Kritiek op samenwerking S.G.P. en P.v.d.A. Bruinisse Directeur lagere landbouw school geïnstalleerd Grote verscheidenheid van artistieke evenementen Toeriste vrijgesproken van horlogediefstal JFlinke tegenvaller voor K.L.M. en bedrijfsleven September kleine advertenties Pag. NA BENOEMING NIEUWE WETHOUDER Jhr. Röell treedt af als voorzitter Verbond voor veilig verkeer Naar de vrijheid via de riolen Inbrekers zonder licht tegen de lamp Onderzoek ingesteld naar dood van Russische toerist Zeiler Verhagen zegevierde Buitenlands bankpapier Duitse binnenvaart wil korting op stookolie WINTERPROGRAMMA Z.V.U. Politierechter Middelburg Bewij s niet geleverd Directeur Marktwezen trekt verzoek om ontslag in ZEELAKD N.V. STREEKVERVOER WALCHEREN AUTOMAATSCHAPPIJ ZEELAND N.V. t FORD CONSUL DE LUXE EXPRESGOEDVERVOER WEDER VOLLEDIG MOGELIJK N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN M. DE DREU EN CO'S N.Y. Middelburg - Zusterstr. 34 Telefoon 2972-4261 Zaterdag 2 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD BRUINISSE In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeente raad is afscheid genomen van de heer D. van den Berg als wethouder. Burgemeester C. H. van de Linde ging de politieke loopbaan van de heer Van den Berg na. In 1953 in de ge meenteraad gekozen heeft hij acht jaar het raadslidmaatschap hekleed, in ja nuari 1957 werd hij loco-burgemeester, na het overlijden van wethouder W. van den Berg. Niet altijd was men het in de raad en in het college van B. en W. eens met de opvattingen van de heer Van den Berg, maar toch kon van een pret- tige teamgeest in de vergaderingen van het college van B. en W. worden ge- sproken. De heer Van den Berg dankte op zijn beurt de burgemeester en wethouder Van Gilst voor die samenwerking, ter wijl ook de heer Jumelet sprekende na mens de raad, terugkwam op wat door de heer Kik reeds in een vorige vergadering was gezegd, dat de figuur van de heer Van den Berg in de raads- vergaderingen zal worden gemist. De heer Van den Berg had volgens eigen zeggen gestreefd een zeker doel namelijk het wethouderschap en het lo co-burgemeesterschap te bereiken en hij had dat bereikt. Nu hij vrijwillig dat doel had losgelaten en een einde had ge maakt aan zijn politieke carrière, meen de spreker te moeten zeggen dat. het hem was tegengevallen. Een predikant heeft eens bij zijn af scheid gezegd dat alles op deze wereld tegenvalt en de kritiek die de heer Van den Berg van zijn eigen partijgenoten had moeten ondervinden, waren voor hem wel een bittere pil geweest. Nu de heer Van den Berg volgens zijn zeg gen in de vorige raadsvergaderingen een ander doel nastreeft wenste hij hem sterkte toe. Bii de stemming voor een nieuwe wethouder kreeg de heer C. Kik vier stemmen en de heer S. A." Jumelet drie. Desgevraagd zei de heer Kik de be noeming te aanvaarden, daar hij meent dat het slechts voor de tijd van een jaar zou zijn, als overbrugging, die nog restte voor de verkiezingen in 1962. Burgemeester Van de Linde feliciteer de de heer Kik met zijn benoeming. De teamgeest waarover hij straks bij het afscheid van Van den Berg sprak zou ongetwijfeld goed blijven. In de com missie Woonruimtewet heeft de heer Kik zeer veel goed werk gedaan. Hij was in die commissie een zeer gewaar deerde en dominerende figuur. De heer Jumelet zei dat hij spreken de namens de raad de heer Kik felici teerde, maar hij had kritiek op de po litieke verhoudingen, die thans doordat het college twee S.G.P.-ers telt, volle dig zijn schreef getrokken. Hij zei het vreemd te vinden dat S.G.P. en P.v.d.A. in Bruinisse elkaar steunden. De heer Kik gaf toe dat politiek ge zien de verhoudingen niet juist lagen, maar hij beloofde zijn beste krachten te zullen geven, om gedurende een jaar een en ander te overbruggen. Bij de rondvraag zei de heer Jumelet te hebben vernomen, dat aan de Visse rijvereniging een nota was gezonden we gens werkzaamheden van de gemeente werklieden bij het mosselfeest. De voorzitter zei dat het zondags werkzaamheden betreft omdat men de mosselschelpen 's zaterdagsavonds niet meer had opgeruimd. Het voorstel de nota in te trekken, werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. De heren De Koning en Hoógerheiden vjelen het college van B. en W. fel aan over hun houding in deze. De heer De Koning vond het ,,een schandaal dat waar andere gemeenten het mosselfeest financieel steunden door het geven van een subsidie, B. en W. hier de euvele moed opbracht, een nota te presente ren aan een vereniging die daarbij slechts zijdelings betrokken is". De ver antwoordelijkheid voor het laten staan van de mosselschelpen, wees de heer De Koning af, ook al is hij dan voor zitter van de Vissersvereniging. De heer Hoogerheide verzocht aan de havenmeester opdracht te geven toe te zien dat vletten van Rijkswaterstaat niet meer volle kracht in de haven heen en weer varen. Dit is schadelijk voor andere vastliggende bootjes, die door de golfoploop tegen elkaar worden geslagen. De heer Kik informeerde naar de datum waarop aan de uitnodiging van Rijkswaterstaat om de Deltawerken op de Krammerplaat te bezichtigen gevolg zou worden worden gegeven. UTRECHT. De verbondsraad van het Verbond voor veilig verkeer heeft dr. G. van der Wal uit Amsterdam voorgedragen als voorzitter van het ver bond. De huidige voorzitter, jhr. Th. Röell, heeft gisterochtend in een bijeenkomst van de verbondsraad gezegd, dat hij in de 10 oktober te houden algemene ver gadering het voorzitterschap wil neer leggen. LONDEN (Reuter) De Londense vrach- tenmarkt was rustig. Er was enige vraag voor graanvervoer. Gedaan, werd: 18-000 ton tarwe in bulk van Geelong naar Italië tegen 60 sh. per ton vrij lossen, eind sep- tember-begin oktober en 13.000 ton zwaar graan van de westkust van de Verenigde Staten naar Japan tegen 7 per ton vrij4 lossen, 15 oktober6 november. Een Brits schip van 12.000 ton werd voor zes tot negen maanden gecharterd, oplevering Brits Columbia tegen 22 sh. per ton per maand plus 6.000 ballastbonus, 30 september-20 oktober. OUDELANDE. De heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemees ter van Wolphaartsdijk, heeft gis termiddag in zijn functie van voor zitter van de commissie landbouw onderwijs van de Z.L.M. de nieu we directeur van de lagere land bouwschool geïnstalleerd. De heer Ter Haar Romeny wees in het bij zonder op de kwaliteiten van de heer G. Grooters, de nieuwe direc teur. Hij schetste zijn loopbaan bij het onderwijs en noemde deze benoeming een mijlpaal in diens carrière. De heer Grooters, afkomstig uit de provincie Overijssel, is 44 jaar en kwam in 1947 bij het buitengewoon lager onderwijs. Zijn laatste standplaats was Emmen in Drente. De heer Grooters is de opvol ger van de heer W. Fase, die thans PARIJS. .Omstreeks kwart over twee zag ik in de straat een deksel van de riolering omhooggaan. Vier mannen kwamen eruit. De laat ste legde het deksel weer keurig op zijn plaats en stampte het aan. Daar na liepen zij samen druk pratend op hun dooie gemak" weg. Ik dacht, dat het riool werkers waren; er wordt hier in de buurt zoveel opengebro ken". Deze getuige is de laatste, die de vier inbrekers, die op klaarlichte dag ontsnapt zijn uit de gevangenis van Rouen, heeft gezien. Sedertdien ont breekt van hen elk spoor. De vier jongens, van wie de oudste 21 en de jongste achttien jaar is, wa ren veroordeeld tot gevangenisstraf we gens inbraken. Ongetwijfeld geinspi- reerd door films als Les Miserables of De Derde Man vonden zij een gemak kelijke weg naar de vrijheid. In de kelder van de gevangenis licht ten zij het deksel van de centrale put van de riolering op en daalden in de rioolbuizen af. Ongemoeid liepen zij on der de muren van de gevangenis door en klommen via de eerste trap die zij tegenkwamen, weer omhoog. Zij tilden het deksel op en stapten de straat op. 'directeur is van de lagere landbouw school te Middelburg. Na de heer Romeny spraken nog de heren M. Steyn van de N.C.B., de heer Fase en de heer D. J. Dees, voorzitter van de commissie van toezicht van de lagere landbouwschool te Oudelande. De installatie vond plaats in het ver enigingsgebouw. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Twee surveille rende agenten hielden gisternacht in de Amsterdamse 's-Gravesandestraat een auto aan, die zonder licht reed. Toen de politieagenten oog in oog stonden met de vijf inzittenden roken zij lont: Een van de mannen was een berucht lid van het lichte gilde. De auto werd onmiddellijk aan een inspectie onderworpen. Dat' was vol doende om het vijftal twee van hen probeerden al kuierend de wijk te ne men en moesten worden teruggeroepen te kunnen arresteren. Dat was een goede slag de politie agenten legden de hand op een bende inbrekers, die dezelfde nacht in een kantine aan de Piet Heinkade was bin nengedrongen. De buit werd in de auto aangetroffen mèt een complete uitrusting inbrekers werktuigen. Onder het gestolen goed be vonden zich enkele radiotoestellen, do zen met sigaretten en sigaren, een elek trisch scheerapparaat, een boekhoud machine en een pakket auto-onderdelen. De mannen moeten ook de afgelopen 'weken meer inbraken hebben gepleegd. De politie vermoedt dat de bende ook buiten Amsterdam heeft geopereerd. De arrestanten, een elektricien, een sloper, een bontwerker, een schilder en een lasser, zijn weinig mededeelzaam. Zij zijn opgesloten. Amsterdamse wisselmarkt AMSTERDAM 1 sept. Londen 10. lilt— 10.12%; Montreal 3.49%—<3.49%; Brussel 7.24%—724%; Stockholm 69.59%—69.64%; Milaan 58.08%—58.13%; Oslo 50.55—5060; Lis sabon 12.60%—12.61%; New York 3.60r53.60ie; Parijs 73.34%—73.39%; Frankfurt 90.20—90.25; Ztirich 83.54%—83.59%; Kopenhagen 52.29%— 52.34%; Wenen 13.97%—13.98%. PARIJS. De Franse binnenlandse veiligheidsdienst heeft een onderzoek laten instellen naar de dood van een Russische toerist, de schrijver en jour nalist Kravtchenko, die zondag te Caen uit het venster van zijn hotelkamer van de tweede verdieping naar beneden sprong. Bovendien wordt op het ogenblik ge zocht naar twee andere Russische toe risten, van wie men weet dat zij met het Russische gezelschap in Frankrijk gearriveerd zijn, maar die zich op het ogenblik niet meer bij de groep bevin den. Het staat vast, dat zij geen poli tiek asiel hebben gevraagd. De leden van de Russische ambassa de, die naar Caen zijn gereisd om een onderzoek in te stellen en de bagage van de overledene in beslag te nemen, hebben de Franse politie ook de brief gevraagd die de overledene op de tafel van zijn kamer had achtergelaten. Dit is hun geweigerd, omdat het onderzoek nog niet is afgesloten. Hét lijk is door de Franse politie vrij gegeven en zal naar de woonplaats van het slachtoffer, Minsk, worden overge bracht waar zijn vrouw en drie kinde ren wonen. LINZ (ANP) De Nederlandse zei ler Ben Verhagen is in de voorlaatste race van het Europese kampioenschap tweemans-zwaardboten, dat op het Attermeer (Oostenrijk) wordt gehouden, met ruime voorsprong als eerste ge ëindigd. Op de tweede plaats kwam de Zwitser Siegenthaler, die daarmee zijn kansen op de titel nog vergrootte. De Fransman Samuel werd derde. In het algemeen klassement heeft Verhagen de Brit McCurrich van de derde plaats verdrongen. Siegenthaler bezet met 6035 punten de eerste plaats. De Duitser Kadelbach is met 5484 pun ten tweede. Verhagen heeft 4005 punten verzameld. AMSTERDAM, 1 september. De advies- koersen voor buitenlands bankpapier gel dend in Amsterdam op de volgende werkdag, luiden: Engels pond 10.0510.15, Ameri kaanse dollar 3.57%3.61%, Canadese 3.45% —3.50%, Franse frank (100) 72.45—72.95, Bel gische (100) 7.207.25, Duitse mark (100) 89.9090.40, Zweedse kroon (100) 69.25 70.25, Zwitserse frank (100) 83.45—83.95, Italiaanse lire (10.000) 57.7059.70, Deense kroon (100) 51.90—52.90, Noorse (100) 49.85 50.85, Oostenrijkse schilling (100) 13.94 14.04, Portugese escudo (100) 12.50—12.65, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.97—6.12%. BONN. De Westduitse binnenvaart is van plan nieuwe kortingen in te voe ren op de tarieven van stookolie. Hier over zijn besprekingen gaande met de Westduitse minister van verkeer. De bin nenvaart wenst bij grote hoeveelheden stookolie van een bepaald minimum af een korting op de tarieven te geven. Het plan van de binnenvaart houdt duidelijk verband met de aanvraag van de Westduitse spoorwegen om de tarie ven voor het vervoer van stookolie met 60% te verlagen. MIDDELBURG. De Z.V.U. heeft haar winterprogramma uitgebracht en daaruit kan de liefhebber van het culturele gebeuren in Zeeland weer lekkerbekkend grasduinen. Want nog meer dan de afgelopen jaren heeft de Z.V.U. getracht, behalve een zeer gro te verscheidenheid van artistieke evene menten in de provincie te organiseren, geprobeerd gerenommeerde gezelschap pen e.d. naar Zeeland te halen en door het brengen van aantrekkelijke toneelstukken, grote concerten, recitals e.d. het bezoek te stimuleren. Dit seizoen worden 31 toneel-, caba ret- en dansvoorstellingen door beken de Nederlandse en buitenlandse gezel schappen gegeven. Zes grote concer- MIDDELBURG. De politierechter te Middelburg, mr. P- V. Empel, heeft gis teren in een spoedzitting de Engelse mevrouw J. F. uit Londen wegens het ontbreken van wettig en overtuigend be wijs vrijgesproken van de haar ten laste gelegde diefstal van een horloge op de Middelburgse markt. De officier van jus titie, mr. A. W. Rosingh, had drie dagen hechtenis geëist met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming op gevaar van Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Het is niet alleen voor ons, maar ook voor veel zakenlie den een flinke tegenvaller. Dat zei gisteren een vertegenwoordiger van de K.L.M. van het besluit van de ge allieerde autoriteiten in West-Duits- land om de K.L.M. geen toestemming te geven speciale vluchten naar Leip zig via de geallieerde luchtcorridor in Oost-Duitsland te maken. Voor de extra vluchten die de K.L.M. voor de duur van de Leipziger Messe dagelijks had willen maken hadden ongeveer 350 passagiers geboekt. Zij kunnen nu met het gewone lijnvlieg- tuig van de K.L.M. naar Praag, vanwaar zij dan met een van de luchtvaartmaat schappijen van de communistische landen naar Leipzig kunnen doorvliegen. Dit is echter een vrij kostbare omweg. Intussen wacht de K.L.M. nog steeds op een motivering van de geallieerde weigering om de K.L.M. gebruik van de luchtcorridor te laten maken Ook de Sa bena heeft geen toestemming gekregen om voor speciale vluchten naar Leipzig door de corridor te vliegen, maar andere westerse maatschappijen die via de cor ridor naar West-Berlijn gaan is geen strobreed in de weg gelegd. De K.L.M. wilde op deze situatie geen commentaar geven vóór zij de aangekon digde motivering van de geallieerde be slissing had gekregen. Wel werd erop ge wezen, dat zo er al aanleiding mocht op de weg van de Nederlandse regering dan op die van de K.L.M. zou liggen hiervan te laten blijken. De mededeling, dat de K.L.M. de cor ridor niet mocht gebruiken, kreeg de maatschappij namens de drie geal lieerde mogendheden in West-Duitsland van de burgerluchtvaartattaché van de Verenigde Staten in West-Duitsland. De reden ervoor zou later worden mee gedeeld. Gisteravond echter wist de K.L.M. nog niets meeT dan donderdag avond. Het persbureau Associated Press be richtte gisteravond uit Bonn, dat de toe stemming was geweigerd „naar aanlei ding van de recente Oostduitse maat regelen om de vrijheid van mensen in Berlijn te beperken". Dit was door de Amerikaanse ambassade in Bonn ver klaard. T eruggestuurd Op de jaarbeurs in Leipzig heeft in tussen de Oostduitse politie ongeveer honderd Duitsers aangehouden en naar huis teruggestuurd. De meesten van hen zijn mensen die vroeger uit Oost-Duits- land zijn gevlucht. Zij kregen bevel on middellijk naar West-Duitsland terug te keren. De Westduitse grenswacht toon de zich er hoogst verbaasd over dat zij deze kans nog hadden gekregen. De regering in Bonn heeft eerder vroe gere vluchtelingen gewaarschuwd dat voor hen een bezoek aan de Leipziger zijn voor enig protest, het toch eerderMesse niet zonder gevaar zou zijn. vlucht. Mevrouw F. werd bijgestaan door mr. F. W. Adriaanse uit Middelburg. De kweekschoolleraar C. J. Kooman trad als tolk op. Mevrouw F. vertoefde met haar man, moeder en zoon als toerist in de Zeeuwse hoofdstad. Zij kocht aan een kraam een transistor, maar toonde tevens belang stelling voor een horloge, waarmee een Middelburgs meisje in de hand stond. Zelfs vroeg zij naar de prijs. Korte tijd later bemerkte dit meisje, haar moeder en de koopman dat het bewuste horloge was verdwenen. Het meisje, de 13-jarige M. C., die naar zij als getuige ter zitting vertelde, „weg" was van het klokje, zette toen met haar vriendin een echte speur tocht in. Zij volgde het Engelse gezel schap totdat dit een drankzaak was bin nengegaan. Inmiddels had haar moeder de politie gewaarschuwd omdat zij ervan overtuigd was „dat de Engelse mevrouw het horloge had meegenomen". Niemand had echter gezien dat het voorwerp in derdaad was weggepakt door de ver dachte vrouw. „U hebt een heel avontuur beleefd", zei de politierechter tot het meisje, dat enthousiast haar verhaal deed. Zij had zelfs nog enkele mensen gevraagd of zij een klokje in hun tasje hadden. „Toen zij merkten dat zij gevolgd werden ke ken zij telkens schichtig om", zei het meisje. Het horloge was later in de drankzaak teruggevonden. Dit bevestigde getuige R. de R„ die de indruk had dat een man in een donker pak dit had achtergelaten. De officier vond dat moeder en meisje hun ogen goed de kost gegeven hadden. Frappant noemde mr. Rosingh het dat het horloge juist in de drankzaak was ge vonden. Hij meende dat het tenlastege- legde wettig en overtuigend bewezen was. Marktdiefstallen komen helaas nog al eens voor. Men maakt dan misbruik van de grote drukte. De officier was van oordeel dat hiertegen krachtig dient te worden opgetreden. Raadsman mr. Adriaanse bracht naar voren dat de man van verdachte (die dus het horloge zou hebben moeten ge kregen van zijn vrouw) niet gekleed was in een donker pak, maar in een op- zichting geruit overhemd. Het verhaal zat volgens pleiter echt niet waterdicht. Het sluitstuk ontbrak. Er was volgens mr. Adriaanse teveel twijfel. Hij vroeg dan ook te willen volstaan met een geld boete. Nadat de verdachte nog gezegd had dat zij „not guilty" (niet schuldig) was, sprak de politierechter haar vrij, echter met de mededeling dat het vinnis net zo goed ondersom had kunnen wezen. Het bewijs was evenwel niet geleverd. ten, drie recitals in Middelburg en drie a vier instructieve muziekavonden door geheel Zeeland zijn weggelegd voor de toonkunstliefhebber. Vijf grote luisteravonden of lezin gen behelzen o.m. muziek, aanleg en onderhoud van tuinen vogelcursussen enz. Ongeveer 27 lezingen op allerlei ander gebied worden door de gehele provincie gegeven. Acht talencursus sen in het Frans, Duits. Engels, Spaans en Italiaans zullen worden ge-' geven ofschoon het nog niet geheel ze ker is dat zij door zullen gaan. Voor de jeugd, die hoger onderwijs genieten worden 35 voorstellingen op het gebied van het toneel gebracht en negentien van deze voorstellingen voor het lager onderwijs. Strawinski Voor Middelburg zijn de evenemen ten op het gebied van toneel en ca baret, o.m. een uitvoering van het muziekdrama „De geschiedenis van de soldaat" van Igor Strawinski op tekst van Ramuz. De uitvoerenden zijn de „Nieuwe Komedie" (Toneelgroep Are na) en het Brabants Kamerorkest. Dat is dan op 11 oktober en op januari komt het bekende Tingel-Tangel Ca baret (met Conny Stuart, Marijke en Sieto Hoving en Paul Deen) naar Zee land. Een maand later op 8 februari Spaans vuur door het danspaar Su- sana y José. Bewonderaars van Cruys Voorbergh kunnen hem zien in diverse rollen in de jubileum voor stelling van „Voor het laatst Lady Barker". Omdat het Rotterdams Philharmonisch Orkest al deze zomer in Zeeland heeft geconcer teerd het Deltaconcert in Kamper land! zal dit orkest niet, zoals de laatste jaren de gewoonte was dit najaar in onze provincie concerteren. Wel komen, het wordt zo langzamer hand een traditie, het Brabants Orkest en het Residentie Orkest, respectieve lijk in Middelburg en Vlissingen. Hans Henkemans In Middelburg treden verder op het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel, de pianist Hans Henkemans en de Franse bas-bariton Pierre Mol- let met aan de vleugel Claudine Vel- iones. Onderhandelingen voert de Z.V.U. over het optreden in Zierikzee en Ter- neuzen van de violist Theo Olof en de pianist Willem Hielkema. In Goes ge ven haogstwaarschijnljjk Wim Stenz, vi> ooi en Johan Patlst, piano een voor' dracht. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De heer J. P. Bruul heeft in een brief aan het gemeente bestuur van Rotterdam zijn verzoek om ontslag als directeur van het Marktwezen ingetrokken. Begin april diende de heer Bruul zijn ontslag in, nadat zich bij de Dienst van het Marktwezen moeilijkheden hadden voorgedaan. De situatie op de Rotter damse markt was zelfs van dien aard, dat B. en W. de recherche opdracht gaven een onderzoek in te stellen. Inmiddels werd de heer Bruul met ziekteverlof gezonden. De chef van de recherche, commissaris B. Melles, was er veel aan gelegen dit onderzoek nog vóór zijn afscheid te vol tooien. Zoals gemeld heeft de heer Melles de politiedienst deze week verlaten. Wij hebben daarom reden om aan te nemen, dat het onderzoek is voltooid. prachtige reismaand en nog voldoende keus uit onze TOURINGCAR-REIZEN, onder andere zaterdag 2 VERLICHTING BRUGGE. Vertrek 's middags. Prijs vanuit Vlissingen en Middelburg 5.Vanuit Goes 5.50 p. p. zondag 3 BLOEMENCORSO ZUNDERT Prijs vanuit Vlissingen en Middelburg ƒ5.50. Vanuit Goes ƒ5.p. p. BELGISCHE KUST en BRUGGE Vanuit Goes 7.50 en van Vlissingen en Middelburg 7.p. persoon, maandag 4 NAAR ZUNDERT, vertrek 's middags voor bezichtiging der CORSO PRAALWAGENS. Prijs vanuit Vlissingen en Middelburg ƒ5.50 p. p. en van Goes 5.per persoon, dinsdag 5 KAAP GRIZ NEZ BOULOGNE Prijs Vlissingen-Middelburg 11.50. Prijs Goes 12.per persoon. GENT BRUSSEL ANTWERPEN enz. Prijs vanuit Goes, Middelburg en Vlissingen 8.50. ■woensdag 6 ARNHEM „HOGE VELUWE' -PARK en RIJNBOOTTOCHT enz. Prijs Goes 12.Middelburg en Vlissingen 11.50 per persoon. BELGISCHE KUST en BRUGGE Prijs ƒ7.vanuit Middelburg en Vlissingen. Prijs vanuit Goes ƒ7.50 per persoon, donderdag 7 NIJMEGEN en RONDREIS/BERG EN DAL Prijs Goes ƒ9.Prijs Middelburg en Vlissingen ƒ9,50 per persoon, vrijdag 8 OURTHE-VALLEI en GROT VAN REMOUCHAMPS. Prijs vanuit Goes 12.Prijs vanuit Vlissingen en Middelburg 12.50 per persoon, zaterdag 9 VERLICHTING BRUGGE (vertrek 's middags) Prijs Middelburg en Vlissingen 5.Goes 5.50 p. p. Naar de WESTLANDSE DRUIVEN- en OOGSTFEESTEN Vanuit Goes 7.50. Prijs vanuit Middelburg en Vlissingen 8.p. p. Naar „TAPTOE AXEL". Prijs vanuit Middelburg en Vlissingen ƒ4.50 p. p. Vanuit Goes ƒ4. Éénmalige opvoering in Zeeland door 400 medewerkenden, waar onder de Kon. Militaire Kapel, de Luchtmachtkapel enz. Wij rijden naar de middag- en avondopvoering met ongeveer 1% uur verblijf in Terneuzen. Boottocht van uur. Volledig programma, alle inlichtingen en plaatsbewijzen worden U gaarne verstrekt door: MARKT 43 MIDDELBURG TELEFOON (01180) 30 43 WESTERSINGEL 1 en bij onze agenten: TELEFOON 7600 en 7202 VLISSINGEN: Garage Paul Kruger, Paul Krugerstraat 209, tel. 2008 en 2027 - V.V.V., Verkeershuis, Coosje Buskenstraat 57, tel. 2345 - Sigarenmagazijn 't Ro kertje, Glacisstraat 85. tel. 2731 - Sigarenmagazijn de Jonge, Bellamypark 24, tel. 3673. SOUBURG: Dames- en Herenkapsalons v. d. Wart, Vlissingestraat 7b, tel. 397. MIDDELBURG: J. van Graafeiiand, Turfkaai 11, tel. 2337 - V.V.V., Verkeershuis. Lange Delft 23, tel. 2112 Drogisterij A. W. Laban, Maasstr. 56—58, tel. 4468. VEERE: Kapsalon v. d. Horst, Kapellestraat 42, tel. 310 DOMBURG: F Kodde. Garage Streekverv. Walcheren, Brouwerijweg 7, tel. 387. WEST- KAPELLE: P. Minderhoud, Zuidstraat 106. ZOUTELANDE: Boekhandel Kruit. Duinweg 12, tel. 232. BIGGEKERKE: L. Wijkhuis. Zoutelandseweg 17. OOSTKAPELLE: Fa. A. Bimmel, Dorpsstraat 25, tel. 380. BRESKENS: Reis bureau Brugge. Spuiplein 35. tel. 593. GOES: Sigarenmagazijn Puck Zwarte- poorte, Kreukelmarkt 6, tel. 5728. Verder A.M.Z., Oostsingel 28, BORSSELE, tel 274 en 375 - A.M.Z., Veerweg. KRUININGEN, tel. 562 (b. kantoortijd 489) - AMZ Julianastraat 10 WEMELDINGE, tel. 209 en 470 - I. A. Lamain, Veerweg B 186. 'KAMPERLAND, tel. 302 - J. Leendertse, Burg. v. Gorselstraat. RILLAND, tel. 344 - P. Leendertse, Noordzandstraat 14. YERSEKE, tel. 470. De nieuwe Ford Consul 315 de Luxe staat nu in onze showroom. Met deze creatie geeft Ford wéér de toon aan in stijl en constructie. Gaarne arrangeren wij een proefrit voor u. MEER AUTO VOOR UW GELD is ingaande 5 september a.s. Maximum gewicht 25 kg per collo en 100 kg per zending, voor zover niet anders bepaald. Inlichtingen bij de Stations en de Handelsagentschappen. lage, luxueuze vormgeving schijfremmen op de voorwielen dubbele koplampen enorme kofferruimte, bijzonder zuinig in gebruik -X- Bezoekt onze tentenshow Nieuwe Markt te Roosen daal. Ook 's zondags ge opend tot 6 uur. St, Antoi- ne, Roosendaal, tel. 4318 en 3516. X- Chr. Contact Bureau voor Nederland (C.C.B.) Linde laan 32, Krommenie. Huwe lijksbemiddeling en briefw. Voor inl. postzegel bijslui ten- at Te koop: Nieuwe bmnen en buiten deuren. Nieuwe Eternit en geg. golfplaten. Nieuw hard en zacntboard. Nieuwe closetpotten. Lage Drijzen en thuisbezorgd. Gebr de Witte. Tel. 01187- 340—372. W. Kapeile, w Te koopt Alle soorten sloopm. als deuren, ramen, planken, balken, dakpannen enz Vele soorten metsel steen en steenpuin. .Beton nen aanrechten en rioolbui zen. Verseh. afm. schuur tjes, schuilhokjes enz. Alles thuisbezorgd. Gebr. de Wit te W. Kapeile, Tel. 01187 340372. at. Zeilboten te huur. Lig plaats Veerse Meer. L. van Belzen, Tuindorp 3, Arne- muiden. Tel. 01182—276. Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Lange Vor.ststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. •X Beter stencilwerk met vlottere tekeningen levert stencilinrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, tel. 2453, Middelburg, at- Algemeen handelsbureau C. J. Huissoon - Kapeile, van der Biltlaan 1 - Telef. 294 01102). Inrichting, controle en bijhouden boek houding. Behandelmg Be lastingzaken, Incasso's en informaties. X Autoverhuur zonder chauffeur. Autorijschool van Zweeden. Tel. 370, Domburg. x Autorijschool „Van Zwee den" lest met nieuwe Mer cedes en Taunus 12M. Erk. en gedipl. F.N.O.P. en V.A.M.O.R. Geh. en thuis gebracht. Tel. 370, Dom burg. Te koop: Biggen. A. Kod de, Klaassesweg 2, Bigge- kerke. •X- Te huur nieuwe solexen en snelbrommers. All risk verzekerd, lft. 18 jaar. Ce- vaal, Molenweg 15, Nieuw- land. -X Vrienden en vriendinifen uit eigen kring (15-40 jaar) vindt u bij de Geref. Jong. Kontakt Klub (G.J.K.K.), Postbus 19, Surhuisterveen. (Voor inl. postz. bijsluiten). -X Waar koopt u veiliger? In 't Naaimachinehuis. P. A. de Kramer, Goes, Lan- gevorststr. 6, telef. 7330. ..Anker" „Gazelle". -X- Eau de Cologne, Parfum, crème's, zepen, Ceta-Bever verf, lak, muurverf enz. Drogisterij D. Verhulst, Noordstr. 32, Westkapelle. Telefoon 01187—304. -X Uw vakantie in kleuren! Ga naar een vakman, die u inlicht hierover. Dé merken in voorraad, zowel nega tief als positief. Foto D. Speetjens, Goes, tel. 7274. X P. Verhage, Zuidstraat 150, Westkapelle, telef. 288, voor al uw Confectie, Wo ningtextiel en Manufactu ren. Daar heeft u een uit gebreide keus. X Wij hebben steeds be langstelling voor uw over tollige boekenvoorraad. Wij kopen ook bibliotheken op. Ook op wetenschappel. ge bied. Boekhandel v. Bent- liem en Jutting, Lange Delft 64, Middelburg. X Beton, wagenhuizen, kip pen- en varkenshokken bergplaatsen, garages, te gels, meterputten, schuttin gen, tel. 241, Serooskerke. X Te koop 1 gemet te vel de staande bintjes A. Ge- schiere, Klaasboerweg Biggekerke. -X- te koop. Martin Cultiva tor veldslee ijzeren kort- touwen. A. Francke, Zoe- tendaalseweg 2, Seroosker ke (W). Te koop: Koe R.V.I 2e kalf op rekening, J. Poppe, Duinweg 30, Biggekerke. -X Te koop acht weekse big gen, W. Cevaal, Karne- melksehoek, Ritthem. -X- Een Pfaff is af èn pret tige uitleg èn plezierige ser vice èn passende betaling. Bastiaanse, Goes. Pape gaaistraat 4, tel. 7476. -X- Te koop: Ingeschr. kalf- vaars rek. 17 sept. P. C. Dieleman, „Welzinge", Rit them. X Pfaff elek. koffermachi ne 298. Pfaff elek. kof fer zig-zag 498, en alle andere Pfaff typen, Basti aanse, Goes iPapegaaistr. 4. -X- Laat uw rijbewijs ver lengen via de Zeeuwse Rij- bewijzencentrale, Zuster straat 4, Middelburg, tel. 3276. Iedereen in het bezit van een rijbewijs ontvangt tijdig bericht. -X- Bijverdienstetippen voor thuiswerk, folders bez., enz. Inl. „de Tipgever" - Post bus 21, Paulusweg 109 - H. I. Ambacht. -X Te koop: een partij stal mest. J. Corré. Kraaieniiol- seweg, Kleverskerke. X Te koop: Ingeschr. mer rieveulen (vos) en hengst veulen. P. Verhage, Mid- delburgseweg 85, Koude- kerke. -X- Te koop gevT. in goe de staat verk. jongensfiets leeft. 8 jr. Tel. 01189-515, Pioniersweg 6. Grijpsker- ke. X Slagerij C. Wondergem Zn. vraagt z.s.m. een nette slagersknecht of aan komende. Afwisselend werk o.a. zelf slachten en worstmaken. Dorpsstr. 24, Oostkapelle, tel. 289. X Verloren po zondag. 20 aug. gabardine regenjas, Falcon, en witte plastic re genjas. Vermoedelijk tus sen Vrouwenpolder. Oran jezon en Middelburg. Terug te bezorgen Seisweg 78, Middelburg. X Vervul de hartewens v. uw dochter! Koopt bij 't Jantje van Alles zo'n echte Wildebras-pop, nu ook m. stem en slaapogen! Met kambaar haar reeds v.a. 2.95! Ziet onze sortering! Korte Norodstr. 11-15, Mid delburg, tel. 3733. X Met zo'n moderne om- van 't Jantje van Alles wordt uw foto. plaat, tegel of schilderstuk een nwe. wandversiering. Vr nog heden vrijbl. prijsopg Korte Noordstr. 11-15, Mid delburg, tel. 3733. 't Jantje van Alles heeft alle maten bruine inmaak- potten, Vegla-weckflessen, thermometers 1.15, Weck- ketels, losse deksels, rin gen en klemmen. Korte Noordstr. 11-15, Middel burg, tel. 3733. -X Student zoekt voor zijn kamer te Delft een gezel lige ouderwetse plattebuis- kachel. s. Kortenbout, Oude Delft 77, Delft, telef 01730-24659. Te koop: goed onderh. '"xe V.w. Carr. en bekl. als nieuw 900. Dishoekse- straat 19, Koudekerke. X Te koop: i.g.s.z. haard Keetenstraat 6, Middelburg tel. 01180—2365. -X- Te koop: i.g.s.z. haard merk Beckers, Voorstraat 65, Colijnsplaat, tel. K 1199 —224. X Te koop: een h. kinder stoel, z.g.a.n., Veerseweg 74, Middelburg. X Net meisje gevr. Liefst met vak bekend. Levens- midd.bedrijf Maat, Zuidsin gel 32-34, Middelburg. X Geëtaleerd een bankstel, gestoff. op schuimrubber, bijz. mooi afgewerkt. Prijs 795. Ook andere bankstel- sen voorradig in prijzen van 275, 340. enz. Wo ninginrichting De Vlieger en Zn., Stenenbeer 5-7 Vlis singen. X Te koop: 40 kilo aardap pels (Meerlanders). Abr. Wijkhuys, Molenweg 3, Se rooskerke W. -X- Vraagt gratis inl. (onder blanco couvert) over vriendschappelijke corres pondentie en/of schriftelij ke huwelijksbemiddeling (elke geloofsrichting, alle provincies) aan: De Geld. Corr.kring te Lichtenvoor de (nader adres overbodig). X- Huishoudster P.G., gevr. in klein gezin. Noordweg 286, Sint Laurens. -X Te hoop hengsvciilen. Iz. Kluijfhout, Duinweg 11, Kou dekerke. X- Gevr. bij bejaard eclitp. in westen des lands een juffrouw voor enige verple ging en bijstand in de huis houding. Meer hulp aanwe zig. Salaris nader overeen te komen. Brieven onder no. 1000 bur. v. d. blad. -X Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw ge zondheid. Het is het voor lichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maatschap pij tot Bevordering der Ge neeskunst. Bijna alle Ne derlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote parktijkervaring ver. tellen in begrijpelijke taal hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur Thuis be vordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bijzonder interessante nummer van deze maand Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met ƒ0,90 postzegels extra gefrankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0,90 over te schrijven op postreke ning nr. 121000 met op het „bij"-strookje dezelfde aan. tekening.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6