GOOD LUCK IS ONGENAAKBAAR Swift zond Ons Huis met nederlaag naar huis (7-4) Vestiging HEMA warenhuis in Vlissingse binnenstad? Ontwikkelingskernen doden activiteit elders niet Wordt beruchte kruispunt in B. op Zoom verbeterd? Grote overwinningen van Zuidwesters en Togo ZWAARBEVOCHTEN ZEGE VAN ARNEMUIDEN Sterk spelend Good Luck naar 6-1 overwinning Arnemuidense raad accoord met belangrijke wijzigingen gemeentebegroting 1961 Vierde klassers zuid Zeeuivse ploegen trokken in Brabant aan het kortste eind V oetbaluitslagen afdeling Zeeland Rechtbank Middelburg Officier hield geen rekening met Pythagoras stelling Uitslagen en standen KNKB-competitie witte tanden drop Dapper Veere met 5-1 in Middelburg ten onder Middelburgs twaalftal na rust op dreef Goede aanloop voor saneringsplan IAARVERSLAG KAMER V. KOOPHANDEL Hele provincie trekt profijt Stimulerende werking NA REEKS ERNSTIGE ONGELUKKEN Zeeuivse korfbalcompetitie Ploegen volkomen gelijkwaardig Hoek ook voor VCK te sterk: 4-2 Miel Verstraete won lauwe Ronde van W.- Zeeuws-Vlaanderen Maandag 25 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG De Zeeuwse vierde-klassers zijn dit weekeinde in Brabant niet bijster gelukkig geweest. Alle duels met Brabant se ploegen gingen verloren en soms zelfs met flinke cijfers. Te leurstellend was zeker de neder laag van AZVV in 4a tegen Din- teloord, dat toch niet zo zwak is als aanvankelijk leek. De Dintel- oorders versloegen ook immers Arnemuiden. Nu ondervond AZW de kracht van deze Bra bantse ploeg, waarbij gezegd moet worden dat de Axelaren met veel pech te kampen hadden. Lijstaanvoerder in 4a is nu ge worden Arnemuiden, dat na een bijzonder spannende strijd Smer- diek met 21 versloeg. De Thole- naren waren evenwel de evenknie van de kanaries. Arnemuiden moet de eerste plaats delen met WN, Dinteloord en Chrislandia. Smerdiek staat vijfde en AZVV zesde. Mevo kwam tot zijn eerste zege op het tot dusver nog weinig imponerende Spui (oud-Zeeuws afdelingskampioen) Uitslagen vierde klasse a: MevoSpui 21, Arnemuiden Smerdiek 21, Dinteloord— AZVV 3—1. Stand 4e klasse a: toe. De grote dagen van de Sprangse club schijnen evenals die van Nieuwdorp wel voorbij te zijn. Uitslagen vierde klasse b: AalburgRillandia 51, Roda BoysSSC '55 43, Good Luck Wemeldinge 61, SprangWijk 4—0, KrabbendijkeZwaluwse Boys 03. Stand 4e klasse tl Good Luck ..3 3 0 0 6 206 Sprang 3 2 0 1 4 95 Krabbendijke 3 2 0 1 4 88 Zwaluwse Boys .3 2 0 1 4 813 Sleeuwijk 2 1 1 0 3 13— 4 Aalburg 2 1 1 0 3 84 Roda Boys 2 1 0 1 2 49 Rillandia 3 1 0 2 2 10—11 Wemeldinge 3 1 0 2 2 814 Wijk3 0 0 3 0 6—12 3SC '55 3 0 0 3 0 5—13 Programma a.s. zaterdag: SSC '55 AalburgWemeldingeRoda Boys Sprang; SleeuwijkKrabbendijke. Arnemuiden 3 2 0 1 4 10— 4 WN 3 2 0 1 4 7— 3 Dinteloord 3 2 0 1 4 5— 4 Chrislandia 3 2 0 1 4 7—10 Smerdiek 2 1 0 I 2 10— 5 AZW 2 1 0 1 2 8— 8 Tern. Boys 2 1 0 1 2 5— 9 Mevo 3 1 0 2 2 8—11 Nieuwdorp 1 0 0 1 0 0— 3 Spui 2 0 0 2 0 1— 4 Programma a.s. zaterdag: Terneu- zense BoysWN; NieuwdorpMevo; SpuiArnemuiden; SmerdiekDintel oord; AZWChrislandia. In 4b daverde Good Luck er za terdag weer lustig op los. De Raamsdonkenaren klopten We meldinge met niet minder dan 61 en zijn door de tot dusver be reikte resultaten meteen favoriet voor de titel geworden. Onver vaard staat Good Luck aan de kop mét de indrukwekkende doelcij- fers 206. Krabbendijke liet het lelijk liggen tegen Zwaluwse Boys (03), waardoor de tweede plaats verloren ging aan Sprang, dat het zwakkere Wijk geen schijn van kans gaf. Bijzonder sterk kwam ook Aalburg voor de dag. Rillan dia dat vorige week zulk een gro te zege op Roda Boys behaalde kreeg nu met 51 de kous op de kop. Roda Boys bracht SSC '55 zjjn derde nederlaag in successie Tweede klasse b Zuid-Holland: Ons Eibernest 3Zuiderkwartier 75; Sper wers 2Deetos 2 32; Hou Stand Actief 36; SwiftOns Huis 74. Stand 2e klasse b: Olympiaan Swift Sperwers 2 Hou Stand Ons Eibem. Deetos 2 Actief Zuiderkw. Ons Huis 11—7 20—14 11—10 16—16 11—9 12—10 12—14 10—17 8—14 Advertentie MIDDELBURG. Veere bood een betere tegenstand dan de 51 neder laag tegen Middelburg V doet vermoe den. Het begon zelfs sterk en drukte de Middelburgers in de verdediging. Toch was het succes eerst aan de kant van de hoofdstedelingen die door hun rechtsbuiten scoorden: 10. Uit een open aanval maakte Veere direct daar op gelijk: 11. Een penalty, die door Middelburg werd benut, stelde de rust stand op 21. Na de rust bleef Veere goed spelen tijdens het eerste kwartier ofschoon ook nu weinig stootkracht was te be speuren in de voorhoede. Toen de Mid delburgse midvoor met een twintigme- ter-schot voor 31 zorgde, stortte de Veerse weerstand ineen. Nadat de Middelburgse linksbüiten en de mid voor ieder nog een treffer maakten, ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. MIDDELBURG. Een hardwer kend en technisch beter Swift heeft Ons Huis met een 74 nederlaag de terugreis naar Rotterdam doen aan vaarden. Met de rust waren echter de kansen nog volkomen gelijk; toen was de stand namelijk 33. Maar in de tweede helft drukte het Middelburg se twaalftal op de juiste wijze door en liep het uit tot 73. Dat Ons Huis daarna nog een treffer in de korf plaatste mocht de eindoverwinning van Swift niet meer in gevaar brengen. Ons Huis gaf in de eerste helft goed partij. Het compenseerde de mindere techniek aan verrassende aanvallen. Swift nam door Ineke Vermeulen na 9 minuten de leiding, maar een minuut later was de stand met een ver schot alweer gelijk. De Swiftianen keken na 23 minuten zelfs tegen een 31 ach terstand aan doordat Chris van Leer dam in zijn heer zijn meerdere moest erkennen waar het de snelheid betrof. Hij dekte die heer dan ook onvoldoen de. maar dit had tot resultaat dat Ons Huis twee keer succes had <13). De derde Swift-aanval trok de balans ech ter weer horizontaal. Bijna voortdurend was de thuisclub in de aanval. In de 33e minuut maakte Jopie Ludikhuize er 2—3 van en vijf minuten later Har- men de Ru 33. Onder voorzitterschap van de heer Th. H. de Meester vergaderde het be stuur van de V.V.V. Westkapelle. Beslo ten werd de stenen op het strand in 1962 af te voeren en geen loslopende hon den op het strand toe te laten tussen elf uur 's morgens en vier uur 's mid dags. Voor het reddingsvlot worden een stel wielen aangeschaft. Na de rust ging de strijd even gelijk op, doch allengs verkreeg Swift een meerderheid. Doki Vatteroth zorgde voor 43, waarna de oranje-zwarten nog beter in vorm kwamen. Met een hoog ver schot bracht Bert de Vries in de 20e minuut de stand op 53. Ons Huis kwam even terug, mis te echter een strafworp, en moest daar na toezien dat Swift door Wim Brevet in de 32e en Jan Maljers in de 41e (uitstekende doorloopbal) uitliep tot 7— 3. In de 42e minuut kwam nog een te. gengoal van Ons Huis, maar verder kwamen de Rotterdammers niet en had Swift verdiend gewonnen. Tussen Oude Markt en Lange Zelke VHSSINGEN Er zijn plannen om in de binnenstad van Vlissingen, op en kele percelen gelegen tussen de Oude Markt en de Lange Zelke, een H.E.M.A. -warenhuis te stichten. Het college van B. en W. voert reeds enige tijd bespre kingen met de heer J. Th. Borghstijn te Huist over de verkoop van bedoelde percelen. Deze besprekingen zijn thans zover gevorderd dat het college in de raadsvergadering van 29 september a.s. de raad een voorstel zal doen betreffen de de verkoop van een perceel grond van 850 vierkante meter, tegen een prijs van 150 gulden per meter. Het terrein, waarop het H.E.M.A. warenhuis zou moeten verrijzen, kan pas definitief worden overgedragen, zo dra de in dit blok nog staande panden zijn gesloopt en de grond bouwrijp is gemaakt. In de ontwerp-overeenkomst, zoals die aan de raad zal worden voor gelegd, is het beding opgenomen dat de heer Borghstijn aan een door de ge meente aan te wijzen persoon dit zal iemand zijn die in het saneringsge- bied zijn huurpand moet verlaten het pand Walstraat 32 overdraagt. Dit laat ste pand is eigendom van de heer Borghstijn. De koopsom van dit laatste pand zal dan in de gemeentekas ge stort worden als voorschot op de beta ling van de door de heer Borghstijn aan de gemeente verschuldigde bedra gen voor het perceel tussen de Oude Markt en de Lange Zelke. In de ontwerp-overeenkomst komt verder de clausule voor dat met de bouw van het winkelpand een aanvang moet worden gemaakt binnen één jaar na de dagtekening van de rijksgoed keuring, terwijl de bouw van het wa renhuis binnen één jaar na de aan vang moet worden voltooid. B. en W. schrijven in hun voorstel aan de raad verheugd te zijn dat zij de bovenstaande mededelingen kunnen doen omdat zij hierin een goede aan loop zien voor de verwezenlijking van het saneringsplan. Ongetwijfeld zal de vestiging van een zaak als bovenbe doeld zo schrijven B. en W. de levendigheid in en de trek naar de bin nenstad als winkelcentrum, vergroten. Gezien ook de belangstelling die van andere zijden bestaat voor de bouw van winkelpanden in de Lange Zelke, zijn zij hoopvol gestemd. Het college stelt dan ook voor tot verkoop van de grond aan de heer Borghstijn te besluiten. Ijsbaan B. en W. hebben voorts onderzocht of de rolschaatsbaan, die aan de Hogeweg zal worden aangelegd, tevens geschikt kan worden gemaakt als ijsbaan. De ex tra kosten hieraan verbonden, zouden 1250 gulden bedragen. Zij stellen de raad voor dit extra bedrag te voteren. MIDDELBURG. Het jaar verslag over 1960 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, geeft als vanouds weer een pano ramisch beeld van de stand van het bedrijfsleven in de provincie. Over het verslagjaar is het ge matigd optimisme, dat door de voorzitter een jaar tevoren was uitgesproken, ten volle bewaar heid. De economische ontwikke ling was in de meeste bedrijfs takken gunstig, zij het dan dat deze kwalificatie niet overal on verdeeld opging. Over het geheel genomen mag gecon stateerd worden aldus het jaarver slag dat de aanwijzing van een vier tal ontwikkelingskernen de provincie geen windeieren heeft gelegd. Naar het oordeel van de Kamer moet dan ook sterk worden getwijfeld aan de vaak verkondigde mening dat de aanwijzing van een industrialisatie ontwikkelings kern tot gevolg heeft dat elders geen nieuwe initiatieven meer tot ontwikke ling kunnen komen. De gunstige ontwikkeling in de ker nen heeft blijkbaar een sterk stimule rende werking op de overige gedeelten van de provincie zo schrijft men. GOES. Het korfbalprogram ma van de afgelopen zaterdag heeft een opvallend groot aantal doelpunten opgeleverd. Bij liefst acht wedstrijden vielen uitslagen in de dubbele cijfers te noteren. Voor het leeuwenaandeel zorgde het Goese Togo. Togo 1 scoorde bij Top in Arnemuiden vijftien maal, Togo 2 doorboorde bij Zuidwesters 2 13 maal de korf, maar bij de ad- spirantenwedstrijd De PoelTogo a was het andersom gesteld, hier scoorde De Poel 14 maal. In de eerste klasse kon, zoals gezegd. Top de rood-witten uit Goes geen stroo- Derde klasse a Zuid-Holland: Tjoba Morskwartier 123; Phoenix—Schiedam 113; GymnasiastenVelox 7—7; ALO— Spartaan 44; DKCDanaiden 45. Stand 3e klassa a: Phoenix Tjoba DKC Danaiden Gymnasiasten Schiedam Morskw. Velox Spartaan ALO 0 0 1 1 1 2 2 2 2 2 24—9 31—16 20—16 19—20 24—21 16—25 18—29 16—19 14—20 14—21 Programma a.s. zaterdag: 2b: Zuider kwartierSwift; Ons HuisHou Stand; OlympiaanSperwers 2; Deetos 2Ons Eibernest 3. 3a: DanaidenTjoba; Schie damGymnasiasten; VeloxDKC; Mors kwartierALO; PhoenixSpartaan. MIDDELBURG. De uitslagen waren: le klas AZVV II - Wolfaartsdijk I 4—2; SVD I Kapelle I 2—11; VCK I - Hoek 24; Yer- seke III - Bruse Boys I 23; Middelburg V - Veere I 5—1; 2e klas A RCS IV Arne muiden II 3—5; Kloetinge I - VCK II 3—2; Serooskerke I - Meeuwen I 14; Nieuwland I - Middelburg VI 40; Colijnspl. Boys I Zeeland Sport V 24; 2e klas B Nieuwdorp II Zaamslag I 14; Rillandia II - Hein- kenszand I 24; Wemeldinge II - Beren I 05; Hoek II - Kats I 13; Driewegen I - Kloetinge II 0—1; 2e klas C Burgh III - WIK I 15; Duiveland I Brouwershaven III 7 —2; 3e klas A Meeuwen II - Colijnspl. Boys II 26; Bevelanders I - Zeeland Sport VI 11—3; Veere II - VCK III 1—4; Wissenkerke I Serooskerke II 52; Vlissingen VI Oost- kapelle I 0—5; 3e klas B Beren II - Spui II 1—12; Heinkenszand II - AZVV III 2—4; Zaamslag II - SVD II 11—1; Tern. Boys II - Driewegen II 30; 3e klas C Kapel le II - Kloetinge III 5—0; Krabbendijke II - Waarde I 43; Rillandia III - Kruiningen III 52; Wolfaartsdijk II - 's. H.II.Kinderen I 4—2; 3e klas D WIK II Zwaluwen 61 I 0— 2; Nieuwerkerk I Zeemeeuwen I 45; Bru se Boys II - Mevo III 91. ARNEMUIDEN. Smerdiek en Arnemuiden hebben elkaar in een boeiende en spannende wedstrijd bestreden. Bijzonder hoogstaand spel viel niet te genieten, maar wel kreeg men af en toe aardige staal tjes voetbal te zien. De verdedi gingen van beide ploegen, die in het veld volkomen gelijkwaardig waren, waren de sterkste linies van de beide elftallen. Voor rust hadden zowel Smerdiek als Arne muiden geruime tijd nodig om „op toeren" te komen. Het plaatsen was toen slecht verzorgd en aan vallend konden beide teams met uitzondering van Smerdiek in de 6e minuut de juiste schiet richting maar niet vinden. Voor rust waren de mannen van de achterhoede die van de voorhoede nage noeg geheel de baas. Vrijwel onmiddel lijk na de aanvang deed zich voor het Smerdiek-doel een hachelijk moment voor. maar dit leverde geen doelpunt op. Dat kwam wel in de 6e minuut, toen drie Smerdiek-aanvallers een doorbraak forceerden en rechtsbuiten P. Bout op doel schoot. De bal ketste zijdelings af op de paal, kwam toen bij de toege- stormde midvoor v.d. Ree en doelman Beck was geslagen (0—1). Gedurende de verdere speeltijd m de eerste helft zouden er geen treffers meer komen, al scheelde het soms maar wei nig. Afwisselend waren Smerdiek en Arnemuiden in het offensief, waarbij de Tholenaren fel op de bal zaten en in tempo beslist niet bij Arttemuiden ach ter lagen. Vijf minuten voor rust kreeg Jan Schroevers een uitstekende kans, maar doelman Potter liep uit, gerugge- steund door een back, waardoor het ge vaar kon worden bezworen. Terwijl doel man Potter even op de grond bleef lig gen, knalde de back de bal van de doel lijn. Direct daarna scoorde P. Bout aan de andere kant een buitenspeldoelpunt. De tweede helft was acht minuten oud toen Jan Schroevers een voorzet van Poortvliet benutte, daarbij enkele Smer- diek-verdedigers uit positie spelend (1- 1). Poortvliet geraakte daarna opnieuw (nu aan de knie) geblesseerd en ging rechtsbuiten spelen. Op de andere speel- helft redde intussen spil De Rijke, die na een aarzelend begin er steeds beter in kwam, enkele keren fraai. Na een half uur kwam eigenlijk wat onverwacht de tweede Arnemui- dense treffer, weer van de voet van Jan Schroevers, die opnieuw een voorzet van Poortvliet in doel werkte (21). Smerdiek zette in het laatste kwartier alle voetbalregisters open, viel verwoed aan, maar slaagde er niet meer in de sterke Arnemuidense achterhoede te verschalken. Ook Van de Keterij en de zijnen zagen er geen gat meer in. En zo verkreeg de thuisclub een zwaarbe vochten zege op een tegenstander die tactisch en technisch gesproken volko men gelijkwaardig was. KOUDEKERKE. De wedstrijd VCK—Hoek is niet het topduel gewor den als was verwacht. Integendeel het sterke Hoek had weinig moeite met een wel erg teleurstellend VCK, dat mo reel ook een zware klap kreeg door bet uitvallen na achttien minuten van de uitstekende midvoor Clarisse. Hoek kwam na zes minuten aan de leiding, waarna VCK in de 25ste mi nuut door Beumer gelijkmaakte. Hoek bleef echter sterker en nam voor de rust een veilige voorsprong door doel punten in de 40ste en 42ste minuut. In de zeventiende minuut na de rust sloeg Hoek de Koudekerkers definitief door de stand op 14 te brengen. Uit een strafschop verkleinde Wisse de ne derlaag tot 24. breedte in de weg leggen. De enige verdienste van het twaalftal uit bet vissersdorp was, dat zij viermaal tegen wisten te scoren (4—15). Zeer magis traal was ook de start van Zuidwesters 1 m deze competitie. Het weliswaar in kracht afgenomen Tjoba 2 beet met 13 4 in het Souburgse zand. Spannender ging het toe bij de ontmoetingen tussen EIto 1—Swift 2 en Zeelandia 1—Vios 1. Elto 1 zal uit het behaalde 3—3 gelijk spel tegen Swlft 2 zeker moed kunnen putten terwijl Zeelandia 1 prima uit de hoek kwam door Vios 1 op 66 te hou den. De strijd in de middenmoot van de eerste klasse kon door deze uitslagen wel eens spannend gaan worden. Togo 1 heeft nu de leiding vast in handen ge volgd door Vios 1, Swift 2 en de Sou burgse ploegen Zuidwesters 1 en Animo 1. Top sluit de rij. Verrassend In 2a kwam AKC verrassend uit de hoek door het favoriet geachte Animo 2 een gelijk spel af te dwingen (88). Indrukwekkender was echter het eerst* optreden van Togo 2. Zuidwesters 2 had geen verweer tegen het geweld van de Goese reserves (413). Voor Togo kon deze eerste wintercompetitie wel eens een succesvol jaar worden. Ook Vedo 1 deed echter in haar eerste wedstrijd behoorlijk van zich spreken door een 410 zege op Stormvogels 1. In klasse 2b eveneens twee opmerke lijke resultaten. Olympia herstelde zich keurig tegen Vitesse (72) en Volhar ding drukt WKV met een 17 nederlaag op het hart, dat het toch nog maar geen voorbarige illusies moet koesteren. Luc- tor 1 had met een verzwakt de Poel geen greintje medelijden (184). In klasse 3a bewees Swift 3 tegen At las, dat het dit seizoen toch ook nog wat van plan is (20). Bepaald teleurstellend was het resul taat dat Dos 55 in St. Laurens tegen het pas beginnende Ondo 3 behaalde (84). In deze klasse bleef verder Ani mo 3 met 72 de baas over Vedo 2. In afd. 3b deed Luctor 2 het iets kalmer dan haar grotere broers en zussen maar desondanks moest Elto 2 toch nog met een 122 nederlaag terug over de Westerschelde. Getuige de 26 nederlaag die Zeelandia 2 leed tegen Blauw wit 2 zullen de kansen van de Hansweertse reserves dit seizoen niet zo hoog moeten worden aangeslagen. Voor de ontmoeting VOPOVZOD had de competitieleider geen scheidsrechter meer beschikbaar zodat deze match moest worden afgevoerd. De uitslagen bij de adspiranten luiden: A: Swift bZuidwesters a 013; Atlas a Swift a 19; B: NoadAnimo b 7il; KVL Ondo a 02; C: Ondo b—Animo d 7—0; Swift kwiekDos 55 .14; D: de PoelTogo a 14—2; Tjoba a—Vopo 3—6; E: Togo b— Volharding 16; Vios—Zeelandia 2—0; Olym pia—Tjoba b 3—«l. Uitslagen pupillencompetitie: A: Swift— Doss 55 14; Zuidw.Animo 30; B: Olym pia bBlauw wit 1—2. BERGEN OP ZOOM. Een van de gevaarlijkste kruispunten bij Bergen op Zoom is gelegen bij de weg van Huijbergen naar Bergen op Zoom met de kruising VianenstraatBoslustweg naar het recreatiecentrum De Kloof. Op dit punt zijn al verschillende ern stige ongelukken gebeurd. Het afgelopen jaar verloor er daar bij een botsing de rentmeester van de kroondomeinen, ir. J. Kluytenaar uit Breda, het leven. Bij een ander verkeersongeval werden inzitten den gewond; verder geschiedde een aanrijding waarbij de heer Van I. uit Heinkenszand werd be trokken. En ten slotte ramde W. S. uit Goes daar een busje, dat over de kop sloeg, waarbij vier mensen werden gewond. Komende van Huijbergen is een slecht zicht op de wegkruising Vianenstraat- Boslustweg. Over deze eerste weg rij dend is het dan een voorrangskruispunt. Komende uit de Boslustweg heeft men alleen een uitzicht op het verkeer dat uit de richting Huijbergen komt, maar komende uit de Vianenstraat, krijgt men helemaal geen uitzicht naar rechts. Het gemeentebestuur van Bergen op Zoom heeft op de hoek Boslustweg- Huijbergseweg de bosrand voor een groot gedeelte weggehakt, zodat dit wel het uitzicht verbeterde. Maar op het kruispunt Vianenstraat-Huijbergsebaan is een bosstrook, waarvan de eigenaar, ondanks verzoeken (nog) niet genegen is deze weg te hakken. Er staan voorts nog twee dubbele palen met electrici- teitsleidingen, die hinderlijk zijn. Ter beveiliging heeft de gemeente op dit kruispunt verder nog waarschuwings borden laten plaatsen, waardoor de be stuurders opmerkzaam worden gemaakt op dit punt. Een der laatste ongelukken van de heer W. S. uit Goes kwam voor de rechtbank te Breda, waarbij de of ficier van justitie „grove nalatig heid" van verdachte concludeerde en een maand hechtenisstraf tegen hem eiste met intrekking van het rijbe wijs voor de tijd van een jaar. Jhr. J. van Vredenburch, bestuurslid van de KNAC en bekend verkeersdeskundige, die al meerdere malen op dit beruchte kruispunt heeft gewezen, heeft zich naar aanleiding hiervan de moeite ge troost verbetering in het kruispunt te krijgen. Jhr. Van Vredenburch, die zich ge ruime tijd ter plaatse heeft georiën teerd, heeft daarna een onderhoud ge had met de officier van justitie te Bre da, mr. K. Thijssen en met de kanton rechter van Bergen op Zoom, mr. A. Goderie. Men concludeerde dat indien de palen zouden worden verwijderd en de bos rand gedeeltelijk ter plaatse werd weg gekapt, dit reeds een grote verbetering zou geven. Er zal contact worden op genomen met de burgemeester van Woensdrecht dit punt is n.l. gebied van deze gemeente om -een regeling met de onwillige eigenaar van de bos rand te treffen. Mocht dit geen resul taat opleveren, is er altijd nog een stok achter de deur om de eigenaar van ge dachten te laten veranderen. Ook buiten de ontwikkelingskernen kan men n.l. een verheugende activiteit bij het bedrijfsleven waarnemen. Niet al leen de ter plaatse gevestigde onderne mingen breiden hun bedrijven uit, maar ook verschillende nieuwe -bedrijven heb ben zich buiten de kernen gevestigd. Ongetwijfeld gaat van de aanwijzing tot ontwikkelingskern een discrimine rende werking uit, maar in de praktijk blijkt toch duidelijk dat deze werking de activiteit elders stellig niet doodt. Het verslag somt dan een paar facto ren op die hierbij een rol kunnen spe len. In de eerste plaats zijn de voor waarden tot het verkrijgen van een pre mie in verschillende igevallen te zwaar voor de onderneming. Daarnaast kun nen ook een rol spelen de kosten van verplaatsing van het reeds gevestigde bedrijf, de bijzondere eisen t.a.v. de ar beidsmarkt, de aankoopkosten van de grond enz. Veeleer zouden wij willen stellen aldus het verslag dat de voorbeelden in de ontwikkelingskernen stimulerend werken op de plaatselijke initiatieven. In bepaalde gevallen openen zij zelfs nieuwe mogelijkheden voor toelevering e.d. OOSTBURG. Miel Verstraete heeft zaterdag; gezegevierd in de Ronde van West-Zeeuwsvlaanderen door vijf rivalen In de eindsprint te kloppen, onder wie Ferdinand Boonman. Deze Ronde die startte en finishte in Oostburg heeft de vele belangstellenden overigens weinig spectaculairs geboden. Onder hen die nog het meeste actief waren bevond zich ook Verstraete maar eigenlijk waren het toch slechts speldeprikken d/e wer den uitgedeeld. Telkens als één of meer dere renners een poging ondernamen te ontsnappen kon het compacte peloton met uitzondering van enkele zwakke broeders weer aanhaken omdat de de marrages van de vluchters niet scherp genoeg bleken te zijn. Tenslotte kwam een groep van negen tien renners Oostburg weer binnen ge stoven en pas in de laatse kilometer slaagden zes man er in los te komen van de rest. In de eindsprint moest Verstraete alles geven om de Belg Neijke te kloppen. De winnaar van de Ronde van Mid den-Zeeland, Bart Solaro, die ook in de ze Ronde zou starten, arriveerde te laat in Oostburg omdat hij de pont in Vlissingen had gemist. Solaro moest dus noodgedwongen zijn burgerpakje aan houden. In het afwachtingscriterium voor nieuwelingen toonde Wim de Booy zich de sterkste. Als eerste Zeeuw stoof Dies Kosten over de streep die de sprint van het peloton won. De uitslagen luidden: Amateurs en onaf hankelijker 1 Miel Verstraete (Eede) 115 km in 2 uur 47 min; 2 F Neijke (België) 3 F Boonman ('s Heerenhoek); 4 H v d Kloot (Klundert); 5 M de Jong (Breda); 6 W Ouwerkerk (Rotterdam); 7 op 60 m P van As (Roosendaal); 8 N Creelle (België); 9 B 'd Hondt (België); 10 J Tolhoek (Yerseke); Op de 19e plaats arriveerde Cees van Espen uit Axel en als 21e Jaap v d Weel uit Goes. Nieuwelingen: 1 W de Rooy (Halsteren) 63 km in il uur 30 min; 2 B v d Bom ('s-Graven- deel); 3 op 50 m D Kosten (Kapelle); 4 E Roeygens (België); 5. A Naaktgeboren Cs-Gravendeel); 6 P Stegeles (Dordrecht); 7 P de Haan (IJselmonde); 8 G Minneboo (Heenvliet); 9 M v d Graaf (Dordrecht); 10 J Krul (België). De wekelijkse rondgang met de busjes voor Kinderzorg te Middelburg bracht in de afgelopen vier weken in Biezelinge op 71,58. MIDDELBURG Een hotelhoudster uit Hulst haalde vrijdag tijdens de be handeling van haar zaak voor de Mid delburgse rechtbank de stelling van Py thagoras nit het stof om te bewijzen dat een wachtmeester der rijkspolitie onmo gelijk gehoord kan hebben dat er in het hotel gedanst werd. „Ik heb uitge rekend dat meneer niet vernomen kan hebben dat er geschuifeld werd". De president, mr. P. v. Empel, voelde er echter weinig voor zich te verdiepen in wiskundige problemen. Hij bepaalde zich tot het tenlastegelegde: gelegenheid tot dansen gegeven zonder in het bezit RAAMSDONKVEER. Wemel dinge is uit Raamsdonkveer van een koude voetbalkermis thuisge komen. Met 61 klopte Good Luck de kanaalbewoners, die vorige week zo voortreffelijk Sprang op de knieën hadden gekregen. Good Luck echter was technisch beslist de beste ploeg en demonstreerde aanvallend ook meer fantasie en vernuft. Het was dan ook in de tweede helft wel duidelijk dat Wemeldinge, dat aan vankelijk zelfs voorstond, voor het Bra bantse geweld moest buigen. Een pluim op de pet van doelman Van Oosten van Wemeldinge, die zijn club stellig voor BINNENKORT BOVW GYMNASTIEKLOKAAL te zijn van een door de burgemeester van Hulst afgegeven dansvergunning. gewe-i- ,,De dansvergunning was ons gerd", vertelde mevr. De B. „We heb ben moeite gedaan om de handtekenin- van dertig ouderparen te verkrijgen. Wij hebben namelijk een vast clubje dat graag dansen wil. Maar op die vijftien de mei is er niet gedanst. Alleen spelle tjes gedaan!" Bevestiging een nederlaag met dubbele cijfers heeft behoed. Na tien minuten nam Wemeldinge weelderig de leiding door rechtsbinnen Houtekamer, welke voorsprong de Zeeu wen hielden tot aan de 35e minuut, toen de betere techniek van Good Luck tot uitdrukking kwam in een treffer van middenvoor Meekes. Vijf minuten later was de stand 21 in het voordeel van de thuisclub toen rechtsbinnen Blom raak schoot. In de tweede helft volgde na 10 minuten het derde Brabantse doelpunt. Linkshalf Vissers was de maker. Twee minuten later zorgde linksbinnen Rutters al voor 41, maar daarna hield de Wemeldingse defensie een tijdlang stand. Toch moest doelman Van Oosten nog tweemaal zwichten. In de 30e minuut voor een schot van linkshalf Vissers en in de 49e voor een kogel van rechtshalf v. d. Westen, 6—1. ARNEMUIDEN. In een vrij dagavond gehouden raadsvergade ring deelde voorzitter A. Hack mee dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw gymnastiek lokaal eind oktober of begin no vember kon worden verwacht. Na deze goedkeuring zouden G.S. de gemeente de financiële machtiging geven tot realisering van het ge bouw over te gaan. Voorzitter Hack zei verder dat de nieuwe straatverlichting voor de Mo lenweg en Landsheerweg was aange bracht. De heer J. L. Joosse (s.g.) maakte tijdens de rondvraag de op merking verheugd te zijn over de snel le gang van zaken op het gebied van de verlichting maar vond de aanleg van een trottoir en verbetering van het wegdek van de volgens hem langza- zamerhand gevaarlijk wordende Molen weg noodzakelijk. De voorzitter was het met hem eens maar wees op de kostbaarheid van de verbetering van de weg, die verbreding inhoudt, aan koop van grond, demping van sloten e.d. Hij kon dan ook nog niets posi tiefs toezeggen hierover. De begroting van 1961 werd gewij zigd in verband met enige voor de ge meente belangrijke uitgaven, die allen door de raad werden goedgekeurd. De maximale bouwkosten van zes woning wetwoningen aan de Manstraat bedroe gen ƒ65.647. De aannemer die de hui zen bouwde, schreef in voor een be drag van 68.222 en overschreed de maximale bouwkosten dus met 2575. Dit laatste bedrag komt dus voor reke ning van de gemeente. Een bedrag van 800 was nodig om een apparaat te installeren in het huis van de plaatselijke brandweercomman dant om de sirene op het dak van het gemeentehuis rechtstreeks te bedienen. Hiermee konden weer enige minuten bij een brandalarm worden gewonnen. Om tot enige zeer noodzakelijke verbe teringen van de o.l. school in Klevers- kerke te komen was een bedrag nodig van 9845. De totale kosten voor de bouw van een christelijke kleuterschool zullen 130.467 bedragen. Voor de aan brenging van een nieuwe steiger in de haven werden de kosten tenslotte ge raamd op 2750. Gammel In het kader van het saneringsplan kocht de gemeente de oude kleuter school voor ƒ7124. Binnenkort zal de school worden gesloopt, omdat dit .gammele" gebouw gevaarlijk wordt voor de belendende percelen en de voorbijgangers. Zodoende wordt weer een doorbraak bereikt die de sane ring een stapje dichterbij zal bren gen. Voorzitter Hack zei voorts dat er iets meer grond ca 140 vierkante meter was aangekocht dan voor de door braak nodig was. De raad was ac coord met de verkoop hiervan voor tuinbouwdoeleinden. Ook ging de raad mee met voorstellen tot toetreding van de gemeente tot de IZA-regeling en tot aankoop van een frankeermachine. Dit laatste omdat de huidige overeenkomst met de PTT enveloppes onder dienst" te verzenden to kostbaar werd. Tenslot te deelde de voorzitter op een vraag van de heer K. J. Steketee (a.r.) mee dat volgend jaar een kleine stortplaats iets buiten de kom zou komen. Hier over was de ruilverkavelingscommissie al benaderd. Wachtmeester A. J. H. verklaarde als getuige echter door de openstaande balkondeuren zelfs gezien te hebben dat er gedanst werd. Hiij was naar boven gegaan, maar bemerkte toen dat het dansen was gestaakt. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, meende dat het vonnis van de kantonrechter destijds op zijn plaats was en vroeg dan ook be vestiging van dit vonnis behoudens ten aanzien van de straf. Hij vorderde 25 gulden boete. Verdachte verklaarde daarna dat zij het tenlastegelegde niet bewezen achtte. Uitspraak 6 oktober. Eveneens in hoger beroep stond te recht de IJzendijkse koopman B. v. E. Deze had zich niet kunnen verenigen met het vonnis van de kantonrechter te Terneuzen die hem vijftig gulden boete opgelegd had omdat hij in Hulst des tijds in kennelijke staat van dronken schap was aangetroffen. Van E. had machteloos op straat gelegen. Hij was in hoger beroep gegaan omdat hij wil de schikken". De officier vroeg beves tiging van het vonnis van de kantonrech ter. Uitspraak 6 oktober. Speelautomaten Als gemachtigde van twee niet-aanwe- zige caféhouders (W. J. v. d. H. uit Zierikzee en A. J. uit Bruinasse) trad mr. Hendriks op. Hij verklaarde dat de beide verdachten slechts formeel ge zondigd hadden tegen een gemeentever ordening waarin stond dat het verboden was speelautomaten te bezitten. Op de ze verordening kan ontheffing ver leend worden, maar in het geval van beide betrokkenen waren de onderhan delingen nog gaande. Mr. Hendriks zei ook dat op Schouwen de aandacht op de speelautomaten was gevestigd doordat een ambtenaar, die beticht was van ver duistering van gelden, veel geld ver speeld had in dergelijke automaten. De gemachtigde achtte het niet juist dat anderen de dupe werden van de speel zucht van één man. Uitspraak 6 okto ber Het harmoniegezelschap „Voor waarts" uit Vlaardingen was de gast van de muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Kapelle en gaf 's avonds een concert. In de middaguren had het ge zelschap een rondgang door de gemeen te gemaakt met een défilé voor het ge meentehuis, waar burgemeester Van Suylekom een fotoboek van Vlaardin gen werd aangeboden en mevr. Van Suylekom een doos Vlaardings gebak. Verder werd een serenade gebracht aan de beschermheer van „Ons Genoe gen" ir. D. J. van der Have te Kapelle.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4