Ruim baan voor de jeugd in onze moderne woning PABUSE MODE JEROEN DE TOVENAAR VAN YERSEKE MODELLEN ALS VOORBEELD IN NIEUWBOUW— BINNENHUISARCHITECTE JO ELFFERS: HET GEZIN KOMT OP EERSTE PLAATS Biezen, bandjes, strikken en rozetten terug SCHATTEN UIT INDIË IN GENÈYE JEUGDPUISTJES EN WONDEREN MICKX'S REIS VOORSPOEDIG Zaterdag 16 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 13 Gemeenschappelijk probleem v **v om de wereld met de keukenpan Oosterse prins bezocht Parijs om te winkelen Moeder worden Van een medewerkster IEDERE stad, ieder dorp in ons land heeft tegenwoordig wel enkele nieuwe wijken. Waar tot voor kort nog koeien graasden, ko renvelden lagen of een knollenland, heeft men nu reeds honderden, dikwijls duizenden woningen uit de grond gestampt en nog steeds hogen mon sterachtige graafmachines met wijd opengesper de muilen grote lappen grond op tot nieuwe bouwterreinen. Vogels van allerlei pluimage strijken in de pas klaar gekomen wijken neer. Grote gezinnen verhuizen van heel klein naar iets ruimer, andere van een krot naar nieuw bouw en bewoners van een paar zolderkamertjes of een benauwde slaapetage krijgen eindelijk een eigen huis. Eén ding hebben al die gezinnen gemeen. Ze staan alle maal voor hetzelfde probleem: de inrichting van hun pas verworven woning, soms met oude, vaak echter ook geheel of gedeeltelijk met nieuwe spulletjes. De keuze tussen een traditioneel en een modern interieur is voor de meeste gezinnen in de nieuwe woonwijken geen ai te groot probleem, nu het moderne interieur ook in ons land algemeen erkenning heeft gevonden. Modern wonen is echter méér dan het alleen maar wonen tussen nieuwe meubelen, die men zomaar heeft uitgezocht uit wat er op dit terrein voorhanden is. Modern wonen is bewust wonen, het zich bewust, zijn van de ruimte die men ter beschikking heeft en van de midde len, van wat men eventueel reeds bezit en van eigen smaak en voorkeur. Dat bewustzijn bij grote groepen van de bevol king wakker te roepen nu steeds meer gezinnen naar nieuwe woonwijken gaan verhuizen en dus een ander interieur Om zich heen moeten bouwen, heeft onder andere de Stichting Goed Wonen zich tot doel gesteld. VIERKAMERFLAT Overal in de grote steden waar de huizenblokken als paddestoelen uit de grond verrijzen, richt Goed Wonen modelwoningen in als voorbeeld voor de gezinnen die de nieuwe buurt gaan bevolken. Gedurende de gehele maand sep tember is er in bijvoorbeeld Den Haag zo'n modelwoning te bezichti gen. In de nieuwe wijk achter de Hengelolaan, waar tussen hoge toren flats nog tuinderijen liggen, kleedde de Rotterdamse binnenhuisarchitecte Jo Elffers voor Goed Wonen een vierkamerflat aan. Voor man, vrouw en drie kinderen is die flat aan De Rade in Den Haag ingericht. Deze maand woont er ech ter alleen een vrouw. Dat is mevrouw H van den Burg uit Baarn, die voor Goed Wonen reeds verschillende modelwoningen „bewoonde". „Ik probeer mij altijd in te denken, Advertentie dat ik in het huis waar ik tijdelijk ben, werkelijk woOn met het gezin waarvoor het is ingericht, zegt me vrouw Van den Burg. Op die ma nier steekt men van een modelwoning meer op, dan wanneer men alleen maar kijkt en bepaalde ideeën even tueel klakkeloos navolgt. Wat voor het ene gezin een ideale oplossing is, blijkt voor een ander immers dik wijls helemaal niet geschikt te zijn". IDEEËN „Zelf woon ik in een oud huis, ver telt de gastvrouw aan De Rade, maar het interieur is vrijwel helemaal ge moderniseerd. Van elke modelwoning waarin ik heb gewerkt, heb ik wel enkele ideeën overgehouden die bij het opnieuw inrichten van de eigen woning van pas kwamen, 't Is dat ik zelf geen kleine kinderen meer heb. maar in deze flat is vooral in de ki-derkamers een schat van ideeën te vinden, die men met wat fantasie en handigheid zo in eigen huis kan toepassen". Het nadeel van een modelwoning is dikwijls dat deze teveel als een „mo del" woning is ingericht. Dat dat in Den Haag beslist niet het geval is, daarvoor staat alleen de naam van de binnenhuisarchitecte die het interieur verzorgde, al borg. De mens, het ge zin waarvoor een huis is bestemd, komt op de eerste plaats wanneer Jo Effers een woning gaat inrichten. Een woonruimte te scheppen waar- Want de o.b.-methode is beter om de volgende redenen: o.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: Bij o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordet, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tampons kunnen zich niet aftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond, dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. tampons de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik. Normaal f 1.-, Speciaal f 1.25 GRATIS Ann Drogerijen Mij-, Mijdrecht Gelieve mij in discrete blanco envelop te zenden gratis en franco, uw uitvoerige. geïllustreerde brochure met proefpakje I o.b. tampons. 1 Naam Straat Woonplaats i-v iH Jpggfs - fm Wm j 4 1 - 3 Niet erg duur en zeker niet min der charmant dan andere wiegen, zijn de wiegen die gemaakt zijn van man den. Extra leuk is de wieg die van een vijgenmand is vervaardigd. Deze mandwieg is versierd met ruches van roze Brabants bont en voorzien van een sloopje, lakentjes en kussentje, vervaardigd uit datzelfde ruitje. De stevige handvatten aan de wiegmand zorgen er voor, dat de baby letterlijk en als in oude tijden „gewiegd" kan worden. Kinderen vinden yoghurt soms dubbel zo lekker, als zij het zó uit de fles kunnen lepelen. Hiervoor zijn nu speciale lepels uitgevonden. Deze lepels hebhen een extra lange steel en de vorm ervan is ook aan gepast aan dat „uitlepelen". Het materiaal is roestvrij staal. Breken kan dus niet en ook het schoonhou den is geen probleem. Voor gezinnen waar nogal eens eens een flesje wordt geopend om de dorst te lessen zijn er speciale appa raatjes in de handel, voor het onder handen nemen van flessen met kroon- kurken. Deze apparaatjes worden aan de muur van de keuken bevestigd. Voor diegenen die er een huisbar op na houden, is de binnenkant van die bar de aangewezen plaats. Men plaatst de hals van de fles met de kurk in de opener en met een enkele beweging wipt men de kurk er af. Om te voor komen dat deze op de grond valt en ver weg rolt, is er een magneetje on der de opener bevestigd. Hieraan hecht zich de kroonkurk, zodra deze los is. Mama kan soms wel aan het buk ken blijven om haar kleuter de pan toffeltjes weer aan te trekken, die hij zelf aldoor met experimenterende vin gertjes lospeutert. Voor peuters in de box zijn er nu echter schoentjes, die niet zo makkelijk zijn los te maken. Dat zijn pantoffelmocassins die een elastieken zijkant hebben, zodat er geen sluiting nodig is. Voor een goede pasvorm is gezorgd door een verste vigd hieltje en een zooltje met kleine verhoging. Van soepel leer in rood, bleu of geel zijn deze pantoffeltjes gemaakt. in een ander zichzelf kan zijn, is voor deze Rotterdamse bin nenhuisarchitecte belangrijker dan het streng volgen van een eigen systeem. In een gezin met drie kin deren draait zo niet alles, dan toch heel veel om de jeugd. Daar werd in de modelwoning aan De Rade in Den Haag in de allereerste plaats rekening mee gehouden. Niet alleen in hun eigen kamertjes kunnen zijti zich naar hartelust uitle ven, ook in de woonkamer heeft me vrouw Elffers wel degelijk met de be hoeften en de aanwezigheid van drie kleine woelwaters rekening gehouden. Er is volop ruimte om zich te bewe gen en de tafel in de eethoek, die speciaal werd gemaakt en een schuin verlopend blad heeft om nog meer ruimte te suggereren, is met formica bedekt. De bijbehorende stoelen zijn van gevernist hout, zodat ook daarop gemorst kan worden zonder gevaar voor de bekleding. Geen kostbare fauteuils werden er in de huiskamer neergezet, maar een voudige kantoorstoelen met een neu trale bekleding. Voor de bank werd een donkere in plaats van een be smettelijk, lichte stof gekozen en om voor de kinderen het uitzicht uit het raam niet te belemmeren, plaatste de Rotterdamse binnenhuisarchitecte de pianten niet in de vensterbank, maar op een speciaal daarvoor ont worpen laag tafeltje. EXTRA RUIMTE Door in de slaapkamer van de ou ders, die met de woonkamer in open verbinding staat, een opklapbed te plaatsen een ander kan er trou wens nauwelijks staan werd extra ruimte verkregen. Een Chinese mat op de vloer, twee iiiiiiiiiifiiiiiiiiiifiiiiiiiimitiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKni llllllllllflilllllMlllllllllltlllllllllllllllllll UillllllllJIIllIilllillllllllll ZÜRICH. Een unieke collec tie juwelen, afkomstig uit de schat kamers van de maharadja's, is deze maand in Genève te bewon deren. Vele jaren werd er aan ge werkt om ze bijeen te brengen. In het Rath-museum worden die zeldzame juwelen, met fraaie en zeer kostbare sieraden uit de klui zen van de juweliers van Bom bay aangevuld, tot 1 oktober ten toongesteld. Het is voor het eerst dat een dergelijke uitgebreide col lectie van deze kostbaarheden, in één grote algemene verzameling te bezichtigen is. Schatten van India heet deze expo sitie van zeldzame sieraden. Om ook een indruk te geven van de manier waarop deze in het land van her komst werden en nog altijd worden gedragen, heeft men in het Rath-mu seum voor deze gelegenheid even eens een groot aantal sierlijke gewa den van Hindoevrouwen bijeenge bracht. Contrast Deze „Schatten van India" luiste ren de jaarlijkse Zwitserse expositie van horloges en bijoux op. De mo dernste horloges van onze tijd heeft Zwitserland laten aanrukken, om in contrast met deze eeuwenoude Oos terse pracht te worden geëxposeerd. Bekende Franse, Duitse, Italiaanse, Amerikaanse en Zwitserse ontwer pers van hedendaagse edele sieraden zijn maandenlang bezig geweest aan het vervaardigen van moderne bijoux voor deze tentoonstelling. De Zwitserse federatie van horloge fabrikanten heeft hun daartoe uitge nodigd. Zwitserland zelf heeft voor een grote verzameling uurwerken in nieuwe stijl gezorgd. Daaraan heeft de eeuwenoude Zwitserse uurwerken industrie haar beste krachten gewijd. grappige houten klap stoeltjes en een laag tafeltje zijn de enige meubelstukken in dat vertrek, wanneer het bed overdag is weg gemoffeld. Heeft men iets onder vier ogen te bespreken, komt er zake lijk bezoek of willen de kinderen 's avonds graag in de huise lijke sfeer spelen, dan is daarvoor ruimte. Mevrouw Elffers weet precies wat een kind toekomt. Naast raadszalen en directiekamers heeft zij namelijk reeds verschillende kleuterscholen in gericht en daarvoor ook de meubel tjes ontworpen. Ook in Den Haag hadden de kin derkamers haar speciale aandacht. Aan de muren kwamen bijvoorbeeld teken- en prikborden, waarop de kin deren zich met krijt, met oude an sichtkaarten, uitgeknipte plaatjes, enzovoort kunnen vermaken. De schoolgaande jongens kregen elk een eigen tafel om hun huiswerk aan te maken. Bovendien veronderstelde de binnenhuisarchitecte dat een vader zijn zonen de handen uit de mouwen wil leren steken. Zij ruimde daarom in hun kamer een plaatsje in voor een werkbank met daarboven een bord voor gereedschap. „ALLES WETEN" „De bezoekers willen altijd van al les van mij weten", zegt de gast vrouw in de modelwoning van Goed Wonen in Den Haag. Hier heeft men vooral vragen over de kinderkamers. Enthousiaste vaders maken druk aan tekeningen en moeders lopen in ge dachten reeds te passen en te meten hoe bepaalde ideeën in de kamers van hun eigen kroost te verwezenlij ken zouden zijn. Niet om klakkeloos te worden na gevolgd is de woning aan De Rade in Den Haag door de Rotterdamse binnenhuisarchitecte Jo Elffers als voorbeeld voor de toekomstige bewo ners van nieuwbouw ingericht. Men kan er echter tal van nieuwe ideeën in vinden, en dat is nu precies wat men van een goede modelwoning mag verwachten. Helena Rubinstein, zelf al een klein wondertje, heeft in Amerika een school gesticht waar wonderen gebeuren. Dat doet de naam „Won- derschool' tenminste vermoeden. Het instituut is in verschillende wa renhuizen gevestigd. Vanzelfspre kend wordt er gewerkt aan de ver volmaking van de schoonheid van de vrouw. Achter pastelkleurige gordijnen mag de klant, als zij een kaart als toegangsbewijs heeft getoond, uren lang „experimenteren". En dat doet zij met allerlei crèmes, lotions en cosmetica. Men verwacht dat zij op die manier binnen enkele uren de voor haarzelf meest ge schikte schoonheidsverzorging zal gevonden hebben. De gebruikte schoonheidsproducten neemt zij als zij klaar is mee naar huis. Het behoort tot de plannen dat ook in Nederland dergelijke scholen wor den gevestigd, waar de vrouw op vertoon van een niet al te duur toegangsbewijs zich zelf een behandeling geeft. Hier nog niet De zogenaamde jeugdpuistjes kun nen bij de jeugd de grootste pro blemen opleveren. Helena Rubin stein die veel interesse voor jon ge mensen heeft een contrast met haar eigen hoge leeftijd wil hen daarvan afhelpen. Zij lan ceerde een preparaat dat op me dische onderzoekingen berust. De naam ervan is Medicated. In Nederland is dit probate? middel nog niet in de handel. Maar als wij Helena Rubinstein nagaan, die zei dat de Nederland se jeugd een prachtige huid heeft, springen de meisjes én jongens er hier nog niet om. luiiiiiiiiiiiijiillJiJliliiiiilimmliitlüil. iiiiNiniiimimiiiiiiiiim Van onze moderedactrice TVTIET ALLEEN Coco Chanel had dit jaar schijnbaar het privilege van de bandgar nering. Ook Dior, Cardin, Patou, de Rauch en vele ande ren waren kwistig met biezen en bandjes. Wie weet putten zij veel inspiratie uit de oude rommeldozen met garen, band, lint en knopen waarin een ieder die fantasie heeft, soms ware ontdekkingen kan doen. De taille keert weer terug in het modebeeld. Ook andere troeven die een mode vrouwe lijk maken zijn te vinden. Van daar dat men in Parijs ook zo goed raad wist met linten en strikken in allerlei kleuren en van allerlei materialen. -#■ Een wollen diep uitgesneden coektailjapon van Mare Bohan, waarmee Ala, stermannequin een kleine sensatie wekte. De enige garnering vormt een kolossaal lint van taft (links). Strikken op een fond van tule en zwierige linten bij Patou (rechts). Grootmoeder kon vroeger niet bui ten haar banden en linten. Kocht zij geen witte banden om de onderrokken van haar dochters van passende slui tingen te voorzien, dan waren het de stootbanden of de fluwelen linten waarvan zij een paar meter insloeg. Met die „fluweeltjes" gaf zij haar tussenbeidebloese een nieuw tintje WIJ HEBBEN vorige week kunnen lezen hoezeer Yerseke in het centrum der belangstelling heeft gestaan door de opening van het oesterseizoen 1961. Het was dit jaar ook een echt ouderwets feest waarheen eigenlijk elke Neder lander die van jolijt houdt, moest gaan. Afgezien van het feit dat de met honderden vlaggetjes versierde uitvarende vissersvloot een uniek gezicht is, was het versierde plaatsje zelf met de vele ontvangsttenten en -hallen, waar men kon genieten van een vers mosseltje, een oestertje of domweg een belegd broodje, een grote attractie. voor de prinsessen Een bezoek echter aan Je roen Nolet, die vis, schelp- en schaaldier op de heerlijkste wijze toebereidt, zal een ware bekro ning zijn van uw uitstapje naar Yerseke. Hij had immers ook de lunch verzorgd Beatrix en Margriet. De kreeftencocktaiï, de entree van deze lunch, was wel zeer smakelijk. Versgekookte kreeft lag in royale hoe veelheden gedeponeerd in een glas met wijde kelk en was begoten met de vol gende saus. Kreeftensaus: mayonaise wordt aan gemaakt met een bescheiden scheutje worcestersaus, tomatenketchup (dit om een roze tint eraan te geven), vervol gens madera en cognac als finishing touch! Niet één bepaalde smaak mag overheersen, het moet een waar gissen zijn naar wat daar nu doorheen ge werkt is. Dan pas mag u van een ge slaagde saus spreken. Vanzelfsprekend ontbreekt het tikkeltje cayennepeper niet en vooral niet het scheutje room dat deze saus zo fluwelig maakt. Een kreeftenschaar steekt boven dit lucul- lusgerecht uit en een toefje peterselie maakt het tot een kleurrijk schilde rijtje. OOK UIT BLIK wrIL ER echter rekening mee houden dat u dit gerecht ook kunt maken van kreeft of krab uit blik. Laat echter wel het „inmaak- vocht" weglopen! De koude vleesschotels die volgden, bieden u niets nieuws. Hierover kun nen wij dus zwijgen. Wel zij vermeld dat de pakjes Chesterkaas, ingepakt in aluminium folie met een brede rood- wit-blauwe vlag erop gedrukt, het bij zonder aardig deden op deze feesttafel. De krentenmikken, gebakken in de vorm van een Elzasser Gugelhopf (puntvormig dus) zagen er verleidelijk uit, het glas Elzasser Gewiirztraminer dat bij dit alles werd geschonken zal zelfs op deze ietwat druilerige dag zeer goed hebben gesmaakt. De Sole Normande die Jeroen Nolet als het ware aan de lopende band aan zijn lekkerbek-gasten serveert, is ook bijzonder lekker. Laten wij aannemen dat we voor vier personen deze schotel gaan maken, dan moet de visleverancier ons behalve de acht filets zeker ook de graten en de koppen van de twee mooie tongen die wij gefileerd bestellen, erbij leveren. Dat mag niet worden vergeten En daar dit nu eenmaal een feestelijk visgerecht wordt zoiets maken we niet zomaar op een gewone werkdag klaar be stellen we er 250 gr. grote verse cham pignons bij. Welnu dan, we rekenen voor de acht middelgrote tongfilets ongeveer vier dl saus, dus minder dan een halve liter. In deze vier dl water koken we mee: alle visgraten en -koppen (vraag er desnoods wat extra bij), vijf gewassen, geschrapte wortels die we in langwer pige slierten snij den, een halve dunne goedgewas- sen stok prei in vingerlange stuk ken verdeeld, een grote ui waarop laurierblad met twee kruidnagelen is vastgestoken en een volle mespunt gedroogde basilicum met een halve afgestreken theelepel Zout. Dat is alles. „COURT-BOUILLON" W)E LATEN het water met al deze ingrediënten aan de kook komen en vervolgens in een toe gedekte pan op een laag gas dertig minuten zachtjes trekken. Vervolgens gieten we deze „court-bouillon" om het nu maar in de juiste term te zeggen, door een zeef en vangen het geurige vocht op. We laten dit kookvocht op nieuw aan de kook komen en depone ren er dan de tongfilets en de onge sneden champignons in. Het gas wordt laag gezet; het dek sel op de pan. In dit slechts zacht prut telende kookvocht moeten deze ingre diënten in vier tot zes minuten gaar trekken. Denk er vooral aan dat deze visfilets volkomen gaaf uit de pan moeten komen. Ze mogen niet ver kookt zijn: hierdoor zou het gerecht verknoeid worden! We nemen een gezellige schaal die we dik met boter insmeren. Hierop de poneren we de filets en de champig nons die we met een schuimspaan uit het vocht hebben geschept. Met een in vieren gevouwen doek die we erop leggen, houden we deze schaal die au bain Marie staat, warm. Met het kookvocht, zestig gr. room boter en een zeer afgestreken eetlepel bloem maken we een niet te dik ge bonden sausje, We proeven of er zout bij moet en een tikkeltje peper. Dan roeren we door deze saus een meng sel, gemaakt van een rauw ei en 1/8 room. KLOPPEN MAAR ïyrAAR NU voorzichtig: deze 1 x saus moet indikken door het ei en de room. Hiervoor zet u de pan op een vrij hoge vlam en klopt de saus zeer krachtig met een garde op. Als u ziet dat ze inderdaad dikker be gint te worden, haalt u ze van het vuur af: maar blijf enige minuten doorkloppen. Anders zou ze toch nog schiften. De visfilets met champignons had u dus in een leuke schaal gelegd; glazen schalen zijn hiervoor zo aardig. U giet de saus er overheen en laat dit glazen geval nog enkele minuten in het warm waterbad staan met de in vieren ge vouwen doek er overheen. Dat is de beste wijze van warm houden. Het vis- champignongerecht moet namelijk door en door warm op tafel worden om er tijdens een theevisite weer net jes uit te zien. Die fluweeltjes van vroeger komen terug in de mode van nu, maar wor den wel met meer durf toegepast. De vrouw van 1961-1962 geeft met fluwelen en zijden band haar oude en nieuwe kleding niet alleen een zwie rig cachet. Zij gaat zelfs helemaal van dat lint uit als zij Patou of Dior volgt bij het ontwerpen van een cock tail- of avondjapon. Bij een simpele avondjapon paste Patou als decoratie een krans van strikken op een fond van tule, als dé colleté toe. Op de rug waaierden hier vijf tot de zoom reikende zwierige linten uit. Dior-Bohan bouwde een japon van top tot teen op uit steeds smaller wordend ribslint. Hij ging op dezelf de manier te werk om zo'n trappyra- mide-mantel te verkrijgen. Breed lint was voor Mare Bohan eveneens een dankbaar materiaal. Zulke linten omgordden de hyperslan- ke leesten van de mannequins. Bij een zwierig wijde bolero boven een zwierige rok (de nieuwe Dior lijn) paste Bohan een kokette zijden strik toe die hij pal achter in de hals plaatste. Ook andere ontwerpers wisten met lintjes raad. Een grote roze feeststrik gebruikte Madeleine de Rauch als versiering van een zwarte zijden ja pon die met pareltjes was bestikt. Lanvin Castillo vond één strik niet genoeg als rugsluiting van een klei ne bolero op een cocktailjapon. Hij verwerkte er drie. Ook hoofddeksels werden met linten en strikjes getooid. Jean Barthet gaf zijn creatie een „ruimtehelmpje" van goudgeel gekleurd vilt drie kokette strikjes. Drie strikjes op een goudgele ruimtevaarthelm door Jean Barthet. Prins Khaibar Khan, een Iraanse prins heeft de naam de best geklede man van de wereld te zijn. Nu is het voor deze achtendertigjarige Oosterse prins bepaald niet zo moeilijk tot die best gekleden te behoren. Hij kan na melijk een keuze maken uit driehon derdtweeënnegentig costuums. Kleding is een van de belangrijkste dingen van het leven, zei de prins die hoofd is van het Bakhtiari ge slacht in Iran, toen hij deze week een bezoek bracht aan Parijs. Voor zijn reizen heeft hij een spe ciale Cadillac laten ontwerpen, voor koffers met kleding en voor andere artikelen die hem tot zo'n goed ge klede heer maken. Die Cadillac was voor het bezoek aan Parijs gevuld met achtenveertig koffers, zevenhon derdveertien dassen, vierhonderdveer tig paar schoenen hij koopt altijd vijftig paar schoen tegelijk vertel de iemand van zijn gezelschap en nog veel meer. Tennis schijnt een geliefkoosde sport van de prins te te zijn want in zijn Cadillac ontdekte men eenenveertig tennis sportcombi- naties. Advertentiën Dekennis hiertoe f1 ,i I en juiste Baby- I ,f |>l i |1 verzorging in een j 1 A Sujpek de êixe BA BYS ET gebracht. Geef hierbij gekookte aard appelen of een aardappelpuree. En voor de liefhebbers worteltjes die u deze keer zo maakt. Carottes a ia Franeaise: laat de ge schrapte wortels (vijfhonderd gr.) heel en. zet ze op (in een grote pan met ruime bodem) met eeri theekopje wa ter, twintig gr. boter, een halve thee lepel zout en een eetlepel suiker. Ver der met twee eetlepels grofgehakte pe terselie. Laat aan de kook komen en dan in de toegedekte pan ongeveer vijftien minuten doorkoken. Vervolgens haalt u het deksel van de pan en laat op een grote vlam het vocht helemaal in koken. Lang zal dit zeker niet duren, want u had de worteltjes met weinig vocht opgezet. Deze worteltjes komen glanzend en goudgeel op tafel. Dit glanzen veroorzaakt de boter en de suiker. Ze zullen u best smaken, daar ben ik niet bang voor. Probeert u het eens? MICKY WOODHOUSE

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 13