A.W. Mes u uit Arnemuiden Zeeuws kampioen ploegen Kopgroep in eerste klasse tekent zich af Swift scoorde vlak voor tijd winnende doelpunt Wemeldinge liep na de rust gedecideerd uit Optreden van AZW teleurstellend nog de Agrarisch evenement in W ilhelminapolder Veldm eerderheid sorteerde veel te weinig effect Middelburg V leed in eerste klasse eerste nederlaag Terneuzertse Boys greep winst na rust V oetbaluitslagen afdeling Zeeland Vierde-klassers Zuid Eerste nederlaag Tjoba voor Ondanks regen toch goede prestaties Leerkrachtendag van Z.L.M. in Tholen Zeeuwse korfbalcompetitie Tegen Zuiderkwartier in Leiden Scheldehengelwedstrijd Wandeltocht in omtrek van Bergen op Zoom KRAPPE ZEGE VOOR NIEUWDORP KRABBENDIJKE ZORGDE IN SLEEVWIJK VOOR VERRASSING Kapelle op schot tegen AZVV II7-1 Uitslagen en standen KNKB-competitie Maandag 2 oktober 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Bag. 4 WILHELMINAPOLDER. Kaarsrecht waren de ploegvoren, zaterdagmiddag op een perceel stoppelland, vlak hij de hofstede Mosselbank" in de Wilhelminapolder. Alle aandacht geconcentreerd op tractor, paard en (uiteraard) de ploeg hebben daar circa dertig Zeeuwse ploegers op sportieve wijze gestreden om het kampioenschap van Zeeland. Ondanks de regen werden goede prestaties geleverd. In de categorie rondgaande tractorploegen wist A. W. Mesu uit Arne muiden het grootste aantal punten te behalen 243en werd daarmee tevens Zeeuws ploegkampioen. De prachtige ploegtrophee gaat dus dit jaar naar Arnemuiden. THOLEN. De commissie voor het landbouwhuishoudonderwijs van de Z.L.M. organiseert een leerkrachten dag", die op 25 oktober a.s. in de land- bouwhuishoudschool te Tholen zal wor den gehouden. In de morgenvergadering spreekt de heer J. Jonges te Den Haag over het onderwerp: „De noodzaak van actualiteit van ons onderwijs". In de middagbijeenkomst zal mevr. Cobi Schreyer uit Zwanenburg een aantal volksliederen zingen, waarbij zij zich zelf op de guitaar begeleidt. Ook ta de categorieën paarden wen- telploegen en tractor wentelploegen kwamen kampioenen uit de bus, al wis ten zij dan niet het puntenaantal van de heer Mesu te overtreffen. Met een tractor wentelploeg werd kampioen de heer P. Luteijn uit Zuid- zande met 226,5 punt en verwierf de wisselbeker van de regelingscommissie, die de Zeeuwse ploegwedstrijden orga niseerde. De heer D. Lorier uit Mid delburg werd met 223 punten kampioen bij de paarden wentelploegen. Opmer kelijk Is, dat de drie kampioenen allen lid zijn van de C.J.B.J.B. Via hun jeugdorganisatie bestaat wellicht de mogelijkheid voor hen om deel te ne men aan de landelijke wedstrijden. Geslaagd De Zeeuwse ploegwedstrijden kunnen een in alle opzichten geslaagd evene ment worden genoemd. Aanvankelijk dreigde de regen spelbreker te worden, maar toch konden de wedstrijden door gang vinden. De prestaties werden be slist niet nadelig beïnvloed door de re gen. Er werd door sommige ploegers zelfs zeer goed werk geleverd. Ook de grond leende zich uitstekend voor be werking. Ook de publieke belangstelling was goed te noemen voor de wedstrijden; de regelingscommissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de drie land bouworganisaties, drie landbouwjonge- renorganisaties, drie landarbeidersbon den en de Boval in Zeeland, zorgde voor een perfecte organisatie. Voor de tweede maal werd deelgenomen met wentelploegen. Ook nu bleek, dat de deelname van deze categorie goed in de smaak valt. Op landelijk niveau wordt nu geprobeerd, ook de wentelploe gen in te schakelen bij de wedstrijden. De Zeeuwse ploegers hebben hun beste beentje voorgezet. Zij waren de besten van de selectiewedstrijden, die eerder op de verschillende eilanden zijn ge houden. Het puikje van de ploegers was dus present. Zij moesten een perceel stoppelland ter grootte van 20 are om ploegen. Dit moest binnen het tijdsbe stek van twee uur gebeuren. De diepte van de voor mocht niet meer dan 18 cm en niet minder dan 14 cm bedra gen. Overigens was het voor de jury ken nelijk erg moeilijk om tot de juiste pun tentelling te komen. Na afloop van de wedstrijden duurde het vrij lang voor de prijswinnaars bekend gemaakt kon den worden. Het was de voorzitter van de regelings commissie, de heer F. A. Bom, die deze taak vervulde. Hij bracht in eerste in stantie dank aan de directie van de kon. maatschap „De Wilhelminapolder", die een terrein welwillend had beschikbaar gesteld. Ook de landbouworganisaties werden in de dank betrokken, die het financieel had mogelijk gemaakt, dat de wedstrijden gehouden konden worden. Daarna reikte hij aan ieder der prijs winnaars met een vriendelijk woord de prijzen uit. Uitslagen Rondgaande tractorploegen: 1: A. W. Mesu Arnemuiden (CJBTB), 243, 2; 0. de Kraker, Terneuzen (NCLB), 236 punten, 3: L. J. de Jager, Dreischor (LJG), 227,5; 4: W. Cappon, Zuidzande (CJBTB), 226, 5: C. de Jager, Wolf aartsdijk (LJG), 211,5 6: P. de hooft Geersdijk (CJBTB). 22o, 7: H Goethals, Wa terlandkerkje (RKJB). 221; 8. J. Dieleman, Zaamsiag (LJG). 216,5 9; W. Markusse, Geersdijk, (NCLB), 206,5 pt, 10: Th. Boude- ling, Geersdijk (CBTB), 201, 11: P. Hendrik- se, Nieuwerkerk (Boval), 178. P. Paardenwentelploegen: 1: D. Lorier, Mid- Groeiende populariteit Chr. Sportvereniging KLOETINGE. De Christelijke sportvereniging Kloetinge mag zich in een steeds groter wordende populariteit verheugen. Elke donderdagavond wordt er druk geturnd in ..Amicitia". Verschillende groepen zijn thans ge splitst terwijl op verzoek nu ook een groep is gevormd voor dames-senioren. De meisjes tussen 5 en 8 jaar maken hun oefeningen tussen kwart over vier en vijf uur 's middags terwijl de meis jes van 9 tot 12 jaar van vijf tot zes aan bod komen. Van 6 tot 7 uur volgen dan de jongens van 6 tot 8 en het daar opvolgende uur de jongens van 9 tot 12 jaar. De dames senioren komen bijeen van 8 tot 9 uur s' avonds. delburg (CJBTB), 223, 2: D. Vos, Koude- kerke (LJG), 221,5 pt. 3. A. Mijnheere, Grijpskerke (NCLB), 219,5 4: Iz. Wisse, St. Laurens. (LJG), 219,5 C. Zweedijk, WiLhel- minadorp (ANAB), 215 p, 6: A. Davidse, Mid delburg (CJBTB), 212,5, 7: P. Pouwer, Mid delburg (CBTB), 208,5 pt. Tractor wentelploegen: 1: P. Luteijn, Zuid zande (CJBTB) 226,5, 2: A. Pijpelink, Axel (CBTB), 220,5 3: A. Lampert, Biggekerke, (LJG) 218, 4: L. Bonte, St. Margriet (RKJB) 216,5, 5: R. van Hoecke, Zuiddorpe (NKLB) 207,5, 6: O. bij de Vaate Kerkwerve (CJBTB), 206,5, 7: W. den Boer, Haamstede (Boval), 199,5 8: A. v. d. Dries, Ovezande (NCB), 198, 9: L. Verhage Koudekerk (Bo val). 197,6, 10: J. de Pooter, Axel (ZLM), 188, Uit handen van de voorzitter van de regelingscommissie, de heer F. A. Bom ontvangt de Zeeuwse ploegkampioende heer A. W. Mesude ploegtrophee. GOES. De regens van vrij dag en zaterdag en de daarmede gepaard gaande slechte gesteld heid van de terreinen is er oor zaak van geworden, dat zaterdag middag van de 33 vastgestelde wedstrijden er liefst 16 moesten worden afgelast. In de eerste klasse kon alles doorgaan en door de resultaten van deze wedstrij den tekent de kopgroep zich nu duidelijk af. De wedstrijd Togo 1—Tjoba 2 had twee totaal verschillende helften. Bij de rust Hadden de Goesenaars reeds een veilige 92 voorsprong en In de tweede helft geloofde men het kennelijk wel. Beide teams scoorden toen nog eenmaal (103). De produktiviteit van Animo 1 tegen Top was formidabel. De zebra's vonden 18 maal de opening van de mand tegen Top 5 maal. (185). On danks deze grote nederlaag was er in het spel van de Arnemuidenaars verbe tering te constateren en verdiende Top lof voor hun harde zwoegen tot het bit tere einde. Zeelandia 1 behaalde een verdienste lijke 51 zege op een wat verzwakt El- to 1. Alhoewel Vios 1, op bezoek bij Zuidwesters 1. spoedig tegen een 40 achterstand op keek, slaagden de rood zwarten erin in de loop van de wedstrijd de spanning nog te doen terugkeren. Pas ver in de tweede helft bij een stand 65 drukten de Zuidwesters door en konden zij de zege veilig stellen (85). Deze wedstrijd stond op zeer behoorlijk peil. De stand in de eerste klasse: Togo 1 36: Animo 1 24; Zuidw. 1 24; Zeelandir, 1 23; Swift 2 33; Vios 1 31; Elto 31; Tjoba 2 30; Top 30. Hand en tand In 2a ging slechts een ontmoeting door. Vedo 1 verzette zich op eigen ter rein met hand en tand tegen Ondo 1 en het twaalftal uit St. Laurens zal bij het eindsignaal toen de stand 34 was een zucht van verlichting geslaakt hebben. Stand in 2a: Ondo 1 24; Togo 2 12; KVL 1—2; Vedo 1 2—2; Animo 2 1—1; AKC 11; Zuidwesters 2 20 en Storm vogels 1 2-^0. In 2b werden eventuele illusies van Blauw Wit 1 door Luctor 1 wreed de bodem ingeslagen (16). Volharding diende zich echter als volgende bela ger van de leiders aan door de oud- eerste klasser met niet minder dan 10 4 in het zand te doen bijten. Het spel van Volharding was echter nog niet dat van een kampioensploeg en de overwinning kwam in hoofdzaak tot stand omdat Olympia totaal geen wedstrijdgeest bezat. Uitblinker bij Volharding was Leo Zonruiter met 3 doelpunten waarbij een van uitzonder lijk gehalte. Stand in iding 24; 2b: BI. Luctor 1 24; Voihar- Wit 1 22; Olympia 1 1—2; WKV 2—2; 20 en Vios 2 0- Vitesse 10; -0. de Poel In klasse 3a was de oogst al heel gering. De ene wedstrijd die doorging leverde Dos 55 de eerste punten op te gen Vedo 3 (42) en bracht de ploeg uit Nieuwdorp vier plaatsen hoger op de ranglijst. Stand in 3a; Animo 3 24; Atlas 33; Swift 3 1—2; Ondo 3 22; Dos 55 22; Vedo 2 32; Stormvogels 2 1—1; Swift 5 1—0; Vedo 3 1—0; In klasse 3b is in de afgelopen week alsnog ingedeeld Togo 4. Lijstaanvoerder Togo 3 won andermaal in dubbele cij fers. Tegen Zeelandia 2 werd het 101. Bepaald teleurstellend is dit seizoen het optreden tot nu toe van het Wissekerk- se VZOD. Ook tegen het heus niet zo sterke Bi. Wit 2 kon men het niet bol werken (91). Vopo werkte zich door een 35 overwinning op Tjoba 3 naar de tweede plaats en wordt o.i. een der voornaamste concurrenten van Togo 3. Stand in 3b: Togo 3 24; Vopo 24; BI. Wit 2 34; Luctor 2 12; Tjoba 3 10: Elto 2 10; Zeelandia 1 20; VZOD 2—0; Togo 4 0—0. De uitslagen van de niet afgelaste adspirantenwedstrijden zijn: A: Vedo— Atlas 01. C: Animo c-Swift vlug 2 0; Ondo b—Zuidw. b 0—1; D: BI. Wit aDe Poel 11; Elto aLuctor 2—0; Togo aTjoba a 19. TERNEUZEN. De hengelsportver- eniging ONI organiseerde zaterdag de tweede en laatste viswedstrijd van dit seizoen waaraan door 49 sportvissers werd deelgenomen. Over het algemeen werd er veel ge zangen. Door het slechte weer was het ïengelen niet een onverdeeld genoegen. In het clublokaal La Bellevue werden ia afloop door de voorzitter, de heer C. r. van den Broek, de prijzen uitgereikt. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. Me vrouw Smolenaars 515 p.; 2. A. Hamelink 390 p.; 3. S. Kiel 335 p.; 4. F. v. d. Hooft 320 p.; 5. J. Kiel 285 p.; 6. J. Hamelink 245 p.; 1. C. v. d. Hooft 240 p.; 8. H. F. de Hooy 225 p.; 9. J. v. Drongelen 220 p.; 10. P. Pie- ters 215 p.; 11. A. v. d. Berge 170 p.; 12. J. de Putter 160 p.; 13. Z. Grqurie 155 p.; 14. A. Dieleman 135 p.; 15. E. Vsebaert 120 p.; 16. R. de Graeve 120 p.; 17. J. Harpe 70 p.; 18. J. Verberkmoes 60 p.; 19. B. Begijn 60 p. Ds. A. J. Hollander te Anlo in Dren te die door de kerkeraad van de Ned Herv. Gemeente te Bergen op Zoom was beroepen heeft de kerkeraad mee gedeeld dat hij voor de op hem uitge brachte toezegging van beroep moet be danken. De Kloetinge Oranjevereniging be staat op 8 oktober 25 jaar. Het bestuur besloot dit vijfde lustrum feestelijk t» herdenken op zaterdag 7 oktober in „Amicitia". De toneelvereniging 'd Oprechte ama teur zal hieraan zijn medewerking ver lenen met een passend programma. TERNEUZEN. In een tamme wedstrijd die wegens het slechte weer door weinig toeschouwers werd bekeken heeft Terneuzense Boys VVN beide punten afhan dig kunnen maken. De overwin ning was verdiend te noemen, al ontliepen beide ploegen elkaar niet veel in speelsterkte. Voor rust hadden de spelers vrij veel last van het door de regen gladge maakte veld, maar na rust konden de voetballers beter uit de voeten. De eerste helft sloot af met blanke stand. Beide ploegen hadden in die eer ste drie-kwartier elkaar bijzonder wei nig toegegeven. De aanvalslinies slaag den er niet in de achterhoedes te ver schalken. Tien, minuten na de hervatting opende VVN de score door een doelpunt van rechtsbuiten De Backere (01). De Klun- dertenaren moesten deze voorsprong een kwartier later prijsgeven. Na enkele schermutselingen voor het WN-doel kon Van Dikshoorn uit een misverstand tus sen keeper, en achterspeler de gelijkma ker in het net deponeren (1—1). Tien minuten voor het einde kwam de beslissende treffer, opnieuw van de voet van Van Dikshoorn (21). Terneu zense Boys heeft in de resterende tijd zijn voorsprong kunnen behouden. BERGEN OP ZOOM. De wandel kring West BrabantZeeland van de Kon. Ned. Bond voor lichamelijke op voeding heeft zaterdag de jaarlijkse wandeltochten voor de kring georgani seerd over afstanden van 10, 15 en 25 km. Voor deze tochten bestond on danks het slechte weer een grote be langstelling, zowel uit Zeeland als ook uit Brabant. Tussen de 200 en 300 deel nemers gingen zaterdagmiddag van start. Uit Zeeland zagen we de volgende verenigingen: De wandelsportvereni ging Olympia uit Tholen, de W.S.V. „Jong Tholen" en de „Vrolijke Tippe laars" uit Vlissingen met zelfs drie groepen. Individueel deden ruim 100 personen mee. Na afloop van de tochten volgde in de Korenbeurs die ook als start plaats had gediend de uitreiking van de onderscheidingstekenen en de groeps- prijzen. WEMELDINGE, Het zag er in de wedstrijd Wemeldinge Roda Boys met de rust niet naar uit dat de einduitslag zo hoog zou worden (74), want beide ploe gen hadden toen één doelpunt ge scoord. Na de hervatting echter zou de Wemeldingse aanval plot seling op volle toeren gaan draai en. De Zeeuwen liepen uit tot 6 1, maar de mannen uit Aalst (Gelderland) slaagden erin tot 64 terug te komen. Toch kon Wemeldinge nog afgetekend win nen. Voor de rust was Roda Boys geens zins de mindere van de Bevelatidse club. Het nam zelfs de leiding na 20 minu ten door een treffer van Vernooy (0—1), waarna Wemeldinge alle krachten bun delde en een zwaar offensief inzette. Dit leidde echter pas twee minuten voor rust tot de gelijkmaker die van de voet kwam van Houtekamer (11). Onmiddellijk na de hervatting zette Wemeldinge dit 'offensief voort. Met twee doelpunten dn de 4e en in de 10e minuut gaf Boergraaf zijn club een 31 voorsprong. Een minuut la ter werd een doelpunt van Roda Boys afgekeurd. Weer een minuut daarna liet Sonke de Gelderse keeper voor de vierde keer de bal uit het net halen. Dezelfde speler zorgde in de 18e mi nuut zelfs voor 51. LEIDEN. Het Middelburgse j Na een Swift heeft de leiding genomen in je_rs voor de 2e klasse b KNKB Zuid-Holland, j (jam negeerI}e |,et benutten van een Dit gebeurde doordat de Zeeuwen strajworp maar ;n de minuut zelf met 5-4 in Leiden wonnen van maakte hij zijn nonchalance goed door NIEUWDORP. Hoewel Nieuwdorp in beide speelhelften een grote veld- meerdcrheid bezat behaalde het in ei gen home slechts een krappe 32 zege op Mevo. Dit was te wijten in hoofd zaak aan het ontbreken van een cen tervoor die de kansen weet te gebrui ken. Jaap de Jonge die deze middag als aanvaisspits bij de groen-witten was opgesteld voelde zich blijkbaar op deze plaats niet op zijn gemak en faalde. Nieuwdorp heeft tot nu toe in deze competitie Deurloo als stopper laten fungeren en hoewel deze speler althans deze middag, in het centrum der defen sie geen onbelangrijke taak vervulde leveren zijn capaciteiten o.i. meer ef fect op wanneer hij als aanvalsleider optreedt. Het team van Mevo dat met vijf in vallers aantrad heeft geen moment kun nen imponeren wat technische of tacti sche vaardigheid betrof. Alleen het I moreel van de mannen uit Zierikzee half uur zorgde Jan Mal- bleek sterk te zijn. 22. De derde Swiftaanval draaide wat beter. Ook Chris van Leer- De thuisclub die reeds in het eerste kwartier sterk in het offensief was keek Zuiderkwartier en koploper Olympi aan zijn wedstrijd tegen Sperwers 2 zag afgelast. De Swiftianen grepen de overwinning echter pas in de laatste fase van de strijd. Beide ploegen hadden moeite met het door de regen doorweekte terrein. Na een aarzelend begin van Swift nam Zuiderkwartier al na vijf minuten een voorsprong, maar twee minuten la ter deponeerde Lien Meliefste met een doorloopbal de gelijkmaker in de korf (11). In de achtste minuut stonden de Leidenaren echter opnieuw voor, waarna een Swift-overwicht begon. Scho ten van Wim Brevet hadden in deze periode beter lot verdiend. Zuiderkwar tier bezondigde zich aan de weelde een strafworp te missen, waardoor Swift weer moed kreeg. zijn twaalftal een voorsprong te bezor gen (23). Met deze stand ging ook de rust in. Eén minuut na de hervatting had Chris van Leerdam opnieuw succes, dit keer met een ver schot (24). Zui derkwartier zette nu alles op alles en dit leidde tot 34. De Swiftaanval kwam in deze fase moeizaam tot een zuiver schot, maar een doorboring van de korf kwam aan de overzijde (44), welke stand de verhouding goed weer gaf. In het laatste kwartier werd fel om de overwinning gestreden. Swift kreeg de eerste geheide kans (een strafworp), maar Jan Maljcrs miste. Toch kwam de zege nog bij de Middelburgers te recht. Wim Brevet maakte in de laat ste minuten aan alle onzekerheid een einde (45). na 16 min. toch tegen een 01 achter stand aan omdat Verburg uit één der sporadische aanvallen der gasten doel man Traas met een fraai schot het na kijken had gegeven. Vijf minuten later was de balans ech ter in evenwicht toen Deurloo een vrije schop wegens hands even buiten het strafschopgebied in een doelpunt omzet te 11. Hierna bleef Nieuwdorp het doel der bezoekers herhaaldelijk bestoken maar met kunst en vliegwerk bleef de verdediging van Mevo overeind. Tot in de 31e minuut toen Maat op de rechter vleugel een voorzet lanceerde die Jaap de Jonge slechts voor het intrappen had Ook na de hervatting bleef alle ini tiatief aan de zijde der gastheren. De sterke linkervleugel van Nieuwdorp ge vormd door W. en C. de Kok die beiden excelleerden bleef doorlopend gevaar lijk terwijl ook Ad. de Jager nogal eens verwarring stichtte in de defensie van Mevo. Nadat doelman Bij-de Vate een fraai schot van een zeer agressief spelende Kees de Kok onschadelijk had gemaakt moest hij ten slotte na 23 min. zwich ten toen Wisse de Kok briljant spel met een even fraai doelpunt bekroonde 31. Nieuwdorp zat echter nog geenszins op fluweel. Dit bleek vier minuten later toen Den Oude onverwacht en juist on der de lat inschoot 32. Korte tijd later was dezelfde speler onfortuinlijk toen een schot van zijn voet de lat beukte. Nieuwdorp rook echter het gevaar, wist de bakens weer spoedig te verzet ten en kon de verkregen voorsprong zonder ai te veel moeite tot het einde consolideren. MIDDELBURG. De uitslagen waren: le klas: Wolfaartsdijk I—Middelburg V 4—3 Kapelle I—AZVV II 7—1, Hoek I—Yerseke III 5—2, Bruse Boys I—SVD I 3—4, Veere I— VCK I 33. 2e klas A: Arnemuiden IICo- lljnspl. Boys I 3—4, VCK II—Nieuwland I 4 —4, Middelburg VI—Serooskerke I afgelast. Zeeland Sport V— RCS IV 3—0, Meeuwen I— Kloetinge I 7—1. 2e klas B: Heinkenszand I —Driewegen I afgelast, Rillandia II—Nieuw dorp II 5—0. Zaamsiag I—Hoek II 7—0. Kats I—Wemeldinge II 7—3, Kloetinge II—Beren I 1—6. 2e klas C: Brouwershaven III—WIK I afgelast, Mevo II—Burgh III 3—1, Duiveland II—Duiveland I 2—12. 3e klas A: Seroosker ke II—Meeuwen II afgelast, VCK III—Vlissin gen VI 6—0, Colijnspl. Boys II—Veere II 10 —4, Bevelanders I—Wissenkerke I 3—3, Oost- kapelle I—Zeeland Sport VI 12—2. 3e klas B: SV DIIWaarde II 14. Beren IIHeinkens zand II 25, Driewegen IIZaamsiag II 2— 5, Spui II—AZW III afgelast. 3e klas C: Kruiningen II—Kapelle II 4—2, Waarde I— Wolfaartsdijk II 34, 's-H. H. Kinderen I— Borsele I 6—3, Kloetinge III—Rillandia III 0 —3. 3e klas D: Zwaluwen I—Nieuwerkerk I 22. Mevo IIIZeemeeuwen I 014, WIK II —Bruse Boys II 0—7. Daarna kreeg Wemeldinge even een moreel tikje te verwerken doordat Hou tekamer geblesseerd uitviel. Hij werd vervangen,door Feytel, die zich uitste kend weerde,, en in de 28e minuut uit een voorzet van De Jonge kans zag de stand op 61 te brengen. De thuisclub dacht toen de zege in de zak te hebben, maar Roda Boys gaf blijk een ster ke veerkracht te bezitten. De Gelder sen vielen heftig aan. Uit een strafschot kon Hees de stand op 62 brengen. De Boys bleven aanvallen en in de laatste vijf minuten kwamen zij tot 64 terug. Vlak voor het eindsignaal deed Sehouwenaar Wemeldinge het laatste woord hebben (74). Van onze sportredacteur MIDDELBURG. Het slechte weer van zaterdag heeft som mige clubs danig parten gespeeld. Andere verenigingen echter profi teerden daarvan en zo kon het gebeuren dat er enkele merk waardige uitslagen op het com petitiescorebord verschenen. Wat bijvoorbeeld .mankeerde AZVV door thuis van Chrislandia te ver liezen. De Axelaren duikelden daardoor naar de achtste plaats, terwijl Chrislandia zich op de tweede plaats nestelde vlak achter Arnemuiden, dat in Spui op het nippertje met 10 kon winnen. Spui leed daardoor zijn derde nederlaag en staat nog puntloos onderaan. Een troost voor de Zeeuws-Vlamingen dat er dit jaar geen degradatie is. Smerdiek Dinteloord vond geen doorgang omdat de arbiter niet was komen opdagen. Nienwdorp beslist het duel der laaggeplaatsten met Mevo in een 32 overwinning, waardoor Nieuwdorp zich zelfs boven AZVV plaatste. Terneuzense Boys zag kans VVN er met 21 onder te houden. Uitslagen vierde klasse a; Terneuzense BoysWN 21; NieuwdorpMevo 32; Spui Arnemuiden 01; Smerdiek Dinteloord sch. n.o.g.; AZVV Chrislandia 23. Stand 4e klasse A: Arnemuiden - 4 3 0 1 6 114 Chrislandia 4 3 O 1 6 1012 Dinteloord 3 2 0 1 4 54 Tem. Boys 3 2 0 1 4 7—10 VVN 4 2 O 2 4 8—5 Smerdiek 2 1 0 1 2 105 Nieuwdorp 2 10 12 3—5 AZVV 3 1 0 2 2 1011 Mevo 4 1 0 3 2 1014 Spui 3 0 0 3 0 1—5 Programma a.s. zaterdag: Arnemuiden Nieuwdorp, Dinteloord-Spui, Chrislandia— Smerdiek; VVN—AZVV. In 4b valt in het bijzonder op de prestatie van Krabbendijke: een 63 overwinning in Sleeuwijk. De tricolores bleven daardoor in het bezit van de derde plaats en be hielden de aansluiting met Good Luck, dat dit keer slechts met 21 won (van Wijk). Sprang bleef tweede (zege op Zwaluwse Boys) en Wemeldinge klom van de negende naar de vierde plaats doordat het Roda Boys de tweede illusie op Zeeuwse bodem ontnam. Competitiestanden KNVB afdeling Zeeland MIDDELBURG. Ietwat ver rassende uitslagen markeren de vijfde wedstrijdzaterdag in de eer ste klas van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Met uitzondering dan van leider Hoek dat ook zijn vijfde wedstrijd won: overtuigend met 52 van Yerseke III. Overi gens werd de overwinning heel wat moeizamer behaald dan de cijfers doen vermoeden. Hoek komt hierdoor en door de eerste nederlaag; van het op de tweede plaats staande Middelburg- V op fluweel te zit ten. Middelburg verloor verdiend na een spannende strijd met 43 van Wolfaarts dijk. Rode lantaarndrager Veere wist het eerste puntje middels een 33 gelijkspel tegen een sterker VCK te behalen. Ove rigens mochten de Koudekerkers zich daarmee prijzig verklaren omdat twin tig minuten voor tijd Veere een 30 voor sprong had. Ook een 30 voorsprong had Bruse Boys op SVD. De langere adem van de Driewegenaren bezorgden hen toch een 43 zege. Kapelle tenslotte behaalde een wat geflatteerd uitgevallen 71 zege op AZVV II. Wemeldinge II 5 Driewegen I 4 Duiveland I 5 WIK I 4 Brouwershaven III 3 Mevo II 4 Duiveland II 4 Burgh IH 4 5 0 3 0 2 2 Hoek I 5 Kapelle I 5 Middelburg V 5 Wolfaartsdijk I 5 VCK 1 5 2 1 Bruse Boys I 5 2 1 SVD I 5 2 0 Yerseke III 5 11 AZVV II 4 l 0 Veere I 4 0 1 0 10 2 6 1 6 2 6 2 5 2 5 3 4 3 3 3 2 3 1 28—6 24—15 18—11 21—20 19—18 13—19 13—23 17—23 8—17 5—15 De nek-aan-nek race tussen Meeuwen en Zeeland Sport V in 2A blijft onvermin derd voortduren. De Meeuwen kraakten Kloetinge met 71 terwiiï de overwinning van Zeeland Sport on RCS IV beperkt bleef tot 30. Outsider Arnemuiden II viel af door een 43 nederlaag tegen Colijnsplaatse Boys. Meeuwen I 5 5 0 Zeeland Sport V 5 5 0 Arnemuiden II 5 S' 1 Nieuwland I 5 2 l VCK II 5 2 1 Colijnsnlaatse Boys I 520 Kloetinge I 4 1 1 Serooskerke I 3 l 0 Middelburg VI 4 0 0 RCS IV 5 0 0 0 10 0 10 1 7 1 5 2 5 3 4 2 3 2 2 4 0 5 0 29—7 15—5 17—11 19—15 10—10 20—16 7—14 5—6 4—15 5—31 9—26 3—1 Leider Duiveland I in 2C rekende met het tweede elftal van de eigen vereniging af. De cijfers vielen nogal hoog uit: 122. De wedstrijd Brouwershaven IIIWIK om de tweede plaats werd afgelast. Na rust sloegen de Wemeldingers toe. SSC '55 ten slotte gaf blijk zeer weinig voor de laatste plaats te voelen. Aalburg werd het slachtoffer van de geldingsdrang van de Sprangenaren. Uitslagen vierde klasse b: SSC '55Aalburg 21; Wemel dingeRoda Boys 74; Wijk Good Luck 12; Zwaluwse Boys Sprang 34; SleeuwijkKrabben dijke 36. Stand 4e klasse B: Good Luck 4 4 0 0 8 22—7 Sprang 4 S 0 1 6 13—8 Krabbendijke 4 3 0 1 6 14—11 Wemeldinge 4 2 0 2 4 15—18 Zwaluwse Boys 4 2 0 2 4 11—17 Sleeuwijk 3 1113 16—10 Aalburg 3 1113 9—6 Rillandia 3 1 0 2 2 10—li Roda Boys 3 1 0 2 2 8—16 SSC '55 4 1 0 3 2 7—14 Wijk 4 0 0 4 0 7—14 Programma a.s. zaterdag: Rillandia—Sleeu wijk; Aalburg—Wemeldinge; Roda Boys- Wijk; Good Luck—Zwaluwse Boys; Sprang- Krabbendijke. KAPELLE. De eerste helft van de wedstrijd tussen Kapelle en AZVV II was aantrekkelijk om te zien daarna was het door de regen gladde veld schuldig aan het dalen van het spel peil. Beide ploegen ontliepen in kracht elkaar in het eerste kwartier niet veel. Kapelle was echter doeltreffender en had vrouwe Fortuna trouwens meer mee dan de Axelaars, die bepaald veel pech hadden deze middag. Na zestien minuten opende Slabbe- koorn na een voorzet van Kousenmaker de score: 10. Een minuut daarna ver hoogde Kousenmaker de voorsprong waarna het kort daarna weer de beurt was aan Slabbekoorn: 30. Met die stand ging de rust in. Twee minuten na de aanvang van de tweede helft was het al 40 door Kousenmaker. Uit een strafschop, benut door Visser, werd het eerste en, zoals later bleek, enige tegen- punt van AZW geboren: 41. Beide ploegen geloofden het toen wel en het spel werd er niet beter op. Kodde bracht na een kwartier de stand op 51. Het werd zelfs nog een grote zege voor Kapelle toen Kousenmaker en Ze- gers vlak voor tijd de 71 eindscore vaststelden. Visser stelde voor AZW een schot tegen de Kapelse lat daar tegenover. 0 10 1 6 1 4 3 2 3 2 4 0 41—10 16—12 13—9 9—14 11—27 6—24 Tweede klasse b Zuid-Holland: Zuider kwartierSwift 45; Ons HuisHou Stand 53; OlympiaanSperwers 2 afg; Deetos 2Ons Eibernest 3 16. Stand 2e klasse b: Swift 4 Ons Eibernest 3 4 Olympiaan 2 Sperwers 2 3 Hou Stand4 Actief 3 Ons Huis 3 1 0 Deetos 2 4 Zuiderkwartier 4 3 0 2 1 2 0 1 2 2 0 1 O 2 1 0 0 1 25—18 17—10 11—7 11—10 19—21 12—14 13—17 15—16 14—22 Li 2B Is aan kop een zelfde situatie te bespeuren als in 2A. Beide leiders wis ten door forse overwinningen hun posi ties te verstevigen en bleven zonder een puntje verlies. Kats won met 73 van Wemeldinge II en Zaamsiag met 70 van Hoek II. Door een beter doelgemiddelde veroverde Zaamsiag de eerste plaats op Kats. Zaamsiag Kats I Beren I Heinkenszand Kloetinge II Hoek II Rillandia II 4 Nieuwdorp II 5 5 5 0 0 10 5 5 0 0 10 ..5 4 0 1 8 ..43107 ..41123 5 113 3 254 29—10 24—8 17—8 6—12 7—21 10—14 5—23 Derde klasse a Zuid-Holland: Dana ïdenTj ob a 108Sch i e d aimGymnasi asten KL—'13; Velox—DKC 6—6: Mors kwartierALO 6II; PhoenixSpartaan afg. Stand 3e klasse a: Phoenix 3 3 0 0 6 24—9 Tioba 4 3 0 1 6 39—26 Danaiden 4 3 0 1 6 29—28 Gymnasiasten 4 2 1 1 5 37—32 °KC 4 2 1 1 5 26—22 ALO 4 1 1 2 3 25—27 Velox 4 0 2 2 2 22—25 Schiedam 4 1 0 3 2 27—38 Morskwartier 4 1 0 2 24—40 Spartaan 3 0 1 2 l 14—20 Programma a.s. zaterdag: 2b: Swift— Deetos 2; Ons Eibernest 3Actief: Sper wers 2—Ons Huis; Hou Stand—Olympi aan; 3a: Spartaan—Morskwartier: ALO— Danaiden: Tjoba—Velox; DKC—Schie dam; PhoenixGymnasiasten. Het Moria kerkkoor der Hervormde Gemeente van Westkapelle bracht een dezer dagen een bezoek aan de Evange lische Gemeente in Mulheim-Saarn. Op donderdag 26 oktober a.s. zal in de Ned. Hervormde Kerk te Bergen op Zoom een orgelconcert worden gegeven door de heer Daan Manneke uit Yerseke organist van deze kerk met solistische medewerking van de sopraan Mieke Been uit Amsterdam. Deze zangeres is kort geleden afgestu deerd en leerlinge van de bekende n»u ziekpeadagoog Laurens Bogtman. De collecte voor het prot. chr. zie kenhuis, welke in de gereformeerde kerk te Bergen op Zoom werd gehouden heef4 ruim 500 opgebracht terwijl er daarna nog een gift van 100 binnenkwam. LEIDEN. Het missen van do strafworp, acht minuten voor het einde in de wedstrijd van Tjoha 1 te Leiden tegen Danaiden, bij een stand van 8—7 in het voordeel van het team uit de sleutelstad, zal Ko Schipper ongetwijfeld vroegtijdig een grijze haar bezorgen. Een gelijk spel, mogelijk nog de volle winst, had dan nog het resultaat kunnen zijn. Nu leed Tjoba 1 haar eerste ne derlaag sinds hun deelname aan de lan delijke competitie van de K.N.K.B. (10 8), Bij de aanvang van deze verre uit wedstrijd had echter het hele Tjoba- team de schrik reeds in de benen ge kregen. Danaiden begon de wedstrijd in een razend tempo waardoor Tjoba fi naal werd overmeesterd. Nadat bijna geen bal de eerste Tjoba-aanval had be reikt was het door uitstekend spel van de Danaiden begin aanval, in enkele mi nuten tijds 20 welke voorsprong in de derde minuut werd verhoogd tot 3—0. Het pleit voor de geest en de vechtlust van de groen-witten dat men de kracht vond om zich na dit overrompelende begin te herstellen. Mieke Danielse had het eerst succes (31) en nadat Danai den de voorsprong vergroot had tot 4 1 benutte Rien Steenhard, die in deze wedstrijd beneden zijn kunnen speelde, en strafworp (42)De uiterst ge vaarlijke begin-aanval van Danaiden kwam toen weer aan het bod en dit be tekende, dat de voorsprong snel werd opgevoerd tot 5—2. Manmoedig hield de Zeeuwse ploeg vol maar vooral de Tjoba-heren schoten in kwaliteit bij hun tegenspelers te kort hetgeen zij door enthousiast spel trach ten weg te werken. Het laatste kwartier van de eerste helft deed echter de hoop bij de Tjoba- nezen weer herleven. Door Adri Cor- stanje werd het 5—3 en door niet afla tende ijver van Joke Tange werd het zowaar weer gelijk (55). Door Diene- ke Poortvliet konden de Zeeuwse kam pioen zelfs een voorsprong nemen 56 maar Danaiden zorgde ervoor, dat ge rust werd met 6—6. Na de hervatting zorgde Leni Smit andermaal voor een voorsprong (6—7) maar de Leidenaars kwamen terug. Eerst tot 7—7 vervol gens 8—7 waarna het reeds vermelde dramatische ogenblik zich voordeed. Da naiden liep uit tot 97. Leen Engelse verkleinde deze achterstand tot 98 en kreeg daarna legio kansen om de ge lijkmaker te scoren hetgeen niet ge beurde. Een om onbegrijpelijke redenen toegekende strafworp betekend tenslot te een eindstand van 10—8 in het voor deel van Danaiden. MIDDELBURG. Veiling Walcheren G.A. Fruit: tomaten kas A 23—34. B 23—33. C 20—24: natuur A 20—23, B 20—26; aardbeien doosjes 43—77; bramen doosjes 2436; golden champignon 1.99; black alicante 1.26—1.68; ananas meloen 11—50; suikermeloen 10—56; ogenmeloen 748; netmeloen 18—45. Appelen: glorie van holland II 85-95: 59, 75-85: 53—66, 75-80: 58—61, 65-75: 55—68, II D 48—52. III grof 46—59, III fijn 40—48; bramley's seed ling II 80-90; 36. 70-80: 40; goudreinette 75 op: 58; cox orange pippin I 55*60: 64, II D 51, III grof 46—69, III fijn 36-68; lombart cal ville II 90 op: 38, II D 26—38, III grof 32—38, fijn 2136; appels val-kroet lil—41. Peren: st remy I 75-85: 28, 65-75: 27. II 65-75: 27. 65-70: 28—30, II D 26 III grof 25—27; doyenné du cornice II 65-70 62, III grof 55—71, III fi.in 38; beurré alex lucas 1 65-75 26, II 65-75: 22. III fijn 25; légipont I 70-75: 42. 65-75: 33, 60-65: 25, II 65-70: 50, 65-75: 31. II D 18, III grof 20—27, III fijn 7—15; conference II 65 op: 50, II D 25. III grof 27—46, III fijn 8—10; peren val-kroet 6—19. Groenten: sla 3.50—18; bloemkool 4 per kist 14—39, 6 per kist ,11—26, 8 per kist 11—.18; spinazie 525; kassnijbonen 1.03<1.28; snijbonen 3069; postelein 3544; prei 1020; sav kool 6—8; rode kool 6>14- witte kool (17; andijvie 7—6; bospeen 10—38- boskroten 9—14; bos radijs 5—11; waspeen ,2444; witlof 1.29; dubb. prins 28—56; pronk- bonen. 21—36,

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4