DUBBELE HAAGSE ZEGE IN RONDE VAN SAS kareli CHARMANT Britse equipe eerste ui landen wedstrijd Erilca Terpstra en Wim van Spingelen finishten als eersten Op CHIO te Rotterdam NA FELLE STRIJD MET WEST-DUITSLAND R „Middelburg" bleef oudere Zeeuwen de baas (2-0) VCK verdiend maar moeizaam naar 4-2 zege op SVD Maandag 4 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Groot zwemmersveld van start Bert v. d. Bom won ronde van Cadzand Stijf en Stram? Nu bier dbn daar? Monsterzege van Hoek op Bruse Boys Serenade burgemeester van Westerschouwen Winst voor dames Winkel en Kok in Duitsland Oriëntatierit op de fiets BEREDEN POLITIE VERLIET HAAMSTEDE Parcours moeilijk maar fair Beter Verdrongen Dichtste bij Bromfiets op vlasauto Intrede ds. Van Hamel Middelburg V-Yerseke III werd 2-2 gelijkspel Y oetbaluitsla gen van zaterdag Zomeravondvoetbal Rayon Terneuzen Margaret White (17) bedwong Kanaal SAS VAN GENT. Erika Terp stra en de heer W. van Spingelen behaalden bij de vijftiende ronde van Sas van Gent, het traditionele Internationale sportgebeuren, ge organiseerd tijdens de Sasse ker misdagen, voor hun Haagse club H.Z. en P.O. door het bezetten van de eerste plaats bij de dames en de heren de clubprijs. Mej. Terpstra legde de 2000 me ter lange ronde af in 31 min 51 sec, terwijl haar mannelijke club genoot er 28 min 41 sec voor nodig had. Aan de start verschenen 51 heren en 44 dames, waarvan de dames het eerst van start gingen. Reeds dadelijk na het vertrek haastten de prominenten zich aan de kop te groeperen, aangevoerd door mej. Terpstra. Reeds bij de noor delijke rónding had Erika zich schitte rend losgezwommen, ze had toen al een voorsprong van ruim 50 meter. Bij het passeren van de brug, zo ongeveer half course bleek, dat de Haagse zwemster onbetwist met een rustig tempo haar overwinning tegemoet zwom. Met een ruime achterstand werd de brug achter eenvolgens gepasseerd door B. Groene- veld (S.U.R.A.E., Breda), N. Verbeek (Krabben, Bergen op Zoom)E. de Vis ser (Luctor, Middelburg), M. Kingmans (Luctor), Th. v. d. Heuvel (Schelde- stroom, Breskens), I. Stadhouders (Luc tor), C. Melieste (Bruinvis, Sas van Gent), W. de Bruijn (Bruinvis), C. Le vering (Zeehond, Vlissingen) allemaal deelneemsters, die hun positie min of meer tot het einde wisten te behouden. Erika finishte met een tijd van 31 min 51 sec, ruim 5 minuten voor B. Groe- neveld (S.U.R.A.E., Breda), die tweede werd. De verdere klassering bij de dames was: 3. E. de Visser, Luctor, Middel burg, 37 min 34 sec, 4. M. Kingmans, Luctor, Middelburg, 37.46, 5. T. Daalhui zen, S.Z.V.. Souburg, 38.08, 6. Th. v. d. Heuvel, Scheldestroom, Breskens 38.24, 7. I. Stadhouders, Luctor, Middelburg, 39.40, 8. C. Melieste, Bruinvis, Sas van Gent, 39.42, 9 W. de Bruijn, Bruinvis, Sas van Gent," 41.04, 10. C. Levering, Zeehond, Vlissingen, 41.25, 11. S. Ver gouwe, Scheldestroom, Breskens, 42.19, 12. M. van Vooren. Bruinvis, Sas van Gent, 42.55, 13. E. Francke, S.Z.V., Sou burg, 43.10, 14. M. Wijnacker, Bruinvis, Sas van Gent, 43.17, 15. M. Vergouwe, Scheldestroom, Breskens, 43.19, 16. A. Zegers, Scheldestroom, Breskens, 43.34, 17 J. de Blaeij, Schelde, Terneuzen, 43.46, 18. J. de Blonde, Zeehond, Vlissin gen 43.56, 19. F. Calliber, Luctor, Mid delburg 44.00, 20, E. Doolaege, Starters, Aardenburg, 43.09. Bij de heren is fel en lang gestreden, het werd een spel van jagen en ge jaagd worden. Bij de eerste ronding was eigenlijk niet meer sprake van een kopgroep. Van Spingelen had toen reeds een kleine voorsprong weten te behalen, nagezeten door het duo Ingenluijff en M. de Pooter, resp. H.Z. Se P.C. en Schel de. Bij het passeren van de burg, half weg het parcours was Van Spingelen 25 meter uitgelopen op De Pooter en Ingen luijff, die op hun beurt op een 80 tal meters gevolgd werden door W. v. Krui- ningen (Luctor) en deze weer op 20 me ter gevolgd door B. Völwerk (Luctor) en P. v. d. Heuvel (Scheldestroom) waar achter een vrij dicht bezet veld volgde. Na de brug ontbrandde het gevecht om de eerste plaatsen pas in volle he vigheid. Ingenluijff en De Pooter werden teruggedrongen. Van Kruiningen, Völ werk en Piet van den Heuvel moesten ruimen voor Beijering, Van Hemert en v. d. Akker, die resp. naar de vijfde en zesde postie werden terugverwezen. Beijering, op de hielen gevolgd door Van Hemert zetten de vluchteling Van Spingelen verbeten na, maar konden hem in het parcoursgedeelte, wat hen nog van de finish scheidden niet meer tot de orde toepen. W. van Spingelen (H.Z. P.C., Den Haag) finishte in 28 min 41 sec. als eerste voor Beijering (Zwemver. Tiel, te Tiel), die een tijd van 29 min 22 sec haalde. De verdere uitslag was als volgt. 3. H. van Hemert, S.U.R.A.E., Breda 29.41, 4. C. van Akker, U.Z.S.C., Utrecht, 29.43, 5 M de Pooter, Schelde, Terneuzen 31.44, 6. R. A. C. Ingenluijff, H.Z. P.O. Den Haag, 31.47, 7. Berends, Njord 59, Haarlem 32.35, 8. B. Volwerk, Luctor, Middelburg, 34.05, 9. W. van Kruiningen, Middelburg 35.08, 10. J. Vierhout, Njord 59, Haarlem, 35.16, 11. H. Pouw, L.Z.C. CADZAND. Dank zij zijn sterke eindspurt heeft Bert v. d. Bom zater dag in Cadzand een nieuwe triomf ge vierd. In deze course voor nieuwelingen hebben de Zeeuwen Kosten en Hoger- land zich weer uitstekend geweerd. De grote animator was echter wel Bren- gel uit Dordrecht die na diverse ver geefse vluchtpogingen ten slotte dertien ronden voor het einde een bres wist te Slaan. Hij hield zijn solo tien ronden lang vol maar werd toen in de kraag gegre pen door De Rooy en de agressief rij dende Kosten en Hogerland. Toen deze aansluiting tot stand kwam versaagde men even om door te gaan zodat ook het grootste gedeelte van het peloton nog kans zag aan te haken. In de eindsprint scheen Kosten aan vankelijk hoge ogen te zullen gooien maar moest toch het hoofd buigen voor V. d. Bom. De Zeeuw van Koeveringe uit Schore leed reeds in de 4e ronde bandbreuk. De uitslag luidt: 1. B. v. d. Bom ('s-Gravendeel) 70 km in 1 uur 56 min. 2. D. Kosten (Kapelle), 3. R. Hoger land (Kapelle), 4. P. van Dongen (Ma de), 5. W. de Rooy (Halsteren), 6. C. Minneboo (Heenvliet), 7. C. Kools (Os- sendrecht), 8. P. Breugel (Dordrecht) 9. J. Veraart (Ossendrecht), 10. C. Veerman (Oudelande). Advertentie Heem Kruschen en Uw pijnen verdwijnen. pijnen schuld. In vele gevallen van rheumatlsche krijgt ons wisselvallig klimaat de Maar vaak is de oorzaak onzuiver bloed Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, ondervindt al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan. Naar mate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stro men. Onzuiverheden daarin krijgen geen kans meer. want ze worden langs natuur lijke weg afgevoerd. En daarmede ook de oorzaak van Uw rheumatische pijn. Leiden, 35.19, 12. P. v. d. Heuvel, Schel destroom, Breskens, 35.31, 13. P. Rotte, Luctor, Middelburg, 35.44, 14. J. B. de Caluwé, Bruinvis, Sas van Gent, 36.29, 15. N. van Ooster, Njord 59, Haarlem 36.36, 16. L. de Kok, De Krabben, Ber gen op Zoom 36.37, 17. L. Bouwense, Luctor, Middelburg, 36.51, 18. K. v. d. Male, S.Z.V., Souburg, 37.02, 19. B. van Remortel, N.Z.C. 1921, Nijmegen, 37.31, 20. I. Cappaert, Bruinvis, Sas van Gent, 37.32. Na de wedstrijd reikte de heer M. L. Remerij, voorzitter van Bruinvis, de prijzen uit. Zo kreeg mej. E. Terpstra de wisselbeker, die ze ook in 1959 een jaartje bij zich mocht hebben; voorts kreeg ze een persoonlijke beker. Mej. E. de Visser kreeg de wisselbe ker voor de eerste Zeeuwse dame en mej. C. Melieste de wisselbeker voor de eerste Bruinvis-dame. W. van Spingelen ontving uit handen van de heer Remery de wisselbeker als winnaar, de wisselbeker voor de eerste Nederlandse heer en een persoonlijke beker. De heer J. B. Caluwé verwierf de wisselbeker voor de eerste Bruinvis heer en de heer M. de Pooter de wissel beker voor de eerste Zeeuwse heer. De heer H. Malfait, (De IJseberen uit Ant werpen), kreeg de wisselbeker voor de eerste Belgische heer toegewezen. De heer J. Beijering, Zwemvereniging „Tiel" is met zijn eer volle tweede plaats en zijn gunstige tijd een ernsti ge kandidaat geworden voor de „Zwem- kroniek Wisselbeker". De negen na de eerste prijswinnaars geklasseerden, zo wel bij de heren en de dames mochten HOEK. De Bruse Boys hebben wei nig plezier gehad van hun trip naar Zeeuws-Vlaanderen om tegen Hoek hun eerste voetbalwedstrijd in de eerste klas se van het zaterdagmiddagvoetbal te spelen. Hoek was een klasse beter en won met dubbele cijfers: 100. Toen linksbinnen De Biaay in eerste minuten de stand op 1—0 bracht was al te zien dat Hoek fors zou gaan winnen. Toch bleef de schade voor de Bruinis- sers voor de rust tot een 30 achter stand beperkt. Doelpunten werden ge scoord door rechtshalf De Fouw en mid- voor Buyze. Na de rust was het al na enkele mi nuten dat Buyze met een fraaie kopbal de stand op 4—0 bracht. Dieleman scoor de na een kwartier 5—0. Acht minuten later schoot deze speler het leer tegen het net waarna de terugspringende bal door De Blaay in de touwen werd ge werkt: 60. De resterende treffers wer den gemaakt door Dieleman (2x), Van der Lyke en Buyze. HAAMSTEDE. Ter gelegenheid van het 30-jarig ambtsjubileum van de burgemeester, bracht de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" onder de lei ding van de directeur, de heer J. v. d. Weel, een serenade. Een en ander trok veel bekijks want de Kon. Harm, met drumband begon reeds in het dorp waarna naar de woning van de jubila ris werd gemarcheerd. De burgemees terswoning bood een sprookjesachtige aanblik, want de gemeentewerklieden hadden in de tuin en rond de woning voor een feestelijke verlichting gezorgd. Nadat enkele nummers waren gespeeld nam de voorzitter van de Kon. Harm, de heer H. P. Verton het woord en sprak de jubilaris in hartelijke bewoor dingen toe. De burgemeester dankte de „mu ziek" voor het gebodene en bood op zijn beurt de gouden kroontjes op de mouwen van de uniformen aan. Deze kroontjes brengen het prédicaat „ko ninklijke" tot uitdrukking. Het bleef niet bij de kroontjes want de burge meester zegde nog een instrument toe en „iets" voor de drumband. Niet te verwonderen dat een en ander met ge juich werd ontvangen. Het was nog ge ruime tijd gezellig aan de Kloosterweg waar de muziek haar beschermheer op muzikale wijze haar hulde tot uiting bracht. MüNCHEN Dit weekeinde hebben de Amerikaanse meisjes voor het laatst gezwommen tijdens hun toernee door Europa. In Heidelberg waren er twee Nederlandse overwinningen te noteren: Korrie Winkel en Gretta Kok zorgden daarvoor. De Groningse zegevierde in 1 min 11 sec op de 100 meter rugslag. De tweede plaats voor de Amerikaanse Nina Har- mar in 1.12. Gretta Kok bleek de snelste op de 200 meter schoolslag. Haar tijd was 2.54,5. De Westduitse Hoffmann werd tweede in 2.57,8. Nancy Kanaby (V.S.) werd eerste op de 100 meter vrije slag in 1.03,4. De der de plaats was voor Ineke Tigelaar in 1 min 4,6 sec. Op de 200 meter was de zege voor Carolyn House (V.S.) in 2.20. Cor- rie Schimmel werd in 2.28,4 vierde. Ca rolyn Wood bracht de 100 meter vlinder slag op haar naam. Ze won in 1.09,3. Atie Voorbij werd derde in 1.13,4. De 4 x 100 meter wisselslag was voor de Amerikaanse ploeg, die bestond uit Nina Harmar, Jean Aim Dellekamp, Ca rolyn Wood en Chris von Saltza, in 4 min 50,1 sec. Korrie Winkel, Gretta Kok, Atie Voorbij en Ineke Tigelaar werden in 4.59.6 tweede. In München waren het afgezien van de 100 m schoolslag (I. Martha Hofmann in 1.21.7 en 2. Gretta Kok in 1.22,-) alle maal Amerikaanse overwinningen op de voornaamste nummers. De uitslagen waren hier: 100 m vrije slag: 1 Nancy Kanaby 1.03.4; z Ineke Tigelaar 1.04.7. 200 m vrije slag: 1 Rabyn Johnson 2.13.2: 2 Carolyn House 2.19 0; 3 Corry Schim mel 2.27.3; 100 m schoolslag: 1 Martha Hof mann 1.21.7; 2 Gretta Kok 1.22.0; 100 m rug- lag: 1 Nina Harmer 1.11.4; 2 Korrie Winkel 1.11.4: 10O m vlinderslag: 1 Becky Collins 1.09.9; 2 Nancy Kanaby 1.11.8. KOUDEKERKE. De Gereformeer de Jeugdcentrale organiseerde zaterdag middag een oriëntatierit op de fiets waaraan door ongeveer tachtig jongens en meisjes werd deelgenomen. Na de rit kwamen de jongeren op de speelwei in Lammerenburg bijeen waar zij in de open lucht aanzaten aan een koffietafel. Het verdere deel van de avond werd ge vuld met allerlei spelen. Met deze mid dag werden de zomeraktiviteiten beslo ten. uit handen van de voorzitter een medail le in ontvangst nemen. De overige deel nemers zullen een herinneringsmedaille toegestuurd krijgen, voor zover bij de dames het parcours binnen de 50 minu ten werd afgelegd en bij de heren bin nen de 45 minuten. Er waren twee da mes, die meer dan 50 minuten nodig hadden en negen heren, die hun tijd overschreden. Advertentie TUSSEN NEUS EN LIPPEN 20 X KWALITEIT VOOR F 1.- Erika Terpstra en Wim van Spingelen, beiden van HZ en PC uit Den Haag, die respectievelijk bij de dames en de heren beslag legden op de eerste plaats in de ronde van Sas, die zaterdagmid dag vetfzwommen werd. HAAMSTEDE. De toenemende mensenmassa's aan de stranden in de afgelopen jaren had tot gevolg dat het normale politieapparaat het niet meer aan kon. Vooral het toezicht op de stran den had veel moeilijkheden doordat de ze stranden een enorme lengte hadden. Een lengte die veel te groot was om te voet surveillerend af te leggen. Reeds 6 jaar geleden werd toen al overeen ge komen om de Bereden Groep uit Was senaar in te schakelen. Deze konden zich gemakkelijk te paard over het strand begeven en door hun wat hogere zit hadden de wachtmeesters een dui delijke blik over wat er zich op het strand en vlak aan de zeekant afspeel de. Strandbewaking was dan ook de opdracht waarmee de laatste 6 jaar telkens 3 wachtmeesters met hun trou we viervoeters hierheen kwamen. De wachtmeesters met hun viervoe ters zijn een begrip geworden op het Westschouwse strand en ze stonden veel vreemden op hartelijke en sponta ne wijze te woord om inlichtingen te verschaffen. Af en toe werden wel eens vermaningen uitgedeeld en werd een te ver gegane zwemmer eens teruggeroe pen, doch over het algemeen was al leen de gedachte bij de vreemden dat de „Bereden" er was genoeg om geen overtredingen te begaan. Ook voor de eigen mensen was de strandpolitie een graag geziene gast en reeds vele vriend schapsbanden werden gelegd. Gisteren vertrokken de drie wacht meesters weer naar hun basis te Was senaar. Voor de 6e maal reeds was hier wachtmeester De Haan, die zijn ronde deed op Oscar; voor de 3e maal reed Wachtmeester Jaket zijn Ogula door de duinen en over het strand, terwijl wachtmeester Van Leeuwen hier voor het 2e jaar was. Hij bereed Ascot. In een oude gemeenteschuur vonden de die ren een tijdelijk onderdak, terwijl de manschappen bij particulieren in „pen sion" waren. Ook was het hun opge vallen dat het dit jaar ondanks veel minder zonneschijn veel drukker was dan vorige jaren. Wanneer in 1962 deze sympathieke manschappen weer hun opdracht aan onze kust zullen komen vervullen, zal iedereen, vreemdeling of burger, hen weer in hun dagtaak zo veel mogelijk helpen door zich te gedra gen zoals het behoort. Van een onzer verslaggevers OTTERDAM. In tegenwoordigheid van prins Bernhard en prin ses Beatrix, die met prinses Irene ook zaterdag aanwezig waren, is gisteren de veertiende CHIO te Rotterdam besloten met de landen- wedstrijd, die, meer dan de laatste jaren het geval is geweest, de ruim tienduizend toeschouwers heeft geboeid tot het ogenblik, waarop de laatste ruiter de ring had verlaten. Het was een grandioos concours waarin vooral de ploegen van Groot Britannië en West-Duitsland elkaar de overwinning betwistten. Tenslotte werd de jeugdige Britse equipe met slechts een verschil van een kwart strafpunt winnaar. Naast de waardering voor de uit stekende prestaties van de jonge Engelse ruiters en amazones past een woord van lof aan het adres van de heer Jurgens, die voor deze landen- wedstrijd een mooi parcours bouwde, dat weliswaar moeilijk, doeh dat door zijn goede aanlooplijnen bijzonder fair was. Dat bleek vooral uit de verrich tingen van de deelnemers, van wie er nagenoeg niet een in moeilijkheden kwam, ook al bleef het aantal foutloos gereden parcoursen beperkt tot zeven van de veertig omlopen, De Belgische equipe opende de rij en mede doordat een tweetal paarden kreu pel was geworden, bleven de prestaties van onze zuiderburen beneden de maat. Zelfs zó, dat zij zich na de eerste ronde terugtrokken. De Duitsers deden het heter. Met een foutloos parcours van Schridde (Fu-gosa) en parcousen van vier fouten van Schoc- kemöhle (Ferdl) en Sönsken (Tamino) kwamen zij, met een kwart stralpunt we gens tydoverschrijding van laatstgenoem de. op 8,25 strafpunt. De Ieren kwamen in de eerste ronde met een totaal van 12>,4 strafpunt uit de strijd, dankzij een foutloos parcours van S. Hayes met Good Bye (Vi strafpunt voor tijdoverschrijding)vier fouten van T. Brennan met Kilrush en acht straf- punten van L. Fitzpatrick met Hi So ciety. combinaties hadden een alleszins nor maal verloop. Irene Jansen liet met Icare F1I een weigering, een afgeworpen hindernis en een strafpunt voor tijds overschrijding noteren, hetgeen een to taal van acht strafpu-nten opleverde. De heer Gruppelaar reed met Incompris een uitstekend parcours; er werd slechts één fout gemaakt en zo kwam hij op vier strafpunten. Tjeerd Velstra begon met The Honest Man uitstekend, tot aan de sloot, maar daar ging het mis en de twee resterende hindernissen werden eveneens afgeworpen. Met 2(4 strafpunt voor tijdsoverschrijding kwam hij in to taal op HVz strafpunt. Daarna volgde voor de meesten van de duizenden toeschouwers een grote te leurstelling. Anton Ebben, gemeten naar z(jn prestaties in de voorgaande dagen, gedoodverfd als de beste Nederlander in dit concours, reed met Bajazzo een zeer ongelukkige wedstrijd. Tot vijf maal toe sloeg Bajazzo met de achterhand een hindernis af; dat kostte twintig strafpun ten. Het totaal van eerstgenoemde drie Nederlandse combinaties kwam zodoende op 26)4 strafpunt. (De prestaties van de beste drie ruiters telden.) Italië beëindigde de eerste ronde met een totaal van zestien strafpunten, die werden bijeengesprongen door kapt. d'Inzeo met Sunbeam (4), It. Todini met Canio (8) en kapt. Bertoli met Pago- ra (4). De Britse equipe, die niet alleen uit muntte door haar fraaie stijl van rijden, maar ook door haar goede prestaties hield haar aantal beperkt tot acht strafpunten. Peter Robeson met Firecrest reed fout loos, waarna Lady S. Fitz Alan Howard met Oorskeit en Dave Broome met de machtige Sunsalve elk vier strafpunten opliepen. In de tweede ronde is er niet veel ver- De verrichtingen van de Nederlandseandering in de stand gekomen, behalve David Broome, die als laatste deeU nemer voor Groot-Britannië in de landen, wedstrijd startte. Toen hij, gezeten op Sunsalve, uilgereden tms, bleek zijn equipe de grote strijd te hebben gewonnen. dan dat de Italianen de Ieren van de der de plaats verdrongen na foutloze par coursen van d'Inzeo en lt. Todini. Voor een opvallende gebeurtenis zorg de de Nederlandse equipe, die in de tweede manche de beste prestatie lever de. De heer Gruppelaar met Incompris reed foutloos en Ant. Ebben, die liet zien dat hij veel beter kan, bracht Bajazzo eveneens zonder fouten over de finish lijn. Wel kreeg hij driekwart strafpunt wegens tijdsoverschrijding. Bij deze som van driekwart strafpunt kwamen slechts nog vier en driekwart strafpunt voor Tj. Velstra, die zich met The Honest Man ook van zijn beste zijde liet zien. De ach terstand in de eerste ronde was evenwel te groot om de vijfde plaats te kunnen ontlopen. De Britten kwamen andermaal op acht strafpunten en daar de Westduitsers er een meer (9) lieten noteren, was het dui delijk dat toen David Broome met Sun salve als laatste deelnemer met vier strafpunten door de finish ging, Groot Britannië de landenwedstrijd had gewon nen met een totaal van zestien straf punten. Wést-Dultsland werd met 17,25 strafpunt tweede, Italië met 24 strafpun ten derde, Ierland met 24,5 strafpunten vierde en Nederland met 32 strafpunten vijfde. Vier uur lang vergde zaterdagmiddag de strijd in het' springconcours om de Grote Prijs van de Stad Rotterdam en pas daarna mocht als glorieuze winna res de jonge, overgelukkige Engelse ama zone Valery Clark uit handen van prin ses Beatrix de door koningin Juliana be schikbaar gestelde zilveren medaille in ontvangst nemen. Dit gebeurde na een prachtige en span nende finale waartoe, na een foutloos ge reden parcours in een eerste ronde van liefst 68 deelnemers, vijftien combinaties konden worden toegelaten. Merkwaar digerwijze moest in de barrage Valery Clark met Atalanta het spits afbijten. De combinatie deed dat op een voortreffe lijke manier. Even nog geleek het mis te gaan toen Atalanta op een dubbele oxer in moei lijkheden kwam, doch tot ieders verba zing en bewondering zette het paard zich juist op de palen af in stede van deze af te werpen, met als resultaat dat de hindernis in stand bleef en geen straf punten behoefden te worden genoteerd. Het werd een foutloos parcours en naar mate de strijd vorderde bleek dat nie mand deze prestatie kon evenaren. Het dichtst daarbij kwam nog de En gelse mej. Broome met Bess die welis waar de hindernissen zonder fouten MIDDELBURG. Het was zater dagmiddag misschien iets teveel ge vergd van elf voetballers van al dicht tegen de middelbare leeftijd om het tijdens de warmte die deze middag korte tijd heerste het te moeten op nemen tegen het eerste elftal van Middelburg. De veelal niet zo slank meer zijnde veteranen bewogen zich niet bepaald snel over de grasmat, wat nu juist wel het geval was bij de eerstelingen van „Middelburg", een stel kwieke jongens, dat zijn uiterste best deed het de „oudjes" zo lastig mogelijk te maken. Nu ja, uiterste best was wellicht wat teveel gezegd. Ook het standaardelftal van Middel burg ondervond last pan de warmte en zo ontspon zich een strijd die aller minst gespeend was van tamheid. Het werd een gemoedelijk partijtje voet bal, waarin de echte Middelburgers met 20 de baas bleven over de „keien" van vroeger, die nu met el kaar nog luisterden naar de schone naam „Oud-Zeeuws elftal". Na enkele vergeefse pogingen om doel man Moens te doen vissen kwam na on geveer een half uur het eerste doelpunt. Rechtsbinnen Hendrikse, een van de ac tiefste voorwaartsen van de gastheren, loste vanaf de rechtervleugel een diago naal schot dat Moens te machtig was. De doelman had echter weinig schuld aan de treffer, omdat hij misleid werd door een verdedigingsfout van een van zijn backs (10). De oud-Zeeuwse middenvoor, Jampie van der Sluis, eens gevreesd om zijn harde en trefzekere kogels, testte een enkele keer keeper Houtepen op zijn SOUBURG. Ter hoogte van de grens met Middelburg op de Nieuwe Vlissingseweg is zaterdagmorgen in al le vroegte, omstreeks half vijf, in de dichte mist (het zicht was ongeveer 90 meter) een ongeluk gebeurd. Een bromfiets, bestuurd door de heer J. H. uit Middelburg, die op de linkerhelft van de rijweg in de richting Middel burg reed botste tegen een met vlas be laden vrachtauto, bestuurd door A. M. uit Cadzand. De bromfietser werd te gen het wegdek .geslingerd en bleef be wusteloos liggen. Een Vlissingse arts die eerste hulp verleende achtte over brenging naar het Gasthuis in Middel burg noodzakelijk. H. liep een zware hersenschudding en een hoofdwonde op. De bromfiets werd zwaar beschadigd. VLISSINGEN. In de naiddagdienst van zondag werd in de Doopsgezinde Kerk te Vlissingen ds. Van Hamel be vestigd. Na een vakature van ongeveer een jaar heeft de Doopsgezinde Gemeen te in de Scheldestad weer een eigen predikante welkom mogen heten. Ter gelegenheid hiei-van werd zij na haar intredepreek met tekst uit de brief van Paulus aan de Efeziërs toe gezongen door enige jongens en meis jes. De Heer Rem, voorzitter van de Ker- keraad, richtte zich met een harte lijk welkomstwoord tot haar, welk voorbeeld door velen gevolgd werd. Met name noemen wij hiervan ds. Van Beek van de Vrijzinnig Hervormde gemeente, ds. Kloosterman, Hervormd predikant te Vlissingen, namens de Centrale Kerkeraad en het Convent van Vlissingse Predikanten, die beiden een voortzetting wensten van de goede ver standhouding, die steeds tussen ver schillende gemeenten geheerst heeft, ds. Bakker, predikante Doopsgezinde ge meente te Middelburg en de Heer Bos. Mevr. Ahn-Appel verwelkomde in haar functie van voorzitster van de Fe deratie Doopsgezinde Zusterkring als laatste de nieuwe predikante, waarna de gemeenteleden in staat werden ge steld persoonlijk ds. Van Hamel te gaan begroeten in het voorportaal van het kerkgebouw, waar ter gelegenheid van deze bevestiging thee werd rondge bracht. overigens matige kwaliteiten, maar be speurde daarbij dat hij nog beter moest schieten om inderdaad kans te hebben. In de tweede helft voegden de Mid delburgers nog een tweede doelpunt aan de score toe. Jan Bostelaar was de ma ker ervan. Hij loste van grote afstand een verrassend schot waar Moens geen raad mee wist. Beide partijen zwoegden nog voort, maar het einde kwam met de stand dié reeds na het doelpunt van Bostelaar was bereikt (20). MIDDELBURG. In de eerste klas se van het Zeeuwse zaterdagmiddagvoet bal bond Middelburg V de strijd op eigen veld aan met Yerseke III. Op de ze warme middag hadden de Middelbur gers het beste van het spel maar wa ren met hun schoten niet erg gelukkig. Nadat de Yersekse middenvoor Bom zijn ploeg de leiding had bezorgd maak te linksbinnen Witte voor Middelburg de gelijkmaker. Na rust hergaf Van der Steen uit een scrimmage Yerseke een voorsprong, waarna Dirven na een solo actie tenslotte de partijen voorgoed op gelijke voet bracht. MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden waren: le klas: Heek IBruse Boys I 100. Middelburg V Yerseke III 2—2. VCK I—SVD I 4—2. Wol- faartsdijk IKapelle I 63. 2e Klas A: Arne- muicten IIMiddelburg VI 51. Colijnspl. Boys INieuwland I 3—6. Meeuwen IRCS IV 90. Zeeland Sport VKloetinge I 31. Serooskerke IVCK II 01. 2e Klas B: Kil- landla IIBeren I 14. Nieuwdorp IIKats I I7. Wemeidinge IIHeinkenszand I 34. Kloetinge IIZaamslag I 24. Driewegen I Hoek II 1—2. 2e Klas C: Mevo II—Duive- land I 1—5. Duiveland II—WIK I 3—6. Burgh III—Brouwershaven III 1—6. 3e Klas A: VCK IIIZeeland Sport VII 4—2. Vlissingen VI Veere II 12—0, Oostkapelle ISerooskerke II 41. Bevelanders IMeeuwen II 110. Wis- sekerke IColijnsp. Boys II 3—6. 3e klas B: Heinkenszand IISpuit II 08. Beren li- Driewegen II 14. Tern. Boys IIWaarde II 51. Zaamslag IIAZVV III 25. 3e Klas C: Kapelle IIRillandia III 42. Krabbendijke II's-H. H. Kinderen I 60. Waarde IKrui ningen III 91. Borssele IKloetinge III 61. 3e Klas D: Zwaluwen IZeemeeuwen I 101. Bruse Boys IISinoto I 11. TERNEUZEN" In het vierde sei zoen. dat door de zomeravond-voetbal werd gehouden, werden er 66 wedstrijden ge speeld wat een record betekent. Van de zomeravondcoimanissie verdient de heer M. KI ouwerd een extra woord van dank. Hij heeft vele uren er aan gegeven om alles een vlot verloop te doen hebben. De beslissing voor het kampioenschap ■bleef tot de laatste avond onbeslist, toen was het Advendo dat van H.K.V. won en hierdoor winnaar werd van de compe titie. De kampioensbeker werd aan de 41-jarige aanvoerder van Advendo, de heer Vergouwe (doelman), overhandigd doo,r de heer J. Barentsen waarop deze doelman door zijn medespelers op de .schouders het veld werd afgedragen. )De eindstand van 'de zomeravondcom petitie ziet er als volgt uit: Advendo HKC PZEM De Hoop Scheepswerf Rijkswaterstaat I Mistrappers I HSV Spadella De Meijer PTT Rijkswaterstaat 2 11 1 0 10 20 37—11 18 36—12 15 33—17 14 26—16 12 16—19 11 21—22 11 22—27 10 27—22 9 23—28 7 23—28 3 12—33 2 5—47 KOUDEKERKE. Toen vijftien mi nuten voor afloop de VCK-midvoor Cla- risse geblesseerd het veld moest verla ten in de eerste competitie-wedstrijd tegen het wel wat te fors spelende SVD, zag het er voor de Koudekerkers niet bijster mooi nit. Hun met de rust fraai verkregen 3—1 voorsprong was terugge bracht tot 3—2 en de Zuidbevelanders sprong, doch een weigering moest toe staan, hetgeen op drie strafpunten kwam. De Engelse werd tweede. Van de „vier-fouters" reed de Italiaan se luitenant Todini met Canio het snelste parcours (53,1 sec); dat leverde de com binatie de vierde plaats op. Tegen het einde reed kapt. d'Inzeo ook nog West- court en met vier fouten en 55,2 sec. bracht hem dat de zesde plaats. Derde en vijfde werden respectievelijk de Duit ser Sönsken met Clivia 4 ft en 53,5 sec.) en de Ier S. Hayes met Good Bye (4 ft en 54,1 sec.) Het springconcours om de Prijs van de Beurs bestond, op de eerste en laatste hindernis na, louter uit dubbel- en drie sprongen en ofschoon het ogenschijnlijk niet zo lastig leek, leverde het de deel nemers zeer veel moeilijkheden op. Slechts twee combinaties slaagden erin de hindernisen foutloos te springen. Het waren Anna Clement (Duitsland) met Flugwind en kapt. d'Inzeo met Silver City. De Duitse amazone reed evenwel aanmerkelijk sneller (84,1 sec) dan de Italiaan, die zelfs met zijn 106,7 sec nog een strafpunt aangerekend kreeg, wat hem na Anna Clement op de tweede plaats bracht. De verdere volgorde was: 3 A Schocke- möhle (Duitsland) met Freiberr (4 ft en 78.7 sec); 4 h Fitzpatrick (Ierland) met Hi Society (4 ft en 81 sec); 5 mej E Broome (Engeland) met Ballan Excelsior (8 ft en 85.9 sec). Onze landgenote mei M Koster (Bussum) met Axel werd met 8 ft en 97.8 sec zevende. De overige uitslagen waren: Pr(|s van st Hubertis (jachtpaarden): Lich te klasse: 1 Champlitte gereden door Lance Huet, eigenaar S Pruikemaker (Wassenaar). Zware klasse: 1 Jerdy, eigenaar en gereden door P vercoutre België. Dressuurproef „Grand Prix": 1 mevr Lin- senhoff (Did) met monarchist 1128 punten- 2 mevr Hall-Carp (Engel.) met Conversanó Caprice 1076 pnt; 3 Com. Henri St Cyr (Zwe den) met Corall 1027 pnt. Springconcours om Troostpr(|s: Categorie 6' ^"wd Broome (Eng) met Ballan Silver Knight 24 pnt 71,7 sec; 2 J p Seynaeve (Bel- £.2 uer 24 70,7; 3 Thomas Bren- "an. nel) met The Tall Man 24 80,2; 4 J van fr.T„ ,rnet Zo!a 24 8I'9- 5 Y Henvard Velge (Belgie) met Jackson 24 82,1. Categorie on: O on?a C1„ement (Duitsland) met Nico 28 2,Pater Murrel (Eng) met Lizette 24 90; N,RasdUinet (België) met Cambridge H.?5;1, 4.G R Pforte (Did) met Felix 19 77,8, 5 Mady Koster (Ned) met Axel 11 P!VS van de winnaar en de Coupe Ve- tlver, beide uitgeloofd voor de hoogst ge- Klasseerde deelnemer van het tornooi, wer den gewonnen door de Duitser Alwin Schoc- kemohle. Anna Clement was de hoogst ge- Klasseerde amazone van het tornooi. Zij werd winnares van de Coupe Carven. De prijs voor de beste militaire rijder ging naar de Italiaanse kapitein Piero d'Inzeo. probeerden frenetiek van hun numerieke meerderheid gebruik te maken en een gelijkspel te forceren. Het pleitte voor de moi*ele hardheid van. yCK dat het de mentale klap, na het uitvallen van Clarisse, de motor in hun voorhoede, te boven kwam en door een doelpunt van Hollebrandse in de laatste minuut, de zege wist veilig te stellen: 42. In de eerste helft waren de VCK-ers duidelijk beter dan de mannen uit Drie wegen, zowel wat technisch kunnen be treft als spelinzicht. Na twee minuten scoorde Hollebrandse, na een vloeiende combinatie met Harpe, de openingstrei- fer (10). In deze eerste fase was het duel zeer aantrekkelijk om te zien en men kon vaak van aardige staaltjes voetbal genieten van VCK's binnentrio Harpe-Clarisse-Hollebrandse. De eerstgenoemde vergrootte na twin tig minuten de voorsprong. Hij plaat ste uit een vrije schop wegens hands enige meters huiten het strafschopge bied, de bal langs hel „muurtje" in het doel: 20. SVD ging vervolgens in het offensief maar werkte vele van haar aanvallen niet af. Zo miste A. Nijsse enige malen vrij voor doel en Van der Guchte schoot tegen de paal. vefrtigste minuut wist midvoor M. Nijsse toch de achterstand tct 2—1 te verkleinen, maar Clarisse scoorde in ae 44e minuut met een listig schot, via de paal, VCK's derde doelpunt. Na de thee ging SVD opnieuw hevig m de aanval en kreeg ook de nodige kansen. Maar een schutter was er niet in hun voorhoede te vinden. Na een kwartier wist Van der Guchte toch ein delijk het vijandelijke doel te vinden: 3~2. Toen viel aan de andere kant Cla risse uit en moest VCK hevig op de tan den bijten om de overwinning toch in eigen handen te houden. Hollebrandse maakte aan alle spanning een einde: 4—2. LONDEN (ANP) De Engelse leer ling-verpleegster Margaret White is er zaterdag in geslaagd Het Kanaal van Cap Griz Nez aan de Franse kust naar Dover over te zwemmen. De zeventien jarige Britse is de jongste zwemster die er tot nog toe in geslaagd is Het Ka naal zwemmend over te steken. Haar tijd was 15 uur en 8 min. Zij is de derde die dit jaar de over tocht volbracht. De geslaagde poging van Margaret White is de 139e sinds haar legendarische landgenoot Mat thews Webb er in 1875 voor het eerst in. slaagde Het Kanaal te bedwingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4