MOSKOU LONKT NAAR LEOPOLDSTAD Uno verbreekt betrekkingen met Katanga LOSPRIJS COYA VOOR KERNONTWAPENING PAPOEA'S GEGRIEFD PALTHE Oost-Berlijn krijgt wellicht bezoek van premier Kroesjtsjef Première van Het Prieel afgelast BUSSEN VAN H.T.M.; GRIJSMYSTERIE yr Onderwijzersfederatie beschuldigt regering afspraken geschonden Vier jongeren gearresteerd Schiphol besluit landingsrechten 25 procent hoger Anoniem telefoontje TWEE MEISJES NABIJ GRENS AANGERAND Strandvoogd van Rottumeroog gehuldigd Zaterdag 2 september 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 10 GEWEIGERD OBSTAKEL NAAR BELGRADO GEEN VERVOLGING VAN NEDERLANDSE JOURNALIST Betonwerker maakt dodelijke val van 44 meter hoogte Ook in Rotterdam meer landingsgeld? RUSSEN HOUDEN MANOEUVRES Overlast Zij kan lachen! kwaliteits behandeling „Suriname moet letten op Brits-Guyana" Eisen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD Voor het eerst sinds de dood van Patrice Loemoemba heeft de Sowjetunie zich tot de regering in Leopoldstad gericht met een betuiging van haar trouw aan de Congo lese zaak. Kroesjtsjef, die weinig vertrouwen meer schijnt te stellen in het wankelende regiem van Gizenga in Stanleystad, heeft het nu over een an dere boeg gegooid en premier Adoela in Leopold stad „de opvolger van de grote patriot Loemoem ba" genoemd. De Russische leider, die na de heropening van het pan- Congolese parlement de wettigheid van Adoela's bewind als opvolger voor Loemoemba's kabinet moeilijk meer kon betwisten, telegrafeerde Adoela dat de Russische regering zal „voortgaan met het ontwikkelen van vriendschappelijke betrekkingen met de Congolese republiek". Hij wenste Adoela persoonlijk, diens kabinet en volk het beste met „het herstel van de eenheid van het land". Vorig jaar september had president Kasavoeboe alle Rus sische diplomaten het land uitgewezen; daarna vestigden de Russen een diplomatieke missie in Stanleystad. Na Adoela's installatie als premier en Gizenga's aanvaarding van het vice- premierschap werden de communistische missies uit Stanley stad verdreven. Alleen de Russen verblijven er nog tot op de huidige dag. Inmiddels hebben de Verenigde Na ties gisteren alle betrekkingen met de Katangaanse regering verbroken. Het hoofd van de Uno in Elisabethstad, de Ier O'Brien, deelde mee hiertoe te hebben besloten omdat president Tsjombe niet wilde toegeven aan de eis van de volkerenorganisatie om zijn plaatsvervanger Moenongo, de Katan gaanse minister van binnenlandse za ken uit diens functies te schorsen. De Verenigde Naties beschuldigen Moenongo ervan uit de Katangaanse gendarmerie speciale „moordbrigades" te hebben willen vormen om interna tionale ambtenaren en soldaten te li quideren. Tsjombe trok partij voor Moe nongo, en liet deze gisteren op een persconferentie verklaren dat de Uno allang naar een mogelijkheid had ge zocht om Moenongo kwijt te raken. De Uno zou in Moenongo het voor naamste obstakel zien op de weg naar hereniging van Katanga en de rest van het land. O'Brien schreef in een brief aan Tsjombe dat de Uno geen betrekkingen kan onderhouden met een regering waarin een minister is opgenomen tegen wie de ernstigste be schuldigingen zijn ingebracht. O'Brien zei op een persconferentie dat er vierduizend mensen in interna tionale kampen in Elisabethstad zijn opgenomen. Zij waren gevlucht voor Moenongo's politie die moordpartijen had aangericht. Er zouden talrijke willekeurige arres taties door de politie zijn verricht, die zich daarbij niet had ontzien de arres tanten af te ranselen. Er patrouilleren nu gewapende soldaten van de Uno door de straten van de stad om nieuwe arrestaties te voorkomen. Ook hon derdvijftig van de eergisteren uit een Katangaanse gevangenis ontsnapte ge detineerden hebben zich gisteren bij een Uno-kamp voor asiel gemeld; allen verklaarden politieke gevangenen te zijn. Het asiel is hun verleend. Ook in Stanleystad is het nog on rustig. Soldaten van Gizenga hebben de leden van de Loemoemba-Jeugdbe- weging wapens uitgereikt. Bij het vlieg veld dreigde het even tot een conflict te komen toen gewapende aanhangers van Gizenga het vliegveld in bezit trachtten te krijgen. Enkele waarschu wingsschoten van de internationale troepen waren echter voldoende om de mannen te verdrijven. Uit Belgrado is gisteravond laat ver nomen dat Gizenga in zijn hoedanig heid van Congolees vice-premier per vliegtuig onderweg is naar de neutra- listische conferentie. „f£~~ .~rtó~zn ire op NEW ORLEANS (A.P.). De Ne derlander Hugo Brandt Corstius. die door de politie van New Orleans was gearresteerd omdat hij had geprotes teerd tegen het optreden van de poli tie in rassenkwesties, zal niet verder worden vervolgd. De rechter A. G. Bu- caro heeft de telastlegging versto ring van de openbare orde van de hand gewezen. James Garrison, de stadsadvocaat, had om afwijzing verzocht omdat de verdachte een perskaart had van het Nederlandse weekblad Vrij Nederland en de Amerikaanse grondwet persvrij heid garandeert. De zaken tegen de twee Amerikaanse vrijheidsrijders die gelijk met de Nederlander waren ge arresteerd, zijn uitgesteld. De heer Brandt Corstius, die al eer der tegen borgtocht was vrijgelaten, kan nu dus zijn voorgenomen studie aan de universiteit van Californië be ginnen. Bob de Lange gewond DEN HAAG. Door een gescheur de kuitspier van Bob de Lange kan de première van „Het Prieel" door de Haagse Comedie vanavond niet door gaan. Ook de voorstelling op dinsdag 4 september in de Rotterdamse Schouw burg is afgelast. De Haagse Comedie speelt vanavond in Den Haag „Heeft Constance gelijk?", morgenmiddag „Een mal meisje" en zondagavond opnieuw „Heeft Constan ce gelijk?" Bob de Lange liep zijn blessure don derdag op tijdens de generale repetitie van ..Het Prieel". De Lange heeft het stuk geregisseerd en speelt ook de hoofd rol. Van onze correspondent BONN Gisteren hebben geruchten uit Moskou de Westduitse hoofd stad bereikt als zou premier Kroesjtsjef van plan zijn in de naaste toekomst een bezoek aan Oost-Duitsland en aan Oost-Berlijn te brengen. De stemming onder de Oostduitse bevolking zou een dergelijk bezoek noodzakelijk maken. Die slechte stemming wordt ook ver ondersteld de reden te zijn van het be zoek dat de Russische ruimtevaarder No. 2, majoor Tltof, nu aan Oost- Berlijn brengt. De Oostduitse macht hebbers hebben van dat bezoek giste ren een feestdag gemaakt, hetgeen overigens niet wil zeggen dat er bij de goed-geregisseerde triomftocht van Ti- tof veel uitbundigheid heerste. Meer vlaggen Er werd beleefd geklapt en de kin deren wuifden als altijd met rode vlaggetjes, maar het geheel had iets weg van een begroeting van een buitenlandse vorst waar niemand eigen lijk ooit van heeft gehoord. Het kan zijn dat de aanwezigheid van Walter Ulbricht in de onmiddellijke nabijheid van Titof, de feestvreugde verstoorde. Een half uur voordat Titof op de afschuwelijke Stalin Allee aankwam, lag deze boulevard nog vrijwel ver laten. Er waren meer militairen dan burgers op de been en men zag meer vlaggen dan mensen. De gehele dag werd er door de luid- Advertent ie Touw van loopbrug brak: Van een onzer verslaggevers HAARLEM Gistermorgen half negen is de 44-jarige betonwerker M. P. Heimans uit Hank (Noord brabant) door het breken van een touw van een loopbrug op 44 meter hoogte naar beneden gevallen. Het slachtoffer, dat met een collega ramen schoonmaakte en afbikte op de vijf tiende etage van een torenflat in aan bouw aan de westelijke Randweg te Haarlem, kwam op straat terecht. Hij was op slag dood. De 28-jarige B. van Iersel uit Raams- donkveer wist zich aan het lihkertouw van de loopbrug vast te klemmen; op zijn geschreeuw renden coEega's, die in de flat aan het werk waren, toe. Zij wis ten de man, wiens leven van de sterkte van het touw afhing, door een van de ramen van de vijftiende etage naar bin nen te brengen. Men vreesde dat hij een shock had op gelopen. maar in het ziekenhuis behoefde hij alleen behandeld te worden voor een schaafwond aan zijn arm en een aan zijn hoofd. De bouwpolitie te Haarlem stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het breken van het touw, waaraan de loop brug was bevestigd. Relaas ,.Het heeft misschien twee, drie minu ten geduurd voor ik door het raam naar binnen ben getrokken", zegt de heer Van Iersel. die we gisteravond laat in Raams- donksveer spraken- „Langer had het niet moeten duren- Ik wist dat beneden me een diepte van 44 meter gaapte. Ik wist ook dat mijn maat ik werk al jaren met hem zich niet had kunnen redden. We waren precies om acht uur aan het werk gegaan. We hadden de loop brug, de touwen en de beugels goed ge controleerd. Ik kan me niet indenken hoe het touw (de loopbrug was gisteren voor het eerst op de vijftiende etage be vestigd) heeft kunnen breken. Ik heb het geluk gehad dat ik aan de linkerkant stond en dat het touw rechts is gebroken. In een echte reflexbeweging heb ik me toen aan het niet gebroken touw kunnen vastklemmen. Ik had maar één gedachte: vasthouden tot er iemand komt die me naar binnen haalt. Wie dat zijn geweest, weet ik niet meer." sprekers in Oost-Berlijn die overal op straat hangen, een liedje uitgezonden over „Herman Titof, Herman Titof, jij laat ons zien dat we allemaal helden kunnen zijn, net als jij". Goede dienst Moskou heeft de partij van bonds kanselier Adenauer, de christen-demo cratische partij voor de komende ver kiezingen op 17 september vermoedelijk een goede dienst bewezen door het zen den van een nota, waarin het Duitse volk wordt aanbevolen Adenauer niet te kiezen. In de nota worden de bonds kanselier en Hitier op één lijn gesteld. In het stuk, waarin mededeling wordt gedaan van het besluit tot hervatting van proeven met kernwapens, komt de volgende zin voor: „Duitsers die Ade nauer kiezen, moeten weten, dat Ade nauer en de aanhangers van zijn poli tiek in West-Duitsland zich dezelfde anti-communistische en revanchistische leuzen eigen hebben gemaakt, waarmee Hitier aan de macht is gekomen en die tot resultaat het ontketenen van de tweede wereldoorlog hebben gehad." Propaganda De bondsregering heeft geweigerd de nota te accepteren omdat zij de ten valbrenging van het kabinet- Adenauer aanbeveelt. De Westduitse regeringswoordvoerder maakte op zijn beurt gebruik van de nota om verkiezingspropaganda te ma ken voor de regeringspartij. Hij zei dat men hier te doen 'had met een dui delijke inmenging van een buitenlandse mogendheid in de Westduitse verkie zingsstrijd. Op de vraag welke partij dan werd geholpen volgde het antwoord, dat men op de plakkaten moest letten, waarop een nieuwe regering wordt ge- eist (dat zijn de plakkaten van de so ciaal-democratische partij). Moskou weet heel goed, dat de West duitse bevolking met haar geringe sym pathie voor de Sowjetunie allerminst zal luisteren naar een aanbeveling van Russische kant. Veel eerder zal zij in tegenstelling daarmee willen handelen. De christen-democraten kunnen nu de primitieve geesten onder de kiezers zeggen: Ziet, de sociaal-democraten willen Adenauer weg hebben, zij willen dus hetzelfde als de communisten. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL. „Zeer aanzienlijke verzwaring van de exploitatiekosten van de luchthaven" heeft de directie van Schiphol er toe doen besluiten de landingsrechten van 15 september af met 25 procent te verhogen. De luchthaven staat voor bijzonder grote financieringsopgaven. Er is al een baan verlengd tot 3300 meter, er wordt een nieuwe aangelegd en men is bo vendien bezig met de uitbreiding van een andere, die 2550 meter lang was en die ook 3300 meter moet worden. Dit alles vergt een investering van ongeveer vijftig miljoen gulden. Daar komt nog een bedrag van 150 miljoen bij voor de aanleg van een nieuw verkeersareaal in de nabijheid van de rijksweg Amsterdam-Rotterdam- Den Haag. De maatregel van de luchthavendi rectie, die uiteraard bij de gebruikers van Schiphol niet bëpaald populair is, komt niet als een donderslag bij heldere hemel. Er is al enige tijd sprake van geweest. De KLM, de grootste klant van Schiphol, heeft toen een reeks ar gumenten opgesomd, waarmee men de noodzakelijkheid van de verhoging meen de te kunnen bestrijden. Nu de directie van de luchthaven daarvoor om de hier opgesomde redenen niet gevoelig is ge bleken, wenst men zich op het hoofd kantoor van de K.L.M. in Den Haag van commentaar te onthouden. Men legt zich bij de nieuwe situatie neer. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De kans is groot dat in navolging van Schiphol de lan dingstarieven voor de Luchthaven Rot terdam worden verhoogd. De maatregel zou voorkomen, dat tussen de tarieven op beide luchthavens een al te groot verschil ontstaat. Met welk percentage het landingsgeld zal worden verhoogd, valt in dit stadium nog niet te zeggen. De Luchthaven Rotterdam ressorteert onder de gemeentelijke diensten. Het laatste woord is daarom aan de gemeen teraad. MOSKOU (Reuter) Het offi ciële Russische persbureau Tass heeft gisteravond bekend gemaakt dat de Russsiche vloot, tezamen met de luchtmacht en met rakettroepen manoeuvres zal houden. Daarbij zul len „echte wapens van het modern ste type" worden gebruikt. De ma noeuvres zullen in september en oktober worden gehouden in de Kara Zee en de Barents Zee. Van een onzer verslaggevers APELDOORN. De verkoop van de ongebruikte, splinter nieuwe bussen van de H.T.M. blijft een merkwaardige zaak. De directie van Verheul's Car- rosseriefabriek te Apeldoorn ontkende gistermiddag te enen male dat er bussen van de H.T.M. in de fabriek waren aan gekomen. Toen wij daarna eens poolshoogte op het terrein namen, kwam daar echter net een bus van de H.T.M binnen rijden. Nadere informatie leerde dat er voordien al twaalf andere bussen bij de fabriek waren aangekomen. Vier daarvan waren al overgespoten in een egaal grijze kleur. De andere stonden te wachten op de lakspuit. Deze dertien bussen moeten de partij zijn, die 12 sep tember naar Buenos Aires zal wor den verscheept. Fabrieksgeheim De directie van Verheul, nogmaals gevraagd naar het totale aantal bus sen van de H.T.M. dat in de fabriek gereed zal worden gemaakt voor verzending naar elders, antwoordde ditmaal: Geen commentaar. Zij be riep zich op fabrieksgeheim. Van onze correspondent LONDEN. De 140.000 pond losgeld die betaald moet worden voor het schilderij van Goya dat uit de Londense National Gallery is gestolen, moet gestort worden in de kas van de organisatie die streeft naar kernontwapening. Dit vertelde een onbekende man die gisteravond het persbureau Reu ter in Londen opbelde. Meer zei hij niet. Men weet ook niet of hij iets te maken heeft met de dieven die het schilderij wegnamen, of dat het een overtuigde tegenstander van kernbewapening is die gebruik wil maken van de onzekerheid rond het kostbare kunstwerk. De man deed het wel voorkomen alsof hij betrok ken was bij het versturen van de befaamde brief. Zoals men weet is in een anonie me brie' geëist dat er 140.000 pond voor het doel betaald dient te worden voor een liefdadig doel wil het te rugbezorgd worden bij het museum. Een ander anoniem telefoongesprek bezorgde gisteren de politie en 86 luchtreizigers die op het punt ston den Londen te verlaten veel over last. Scotland Yard werd namelijk Van onze Haagse redactie DEN HAAG De leden van de Nieuw-Guinearaad, die op het ogen blik een bezoek brengen aan Neder land voelen zich teleurgesteld, ja gegriefd over de aandrang waarmee de laatste personen en groeperingen pleiten voor overdracht van Neder lands Nieuw-Guinea aan Indonesië. Zij zeggen dat in een verklaring, die zij gisteren hebben uitgegeven. De groep van tien vindt het onbegrij pelijk, dat men naar eer en geweten kan pleiten voor overdracht van de Papoea's aan een land waar dictatuur en chaos heersen en waar geen eerbied bestaat voor de rechten van de mens. De delegatie heeft er bij de Neder landse regering op aangedrongen naar wegen en middelen te zoeken om het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea in de Verenigde Naties te doen vastleggen. Een missie van de V.N., aldus de dele gatie zal in Nieuw-Guinea welkom zijn. De delegatie heeft voorts aan gedrongen op het opnemen van Papoea's in Nederlandse delegaties naar internationale bijeenkomsten, in het bijzonder naar de Algemene Ver gadering van de Uno. Ook leeft de wens goodwillmissies uit te zenden naar Aziatische en Afrikaanse landen. Zo stond gistermiddag een van de bussen van de H.T.M. bij Verlienl's Carrosseriefabriek in Apeldoorn. Het was er één van de dertien, die daar nu zijn gearriveerd. getipt dat Goya's schilderij van de hertog van Wellington, in een vliegtuig gesmokkeld zou worden dat op het punt stond naar Istanboel te vertrekken. Gevolg: geweldige con sternatie en een nauwgezet ver geefs onderzoek van de bagage van de passagiers voor dit vliegtuig. Elke koffer en elk pakje werd ge heel uitgepakt door de douane ter wijl rechercheurs van de politie toe keken. Even was er een ogenblik van intense spanning; men dacht de Goya op het spoor te zijn, want een der douaneambtenaren ontdekte een in papier gewikkeld voorwerp dat overeen kwam met de afmetingen van het gestolen schilderij. Er kwa men enkele gouaches uit te voor schijn, eigendom van een echtpaar op leeftijd. Het toestel vertrok een half uur te laat. de Van onze correspondent VENLO. Op de terugweg 1 Irörmic in Lni i kermis in het Duitse pFaatsje Herungen even over de grens bij Venlo zijn gisternacht twee Venlo- se meisjes door jeugdige Duitsers aangerand. De daders ontsnapten. Eén van de Duitsers met wie de meisjes hadden gedanst, bood aan ze met zijn auto tot de grens te brengen, zodat zij niet al te laat thuis zouden komen. In gezelschap van drie jongens gingen zij op weg. In de buurt van het douanekantoor Niederdorf sloeg de chauffeur een land weg in. In een bos sleepten de Duitsers de meisjes de wagen uit. De oudste, de 22-jarige E. T.. wist te ontkomen, al kostte dat haar een paar hoofwonden en al werden haar kleren stukgescheurd. Bij het Duitse grenskantoor vroeg zij hulp voor haar vriendin, de achttienjarige P. R. Die kwam even later bij de grenspost aan, helemaal overstuur. De fietsen van de meisjes, die achter in de auto waren meegevoerd, werden op de plaats van de aanranding terug gevonden. De Duitse jongelieden waren verdwenen. De Wiener Eisrevue komt van 12 ok tober tot 5 november voorstellingen ge ven in het nieuwe Rai-gebouw te Am sterdam. De Zuldslavische P.T.T. heeft ter ge legenheid van de opening van de confe rentie der neutrale landen een serie van vijf speciale postzegels uitgegeven. Advertentie Haar suèdé-jasje ziet er weer on berispelijk uit. Het aparte cachet van de suède is volledig terugge keerd dank zij de Suède jasje reinigen 14.50 Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De Algemene Nederlandse Onderwijzers Federa tie (Anof) beschuldigt de regering ervan, dat zij afspraken schendt die bij de algemene salarisverbeterin gen voor ambtenaren waren ge maakt. Het Schoolblad, het orgaan van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging, kondigt aan dat de on- derwijzersorganisaties vastbesloten zijn „de strijd voor deze rechtvaar dige zaak voort te zetten". De Anof beroept zich op een in 1946 met de regering gemaakte afspraak, waarbij werd bepaald dat bij algeme ne salarisverbeteringen voor ambtena ren voor de onderwijzers het „gelijk tijdig en evenredig" zou gelden. Deze spelregel is de regering niet nageko men, zo meent Het Schoolblad. Het betoogt dat de „margetrekkers" onder de onderwijzers, dat zijn de onderwij Eigen nieuwsdienst ROTTUMEROOG. Tijdens een kleine plechtigheid op het eilandje Rottumeroog is gisteren de 61-jarige Jan Toxopeus gehuldigd: hij was 25 jaar strandvoogd van het eiland, een eenzame post die hij van zijn vader overnam toen die zijn zilveren jubileum had gevierd. Het feest van gisteren leek wel een herhaling van dat van een kwart eeuw geleden, 's Morgens legde een redding boot aan van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse reddingmaatschappij. Het was ditmaal de Insulinde. Het was evenwel dezelfde man, die aan land stapte; de heer J. Th. Boov, directeur var, de maatschappij. Hij sprak Jan Toxopeus toe. zoals hij dat diens va der had gedaan en overhandigde de medaille van verdienste van de K.N.Z.H.R.M. PARAMARIBO (ANP).* Het Staten- lid J. A. Pengel wil van de Surinaam- se regering meer weten over de maat regelen die zij denkt te nemen om tol een versnelde staatkundige, financiële, economische en sociale ontwikkeling van Suriname te komen. De uitslag der verkiezingen in Brits- Guyana zal ongetwijfeld zijn terugslag nebben op de ontwikkeling van Surina me, zo steil de heer Pengel in een in terpellatie-voorstel. De progressieve volkspartij van dr. Jagan heeft in haar verkiezingsprogramma duidelijk laten uitkomen, dat bij een overwinning van deze partij de regering van Brits-Guya na grote activiteit op economisch, finan cieel en sociaal terrein zal ontwikkelen. zers bij het u.l.o., b.l.o. en v.g.l.o. en de hoofden van scholen, een opslag heb ben gekregen die maar half zo groot is als die van vergelijkbare ambtena ren. De zgn. margekwestie is een oud strijdpunt tussen regering en Anof. Ze vloeit lijnrecht voort uit de afspraken die voor de op 1 januari 1958 ingegane salarisverbetering voor lagere en mid delbare ambtenaren waren gemaakt. Over veel werd men het eens, maar niet over de marges. In de centrale commissie weigerden de ambtenarencentrales met instem ming van de onderwijzersorganisaties akkoord te gaan met een margeverbe tering uit de zgn. franjepot. De rege ring bepaalde toen, dat zij de zaak pas aan de orde wilde stellen bij de ver deling van de „ruimte" voor 1962 en '63, waarover nog dit jaar zal worden onderhandeld. De onderwijzersorgani saties zijn het daarmee niet eens. Zij vinden de margekwestie een oude zaak, die buiten het gepraat over de „ruim te moet worden gehouden. ROTTERDAM (ANP) De voorlief de voor make-up en muziek heeft voor vier jongens en meisjes, in leeftijd variërend van vijftien tot 21 jaar, de moeilijke gang naar de officier van justitie tot gevolg gehad. Het viertal werkte bij een Rotterdam se groothandel in parfumerieën en transistorradio's, artikelen die op het personeel een grote aantrekkingskracht hadden. Vooral de jeugd kon die niet weerstaan: meisjes verfraaiden op kos ten van de baas hun .uiterlijk, ten ge rieve van de jongens, die op hun beurt het vrouwelijk personeel behaagden met muziek uit gestolen radio's. De zaak kwam ten slotte aan het licht doordat enkele meisjes ruzie kregen en elkaar over en weer van oneerlijkheden gingen beschuldigen. Toen bleek dat voor enkele honderden guldens aan goe deren was gestolen. Behalve het viertal zijn ook twee men sen gearresteerd onder verdenking van heling. Negen personeelsleden kregen een bekeuring. Volgens de kinderpolitie is het waarschijnlijk, dat binnenkort nog meer arrestaties worden verricht, want het onderzoek is nog niet afgesloten. ZWAMMERDAM. Het socialisti sche Tweede-Kamerlid G. J N M Ruygers uit Rijswijk is gistermiddag ernstig gewond geraakt. Hij sloeg on de rijksweg Utrecht-Den Haag onder Zwammerdam met zijn auto over de kop. De heer Ruygers reed in de rich- ting Utrecht De wagen ging aan het. slippen, ramde enkele bermpaaltjes en sloeg om. Het Kamerlid werd door het open dak naar buiten geslingerd. Hij is met een hersenschudding en een gebroken been opgenomen in het zie- kenhuis in Gouda.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 10