anisatie of wanhoopsoffensief SNELFIX TSJOMBE WEIGERT SAMENWERKING ChefarineA JONGEN EN VRIENDIN GEWURGD AAN THEEMS VUUR VERTEERDE MAGAZIJN (V. &D.) IN LUNCHPAUZE Mooiste zusterhuis van Nederland lekt als rieten mandje Vier doen méér dan één! Kunstgebit? Dinsdag 12 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 O.A.S. IN FRANKRIJK VAN LEIDERS BEROOFD PANIEK ONDERACTIVISTEN SALAN CATASTROFE DOORSLAAN Nog drie doden in weekeinde Brief van Salan MACHINATIE NEHROE WEER THUIS: Toestand minder gespannen Hammarskjoeld moet helpen Gruwelijk drama bij Londen JONGEN OMGEKOMEN IN GRAANSILO Goedkeuring voor zender op Seinhuis Scheveningen Postorderbedrijf voor kruideniers MICHEL R. GEEN GRIEK MEER AANNEMER VOORZAG MOEILIJKHEDEN: VERANTWOORDELIJKHEID BIJ GEMEENTE EX-GESTAPOMAN GEARRESTEERD WERELDKAART Vliegramp in Ierland Meeste lijken uit wrak geborgen Van onze correspondent DARIJS. De drie letters O.A.S., die staan voor Organisation de l'Armée Secrète (Organisatie van het geheime leger), beginnen langzamerhand iets van hun magische kracht te verliezen. Het schrikbeeld van het geheime leger vervaagt naarmate men meer te weten komt van de mensen die zich achter de drie letters verbergen. haar de laatste dagen in handen zijn gevallen, toe te slaan. Het onderzoek is namelijk nog lang niet afgelopen en men heeft zelfs nog niet alle do cumenten kunnen bestuderen. Bovendien beginnen de arrestanten door te slaan. Vooral Gingembre, de penningmeester van de Franse orga nisatie. die op het vliegveld van Al giers werd gearresteerd, is een onuit puttelijke bron van inlichtingen. Inmiddels zijn per vliegtuig enkele eenheden politie, speciaal opgeleid voor de strijd tegen de O.A.S., te Al giers aangekomen. Zij hebben vol machten voor „geheime opdrachten" waarmede de militaire commandanten zich niet mogen bemoeien. Langzaam trekt het net zich om de leden van de Algerijnse O.A.S. samen. Zij hebben niet veel gelegenheid meer, als zij nog iets willen ondernemen, vooral niet omdat men binnen afzien bare tijd de instelling van een voor lopig bestuur van het onafhankelijke Algerije mag verwachten. Men weet nu precies wie de organisatie vormen. De hoofdzetel bevindt zich in Algiers en de opperbevelhebber is de voormalige generaal Salan. Hij wordt bijgestaan door een militair-politiek bureau. Daarin hebben bijna uitsluitend van hun rang vervallen verklaarde officieren zitting. Het zijn ex-kolonel Gardes, de mi litaire verbindingsman, ex-kolonel La- cheroy, die de propaganda verzorgt, Susini, die de politieke sector beheert, ex-kolonel Godard, die verantwoorde lijk is voor de acties en ex-kolonel Argout, de verbindingsman tussen Al gerije en het moederland. Ex-kolonel Gardes en Susini behoorden tot de genen. die tijdens het proces van de barricaden in vrijheid werden gesteld: de vier anderen werden tijdens het proces tegen de opstandige generaals bij verstek ter dood veroordeeld. op de slagen die zij de laatste weken heeft moeten incasseren. Er zijn drie veronderstellingen: 1) een reorganisatie om een nieuwe aanslag op de regering en nu met meer succes voor te berei den; 2) het uitwijken van de leiders naar Spanje, waar zij een nieuwe orga nisatie kunnen opbouwen; 3) een wanhoopsoffensief in de komen de dagen. Via Argout ontvangt de Franse afde ling van de O.A.S. haar bevelen recht streeks van Salan. Aan het hoofd van de O.A.S. in Frankrijk stonden de ge neraals Vanuxamen en Crèvecoeur. Hun chef-staf was luitenant-kolonel Blignières. Deze staf werd mede ge vormd door Gingembre, die de finan ciële zaken behartigde en prof. Gi- rardet, die de politieke adviseur was. Gingembre had tot assistent Lauzier- Savin, die de organisator was van de bomaanslagen in Frankrijk. Girardet had zijn voorlichtende taaie overgedra gen aan een journalist, Jean Brune. Met uitzondering van Brune bevinden alle kopstukken van de Franse orga nisatie zich in arrest. Heeft de politie nu de hele O.A.S. in Frankrijk opgerold? Bepaald niet, zegt minister Frey, De O.A.S. is zeer sterk gedecentraliseerd. Men moet aannemen, dat er, verspreid over heel Frankrijk, nog een groot aantal cel len bestaat, die thans, beroofd van hun leiders, op eigen initiatief verder zul len gaan. Van een van deze cellen was Caba- ne de la Prade het hoofd en Martial de Villemandy, die de aanslag op de Gaulle heeft gepleegd, was er lid van. Deze aanslag kan slechts in zoverre rechtstreeks met de O.A.S. in Algerije in verband worden gebracht, dat Mar tial de toestemming van Godard moest afwachten om de aanslag te kunnen plegen. Hoewel de leden en vooral de kop stukken van de O.A.S. in Algerije veel moeilijker te pakken zijn dan in Frankrijk als gevolg van de gewel dige populariteit die zij onder de Eu ropese bevolking bezitten, is er na de mislukte aanslag op de Gaulle en het oprollen van de Franse tak, toch een ware paniek uitgebroken. „Het is mis lukt," zeggen de activisten, „en dat betekent een catastrofe. Haatdragend ais hij de Gaulle is, zullen wij er voor moeten bloeden. Het was een van onze laatste kogels. Nu staan wij alleen". De kopstukken van de Alge rijnse O.A.S. zijn nu de een na de an der ondergedoken en degenen, die al eens bezoek hebben gehad van de po litie, omdat zij onder verdenking ston den, verlaten hun huizen.- Deze laatste hypothese heeft de meeste aanhangers in Frankrijk, om dat men ervan overtuigd is, dat de veiligheidsdienst te veel weet en niet zal aarzelen om met de wapens, die BUSSUM Tengevolge van ver keersongelukken in het weekeinde hebben nog drie mensen het leven verloren. Het aantal doden isdaar door gestegen tot dertien. In het Majella ziekenhuis in Bussum is gisterochtend de 24-jarige Italiaanse arbeider G. Braglia overleden. Hij was zondagavond in Bussum met een brom fiets tegen een vrachtwagen gereden. Hij liep daarbij een hoofdwond en een sche- delbasisfractuur op. Zijn duopassagier, de 21-jarige Italiaan A. Orlando, kwam er met lichte verwondingen af. B. ver leende de vrachtrijder H. van D. uit Bussum geen voorrang. De bromfiets brak bij de aanrijding in tweeën. Van D., die na de aanrijding was door gereden. werd een uur later bij het ver laten van een café door de politie aan gehouden. Er kon niet worden vastge steld of Van D. al voor de aanrijding onder invloed van sterke drank verkeer de. Hij is vrij gelaten. Het echtpaar C. van DorstVan Gils uit Breda is zondagavond, toen het de rijksweg BredaRoosendaal wilde over steken, door een personenauto gegrepen. Gisternacht is de 64-jarige vrouw in het St. Ignatius ziekenhuis in Breda over leden. De 71-jarige man ligt nog in het ziekenhuis. De zestigjarige bromfietser J. Pegels uit Greup bij Mijnsheerenland is zondag avond in volle vaart tegen een auto ge reden. Op weg naar het ziekenhuis Dijk- zigt in Rotterdam is hij overleden. Van onze correspondent PARIJS. Gistermiddag is met de laatste postbestelling bij alle leden van de Franse kamer en van de senaat een brief be steld, die ondertekend was door ex-generaal Raoul Salan en het briefhoofd droeg van de O.A.S. Deze brieven zijn volgens het post stempel maandagochtend om één uur op een van de Parijse post kantoren afgeleverd. De brief, die feitelijk niet an ders is dan een fotocopie van een met de machine geschreven tekst, waarschuwt de parlementsleden, dat de instelling van een voorlo pige regering voor een onafhanke lijk Algerije, zoals de Gaulle van plan is, voor Algerije de ramp zaligste gevolgen zou hebben. Degenen, die desondanks gebleven zijn, hebben dat gedaan, omdat zij de aanslag anders interpreteren: „Dit al les is een machinatie geweest van de regering om de Fransen te laten zien, dat de Gaulle nog geen afstand kan doen van de in Frankrijk zo impopu laire volmachten, die artikel 16 van de Grondwet hem geeft en om het par lement, dat de vertrouwenskwestie ge steld had, dwars te zitten. Men heeft de schuld op de O.A.S. geschoven, om dat toch iemand de schuld moest heb ben. Ons laat de regering evenwel met rust, omdat wij het tegenwicht vor men in de onderhandelingen met de Algerijnse opstandelingen". Men vraagt zich natuurlijk af wat de O.A.S. zal gaan doen in antwoord NEW DELHI (Reuter, AP) De In dische premier Nehroe is gisteren na een bezoek van vijf dagen aan de Sow- jetunie in de Indische hoofdstad terug gekeerd. Bij zijn aankomst op het vlieg veld verklaarde hij dat de toestand in de wereld nu wat minder gespannen is, maar dat alles nog kan gebeuren. Over de kwestie Berlijn zei Nehroe: „Ik geloof dat deze crisis opgelost kan worden. Het zou krankzinnig zijn er een oorlog over te beginnen," Volgens Neh roe kwam de houding van Kroesjtsjef over de proeven met kernwapens er in het algemeen op neer dat hij de proeven graag zou stopzetten, wanneer aan be paalde naar zijn mening gunstige voor waarden zou worden voldaan. Zijn mening over de conferentie in Belgrado vatte Nehroe aldus samen: „Men kan geen opzienbarende resulta ten verwachten van een dergelijke con ferentie. De conferentie was een succes". PRETORIA (Reuter). De Zuidafri- kaanse deviezenreserves zijn in de af gelopen week gestegen met 1,9 miljoen pond sterling tot 88,8 miljoen pond. Se dert medio juni zijn de reserves toege nomen met 17,5 miljoen pond. Advertentie Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Eigen nieuwsdienst ELISABETHSTAD. President Tsjombe blijft onwillig om mee te werken aan de pan-Congolese zaak, die sedert de algemene internatio nale erkenning van Adoela's bewind gelijk is aan de zaak van de centrale regering in Leopoldstad. Een laatste verzoek van de Uno om in Leopoldstad te gaan onderhandelen, heeft Tsjom be gisteren verontwaardigd van de hand gewezen. Tsjombe zei zich ook niet aan een „tweede ultimatum" van de Verenig de Naties te zullen storen, het bevel om op zeer korte termijn alle Euro- Advertentie 4 middelen tezamen werken anellcr, krachtiger en langduriger. In de hele wereld word! tegen pijn en griep meer en meer een combinalie van middelen gebruikt. De 4 middelen van Chelarine„4" - elk op zichzelf al beroemd helpen elkaar en werken daardoor bij zonder weldadig. zonaar weiaduig. mm Tegen pijnen en griep- Geschikt voor de gevoeligsle maag, •rem die wordt teschermd door tiet oestanddeet Clietarox SO tobl. '0.80.Voordelige gezinsverpakking100 tabl. '3.60 pese personeelsleden van de Katan- gaanse veiligheidsdienst het land uit te wijzen. Ten slotte beklaagde de Katangaanse leider zich over de on voldoende veiligheidsmaatregelen van de Uno in Leopoldstad, waar van zijn zes afgevaardigden er twee naar Bra- zaville gevlucht zijn en vier vermist zijn. Hij noemde dit net voornaamste bezwaar om naar Leopoldstad te gaan. Wel was hij bereid ergens an ders onderhandelingen te organiseren. Premier Adoela heeft inmiddels in Leopoldstad met zijn kabinet verga derd over de vraag hoe men Katanga het best zou kunnen aanpakken. Resultaten van het overleg zijn niet bekend maar het is duidelijk dat er verband gelegd moet worden tussen de gebeurtenissen in Elisabethstad en de voorbereidingen in Leopoldstad. Naar verluidde zou men aanhouding van Tsjombe, ontbinding van de Ka tangaanse regering, ontwapening van de Katangaanse troepen en bezetting van Katanga in de zin hebben. Het plan zou woensdag aan Dag Hammarskjoeld worden voorgelegd, die dan voor het eerst sedert het op treden van Loemoemba weer een of ficieel bezoek aan Congo brengt. WASHINGTON (Reuter, AP). Ame rika en Engeland zullen in weerwil van de nervatting van de kernproeven door de Sowjetunie blijven streven naar over eenstemming met dat land over doeltref fende controle op kernproeven. De Sowietunie liet zondag enige uren na de vijfde kernproef een zesde vol- gen. Die twee proeven werden genomen in het gebied van Nova Zembia. benoor den de poolcirkel. De zesde proefexplo sie was veel zwakker dan de vijfde. KNOKKE De internationale poë zieprijs van ruim zevenduizend gulden is op de vijfde Biennale van de poëzie te Knokke toegekend aan de Spaanse dichter Jorg Guillén. Guillén werd in 1893 te Valladolid ge boren. Na de burgeroorlog week hij uit naar Amerika. Later ging hij naar Mexi co. Hii publiceerde slechts een enkele bundel Cantico in 1928, die echter steeds werd uitgebreid en voortgezet, o.a. in 1936 en 1945. Hij is een van de be langrijkste Spaanse dichter van deze tijd. Advertentie Van onze correspondent LONDEN Anderhalve kilometer buiten Gravesend, aan de Theems vlak bij Londen, werd gisterochtend het lijk gevonden van Lilian Edmeades, een meisje van vijftien jaar; ze was gewurgd. Zes en een half uur later vond men ergens anders in de buurt van Gravesend het lijk van haar vriend, de zestienjarige Malcolm Johnson. Ook hij was gewurgd. Tussen deze twee schokkende ge beurtenissen in, rond het middaguur, wandelde een man het nieuwe gebouw van de Daily Mirror in Londen bin nen, Engelands grootste sensatieblad, en verkondigde daar: „Ik ben de man die de politie zoekt in verband met de moord in Gravesend." Later op de middag werd deze man gearresteerd en naar Gravesend over gebracht; vanmorgen wordt hij in staat van beschuldiging gesteld. EINDJE OM Lilian werd op een dijk vlak bij een ziekenhuis gevonden. Ze was geheel naakt. Haar kleren lagen op een der oevers van de Theems. Zondagavond ging het meisje met Malcolm Johnson naar de kerk. Het was toen even voor acht uur. Na de dienst liepen ze een eindweegs met vrienden op en zeiden bij het afscheid nemen dat ze nog een eindje om zouden lopen. Het was de bedoeling van het twee tal om op de boulevard van Gravesend te gaan wandelen. Toen ze om tien uur uur nog niet thuis waren, waar schuwde Lilians vader de politie. Onmiddellijk begon de politie naar het tweetal te zoeken. Gisterochtend deed een jongen van veertien jaar die ging vissen de eerste gruwelijke ont dekking van de dag. Het meisje lag met haar gezicht op de grond, gedeel telijk in het water van een dijk langs de rivier aan de rand van een stuk land. KIKVORSMANNEN Nadat het lijk van het meisje was gevonden, vreesde men het ergste voor haar vriend. Het zoeken naar hem werd met grote kracht voortgezet. Er werd aan deelgenomen door kikvors mannen en militairen. Malcolm Johnson werkte als assis tent in een laboratorium. Hij kende Lilian Edmeades een jaar. Ze hadden elkaar op een verenigingsavond ont moet. Voordat het tweetal zondagavond naar de kerk ging, nam Malcolm bij het meisje thuis, waar hij de thee had gebruikt, nog wat foto's van zijn vriendinnetje. De gearresteerde is inmiddels nog gisteren wegens de moord op het meisje in staat van beschuldiging gesteld. Het is een 28-jarige ongehuwde tim- mermansmaat. Het motief voor zijn daad is nog onbekend. AUXERRE (A.F.P.) De dertien jarige Wim Knibb is gisteren in een graansilo in de Franse plaats Mezilles om het leven gekomen. De jongen was in de silo aan het spe len. Hij werd door een drijfriem mee gesleurd en in een hoop graan ge slingerd. Pas na anderhalf uur kon hij worden bevrijd. Hij was toen al dood. Dikke rookwolken pakten zich gisteren in het middaguur samen boven de Amsterdamse Vijzelstraat. Op de straat pakten zich honderden Amster dammers samen voor wie de brand in een opslagplaats van Vroom en Dreesmann een appetijtelijke opluistering van de lunchpauze vormde. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Een enorme brand heeft gisterochtend een magazijn van Vroom en Dreesmann aan de Vijzelstraat verwoest. Het vuur was ont staan door kortsluiting. Het richtte een niet te schatten schade aan. voor de bevoorrading van de winkels van Vroom en Dreesmann in Amster dam, Amstelveen en Hilversum. Onder het personeel dat er werkte, en dat werd verrast door de plotselinge brand, is geen paniek ontstaan. Ieder een kon zich uit de voeten maken. Het vuur ontstond doordat uit een contactdoos van het elektrisch licht in de emballageafdeling een vonk oversprong naar een baal houtwol. In het magazijn werkten tweehon derd man. Geen van hen liep letsel op. Alleen een brandweerman kreeg een lichte rookvergiftiging. De brandweer moest zich met zuurstofmaskers wa penen tegen de zware dampen, die uit het magazijn omhoogstegen. In een uur was alles voorbij. Daar na was het alleen de gebruikelijke na zorg die nog telde. De politie zag zich voor een geweldig probleem geplaatst, omdat de brand juist woedde in één van de meest vitale verkeersaders van Amsterdam. Kilometers in het rond stonden de auto's in files. Ongelukkig Het trof bovendien bijzonder onge lukkig, dat de brand uitbrak tijdens het spitsuur in de lunchpauze. Dui zenden Amsterdammers blokkeerden de Vijzelstraat, waar zij gefascineerd door het schouwspel van het verwoed brandende magazijn hun middagboter ham stonden op te eten. Het heeft uren geduurd, voordat het verkeer weer een enigszins normaal verloop had. Het afgebrande magazijn diende Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het seinhuis in Sche veningen zal nog vóór de winter een ra- diozendinstallatie krijgen voor zeer ho ge frequenties. Dat is gisteren besloten in de Haagse gemeenteraad. Het is de bedoeling twee apparaten van de PTT te huren. Eén ervan zal de Ko ninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Red dingmaatschappij gaan gebruiken. De reddingmaatschappij zal daar 380 gulden per jaar voor betalen. De heer Jacq. den Duik (prot. chr.) stelde voor een gedeelte van de huurprijs in de vorm van een gemeentesubsidie aan de red dingmaatschappij terug te geven. Ook vroeg hij te proberen de kosten van het radio-apparaat door het rijk te laten betalen. De Scheveningse buitenha ven is het eigendom van het rijk, niet van de gemeente, zo zei hij. B. en W. zullen beide voorstellen bespreken. DEN HAAG. Een organisatie van samenwerkende kruideniers, de N.V.G., waarin 25 groothandelaren en ruim twaalfhonderd kruideniers zijn verenigd, heeft een postorderbedrijf voor kruide niers opgericht. Dit bedrijf zal huishou delijke artikelen, meubelen, elektrische apparaten en speelgoed aanbieden. Het ligt in de bedoeling te komen tot een assortiment van tweeduizend artikelen. AMSTERDAM (A.N.P.) De leider van de trotzkistisehe vierde internatio nale, ir. Michel R., die in het Amster damse F.L.N.-proces werd veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenis straf, is niet langer Griek. Het Santen-Raptis comité heeft dat gisteravond in een telegram aan de ministers van justitie en buitenlandse zaken meegedeeld. „Het comité is er in geslaagd een mogendheid te vinden, die hem haar nationaliteit heeft verleend. Alle daarop betrekking hebbende be scheiden zijn reeds gearriveerd", zo heeft het gemeld. Het comité heeft de verwachting uit gesproken dat R., die vrijdag vrij komt, „nu zonder moeilijkheden naar zijn nieuwe vaderland of het land van zijn keuze kan vertrekken". Het verzoek tot verlening van politiek asiel aan R.. is hiermee komen te vervallen, zo deelde een van de ondertekenaren van het tale gram mee. Hij wilde „om begrijpelijke redenen" nieet meedelen welke nationaliteit R. thans heeft gekregen. Het comité ver- wacht dat ir. R., indien de overheid zijn nationaliteitspapieren goedkeurt, onmid dellijk door de Amsterdamse vreemde lingenpolitie over de grens zal worden gezet, wanneer hij vrijdag wordt vrij gelaten. Van een onzer verslaggevers APELDOORN Ruim tachtig verheugde verpleegsters in Apeldoorn maakten zich half juli gereed om te verhuizen. Na jarenlang bij parti culieren op kamers te hebben gewoond, hadden zij eindelijk een eigen tehuis gekregen. Naast het Julianaziekenhuis was een bijna exotisch ge bouw verrezen; het zou 85 zustertjes onderdak gaan bieden. Sinds enkele weken is een grote groep verpleegsters weer naar kamers bij particulieren aan het zoeken. "Wat anderhalve maand geleden nog het mooiste zusterhuis van Nederland leek, is nu te vergelijken met een rieten mandje in de regen. Acht ver pleegsters zijn al voor het vocht en de kleffe bruinigheid gevlucht. Men ver wacht, dat er nog minstens veertig zusters tijdelijk zullen moeten ver huizen. De bouw van het zusterhuis begon ruim twee jaar geleden. De toenmalige gemeente-architect had in Italië de inspiratie gevonden voor de bouw van een pyramidevormig tehuis. Geest driftig was hij, thuis gekomen, aan de tekentafel gaan zitten en het resultaat maakte iedereen blij. Het zusterhuis zou vier verdiepingen krijgen, iedere verpleegster zou voor haar kamer een eigen balkonnetje hebben. Elk balkon vormde het plafond van de kamer een etage lager. teleurgesteld: „We heben voor de bouw van dit gebouw 1.2 miljoen gulden moeten lenen", vertelde hij. „Toen we de plannen zagen en toen het gebouw gestalte kreeg, zijn we er echt blij mee geweest. Maar ten slotte hebben we een tehuis voor onze ver pleegsters nodig, een goed tehuis, een bewoonbaar tehuis". Wie de schade van de mislukking moet dragen, is nog niet bekend, zo lang de oorzaak nog niet is opgespoord. Ir. Klaarenbeek wilde geen bedrag noemen, maar deskundigen schatten de schade tussen de vijftigduizend en hon derdvijftigduizend gulden (en niet 1.150.000 gulden, zoals wij gisteren heb ben gemeld). Pyramide Advertentie BONN (Reuter) De openbare aanklager in Dortmund maakte gis teren de arrestatie bekend van de 47-jarige voormalige Gestapoman Wilhelm Gilbrich. Hij wordt beschul digd van deelneming aan moord op 265 gevangenen. De gevangenen, onder wie ook Neder landers, werden op Goede vrijdag in 1945 in een park te Dortmund doodge schoten. Gilbrieht heeft zestien jaar onder een valse naam in het noordwesten van Duitsland, vlak bij de Nederlandse grens, gewoond, waar hij werkte als plaatselijk leider van de Duitse voetbal pool. Uw dagblad vertelt U het wie, waar, waarom en hoe... De handige N.R.C.-Wereldkaart vertelt U het „wat" van de landen en volkeren, geografisch, econo misch, statistisch en politiek; lands taal, munteenheid en waardering in guldens, import en export, belang rijkste middelen van bestaan, enz. Een praktische en handige kaart voor de aandachtige krantelezer die zich snel en volledig wil oriën teren. Maak f 1over op postrekening 40 t.n.v. NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT Rotterdam, met vermelding „We reldkaart" en U krijgt haar omgaand toegezonden. De bouw stond onder leiding van gemeentewerken Apeldoorn. De enige, die misschien al bij de aanvang niet zo erg enthousiast was. was de aan nemer. Hij liet in ieder geval in het aannemingscontract de uitdrukkelijke voorwaarden opnemen, dat alle ver antwoordelijkheid voor de constructie bij gemeentewerken zou rusten. De aannemer voorzag moeilijkheden met de constructie plafond-balkon: zoals nu is gebleken terecht. De 85 verpleegsters waren in augus tus nog aan het verhuizen, toen de eerste bruine vlek op het plafond kwam. Drie regenbuitjes later liep het vuilbruine water met straaltjes langs de muren. De straaltjes werden stralen. Ze kwamen niet alleen van het plafond af, maar tot zelfs door de stopcontacten droop het vpcht naar binnen. Op 15 augustus werd contact met ge meentewerken gezocht. Toen waren de eerste acht zusters al weer vertrokken. Ir. J. Klaarenbeek, directeur van ge meentewerken, vertelde ons voor een raadsel te staan. De gedachte aan op zettelijk knoeien wees hij zeer be slist van de hand. Ook sprak hij zijn volste vertrouwen uit in de constructie. „De constructie is geen experiment geweest", zei de heer Klaarenbeek. ..Zij was een toepassing van een veel gebruikt systeem in Nederland. OVer- tl zijn balkons te vinden, die tevens het plafond van benedenkamers vor men". De heer Klaarenbeek ver wachtte niet, dat een vaktechnische verrassing de oorzaak van" de mis lukking zou zijn. „De fout zal moeten worden gezocht in een menselijk falen. We zijn nu druk bezig uit te zoeken, waar dit menselijk falen schuilt". Lening De heer A. P. C. Boonstra, admini strateur van het Julianaziekenhuis, vertelde dat het een gevoelige strop was voor het ziekenhuis. Technische moeilijkheden dreigen, nu voor de meeste zusters weer bij particulieren moet worden gehuurd. Advertentie Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt eer» zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster #n veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en Sten kan rustig eten, lachen, niezen en Ipreken, in vele gevallen even gemakkelijk •Is met een natuurlijk gebit. Dentofix ver- ffundert de voortdurende angst voor los- Cken en verschuiven van het gebit en voor- mt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smaak of hinderlijk gevoel. Prijs P**" 'trooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Van onze correspondent LONDEN. Toen gisteravond het wa ter in de Shannon weer begon te stij gen, had men al 76 lijken uit het wrak van de zondag in Ierland neergestorte Amerikaanse DC-6 gehaald. Zoals be kend kwamen 83 mensen om bij deze vliegramp. Gisterochtend trok een grote kraan het staartstuk van het vliegtuig uit de modderbanken in de rivier. Daardoor kon men al spoedig dertien lijken ber gen. De lichamen die nog niet gevon den zijn, bevinden zich waarschijnlijk in het voorste gedeelte van het vliegtuig dat zich diep in de modder van de rivier heeft geboord. Men zal proberen de wrakstukken uit de modder te trekken om ze op het vas» Een van de regenten toonde zich ook teland te kunnen onderzoeken.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5