dubbel rook genot SCHOTEN WINT ZONDER T"- MOEITE (4-1) Stork promoveert naar eerste klasse Onfortuinlijk AZVV kon Dinteloord niet kloppen Mevo iets trefzekerder dan even sterk Spui Hoek en Middelburg V nog ongeslagen in eerste klas Geflatteerde zege van Aalburg op Rillandia Binnenvelders van OVVO faalden volledig EER ZONEN C.V TJOBA TOONT HAAR KRACHT Kapelle liep SVD onder de voet: 11-2 Krabbendijke niet opgewassen tegen snelle Zwaluwse Boys Pag. 7 HHUaMH&HBBH AZVV II won in hard duel met 4-2 van Wolfaartsdijk Twee blunders Promotie Spectaculair treffen tussen Yerseke en Bruse Boys werd 2-3 Nieuw Zeeuws record kogelstoten N.C.V.B. in Goes Maandag 25 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Advertentie DOBBELMANN, LEKKER MAN! „BLAüi winMI Ao'." zegt meneer en maakt daarbij het gebaar, dat verder geen uitleg behoeft. „We zijn nu een paar keer bij onze buren naar de televisie wezen kijken. Ja, een Blaupunkt. Wat een beeld! Het is net of je er bij bent. Heus, ik heb het nog nooit zo gezien! We hebben een tijd getwijfeld of we wel of niet televisie zouden nemen, maar ons besluit staat nu vast!" En mevrouw knikt instemmend; zij is het helemaal met haar man eens. Morgen zullen j er ook een hebben. 's-H.H.KINDEREN. Voor de derde achtereenvolgende maal bleef Tjoba 1 in de derde klasse A Zuid Holland K. N.K.B. ongeslagen. In de ontmoeting tegen het uit de Leidse korfbalbond naar de landelijke competitie's gepromoveer de Morskwartier is duidelijk tot uitdruk king gekomen, dat de kwaliteit van de Zeeuwse regionale kampioen beduidend hoger ligt. Andermaal werd hiermede de noodzaak der doorbraak van het Zeeuw se korfbalisolement aangetoond. Slechts in het begin van de wedstrijd was Morskwartier tegen de groen wit ten opgewassen temeer omdat Tjoba wat onzeker begon en kennelijk weer last had van de ietwat drukkende warm te. De talrijke toeschouwers moesten tot de twintigste minuut wachten voor dat Chris Boogert de score kon openen. Toen echter de Leidse korf voor de eer ste maal was doorboord ging de Tjoba- machine soepeler draaien en moest de club uit de sleutelstad steeds meer ter rein prijs geven. Vooral het dameszes tal kreeg steeds minder in te brengen en slechts Leni Smit bleek een tegenstand ster van formaat tegenover zich te heb ben. Nog voor de rust zorgde Rien Steenhard voor 40. Na de thee kwam Morskwartier even wat feller opzetten welk offensief hen twee goede doelpunten opleverde (42). Hierna zakten de Leidenaars in elkaar. Het herenzestal genoot bijna geen steun meer van de dames en met een groter wordend Tjoba-overwicht konden verdere doelpunten niet uitblijven. Na dat Joke Tange voor 52 had gezorgd bewees Adri Corstanje, dat hij de kunst om een strafworp te benutten nog ver staat (62). Mevr. Fokke-Schipper en Dieneke Poortvliet verhoogden de voor sprong tot 82 en eerst toen Hans Oele er 92 van gemaakt had konden de Lei- denaar weer juichen (93). Leni Smit eiste de eer van het tiende doelpunt voor zich op waarna Adri Corstanje en Rien Steenhard de eindstand op 123 bepaal den. DINTELOORD. In een snelle en niet onaantrekkelijke wedstrijd heeft AZVV het hoofd moeten bui gen voor Dinteloord. Met de rust stonden de suikerplaatsbewoners met 21 voor. In de tweede speel periode scoorden zij nog een doel punt. De Axelaren hadden bijzon der veel pech met hun schoten, terwijl ook de Dinteloordse verde diging in goede vorm stak. Het begin was voor de thuisclub maar de aanvallen werden niet best afgewerkt. Dinteloord ontsnapte aan een achterstand toen bij een AZW-aanval Visser nog op het laatste moment red ding kon brengen. Beide ploegen ontlie pen elkaar niet veel in sterkte. Het ging slechts om de vraag hoe tot doel punten te komen. Na een half uur nam Dinteloord de leiding. Verhagen rukte met de bal op naar het doel van de Axelse keeper. De laatste wist uitlopend het leer nog te keren, maar niet te houden. C. Ker sten was er bij om het beslissende tikje te geven (10). De Axelse ploeg sloeg fel terug, maar de Dinteloordse doel man kon in eerste instantie nog een vliegend schot onschadelijk maken. Toch moest hij enkele minuten later zwich ten voor een schot van G. Borgt, dat na van paal tot paal te zijn gegaan in doel verdween (11). Inmiddels was de Dinteloordse troef Kersten geblesseerd geraakt. Hij hinkte nog een beetje mee, maar was toch nog goed genoeg om een voorzet van Slok kers te benutten (21). Daarna viel hij uit en werd vervangen door Geilings. Na de rust zagen de toeschouwers hetzelfde spelbeeld: gevaarlijke aanval ZIERIKZEE. Mevo is thuis tegen Spui in een aardige wed strijd tot een eerste zegepraal in deze competitie gekomen. De uit slag werd 21 voor Mevo, maar zij had evengoed andersom kun nen zijn omdat de uiterst sportief spelende Spuise ploeg van gelijke sterkte was. De rust ging in met een 11 stand. In de eerste speelhelft zag men al spoedig weinig krachtsverschil. He,t eer ste doelpunt viel na een half uur. Een corner over linfes resulteerde in een treffer van rechtsbuiten Lupgens (1 0). Spui kwam daarna hevig opzetten, welke handelwijze succes had. Na 34 minuten rondde middenvoor De Smet een voorzet van rechts doeltreffend af (1—1), met welke stand dus de rust aanbrak. Na de hervatting was het over het algemeen een matte vertoning. Er werd althans met minder felheid gespeeld dan voor de rust. Spui viel af en toe op door gevaarlijke aanvallen, maar deze leverden voor de Zeeuw-Vlamin gen niet het gewenste resultaat op. Na zeven minuten dook Lupgens op rechts op, passeerde twee, drie tegenstanders en schoot van dichtbij raak (21). Opnieuw luidde Spui een offensief in, maar ook nu werden ondanks vele hoek schoppen de aanvallen niet met e DRIEWEGEN Gehandicapt door het uitvallen van de doelverdediger kreeg S.V.D. een grote nederlaag te slikken. Reserve doelverdediger Dubbel dam verving zijn plaats, maar hij kon het niet redden. De voorhoede van S.V.D. kreeg wel veel kansen, maar het beslissende schot ontbrak. Na het fluit signaal van de goed leidende scheids rechter Boschart ging de thuisclub in de aanval. Er volgden goede schietkan sen, maar het duurde toch nog tien mi nuten voordat het eerste doelpunt werd gescoord. Uit een goede aanval wist M. Nijsse de bal te bemachtigen en zijn schot trof de roos. Deze voorsprong duurde echter niet lang, want Kapelle had het antwoord klaar. Rechtsbinnen Slabbekoorn bracht de stand op gelijke voet. Daarna was het dezelfde speler, die het net voor de tweede maai liet trillen. Vervolgens kwam het tragische moment voor S.V.D. en H. Dubbeldam moest de plaats on der de lat innemen. Het spel golfde heen en weer, maar de aanvallers van S.V.D. konden de stand niet op gelijke voet brengen. Aan de andere kant ging het beter. F. Kousemaker kreeg de bal na goed doorlopen op zijn schoen en dat betekende 31. Met deze stand ging de rust in. Hierna was er een geheel ander spelbeeld. De Drieweegse voetballers werden geheel onder de voet gelopen. Kapelle was oppermachtig en het leek een spel van kat en muis. In deze twee de helft wisten de voorwaartsen van Ka pelle nog acht maal het doel op de juis te plaats te vinden en S.V.D. slechts één maal. De eindstand werd 112. Slabbekoorn en Kousemaker hadden een groot aandeel in deze doelpuntenregen. treffer bekroond. Aan de andere kant kreeg Haverhoek nog een vrije schiet kans voor doel, maar zijn schot ging naast. Tien minuten voor het einde ontstond er een vreemd incident. Lupgens die de bal reeds naar elders had zien gaan trapte zonder enige reden de Spuise rechtsback na, waarna de Mevo-speler, die helemaal niet bekend staat als een ruwe voetballer, onverbiddelijk en te recht natuurlijk naar de kleedkamers werd gezonden. Kort tevoren was Haverhoek, die met de elleboog van de Spuise keeper in aanraking was gekomen, geblesseerd uitgevallen. Spui liet totdat de Zierik- zeese vervanger binnen de lijnen was gekomen een van zijn spelers even bui- ten het veld daarop wachten. Een bij- dijk definitief een geslagen team toen zonder sportief gebaar. Wat beide ploe- - - - gen ook nog probeerden daarna, gedoel punt werd er niet meer. len van weerskanten. AZW kwam even in de meerderheid, maar de Zeeu wen hadden pech met hun schoten. Een Axels schot werd door de lat gekeerd. Met nog ruim een kwartier spelen ging de Dinteloorder Bruinseels er plotse ling in een felle rush vandoor. Hij bood Geiljngs een kans, die de bal over de uitlopende Axelse doelman in het net deed belanden (31). AZW was echter niet ontmoedigd. Met groot élan kwa men de Zeeuwen telkens weer terug, maar een treffer was voor de gasten (én de gastheren) niet meer weggelegd. AXEL. Wolfaartsdijk leed een ver diende nederlaag tegen een met vier in. vallers spelend AZVV II in een bijzonder harde wedstrijd die tegen het einde be paald onprettig werd. Enkeie spelers van Wolfaartsdijk bemoeiden zich met de leiding waarna aanvoerder Drlessen zelfs naar de kleedkamer werd gestuurd. De gasten begonnen overigens met een fel offensief waar Axel geen ant woord op wist. Na tien minuten liet een ongedekt staande A. Verstelle doelman Van de Broeke van AZW kansloos: 01. De Zuidbevelanders profiteerden van een aangeslagen djnd AZW en vier minuten later was het zelfs 02 door Ossewaarde, die de bal kreeg toege speeld van Verstelle. Het moreel van de Axelaars bleef echter goed en door enige omzettingen werd de gevaarlijke voorhoede van de gasten aan banden gelegd. De vaart was er toen uit in de Wolfaartsdijkse aanval en AZW wist na een half uur door een afstandsschot in de uiterste hoek van veteraan Den Engelsman de achterstand te verkleinen. Na rust startte Wolfaartsdijk opnieuw zeer fel maar nu had AZW het ant woord klaar. De gasten werden in de verdediging gedrukt en na acht minuten herhaalde Den Engelsman zijn kunstje van de eerste helft. Weer verdween de bal uit een ver schot in de uiterste hoek: 2—2. Deze gelijkmaker was te veel voor de zelfbeheersing van enige Wolfaartsdijkse spelers. Toen na 25 minuten De Kraker de keeper uit zijn doel lokte en AZVV de leiding gaf, was het hek van de dam. Volgens Wolfaartsdijk was het doelpunt in buitenspelpositie gemaakt en allerlei minder prettige uitdrukkingen werden aan het adres van de scheidsrechter ge richt. Daarna werd Drlessen het veld uitgezonden, A. Verstelle kalmeerde zijn medespe lers en de wedstrijd ging verder. Tien minuten voor het einde was Wolfaarts- De Kraker tegen de paal schoot en Den Hamer de terugspringende bal in dc touwen werkte: 42. V-75- Wijkindeling Hervormde gemeente Kapelle KAPELLE. De kerkeraad van de Hervormde gemeente heeft in haar laatst gehouden vergadering besloten over te gaan tot een wijkindeling van de gemeente. Elke ouderling heeft daarbij een bepaalde wijk van de ge meente aan zijn zorgen toevertrouwd gekregen. Hiertoe is besloten omdat de gemeente te groot wordt om in haar geheel te kunnen worden overzien. Op het ogenblik heeft de gemeente vier ouderlingen en een jeugdouderling. Het ligt in de bedoeling dit aantal per 1 januari tot zes uit te breiden. Ruud Zijlstra, de werper van Schoten heeft de honkbalformatie van OVVO wèl ontzag ingeboezemd. Competitiestand KNVB afdeling Zeeland MIDDELBURG. De enige ploeg die het onaantastbare Hoek, aan de leiding in de eerste klasse van de afdeling Zee land van de KNVB, bedreigt is Middel burg V. Deze ploeg, die zaterdagmiddag Vcere met 5—-1 weer huiswaarts zond, is ook nog ongeslagen maar heeft twee verliespunten op zyn conto staan. Hoek had minder moeite met VCK dan was verwacht en won ook zün vierde wed strijd: 42. SVD leed een nederlaag met dubbele cyfers tegen het bezoekende Kapelle: 2—11. Twee opwindende wed- slrüden waren voorts Yerseke IHBruse Boys, door de laatste ploeg op de val reep met 21 gewonnen en AZVV II Wolfaartsdyk. De Axelaars wonnen met 42 in een harde stryd met een onaan genaam slot, waarin de aanvoerder van Wolfaartsdijk zelfs het veld werd uitge stuurd. Hoek I 4 Middelburg V 4 4 4 4 4 Bruse Boys I Kapelle I VCK I Wolfaartsdijk I Yerseke III 4 AZW II 3 1 Veere I 3 0 Beide leiders van de tweede klas A, Meeuwen en Zeeland Sport V, bleven ook 11a hun vierde wedstrijd, ongeslagen aan de leiding. Dit gebeurde middels overwinningen op resp. Serooskerke (I1) en Colijnsplaatse Boys (42). Meeuwen I 4 4 0 0 8 22—6 Zeeland Sport V 4 4 0 0 8 12—5 Arnemuiden II 4 3 1 0 7 147 Nieuwland I 4 2 0 2 4 1511 VCK II 4 2 0 2 4 6-6 Kloetinge I 3 1113 6—7 Serooskerke I 3 1 0 2 2 5—6 Colijnsplaatse Boys 1 4 1 0 3 2 16—13 Middelburg VI 4 0 0 4 0 415 RCS IV 4 0 0 4 0 528 Ook in 2B boekten de twee lijstaan voerders, Kats en Zaamslag, weer winst. Kats won met 31 van Hoek II en Zaamslag rekende met Nieuwdorp II af; 41. Heinkenszand blijft met een punt achterstand goed volgen. Het won met 42 van Rillandia II. Kats I 4 4 0 0 8 22—7 Zaamslag I 4 4 0 0 8 18—4 Heinkenszand I 4 3 1 0 7 178 Beren I 4 3 0 1 6 16—7 Kloetinge II 3 1 1 1 3 5—6 Hoek II 4 1 1 2 3 7—14 Nieuwdorp II 4 1 0 3 2 5—18 Wemeldimge II 4 0 1 3 1 6—49 Rillandia II 3 0 0 3 0 5-^14 Driewegen I 4 0 0 4 0 39 Leider Duiveland I van 2C had weinig moeite in het zadel te blijven. De moge lijke concurrent Brouwershaven III werd met 72 gekraakt. WIK I veroverde daardoor en middels een 51 zege op Burgh Hl de tweede plaats. Duiveland I 4 4 0 0 8 29—8 WIK I 4 3 0 1 6 16—12 Brouwershaven III 3 2 0 1 4 139 Duiveland II 3 1 0 2 2 9—15 Mevo II 3 0 0 3 0 6—13. Burgh Hl 3 0 0 3 0 5—21 Stelde het hoofdstedelijke binnenveld teleur, ook de aanval bracht er niet veel van terecht. Werper Ruud Zijl stra, die het overigens verrassend goed deed, kende dan ook nauwelijks moeilijkheden. De no-run winst ont ging hem echter in de vierde inning. Het was toen Henny Regeling, die een home run op zijn naam bracht. Overi gens was deze genadeloze uithaal slechts een doekje voor het bloeden, want even tevoren had Regeling de fout gemaakt, die Schoten aan een voorsprong van 02 had geholpen. Met twee nullen, maar met Keulemans, De Groot en Klooster op de kussens, lanceerde Heemskerk een vuurpijl, die een gemakkelijke prooi had moeten worden. De neerkomende bal, halver wege de thuisplaat en het eerste honk, liep Regeling echter voorbij, hetgeen Keulemans en De Groot niet te missen kansen gaf. Ook het derde punt van de Haarlem mers kwam op naam van Heemskerk en weer was een fout hiervoor onont beerlijk. Trouwens in de vijfde inning waren reeds twee blunders genoteerd, toen Zijlstra op de uithaal van Heems kerk naar het thuishonk kon oprukken. Deze stand van 13 bleef tot de achtste slagbeurt behouden, maar toen de verdediging van OWO ander maal zijn diensten aanbood, toonde Schoten zich zo bereidwillig om via Klein nog eenmaal een run te laten aantekenen. Alle punten van de Haarlemmers werden dus met behulp van OWO's defensie gescoord. Opmerkelijk hier bij is bovendien, dat Simon Heemskerk met zijn drie honkslagen geeri succes verkreeg, maar met zijn door de Am sterdammers foutief verwerkte ballen drie punten voor Schoten vergaarde. OVVO: 0-0-0-1-0-0-0-0-0 1. Schoten: 0-0-2-0-1-0-0-1-0 4. Bobo Echobardo, de werpers van Storks, was gistermiddag op het ter rein van UW een gevierd man. En terecht, want onder zijn bezielende leiding bevochten de Hagenaars in het derde en beslissende duel tegen PSV de promotie naar de eerste klas se. De Eindhovense ploeg, die zich KRABBENDIJKE. Reeds in de eer ste fase van de strijd tussen Krabben dijke en Zwaluwse Boys was het duide lijk dat de thuisclub deze middag een zware dobber zou krijgen. Het spel der Boys was snel en vol variatie en de de fensie der thuisclub kreeg direct handen vol werk. Beide kanthalfs moesten her haaldelijk in de verdediging assisteren wat nogal eens tot gevolg had dat een AALBURG. Rillandia heeft in Aalburg (Land van Heusden) Vrouwe Fortuna bepaald niet aan zijn zijde gehad. De Rillanders gingen met 5—1 ten onder, maar deze uitslag moet toch wel geflat teerd genoemd worden, temeer als men bedenkt dat tot drie keer het houtwerk een doelpunt van de gasten in de weg stond. Met de rust (3—0) was de zaak eigenlijk al bekeken. Nog een excuus voor de grote nederlaag is dat Rillan dia moeilijk uit de voeten kon op het bijzonder slechte veld. Rillandia startte overrompelend. Reeds in de tweede minuut kreeg middenvoor Moerland een goede schietkans, maar doelman Wijchels keerde het schot. Pre- vo schoot daarna buiten bereik van de Aalburgse keeper tegen de lat. Aalburg nam daarna het heft in han den, In de 15e minuut opende midden voor Van Veen met een kopbal de score (10). Kort daarop volgde rechtsbinnen Vos zijn voorbeeld (2—0). Rillandia trok daarna fel van leer, maar nu trof een schot van Moerland de paal. In. de 22e minuut bracht Mees de stand op 3-0- Na de hervatting was het dezelfde Mees die (na een half uur) Rillandia tegen een 40 achterstand liet aankijken. Toen kwamen de gasten door Prevo met een tegentreffer. Aalburg vond het niet temin nog niet genoeg en scoorde kort voor tijd nog door Mandemakers (51). Bij Aalburg blonk uit spil Bouman, die een voortreffelijke partij speelde. Een commissie van de PIT in Axel is opgenomen in het bestuur van de in deze gemeente opgerichte afdeling van Pro Rege. De bestuursleden zijn F. Doornenbal, voorzitter, J. Francke, 2e voorzitter, S. van Harn, secretaris, J. den Exter, penningmeester, A. 't Gilde, P. van Hoeve, J. de Putter, P. Riek- wel, A. K. van Tatenhove en W. Ver duin. Ds. C. D. Kousemaker te West maas heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde Gemeente te Ril- land-Bath op hem heeft uitgebracht. hiaat op het middenveld ontstond en de aanvalslinie der nu in het oranje ge stoken gastheren te weinig steun in de rug kreeg. Bovendien liep midvoor Van Oosten zich herhaaldelijk vast op het hechte verdedigingsblok der bezoekers met ais centrale figuur stopper Faas. Hoewel de Boys reeds in de eerste fa se domineerden zoals vermeld, kreeg Van Oosten toch de eerste doelrijpe kans maar schoot naast. Zwaluwse Boys nam na twintig minuten de lei ding door Van der Molen (01). Krab bendijke mocht zelfs van geluik spreken da.t de score voor de rust niet werd op gevoerd. Sporadisch kwam de storm-linie der thuisclub voor de veste van doel man Hartman en als dit eens gebeurde dreigde er geen direct gevaar. Nadat Van der Molen van grote af stand tegen de lat had geknald buiten bereik van doelman Van de Vrede en nog een paar kansen door de Boys on benut waren gelaten blies scheidsrech ter Vermeulen de spelers voor de eer ste maal haar de kleedkamers. Na de hervatting leek het er op dat Krabbendijke uit een ander vaatje zou gaan tappen. Vooral in dit eerste kwar tier hebben de gastheren reële kansen gehad het getij te doen keren maar na dat eerst Van Oosten had gefaald door van dichtbij naast te schieten, deelden Jan en Piet Kaat daarna in dezelfde malaise. Bovendien bleek dat Hartman als doelverdediger grote talenten bezat. In de zeventiende minuut velde Polak reeds het vonnis over Krabbendijke. Hij verraste met een niet onhoudbare schuiver Van dc Vrede: 02. De thuisclub was nu volledig „aangesla gen" en het initiatief kwam practisch geheel van de zijde der Boys. Van der Molen kreeg nog een geheide kans de voorsprong te vergrooten maar faalde tot tweemaal toe terwijl Van de Vrede al zijn talenten moest tonen bij een ge vaarlijk schot van Polak. Even voor het einde bracht Groote de stand op 03 door knap slagwerk van White, Ri chardson en Wijnands in de tweede inning van een voorsprong van 20 had verzekerd kende na vijf slagbeur ten nog de weelde van een score van 31, maar in de laatste fase waren de Hagenaars superieur. Midvelder Sint Jago zorgde er in de zevende in ning voor, dat bij 33 de score werd genivelleerd en lanceerde op John White op de valreep nog de tik, die Echobardo en Bernardina in staat stelden om de stand op 35 te stel len. PSV: 0-2-0-1-0-0-0-0-0. 3. Storks: 0-0-1-0-0-1-1-0-2 5. in de hands YERSEKE. Een wedstrijd, zoals men tegenwoordig slechts zelden meer ziet, was er in Yerseke te zien tussen het derde elftal van die vereniging en het team van de Brnse Boys. Wat deze wedstrijd zo aantrekkelijk maakte en bij wijlen zelfs spectaculair was niet de hoogstaande techniek of de vloeiende combinaties van beide elftal len maar het nooit aflatende enthousias me en het razende tempo waarin de ge hele wedstrijd werd gespeeld. De spanning was voortdurend te snij den en het ene hartkloppingen veroorza kende moment volgde op het andere. Grandioze verdedigingsfouten en even fantastische missers in de voorhoede om van simpele kansen gebruik te maken volgden elkaar voor beide doelen af. Na een kwartier scoorde Nieuwenhuij ze voor Yerseke met een harde schuiver het eerste doelpunt. Dat was de bekro ning van een licht overwicht dat Yerse ke tot dan toe had. Daarna kwamen de Boys los en van enig overwicht van beide ploegen was geen sprake meer. Een doelpunt van de thuisclub twintigste minuut werd wegens afgekeurd. De Schouwenaren kregen drie minu ten daarna een makkelijke kans om ge lijk te komen. Zij kregen een penalty wegens hands van een Yersekse verde diger in het strafschopgebied, maar Van der Werf schoot in handen van de doel man. In de 35e minuut kwam die gelijk maker toch. Na enige prachtige missers voor open doel en een schot tegen de paal werkte ten slotte Van der Werf de bal in de touwen: 11. Zowel de Yerseke spelers al-s een deel van het publiek raakten wat ver hit, omdat de grensrechter buitenspel had geconstateerd en de scheidsrech ter het doelpunt toch goedkeurde. De wedstrijd bleef echter correct en een vrije trap van Yerseke tegen de lat beëindigde de eerste helft. Al in de derde minuut wist Bom na de rust met een zeer hard schot Yerse ke de leiding te hergeven. Ook in deze eerste vijftien minuten was Yerseke ster ker en had de beste papieren de wed strijd te winnen. Weer wisten de Boys zich aan deze druk te ontworstelen en de spanning keerde terug toen Van der Werf na een kwartier er 22 van maak te. Droomkansen werden aan beide kan ten gemist en de vraag was maar: wie maakt de winnende goal? Van der Werf gaf voor Bruse Boys in de laatste mi nuut een positief antwoord op die vraag na een verdedigingsfout van Yerseke: 2—3. EINDHOVEN. De atlete Mat ty Riemens uit Rilland-Bath heeft zaterdag tijdens wedstrijden in Eindhoven haar eigen Zeeuws re cord kogelstoten verbeterd. Zij bracht het verleden week in Vlis- singen van 12.35 meter op 12.68 meter. In Eindhoven leverde zjj de opmerkelijke prestatie om haar kersverse record met liefst vijftien centimeter te verbeteren en het op 12.83 te brengen. GOES. De N.C.V.B. afd. Goes hield de eerste vergadering in dit sei zoen onder leiding van presidente, me juffrouw M. Glerum. Spreekster van deze avond was zuster Van Vooren uit Middelburg, over het onderwerp „gees telijke volksgezondheid" De volgende vergadering zal gehouden worden op 26 oktober. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Schoten heeft een belangrijke stap ge zet om tot het behoud van zijn nationale honkbaltitel te komen. Op het overvolle veld aan de Kruislaan te Amster dam faalden de binnenvelders van OVVO volledig, hetgeen Schoten in zijn eerste beslis singswedstrijd om het Neder lands kampioenschap 1961 een winst van 1-4 opleverde. Als de mannen van Keulemans deze prestatie zaterdag a.s. in eigen stad weten te herhalen, is de prolongatie van de titel een feit.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7