Oudeen nieuwe voorstellen in het koffertje AMERIKANEN TERUG NAAR HUN RUÏNES Geen overlevenden van vliegramp met Frans toestel Sahara niet uitsluitend Algerijns COMITÉ: REDT NEGERJONGEN VAN DE DOOD PHILIPS VERHOOGT LONEN Waterman GRANT Vierpolders serene rust, geen sirene programma's Een Franse merk wijn van grote klasse Cycloon Carla afgezwakt 77 DODEN IN MAROKKO Donderdag 14 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Buitenlandse zaken 'Nederlands-Duits verdrag Sociale voorzieningen Huurverhoging Belastingverlaging Defensie Massa-arrestaties in Algerije Hogere radioactiviteit in Nederland Dr. Platteel terug Onderwijs Spijtoptanten Verkeer en waterstaat Overheidspersoneel Reclametelevisie Société des Vins de France, Diemen (Holland) Mannen overvallen taxichauffeur Sacha geeft politie veel moeilijkheden Brazzaville-groep: Actie ondervindt veel bijval Vragen over wachtgeld Haagse hoofddirecteur GESCHIEDENIS OVERBODIG EEUWIG ONDERZOEK Rook waar U ook bent permanent IN HET KORT radio ÏFa2 I^ansorki 13*45 Vrouwenvraagbaak; 14.00 Gram; 14.30 Pianorecital; 15.00 Schoolradio; 15.30 V d zieken; 16.30 Gram; 17.00 Boekbesprekin v d jeugd; 17.15 Kin derkoor; 17.40 Beursber; 17.45 Amateurs- progr; 18.25 Koorzang; 18.50 Regeringsuitz: Eftugratiepraatje; 19-00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Gram; 19.30 Politieke lezing; 19.40 Gram; 20.30 Metropole-ork en zang; 21.00 j muz; 21.40 Jong - oud - eeuwig: Godsd gedachtenwisseling; 21.55 Gram; televisie j fag. 5 Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Prinsjesdag 1961 staat voor de deur. Met het openen van het bekende begrotingskoffertje zal de minister van financiën, prof. dr. J. Zijlstra, niet alleen de cijfers, maar ook de plannen van het kabinet-De Quay voor het komende jaar in het daglicht brengen. Niet al die plannen zijn gloednieuw. Het ene parlementaire jaar draagt de niet afgemaakte zaken van het vorige met zich mee. Een aantal van die zaken zijn brandende kwesties, die het kabinet het vuur na aan de schenen kunnen leggen. neergelegd, waardoor het voor de ge huwde, werkende vrouw mogelijk zal worden een vast bedrag per jaar als verwervingskosten af te trekken. Om dat de behandeling te lang op zich laat wachten, heeft de staatssecreta ris van financiën beloofd dit onderdeel uit zijn voorstel te lichten en er een apart wetsontwerp van te maken. Het wachten is op dit ontwerp. Minister mr. J. M. A. H. Luns heeft veel problemen en twee grote zijn het beleid inzake Nieuw-Guinea en het afsluiten van het Nederlands- Duitse verdrag. Men kan van dit kabinet zeggen wat men wil, het heeft Nieuw-Guinea uit de ijskast gehaald waarin vorige re geringen het hadden weggestopt, zo drukte onlangs een hoge regerings functionaris zich uit. De laatste tijd beleeft de minister weinig plezier van zijn politiek. Naar verluidt heeft hij zijn beleid soms even hardnekkig te verdedigen naar buiten, als naar bin nen in de ministerraad. Tussen de Nederlandse en Duitse bewindslieden zijn over en weer al ho ge onderscheidingen gewisseld met het oog op het afsluiten van het verdrag. Op het ogenblik lijkt dat wat al te voorbarig te zijn geweest. De acties tegen Nederlandse ondernemingen in Duitsland als schadeloosstelling voor na de oorlog in beslag genomen vijan dig kapitaal en de Duitse pogingen de aardgasbel in Groningen aan te bo ren, hebben het parlement huiverig gemaakt voor de behandeling van het verdrag. Voor minister Luns en staatssecretaris dr. R. H. van Houten is het tijdperk van onderhandelen nog niet afgesloten. Wat de regering met de kinderbij slagverzekering wil doen, zal niet lang meer in onzekerheid blijven: minister dr. G. M. J. Veldkamp komt 20 sep tember met een verklaring. Hij kan dan zijn ministeriële vuurdoop tege moet zien. De ouderdomsvoorziening heeft de laatste tijd weer in de volle belang stelling gestaan. De wens om tot een flinke verhoging van de a.o.w. te ko men (niet langer een bodempensioen, maar een sociaal minimum) is vrij wel algemeen. De vraag blijft hoe dat zou zijn te fihan'cierën, want de premie voor de a.o.w. moet toch al' omhoog door het ouder worden van onze bevolking. De weduwen- en wezenvoorziening zal drastisch moeten worden herzien als de regering haar woord gestand doet en luistert naar het advies van de Sociaal-economische raad van 30 mei. In dit lijstje kan niet gemist wor den een algemene arbeidsongeschikt heidsverzekering, die de invaliditeits wet, moet vervangen. Daarvoor zijn nog zo veel vraagstukken op te lossen, dat zulk een wetsontwerp niet op kor te termijn is te verwachten. Op het departement van sociale zaken wordt er evenwel zeer hard aan gewerkt. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, heeft bij voorbaat een huurverhoging van tien procent op 1 april 1962 aan gekondigd. Hij moet nu snel met zijn wetsontwerp komen, want het is de bedoeling vóór 1 november de me ning van de Tweede Kamer te weten. Dat houdt ook verband met ruim te" die als looncompensatie in de ar beidsovereenkomsten moet worden ge reserveerd. Eén van de prioriteiten van vorig jaar en het moeilijke punt in het be leid van minister Zijlstra. de wet op de verlaging van de loon- en inkom stenbelasting, ligt klaar, maar de da tum van ingang 1 juli 1961 werd dit voorjaar verschoven. Binnenkort is een nieuw voorstel te verwachten, waarin opnieuw een datum van in gang wordt vastgesteld. Een andere belastingverlaging zou ten goede komen aan de gehuwde werkende vrouw. Bij de Tweede Ka mer ligt al geruime tijd een herzie ning (vereenvoudiging) van de belas tingwetten. Daarin is een regeling Van onze correspondent PARIJS Op grote schaal zijn er gisteren in Algerije razzia's gehouden op leden en aanhangers van de O.A.S., de Organisatie van het geheime leger. Meer dan tweehonderd mensen zijn ge- arresteerd. Dit succes van de veiligheidsdienst is nog altijd een gevolg van de arrrestaties die vorige week in Frankrijk zijn ver richt. Daarbij vielen vele documenten in de handen van de politie. De namen van de gearresteerden worden zorgvuldig geheim gehouden. DEN HAAG (ANP) Er is geduren de de laatste dagen een geringe verho ging van de radioactiviteitsgraad van de atmosfeer geconstateerd. Er bestaat op dit ogenblik geen zeker heid, dat deze verhoging het gevolg is van de recente kernwapenproeven, aldus heeft het Ministerie van sociale zaken en volksgezondheid gisteravond meege deeld. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL. De gouverneur van Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, zal woensdag van Schiphol naar Hollandia vertrekken. Hij heeft met zijn vrouw een vakantie in Nederland doorgebracht. Zijn vrouw blijft voorlopig nog in Nederland. Defensie is ons duurste departe ment. Het gaat in 1962 wellicht iets meer dan twee miljard gulden kos ten. Alleen dit al is een reden kri tisch te zijn. Op vele punten is de mo dernisering van de drie strijdmachten in volle gang. Minister mr. J. M. L. Th. Cals staat nog steeds voor zijn krachttoer, de mammoetwet. Dé tijd heeft voor hem gewerkt, zegt men en inderdaad is de heftige kritiek veel milder ge worden. Zij beperkt zich thans tot de tails. De bewindsman moet nog met enige aanvullingen komen voor de Kamer bereid zal zijn het ontwerp te gaan behandelen. De voorbereidingen zijn dus nog steeds niet afgesloten. Rondom deze hoofdpunten van het komende beleid van het kabinet-De Quay hangen nog een aantal politieke kwesties, die men binnenbrandjes zou kunnen noemen. Het gevaar voor een uitslaande brand is daarbij niet uitge sloten. In het bijzonder valt hier te denken aan de spijtoptanten. De Tweede Kamer heeft in juli af scheid genomen van minister mr. A. C. W. Beerman met een venijnige mo tie over zijn beleid inzake de spijtop tanten. Feitelijk was dat een motie van afkeuring (ook al kennen wij iets dergelijks niet). Zonder twijfel komt de Kamer hier op terug. De begro ting van justitie kan daartoe een ge rede-aanleiding zijn. Verkeer en waterstaat lijkt geen on derwerp te bevatten dat inzet kan worden van een politieke strijd, zoals twee jaar geleden de afsluiting van de Lauwerszee as. Over de bijdrage in de_ financiering die van de provincies Friesland en Groningen wordt ge vraagd is het laatste woord echter nog niet gesproken. Minister drs. H. Korthals heeft twee belangrijke wetsontwerpen in porte feuille, die wellicht nog in de loop van dit jaar zijn te verwachten: De bijdrageregeling voor de uit voering van de Deltawerken De wet op de waterverontreihi- gmg. Andere ontwerpen in voorbereiding zijn een nieuwe visserijwet en een nieuwe drankwet, waarmee respectie velijk de ministers Marijnen en Veld kamp zullen komen. Een voor ons land zeer zwaarwegend ontwerp is een nieu we wet op de echtscheiding. Het is nauwelijks waarschijnlijk dat minister Beerman er nog dit parlementaire jaar mee voor den dag zal komen. Overheidspersoneel krijgt op 1 ja nuari 1962 salarisverhoging. Op die datum is de rustperiode" in de amb tenarensalarissen ten einde. Voor mi nister mr. E. H. Toxopeus worden het moeilijke dagen (zowel in het georga niseerd overleg met de ambtenaren- organisaties als in het parlement zal hij harde noten te kraken krijgen. Tot slot dan een vraagstuk voor een bewindsman, die er nog niet is: de reclametelevisie en de komende nieuwe staatssecretaris van economische zaken drs. F. J. W. Gijzels. Binnenkort ver schijnt het voorlopig verslag van de Tweede Kamer op de bekende-televisie nota. De aanstaande staatssecretaris kan zich wat dat betreft voorbereiden op scherpe tegenstellingen. Advertentie HETE (TOREN.WACHTEN KABINET IHHj.l'IIJliUnaNWih'l'U Geen landwijn, maat een 'vin supérieur' - licht, fluwelig, elegant. In Frankrijk bekroond met de Gouden Medaille! In literflessen q c (rood of wit) 9 O D bij uw winkelier ^■rftexd. ücs Aanbieding: voor 12 hals etiketten deze moderne wijn schenker gratis. Van onze correspondent PARIJS Bij het krieken van de dag verlieten gisterochtend de eerste militaire vrachtwagens het dal van de Akreuch, vijf kilometer van Rabat, om de 77 slachtoffers van de vliegramp naar een chapel ardente te Rabat over te brengen. Niemand van de 71 passagiers of van de zes bemanningsleden had de ramp met de Caravelle van Air France, die de verbinding tussen Parijs met Rabat en Casablanca onderhoudt, over leefd. Het toestel was dinsdagavond om bijna kwart over tien bij een poging om op het vliegveld van Rabat te landen tegen een rotswand geslagen, neergestort en daarna in brand gevlogen. NEW YORK (Reuter/AFP) Het ergste lijkt nu voorbij te zijn voor de Amerikaanse staten Texas en Louisiana, die de afgelopen dagen ongekend zwaar door een wervel storm zijn getroffen. Velen van het half miljoen Amerikanen dat voor de cycloon Carla was gevlucht, zijn gisteren naar hun bezittingen terug gekeerd voor zover die er nog waren. Want menigeen werd gecon fronteerd met een troosteloze ruïne van wat eens zijn huis was geweest. Carla zelf, de zwaarste cycloon van deze eeuw in de V.S., is inmiddels afge zwakt tot een gewone storm die zich met windstoten van tachtig kilometer per uur verplaatste in de richting van de staat Oklahoma De begeleidende randtornado's maken echter nog steeds slachtoffers. Tot dus verre hebben sedert de eerste waar schuwing voor Carla zeventien men sen het leven verloren. Dat getal zou vele malen groter zijn geweest wan neer het hele bedreigde gebied niet dank zij de vroege waarschuwingen tijdig ontruimd had kunnen worden. De materiële schade wordt op honder den miljoenen dollar geschat. Voor de ernstigst getroffen steden Galveston en Corpus Christi raamt men de schade op respectievelijk twintig en tien mil joen dollar. Het gevaar voor overstro mingen tengevolge van de aanhouden de slagregens is nog geenszins gewe- Het vliegtuig, de Béarn, die pas drie en een halve maand in dienst was, was om tien over half acht 'van Orly opgestegen en had een perfecte vlucht gemaakt. De verkeerstoren van Casa blanca had contact met het toestel op genomen, toen het Marokko binnen vloog en alles was normaal aan boord. Boven Rabat, de eerste luchthaven die het toestel moest aandoen, hing echter een dikke mist en het,zicht was nul.. Desondanks besloot de piloot een voorzichtige landing te wagen. Hij be schreef een wijde bocht om de stad en recht op het vliegveld Rabat-Salé aan vliegend daalde hij. Op vijf kilometer van het vliegveld vloog het toestel tegen een ravijnwand aan, die tussen de dorpjes Doum en Dabbegh ligt. Als een bal kaatste het toestel langs de rotswand naar beneden en sloeg te pletter op de bodem van het ravijn langs het riviertje de Akreuch. Brand Volgens de omwonenden vloog het toestel onmiddellijk daarna in brand, waarop zich twee ontploffingen voor deden. Toen de brandweer ter plaatse verscheen was het haar onmogelijk het wrak te naderen door de hitte. Tot de slachtoffers behoorden: John Quinn, de Australische ambassadeur te Kairo, die een rondreis maakte door de arabische landen; prins Sohbi Ahmed Fakhri van Koeweit en zijn vrouw; de heer Laurent, economisch attaché aan de Franse ambassade te Rabat; twee ambtenaren van het Ma rokkaanse ministerie van buitenlandse zaken; David Moriset, een bekende regisseur uit Parijs; twee officieren van de Amerikaanse marine en twee RussiscTie economische adviseurs bij de Marokkaanse regering. De Franse ambassadeur te Rabat, die op het vliegveld op de aankomst AMSTERDAM. Twee mannen heb ben gisternacht in Amsterdam de 34- jarige taxichauffeur J. H. van Druten in zijn auto bij de keel gegrepen. De chauffeur begon luidkeels te schreeuwen. De aanvallers schrokken en renden weg. Zij hadden de chauffeur gevraagd hen naar de Oudezijds Achterburgwal te brengen. Onderweg lieten zij hem stop pen en vielen hem aan. van de nieuwe economische attaché stond te wachten, begaf zich na het bekend worden van het ongeluk on middellijk naar de plaats van de ramp. Ongeveer tezelfder tijd deed zich bijna een tweede vliegramp in Marok ko voor. Een Russische Iljoesjin die de president van Mali, Modibo Keita, aan boord had, vergiste zich in het vlieg veld van Casablanca. Op het ogenblik dat hij boven het kleine militaire vliegveldje Tit-Mellil vloog, dacht hij reeds boven Casablanca te zijn. Hij probeerde enkele malen te landen. De commandant moest ten slotte een paar rode vuurpijlen de lucht inschieten voordat de piloot in de gaten kreeg dat hij verkeerd was. Van vier meter hoogte trok hij op, miste op een haar tje een hoogspanningskabel en landde even later met zijn 35 passagiers te Casablanca. ken. ESTHER Inmiddels heeft zich op 2000 km ooste lijk van het eiland Porto Rico een nieuwe tornado gevormd die de code naam Esther kreeg. Esther beweegt zich met een snelheid van twintig km per uur in noordwestelijke richting en levert groot gevaar op voor de scheep vaart in het Caribische gebied. Naar alle waarschijnlijkheid zal presi dent Kennedy naar Texas vliegen om persoonlijk de schade in ogenschouw te nemen die Carla heeft aangericht. De tyfoon Pamela die dinsdag Formosa teisterde, blijkt ruim duizend slachtof fers te hebben gemaakt'. 98 mensen vonden de dood, 964 raakten gewond, Van onze correspondent PARIJS Sacha, de internationale juwelendief, vormt geen gemakkelijk probleem voor de Franse politie. Het onderzoek zal zeker enige maanden in beslag nemen. Hij wenst geen enkele inlichting te geven en alle verhoren hebben tot nu toe weinig of niets op geleverd. Er is één ding wat de politie zeker weet; hij beschikte over veel geld. Hij betaalde elke maand een huur van duizend gulden voor een villa en acht honderd gulden voor een huis. Zijn vriendin heeft op zijn kosten drie duizend gulden een reisje naar Rus land gemaakt. Bovendien nam hij bijna elk weekeinde het vliegtuig van de Riviera naar Parijs en terug. De politie hoopt een stevige draad in handen te krijgen zodra het onderzoek naar de herkomst van de juwelen, die bij hem en zijn vriendin gevonden zijn, is ge ëindigd. van wie de helft zwaar. Dertig mensen worden vermist. Zesduizend woningen werden verwoest en tientallen vissers boten vergingen. Zuidoostelijk van Okinawa woedt in het gebied van de Stille oceaan nog een tyfoon, Nancy, met windstoten van 350 km per uur. TANANARIVE (Reuter, AFP) De twaalf Franssprekende landen, die de zg. „Brazzaville-groep" vormen, hebben na afloop van een conferen tie, een beroep gedaan op Frankrijk en de voorlopige Algerijnse regering de onderhandelingen te hervatten. In een verklaring wordt gezegd dat Algerije en het Algerijnse deel van de Sahara onafhankelijk dienen te worden. Uit deze laatste zinsnede kan worden opgemaakt dat de Brazzaville-staten van mening zijn dat de Sahara niet uitslui tend onder de soevereiniteit van Alge rije valt. De twaalf landen zullen in de algeme ne vergadering van de Verenigde Naties een motie indienen waarin zal worden voorgesteld de diplomatieke betrekkin gen met Portugal en Zuid-Afrika die „onverzoenlijk kolonialistisch" worden genoemd te verbreken. De staten hebben voorts een defensie- verdrag aanvaard. De Brazzaville-groep bestaat uit: Ka meroen, Congo (Brazzaville), de Ivoor kust, Dahomey, Gabon, Opper Volta, Madagascar, Mauretanië, Niger, de cen traal Afrikaanse republiek, Senegal en Tsjaad. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Er is op het ogenblik in Nederland een zich steeds uit breidende actie gaande om de vijftienjarige negerjongen Preston Cobb, die in de Amerikaanse staat Georgië tot de dood door de elektrische stoel is veroordeeld, te redden. Daartoe is het initiatief genomen door de onderwij zers en leerlingen van de Amsterdamse A.H. Gerhard school. Van duizenden andere onderwijzers, leerlingen en scholieren hebben zij reeds bijvalsbetui gingen gekregen. Het actiecomité, dat is gevestigd aan de Valentijnkade 62 in Amster dam, heeft reeds telegrammen ver zonden aan mevrouw Roosevelt en aan de gouverneur van de staat Georgië. VIT ANGST Preston Cobb schoot op 1 juni zijn werkgever, een tachtigjarige boer neer. Een jury, bestaande uit blan ken, kwam tot de conclusie dat hij een moord (first degree) had begaan en dat er geen verzachtende omstan digheden waren. De rechter veroor deelde toen de knaap, die steeds heeft gezegd dat hij uit angst heeft geschoten, ter dood. Georgië is de enige staat waar zul ke jonge kinderen naar de elektrische stoel kunnen worden gezonden. In an dere staten ligt de leeftijdsgrens iets hoger, te weten zestien en achttien jaar. WRAAK Het conflict tussen Preston en zijn werkgever ontstond, omdat de jongen vis had gevangen in het viswater v. n de boer. Die schijnt hem toen met allerlei verschrikkelijke wraaknemin gen te hebben gedreigd. De gouverneur van de staat Geor gië heeft inmiddels laten weten dat hij niets kan doen. Door of namens Preston is namelijk nog geen gratie verzoek ingediend. De jongen had een toegevoegd advocaat, doch deze heeft de zaak na het vonnis zonder meer gelaten voor wat zij was. De weduwe van de vroegere Ame rikaanse president Roosevelt is een actie begonnen om het leven van Preston te redden. De bevolking van Georgië bestaat voor vijftig percent uit blanken. VERKIEZENGETS Afgaande op de gebruikelijke Ame rikaanse procedure in dit soort ge vallen zal de beslissing op een even tueel gratieverzoek aan de gouverneur helemaal afhangen van diens ver wachtingen over zijn kansen in de volgende verkiezingen. Het Amsterdamse actiecomité heeft een bescheiden behoefte aan geldmid delen. Het gironummer is 13500 ten name van rekening A 41777 van de gemeentelijke giro van Amsterdam. (Advertentie) EINDHOVEN (ANP). De lonen en salarissen van het personeel van het Philips concern, die vallen onder collectieve arbeidsovereenkomsten, zullen per 1 oktober met drie pro cent verhoogd worden. Voorts werd door de leiding van het Philips concern met de vakorganisaties van handarbeiders en met de vakorga nisaties van beambten overeengekomen, in december een uitkering van ij pro cent toe te kennen aan de dan in dienst zijnde werknemers op wie de bepalin gen van de c.a.o.'s van toepassing zijn. Deze uitkering zal in het kader van de bezitsvorming onder het personeel ge schieden in de vorm van winstdelende personeelsobligaties. De gemaakte af spraken zijn voorgelegd aan het Colle ge van Rijksbemiddelaars. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het socialistische raadslid W. A. Rensen heeft B. en W. schriftelijk vragen gesteld over het verzoek om wachtgeld door de hoofddirecteur van de dienst stads ontwikkeling en volkshuisvesting te Den Haag, dr. ir. F. Bakker Schut. De heer Rensen vraagt of B. en W. de raad willen inlichten omtrent de plannen tot reorganisatie van verschil lende diensten, en over de wijze waar op bij de voorbereiding met leidingge vende ambtenaren wordt overlegd. In dien het juist is dat de heer Bakker Schut zich niet met de reorganisatie kan verenigen, aldus de heer Rensen, kunnen B. en W. dan mededelen waar uit het verschil van inzicht bestaat. ontwierp het grootste inktpatroon ter wereld Van een onzer verslaggevers VIERPOLDERS De door gaans serene stilte van het dorpje' Vierpolders, onder de wallen van Den Briel, wordt drie maal per dag aan flarden gescheurd. Sinds jaar en dag geeft dan het gehuil van een oude sirene aan, hoever de wijzers van de klok gevorderd zijn om acht uur, om half twaalf en om vijf uur. Vijftig getergde inwoners hebben nu de raad gevraagd de lawaai maker van het dak van de openbare lagere school te laten halen. Die sirene van Vierpolders heeft een voorgeschiedenis, die terug gaat tot het begin van de jaren dertig. Toen werd besloten, dat zij er moest komen om de bevolking, die bezig was op het land, kond te doen van het verstrijken der uren. Om acht uur was het „stop pen" geblazen voor een boterham en een slok thee uit het blauwe kannetje, om half twaalf „naar huis" voor het middageten en om vijf uur „ophouden" voor de avondrust. Tot op de dag van van daag heeft de sirene haar werk gedaan. Sinds haar komst echter is er ook in Vierpolders wel het een en ander veranderd. De bevolking, waarvan voor de oorlog 95 pro cent op het land werkte, kreeg andere bezigheden. Nu verdient nog slechts vijf procent van de dorpelingen de kost „m het agra rische". Daarmee is zo lang zamerhand het gehuil van de sirene overbodig geworden. Zo redeneren althans de vijftig ondertekenaars van het request waarin de raad wordt gevraagd de sirene voor eeuwig het zwijgen op te leggen. Zij is uit de tijd, de continu-arbeiders worden erdoor in hun slaap gestoord en de schoolkinderen krijgen er angst gevoelens door, aldus hun argu menten. In de raad is de zaak terdege besproken, met het resultaat dat een commissie een onderzoek zal instellen naar het nut van de sirene (die ook we! wordt ge bruikt als er brand is). Advertentie die lekkere halfzware shag in de handige platte doos 95 cent Soaar de plaatjes voor het mooie nieuwe Captain Grant Schepenalbum „Van Stoom tot Atoom". VRIJDAG 15 SEPTEMBER Verwijder de schaduw van de elektrische stoel' Mario Scelba, de Italiaanse minister van binnenlandse zaken heeft gisteren een uit negentien leden bestaande com missie geïnstalleerd, die een studie zal maken van de problemen rond de kwes tie Alto Adige (Italiaans Tirool). HILVERSUM 1. 402 M. VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Progr v d vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uit zicht, lezing; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram; 10.30 Promenade-ork; 11.00 V d kleuters; 11.15 Klavecimbel-recital; 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Dansmuz; 12.20 Regeringsuitz: V d landb; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 Beursber; 13.30 Theaterork en zang; 14.00 Pianorecital; 14.30 Voordr; 14.50 Orgelspel; 15.05 Gevar progr. VARA: 16.00 Gram; 16.30 V d zieken; 17.00 Lichte muz; 17.25 Gevar muz; 18.00 Nws; 18.15 Vlaamse notities; 18.20 Lichte muz; 18.50 Act; 19.00 V d kind; 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, lezing; 19.45 VPRO-nws; 20.00 Nws; 20.05 Filmkron; 20.15 Negrospirituals; 20.35 Voordr; 20.50 Regeringsuitz. VARA: 21.00 Gram; 21.55 Op zoek naar chimpansees in Afrika, lezing; 22.15 Buitenl weekoverz; 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Reclassering, lezing; 22.50 Dagslui ting. VARA: 23.00 Soc nws in Esperanto; 23.10 Muziek-revue; 23.5524.00 Nws. UTRECHT. De 54-jarige G. Knol uit Utrecht is gisteren op slag gedood, toen hij op de hoek KanaalwegEver- hard Meysterlaan door een vrachtauto werd gegrepen. De bestuurder van de auto, de negen tienjarige C. van D. uit Utrecht week naar rechts uit, toen een voor hem rij dende auto linksaf wilde slaan. De heer Knol, die op dat ogenblik de weg over stak. werd gegrepen. Zijn vrouw, die naast hem liep, bleef ongedeerd. Het Arabische legioen, dat de Britse troepen in Koeweit zal vervangen, zal zondag in het sjeikdom aankomen. En kele eenheden van de Verenigde arabi sche republiek worden vandaag al in Koeweit verwacht. HILVERSUM II. 298 M. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.45 Morgen- gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 0 Y, Yrouw; 9'40 Schoolradio; H.OO V d zieken; 11.40 Gram; ÏF5Ï i? ,de Ziele luistert' lezing; 12.00 Middagklok - Noodklok; 12.04 Gram; 12.30 «2?* Aen. tuinb meded; 12.33 Lichte muz; i?'?n A i 13,15 Zonnewijzer; Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Gram; ^a.io 25 jaar Aktie voor God, lezing; 23.20 Gram; 23.35 Gram; 23.5524.00 Nws. NTS: 20.00 Documentaire. VPRO: 21.10 v e- Quizprogr; 21.15 Eenakter- imicL i-1""' 022.30 Op bezoek bij 6 jonge Vlaamse kunstenaars. DUITSLAND 17-°9 v d jeugd; 18.00—18.05 Progr-overz NDR-'t*«nSIde week (Regionaal progr? Progr-overz: 18.30 Die Nord. fohau; 19.25 Het gebeurde aan de grens WDR: 18.40 Hier und Heute; 19.15 22 mW 2nn22anmS Journ; 20.17 Verkiezingen- 20.22 Weeroverz; 20.25 Verkiezingen; 20.30 De firma Hesselbach; 21.20 Rep- 22 05 mepsboksSf: 22'25 DU"Se kamPi°e^isch be- 1öftn BELGIË VLAAMS xt Tekenfilm; 19.15 Poppenfilm* 19 "ïo 2115 VÊ°SrfprNWS; i0,30 Fiimkron; tTm Eenakter (overn v d VPRO)* 21 g1®: Kunstrubr (overn - - ---- 22.30 Nws. V d VPRO); io?n a BELGIË FRANS 19.30 Agrarisch nws; 20.00 Journ; TV-spei; 21.40 Filmkron; 22.15 Journ 20.30

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5