dokteren KAPPIE en hei geheim van de oude prentbriefkaarten 1 VELPO VIERVOETERIGE MOEILIJKHEDEN DE NATUUR P. W. RUSSEL'S programma's Donderdag 7 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD IN HET KORT radio in en om uw huis ENGELAND-RUSLAND OP BEELDSCHERM Hamerstukken in raad Souburg IJ 0TT0 en de zoon van Pf SIGURD illllttlH Pag. 2 NOG wat scheef zit ik aan u te schrijven en u moet de eerste regels van mij in deze week maar beschouwen als het geluid van een halve zieke. Dat komt, omdat een K.N. en O. met lange pinnen in mijn oor pijnlijk heeft zitten doen en het was wel om „Auw" te zeggen. Oh, u wist niet wat een K.N. en O. was? Er zijn mensen die het zoeken bij een E.E.G. en een kennis dacht aan een onderafdeling van de Knac. Nu lijkt me de Knac wel een club waar een K.N. en O. lid van kan zijn, want het is niet anders dan een Keel, Neus en Oorarts en mijn eigen dokter zei het heel gewoon: „Ik stuur je naar een K.N. en O." Voor artsen is het dus normaal. Ik word anders wel geconfronteerd met mannen in witte jassen, de laatste dagen en lk wil gerust zeggen, dat ik daar helemaal niet gek op ben. Al die haken en tangen in dat glazen kastje bü de huisdokter boezemen mij bet grootste ontzag in, om niet te zeggen, dat ik er gewoon wat bang voor ben. Steentjes Dat zijn lang niet alle mensen, wist u dat? Bij de K.N. en O. zat in de wachtkamer een meneer die het heer lijk vond. Hij had een diepe stem, groe ne sokken en iets in zijn neus, daar om ging hij naar de specialist. „Mijn tante, hè", begon hij de andere wach tenden toe te spreken, „die heeft het zelfde gehad als ik. Het begon ook in haar neus, maar ze hebben het uit eindelijk in haar buik gevonden. Zeker wel". Hij keek wat triomfantelijk rond met een gezicht van: Dat hadden jul lie niet gedacht, maar zo was het toch. Het was nog veel erger. „Ze hebben haar leeggepompt en gewoon binnen stebuiten gekeerd, hè, ja, ja, vinden dat deden ze. Steentjes, meneer, ge woon kleine kiezelsteentjes, die zaten in haar maag". „Oh neen, dat kan niet", zei een mevrouw, die kwam „voor de kleine z*n loopneus" „Neen hoor, die stenen zitten altijd in je gal. Ze noemen die dingen toch ook galstenen? Mijn ei gen man is er zelf aan geholpen. Een hoop bloed heeft hij verloren, maar hij is ze kwijt en die druk onder de broekband is nu weg. Hij werkt weer en hij is dolgelukkig, want het valt niet mee om zeventien weken in de ziektewet te lopen". rn een flesje „Nou mag u zeggen dat het niet kan, maar mijn tante heeft de steentjes uit haar maag thuis op de schoorsteen staan", hernam de man weer. „In een apothekersflesje en dat heeft ze ge kregen van de zuster in het zieken huis. Neem ze maar mee, zei de zuster, dan kan u ze aan de familie laten zien. En ze zei ook Op dat moment ging de deur van de praktijkkamer open en ik had de assis tente van de K.N. en O. wel om de hals kunnen vliegen. Ik rende naar binnen en kokhalsde nog een beetje van die stenen van tante. Weer al die tangen en scharen. Alle maal glimmend en vers opgepoetst, zo scheen het me. De K.N. en O. had een schermpje op zijn hoofd met een gaatje erin: hij had iets van een mijnwerker VRIJDAG S SEPTEMBER HILVERSUM L 402 M. VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Gram: 8.00 Nws; 8.18 Gram; 9.00 Gym; 9.101 V d vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Gram. VPBO- 10.00 Inzicht en uitzicht; 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gram 10.30 Lichte muz: 1100 v d kleuters; 11.15 Zangrecitai; 11.35 Lichte muz. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 V d landb; 12.30 Land- en tuinb. 12.33 Sport en prognose; 12.50 Draaiorgel muz; 13.00 Nws; 13.15 Meded; 13.25 Beursber. 13.30 Amus.muz; 14 00_ Kamermuz; 14.35 Boekenschouw; 14.55 Gram: l5-05 Liedjes en Koek en ei VARA: 16.00 Muzik lezing, 16.30 V d zieken; 17.00 Metropole-ork; 17-30 OrselsDel' 18.00 Nws. 18.15 Pol lezing: 18.25 Echte muz: 18.50 Act; 19.00 V d klnS; 19.10 Kinderkoor VPRO: 19.30 De stad nu: 19.45 VPRO-nws; 20.00 Nws; 20.05 Zo be gon de toekomst; 20.50 Europa eén. VARA: 21.00 Spaanse zigeunermuz; 21.25 Llcnt progr; 22.15 Bultenl weekoverz; 22.30 Nws VPRO- 22.40 De tijd in de hand; 22.50 Dagsluiting. VARA: 23.00 Soe nws in Espe ranto; 23.10 Vergelijkenderwijs, muzi kaal gesprek 23.55 Nws. HILVERSUM n. 298 M. NCRV: 7.00 Nws: 7.10 Gram; 7.30 Gewij de muz; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws: 8.15 Ra diokrant: 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.35 Gram: 9.40 V d vrouw: 10.10 Gram; 10.15 Morgenwijding; 10.45 Pianorecital: 11.15 V oudere luisteraars; 12.00 Gram; 12.30 Land en tuinb. 12.33 Koorzang 12.53 Cram ol act; 13.00 Nws; 13.15 Metropole ork; 13.45 Gram: 14.00 Musette: 14.25 Gram; 15.00 Idem; 15.35 Blaasork: 16.00 Duizendschoon; 16.15 Kamermuz: 16.45 Gram; 17.00 Voordr: 17.20 Vocaal ens: 17.40 Beursber; 17.45 Jazzmuz: 18.00 Harmonte-ork: 18.20 De hangmat: 18.50 Regeringsuitz: 19.00 Nws*. 19.10 Hmsmuz; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram. 19.55 Londens Filharm ork; 21 35 Dameskoor 22 00 Wiid als de wereld: 22.20 Gram; 22.30 Nws; 22.40 Muziekwed- str; 33.10 Orgelimprovisatie. 23.40 Gram; 23.55 Nws. f televisie"! NTS 20.00 Weekjourn en weerber. AVRO: 20.20 Maandelijkse TV-kron; 21.00 Gevar progr; 21.50-22.15 De andere, spel (deel 1). NTS- plm 22.25-23.00 Eurovisie: Wereld kamp. Cycle Ball te Sankt Gallen DUITSLAND 17.00-18.00 V d leugd 18'00"^^5 fQr§: gr.-overz; (Regionaal progr: NDR: ïa.tfo Sneeuwklokjes moet men al vroeg po ten; bestel ze dus nu en doe dat voor al bij een solide firma; ze voldoen net Best aan de voet van een grote boom of tussen licht struikgewas. Ze staan dus graag een beetje tn de schaduw. De kleine bolletjes dient men op een diepte van ongeveer zeven centimeter te poten en ze kunnen ook op een zelf de onderlinge afstand komen. Progr.-overz; 18.30 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute; 19.15 Intiem theater. NDR: 19.25 Op het laatste ogenblik.) 20.00 Journ; 20.17 Verkiezingen; 20.22 Weeroverz; 20.25 Verkiezingen: 20.30 Film- rep; 21.20 Spionnagefilm; 22.10 Laatste nws; 22.25 Wereldkamp Cycle Ball te Sankt Gallen. (Eurovisie). VLAAMS BELGIË 19.00 Filmrep: 19.15 Filmrep. 19.30 V d vrouw: 20.00 Nws; 20.30 Rep. over Duits land vóór de verkiezingen; 21.00 Feuill; 21.30 Filmnws; 22.15 Speelfilm; 22.40 Nws. FRANS BELGIË 19.30 Kath uitz: 20.00 Nws; 20.30 Toneel- stuk; 21.35 Fllmprogr; 22.00 Nieuwe films; 22.30 Nws. radio vandaag DONDERDAG Lichte muziek is er vanavond zowaar te over. Wij noe men: een programma van lichte Ne derlandse muziek door het Promenade orkest (Hilversum 2, 8 uur), Muziek kent geen grenzen (Hilversum 1, 10 uur). Orkestenparade (Hilversum 2, 11 uur) en het Avro theaterorkest on der leiding van Gerard van Krevelen (Hilversum 1, 11.30). Jazzmuziek: Brussel Frans, 6.30. Vanavond om vijf over acht con certeert net Radio Filharmonisch Or kest over Hilversum 1 onder leiding van de Engelse dirigent Hugo Rig- nold. Thomas Magyar is de solist in het Concert voor viool en orkest van Katsjatoerian. Het werk, dat uit 1940 dateert, is virtuoos voor het solo-in strument geschreven en een typisch uitvloeisel van de late romantiek. Met de hedendaagse toonkunst heeft het weinig wezenstrekken gemeen. Het Symfonische gedicht „Don Juan" van Richard Strauss en de Eerste Sym fonie van Brahms completeren het programma. Brussel 2 en de vierde lijn van het draadomroepnet brengen van acht tot elf uur Strauss' meesterwerk „Der Rosenkavalier" voor de microfoon. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Televisierepor tages van de tweedaagse atletiekinter- land Engeland-Rusland, die dinsdag 19 en woensdag 20 september in Londen wordt gehouden, komen ook op de Nederlandse beeldbuizen. In het programma van woensdag 20 september komt tweemaal de Euro visieverbinding met het White City stadion tot stand: van 7.30 tot 8 uur en I van 8.20 tot 9 uur. op zoek naar een nieuwe ertslaag en door dat gaatje keek hij in mijn bin nenste. Vandaag moet ik weer bij hem zijn en mocht u een beetje willen duimen, dan stel ik dat geweldig op prijs. Penicilline Een derde arts doorkruiste m(jn pad, de afgelopen dagen en dat was de dokter van Japie. Jawel, want Japie had 39,7 koorts, een stevige longont steking en ogen die niet waren zo als ze zijn moesten. Hij kreeg een flinke portie penicilline (en u weet hoe gek ik ben op injectie naalden!) een doos pillen en oogzalf en hij ligt nu thuis voor een electrisch kacheltje, van de morgen tot de avond. Al eerder vertelde ik u hoe Japie broodmager terugkwam uit een hon denpension en al veertien dagen pro beren we er thuis weer een hond van te maken, hetgeen tot nog toe niet lukte. Maar de penicilline doet zijn werk, als we ons niet vergissen en mijn vrouw stopt vier keer per dag een pil in Japies keel en doet zalf op zijn pu pil. En de dokter zegt: Hij komt er wel weer. Gewoon weg Maar ik blijk niet de enige te zijn die zo zijn hond terugkreeg. Telefoon tjes en brieven vertellen me een hoop ellende over honden-op-vakantie. Een meneer sprak me aan: „Ik deed mijn jachthond vier dagen in een pension. Toen ik hem ging halen heeft de hond die dag zoveel keer gedaan wat des honds is, dat ik me afvraag hoe lang hij niet was uitgelaten". „U hebt tenminste uw Japie weer terug, maar mijn kleinkinderen zijn niet zo gelukkig", schrijft me mevrouw A. E. J. de Wit-Sandbergen uit Rotter dam. „Wij gingen ook met vakantie en onze hond (een rashond, beagle, Spot ty genaamd) kon niet mee. Wij belden ook de dierenbescherming en kregen een adres. We brachten Spotty erheen op 11 juli, met gebruiksaanwijzing en wij dachten het beste gedaan te heb ben. Op 12 juli, net toen we vertrok ken waren, stond de meneer van het pension op de stoep: Spotty was weg gelopen! Toen wij het hoorden was het drie weken later. Vrienden, zeggen: vraag schadevergoeding. Maar wat heb je aan geld? Wij willen de hond terug of minstens weten dat hjj nu een goed tehuis heeft. Maar wat kunnen we doen? Ik schrflf u dit om mijn instem ming te betuigen met uw idee van controle. Misschien was die kennel van Japie ook die van Spotty. Het adres was Ja, dat klopt, het was precies het zelfde adres! Wankelend terug „Graag ondersteun ik uw idee om op de hondenpensions enige controle uit te oefenen", aldus de heer J. G. Deti- ger in Den Haag. „Zelf had ik een praehthond en uit ervaring kan ik be vestigen, dat vuig winstbejag sommige houders van hondenpensions blijkbaar bezielt bij het in de vakantietijd ver zorgen van onze beste vrienden. Mijn poedel kwam, na een veertiendaags verblijf, wankelend op de benen van de doorgestane ellende weer thuis. Daar nevens kan ik gelukkig vaststellen dat onze hond, jarenlang, bij particulie ren is ondergebracht, tegen een rede lijke vergoeding. En steeds kwam hij er in uitstekende conditie vandaan." De brieven maken allemaal melding van grove verwaarlozing van honden die in de vakantie buiten de deur wa ren. „Wat u met Japie beleefde, heb ik precies hetzelfde met mijn hondjes in dezelfde kennel beleefd", aldus me vrouw A. H. Moll van Charante-de Mooij te Rotterdam. „Ze waren onder voed, vies en stonken na drie wasbeur ten nog." Noodoplossing „Ik kan mij uw teleurstelling met Japie voorstellen", schrijft mij de heer S. Kooistra uit Leeuwarden, voorzitter Asylcommissie Ned. Ver. Bescherming van Dieren. „Voorop wil ik stellen dat het onderbrengen van een dier in een asyl een noodoplossing moet zijn. Er zijn echter omstandigheden dat men met anders kan. In dat geval moet men de zekerheid hebben dat het dier goed verzorgd wordt, waaronder ik ook medische Controle reken. Het houden van pensiondieren hoort thuis in het particuliere vlak, en niet bij een afdeling van de Ned. Ver. tot be scherming van Dieren. Waar echter elke overheidssteun voor het zwerfdier ontbreekt, zijn de afdelingen wel ge dwongen pensiondieren op te nemen om evenwicht in hun financiën te brengen." Die zekerheid Graag helemaal met u eens, maar de moeilijkheid is juist om aan de ze kerheid te komen, dat het dier goed verzorgd wordt. Wanneer Dierenbe scherming 't adres opgeeft, heeft men het gevoel al voor vijf en zeventig pro cent „goed" te zitten, nietwaar? Wan neer de houder van 't hondenpension verzekert, dat hij er 'n dokter bijhaalt wanneer er iets met uw hond aan de hand is, dan valt er verder weinig te doen. En als de hond dan mager als een talhout terugkomt en ziek is, dan zegt de man van het dierenpension; „Hü was een van mijn beste eters, was altijd erg levendig en springlevend toen ik hem aan u afleverde." Wat moet de hondeneigenaar dan doen? Veel meer dan een dierenarts raad plegen en diens adviezen nauwkeurig opvolgen blijft er niet over. En dan bof ik nog met mijn dierenarts van wie iedereen die hem kent zegt: „Die man houdt van dieren, weet er een ontstellende hoop van en heeft al ho pen „afgeschreven" honden weer op geknapt." Maar heeft elke dierenarts de tijd om zich op honden en katten te specia liseren, wanneer er boeren in de buurt zijn hulp inroepen voor koeien en paarden? 70 Het was een rare tijd, de sluis wachter had een grote angst voor provocateurs en de houding van de ze nieuwe gast zinde hem niet. Hij hield zich op een afstand van de man die naar zijn vertrouwen dong. Dit veranderde echter toen de gast kon bewijzen dat hij een relatie was van professor Schoenmaker. Vele grote figuren uit het verzet waren bij de sluiswachter te gast geweest, maar volgens hem was de Delftse prof. de grootste van allen. Een relatie van professor Schoen maker moest goed zijn en hij legde alle gereserveerdheid af. Veel liet de Waterstaatman niet los, maar uit enkele losse opmerkingen kon de sluiswachter wel opmaken dat hij voor de goede zaak werkte. Hij be greep ook dat de gast vandaag of morgen een „klant voor de overzij de" zou worden. In de avonduren spraken zij veel over het crossen en ook hiervan wilde de vreemde onderduiker alles weten. Het huis op De Deen had in die dagen een Oostenrijkse bezetting. Deze mannen waren niet geest driftig voor de oorlog. Elke morgen kwam de kommandant van deze Oostenrijkers met een lachend ge zicht de sluiswachter vertellen hoe veel boten van crossers in de voor bije nacht gepasseerd waren. „Tien, vijftien...!" Eenmaal noem de hij opgewonden het topgetal: „zes en twintig boten in één nacht „Moet je er niet op schieten?" vroeg de sluiswachter. „Schieten? Ach neen, we zien hen wel, maar we roepen hen in stilte onze eigen Oostenrijkse groet na: „Gruss Gott!" Ook de Waterstaatman hoorde de ze verhalen en er kwam een pein zende uitdrukking in zijn ogen. De Sluiswachter kende dit ver schijnsel en hij zei tegen zijn vrouw: „Die gaat vandaag of morgen ook naar de overkant." Het duurde echter nog enkele da gen eer de gast met zijn werk ge reed was. En juist in die dagen ver anderden de omstandigheden op de crossline radicaal. De wilde crossers hadden de Duitsers wakker gemaakt en elke avond hingen bij de Kop van 't Land de lichtkogels boven de ri vier. Ook werd de Oostenrijkse bezet ting van het huis op De Deen ver vangen door bloeddorstige Russen in Duitse dienst. In deze spannende dagen vertelde de Waterstaatman aan de sluiswach- ter: „Mijn werk is gedaan, ik wil naar de overkant om mijn rapporten toe te lichten." Geschrokken zag de sluiswachter hem aan en met brede gebaren an derstreepte hij zijn antwoord: „Er is geen doorkomen aan, elke avond en nacht staat de rivier in brand van het vuurwerk van de Duitsers." „Ik moet, het is oorlog en de Prins wacht mij." „De Prins....?" „Ja, ik was hier met een bijzon dere opdracht en ik moet naar Bra bant. Begrijp me goed: ik moet, en ik verzoek je. mij een boot te willen lenen." Boten lagen er genoeg bij de Spie ring, maar de sluiswachter aarzelde. Een overtocht onder deze omstandig heden stond gelijk met een ernstige poging tot zelfmoord. En deze man had vrouw en kinderen... „Ik kan het niet doen." steunde hij. „Het moet, het is van belang voor de oorlogvoering en dan tellen geva ren niet." „Je komt er niet door, geloof me! Een stok die op het water' drijft wordt nog door de Duitsers opge merkt. „Ik heb geen keus...!" „Maar wacht dan nog twee da gen, misschien is dan het ergste voorbij." De sluiswachter was taai en vast houdend, na een lang gesprek wist hij zijn gast te bewegen tot een uit stel van twee dagen. In de vroege morgen van de dag na dit gesprek kwam een Sliedrecht- se crosser op de Spieringsluis aan. Hij had de tocht moeten opgeven, het vuur van de Duitsers was te in tensief geweest. Hij had de wal we ten te bereiken en nu was het wach ten op de volgende nacht. „Komen er nog door?" vroeg de sluiswachter. „Elke nacht, de slachtoffers val len onder de wilde crossers die van geen toeten of blazen weten." „Maar jullie zijn toch ook niet on zichtbaar?" „Dat zijn we niet,-maar wij ben nen het klappen van de zweep. Als de lichtkogels omhoog gaan schrik ken de wilde crossers en dan sturen jiiiiiiiiiiiiiiiiiijiitiiiiiiiiiiiiiiniiiiiituiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiintiiiiiiifiitiiiiirti* door C. Baardman iiiiiiiiiHiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiitiimiiiNiiiMiiiiuiiiiii zij hun boot naar de oever vanwaar geen lichtkogels opstijgen. Dat lijkt slim, maar het is glad verkeerd. Wij spurten naar de wal vanwaar die dingen omhoog gaan om dan pal langs het riet verder te peddelen en zo is er geen Duitser die ons ziet." „Waarom ben je dan vannacht niet verder gekomen?" „Wij kregen drie stormboten voor de boeg en die bestreken met hun zoeklichten de hele breedte van de rivier. Geen gaatje viel buiten schot en maar net op tijd wisten wij een smalle kreek te bereiken. Achter het riet is een griend en daar liggen we veilig voor vandaag." „We...? Ben je niet alleen?" (Wordt vervolgd) SOUBURG Zonder discussie be-, sloot de raad gisteren tot: benoeming van een machinist voor de rioolzuive ringsinrichting in West-Souburg, het be schikbaar stellen van gelden voor aan-- koop van leerlingensets voor de Mar-, nixschool, aankoop van enige perceel tjes grond in Bermweg, aankoop van grond aan de Nieuwe Vlissingseweg van de Staat der Nederlanden, ruil van grond aan de Nieuwe Vlissingseweg met de heer K. de Kam, verkoop van tuingrond in plan-Middenhof aan de heer C. Bartelds. Bij de rijkspostspaarbank te Ter- neuzen en ressorterende gemeenten werd over de maand augustus ingelegd 267.384,97 en terugbetaald 168.580,19. In de gemeentelijke badinrichting te Zaamslag werden in de maand augus tus 820 baden genomen. De N.C.V.B. te Nieuw-en Sinf Joos- land hield haar jaarvergadering onder leiding van de vice-presidente mevrouw Davidse. Het onderwerp was: „Het ...6N HIERIN DESCHE--20NP6RMNPAS MÊR20NE HEBBEN SIÏ^PTOGISSmzOl) EEN MENS PAAR GEEN OAC, IN LEVEN SU0- jS. VEN- ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiuumiiiiiiiiiHuiimiiiiuiiuMMiiiiiiiiiiiMmiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiE 48-68. Kort na de aankomst van de po litie in het Bankgebouw weerklonken korte bevelen, politiefluitjes snerpten en daarop begonnen de beambten systema tisch iedereen van medeplichtigheid aan de overval te verdenken en het gebouw te doorzoeken. „Zo kunnen we niet rustig werken, zei Pets Domino, toen het gedruis steeds meer tot het binnenste van het pand doordrong. „Nu tato Cato uit die brief kaart-boodschap niet wijs wordt moeten we rustig kunnen nadenken over wat ons te doen staat.." „J-ja-ja! V-vooral r-rustig!" stemde de maat met dunne stem in „Waarom?" vroeg Tre'kker-Harry ruw. „Nu tante Cato ons weer bij de neus heeft gehad, weten we toch wat ons te doen staat? We maken eenvou dig korte metten met hem en.." „Nee! Nee!" snerpte de maat en ang stig schoot hij een deur door, waarop het bordje „DIRECTIE" hing. De drie gangsters hepen hem met grijpende bewegingen na en plotseling stor.den zij alle vier tegenover een heer. die glimlachend opkeek van zijn werk „Aha.." zei deze met een blik op de wapens. „Daar hebben we de delegatie van Kubus om te onderhandelen over een nieuwe lening!" Hij keek op zijn horloge. „Nu, ik moet zeggen dat u verbazingwekkend op tijd bent, heren. 55. Onbewogen stonden de twee schild wachten aan weerszijden van de toegang tot de koninklijke vertrekken. Zij keken eikaar niet aan, ze spraken niet tegen elkaar. Maar allebei wisten ze wat er gaande was. Een arme oude sukkel van een bevelhebber was uitgezocht, om aan koning Fenton te melden, dat de gevan gene met de heelmeester bij een poging om aan een touw uit de burcht te ont snappen, in de diepte was gestort. Een aanzwellend gebulder, dat door de deuren naar buiten klonk, duidde er op, dat de koning de boodschap had verstaan, en het was duidelijk, dat hij buiten zichzelf was, want even later zwaaiden de deuren open en de arme bevelhebber kwam, in een wijde boog. de hal binnen vliegen, neerkomende op zijn vooruitgestoken handen. Even later verscheen de koning zelf. Met een van woede vertrokken gelaat keek hij de in de hal verzamelde bevel hebbers een voor een aan. „Zij zijn dus te pletter gevallen!" zei hij op snijdende toon. „Wie heeft gezien dat ze te pletter vielen?!" Advertentie. Knutselaars lijmen met van Ceta-Bever

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 2