelman met een snelle reactie een goal te voorkomen. Na rust tapte Hoek uit een geheel ander vaatje en de hoofdstedelingen werden in de verdediging gedrukt. Uit een vrije schop werd het gelijk. De Hoekse linksbinnen trok de bal met een listig boogje over het „muur tje" in het doel: 22. Hoek probeerde de zege te forceren maar te traag aan- valsspel voorkwam verdere doelpunten. Na een half uur ontworstelde Middel burg zich aan de druk van de tegen- Hoek heeft haar eerste nederlaag te pakken. De Zeeuwsvlamingen verloren zaterdag met 32 van Middelburg V. De foto toont een spannend moment voor het doel van de thuisclub. stander en ging weer in de aanval. Door rechtsbuiten Brouwer werd toen het winnende doelpunt gescoord: 3-2. De sportieve wedstrijd werd goed door scheidsrechter Sinke geleid en er was een flinke publieke belangstelling. AALBURG. Ook Wemeldinge is geen punt rijker geworden op het effectvolle veld van Aalburg. Met 31 verloren de kanaalbewoners. Zij keken al spoedig tegen een 20 ach terstand aan, met welke stand ook de rust was gekomen. Reeds in de eerste minuut van een redelijk gespeelde eerste helft opende linksbuiten Mandemaker met een goed doelpunt de score (10). Kort daarop omspeelde Van Veen drie Wemeldingse spelers om daarna Mandemaker de ge legenheid te geven opnieuw de Zeeuw, se keeper te passeren (20). In de tweede helft speelden Aalburg en Wemeldinge een gelijkopgaande strijd. Bij een voorzet van rechtsbuiten De Jong blunderde de Aalburgse doelman, waardoor junior Nieuwkoop kon tegen- scoren (21). Vlak voor het einde bracht Van Veen de stand op 31. Aalburg won verdiend na een tweede helft, die minder fraai voetbal bood dan de eer ste. ten. Kees de Kok ging toen de defensie assisteren terwijl invaller Han Maat als rechtsbuiten ging opereren. De Kok deed in de verdediging uitstekend werk maar dit bracht met zich mee dat de aanval van Nieuwdorp zijn sterkste troef miste. Hoewel Arnemuiden reeds in de eerste helft sterk In het offensief was leverde dat geen effect op. Deurloo en Kees de Kok maar vooral doelman Traas blekeD steeds een onoverkomenlljk struikelblok te zijn voor de aanvalslinie der rood- broeken. Schoten van Poortvliet en Jan Schroevers werden subliem door Traas gestopt en eenmaal had laatstgenoemde Vrouwe Fortuna met zich toen Meul- meester op de kruising van lat en paal schoot. Zeven minuten voor de rust kwam Poortvliet in vrije positie, zoals reeds verteld en schoot raak: 10. In de tweede helft leek het er aanvan kelijk op dat Arnemuiden de voorsprong zou vergroten en het doel van Traas werd vele malen onder druk gezet. De aanvalscombinaties der gastheren wa ren echter te doorzichtig en werden in te traag tempo uitgevoerd om de hech te defensie van Nieuwdorp op de knieën te krijgen. Bovendien werden enkele goede kansen om zeep gebracht. Poort vliet kopte uit een hoekschop juist over de lat terwijl De Nooyer en Van de Ketterij door slec' t gerichte schoten hun aanhang teleurstelden. Hoewel de aanvallen van Nieuwdorp meer sporadisch waren bleef toch de gelijkmaker dreigen. Onder grote span ning kwam tenslotte het einde van deze niet op hoog peil staande maar wel boeiende wedstrijd. KOUDEKERKE VCK behaalde za terdagmiddag in een sensatierijke maar slechts in de beginfase op technisch peil staande wedstrijd een 43 overwin ning op Wolfaartsdijk. De overwinning werd moeizaam bevochten en het win nende doelpunt werd zelfs kort voor het einde geseoord. Overigens waren de Koudekerkers sterker en hadden door nauwkeuriger schieten en wat meer ge luk een grotere zege kunnen behalen. Wolfaartsdijk wist na drie minuten met een wat gelukkig doelpunt van A. Verstelle de score te openen. Tien mi nuten later, in een periode van een ge ducht. VCK-overwicht, maakte midvoor Clarisse gelijk. Kort daarop ging dezelf de speler in een lange rush op het doel af maar zijn schot ging net naast. Aan de andere zijde werd een hard schot van A. Verstelle door de VCK-doelman naast gestompt. Een hard schot van Meulmeester iegen de lat van het Wol- faartdijkse doel sloot de eerste nelft af. De Zuid'bevelanders gingen het eerst in de aanval en zelfs belandde de bal via een VCK-verdediger in het doel maar het doelpunt werd wegens buiten spel afgekeurd. De thuisclub nam het heft over en de Wolfaartsdijkse doelman had alle kans zijn niet geringe kwalitei ten te tonen. Een plotseling schot' van Clarisse bedwong hij meesterlijk maar in de tiende minuut was een schitterend vleugelschot van Meulmeester hem toch te machtig: 21. Daarna had VCK vele malen de ge legenheid de score te verhogen, inaar de doelman, die het geluk deze middag met zich had, keerde alles. Uit een vrij- e schop bracht A. Verstelle de stand weer op gelijke voet: 22. Uit een cor ner werd het door de uitstekende VCK- linksbuiten Simonse 32 maar weer kwam Wolfaartsdijk gevaarlijk terug. Een schot van J. Verstelle ketste vail de lat terug en werd daarna door Lin- denberg in de touwen gejaagd: 33. Een zeer spannende eindfase volgde met wisselende kansen voor beide teams. De VCK midvoor Clarisse maakte aan alle onzekerheid een einde door met een afstandschot zijn ploeg een 4—3 overwin ning te bezorgen. KAPELLE. Vrijdagavond heeft de smalle weg van Kapelle naar 's-Gra- venpolder weer een slachtoffer geëist. Bij het passeren van een andere auto ging de heer L. L. uit Baarland met zijn personenauto in de sloot en daar bij kwam de bestuurder zodanig terecht dat hij met inwendige kneuzingen in het ziekenhuis te Goes moest worden opgenomen. Botsing in Bergen op Zoom Op het beruchte kruispunt Vianen- straat-Huijbergselaan is een ernstig on geluk gebeurd. Een auto bestuurd door W. B. te Aartselaar in België werd geen voorrang verleend door een bestelauto bestuurd door W. V. te St. Jansteen. Hoe wel beide wagens zwaar werden bescha digd vielen de verwondingen nog al mee. HOEDEKENSKERKE De gemeen teraad komt dinsdagavond a.s. om half acht in openbare vergadering bijeen. Er zijn voorstellen tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening, tot benaming van een aantal wegen en voorts zal de gemeente-begroting voor 1962 worden aangeboden De begroting is sluitend, maar om hiertoe te geraken was het. noodzakelijk geen nieuwe voorzieningen ontwikkelde zich een eigenaardige strijd op te nemen. op ^et middenveld, waaruit uiteindelijk DINTELOORD. Spui leed in Dinteloord tegen de club van die naam zijn vierde achtereenvol gende nederlaag in de vierde klas se. De Zeeuws-Vlaamse ploeg gaf blijk over een behoorlijke verde diging te beschikken, maar de voorhoede maakte geen al te ster ke indruk. Dinteloord speelde in deze ontmoeting beneden zijn nor male vorm. Er zat weinig verband in de verschillende linies, terwij] veel kansen werden gemist. Toch was de Brabantse ploeg nog goed voor een 30 overwinning. Spui kon Dinteloord niet van de zege afhouden, ook al zwoegde het nog zo hard en hield het vol tot het bittere einde. Een tegenpunt hadden de mannen uit Zeeuws-Vlaanderen echter wel ver diend. De eerste aanvallen waren voor Dinteloord, maar daarna belaagde Spui doelman De Visser niet ongevaarlijk. De goalie kon echter door tijdig uitlopen doorboring van zijn doel voorkomen. Aan de overzijde van het veld stopte Spui-keeper Bolleman uitstekend een schot van Gijlings. Na een aantal wederzijdse aanvallen MIDDELBURG. In een fris van de lever gespeelde korfbalwedstrijd heeft Swift 1 een verdiende 41 zege behaald op een jeugdig Deetos 2, dat technisch van gelijke sterkte was als het Middelburgse twaalftal, maar mentaal tekortschoot. Swift heeft in deze wedstrijd in een constant flink tempo gespeeld. Na rust was sprake van een duidelijk Zeeuws overwicht. Deetos 2 begon zeer snel. De beweeg lijke eerste aanval van de Dordtenaren zette de Swift-verdediging voor tal van problemen, maar deze hield dapper stand. In de zevende minuut kreeg Bert de Vries de kans Swift met 10 de leiding te geven, maar uit een straf- worp rolde de bal van de rand van de mand. De Dordtse aanval bleef het ge vaarlijkst; in de 22e minuut had Deetos 2 door mej. Boogers succes (0—1). Daarna geraakte de Swift-aanval op volle toeren. Na zeer handig samenspel tussen Bert de Vries en Doki Vatteroth tikte eerstgenoemde speler de gelijk maker door de korf (1—1). Na de vak wisseling had Wim Brevet pech toen een door hem ingeschoten bal van de mand afdanste. Toch kwam Swift voor rust nog aan een voorsprong. Een straf- worp werd door Maljers in een doel punt omgezet (2—1). Rust. Na de hervatting kwam Deetos 2 nog even opzetten, maar daarna nam Swift het initiatief in handen. Na tien minu ten bracht Wim Brevet met een onver wacht schot de stand op 3—1. Het Swift- overwicht hield aan. Deetos verzuimde de kans om de achterstand te verklei- f?ilfueïï strafworp te missen. Na een goed half uur stelde Chris van Leer- 71 een Prachtige doorloopbal de Middelburgse zege veilig (4—1). Scheidsrechter Bellaart uit Goes floot strak, maar goed. een veldmeerderheid resulteerde voor Dinteloord. De Brabantse aanvallen wer den doortastender en vele schoten wer den dan ook op het Spui-doel afgevuurd. Pas vijf minuten voor rust kreunde het net voor het eerst. Van Nes knalde in eerste instantie nog tegen de paal, maar de terugspringende bal werd door Slok kers via de onderkant van de lat in het doel geplaatst (10). Spui verloor de moed niet, maar had geen succes. Na rust werd de wedstrijd er niet fraaier op. Er werd slecht geplaatst. Na een half uur kwam Dinteloord aan zijn tweede doelpunt. Floor Verhagen werd in het strafschopgebied door twee Zeeu wen gemangeld. Over het resultaat van de toegestane penalty liet Boluyt geen twijfel bestaan (20). Spui bleef vol harden in vinnig tegenspel, maar het mocht niet baten. Kort voor het einde rondde Slokkers een voorzet van Ver hagen af (30). HEININGEN. Chrislandia en Smerdiek hebben in Heiningen broederlijk de punten gedeeld (1 1). Beide ploegen lieten aantrek kelijk, opbouwend voetbal zien, waarvan de toeschouwers stellig moeten hebben genoten. Chrislan dia was gehandicapt door het niet- meespelen van de uitstekende rechtsbuiten Jongbloed, die in een vorige wedstrijd geblesseerd raak te. De Thoolse ploeg was in het eerste kwartier het meest in de aanval, waar door de thuisclub aan zelfvertrouwen inboette. Van lieverlede echter onder vond Smerdiek sterkere tegenstand. Het duurde echter een half uur voordat een van beide elftallen het net kon doen trillen. De Brabanders deden dit het eerst. De Ruiter was de maker van de openingstreffer (10). Met deze stand kwam ook de rust. Na de rust ontliepen beide teams elkaar bijzonder weinig in speelsterkte. Smerdiek was aanvallend echter iets sterker Na een kwartier kwam de ver diende gelijkmaker van de Tholenaren. Met een prachtig schot passeerde Hey- boer de Heiningse doelman (11). In de laatste fase van de strijd was Chrislandia iets in de meerderheid, maai de afwerking van de Brabantse aanval len liet toch zcveel te wensen over dat geen doelpunten meer ontstonden.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4