EIGEN JEUGDGEBOUW VOOR HERVORMDE GEMEENTE GOES Eerste Oranjekalender Pro Juventute overhandigd Ir, A, G. Maris op 27 oktober opent weg over dam in Veerse Gat Bouwplannen nu in een vergevorderd stadium 0» V.V.V. van eiland, Tholen wordt leven ingeblazen UIT EEN GROEIT GAPEND GAT EEN SLUIS Buitenlandse mosselen naar Nederland 1 Z.Y.U. heeft voor Terneuzen een aantrekkelijk winterprogramma DUO OSKAM-IABAN OP TOERNEE Zeemvsch Dagblad Eenstemmig Irreëel Fraai ontwerp Tijdig Zuiveringsinstallatie in Oostkapelle in gebruik gesteld Melkloze woensdag boemerang voor melkslijters öéüjL &CUUL djt &Ó-Lö4pl uit DCudeji V erpleegtehuizen DE zorg om de mens schrijdt steeds verder voort. Gelukkig is het nu zo ver dat verplicht verzekerden en zij die krachtens de bejaardenverze kering in een ziekenfonds zijn opge nomen, indien zij in een verpleegte huis zijn opgenomen, daar ten dele voor rekening van het ziekenfonds liggen. Het is een vreemd verschijn sel, maar daar waar verstrekkingen worden gedaan, neemt de behoefte toe. Nieuwe huisnummers in Duivendijke Nieuwe directeur de 1' Azote-fabriek V oorlichtingsavond Van wagen gevallen jongetje overleden at» Ingebruikneming nieuw sportterrein KOEJEMANS I Vrijdag 6 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk \NZE volksvertegenwoordiging heeft deze week in de Tweede Kamer zich éénstemmig achter de regering geschaard inzake het Nieuw-Guinea- beleid. Het is verbazingwekkend hoe snel in onze West-Europese politieke kringen een totaal andere instelling is ontstaan ten aanzien van koloniale politiek. De kwestie Nederlands-Indië heeft ons in de naoorlogse jaren letterlijk zweet, bloed en tranen gekost. Hevig waren de tegenstellingen, buiten maar ook binnen de politieke par tijen. Net als in Frankrijk. Trouwens, daar is het nog rumoerig. Alleen de zeer krachtige leiding van president De Gaulle voorkomt het ergste. Het schijnt bijzonder moeilijk te zijn het „grootse" koloniale verleden los te laten. Dat dit met name voor Frank rijk geldt waar eens een revolutie be gonnen is die nu nog een stempel drukt op West-Europa, is wel typerend. Wij zijn van mening dat wij ons gelukkig mogen prijzen met een eens gezinde volksvertegenwoordiging, die rekening houdt met de realiteit en zich niet door het sentiment laat lei den. Tevens zijn wij van mening dat deze houding inderdaad ook weer geeft wat in ons volk leeft. GOES. Binnen niet al te lange tijd zal een lang verbeide wens van de Hervormde Gemeente Goes in vervulling gaan: Een eigen jeugdgebouw. Het veelomvattende jeugdwerk in deze gemeente zal dus een eigen „home" verkrijgen. Zoals bekend was al grond aan gekocht aan de Keizersdijk waar het gebouw zal verrijzen. Thans zijn de plannen in een meer gevorderd stadium gekomen, omdat een schetsontwerp van het jeugdhuis van de hand van architect ir. P. J. 't Hooft is aanvaard door de bouw- en restauratiecommissie van de Hervormde Kerk. Het is een fraai ontwerp gewor den en de Hervormde Gemeente zal trots kunnen zijn op haar toekom stige riante jeugdgebouw. De hoofdin gang geeft toegang tot een foyer en garderobe en een trap- Deze trap leidt naar een bovenverdieping waar zich twee lokalen voor het clubwerk bevin den. Voorts is er een grote zaal gepro jecteerd waarin ongeveer driehonderd personen plaats zullen kunnen vinden. Deze zaal heeft ook toneelaccommodatie Voor deze ruimte zal een terras worden gebouwd, en onder het gebouw hoopt men het „honkwerk" onder te brengen met ruimte voor toiletten, plaats en garderobe. een berg- Nu rest nog het maken van de defi nitieve tekening en de rijksgoedkeu- ring om met de bouw te kunnen begin nen. Zeker is dat de verwezenlijking van de plannen tijdig komt, want de nood is hoog gestegen. Het jeugdwerk in Goes neemt steeds een hogere vlucht en het terrein van werkzaamheid breidt zich zienderogen uit, terwijl steeds on derdak moet worden gezocht In ge- derdak moet worden gezocht in ge huurde zalen. OOSTKAPELLE. Door het opendraaien van de sleuf door burgemeester F. G. Sprenger en het inwerkingstellen van de grote pompen werd gistermiddag de nieuwe zuiveringsinstallatie van Oostkapelle officieel in gebruik gesteld. De vele genodigden en belangstellenden waren er van getuige dat troebel en onsmakelijk regenwater veranderd werd in helder leidingwater. Tevoren had burgemeester Sprenger in het raadhuis een korte rede gehouden waarin hij het belang van de nieuwe installatie uiteenzette. Zijn voorbeeld werd gevolgd door de voorzitter van de polder Walche ren, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg. MIDDELBURG De voorzitter van de vereniging „Handelsbelang", de af deling Middelburg van de K.N.M.B., verklaarde in een gisteravond gehouden vergadering dat vele middenstanders in de stad niets van het consumentenbe lang hadden begrepen. In enigszins be dekte termen roerde de heer A, Iman- se de „stunt" zoals hij het noemde, aan van een bepaalde groep midden standers enkele dagen geleden. Hij zei, dat deze groep in de kaart had ge speeld van de grootste concurrenten van de middenstand, de grootwinkelbedrij ven. Hij noemde deze manier van han delen een „spelen" met het eigen be drijf. „Onze taak is zoveel mogelijk service aan de klanten verlenen", merkte de heer Imanse op. „Wij moe ten er voor oppassen niet voor elk wis sewasje onze bedrijven te gaan slui ten". De woorden van de heer Imanse slaan uiteraard op de melkloze woens dag die Middelburg deze week heeft ge kend. Uit zijn woorden valt op te mer ken dat het grootwinkelbedrijf in de Zeeuwse hoofdstad heeft geprofiteerd van de beslissing van de Middelburgse melkslijters tér wille van het huwelijk 1 van de dochter van hun directeur alle melkleveranties op die dag stop te zet ten. Vele kwade Middelburgse huisvrou wen hebben hun melkboeren „de bons gegeven" en blijven kopen bij het grootwinkelbedrijf. De strekking van de uitlatingen van de heer Imanse is dus dat de maatregel van de samenwerken de melkhandelaren in Middelburg en Sint-Laurens niet slechts in het nadeel van de consumenten is geweest maar evenzeer hun eigen belangen heeft ge schaad. Advertentie pjOE reëel de oppositie ook was bij de beoordeling van de buiten landse politiek van onze regering, hoe geheel anders was dit toen de binnen landse politiek ter sprake kwam. Slechts één voorbeeld. De A.O.W. is ingevoerd onder verantwoordelijk heid van een socialistische minister. Zelfs ging de P. v. d. A. er in die tijd prat op dat het Nederlandse volk de ouderdomsvoorziening aan haar had te danken. Wat deed zich nu voor? De heer Burger, leider van de P. v. d. A., kondigde in eerste instantie een motie aan die tot strekking had de regering er toe te bewegen de ouder- domsuitkering in de komende jaren met 50 pet. te verhogen. Later trok hij die motie weer in. Dit nu begrij pen wij niet. De ouderdomsvoorzie ning is nog jong. Tevens is de hoogte van de uitkering gekoppeld aan de hoogte van lonen en prijzen. Bij de invoering van deze oudedagsvoorzie ning ging men (onder wie de socia listen) er kennelijk van uit dat de hoogte van die uitkering, in relatie tot lonen en prijzen ongeveer juist was. Nu kunnen wij ons indenken dat er later een kleine correctie moet plaats vinden. Maar als dit een zo belangrijke moet zijn ais de heer Burger voorstelde, is de uitkering bij de invoering veel te laag geweest of het voorgestelde van nu is niet reëel. Wij zijn er ons van bewust dat de uitkering, hoewel voor veien een uit komst, voor vele anderen te laag is. Maar dan is daar in eerste instantie een socialistische minister verant woordelijk voor. Kennelijk is de P. v. d. A. nu bang dat een niet socia listische regering zoveel sociaal ge voel opbrengt dat zij binnen niet ai te lange tijd wijziging zal aanbrengen in de hoogte der uitkering krachtens de A.O.W. Daarom wenste zij zich bij voorbaat reeds te dekken door het indienen van een motie. Dit is ech ter politiek bedrijven waarvoor slechts één woord past: foei! Gelukkig kennen we in Zeeland enkele uitstekend geoutilleerde ver pleegtehuizen. Het is met name de Stichting Midden Zeeland die hier baanbrekend werk heeft verricht. Toch rijst de vraag of er bij de toe nemende behoefte wel voldoende goede verpleegtehuizen zijn. Nog te veel gebrekkige ouden van dagen mis sen de verzorging die zijn nodig heb ben. Het komt ons voor dat met name de R.K.-groepering in onze provincie nog te weinig aandacht, zeer zeker daadkracht getoond heeft bij het tref fen van voorzieningen op dit terrein. In het bijzonder Zeeuws-VIaanderen heeft grote behoefte aan een goed opgezet en aan de huidige eisen be antwoorde verpleeginrichting voor ge brekkige bejaarden. En heel Zeeland schreeuwt om verzorging voor de zwakzinnigen. Vele aanvragen kunnen niet worden ingewilligd omdat de ruimte ontbreekt. Daarom is het bit tere noodzaak dat met voortvarend heid wordt gestreefd naar een uitbrei - rtinir van nnve veraWatehiiivpn in ambtenaar van de legervoorhchtmgs- üing van onze verpleegtehuizen in dienst Gelegenheid voor discussie zal er Raad Midden-Schouwen SCHARENDIJKE. De raad van Middenschouwen kwam in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Kennis genomen werd van het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland betreffende vaststelling van het plan van wegen en waterlopen en de toedeling in eigendom, beheer en onderhoud van de in het herverkavelingsblok gelegen open bare wegen en waterlopen. Hierdoor krijgt de gemeente Middenschouwen plm 40 km wegen in onderhoud. De huur voor de woningen Burgemees ter de Bruijnstraat 8 en 10 te Ellemeet wordt vastgesteld op 11,65 per week, zijnde gelijk aan de huur van de laatst gereedgekomen woningwetwoningen te Scharendijke. De Raad besloot voor de in bedrijf zijnde windmolens (2 stuks) een subsi die in de onderhoudskosten toe te ken nen tot een maximum van 100 per jaar per molen. Ook het rijk en de pro. vincie zullen subsidie verlenen. Aan de Bond tegen 'het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam zal een jaarlijkse subsidie van 10 wor den toegekend. De heer der Weduwen verklaarde het nut van een dergelijke subsidie niet in te zien. Het Verbond voor Veilig Verkeer zal een eenmalige bijdrage van 25 ont vangen. De subsidie voor het Bejaardencomité Scharendijke-Ellemeet zal worden ver hoogd tot 125 per jaar. De Raad besloot het verpachten van tuingronden en andere gronden te dele geren aan burgemeester en wethouders. Op voorstel van de heer de Jonge zul len de tuingronden worden verpacht per 1 januari, in plaats van per 1 november. Besloten werd tot het invoeren van een nieuwe huisnummering en het be namen van wegen voor het grondge bied der voormalige gemeente Duiven dijke. Uit de nog aanwezige adoptiegelden der voormalige gemeente Ellemeet zal aan het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" aldaar een bijdrage wor den verleend in de kosten van aan schaffing van uniformen. Aan de vereniging „Samuël" tot stich ting en instandhouding van een school m.d. Bijbel te Kerkwerve werden in prin cipe gelden beschikbaar gesteld voor het aanschaffen van 3 nieuwe olie kachels en het bouwen van een derde klasselokaal met ruimte voor handenar beid. Op haar verzoek werd aan Mevr. A. P. den Boer-Boone per 1 januari 1962 eervol ontslag verleend als hoofdleidster der openbare kleuterschool te Kerkwer ve. In de rondvraag vestigde de 'heer D. v. d. Wekken de aandacht op het feit, dat de beplanting langs de Heuvelsweg op een enkele plaats het gezicht be lemmert van het verkeer. De voorzitter zegde toe hierover contact te -zullen op nemen met de herverkavelingscommis sie. De heer'J. H. de Jonge drong aan op het -spoedig doen graven van een brand put te Ellemeet, nu dit in D.A.C.W, verband nog steeds niet is geschied. 1 JÊto SLUISKIL. De huidige algemeen di recteur van de N.V. Compagnie Neer- landaise de l'Azote te Sluiskil, de heer R. de Grenet, zai met ingang van 1 ja nuari 1962 de belangen gaan behartigen van de Montecatini-Milaan voor de Be nelux. Als directeur-generaal van de l'Azote werd eveneens met ingang van 1 januari 1962 benoemd de heer J. P. M. van Waes te Geleen, die voorheen' reeds bij de l'Azote werkzaam was. GOES. De classikale jeugdraad van de Ned. Herv. Kerk te Goes zal donder dag 19 oktober een voorlichtingsavond geven voor militairen, die binnenkort hun dienstplicht moeten vervullen. Verschillende aspecten, waarmee de toekomstige militair te maken zal krij gen, worden achtereenvolgens belicht door een predikant, een arts en een Zeeland. ruimschoots zijn. MIDDELBURG. Als eerste in de provincie Zeeland ontving gister morgen mevrouw De Casembroot, ba ronesse van der Feltz, de „Oranje-ka lender" van de vereniging Pro Juven tute uit handen van de vice-presiden- te van de afdeling Middelburg, me vrouw M. V. van Schenkenberg-van Mierop en mevrouw M. Scherft-van Anden, secretaresse. De traditionele .prinsessen-kalender" is sinds enige jaren herdoopt in „Oranje-kalender" dit jaar weer verfraaid met talrijke kleurenfoto's van het koninklijk ge zin. Door de verkoop van de Oranje kalenders en kinderpostzegels ver gaart Pro Juventute zich de geldmid delen om zijn werk financieel moge lijk te maken. Mevrouw de Casem- broot heeft in een schrijven de burge meestersvrouwen in Zeeland verzocht plaatselijke comité's op te richten om de verkoop van Oranje-kalenders te stimuleren. De vereniging Pro Juven tute stelt zich ten doel kinderen die, hetzij door materiële verwaarlozing, hetzij door ongelukkige gezinsomstan digheden en gebrek aan goede harmo nie in de huiselijke kring, in de maat schappij niet kunnen aarden te plaat sen in liefdevolle pleeggezinnen of spe ciaal daartoe gestichte instituten. Pro Juventute is opgericht omstreeks achttienhonderdtachtig en als doel werd toen voor ogen gesteld de reclas sering van jongeren, wat vaak neer kwam op het bezoeken van jeugdige gevangenen in hun cellen en zodoen de te trachten hen weer op het goe de pad terug te brengen. Het doel is in de loop der jaren wel zeer gewijzigd, de „justitiële" kant is verdwenen, de vereniging Pro Ju ventute van heden tracht vooral door preventief werk te voorkomen dat de kinderen in aanraking komen met officiële instanties. Door maat schappelijke werksters worden huis bezoeken afgelegd om te trachten de huiselijke moeilijkheden te doorgron den en zodoende te trachten uitspat tingen te voorkomen. Enige maanden geleden is de vereniging in Zeeland begonnen met het houden van spreek uren, die naar men verwacht deze winter veelvuldig bezocht zullen wor den. TERNEUZEN. Het Terneuzense bestuur van de Z.V.U. heeft zich voor genomen, en ondertussen de daad bij het woord gevoegd dit jaar de voor stellingen die in Terneuzen (en Axel) gegeven worden méér onder de aan dacht van het publiek te brengen. De belangstelling voor hetgeen de Z.V.U. de bewoners van Terneuzen en omge ving te bieden heeft, gaat ieder jaar achteruit. Dat is jammer, want het zou zeer te betreuren zijn indien men zou moeten hesluiten de aktiviteiten geheel stop te zetten. In Terneuzen wordt veel over indus trialisatie, infrastructuur, leefbaarheid enz. gesproken. Natuurlijk zullen deze dingen grotere welvaart brengen. Het gevolg daarvan grotere uitgaven. Maar als deze uitgaven zich uitsluitend zou den beperken tot het aanschaffen van bromfietsen, televisietoestellen, auto's en duurdere sigaren, zou dit wel eens in feite een verarming van de mensen kunnen betekenen. Daarom zijn cultu rele avonden van grote betekenis om een streek leefbaar te maken. Ook hier geldt het zeer bekende „de mens leeft niet van brood alleen". Dat ook de Z.V.U. veel minder be langstelling krijgt is heel verklaarbaar als men het woud van tv-antennes ook in Terneuzen veel dichter ziet worden. De tv wordt in de bestuurskringen van de Z.V.U. als de grote concurrent ge zien. Een voorstelling door de toneelgroep „Ensemble" waarin o.a. Ina van Faas- sen, Fien de la Mar, Ton van Duinho ven, van het blijspel „Ingeborg" op vrijdag 6 oktober in het Concertgebouw te Terneuzen is de opening van het Ter neuzense Z.V.U.-seizoen. Er staan nog verscheidene uitstekende avonden op het programma, niet alleen wat toneel betreft maar ook muziek en lezingen. Voor de liefhebbers van muziek is het optreden van het Kunstmaand Orkest op 9 februari 1962 een evenement van bijzondere betekenis. Hopelijk zal er ook de nodige belangstelling zijn voor de cursus die door de heer H. van Da len uit Oostburg wordt gegeven en voor het optreden van Theo Olof (viool) en Willem Hielkema (piano). Op 7 novem ber en op 19 maart treedt de toneel groep „Centrum" respectievelijk in Axel en in Terneuzen op. Voorts komt in Axel op 10 januari het „Tingel-Tangel"-caba- ret. Daarnaast zijn nog enkele bijzon der interessante lezingen gepland. Ook voor de leerlingen van de middel bare scholen zijn diverse middagen ge reserveerd. Over het algemeen heeft de jeugd, ondanks het feit dat ouderen den ken dat dit niet zo is, beslist veel be langstelling voor klassieke muziek en weet zij goed toneel te waarderen. Gecreëerd in 1792, wordt "4711" Echte Eau de Cologne nog steeds gemaakt naar het originele geheime recept. Beroemd over de gehele wereld om haar frisheid, haar zuiverheid, haar geur en haar verfrissende eigenschappen. 1.65 tol 23.25 MIDDELBURG. Naar wij vernemen zal de directeur-generaal van Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, de weg over de dam in het Veerse Gat officieel in gebruik stellen. Indien het weer meewerkt zal deze plechtigheid plaatsvinden op vrijdag 27 oktober aanstaande. Het zal voor ir. Maris ongetwijfeld zijn laatste officiële daad zijn, want op 31 oktober gaat hij met pensioen. De nieuwe verbinding is een provinciale weg over een rijksdam. Zoals wij reeds gemeld hebben zal de weg eerst voor personenauto's, en in een later stadium, voor het zware verkeer opengesteld worden. BRUINISSE. Langzaam maar zeker groeit uit een gapend gat de sluis bij de Grevelingendam. Druk wordt thans gewerkt aan de mon tage van de opstaande wanden waaraan een grote hoeveelheid vlechtwerk en beton te pas komt. Eind november hoopt men met de wanden gereed te zijn en pas na Nieuwjaar zullen de sluisdeuren kunnen worden geplaatst. Inmid dels is het opspuiten van zand voor de dam beëindigd. Er werd ander half miljoen kubieke meter zand in het dijklichaam verwerkt. Het betreft hier het deel van de Greve lingendam dat op de Krammer- BRUINISSE. De twaalfjarige Jaap- je Geijan, die woensdagavond in Broi- nisse van een wagen met suikerbieten viel en daarbij de wielen van de wagen over zijn lichaam kreeg is donderdag middag in het Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee aan de gevolgen hiervan over leden. ft In de maand september werd aan het postkantoor Bergen op Zoom en de daaronder ressorterende postinrichtin- gen op boekjes van de rijkspostspaar bank ingelegd ƒ603.471,71 en terugbe taald ƒ418.393,55. Advertentie BRUINISSE. Door enkele grote mosselexporteurs te Yerseke zijn naar wij vernemen, partijen mosselen aange kocht in Duitsland c.q. Denemarken. Deze mosselen zullen waarschijnlijk op korte termijn worden aangevoerd waardoor de afzet van de Nederlandse mosseikwekers ongunstig zal worden be- invloed. De mosselen zouden goed van kwaliteit zijn, maar bij vergelijking met de Waddenzee-mosselen, waarover men thans nog volop beschikt, zou het kwali teitsvoordeel toch aan de kant van de Hollandse mosselen liggen, AXEL. Op zaterdag 7 oktober zal AZW het gemeentelijk sportterrein in het recreatiegebied in gebruik nemen. Er zal dan worden gespeeld de wed strijd AZW III—SVD II. Van een onzer verslaggevers THOLEN. De provin ciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer is op toernee in Tholen. Alle gemeenten van het eiland worden door de heren G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V., en V. Laban, voorzitter van de V.V.V. Tholen, intensief be werkt om de 27 juni jl. op gerichte eilandelijke V.V.V. leven in te blazen en sterk te propageren. In iedere gemeénte wordt een bijeen komst belegd onder auspi ciën van de V.V.V., waar beide heren het woord voe ren en er bij de belangstel lenden op aandringen om zich als lid op te geven. Tevens vertoont de heer Os- kamp films over het toerisme. De voorlichting bestaat voorna melijk uit het voor het voetlicht halen van de verschillende as pecten van de activiteiten van de V.V.V. en het benadrukken van het belang van meerdere propaganda voor het eiland om het toerisme aan te trekken. Er wordt gewezen op de vele mo gelijkheden die het eiland, en eik dorp op zichzelf, nog aan de vreemdelingen kan bieden, mits de inwoners ook medewerking verlenen. Ledenwerfactie De eerste voorlichtings- en propaganda-avond werd gehou den in Oud-Vossemeer op 26 sep tember j.l. Er .gaven zich toen al spontaan dertien inwoners van deze gemeente als lid op van de eilandelijke V.V.V. Voor het einde van het jaar zullen al le dorpen zijn bezocht. Het pro gramma van de heer Laban ziet er als volgt uit: 17 oktober St. Maartensdijk, 31 oktober Stave- nisse, 7 november Poortvliet, 21 november St. Annaland, 12 de cember Tholen en 19 december Scherpenisse. De gedachte om een eilandelijke V.V.V. voor Tho len op te richten is voortgeko men uit het feit dat een steeds grotere stroom van vakantiegan- zijn thans in hoofdzaak nog weekendgangers, maar de heer propaganda van de V.V.V. zich er op zal richten om vooral ver- blijlstoerisme te kweken. „We zuilen het op Tholen niet moe ten zoeken in kermisachtig ver tier, maar in de rust die bij ons nog is te vinden." Inventarisatie Om dit alles te verwezenlijken iS coördinatie van alle activitei ten nodig en de opbouw van een sterke eilandelijke V.V.V. Reeds nu houdt de piepjonge vereni ging er zich mee bezig gege vens te verzamelen over de op het eiland aanwezige accommo datie. Binnenkort hoopt men tot inventarisatie van alle logeerge legenheden te komen. Voorts staat de uitgave van een eiland folder op het programma. Inmiddels getroosten de he ren Oskamp en Laban zich gro te moeite om de Tholenaars voor de gedachte van een V.V.V. te winnen. Voor het nieuwe jaar zijn intrede doet, zal, gezien de werklust van deze heren, de V.V.V. Tholen echter wel in kannen en kruiken zijn. Op de bijeenkomst te Oud-Vossemeer riep de heer Laban uit, naar een variatie op de letters V.V.V.: Vosmeer Voor Vakantiegangers. We zijn nu echter wel be nieuwd welke variaties hij in de andere dorpen zal gaan ge bruiken! plaat is gelegen. Op het ogenblik wordt een begin gemaakt met het plaatsen van een drempel aan de bestaande dijk naar de Zuidelijke Grevelingen. Advertentïén) DE ZAAK MET DE KLOK LANGE DELFT 19 - MIDDELBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3