Goes was trefpunt van gereformeerde vrouwen Voorzitter en raadslid kruisten de degens Zomercompetitie is nog steeds niet afgewerkt Maatschappelijk werk en levensaanvaarding Hoeksteen gereformeerde kerk in Meliskerk vastgemetseld VIM met bleekmiddél - sneller schoon m en fris, fris, fris! Pag. 4 Familie-Advcrtentien GOED GESLAAGDE TOOGDAG Omzet van Solidair neemt toe Uit de kerken Binnen of buiten de rooilijn? Geen knallen meer in Koudekerke OP PLAATS VAN OUDE KERK KORFBAL OP SCHOUWEN Cijfers uit begroting van Bruinisse GEMEENTE VEEERE Woensdag 4 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD GOES. Voor enkele honderden gereformeerde vrouwen uit Zeeland was de Oosterkerk in Goes gisteren het trefpunt. In menig gezin van gereformeerde huize moest vader dan ook de huishouding beredderen, want moeder was naar de provinciale toogdag van de Bond van Geref. Vrouwenverenigingen in Zeeland. Bij thuiskomst heeft zij ongetwijfeld enthousiast verhaald over de geslaagde toogdag en over de taken, die zij als gereformeerde vrouw heeft meegekregen. Inderdaad, de toogdag kan als zeer geslaagd worden beschouwd: het was gezellig, er was sfeer en er was veel enthousiasme. De dames hebben bovendien op de toogdag veel meegekregen om over na te denken. Mej. J. van Leeuwen uit Rijswijk sprak boeiend over het maatschappelijk werk en in de middagbijeenkomst heeft drs. A. Elshout uit Koudekerke een onderhoudend betoog uitgesproken over het onderwerp „Levensaanvaarding". Ook een groot aantal gasten was op de toogdag aanwezig. De presidente, mevr. A. Elshout-Van der Ros uit Kou dekerke kon o.m. verwelkomen ds. W. Kats, namens de kerkeraad van Goes (hij werd des middags „afgelost" door ds. E. Jansen), vertegenwoordigsters van de geref. meisjesbond, van de chr. plattelandsvrouwen, van de herv. vrou wengroepen, van de N.C.V.B. en van het vrouwenzendingsthuisfront en ten slotte de bondspresidente, mevr. Rid derbos. Maatschappelij k De hoofdschotel in de morgenverga dering werd opgediend door mej. Van Leeuwen. Alvorens zij wat breder op haar onderwerp inging stelde de spreek ster de vraag: is 't nog wei nodig om over 't maatschappelijk werk te praten in deze tijd van welvaart? Met klem be toogde zij echter, dat de omvang van het maatschappelijk werk hand over hand toeneemt; die omvang gaat met de welvaart mee. Slechte opvoeding, verkeerd milieu, huwelijksmoeilijkheden en woningtoe standen noemde zij o.m. als oorzaken hiervoor aan de ene kant, maar aan de andere kant ontbreekt het aan de mid delen om voldoende te kunnen helpen. ,,In feite is dit een aanklacht tegen ons" zo zei mej. van Leeuwen. Zij zet te deze aanklacht echter in Bijbels licht, naar de woorden van de profeet Hosea. Uitvoerig ging spreekster in op het wezen en het doel van het maatschap pelijk werk. Zij verdiepte zich o.m. in de vraag welke instanties tot hulp geroepen zijn. In dit verband toonde zij zich dankbaar, dat ook de geref. kerken steeds meer positief gaan staan te genover dit we*». Zij beschouwde de taak van de overheid als een aanvul lende. Eerst zullen uit eigen kring de middelen moeten komen. En als dat niet lukt zal de overheid moeten steunen. De spreekster stak waar schuwend de vinger op om niet al te vlug naar de overheid te lopen. Mej. Van Leeuwen hield een krachtig pleidooi tot de dames om het eigen maatschappelijk werk in alle noden, materieel en immaterieel, te heipen. ..We moeten geen schuilevinkje spelen bij de overheid. Het is verkeerd om achter de rug van de diaconie om naar de overheid te lopen", vertelde ze. Vervolgens belichtte zij de vele facet ten van het maatschappelijk werk, zoals de bejaardenzorg, het maatschappelijk ziekenhuiswerk. de a-sociale gezinnen, de zorg voor de onvolwaardigen, de geestelijke volksgezondheid, de gezins verzorging. ..Op ieder terrein ligt er een schone taak voor de gereformeerde vrouw", al dus mej. Van Leeuwen, die verder meende dat met de groter wordende ontkerstening ook de nood zal toene men. Met name stond zij ook stil bij de taak en de functie van het gezin. Mej. Van Leeuwen zag als primair voor de vrouw haar taak in het gezin. „Uiteindelijk zijn wij allemaal betrok ken bij het maatschappelijk werk, hetzij In actieve dienst, hetzij met ons voort durend offeren of hetzij met ons gebed. Zien wij temidden van de welvaart on ze taak? Luister naar het woord van de profeet Hosea: Wie is wijs, verstaat de ze dingen." Levensaanvaarding Drs. Elshout verklaarde in zijn rede, dat alles wat God ons in dit leven geeft een geschenk is. „Uit Gods Hand komt alles voort. God heeft zijn plan met ons in dit leven en persoonlijk mogen wij aan dit plan meewerken. De levensaan vaarding Is in feite de aanvaarding, van het plan, dat God met ons heeft". Het begint echter met de aanvaarding van ons zelf, van man en vrouw, van onze kinderen („aanvaard ze zoals God ze ons gegeven heeft"). Ook, in hét huwe lijk geldt: elkaar aanvaarden als man en vrouw, voor de 100 pet. Levensaanvaarding betekent ook het aanvaarden van de kinderzegen. En buiten het gezin, aldus drs. Elshout, moeten wij de ander in zijn waarde la ten. „Christus heeft ons aanvaard. De aan vaarding van elkaar lukt alleen als de liefde van Christus dringt. Zijn siotcom. clusie luidde: levensaanvaarding is een geloofsdaad. Op beide onderwerpen volgde een ge animeerde gedachtenwisseling. Het programma bood echter nog meer dan de behandeling van deze beide on derwerpen, al vormden zij de hoogte punten. De provinciaal secretaresse mevr. A. C. Dekker-De Witte uit Goes bracht haar verslag uit en de penningmeeste- resse, mevr. Tiemersma uit Zierikzee, deed verantwoording van haar beheer. „Het staat er met de kas maar triest voor, een tekort van 3.30". Verder werd het een en ander ver teld over het vrouwenthuisfront voor de zending. De bedoeling van dit werk is om contacten te leggen tussen de Indo nesische vrouwen en de christenvrou wen in ons land en hulp te verlenen. De bondspresidente, mevr. Ridderbos vertelde nog. dat bij het 25-jarig jubi leum op 9 mei 1962 de bond een daad van christelijke handreiking wil doen: de hulp aan de vrouw in west-Pakistan, een nieuw zendingsterrein van de geref. kerken. Zij deed daartoe een beroep op de dames. Ook de samenzang nam een ruime plaats in op het programma. Al met al zal de toogdag van de gereformeerde vrouwen in Zeeland met vette letters vermeld kunnen worden in de historie van de bond. BRUINISSE. In de vorige week ge houden jaarvergadering van de Mossel- handel Solidair N.V. werd de voorzitter van het bestuur, de heer Chr. Schot Wz. te Zierikzee herkozen. Uit het jaarver slag bleek dat de omzet van de N.V. c.q. het aandeel in de algemene handel van jaar tot jaar toeneemt. De heer L. W. Parlevliet. directeur van de N.V. zette de situatie van de handel en de vooruitzichten voor het seizoen 1961-62 uiteen. Uitslagen juniorenvoetbal MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden waren: Groep A I. Arnemuiden A I—«Middelburg A II 8—-2, RGS A IVlissingen A II .14, Zeeland Sport A I 'Walcheren A I 22, iMiddelburg A IVlis- singen A I afgelast. Groep A II. Middelburg A IVSero os kerke A I afgelast, Zeelandia A n—VC5K A I afgelast, Vlissingen A III-—Oost- burg A I If—8. Groep A HI. Philippine A I Terneuzen A I 0—4, Corn. Boys A I—Axel A afgelast, Hulst A I—(Hontenisse A I afge last. Groep A IV. Hulst A TIHulst A in afgelast, Vogelwaarde A I—Steen A I afge last. Groep A V. Goes A IBorssele 100, Robur A IKloetinge A I l-ö. Groep A VI. Yerseke A I-—Hansw. Boys A I afgelast, We- meldinge A IRillandia A I I3. Groep B I. Middelburg 03 II—ROS B I afgelast, Vlissin gen B I—Arnemuiden B I 1—,1, Vlissingen B IIZeelandia B I 101, Walcheren B IZee- land Sport B I 33. Groep B II. Meeuwen B IOostkapelle B I 8'—4, Domburg B I— Serooskerke B I 42, IMiddelburg B HI Vlissingen B IV afgelast, Veere B I—Middel burg B IV 1—5. Groep B III. ROS B II— Middelburg B V 013, Vlissingen B VI Nieuwland B I 2—4, Middelburg B VII—Wal cheren B H afgelast, Vlissingen B VIIZee landia B II 0—6, Vlissingen B VIH—Vlissin gen B V 0—7, Middelburg B VIZeeland Sport B II afgelast. Groep B IV. Lewed. Boys B IVolharding '32 B I afgelast, Luc- tor B I—'Patrijzen B I afgelast. Goes B I— Nieuwdorp B I 7—1. Groep B V. Wolfaarts- dijk B I—Robur B I afgelast, SVD B I— Beren B I 6—«1, Wissenkerke B IHeinkens- zand B I uitgesteld. Groep B VI. Krabben- dij'ke B I—Kloe tinge B I afgelast, Yerseke B I'Wemeldinge B I afgelast, Kruiningen B I—Hansw. Boys B I 0—2. Groep B VII. Brou wershaven B IBruse Boys B I afgelast, Dreisohor B I—Renesse B I afgelast, Zierik zee B I—Burgh B I 3—1. Groep B VIH. Zie rikzee B III—Burgh B II 04, Bruse Boys B II—Nieuwerkerk B I 0—18, WIK B I—Mevo B I 11, Zonnemaire B IZierikzee B II 10-*2. Groep B IX. Hulst B IAZW B I afgelast, Ria W B IAxel B I afgelast, Ter- neuzense Boys B I—Terneuzen B I 0—9, Corn. Boys B I—Hoek B I afgelast, Sluiskil B ISpui B I 140. Groep B X. Graauw B I—Hontenisse B I afgelast, Steen B I—Clinge B I 2—2, Vogelwaarde B I—Hulst B II afge last. Groep B XI. Corn Boys B EI—Hoek 03 II afgelast, Sluiskil B II—Terneuzen B III0, Terneuzen B IET—Axel B II 0—5. Groep B XH. Axel B IH—Hulst B IU afgelast, Hulst B IV—(Hontenisse B II afgelast, Steen B II— Koewacht (B I 0—14. Groep B XHI. Breskens B IOostburg B I 4r-l, Groede B IAar denburg B I afgelast, Retrandhement B I— IJzendijke B T afgelast, Oostburg B H—Bier vliet B I 213, Aardenburg B IIHoofdplaat B I afgelast. NED. HERV. KERK Beroepen te Wildervank (toez.) J. Kloosterman te Westerbork. Aangenomen naar Drachten (toez.): S. de Jong te Eext. Bedankt voor N.O.P. (wijkgemeente Markenesse, toez.): G. Wassenaar te Harderwijk. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Spijk (Gr.) K. L. van Stegeren te Een (Dr.)te Scharendijke, vac. ds. Kampen: M. J. Vos, kand. te Overveen; te Rotterdam-Kralingen vac. E. Pijlman (bij accl.) dr. J. M. Vlijm te Voorburg. Aangenomen naar Utrecht-W. (vac. 4e pred. plaats): B. van Oeveren te Drachten. Bedankt voor Groningen-N.R. Siert- sema te Aalten. Ds. A. de Bruin te 's-Gravenhage-Es- camp ontving uit Sydney (Austr.) het verzoek om een beroep in overweging te nemen naar de kerk aldaar, maar heeft voor deze „toez. v. beroep" bedankt. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Apeldoorn-Z.A. W. Drechsler te Vlissingen; te Franeker: W. van Heest te Emmen. BRUINISSE. In een vorige raads vergadering te Bruinisse werd naar aan leiding van de vele ongelukken die ge beurden op de kruising Lange Weg Rijksweg 18 te Bruinisse door een der raadsleden gevraagd om maatregelen teneinde deze te kunnen tegengaan of voorkomen. B. en W. van Bruinisse heb ben zich naar aanleiding daarvan ge wend tot de A.N.W.B. Op bedoeld kruis punt zijn nu stopborden geplaatst, zodat van het overstekend verkeer niet alleen wordt gevraagd goed uit te kijken, maar men in het vervolg verplicht is te stoppen alvorens de Rijksweg over te steken. KOUDEKERKE. Burgemeester J. L. Dregtnans van Koudekerke en de heer P. Flipse (gem. bel.) hebben in de maandag gehouden raadsvergadering weer eens de degens gekruist. Het ging nu om een kwestie die in de rondvraag door de heer Flipse aangeroerd was: De kwestie van de bouw van de woning bij de gereformeerde school. Er was vol gens .de heer Flipse buiten de rooilijn gebouwd. „Stop met die bouw" advi seerde hij het college. ,,U kunt toch ntet op straat gaan bouwen". De heer Flipse gebruikte ook nog het woord „schande", maar de raadsvoor zitter liet zich niet uit het veld slaan. Er is niet buiten de rooilijn gebouwd, verzekerde hij het opgewonden raadslid. „Wij zaten met bepaalde moeilijkheden en die hoopten wij met het uitbreidings plan in de hand in orde te maken. De heer C. van wiens grond wij 30 vier kante meter moesten hebben, was be reid aan een oplossing mee te werken. Later ging de heer C. echter terugtrek ken, waardoor wij genoodzaakt zijn een onteigeningsprocedure aan te spannen." De heer Flipse was echter allerminst overtuigd. Hij bleef bij zijn mening: „Stilleggen en ergens anders beginnen". Hij betichtte het college er van een fout te hebben gemaakt en hij vroeg het col lege dit ruiterlijk te willen erkennen. Burgemeester Dregmans erkende for meel een fout te hebben gemaakt. De gemeente had een spoedeisende raads vergadering moeten beleggen om over de verkoop van de grond aan het school bestuur en de aankoop van grond van de heer C. te beslissen. „Wij zijn op een besluit dat de raad had moeten nemen vooruitgelopen". De raad besloot de Algemene Politie verordening te wijzigen, in die zin dat een nieuw artikel wordt ingevoegd. Daarin wordt het verboden verklaard ter verjaging van voor de gewassen schadelijk gevogelte of ander gedierte tijdens de voor de nachtrust bestemde tijd gebruik te maken van voorwerpen waarmee harde knallen of andere voor de omgeving hinderlijke geluiden ver oorzaakt kunnen worden. Ook ging de raad akkoord met het aanwijzen van voetgangersoversteek plaatsen in de Cithershillsingel bij de bijzondere lagere school en bij het be gin van de Brouwerijstraat bij het Dorpsplein. Besloten werd voorts tot de bouw van twee woningwetwoningen aan de Cithershillsingel. De bouw zal onders hands aan een door B. en W. aan te wij zen aannemer opgedragen worden. Een krediet van 400 gulden werd verleend voor de aanschaf van een toga voor de ambtenaren van de burgelijke stand en een krediet van een ton voor voltooiing van de riolering in de bebouwde kom- dorp. In de volgende vergadering zal de begroting 1962 behandeld worden. MELISKERKE. De sym bolische start van de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk in de Bergstraat in Meliskerke ge schiedde door middel van de heer W. Geschiere, die gistermiddag de eerste ('hoek) steen van dit toe komstige „sieraad" van de gerefor- ZIERIKZEE. Het gaat er naar uit zien, dat de Sehouwen-Duivelandse Korf- balbond haar competities dit seizoen niet helemaal zal kunnen afwerken. In vorige jaren was men begin september vrijwel volledig uitgespeeld doch dit seizoen heeft het competitierad wei da nig gestagneerd. Enkele restanten in diverse klassen en reglementair opnieuw vastgestelde wed strijden zijn nog steeds niet gespeeld. Per rondschrijven aan de betreffende verenigingen heeft het Bondsbestuur van de S.D.K.B. laten weten dat alle nog niet gespeelde wedstrijden in ieder ge val vóór 15 oktober a.s. gespeeld zullen moeten worden, daar anders het regle ment zal beslissen. Enkele verenigingen hebben hieraan ook prompt gehoor gege ven en hun nog resterende wedstrijden gespeeld. De vereniging „Brouwersha ven" echter, dat nog met diverse twaalf tallen in het veld zou moeten komen, heeft echter gemeend hieraan geen ge volg te moeten geven. Deze vereniging heeft namelijk aan de S.D.K.B. laten weten dat geen van haar twaalftallen nog zal spelen. Deze wedstrijden werden nu voor „Brouwershaven" allemaal met 05 verloren verklaard. In de 2e klasse werd de beslissingswedstrijd tussen Zwaluwen '61 I- en S.V.O.W.K. I reeds voor de tweede maal vastgesteld. Eerst liet S.V.O.W.K. te Kerkwerve verstek gaan en ook te Serooskerke waren de Ouwerkerkers niet van de partij, zodat weer geen beslissing is gevallen. Ook de wedstrijd DES I Renesse I welke te Sirjansland voor de tweede .maal was vastgesteld kon weer geen doorgang vin den. DES stond klaar maar Renesse meende niet te moeten komen. Al met al gaat het er nu wel naar uitzien dat de Schouwse Korfbalcompeti- tie dit seizoen niet meer volledig zal kunnen worden afgewerkt. Vooral de verenigingen, die op zaterdagmiddagen ook met voetbalelftallen moéten aan treden zien vrijwel geen kans meer om nog een korfbalteam op de been te bren gen. Er zit aan een en ander echter nog een nadeel voor de betreffende vereni gingen daar de S.D.K.B. onverbiddelijk boete oplegt wanneer een twaalftal niet aan 'haar verplichtingen voldoet. Het aantal boetes is dan ook reeds schrik barend hoog opgelopen en zal zeker nog stijgen naarmate de 15 oktober a.s. na dert, want dan zet de S.D.K.B. er een punt achter en moet de competitie re glementair tot het verleden behoren. Dan gaat de competitieleider de standen- lijsten opmaken en het ziet er naar uit dat hij zich dan ongetwijfeld vaak met de reglementaire 0—5 uitslag zal moeten bedienen. In de komende najaarsverga dering van de S.D.K.B. die in december a.s. te Zierikzee zal worden gehouden, zal zeker nog wel een hartig woordje gesproken worden over het stramme verloop van de korfbalcompetitie op Schouwen-Duiveland. Tot straatmaker in de gemeente Axel is benoemd de heer W. K. van Broekhoven te Terneuzen. Dit is ge beurd met ingang van 16 oktober. Vrijdagavond wordt in Het Wapen van Burgh een vergadering gehouden van de vogelwacht (kwart voor acht) De heren H. v. Dongen en C. A. Re gensburg de Mooy uit Den Haag zullen spreken over de vogelstand in de Was- senaarse duinen. meerde burgergemeente van het dorp op zijn plaats metselde. De heer Geschiere deed dit in zijn functie als voorzitter van de com missie van beheer. Na zijn arbeid zegde hij de kerke raad dank, waarna het gezelschap ge nodigden zich naar „Ons Huis" bega ven, waar de gereformeerde predikant van Meliskerke, ds M. E. van Heesen, allen namens de kerkeraad welkom heette. Hij zei dat de gemeente blij mocht zijn met deze dag, die hij als mijlpaal beschouwde in de bouw van de kerk. Hij roemde de offerbereidheid van de gemeente, de wil van allen er „de schouders onder" te zetten. Hij stipte de vroegere plannen van de ker keraad aan om de oude kerk te gaan restaureren. De kosten hiervan waren zo hoog, dat men voor hetzelfde geld net zo goed een nieuwe kerk kon bou wen. De architect, de heer G. Tuinhof te Vlissingen, zei dat een lang gekoes terde wens in vervulling was gegaan. „Vandaag is echt een begin met de bouw van de nieuwe kerk gemaakt merkte hij op. Hij zei dat de kerke raad ruim twee jaar geleden met hem contact had opgenomen en dat men toen naar de restaratiekosten van de oude kerk vroeg. Men schrok toen wel even toen men hoorde dat dat ongeveer 30.000.— a 40.000 zou gaan kosten. De plannen tot nieuwbouw werden toen gemaakt. De aannemer, de heer P. Flipse te Koudekerke, bood de troffel waarmee de kleine plechtigheid was geschied de heer Geschiere aan. Op dit metselappa raat zal nog een inscriptie komen. Burgemeester G. A. A. Adelaar wen ste m naam van het gemeentebestuur de kerkeraad veel succes met de bouw toe. Hij zei, toen hij destijds van de meuwbouwplannen hoorde, de hoop te nebben gehad dat de nieuwe kerk geen modern wangedrocht zou worden. Toen hij de plannen onder ogen kreeg kreeg hij echter de overtuiging dat de nieuwe gereformeerde kerk wel modern was maar beslist geen wangedrocht en dat deze uitstekend zou passen in het sil houet van. Meliskerke. Na een dankwoord aan allen ging ds. Van Heesen de genodigden voor in een dronk op de vborspoedige afbouw van de kerk. Deze zal op de plaats komen te staan van de oude gereformeerde kerk, die in mei van dit jaar werd af gebroken. De technische gegevens heeft ons blad, toen de plannen in april klaar kwamen, toentertijd uitvoerig vermeld, BRUINISSE. De begroting 1962 van de gemeente Bruinisse biedt voor wie van cijfers houdt wel interessante gege vens. De verlichting en verwarming van het gemeentehuis worden geraamd op 2600.een bedrag dat iets hoger is dan uit verhuur van het gebouw aan diverse instanties wordt verkregen. De leges zullen ongeveer 1200.moeten opbrengen, terwijl woonwagens en woonschepen worden geacht voor 300. aan ontvangsten te zorgen. Terwijl voor de brandweer 1400.— op de begroting staat, kost de straat verlichting 5600.dat is dus meer dan 100.per week. De subsidie voor de plaatselijke Groene Kruisvereniging is 1700.—, het Zweedse Roode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vraagt 3.per inwoner of 7080.Tegenover een uit gaaf van 5400.voor het gemeente lijk hadhuis staat een geraamde ont vangst van 2400.Een exploitatiete kort dus van 3000.—.De schoolmelk kost de gemeente 300.—,. De bijdrage van de gemeente aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht wordt geraamd op 7200.—, daar staat een geraamde ontvangst van bouwleges tegenover van 2600. Geacht wordt dat in 1962 zal worden ontvangen: aan kaai- en havengeld 12000.de belasting op de gebouwde eigendommen (straatbelasting) 5300.—. de waterkraan op de haven 325.—, de begrafenisrechten 500.de rioolbelas ting 12.500.en de reinigingsrechten 9000.Ten slotte brengen de Preca riorechten 700.op. Geraamd wordt voor het onderhoud van straten en pleinen 4500.voor onderhoud van pompen en riolen (zuive ringsinstallatie eveneens 4500.voor de plantsoendienst 1300.de kosten van de haven zijn ongeveer gelijk aan de geraamde inkomsten 12500.—). De reinigingsdienst zal vermoedelijk 12.— vragen; een uitgaaf van 9360.—. De muziekvereniging Nu met Hope zou oorspronkelijk 600.subsidie krij gen, dit voorstel werd door de heer M. J. van de Velde geamendeerd, het zal nu maximaal 850.— worden. Het sportterrein vergt een jaarlijkse uitga ve van 1700.Jeugd ontspanning" krijgt 200.subsidie, de bibliotheek 150.—, de Gezinszorg 1508.—. De grootste slokop is de Gemeentelijke In stelling voor Sociale Zorg met ƒ52.000.—. De verpleging van behoeftige geestes zieken en andere lichamelijk onge- schikten zijn bijna 18.000.—, terwijl ziekenhuizen, sanatoria enz. (Der Boede en andere gestichten) ruim 30.000.— opeisen. De gemeente wordt geacht op 1 januari 1962 een bedrag van 3 mil joen 365 duizend zeshonderd zes en ze ventig gulden aan vaste schulden te hebben. Hierop wordt jaarlijks 54.000.— afgelost, terwijl aan rente moet wor den betaald 140.226.—. Oorlog en rarnp en de werkzaamheden daarna waren de voornaamste oorzaken van de schuldenlast. ST. MAARTENSDIJK, 3 okt. Eigenhei mers I 16.98; bintjes 10.52—<10.61; bonken 11.84; furore 10.15—<10.41; voer 2.56; aanvoer 20 ton; uien 40-55 13.10—12.86, 55-70 14.54; bonken 10.61; drielingen .16.10; picklers 21.30; aanvoer 35 ton. GOES, 3 oktober. Export en Industrie veiling. Cox's Orange Pippin KjL. I 80*85: 88, 75-80 94—95 70-75 94,60—98,60, 65-70 89, 60 —91, 60-65 80,65—80,85, 55-60 65. II 85-90: 83, 80-85 86, 75-80 90—92, 70-75 91—92, 65-70: 87,90-88,90. 60-65 79, 55-60 63, lid 47. Glirie van Holland I 85-95 66, 75-85 69, 65-75 65. II 85-95 61, 75-85 64—65 65-75 61—62, lid 31. Laxon's Superb I 85-90 53, 80-85 60, 75- 80 63 70-75 64, 65-70 61, 60-65 50, Iïd 39. II 80-85 56, 75-80 55, 70-75 53, 65-70 57, 60- 65: 48. Goudreinette I 95-105: 66, 85-95: 64, 75- 63, 75-85 63, 65-75 57, lid 47. grof 53, fijn 43. 85 64,10—65,10, 65-75 59. II 95il05 57, 85-95: Jonathan I 80-85: 69, 75-80: 72—73,70-75 72 —73, 65-70: 66, 60-65: 54. Allington Pippin I 70-80 65 60-70 59, lid 42. II 70-80: 55—61, 60- 70: 57—60. Sterappel I 65-75 70, 55-65 61, lid 32. II 65-75 55, 55-65 47—53. Doyenne du Co rnice I 85-90 86, 80-85 93, 75-80 97,60—98,40. 70-75 96,10, 65-70 90. II 85-90 84, 80-85 88, 75-80 91, 70-75 92, 65-70 87, lid 74. Legipont I 65-75: 63, 55-65: 52. II 75-85: 56. '65-75 60, 55-65 49, I<Id 27.3F- Alex Lucas I 85*9565, 75-85: 81, 6-75 74, JRj 35. Saint Remy L 85- 95: 35; 75-85 36,20—36,40, 65-75: '33.40—33.90, II 75-85 31, 65-75 31, lid 28. Br. Clairgeau I 75-85 55, 65-75 57, 55-65 45. lid 9;50. Emi- le d'Heyst I 75-85 49, 65-75 52, 55-6 39; lid 22. Pondspeer II 7-85: 29, 65-75: 27, lid 14. Nouveau Poiteau II 75-85 28, 65-75 83, 55-65: 25. Oiv. appels kroet 21,6021,70. Dubfo.. pr. bonen I .67, II 51. afw. 31. Bramen II 47, afw. 40. Gewone veiling. Cox's Orange Pippin grof 52—70, fijn 35—55, kroet 22—47, stek 12—24. Allington Pippin grof 4.146, fijn 343 6-Glo- rie van Holland grof 4559, fijn 3747, kroet 14 -36. Laxon's Superb grof 3843, fijn 34— 44. Sterappel grof 39. Conference KL II 65- 75 63—69, 55-65 53—59, IId 33—37, grof 34— 49, fijn 30—41, kroet 3—9. Legipont grof 29— 41, fijn 15—28, kroet 3—6. Br. Alex Lucas grof 22—27, fijn 16, kroet 8. Doyenne du Co rnice grof 63—80, fijn 48—58, kroet 6—22. St. Remy grof 19—20, fijn 17—18. kroet 6—8. Pondspeer grof 13—14, fijn 9—12. Druiven I 160il70. Groene noten 49. Noten per stuk 200—210. Per doos: Bramen I 211—82» II 26. Aardbeien I 67, II 39—60, afw. 20—37. ST. ANNALAND, 3 okt. Bintjes 10,06— 10,45; furore 10,19, alles per 100 kg, aanvoer zes ton. Geen aanvoer van uien. GO'ES, 3 oktober. Granen en Peulvuch- ten: Gerst, basis 17 pet., boerenschoon af boer derij 25—28 per 100 kg; Tarwe, 17 pet. 28 —29,75; Haver 22—23; Kleine groene erw ten, boerenschoon af boerderij 2680; Schok kers, boerenschoon af boerderij 2629,50; Bruine bonen, 40—64. Aardappelen: Bintje, 35 mm. opw., binnen landse sortering 8,25—9,25 per 100 kg leve ring aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Bintje, 35 mm. opw., export sortering 8,75^—9,25 per 100 kg. Alpha, 35 mm. opw., 8 per 100 kg. Voederaardap pelen noteerden 2,25 per 100 kg. Hooi: Lucernehooi, geperst af bedrijf 105— 1)10 per ton, Weidehooi 7585, Graszaadhooi: Veldbeemd 4547,50, Roodzwenk 3032,50. Stro: Gerstestro 5560 per ton, af be drijf; Tarwestro 5560 per ton, af bedrijf; grote balen 60—65 per ton af bedrijf; Erwten stro 55—57,50 per ton, af be'drijf; Schokker stro 5055 per ton, af bedrijf. De handel ver loopt in het algemeen wat rustiger. Uien: De prijs van uien bedroeg 7,5010 per 100 kg. onafgestaart, en geleverd aan de sor teerinrichting. Vlas: Qngerepeld vlas 1724 cent per kg, gerepeld vlas 24—29 cent per kg. Eieren: 1,10—1.53 per kg. KRABBENDIJKE, 3 okt. Dubb. pr. bo nen II 48, Cox's O. Pippin I 80-85 83 75-80 87—91, 70-75 93—94. 65-70 89—92, 60-65 77—84, 55-60 63, II 80-85 83—86, 75-80 85—90, 70-75 89—94, 65-70 84—87. 60-65 73—76, 55-60 58—60, IID 38, III Gr 60—74, IIIF 40—48, Kr 31. stek 9—18. Glorie v. Holland I 85-95 62, 75-85 65 65-75 61, II 85-95 58, 75-85 62, 65-75 60, IHGr 50, I1D 47, IIIF 43, Kr 35, Goudreinette I 85-95 62—69, 75-85 63—84, 65-75 64, II 85-95 59, 75-85 60. 65-75 57. IIIGr 45—58, III F43, Kr 25—39, Jonathan I 80-85 65, 75-80 72, 70- 75 74, 65-70 64, IIIGr 48, IIIF 38. Laxton Superb I 80-85 52, 75-80 58, 70-75 62. 65-70 60, 60-65 50, IID 36, Ellison Or. IT D48—58, IIIGr 43. IIIF 39. Kr 5, Doyenne du Cornice I 85-90 84 -89, 80-85 94 75-80 91—97, 70-75 98, 65-70 92, II 65-70 86, IIIGr 57—66, IIIF 16—20, Br Alex Lucas 1 85-95 57, 75-85 76, 65-75 71, II 85-95 50. 75-85 62, 65-75 59. IID 32. IIIGr 29, IIIF 26, Kr 9, val 10—11, Conference II 65-70 68, 60-65 64, 55-60 55, 65-75 66, IIIGr 40—48, IIIF 24—30. Kr 10. Bonne Louisse II 60-65 63, 55-60 60. 50-55 47. IID 25, IIIGr 45, IHF 27, St Remy I 75-85 36, 65-75 34, IID 27, val 13, diverse appels val 1416, bra men per doos II 28, Red Gauntlet per doos II 45—63, Talisman per doos II 47—65. VISMIJN COLIJNSPLAAT, 3 okt. Ex- port garnalen 4124 kg 7085; handels garna len 1194 kg 7587; schar 90 kg; bot 157 kg: tong 332 kg; paling 57 kg; rog 59 kg; kabel jauw 177 kg: wulk 22 kg; herder 5 kg; vis- lever 3 kg; onges vis 99 kg. Prognose korfbalprogram MIDDELBURG. Swift ontmoet za terdag a.s. op eigen veld Deetos 2. Op de ranglijst staan de bezoekers vele plaatsen onder Swift. Toch moeten de Middelburgers niet op een gemakkelijke wedstrijd rekenen. De resultaten van de gasten zijn wel heel matig tot nu toe, maar de reserveploegen van hoofdklas sers plegen technisch goed voor de dag te komen. Niettemin moet Swift de pun ten thuis kunnen houden. Op bezoek bij Hou Stand gaat Olympiaan haar eerste nederlaag tegemoet. Ons Eibernest blijft ongeslagen tégen Actief. Als de overwinning op Hou Stand geen uit schieter is geweest, kan Ons Huis ten minste één punt bij Sperwers 2 verove ren. Porgramma: SwiftDeetos 2„ Ons Eibernest 3Actief, Sperwers 2Ons Huis, Hou StandOlympiaan. 4 li 3 a 1 iiSSMh tri ;r il 1 lil iifjp Fijn dat zit er weer op. Nog even blijf je kijken naar je schone gang. Even genieten. Van die heerlijke frisheid, die eraf straalt. Zo schoon, zo fris... dat doet je goed, je voelt je weer fris en opgewekt, 't Is het bleekmiddel in Vim, daardoor wordt alles echt schoon. Extra fris, en 't gaat zoveel sneller. Met Vim In de blauwe bus is 't in een wip gebeurd. EXTRA ACTIEF ti begrijpt, dat het bleekmiddel Vim vleugels geeft! Vloeren, gootsteen, tegels, gangen, bad en wastafels... alles is nu sneller schoon. Elk kar wei, groot of klein, is voor Vim met bleekmiddel kinderspel. Vlekken, plekken, aanslag... alles vliegt weg I HYGIËNISCH GEURZUIVEREND Vim met bleekmiddel zorgt voor een nieuwe ffisheld in heelUwhuls. Waar Vim met bleekmiddel is geweest, is alles écht schoon. V 10S.IB5 2SÖ.ó> Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Diaconessenhuis te Utrecht, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN STEVENSE Dierenarts, op de leeftijd van 60 jaar. A. STEVENSEvan der Straaten Julianadorp (Curacao) M. W, VERSEPUT—Stevense Ir. J. P. VERSEPUT Bleskensgraaf: W. PRINS—Stevense C. PRINS en Kleinkinderen. Geen bloemen. Geen toespraken. Haamstede, 3 oktober 1961. „Bosluscht". De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 7 oktober a.s. Vertrek „Bosluscht" te 14 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis te „Bosluscht". Gemeente V rouwenpolder Hat hoofd van het gemeente bestuur van Vrouwenpolder brengt, ingevolge het be paalde In artikel 37, 4e lid der Woningwet, ter openbare kennis, dat van 7 oktober t/m 3 november 1961 ter gemeente-secretarie ter in zage ligt een ontwerp van een plan tot herziening van het plan van uitbreiding in onderdelen, in een uitvoe rige kaart uitgewerkt. Be langhebbenden kunnen tot en met 3 november 1961 be zwaren indienen bij de ge meenteraad. Vrouwenpolder, 3 okt. 1961. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, A. DE KAM. Het hoofd van het gemeente bestuur van Veere brengt, ingevolge het bepaalde in artikel 37, 4e lid der Wo ningwet, ter openbare ken- ns, dat van 7 oktober t/m 3 november 1961 ter ge> meente-secretarie ter inzage ligt een ontwerp van een plan tot herziening van het plan van uitbreiding in on derdelen, in een uitvoerige kaart uitgewerkt. Belang hebbenden kunnen tot en met 3 november 1961 be zwaren indienen bij de ge meenteraad. Veere, 3 oktober 1961. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, I. F. den Beer Poortugael. Burgerlijke stand BRUiHNISSE, Geboren: Leendert C z.<v. A J Van Strlen en M M Knop; Leentje A d.v. A Versendaal en T P Capelle; He lena H d/v. J Verkamman en W den Herder; Anthonia P d.v. L J IJzelenlberg en J Dorst. Gehuwd: C Z (Hoogerheide 25 jr m en S "E Albrahamse 24 jr. ZEEREKZEE. Geboren: Christina IH, d.v. J Groenendijk, en van J A Hoekman; Johanna M, d.v. M Haeck, en van C de Kuijper; Hendrika A, d.v. I L den Boer, en van S J Jakobsen. Gehuwd: Van der Maas. C 24 jaar en Van den 'Doel, J 21 jr: Fiere, J 26 jr, en Beije, J G 23 jr; (Bolijn, W, 28 jr te Duive- land en Catshoek, J 21 jr. Overleden: Wesdorp, C 65 jr, e.v. Bos, Th P te Papendrecht; Berman, J, 80 jr gehuwd ge weest met Rotte, J iB te Duive- land; Geleijnse, N 59 jr, e.v. bij de Vaate, S J. RITTHEM. Gehuwd: J. W. Polderman, 30 j. en G. P. Hofman, 26 j; A. W. Nijsse, 27 j. en J. Cevaal, 26 j; A. Kad- de 27 j. en P. Osté 20 j. GEMEENTE GOES OFFICIËLE PUBLICATIE Openbare bekendmaking Partiële herziening 1960 uitbreidingsplan in onderdelen Noord Het hoofd van het gemeente bestuur van Goes brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37, 4e lid der Woning wet, ter openbare kennis, dat het besluit van de raad dezer gemeente van 21 september 1960 nr. 10, zoals dit nader is ge wijzigd bij besluit van 21 juni 1961 nr. 10, tot vaststelling van de Partiële herziening 1960 van het uitbreidingsplan Noord, re gelende de bestemming in on derdelen van de in het plan begrepen gronden, gelegen tus sen de Westerstraat en de J. A. van der Goeskade in de ge meente Goes, met de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften, op 19 september 1961 onder nr. 3119/283, 3e afdeling door het college van gedepu teerde staten van Zeeland is goedgekeurd. Goes, 3 oktober 1961. Het Hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, dr. J. W. NOTEBOOM.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4