half zwaar dubbel rook genot DOELPUNTENHONGER VAN SMERDIEK VCK concurrent voor Hoek en Wolf aartsdijk ARNEMUIDEN KON NIET SCOREN IN DINTELOORD Nieuwdorp zal dit seizoen hard door moeten bijten Smerdiek profiteerde van defensiefouten Hou Stand had schutters dan hetere Swift Zwak gestart Krabbendijk) bereikte toch nog zege Tjoba I klopte A.L.O. in laatste minuten Vierde-klassers gestart Y oetbaluitslagen Uitslagen KNKB Mevo-aanval niet op schot Middelburgs twaalftal hield de nederlaag echter uiterst klein Rillandia bood goede tegenstand Maandag 11 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Fag. 4 Nederlaag van Arnemuiden in Dinteloord Formatie voor het clubkampioenschap wielrennen VCK na rust tot grote zege op Yerseke III COMPETITIESTANDEN KNVB AFDELING ZEELAND ZWEMWEDSTRIJDEN IN VREDERUST Bruse Boys met 2-2 gelijk legen Middelburg V KORFBAL Uitstekende start van KVL Teleurstellend spel van gastheren Overwinning van 9-3 op Tem. Boys Veere naar kansloze 3-0 nederlaag in Kapelle „Achtervolging" Good Luck won met 6-3 Advertentie DOBBEIMANN, LEKKER MAN! Van onze sportredacteur MIDDELBURG De eerste klappen in de voetbalcompetitie van de vierde klassers in district Zuid 1 zijn weer uitgedeeld. In 4a huldigde in het bijzonder Smerdiek wel het gezegde dat de eerste klap een daalder waard is. Het bezoekende Terneuzense Boys werd met niet minder dan 93 geklopt. Resoluut kwam ook WN voor de dag, dat Nieuwdorp in eigen huis met 03 versloeg. Chrislandia boekte zijn tweede overwinning in successie en weer met de cijfers 31. Een gelijk spel was dus voor Mevo niet weg gelegd. Arnemuiden, getroffen door droevig leed, speelde in Din teloord zonder glans en ging met 20 ten onder. De Zeeuwen wa ren in deze wedstrijd bepaald niet fortuinlijk. Uitslagen vierde klasse a: NieuwdorpWN 03, Smer diekTerneuzense Boys 92, ChrislandiaMevo 31, Dintel oordArnemuiden 20. Stand 4c klasse A: 6—2 9—3 2—0 4—3 0—2 13 0—3 3—9 Chrislandia 2 Smerdiek 1 Dinteloord 1 WN 2 Arnemuiden 1 Mevo 1 Nieuwdorp 1 Tern. Boys 1 AZW In de vierde klasse b zegevier de het sterke Good Luck met 63 over een Rillandia, dat lange tijd tegen de Brabantse club stand hield, maar uiteindelijk het hoofd moest buigen. Krabbendijke be dwong Wemeldinge met 42, maar de tricolores hadden toch de grootste moeite met de nieuw bakken vierde-klassers, die voor al voor rust verrassend goed voor de dag kwamen. Sprang won met de oneven goal van plaatsgenoot SSC '55, Aalburg speelde gelijk te gen Sleeuwijk en Zwaluwse Boys won nipt van Wijk. Uitslagen vierde klasse b: AalburgSleeuwijk 33, Good LuckRillandia 63, Sprang— SSC '55 10, Krabbendijke—We' meldinge 42, Zwaluwse Boys- Wijk 4—3. Stand 4e klasse B: 1 10 0 2 6—3 1 10 0 2 4—2 I 10 0 2 l—l 1 10 0 2 4—5 1 0 10 1 3—5 1 0 10 1 3—5 1 0 0 1 0 3—4 1 0 0 1 0 0—1 1 0 0 1 0 2—4 1 0 0 1 0 3—6 De ren en tourclub „Theo Middel kamp" zal met de volgende formatie aan de start verschijnen voor de strijd om het clubkampioenschap van Neder land: Jo de Roo (Schore) Piet Rent meester (Yerseke) Jan Westdorp (Schoondijke) Miel Verstraete (Eede) Raf. Gijsel (Eekloo) en Ferdinand Boonman Cs Heerenhoek). Reserve is Henk de Waal uit Axel. De wedstrijd wordt verreden op woensdag 27 september a.s. in Wijk bij Duurstede. De wedstrijd voor nieuwelingen die vooraf gaat bgint om tien uur. Hierin starten de Middelkampers Kosten en Hoogerland, beiden uit Kapelle. YERSEKE. Tot de rust heeft Yer seke III kranig partij gegeven tegen het Koudekerkse VCK. Toen werd namelijk met een kleine 4-3 voorsprong voor de gasten de thee genuttigd. In deze perio de was trouwens weinig krachtsverschil en werd er met wisselend succes gestre den. Na de pauze verhoogde VCK het tempo en toen bleek wel dat er toch een groot verschil was tussen beide ploegen. Met een verwoestende trefzekerheid zocht en vond VCK het Yersekse doel en tenslotte blies de scheidsrechter bij een 83 eindstand voor VCK het ein de. De Koudekerkse doelpunten werden gemaakt door Beumer (4x), Clarisse (2x) en Simonse en Hollebrandse ieder een keer. DINTELOORD. Arnemuiden heeft in. zijn eerste wedstrijd een nederlaag moeten incasseren- Din- MIDDELBURG. Na twee zaterdagen blijken in de eerste klasse van de af deling Zeeland van de KNVB drie ploe gen hoge ogen te willen gooien. Zowel Hoek, VCK als Wolf aartsdijk wonnen ook hun tweede wedstrijd zeer gedeci deerd. Wij denken ook wel dat de oud gedienden Hoek en Wolfaartsdijk met newcomer VCK en misschien Kapelle de dienst gaan uitmaken in deze afde ling. Hoek I 2 2 0 0 4 13—2 VCK I 2 2 0 0 4 12—5 Wolfaartsdijk. I 2 2 0 0 4 10—4 Kapelle 2 1 O 1 2 6—6 Middelburg V 2 0 2 0 2 Yerseke IH 2 O 1 1 I 5—40 Bruse Boy» I 2 0 1 1 1 2—12 AZW II 1 0 0 1 0 2—3 Veere I 1 0 0 1 0 03 VCK I 2 0 0 2 0 3—6 In de tweede klasse A ziftn drie ploe gen nog zonder verlies: Meeuwen, VCK II en Zeeland Sport V. Vooral de Meeu- wcnploeg lijkt ons hoge ogen te gaan gooien in deze afdeling, Meeuwen I 2 2 Zeeland Sport V 2 2 VCK II 2 2 Arnemuiden II 2 1 Nieuwland I 2 1 Serooskerke I 2 1 Kloetinge I 2 0 Colijnsplaatse Boys I 2 0 Middelburg VI 2 0 RCS IV 2 0 In de tweede klasse B 14—3 5—2 31 7—3 9-6 4—2 3-5 4—8 2-7 1—13 zijn Kats I Beren I Zaamslag I Heinkenszand Hoek II 2 2 2 2 2 Wemeldinge II 2 Kloetinge n 2 Driewegen I 2 Rillandia II 2 Nieuwdorp H 2 13—3 6—1 7—3 6—5 5-4 6—7 4—6 2—5 3—10 1—11 De wedstrijd KrabbendijkeWe meldinge is voor het grootste deel van de strijd een ongewisse zaak gebleven, waarbij de kansen fifty fifty bleven. Alleen in het laatste deel van de wedstrijd oefende Krabbendijke een sterke druk uit en Wreef de tegenpartij in het defen sief. Een sterk overwicht in de eind strijd resulteerde voor Krabbendijke in een «oorsprong van twee punten. De foto brengt een zeer gevaarlijk moment voor het doel van Wemel dinge in beeld. In de kleine 2e klasse C lijkt ons de competitie zeer eenzijdig te worden. Drie ploegen maken de dienst uit: Brouwers haven III, Duiveland I en WIK en de resterende teams spelen vermoedelijk geen rol. Duiveland I Brouwershaven WIK I Mevo II Duiveland II Burgh III Hl 15—4 11—2 9-4 2—8 4—11 416 ook drie rivalen zonder puntenverlies: Be ren, Zaamslag en Kats met als een goede outsider Heinkcnszand. Zielig onderaan staan Driewegen, Nieuwdorp 2 en Ril landia 2. BERGEN OP ZOOM In het zwem- bad van de inrichting Vrederust werden zwemwedstrijden gehouden. Eerst werd voor het diploma gezwommen daarna was er een polowedstrijd tussen de Ber gen op Zoomse ploeg en een uit Goes, een afvalrace en de onderlinge wedstrij- den in schoolslag, rugslag en vrije slag. De polowedstrijd werd door de Bergse ploeg met 71 gewonnen, terwijl Huib Sinke de afvalrace won. De uitslagen van de wedstrijden wa ren: Meisjes: Schoolslag 1. Janneke Fi- ole 23.4 sec.: rugslag idem 25 sec.; vrije slag idem 22 sec.; totaal 70.4 sec. Zij was de eerste in deze cat. Jongens: Schoolslag 1. P. Korteweg 23.3 sec.; Rugslag J. Korteweg 22.1 sec.; Vrije slag idem 18.6 sec.; totaal 1. P. Korte weg 69 5 sec. Dames. Snelste Coba Quist totaal 66.2 sec. (schoolslag 22 sec: Rug slag 23.9 sec.; Vrijeslag 20.3 sec.). He ren: Schoolslag Dick Geuze 19 sec.; RUgslag idem 19.3 sec.; Vrije slag dr. Hubert 15.3 sec.; totaal 1. Hans Geu ze 55.6 sec. De hindermsbaanwedstrijd werd gewonnen door Ko v. d. Kreeke. Na afloop van de wedstrijden reikte dr. v. d. Beek de prijzen uit. MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden zijn: le klas: AZW II—Hoek I 23; Bruse Boys IMid delburg V 22; Kapelle IVeere I 30; S.V.D. IWolfaartsdijk I 14; Yerseke III VCK I 3—8. 2e klas A: Middelburg VI—Zee land Sport V 12; Nieuwland IMeeuwen I 35; RCS IVSerooskerke I 14; VCK II Colijnspl. Boys I 21; Kloetinge IArnemui den II 2—2. 2e klas B: Beren I—Nieuwdorp II 40; Heinkenszand IKloetinge II 22; Hoek II—Wemeldinge II 3—3: Zaamslag I— Driewegen I 31; Kats IRillandia II 62. 2e klas C: Brouwershaven IIIDuiveland II 51; Duiveland IBurgh III 103; WIK I Mevo II 3—1. 3e klas A: Meeuwen II—VCK UI 8—4; Veere II—Bevelanders I 3—10; Wis- senkerke IOostkapelle I 410; Serooskerke II—Vlissingen VI 3—3; Zeeland Sport VI— Colijnsplaatse Boys II 2—4. 3e klas B: Drie wegen II—SVD II 2—0; Spui II—Terneuzen se Boys II 0—3; Waarde II—Heinkenszand II 5—AZW III—Beren II 10—0. 3e klas C: Kruiningen IIIBorssele I 44; Wolfaarts dijk n—Kapelle II 1—5; Kloetinge—Krab bendijke II 2—2; Rillandia III—Waarde I I- 2. ?p. klas D: Sinoto IWIK II 51; Zee meeuwen IBruse Boys II 74. BRUINISSE. Bruse Boys is er in geslaagd gedeeltelijk revanche te nemen voor het slechte resultaat van een week geleden. Tegen Middelburg V werd ge Sjkgespeeld: 2-2. De Boys waren de eer ste twintig minuten flink in het offen sief en omdat ook Middelburg een goed spelletje liet zien ontwikkelde zich een spannende wedstrijd. In de 37ste minuut opende Kostense voor de thuisclub de score (1-0) waarna het in dezelfde mi nuut weer gelijk werd. Na de rust werd Middelburg sterker en het was toen te zien dat er beter werd samengespeeld dan de Boys, die over het algemeen te kort combineerden. Na twintig minuten werd het 1-2 door de Middelburgse rechtsbuiten waarna tien minuten later door Bal de gelijkmaker werd gescoord. Van onze korfbalmedewerker De eerste officiële wintercompetitie van de Zeeuwse korfbalbond heeft nog een alleszins zomerse start gekregen. Op deze eerste competitiedag zal beslist nog menig zweetdruppeltje gelaten zijn. In de eerste klasse lieten de favorie ten Togo 1 en Animo 1 in hun eerste wedstrijd duidelijk zien, dat zij ook nu weer hoge ogen zullen gooien. Animo won in Middelburg met 711 van Swift 2. Alhoewel deze score het tegendeel doet vermoeden was deze strijd beslist niet eenzijdig. Pas in de laatste fase van de strijd kon Animo 1 een 79 voorsprong nog opschroeven tot 711. Elto 1 daarentegen kon het thuis tegen Togo 1 slechts 20 minuten bolwerken. De stand was toen 33. In het verdere verloop van de strijd toonde Togo 1 zich heer en meester en bepaalde vrij gemakkelijk de eindstand op 411. Vios 1Tjoba 2 kreeg een sen sationeel slot. Bij een stand 43 in het voordeel van Vios 2 kreeg Tjoba 2 een strafworp te nemen die jammerlijk door Chr. Francke werd gemist. In klasse 2a had K.V.L. een uitste kende start tegen Zuidwesters 2 (84). OndoStormvogels 1 begon meer dan een half uur te laat omdat de aangewe zen scheidsrechter verstek liet gaan. On do 1 was onbetwist de sterkste (103). In 2b zorgde W.K.V. voor een verras sing door met 47 te zegevieren over het uit de eerste klasse gedegradeerde Olympia 1. De Poel kreeg tegen Blauw wit 1 geen schijn van kans (412) en zonder twijfel wordt het twaalftal uit Kloetinge een ernstige gegadigde voor een ereplaats. In 3a kon Swift 5 tegen Animo 3 niet imponeren. De oud tweede klassers kre gen met 8—5 de kous op de kop. Atlas en Vedo 2 sloten hun duel af op 33 en Zuidzande had voor de strijd tegen On do 3 haar twaalftal nog niet compleet. In 3b zal de 84 zege die Vopo op Blauw wit 2 behaalde de burger weer wat moed bezorgen. VZOD maakte bij Togo 3 op bezoek een niet zo'n beste in druk (111). De uitslagen bij de adspiranten lui den; A. Atlas aAnimo a 34; Veco Swift B 1—6 B: Swift snelAnimo b 16; C; Swift vlug—Animo d 20; Zuidw. bOndo b 5—0. D: de PoelVo po 4—3; Elto aTjoba a 14; E: Vios Blauw wit b 21; Zeel.Togo b 21; lupillen A: TjobaElto 4,1; Olympia b—Blauw wit 12; B: AnimoDos 55 1—7. teloord bleef de Zeeuwen met 20 de baas. Deze stand werd reeds bij de rust bereikt Het heeft Arne muiden in deze ontmoeting beslist niet meegezeten. Tot driemaal toe schoot een rood-gele speler tegen de lat. Vóór de aanvang van de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen voor het bij een verkeersongeluk omgekomen Ar- neimuiden-lid J. Siereveld. Dit ge beuren ontnam veel glans aan het spel van de Zeeuwen. Reeds na acht minuten gaf de gevaar lijke Dinteloord-rechtsbuiten Kersten zijn club de leiding. Hij profiteerde van. een misser van een van de Arne- muidense backs. Kort daarna stopte de Brabantse doelman een keihard schot van Van de Ketterij. Er volgden en kele fraaie aanvallen van Arnemuiden. dat bepaald pech had toen Poortvliet een prachtig schot door de lat zag ge keerd. Aan de andere kant maakte bij Din teloord Kersten de font teveel naar bin nen te lopen, maar hij herstelde zich door na 35 minuten nummer twee in de touwen te deponeren. Dat gebeurde na dat een Arnemuidenaar de bal op zijn doelman had teruggespeeld en Kersten zich daarna van het leer meester maak te (2—0). Een niet ontmoedigd Arnemuiden zet te goede aanvallen op, maar deze bleven zonder positief resultaat. Ook na de rust, toen de Zeeuwen in de meerderheid waren, althans in het eerste gedeelte van de tweede helft. Tijdens een over wicht van Dinteloord schoot Arne muiden nog twee keer tegen de lat. Het hield moedig vol tot het einde, maar tegenpunten kwamen er niet. Eindstand 2—0. MIDDELBURG De uitslagen van de voor de KNKB-competitie gespeelde wedstrijden luiden: Zuid-Holland 2e klas se b: Swift 1Hou Stand 1 67; Sper wers 2Ons Eibernest 3 44, Deetos 2 Zuiderkwartier 1 61, Olympiaan—Ac tief 43, Zuid-Holland 3e klasse a: Tjoba 1—ALO 1 9—7, DKC 1—Spartaan 1 64, Gymnasiasten 1Morskwartier 1 78, Schiedam 1Danaïden 1 68, Phoenix 1Velox 1 5—3, Op 28 september zal de Rode Kruis filmavond worden gegeven; in de namid dag is er een filmvoorstelling voor de jeugd, terwijl in de avond de film Ma dame Curie zal worden vertoond. In ca fé Verbeek. HEININGEN Een technisch beter en enthousiaster spelend Chrislandia heeft Mevo met 31 in een aantrekkelijke wedstrijd verslagen. Voor rust demon streerde de thuisclub een over wicht, dat na twintig minuten leidde tot een doelpunt van de Brabantse linksbinnen die doel man Simmers kansloos' sloeg (10). Mevo viel daarna heftig aan, maar slaagde er niet in de aanvallen doeltreffend af te wer ken. Aan de andere kant bleek dat de Zierikzeese achterhoede in vergelijking met het vorige sei zoen aan kracht gewonnen had. Tien minuten voor rust kwam de Schouwse gelijkmaker. Een voorzet van Lupgens rondde Hoek uitstekend af (11). Na rust volgde er een Mevo- kwartiertje", dat echter geen doelpunten opleverde. Mevo bleef sterker, maar een treffer kwam aan de andere zijde. Een effectvol schot van de Chrislandia-liriks- buiten trof het net (21). Kort daarop verliet Haverhoek even met een blessure het veld, maar spoedig trad hij weer binnen de lijnen. Vijf minuten voor het einde miste Ha- verhoek een droomkans. Hij kreeg de bal toegespeeld van de Heiningse spil, omspeelde daarna de keeper, maar schoot voor open doel jammerlijk naast. Na een dribble maakte de Chrislandia- rechtsbinnen er ten slotte nog 31 van. Scheidsrechter Terleth floot voor treffelijk. NIEUWDORP. Dat Nieuwdorp dit seizoen hard op de tanden zal moeten bijten om punten te vergaren is in de eerste wedstrijd tegen V.V.N. nog eens duidelijk aan het licbt gekomen. De niet zo sterke formatie uit Klundert kon reeds in de eerste helft een overwicht uitdrukken in drie doelpunten en dit bleek de beslissing te zijn. In de twee de helft toen de groenbaadjes wat meer aan bod kwamen werd er niet meer gescoord hoewel een tegenpunt voor Nieuwdorp wel verdiend was geweest. Geen enkele linie van de thuisclub haalde deze middag een voldoende want zowel in de verdediging als in de aanval haperde het nogal eens. Beide kanthalfs gaven het middenveld telken male prijs en dit bracht de nodige kon- sekwenties met zich mee. Deurloo die als spil opereerde en einige tijd als aanvalsleider optrad bleek zijn oude vorm nog niet te be zitten en eigenlijk kan alleen Kees de Kok de toets der kritiek goed door staan. Hoewel Nieuwdorp technisch en tac tisch heel wat te kort schoot was er weliswaar nog wel een lichtpuntje; er werd vooral in de tweede helft fel en met elan gestreden. Reeds vijf minuten na de start kon Knook in vrije positie V.V.N. de lei- dig geven via de handen van doelman Traas 01. Weinige minuten later profiteerde van Elden van een dek- kingsfout in de defensie der gastheren en dit betekende 02. SINT MAARTENSDIJK. De verdediging van Terneuzense Boys is tegen Smerdiek in de tweede helft volkomen ineengestort. De Tholenaren konden daardoor een grote, maar niettemin geflatteerde overwinning behalen. In de eerste speelhelft ging de strijd nog gelijk op. Toen ook werd de Smerdiek- defensie, die van tijd tot tijd even eens steekjes liet vallen, af en toe sterk belaaigd. Maar de kunst van doelpunten maken verstond eigen lijk alleen de Thoolse club. Na 10 minuten opende v. d. Ree de score, doch vijf minuten later strafte de snelle De Kraker een Smerdiekse verdedigingsfout af (1—1). Na enkele gevaarlijke momenten voor beide doe len bracht M. Bout na 20 minuten de stand op 21, een voltreffer van Meer man betekende onmiddellijk daarna 31 en vlak voor rust nam Van Driel een corner van Meerman ineens op zijn schoen en joeg de bal in het net (41). Smerdiek gaf in de tweede helft de toon aan, al kwam Terneuzense Boys tot enkele verrassende uitvallen. Vrij goedkoop kwamen de gasten aan hun tweede doelpunt. De Kraker schoot te gen de lat en P. Bout wist niet anders te doen dan de terugspringende bal ach ter zijn eigen doelman Potter te schie ten (42). Daarna liep Smerdiek weer uit door Van Driel tot 52. Een onop lettendheid in de Thoolse achterhoede was voor De Kraker aanleiding om daarvan eventjes te profiteren (53), maar van toen af deelde Smerdiek de lakens uit. Van Driel en Vroègop brach ten elk met twee doelpunten de eind stand op 93. Kort voor tijd moest v. d. Ree met kramp het veld verlaten. Van onze korfbalmedewerker Tjoba 1 uit 's Heer Hendrikskinderen heeft zaterdagmiddag een uitstekend de buut gemaakt in de 3e. klasse a. K.N. K.B. (district Zuid Holland). Het Haag- te A.L.O. dat vorig seizoen in deze klas se op de derde plaats eindigde, werd in een goede wedstrijd met 97 geklopt. Het is echter voor de groen witten in deze ontmoeting niet van een leien dak je gegaan. Even voor rust wees het scorebord een I6 voorsprong voor A.L.O. aan al moet daarbij direct wor den aangetekend, dat Tjoba in het veld zeker niet de mindere was. Het begin was voor de Zeeuwen hoop gevend. Reeds na twee minuten doel puntte Lenie Smits (1—0) maar al lengs voelde de club uit de Residentie zich beter thuis op de Zeeuwse bodem. Na tien minuten maakte Atie Timmer man er 11 van waarna Peter Melchior A.L.O. op 12 bracht terwijl dezelfde speler kort hierop de voorsprong nog vergrootte via een strafworp tot 1—3. Door deze achterstand werd het Tjo ba spel zenuwachtiger en het vak van Leen Engelse c.s. speelde te overhaast om succes te kunnen hebben. Legio zeer goede doelkansen werden schromelijk verknoeid. A.L.O. daarentegen speelde een rustig spelletje en bleek over een zeer zuiver schot te beschikken. In een tijdsbestek van zeven minuten liepen de ALO-ers uit tot 16 en speciaal dit zes de doelpunt was een treffer van uitzon derlijk gehalte. Het werd gescoord van uit de uiterste hoek van het aanvalsvak, Hoewel Tjoba nog voor de thee de achterstand verkleinde tot 26 zag het er voor de Zeeuwse kampioenen noch maar .sombertjes uit. De hervatting bracht een geladen Tjo ba in het veld. Het veroverde een groot veldoverwicht waartegen A.L.O. prac- tisch geen verweer had. Toch duurde het nog tot de 20ste minuut eer Mieke Danielse en Joke Tange er 46 van kon den maken. Rinus Steenhard maakte er 5—6 van waarna zich een boeiende strijd om de eindzege ontwikkelde. Na dat beide partijen in deze fase een straf worp misten was het weer Steenhard die de partijen op gelijke voet bracht (6— 6). De strijd werd daarna wat onvrien delijk en toen A.L.O. zich aan de druk van de groen witten ontworstelde namen zij andermaal een voorsprong (67) De Tjoba-dames Lenie Smit, Joke Tan- ge en Mieke Danielse zorgden er echter voor, dat de eerste punten in de lande, lijke competitie konden worden geno teerd (79). Het antwoord van Nieuwdorp op dit openingsoffensief was een goed opge zette aanval die Kees de Kok in vrije positie bracht maar deze richtte niet zuiver genoeg om Ploeg te verschalken. V.V.N. nam hierna het heft volko men in handen en er ontstonden weer diverse hachelijke momenten voor de veste van Traas. Uit één daarvan bracht de Bakker met een fraaie kop bal de stand op 03. Na de hervatting trok Nieuwdorp al direct flink van leer en een fraaie kopbal van Kees de Kok noopte Ploeg al zijn talenten te tonen. Hoewel de thuisclub bleef aandringen bleef alles zonder sukses omdat de vrij hechte defensie der bezoekers maar weinig kan sen weg gaf. Uit de meer sporadische aanvallen van V.V.N. kreeg De Bakker na 31 min nog een fraaie kans de stand op 01 te brengen maar schoot voor een leeg doel naast. KAPELLE. Twee factoren waren debet aan het feit dat de 3-0 nederlaag, die Veere in Kapelle tegen de club van die naam leed. niet hoger uitviel. Ten eerste was de Veerse doelman Versluys in een voortreffelijke vorm en behoedde hij zijn heiligdom vele malen voor door boring. En het andere feit was dat de technisch goede en listig samenspelende Kapelse voorhoede leed aan een ontstel lende schotloosheid. Slechts linksbinnen Kodde waagde bet meermalen het het Veerse doel onder vuur te nemen en twee van de Kapelse doelpunten kwamen dan ook van zijn voet. Overigens was de wedstrijd in de fruit- stad slechts in de beginfase aantrekke lijk. Daarna was er slechts een ploeg: Kapelle, dat in alle opzichten sterker was dan Veere en deze ploeg geen en kele kans gaf verder dan de zestien meterlijn te komen. Na 20 minuten gaf Kodde zijn ploeg de leiding, waarna Versluys er in slaagde zijn doel tot de rust verder schoon te houden. Het was weer na twintig mi nuten, nu in de tweede helft, dat Kodde doelpuntte. En ten slotte voegde twee minuten voor tijd rechtsbinnen Slabbe- koorn daar nog een treffer aan toe. MIDDELBURG. Het eerste twaalf tal van Swift heeft Hou Stand uit Den Haag niet van de overwinning kunnen afhouden. De Hagenaars scoorden net één doelpunt meer dan de Middelbur gers (67), die overigens nog een for midabele eindsprint ontketenden, al kwam deze laatste krachtsinspanning juist iets te laat. Zou Swift over meer schotvaardigheid hebben beschikt, on getwijfeld zou de zege dan in Middel burg zijn gebleven. Hou Stand had op dit spelonderdeel kennelijk wat beter getraind en kon daardoor op beide wedstrijdpunten beslag leggen. De Swiftianen waren in het veld ze ker niet de minderen van de residen tiebewoners, ofschoon het middenvak van de gasten telkens stukken beter was dan dat van de thuisclub, die in dit vak vaak te weinig tempo ontwik kelde of te doorzichtig speelde. Geluk kig gaf Swift in deze wedstrijd blijk weer voldoende strijdlust te bezitten, zodat de competitie met vertrouwen te gemoet kan worden gezien, mits men de schotvaardigheid nog iets weet op te voeren. Reeds na twee minuten benutte Bert de Vries een strafworp en kon dezelf de speler na 13 minuten zijn club een 20 voorsprong geven. Binnen tien mi nuten maakten de Hagenaars, die bij zonder goed waren in trefzekere verre schoten, gelijk, waarna in nauwelijks zes minuten tijd drie doelpunten vielen. KRABBENDIJKE. Een voor rust verrassend goed spelend We meldinge heeft uiteindelijk toch beide punten aan Krabbendijke moeten afstaan. Met de rust zaten er overigens nog alle perspectieven in, toen het „scorebord" een stand aangaf van 1—1. Bijna de gehele eerste helft was Wemeldinge ster ker, maar het geluk was met de tricolores, die naar het scheen maar moeilijk uit de startblokken konden komen. Wemeldinge ontwikkelde direct een hoog tempo en weldra werd duidelijk, dat middenvoor Houtekamer een bijzon der gevaarlijke speler was, aan wie spü Lobbezoo handen vol werk had. Reeds in de tweede minuut gleed Houtekamer langs zijn bewaker, bood de vrijstaande rechtsbuiten Sonke een schier niet te mis sen kans, maar deze faalde. Aan de an dere kant schakelde spil De Best mid denvoor van Oosten voor rust nagenoeg uit. Na een kwartier bracht Houtekamer, die kort tevoren een moeilijk schot van hem door doelman v.d. Vrede zag ge stopt, de stand op 0-1. Na een tijdje ech ter verslapte het tempo van de gasten, maar het duurde tot twee minuten voor rust eer Van Oosten kans zag zich van De Best te doen en hard en laag langs doelman Weststrate te schieten (1-1). In de tweede helft ging de strijd aanva- kelijk nog gelijk op, maar later kwam Krabbendijke in de meerderheid. Na 10 minuten namen de gastheren door Traas (met een ver schot) een 2-1 voorsprong. Wemeldinge sloeg fel terug en scoorde na 18 minuten uit een vlotte combinatie tussen Teun de Jong en Houtekamer, waaruit de bal bij rechtsbuiten Boer- graaf belandde (treffer) de gelijkmaker Krabbendijke schakelde daarna over op een hogere versnelling. Acht minuten voor het einde had deze taktiek succes. Traas gaf een vrije schop keurig op maat aan Kaat, die beheerst inschoot. Twee minuten later kwam voor Wemel dinge de beslissende tik, toen Van Oos ten met een kopbal de stand op 4-2 bracht, tevens eindstand. Twee aan Haagse zijde en een aan de kant van Swift, dit laatste gescoord na het bereiken van de 24 stand door Doki Vatteroth (34). Met deze stand kwam ook de rust. Na de hervatting liep Hou Stand bin nen een kwartier nit tot 37, maar daarna was het met de Haagse sco ringsdrift gedaan. Nadat Swift eindelo ze pogingen had gedaan om de achter stand te verkleinen gelnkte dit einde lijk aan Harmen de Ru na 28 minuten. Deze speler liet Swift zes minuten tot 5—7 inlopen, waarna de eerste aanval van de Middelburgers de kans kreeg mogelijk nog gelijk te maken. Deze op gave was te zwaar, bovendien ontbrak de tijd. Twee minuten voor het einde maakte Bert de Vries er nog 67 van, maar de gelijkmaker zat er niet meer in. Swift miste in deze wedstrijd niet minder dan drie strafworpen... RAAMSDONKVEER. Rillan dia heeft Good Luck goed partij gegeven, maar kon na de rust het tempo van de Brabantse ploeg niet meer bijbenen. Na een aantrekke lijke wedstrijd won uiteindelijk het elftal van Good Lück, dat in spil Blom een sterk steunpunt had. Blom was dan ook het grote strui kelblok voor de Rillandia-voor- waartsen. In de aanvangsfase gaf Riliandla met Meesters als spil en aanvoerder weer in zijn midden korte tijd de toon aan. Na een kwartier resulteerde dit overwicht in een treffer van Moerland na een combinatie met Prevo. Pas na een half uur kon Van Westen voor Good Luck uit een doelworsteling ge lijkmaken (1—1). Kort voor rust maak te linksbuiten Van Seters nog van een misverstand in de Rillandia-achterhoe- de gebruik (21). Spoedig na het wederoptreden verhoog de Blom de score tot 31, waarna Ril landia ietwat uit balans geraakte, voor- ai toen v. d. Griek een terugspeelbal in eigen doel zag belanden (4—1). Toch kwamen de Zeeuwen terug. Pre vo en Moerland presteerden het de ach terstand tot 43 te verkleinen. Tien minuten voor liet einde drongen de gas ten op aanwijzing van Meesters sterk op, teneinde de gelijkmaker te force ren. Good Luck bepaalde zich tot uit vallen die niet zonder positief resultaat bleven. Twee zwakke momenten van doelman Van Hoorn waren voor de gastheren voldoende om de stand op 63 te kunnen brengen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4