MASSALE LOFZANG VOOR REPUBLIEK Klacht tegen ons blad bij raad voor de journalistiek BEZOEK VOOR JARIGE FABRICIUS STROOMDE BROADSTONE BINNEN Yrachtauto raast door met ruïneus gevolg BUN die goeie KEN HEYIH Defecten aan remsysteem van DC 8 Frankrijk begonnen met ontruiming van Bizerta RUSK EN GROMYKO VOOR DE DERDE MAAL BIJEEN Peking vierde verjaardag van revolutie Vrouw gedood na botsing bij Zestienhoven Carl Weber niet terug naar Oost-Berlijn Liberalen kregen er een zetel bij vervefn I GECOMPLICEERD ONGELUK BIJ BARNEVELD Niet ons belang, maar van Papoea Beeld vernield in Wenen REACTIE VAN VAN DER PUTTEN: Ons land economisch goed gezond „BUITENGEWONE ZITTING NODIG" sterk... prachtig Eerste wintertreinen reden naar wens Senator Fulbright: Westen ook schuldig ONTPLOFFING OP VRACHTSCHIP: 22 DODEN Legionairs ontsnapt in gestolen tank Paul Steenbergen weer beter ouwe 9.05 die goeie jonge 7.60 Maandag 2 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Eigen nieuwsdienst PEKING. Een deinende stroom van een half miljoen mensen bewoog zich gisteren over het Plein van de Hemelse Vrede in Peking als massaal vreugdebetoon voor het twaalfjarig bestaan van de Chinese communistische volksrepubliek. Het voorbij golven van de mense lijke rivier, waarin hier en daar enkele hoge koppen opstaken, werd vanaf een hoog houten plankier gadegeslagen door een eveneens groot gezelschap binnen- en buiten lands hoogwaardigheidsbekleders. Zo zag men de Chinese leiders Mao Tse-toeng, Tsjou En-lai en Lioe Sjao-tsji en voorts o.a. president Dorticos van Cuba, het Nepalese koningspaar en koningin Elisabeth van België, die in juli 85 jaar was geworden. VAST VAN PLAN In spreekkoren roemden de voor bijtrekkende menigten de prestaties van rood China in de opbouw van het communisme en dreunden dat zij vast van plan waren Formosa te „bevrijden". De Pekingse burge meester viel Amerika aan wegens de „Amerikaanse machinaties tegen de toetreding van China tot de Ver enigde Naties" en omdat de V.S. zowel het Japanse als Westduitse militarisme nieuw leven in zouden blazen". ONDERGEGAAN De optocht, waarin de individu volledig in de massa was onderge gaan, gaf overigens een boeiende doorsnee van China's maatschappe lijk bestel. Het was een kleurig ge heel van groepen militie, sportbon den, kinderorganisaties, boerenver- enigingen, fabrieksarbeiders, stu denten, zangers, dansers en kunste makers, waarbij in alle groepen de mannen en de vrouwen zowat even sterk vertegenwoordigd waren. De manifestatie had nog een bij zonder aspect: in plaats van de ge wone dagelijkse grauwe of blauwe overall, waarin normaal bijkans de gehele bevolking van rood China zich pleegt te hullen, waren er nu opvallend velen die voor de gelegen heid oude zondagse kleren uit de kamferkist te voorschijn hadden gehaald. Hetgeen duidelijker dan wat an ders China's vooruitgang aantoonde. Temidden van deze bonte weme ling vormden de praalwagens' die eenvoudig met grote cijfers aan gaven hoe sterk de industriële produktie de laatste tijd wel was gestegen, een weldadig rustpunt voor de blikken van de ruim twee duizend buitenlandse gasten die kennelijk nog niet allen aan der gelijke massale demonstraties waren gewend. In Duitse Bondsdag Van onze correspondent BONN. Bij de verkiezingen voor de Westduitse Bondsdag te Cochem aan de Moezel pas gisteren gehouden omdat de oorspronkelijke sociaal-de mocratische kandidaat was overleden heeft de liberale partij een zetel ge wonnen. De partij heeft in de Bonds dag nu 67 zetels. Ook de christen-democraten kregen er een zetel bij, waardoor hun aantal tot 242 steeg. De zetelverdeling in de Bondsdag is nu: C.D.U.-C.S.U. 242, liberale partij 67, Sociaal-democraten 190. De liberalen gingen in Cochem voor uit van 13,7 tot 18,8 percent en de sociaal-democraten van 14,6 tot 19,9. De C.D.U. ging achteruit: van 65,6 tot 60,3 pet. Advertentie AMSTERDAM De technische hoofdambtenaar van het ministerie van defensie, de heer F. H. van der Putten uit Bussum, heeft bij de raad voor de journalistiek een klacht ingediend tegen ons blad wegens onze publikatie van zaterdag. Daarin werd aangedrongen op een grondig onderzoek naar enkele verkla ringen die de heer Van der Putten tegenover ons en tegenover anderen heeft afgelegd over gebeurtenissen op militair gebied in het voormalige Ne derlands Oost-Indië. In zijn bezwaarschrift stelde de heer Van der Putten, dat ons blad het ten onrechte zou hebben doen voorkomen, alsof hem een interview was afgenomen. De heer Van der Putten heeft aan het A.N.P. meegedeeld, dat hij ons blad geen interview ter publikatie heeft toegestaan. Hij zegt „derhalve geen enkele ver antwoordelijkheid te nemen voor de algehele juistheid van dergelijke zon der enig medeweten van hem of zijn raadsman tot stand gekomen publica ties." Tegenstelling Onze publikatie van zaterdag droeg in tegenstelling tot hetgeen de heer Van der Putten stelt, al lerminst het karakter van een inter view. Wij hebben duidelijk laten uitkomen, dat wij met het oog op het algemeen belang en bovendien vanwege het belang van de heer Van der Putten, zijn „geheim" niet langer onder ons konden houden. Met het oog op het algemeen be lang, omdat toestanden als die wel ke de heer Van der Putten tegen over ons beschreef ontoelaatbaar zijn. Vanwege het belang van de heer Van der Putten, omdat de door hem vermelde gebeurtenissen zo nauw verband kunnen houden met de behandeling van de zaken, waar in zijn naam thans genoemd wordt, dat een volledig onderzoek wel zou moeten volgen. De heer Van der Putten heeft ons Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Naar Reuter uit Los Angeles meldt hebben Ameri kaanse piloten gedreigd niet meer met de DC-8 straalverkeersvlieg- tuigen de lucht in te gaan als het hydraulisch systeem van dit Doug- lastoestel niet wordt gewijzigd. Vrijdag moesten twee DC-8-toestellen (ook de K.LM. heeft deze in gebruik) een noodlanding maken, nadat onlangs een vliegtuig van dit type bij Denver van de landingsbaan was geraakt en in brand gevlogen. Zeventien mensen kwamen daarbij om het leven. Het hoofd van het Amerikaanse bu reau voor luchtvaart, Halaby, heeft gezegd, dat er „ernstige defecten" aan het hydraulisch systeem van de DC-8- vliegtuigen zijn. De K.L.M., die wij om commentaar vroegen, deelde ons mede. dat het niet functioneren van het hydraulisch sys teem van de DC-8 tot dusverre slechts een keer is geconstateerd. Enkele maan den geleden is een toestel van de K.L.M. bij een landing op het New- yorkse vliegveld Idlewild niet tijdig tot stilstand gekomen. Het vliegtuig rolde van de landingsbaan af zonder even wel schade op te lopen. De inzittenden lienen geen letsel op. De K.L.M. is zeker de laatste maanden in het algemeen niet on tevreden over het hydraulisch rem systeem van de DC-8-straalvliegtuigen. Niettemin zijn er op het ogenblik be sprekingen gaande met de Douglas- fabrieken om hierin een aantal wijzi gingen en verbeteringen aan te brengen. bij herhaling verzekerd, dat hij de door hem aangeroerde kwesties eerst aan de orde wil stellen als het conflict tussen hem en het ministe rie van defensie in een eindstadium zou zijn gekomen. Hij sprak dan al tijd van een troefkaartdie voor hem haar waarde zou verliezen als hij haar te vroeg zou uitspelen. Om dit verschil van opvatting dui delijk tot uiting te brengen hebben wij in onze publikatie van zaterdag o.a. betoogd: „Niettemin weigert de heer Van der Putten stelselmatig deze hoogst ernstige zaken bij het ministerie en de commissie voor de fensie uit het parlement te depone ren. Een serieus onderzoek zou dan niet uit kunnen blijven". Red. Rapport O.E.E.S.: Eigen nieuwsdienst PARIJS. De Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking con stateert in haar rapport over de eco nomische toestand in de Beneluxlandèn, dat de toestand in Nederland ten zeer ste bevredigend is. Een zekere mate van emigratie zal op de lange duur eni ge verlichting van de bevolkingsdruk in ons land brengen. Maar de bevolkings. groei moet hoofdzakelijk door ontwikke. ling van de economie worden opgelost. ■Volgens de O.E.E.S. is sedert 1958 de economische uitbreiding ins ons land bijzonder snel gegaan. De industriële produktie zal dit jaar waarschijnlijk een stijging te zien geven. Ondanks de stij ging van de lonen en de groeiende druk op de arbeidsmarkt is de binnenlandse stabiliteit gehandhaafd. De organisatie meent dat een belang- rijke vermindering van het aantal werk- juren per week slecht te pas zal komen; een dringende behoefte aan economische uitbreiding is nu eenmaal geboden we gens de snelle groei van de bevolking. Er moet voorts, aldus het rapport, ge streefd worden naar een groter gebruik van buitenlandse werkkrachten, hetgeen vermoedelijk vergemakkelijkt zal wor den door de revaluatie van de gulden. Volgens de O.E.E.S. is handhaving van de strenge economische politiek van de Nederlandse regering noodzake lijk om de stabiliteit te bewaren. Zij acht het overigens bemoedigend dat de regering deze politiek op het juiste ogenblik weet te nuanceren. BIZERTA (Reuter). Franse troepen zijn dit weekeinde begon nen zich terug te trekken uit de Tunesische stad Bizerta, een en an der krachtens het akkoord dat vrijdag tussen beide landen tot stand was gekomen. Zowel Tunesische troepen als Franse soldaten zag men gisteroch tend ijverig prikkeldraadversper ringen verwijderen die in de juli dagen van de verbitterde gevechten om de algehele ontruiming van de Franse basis waren opgericht. Men was vrijdag overeengekomen dat de Franse troepen zich weer op de eigenlijke vloot- en vlieg basis zouden terugtrekken. Men neemt aan dat morgen de toestand weer zo zal zijn als hij was voor de vijandelijkheden begonnen. Overi gens wordt de overeenkomst gezien als de grootste stap in de richting van verbetering der betrekkingen tussen beide landen. Overgedragen In Marokko hebben de Fransen zaterdag de vliegbasis bij Marrakesj overgedragen aan de Marokkaanse overheid. Het was de laatste mili taire installatie in Marokko die krachtens het militaire akkoord van een jaar geleden door Frankrijk werd ontruimd. Er zullen nog wel Franse instructeurs en technici achterblijven, om de embrionale Marokkaanse luchtmacht te helpen opbouwen. Marokko beschikt over 550 luchtmachtofficieren en een klein aantal vliegtuigen, waaronder veertien Migs, die verleden jaar door Rusland zijn geschonken. Nieuw-Guinearaad HOLLANDIA (ANP). Tien le den van de Nieuw-Guinearaad heb ben zaterdag aan de voorzitter van de raad, de heer Sollewijn Gelpke, gevraagd de raad in bui tengewone zitting bijeen te roepen. Zij willen de voorstellen over Nieuw- Guinea bespreken, die door minis ter Luns in de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties zijn neergelegd. Mr. Boekraad van de Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereni- ging in Nieuw-Guinea heeft zijn on gerustheid uitgesproken over het plan tot internationalisering van het amb tenarenkorps. Het overleg over het bijstandskorps komt daardoor in een bijzonder zwak licht te staan, zo meent hij. Direct nadat hij het nieuws had gehoord, had hij zich met de Ar- ka in Nederland in verbinding gesteld. Vandaag zag mr. Boekraad de kwes tie ter sprake brengen in de ver gadering van het georganiseerd over leg in Nieuw-Guiena. Advertentie UTRECHT. Op de eerste dag van de Winterdienstregeling van de Neder- landsche Spoorwegen, gisteren, heb ben de treinen op geen enkel traject met vertraging te kampen gehad. Weliswaar liep een D-trein uit Duits land 118 minuten te laat Arnhem bin nen, maar die vertraging was op Duit se rails ontstaan. Eigen nieuwsdienst BROADSTONE (Dorset) „Als ik in de spiegel kijk zie ik een oude man, maar ik voel mij nog helemaal niet oud", zo verklaarde de nestor van onze toneelschrijvers, Jan Fa- bricius, zaterdag op zijn negentigste verjaardag. Tal van bezoekers uit Nederland en Engeland waren naar Broadstone in het zuiden van Engeland, waar Fabri- cius woont, gekomen om hem eigen handig met zijn verjaardag geluk te komen wensen. Bovendien kwamen er brieven, telegrammen en geschenken uit de hele wereld naar zijn huis, waar de schrijver 's ochtends werd gehuldigd en naar het stadhuis, waar hij 's avonds vele felicitaties in ont vangst moest nemen. Onder de gasten was het huldigings- Op de rijksweg 13 schoot een auto door de middenberm heen. Op de andere rijbaan botste hij op een tegenligger. Een Rotterdamse kwam om het leven. Vijf mensen werden gewond. Na een botsing met een vracht auto in de buurt van Barneveld bleef dit over van de Renault van de Overvener H. Bruns. Vier men sen werden er zwaar gewond uitge haald. De heer Bruns overleed in het ziekenhuis. WASHINGTON (Reuter) Voor de derde maal hebben de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, en zijn Russische ambtgenoot Gromyko langdurig van gedachten gewisseld over Berlijn. Later in deze week zullen zij opnieuw een bijeenkomst hebben. Het laatste gesprek werd van Amerikaanse zijde „nuttig" genoemd. Het wordt in Washington niet on waarschijnlijk geacht dat ook presi dent Kennedy een gesprek met de Russische minister over Berlijn zal hebben. De Britse minister van buiten landse zaken, Lord Home, heeft ook al met Gromyko gesproken. De bedoeling van al deze informele gesprekken is dat het Westen zich 'n oordeel kan vor men over de mogelijkheden van een conferentie met de Russen, over de toe komstige status van Berlijn en over het Duitse vraagstuk in het algemeen. Van onderhandelingen is in dit stadium nog geen sprake. Wat het Westen met name wil weten is of erkenning van het communistische bewind in Oost-Duitsland de Russen ertoe kan brengen de vrije toegang van de Westelijken tot West-Berlijn (via Oostduits grondgebied) te garanderen. Ook wil het Westen precies weten wat eventuele Russische garanties zouden inhouden. „Niet de enige De invloedrijke senator Fulbright, die een reis door Europa maakt en vorige week te kennen gaf dat het Westen be paalde concessies overweegt om een on derhandelingspositie op te bouwen, heeft zaterdag in Londen verklaard dat ook 't Westen in zekere mate schuld heeft aan de spanningen om Berlijn. „De Sovjetunie is niet de enige schuldi ge" zei hij. Zeer de aandacht trokken zijn woor den over de vrees die de Russen koes teren voor een' van kernwapens voor zien West-Duitsland. Hij zei namelijk dat de Russen terecht bezorgd zijn over de mogelijkheid dat de Westduitse strijdkrachten de beschikking zullen kriigen over kernwapens. Men vroeg de senator of hij vond dat er zich een situatie zou kunnen voordoen waarin het noodzakelijk zou zijn de Westduitse troepen van kern wapens te voorzien. Fulbright antwoordde dat deze kwes tie niet actueel was. Hij vond echter dat dergelijke wapens aan West-Duits land moesten worden onthouden zolang er nog een redelijk uitzicht was op vooruitgang bij het zoeken naar een aanvaardbare overeenkomst met de Russen. Hij wilde niet zeggen of het al of niet verstrekken van kernwapens aan West-Duitsland wellicht als argu ment zou kunnen worden gebruikt in de komende onderhandelingen met de Sowjetunie. Mr. Bot over N.-Guinea: Eigen nieuwsdienst SINT-OEDENRODE. „De Neder landse regering is er met betrekking tot Nieuw-Guinea steeds van uitgegaan dat het criterium moet zijn niet of wij er belang bij hebben in Nieuw-Guinea te zijn, maar of de inwoners van het gebied er belang bij hebben dat wij er zijn". Dat zei zaterdag staatssecretaris mr, Th. H. Bot voor de jongerengroep van de K.V.P. in de kring Den Bosch op een bijeenkomst in Sint-Óedenrode. „De Nederlandse activiteiten ten be hoeve van Nieuw-Guinea". aldus de staatssecretaris, „hebben ten doel de in dividuele Papoea op te voeden tot een harmonische mens en staatsburger, en de Papoese samenleving te ontwikkelen tot een geordende, vrije, democratische maatschappij naar eigen aard en aanleg". Tevoren bad mr. Bot een historisch overzicht gegeven van Nieuw-Guinea en het conflict erover met Indonesië. Van onze correspondent BARNEVELD Een met lege kisten geladen vrachtwagen uit Spakenburg heeft zaterdagavond in de buurt van Barneveld een Re nault verbrijzeld met vier inzit tenden. De 48-jarige H. Bruns uit Over- veen werd zo zwaar gewond dat hij gisteren overleed. Zijn 41-jarige vrouw en hun twee dochters van achttien en vijftien, worden nog in een ziekenhuis verpleegd. Hun toe stand is zorgwekkend. Bij een door het ongeluk veroorzaak te kettingbotsing raakte nog een aantal mensen licht gewond. De bestuurder van de vrachtwagen, een Spakenburgse vishandelaar, die al cohol had gebruikt, had op de rijks weg AmersfoortApeldoorn geen aan dacht geschonken aan twee rode lich ten. Die waren als waarschuwing neer gezet omdat kort tevoren twee per sonenauto's tegen elkaar waren gebotst. De viswagen drukte de ene auto de kant in en sleurde de andere een eind- weegs mee. De Spakenburger gooide zijn stuur naar links waardoor de personenauto op zijn kop in een grep pel terecht kwam en reed in volle vaart op de Renault in die van de an dere kant kwam. In de file achter de Renault botste de ene auto op de andere. Zeven wer den er beschadigd en een aantal men sen werd licht gewond. Er waren vier Duitsers bij die 's morgens aan hun vakantie waren begonnen. Hun caravan werd vernield. Zij zijn gisteren naar huis teruggegaan. DOOR BERM Op de rijksweg naar Den Haag botsten gisteravond ter hoogte van Zestienhoven twee personenauto's tegen elkaar. De 58-jarige mejuffrouw C. M. Scheerder uit Rotterdam Aas op slag dood. De 32-jarige Delftenaar G. de Jong werd ernstig, zijn vrouw, hun twee zoontjes van zes en acht jaar en de 53-jarige mejuffrouw D. H. W Broek- hoff uit Rotterdam werden licht ge wond. Mejuffrouw Broekhoff kwam met haar auto uit de richting Den Haag. Toen een wagen voor haar naar links zwenkte, verloor zij de maeht over het stuur. Haar auto reed door de berm heen de andere rijbaan op. Daar botste hij tegen de wagen van de Delftenaar ZES GEWONDEN Bij Sionshof tussen Nijmegen en Groesbeek reden twee auto's op elkaar in Zes mensen werden gewond, van wie twee ernstig. De van Groesbeek komende auto draaide linksaf de Sions- weg op. Een Citroen, d'e van de an dere kant kwam. botste er bovenop. De zeven inzittenden van beide auto's werden over de veg geslingerd. Alleen de bestuurder van de Citroën kwam er heelhuids at. 9 In Leerdam kwam gisteravond de 59-jarige A. Kruyt om. Hij had met zijn fiets de provinciale weg willen over steken. Hij werd aangereden door een personenauto. H De 3R-jarige P. Seuntjes uit Maastricht bezweek gisterochtend aan de verwondingen die hij de avond te voren had opgelopen. Hij was met zijn hoofd tegen de grond geslagen, nadat de 21-jarige H. K„ bij wie hij achterop de bromfiets zat, na een botsing met een lantaarnpaal was gevallen. 9 Op weg naar school verloor za terdagochtend de zevenjarige A. Tai- butu het leven. Zij viel van de fiets en werd overreden door een met melk bussen geladen vrachtwagen. Van onze correspondent DONN Carl Maria Weber, regisseur •L» en lid van het ensemble van het Oostberlijnse theater aan de Schiffbau- erdamm heeft medegedeeld niet naar Oost-Berlijn te zullen terugkeren. We ber vertoefde te Lübeck voor de ensce nering van een stuk van Brecht „Trom men en trompetten". Het stuk is echter in verband met de gebeurtenissen in Berlijn, het afsluiten van de grens tus sen Oost- en West-Berlijn en wegens het feit dat Brecht vroeger het Oost- duitse bewind heeft gesteund, tenslotte van het programma geschrapt. Als reden voor het niet terugkeren naar Oost-Berlijn geeft Weber aan dat hij daar geen mogelijkheid meer zag voor een artistieke ontplooiing. Weber die in 1925 te Hagen in West- phalen is geboren, heeft na de oorlog een klein theater te Heidelberg opge richt. Uit bewondering voor Brecht ver huisde hij naar Oost-Berlijn en werd er in 1952 als assistent-regisseur en speler opgenomen in het Brecht-ensemble. PARIJS (Reuter) Bij een ont ploffing in de Baai van Diego Sua- rez op Madagascar aan boord van het 9050 ton metende Noorse vrachtschip Star Carrier zijn zater dag 22 mensen om het leven geko men. Tien van de slachtoffers waren be manningsleden van de Star Carrier. Verder kwamen er zes havenarbeiders uit Diego Suarez om. vier matrozen van de Franse marinesleepboot Pin- gouin en twee leden van de haven brandweer van Diego Suarez. De Star Carrier lag in de haven toen er zaterdagmorgen brand aan boord uitbrak. Omdat het schip onder ande re was geladen met springstoffen werd het door de Pingouin de haven uitge sleept. In de baai werd het blussen van de brand voortgezet. De brand weer werd geholpen door de beman ningen van de Pingouin en de Star Car rier. De ontploffing deed zich zaterdag avond laat voor. De Star Carrier brandt nog steeds. RABAT (Reuter) Twee jonge Duitsers, soldaten van het Franse Vreemdelingenlegioen, zijn gedeser teerd in een gestolen tank. Water Ireitzkreuz (23) en Karl Lengk (21), beiden uit Berlijn, stalen de tank in de plaats waar zij waren gestatio neerd, Marnia. Vandaar reden zij naar de Marokkaanse grens die 25 kilometer verder ligt. Drie kilometers voor de grens daver den zij zonder enig opzien te baren langs de laatste Franse militaire post. Bij de eerste Marokkaanse militaire post, die zij even later voorbij reden, was dat heel anders. De wachtposten schoten op de tank en belden zenuw achtig naar het garnizoen van het even verder gelegen plaatsje Oujda dat er een Franse tank op komst was. In de hoofdstraat van Oujda stond een heel peloton te wachten op de tank. Die stopte keurig voor het douanekantoor. De verbaasde, zwaar gewapende Ma rokkanen zagen er twee jonge militai ren uitkomen, zwaaiende met witte vlag gen. comité, dat in Nederland was gevormd om de negentigjarige te huldigen. Namens dit comité bood professor dr. H. J. Prakke uit Groningen hem „als een blijvend teken van onze bewonde ring en vriendschap" een zilveren herdenkingsmedaille aan, die ontwor pen is door de beeldhouwer Albert Termote. De directeur van de Provinciale Drentsche en Asser Courant, de heer C. J. Stolk, schonk Jan Fabricius een exemplaar van een boek aan met schetsen van zijn leven, die hij zelf voor dit blad heeft geschreven. Jan Fabricius kon zijn ontroering nauwelijks de baas, toen de kriticus Jan Spierdijk hem als verjaarsgeschenk de tabakspot van de grote acteur Louis Bouwmeester namens de actrice Wiesje Bouwmeester overhandigde. Onder de vele gasten was ook de zoon van de jarige, de 61-jarige schrijver Johan Fabricius. Als tegenprestatie voor de grote belangstelling vermaakte Jan Fabricius zijn gasten met een stroom van anec dotes uit zijn lange en gevarieerde leven. DEN HAAG. De acteur Paul Steenbergen is weef hersteld van zijn ziekte die hem noodzaakte enige tijd rust te nemen. Zijn gezondheidstoestand is echter van dien aard dat hij zijn optreden voorlopig moet beperken tot het spelen van de titelrol in Arme Bitos van Jean Anouilh. Binnenkort hoopt hij met de repeti ties te beginnen van Home and beauty van W. Somerset Maugham, waarin onder zijn regie optreden Myra Ward, Frans van der Lingen, Eric van Ingen, Gijsbert Tersteeg, Kitty Kluppell, Coba Keiling (als gaste), Carl van der Plas, Annie Leenders, Maria de Booy, Ariette van Embden, Else Valk en Jules Hamel. Advertentie (met de baard) (met 't baardje) WENEN (A.P.Het in Wenen staande standbeeld van de Tiroolse na tionale held Andreas Hofer is gisteren opgeblazen. Het tien meter hoge bron zen beeld viel van' zijn sokkel door het ontploffen van een reeks lichte bom men. De ontploffingen werden in een straal van 65 kilometer gehoord. De Weense politie denkt dat de aan slag het werk is geweest van Italianen die een tegenaanval wilden doen na de golf van terroristische aanslagen in Zuid-Tirool. De politie acht het echter ook niet on mogelijk dat er Oostenrijkers aan het werk zijn geweest die, in de verwach ting dat de Italianen voor de schuldi» gen zouden worden aangezien, het Oo» tenrijkse volk tegen Italië in het harna® wilden jagen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5