BIETENKOPPEN NIET MEER OP HET LAND Verkeersperikelen voor Terneuzens kantongerecht PM LEIN AKKERDAAS SS? FA. ROZEMOND ÏEES." Gemeente Vlissingen J\* JU 13 3X U VJVJiJ Hogeweg 62 - tel. 3412 ZEEUWSCH DAGBLAD Economische politierechter FELIX MAANDBLAD VOOR MANNEN KIES! 3 Davo- kolenhaarden Woensdag 6 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 15 Landbouwers contra het Landbouwschap Aanrijding Bloemenexpositie van Tuinbouw en Plantkunde Raad Aardenburg Situatie Kaaiplein wordt gewijzigd 1. Speciale nootjes-constructie!f 50 - totf100.- besparing per winter2- Rondbrander geeft dubbel vuur! Vóór: stralingswamte. Achter: luchtstuwing. 3- Vuurkluis weert ,onbevoegdeJ lucht! 4. Maar lx vullen per (winter) dag Reuzebunker pakt voor 24 uur! DAVO 0.111. verkrijgbaar bij: D"~"'M,DDE™C, MIDAVAINE VAN ROON Langeviele 62 - Middelburg - telefoon 01180 - 2330 Davo-dealer voor VLISSINGEN: A T DDTTrri? Beursplein 9 - tel. 2791 Davo-dealer te DOMBURG: 01188-295 Davo-dealer te MIDDELBURG: Middelburg vOLLE MELK <Xt2? VOLLMILCH SCHOKOLADE Voor 25 cent VAN HOUTEN MIDDELBURG. Voor de economi sche politierechter te Middelburg ver- scheen gistermorgen een groot aantal landbouwers, welke ten laste was ge legd na 1 april jl. nog bladerbieten, voerbieten of bietenkoppen op het land te hebben gehad, terwijl een verorde ning van het Landbouwschap dit ver bood. Na een langdurig onderzoek heeft men gemeend de oorzaak te hebben gevon den van de vergelingsziekte, die in de jaren 1957 en 1959 zeer sterk optrad, maar in 1960 is weggebleven. Dienten gevolge nam het Landbouwschap de maatregel met de bietenkoppen. Een laatste waarschuwing werd in maart af gegeven. Niettegenstaande dit werd de verordening door vele Zeeuwse land bouwers overtreden. Een aantal van hen moest zich gisteren dan ook verant woorden. Zonder uitzondering werden de boeren door de economische politie rechter, mr. P. v. Empel, veroordeeld, ofschoon de vonnissen aanzienlijk lager waren dan de vorderingen van de offi cier van justitie, mr. T. Lebret. Noch tans maakten de verdachten bezwaar te gen de hoge boetes, die volgens hen toch eigenlijk onrechtvaardig waren. De klachten van de meeste landbou wers, die afkomstig waren uit Walche ren, Zuid-Beveland en Oost-Zeeuws- Vlaanderen, gingen bovendien uit naar het veelomstreden Landbouwschap zelf, dat de verordening ingesteld had. Enkele landbouwers hadden, om aan de maatregel nog een beetje tegemoet te komen, de bieten gekopt, maar voer den ter zitting aan dat bieten en man gels zodra zij gekopt zijn waardeloos worden. ,,Als ik vóór 1 april ga kop pen", zei een van de boeren, „kan ik mijn bieten wel weggooien". ,,Dus", antwoordde de economische politierechter, ,,wat de verordening aan de ene kant meent te winnen verspeelt zij aan de andere kant?" „Inderdaad, edelachtbare!" „Dan moet u toch echt niet bij mij zijn, maar bij uw or ganisatie, die terzake kundig is. Wij zit ten hier alleen om te kijken of de ver ordening al of niet wordt nagekomen. Maar bepraat u de hele zaak eens met uw organisatie", zei mr. Van Empel, die de boetes deed variëren van 25 tot 40 gulden. TERNEUZEN. Op de splitsing Vlooswijkstraat-Scholweg vond gister morgen een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door I.V.C. en een driewielige carrier bestuurd door B. M. v. L. uit Terneuzen. Door dat V. C. achteruit reed op de Scholweg om een uit de Vlooswijkstraat komende vrachtwagen door te laten botste hij op de carrier. Beide voertuigen liepen 1 schade op. TERNEUZEN. Tijdens de zitting van het kantongerecht te Terneuzen werd eindelijk de nu voor de derde maal behandelde zaak tegen de begra fenisondernemer J. S. W. uit Gent tot klaarheid gebracht. W. had op 26 maart (met zijn auto over de rijksweg 61 te Sas van Gent gereden en toen hij links de Westkade wilde oprijden had hij niet voorgesorteerd en dit niet tijdig door zijn knipperlicht aangegeven. Hierdoor was een achter hem rijdende personen auto, die hem wilde passeren, met hem in botsing gekomen. Mevrouw R. M. F. v. d. Z.-de T., eveneens uit Gent, die de personenauto bestuurd had, die ook fout was geweest omdat zij bij de splitsing niet mocht passeren, verklaarde dat W., toen zij reeds naast hem reed, plotse ling naar links draaide. Mr. Van Schenkenburg-van Mlerop achtte W. schuldig en eiste een boete van ƒ30 subs. 6 dagen. De verdediger, mr. De Rechter, wees er nogmaals op dat mevr. Van der Z. op dit ount niet had mogen voorbijrijden en door de zon was het mogelijk dat zij de knipperlich ten niet had opgemerkt. Daarom vroeg hij vrijspraak. Mr. Van der Belt oor deelde dat W. niet voldoende had opge let en vonniste ƒ25 subs. 5 dagen. Bij verstek werd de journalist J. M. J. v. d. V. uit Kortrijk veroordeeld fot 20 sub. 4 dagen. Deze had in mei met zijn 'auto over de Axelsestraat te Ter- neuzen gereden en bij de kruising Dok- weg-Zuidlandstraat had hij een reeds voorgesorteerde auto willen voorbij rij den, waardoor hij een aanrijding ver oorzaakte met een tegemoet komende auto. De kantonrechter noemde dit een ernstige overtreding. „Zeelieden zoeken steeds het water op", zo verdedigde mr. Van Noord de zeeman J. A. S. L. uit Melzele (Bel gië). L. reed op 2 april met zijn auto te Nieuw Namen en door een te grote snelheid was hij in een bocht de weg afgereden en na een waarschuwings bord en enkele bermpaaltjes te heb ben geveld in een sloot terecht geko men. De officier vond dat deze zee man belangrijk de koers was kwijt geraakt. De enkele glazen bier die hij had gedronken maakten misschien dat hij alles wat licht inzag, maar een boete van f 40 subs. 8 dagen werd hier op zijn plaats geacht. De kantonrech ter vond deze manier van rijden niet te tolereren en vonniste conform de eis. Op 9 augustus reed H. de C., vormer te Sluiskil, te Sas van Gent met een rijwiel met hulpmotor waarvan de rem op het achterwiel niet in orde was. Eis 20 sub. 4 dagen, uitspraak 15 sub. 3 dagen. De aanhangwagen van de auto van de koopman W. R. uit Zaamslag was op 1 augustus niet voorzien van goede stop lichten. Dit kostte hem 10 subs. 2 da gen. In de nacht van 15 mei was de vee- verzorger P. J. B. uit St. Jansteen de Gentsestraat te Clinge zo onvoorzichtig overgestoken dat hij door een scooter werd gegrepen. Bij de valpartij werden zowel B. als de scooterberijder gewond. Deze laatste zo ernstig dat hij vele we ken in het ziekenhuis moest worden ver pleegd. Verdachte was ten zeerste ver bolgen dat hij aan de rechtse kant van de weg was aangereden en het kostte de officier moeite hem ervan te over- tu-gen dat hij juist daar niet mocht lo pen. Eis 50 subs. 10 dagen. Mr. Van der Belt wees B. er nog eens op hoe ernstig de gevolgen van zijn onvoorzich tigheid wel waren geweest, maar ver laagde de geëiste boete tot ƒ40 subs. 8 dasen. Hoewel het op 1 april gebeurde was het voor de beurtschipper H. P. V. uit Sas van Gent toch geen aprilmop. Op de Westkade aldaar had hij bij het ver anderen van richting de weg naast hem niet vrijgehouden voor het achteropko mende verkeer. Verder was hem ten laste gelegd dat hij niet voldoende zou hebben voorgesorteerd en dat zijn rich tingaanwijzers niet goed werkten. De of ficier wees erop dat op linksafslaanden grote verantwoordelijkheid rust. Het niet voorsorteren achtte hij niet bewe zen maar de richtingaanwijzers waren inderdaad niet in orde. Hij eiste, tegen de niet verschenen V. ƒ70 subs. 14 da gen, voor het niet bewezene vrijspraak en voor het derde ten laste gelegde 20 subs. 4 dagen. De kantonrechter verlaag de de straf tot 60 subs. 12 dagen en 10 subs. 2 dagen. A. B. de M., zonder beroep, te West- dorpe had, toen hij op 2 juli met zijn bromfiets over de Julianastraat te Ter- neuzen reed, de weg voor een van rechts komende auto niet vrij gehou den. Eis 20 subs. 4 dagen, uitspraak ƒ15 subs. 3 dagen. „Met je vrouw zitten praten is op zichzelf zeer loffelijk, maar dit mag geen reden zijn om onachtzaam te zijn op het verkeer." Dit was het oor deel van mr. Van der Pelt tegen de landbouwer H. A. C. uit Groede. C. had, toen hij op 22 mei met zijn vrouw in de auto over de Zandstraat te Sas van Gent reed, door zijn pra ten niet voldoende rechts gehouden en bij de nadering van een vrachtauto niet genoeg uitgeweken, waardoor er een aanrijding was ontstaan en er een schade van 1000 aan deze vrachtauto was ontstaan. De officier achtte geen enkele verontschuldiging voor deze overtreding aanwezig en eiste een boete van 150 subs. 30 dagen. Hiermee was de kantonrechter akkoord. De vlasser H. V. uit St. Jansteen stond voor twee overtredingen terecht, n.l. hij had op 5 juli rijdende met zijn auto over de Tivoliweg te Hulst niet voldoende rechts gehouden en hij was op een kruising gestopt. V. verklaarde naar links te zijn gekomen om een autobus, die de hoek om kwam nog te kunnen ontwijken. Toen dit niet ging was hij gestopt. De officier oordeelde dat V. rechts had moeten blijven rijden en niet had mogen stoppen. Ook de buschauffeur G. J. M. de S. uit Graauw, die niet op de zitting was verschenen, achtte hij schuldig. Deze was zonder verkeersnoodzaak tegen V. opgereden. Tegen De S. eiste hij f 20 subs. 4 dagen. Tegen V. was de straf bij de uitspraak 15 subs. 3 dagen voor het niet rechts houden en vrijspraak voor het stoppen. De bejaarde A. v. D. uit Boschkapelle kreeg van de officier de goede raad om zijn fiets voortaan maar in de schuur te laten staan. Van D. had op 17 juli, toen hij op zijn rijwiel over de Zandstraat te Sas van Gent reed, niet voldoende rechts gereden en bij de nadering van een bromfiets niet uitgeweken, waardoor er een aanrijding was ontstaan. Mr. Van Schenkenburg-van Mierop eiste f 40 subs. 8 dagen. Dit werd bij de uitspraak 25 subs. 5 dagen. AARDENBURG De situatie van het Kaaiplein opgenomen in de her ziening van het wederopbouwplan Aar denburg werd door de raad met twee stemmen tegen aanvaard. Tegenstem mers waren de heren P. G. Lampo en C. C. J. Verbeke (kvp). De heer R. O. Buyck (kvp) stemde blanco. De stem ming vond plaats na een vrij levendi ge discussie waarbij de voorzitter op merkte dat er bepaalde sentimenten in het spel waren. De voorzitter be klemtoonde dat uitsluitend de gemeen tebelangen een rol in de voorstellen mogen spelen. Het is de bedoeling, aldus de voorzitter, de outillage van de gemeente te verbeteren en het Kaai plein verkeerstechnisch volkomen aan te passen aan de behoeften van het verkeer en het plein attractief te ma ken voor de toeristen, "nderdaad, aldus de voorzitter, zijn er enige bezwaren ingekomen tegen het plan. Deze be- GOES. - De Kon. Ned. Maatschappij voor '!??"s,£hrifte.n onderstrepen geheel_ de Tuinbouw en Plantkunde afd. Goes hield vrij dag en zaterdag een onderlinge bloementen toonstelling. De uitslagen luiden: Groep Kamerplanten. 2e prijs met 25 punten mevr. de Bourggraaf- Wilhelminadorp, 2e prijs met 25 punten D. Jansen, Wilhelminadorp. Vrije inzendingen dahlia's en afgesneden bloemen. Ie prijs 29 punten J. A. van der Guchte Goes. Ie prijs 27 punten P de Jonge Goes, le prijs 27 pun ten M Rijk Goes, 2e prijs 25 punten M Ha- rinck Goes, 3e prijs 23 punten P. Hermes Goes, 3e prijs 23 punten C. Landman Goes, 3e prijs 22 punten A van der Kuijl Goes, 3e orijs 21 punten P. Boudeling Goes. Prijsvraag 2x5 dahlia's bloemen, le prijs en wisselbeker M J. Priester Goes, 2e prijs Kr. Goudzwaard Goes, 3e prijs P van Paas- sen Goes. 's Avonds hield de heer M. Eversen een demonstratie hoe en op welke manier kleinere en grotere bloemstukjes kunnen worden ge maakt van eigen bloemen en bessetakken. Hiervoor bestond goede belangstelling. De afdeling Kanelle-Biezelinge en omgeving van de N.F.O. heeft zaterdag middag een excursie gemaakt naar het fruitbedrijf van de heer J. M. van Vos sen in Nieuw Vosmeer op Tholen. Er was voor de Kapelse fruitkwekers veel te genieten op dit moderne fruitbedriif waar een keur van kwaliteitsfruit aan de bomen hangt. onhoudbare toestand. Besloten werd in principe ten behoeve van de bouw van een nieuwe boerenleenbank de grond waarop zich thans de noodwoning van de heer Roets bevindt in eigendom over te dragen aan de boerenleen bank. EE DE De subsidieaanvraag van de Bond tegen het vloeken werd op voorstel van B. en W. afgewezen. Me vrouw E. J. V. der Broecke-de Man zei dat het haar opgevallen is dat er vooral op het sportterrein en de tennis banen vreselijk gevloekt wordt. Zij vond dat hier iets tegen gedaan moet worden. Zij vond het heel jammer dat dit juist op de sportterreinen plaats moest vin den. De voorzitter werd door de raad be noemd tot vertegenwoordiger in nes bestuur van de commissie b.l.o. onder wijs in W.Z. Vlaanderen en in de commissie regelende het vervoer van de ze b.l.o. leerlingen. Wethouder A. 1. Catsman werd benoemd tot plaatsver vanger in beide functies. De raad kon zich verenigen met de autovergoeding- regeling voor de burgemeester. De raad kende 1000 gulden toe voor de tot s*ar^VoTr>?rig van het 100 procentplan van de P.Z.E.M. gevitamineerd is het ideale voedsel voor Uw kat. Bevat alle noodzakelijk* voedingsstoffen Naar keuze met vlees en vis Per pak van 1 gram 40 cl 41- Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw ge zondheid. Het is het voor lichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maatschap pij tot Bevordering der Ge neeskunst. Bijna alle Ne derlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijkervaring ver tellen in begrijpelijke taal hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur Thuis be vordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bijzonder interessante nummer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 postzegels extra gefrankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0,90 over te schrijven op postreke ning nr. 121000 met op het ,,bij"-strookje dezelfde aan tekening. Bouwverbod Nieuwe Markt Het hoofd van het gemeentebe stuur van Vlissingen brengt in gevolge artikel 35, lid 5, der Woningwet ter openbare ken nis, dat het besluit van de raad van l september 1961, nr. 16, tot vaststelling van de „Verorde ning, houdende verbod tot aan bouw of herbouw van gebou wen op de in de omgeving van de Nieuwe Markt gelegen gron den, waarop een straat of plein is geprojecteerd (Bouwverbod Nieuwe Markt)" ter gemeente secretarie, 2e afdeling, voor een ieder ter inzage is gelegd. Vlissingen, 4 september 1961. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. 4(- Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe het zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het' gebied van amateurfo tografie, electronica en dé verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een Briefkaart met 0,90 post zegels extra gefrankeerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus 955, Rot terdam met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt U een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0,90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Rectificatie De OPPERVLAKTE van de BUNGALOW m. tuin etc. te Kapelle, op 2 dezer de ten ver koop aangeb. bedraagt: rb 11 are. Goes, 6 sept. '61. Klok- str. 3, tel. 01100-5656. Mr. J. G. v. d. Burgt. PM is de Nederlandse uitgave van het bekende Amerikaanse maandblad POPULAR MECHANICS. Het is bestemd voor mensen met een brede algemene belangstelling, in het bijzonder voor de romantiek van wetenschap en techniek. Lees het bijzonder interessante nummer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken, boek en tijdschriftenhondel. Nr 1 van 4 DAVO-stappen maakt koBenstook opeens 50.-totl00.-goedkoper! Nootjes 5 f 7.- per mud 1. Davo kolenhaardenspeciaal voor nootjes 5Dat scheeltKosten per mud f 5f 6.- minder dan nootjes 3. f 2.- f 3.- minder dan nootjes 4. Maar: stookwaarde gelijk! Besparing op 3-tjes: ca. f 100.-! Op 4-tjes: ca. f 50.-. 2. Brandt een kolenhaard alléén van voren? Bij Davo brandt - nieuw! - het vuur rondom! Dus vuur 2x zó groot, dubbele warmte, beter klimaat. Het 'voorste vuur'- straalt, het 'achterste vuur' stuwt warme lucht de kamer door! 3. Asbesfgrafiet sluit deuren en vulklep' her metisch af - als een kluis! Nooit valse trek! En... via fij nregel-rozet precisie-toevoer van lucht. Daar om: nachtstand maar 1 cent per uur! Daarom: van 'stil' op 'vol' in 10 minuten! 4. Davo's reuze-bunker! Pet dag maar lx vul len! In voor- en naseizoen ééns in 3 dagen. Maar er is méér. stookcomfort! Geen sintels (rooster- koeling). Geen stof (asgeleiders). Fout stoken uitgesloten (één-knops-bediening). De beproefde Dam kolenhaarden zijn goedgekeurd door de Sticht, Vaste Brandst, (Valra keur) en de Ned. Ver. van Huisvrouwen. 5 jaar garantie op roosterwerk. Bezoek morgen uw dealer voor de zuinigste winter van uw levtn! Davonette. Cap. bij nootj'es 5: 15.500 kcal/u. Bij nootjes 4: 18.000. Met vloerplaat f 485.-. Andere Davo's: Nieuw! Davolita kolenconvector. Cap. bij nootjes 5: 13.200 kcal/u. Bij nootjes 4: 15.500. Met vloerplaat f 415.-.' Davo-Brandaris. Cap. bij-nootjes 4:13.500 kcal/u. Klassiek model moderne constructie, f 350.-. P.S. Mocht de Davo-van-uw-hart tijdelijk bij uw winkelier zijn uit verkocht, wacht dan even als het kan (een Davo Is het wachten waard!) I krijgt U bij van Houteu de beste reep. Kies uit volle melk, puur of melk hazelnoot. ADVERTEREN DOET U PAS GOED. ALS U HET VAAK EN REGELMATIG IN HET DOET.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 15