Oranje staat er in Zürich niet slecht op VIER NEDERLANDSE STAYERS PLAATSTEN ZICH IN FINALES België won op het kantje tennisstrijd tegen Nederland Van Houwelingen en Wierstra bij de profs. Van der Meulen en Romijn bij amateurs CIJFERS UIT ZÜRICH SFEERVOL VAN DE WEG TOPSCORER Het tweede team van HC.C landskampioen „A NEDERLAND DEELDE IN RECORDBUIT ITALIAAN MASPES VERSLAAT ROUSSEAU IN FINALE Drie lengten ATLETIEKJEUGD VERLOOR VAN BELGIË Hermes op de laatste plaats Ik zal Weer tegen Altig Ook Van der Meulen Triest P0ST BIJ BESTE VIER IN DE ACHTERVOLGING Competitie clubteams uit vijf landen KNCB-ploeg versloeg jeugdelftal VECHTLUST GROTE CRICKETVERRASSING AMATEURWIELRENNERS VOOR TITELSTRIJD Derksen: „Wat stom, wat stom" ,VA' Hoog gegrepen - diep gevallen Londense vrachtenmarkt OOK AANVAL Maandag 28 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. T Wierstra Van Houwelingen Post Maspes won zijn beide beslissende rit ten tegen Rousseau, de tijden waren 11,2 en 10,8 sec. over de laatste 200 meter. Jos de Backer (België) had drie ritten nodig om de derde plaats te veroveren op Os car Plattner. De tijden waren in alle drie de gevallen gelijk: 11,4 sec. De tijden waarin Rousseau Derksen versloeg wa ren 11,6 en 10,9 sec. Bianchetto won de finale van de ama teurs tegen Beghetto in twee ritten (11,4 en 11,5 sec.) Baensch bereikte de derde plaats eveneens in twee ritten. Hij won beide malen in 11,6 sec. van Bodnieks. In de achtervolging bleef Post in de schaduw van Altig in zijn serie. Altig had als tijd 6 min. 13,2 sec. en Post 6.20,2. Om de Brit Simpson in te halen had Post 5 min. 14,6 sec. nodig. De uitslag van de eerste serie stayers (profs) luidt: 1 Martin Wierstra 68,200 km per uur, 2 Raynal (Fr.) op 35 m, 3 De Paepe <B.) op 80 m, 4 Petry (W.-Dld.) op 156 m, 5 Retrain (Fr.) op 2 ronden, 6 Gomila (Sp.) op 2 ronden, 7 Proost (B.) op 14 ronden, 8 Galatti (Zw.) op 21 ronden. Tweede serie: 1 Karl Heinz Marsell (W.- Dld.) in 1 uur 71,615 km, 2 Verschueren (B.) op 2 ronden en 80 m, 3 Arie van Houwelin gen (Ned.) op 2 ronden en 170 m. 4 Hardege (W.-Dld.) op 4 ronden en 100 m, 5 Koch (Ned.) op 5 ronden en 270 m, 6 Godeau (Fr.) op 6 ronden en 130 m, 7 Meier (Zw.) op 9 ronden en 160 m, 8 Pizzali (It.) op 12 ron den en 100 m. De uitslag van de herkansingsrit waaruit de nummers 1 en 2 zich kwalificeerden voor de finale, luidt: 1 Petry in 1 uur 69,250 km, 2 Meier op 1 ronde, 3 Proost (B.) op 1 ronde en 270 m. De Nederlander Koch staakte reeds in de achtste minuut de strijd, twee minuten later gevolgd door de Italiaan Piz zali. Ook de Spanjaard Gomila, de Duitser Hardege en de Fransen Retrain en Godeau reden de rit niet uit. De uitslag van de eerste serie herkansing bij de amateurs: 1 Leen van der Meulen (Ned.) 50 km in 44 min. 28,7 sec. (gem. 67,445 km'u), 2 Zotzev (Rusl.) op 55 m, 3 Sommer (W.-Dld.) op 1 ronde, 4 Mesquida Garcia (Sp.) op 2 ronden, 5 Kanya (Hong.) op 4 ronden. De Fransman Da Cresento gaf op. Tweede serie: 1 Georg Stoltze (O.-Dld.) 50 km in 44 min. 37,2 sec. (gem. 67,230 km per uur), 2 Giscos (Fr.) op 280 meter, 3 Laptew (Rusl.) op 1 ronde en 130 m, 4 Van Campen (Ned.) op 2 ronden en 180 meter, 5 Bek (Po len) op 5 ronden en 180 meter. De Italiaan De Lillo staakte de strijd. LEIDEN, (ANP). De Nederlandse ju- nioren-atletiekploeg (jongens) heeft gis teren in Leiden met 176198 punten verloren van België. Tijdens de wedstrijden werden twee Nederlandse records verbeterd. Op de 200 meter kwam Frits Boss (GVAV, Rapidi- tas, Groningen) tot 21.8 sec., waarmee hij het Nederlandse juniorenrecord, dat met 22 sec. op naam stond van zijn clubgenoot Jaap Smit, 0.2 sec. scherper stelde. Het invitatie nummer 100 meter meis jes leverde Lenie Boele CDCV) in 12.- sec. de overwinning en een nieuw Neder lands record (meisjes) op. Zij bleef 0.1 sec. beneden het oude record, dat op naam stond van Joke Bijleveld. De uitslagen waren: 110 m horden: 1. Kuiper (N) 15.7, 2. Popyn (B) 16.3, 3. d'Heyert (B) 16.6. 100 m.: 1. Boss (N) 10.8, 2. Leroy B) 10.9, 3. v. Coppenolle B) II.-. 200 m.: 1. Boss (N) 21.8 (nieuw Ne derlands juniorenrecord), 2. v. Coppenolle (B) 22.4, 3. J. Smit (N) 33.4. 400 m: 1. van Herpen (N) 48.9, 2. Jarry (B) 49.5, 3. Smits <N) 49.5 800 m: 1. De Wilde B) 1.50-, 2. Geets (B) 1.56.8. 3. Heystek (N) 1.57.-. 400 m horden: t. Houthuis (N) 56.5, 2. Scheiff (B) 57.1, 3. Cras (N) 58.-. 1500 m: 1. d'Hertoghe (B> 4.03.8, 2. Cocquit (B) 4.04.1. 3. Van der Smissen (B) 4.07.8. 3000 m: I. Crauwels (B) 8.32.8, 2. Quisquater (B) 8.55.6, 3. De Nijs (N) 8.58.-. 1500 meter steeple: 1. v. Over- meire (B) 4.26.1, 2. Smolders (B) 4.29.5, 3. Hendriks N) 4.35.4. Kogelstoten: 1. Van Driessche (B) 14.50 m, 2. v. d. Kruk (N) 14.29 m., 3. Willeput (B) 12.97 m. Discuswerpen: 1. Willeput (B) 44.14 m 2 Marcq (B) 44.10 m., 3. v. d. Kruk (N) 41 70 m Speer: 1. De Geus (N) 55.54 m., 2. Ten Holten (N) 54.33 m. 3. Spaans (B) 5186 m. Hoogspringen: 1. Timmermans (B) 1.93 m, 2/4 v. d. Velde (N), De Rijcke (B) en Kuiper (N) allen 1.80 m. Verspnngen: L De Broux BI 7.06 m, 2. Goverde (N> 7.03 m, 3. Broers (B> 6 80 m. Hinkrfapsprong: 1. Papy (B) 13.60 m. 2. De Kort (N) 13.37 m, 3. Schothuis (N) 13.29 m. Po shoog: 1. Tim mermans (B) 3.85 m. 2. Krikke (N) 3.50 m, 3. Vierdag (N) 3.40 m. 4 X 100 m: 1. Nederland (Boss. Vlam, v. Crugten en v. d. Wulp) 43.4, 2. Belgie (Roos. v. Coppenolle, Papy, De Broux) 43.5. 4 x 400 m: 1. Nederland (Loman, Kat. Kuiper en Houthuis) 3.23.7, 2. België (Jarry, Depre. Scheiff en Goossens) 3.28.-. De resultaten van de invitatienummers waren 100 meter meisjes: 1. Lenie Boelle (DCV) 12.- sec. (nieuw Nederlands record). Heren: 1000 meter: 1. Kortleve (Minerva) 2.28.1; 3000 meter: 1. Cuié (Dynamo) 8 min. 20.6 sec; 200 meter: 1. Marius Bos (V en L) 22.1 sec. WASSENAAR (ANP). Op de links van de Haagsche Golf en Country Club te Wassenaar zijn het afgelopen week einde de wedstrijden om de Army Tank ard 1961 gehouden. Winnaar werd de Hilversumse combinatie Roland Holst/v. Erven Dorens, die in de finale met 6 en 5 van de equipe Smit/Olland (Hattemse G en CC) won door H. van der Spek ÜRICH Er mag dan nog geen wereldtitel in Nederlandse han den zijn gekomen, met Van Houwelingen en Wierstra in de finale voor be roepsstayers, met Romijn en Van der Meulen in de finale voor amateur-stayers en met Peter Post in de halve finale achtervolging, zit het nog niet zo slecht voor oranje bij de we reldkampioenschappen wiel rennen te Zürich. Het wegval len van Jan Derksen in de kwartfinale van de sprint en het Het was op de Oerlikonbaan gisteren, bijzonder sfeervol. In een temperatuur van 33 graden zat een uitverkocht sta dion dicht opeengepakt in halfblote bodies vaak naar de wedstrijden te kijken, wedstrijden, die in sommige op zichten (sprint en achtervolging) bij zonder aantrekkelijk waren, maar die toch ook toonden dat het vak van wiel renner (de stayers) niet altijd bedreven wordt met fietsen alleen. Onderlinge concurrentiestrijd van de gangmakers behoort zo bleek vooral tijdens de herkansing voor de beroepsstayers ook tot deze wedstrijden. Maar alle in spanningen, die gisteren zijn verricht, worden vandaag overlapt door een rustdag. De Oerlikonbaan zal vandaag zonder toeschouwers in de brandende zonnestralen liggen; slechts de mannen, die nog in de strijd zijn, zuilen hun trainingsrondjes draaien. En daar zijn gelukkig ook Nederlanders bij. Peter Post. Die naam werd twee keer als winnaar afgeroepen na de series en na de kwartfinales achtervolging. Hij had het vooruit gezegd: ,3ii de laatste vier zal Ik komen; het wordt tijd weer eens op een open baan iets te laten zien." Post hield woord, want hoewel h(j lang niet uitgebalanceerd reed, trok hij zich op aan het geweldige tempo dat zijn tegenstander, wereldkampioen Rudi Altig, eruit draaide. Post eindigde op een achtste haan met slechts zeven seconden achterstand op Altig. Het was een tijd, die een gerede kans maakte op plaatsing bij de laatste acht, wat de overige achttien achtervolgers ih de volgende ritten inderdaad bevestigden. Behalve Altig bleven slechts de Zwit ser Trepp, de Italiaan Faggin en de Brit Simpson onder de tijd van Post. In zijn volgende rit moest Post der halve tegen Simpson rijden. Het werd een voor Simpson trieste zaak. De Brit mocht de vijftien ronden niet eens uit rijden, want toen de dertiende ronde inging, liep Post langs hem heen. Met de Nederlander plaatsten zich Faggin, die de Deen Baunsoe met een kwart baan versloeg, de Zwitser Trepp, die de Deen Eugen na zes ronden reeds in haalde, en Altig, die na dertien ronden de Italiaan Messina uitschakelde. Post zal in de halve finale opnieuw tegen Rudi Altig uitkomen, terwijl Trepp de Italiaan Faggin als tegen stander krijgt. Na Romijn heeft ook Van der Meu ten zich ln de finale van de amateur stayers gereden, voornamelijk echter dank zij het uitstekende werk van gangmaker De Graaf. Zou deze niet zo'n bijzonder tactische rit hebben ge reden, Van der Meulen zou nooit zo ver gekomen zijn. Eerst heeft deze combinatie, die uit vijfde positie vertrok, een fel gevecht moeten voeren met de Spanjaard Gar cia, die de helft van de wedstrijd in eerste positie heeft gereden. Toen Van der Meulen over hem heen was, kwam de Rus Kobzev naar onze landgenoot. Routinier De Graaf loodste Van der Meulen echter zo fraai over het ce ment, dat de Rus die in een laatste aanval nog van de rol raakte al zijn ijverige pogingen in rook zag opgaan. Triest was voor Nederland de ma nier waarop de tweede serie van de beroepsstayers verreden werd. Nadat Wierstra zich bijna zonder moeite had geplaatst de Belg Debacker, die voortdurend in derde positie lag, moest alle aanvallen in de eerste serie van achter opvangen moesten Van Hou welingen en Koch een finaleplaats in de tweede serie trachten te veroveren. Maar het is een duel tussen de twee Nederlandse renners onderling gewor den. De eerste twee plaatsen waren on bereikbaar daar zaten ó'e Duitser Mar sell en de Belg Verschueren veilig al les af te zien wat er om die derde po sitie allemaal zou gaan gebeuren. Er gebeurde veel, want zowel Van Hou welingen als Koch zat op die plaats te mikken. Van die onderlinge strijd hebben de twee koplopers kunnen profiteren, om dat de beide vechtende Nederlanders alle aanvallen van de overige stayers niet verder komen van de ama teurkampioen De Graaf (bij de amateursprinters) dan de kwartfinale, mag dan mis- schien iets beneden de verwach tingen liggen, daartegenover staat dat de Italiaanse sprin- tersschool weer zo'n suprema tie aan den dag heeft gelegd, dat zelfs een Rousseau, die ver antwoordelijk was voor de uit schakeling van Derksen, zich niet behoefde te schamen van Antonio Maspes te verliezen. En zo was het ook bij de ama teurs, sterker nog, want daar vochten de Italiaanse kampioen Beghetto en Bianchetto de strijd onderling uit, waarin de kampioen van de Azuri's dit maal zijn hoofd voor Bianchetto moest buigen en deze Bianchet to overwon in zijn jacht naar de regenboogtrui onze nationale kampioen De Graaf. Eigen nieuwsdienst LONDEN. De bestuurderen van de Engelse voetbalbond overwegen het voor en het tegen van een plan tot schepping van een competitie die ongeveer paral lel zou lopen met de intertotocompeti- tie. Er wordt gedacht aan een, zoals men dat hier eenvoudigjes noemt, su- per-Europese league; een competitie waaraan clubteams uit Engeland, Frank rijk, Hongarije, Italië en Spanje zou den deelnemen. Alan Hardaker, secretaris van de En gelse league, overweegt hiervoor drie groepen van vier elftallen te formeren en de wedstrijden te laten spelen tus sen 13 mei en 17 juni in het komende jaar. Het zouden dan een uit- en een thuiswedstrijd worden in de competities van vier waarbij de thuisclubs steeds de inkomsten zouden houden. Er bestaat in de eventueel deelnemen de landen enthousiasme voor het plan, maar er tegen is, dat juist het volgende jaar de wedstrijden om het wereldkam pioenschap in Chili worden gehouden, wat meebrengt, dat juist de beste spe lers in vele gevallen niet beschikbaar zouden zijn. In september wordt een vergadering aan het plan gewijd. DEN HAAG. Een team van de Ko ninklijke Nederlandse Cricketbond (KN CB) heeft zaterdag op het terrein van Quick in Den Haag een overwinning met 58 runs behaald op het Nederlandse jeugdelftal. Het KNCB-team dat het eerst aan bat kwam, was 157 all out, waarna de jeugd op 99 all out ging. Battingcijfers KNCB-team: Marseille (Quick, H) 69 n. o., Bregman (ACC) 11, Bosch (HCC) 24, van Eek (Quick H) 18, Paul Maas (Haarlem) 11. Bowlingctjfers jeugdelftal: Derogee (HBS) 2 voor 43, Brand (Krekels) 3 voor 26, Woe- ries (VRA) 1 voor 7, Rikse (ACC) 1 voor 14, Van Schouwenberg (Rood en Wit) 1 voor 17, Bakker (VQC) 2 voor 22. Battingcijfers Jeugdelftal: Rikse 37 Schoonheim (Sparta) 17. Bowlingcijfers KNCB-team: Van Son (Rood en Wit) 1 voor 3, Marseille 1 voor 22, E. W. C. Vriens (HCC) 5 voor 41, Paul Maas 1 voor 21, Rambaldo (Quick H) 2 voor 1. De vierde etappe van de Omloop van Namen voor amateurs is gewonnen door de Nederlander Schroeders. De overige Nederlanders plaatsten zich als volgt: 3. Snepvangers, 7. De Waard, 10. Karsten, 11. Paul. 12. Janssen, 13. De Jager, 14. Wesseling. De tijd van Schroeders over de 117 km. was 2.54.20. De vijfde en laatste etappe, een rit over 130 km., werd gewonnen door de Belg Weynants. Zijn landgenoot Hoefkens werd eerste in de eindklassering. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Weynants 3.20.16, 2. Leon Sebrechts (Ned.) 3.20.6, 3. Schroeder, 4. Snepvangers, 10. De Jager (Ned.). Het eindklassement luidt: 1. Hoefkens 13.57.21, 2. Thomaes (Belg.) 13.57.40, 3. Copmans (Belg14.00.39, 4. Hellemans (België) 14.00.51, 5. De Jager (Ned.) 14.00.58, 7. Karsten (Ned.) 14.03.24, 8. Schroeder (Ned) 14.03.49, 10. Janssen (Ned.) 14.03.56. Eigen nieuwsdienst ANTWERPEN. Gezien de her haalde nederlagen op Belgische banen, is de Nederlandse tennisploeg niet met hoge verwachtingen naar het mooie terrein van Beerschot LTC getrokken. Misschien was daardoor de vechtlust des te groter. En het resultaat is de kleinste nederlaag geworden, die on ze ploeg in een uitwedstrijd tegen de Belgen heeft geboekt: 1618. Een nederlaag, die uitsluitend te wijten is aan het magere resultaat ln de dames enkelspelen, waarin 7 van de acht par tijen verloren gingen. Uit de heren- enkelspelen kwam 88, uit de heren- dubbels zelfs 40 voor Nederland, uit het damesdubbelspel 11 en uit de gemengd dubbelspelen 22. Om even bij deze cijferbalans te (blijven: Van de Weg was de topsco rer van de ploeg. Hij won zijn beide enkelspelen, zijn herendubbelspel en zijn gemengd dubbel. Een mooie pres tatie. Schneider won zijn drie partijen, verloor dus geen enkele, want in ge mengd dubbel kwam hij niet uit. Het curieuze is wel dat geen van onze spelers zonder winstpunt bleef. Een lichtpuntje aan het eind van het sei zoen! Qua wedstrijd was die van Goris tegen Belgiës no. 2 en Daviscupspeler wel het mooiste staaltje van vecht lust. Met rustig gaaf spel won hij de eerste «set met 64 van deze Dros- sart (die op de eerste dag Van Eijs- den had verslagen met 64, 6—4) zag zijn spel vinnig weerstaan in de twee de, kwam na veel spanning op 87 en matchpoint, zag dit te niet gedaan door een mooie passing, verloor de set tenslotte met 810. Dat leek een nekslag, want het werd in de derde 30,50 voor de Belg. Goris zette alles op aanval, overrompelde Dros- sart, won tweemaal diens service, kwam op 55! Daarna op 56, 66, 76, kon drie matchpoints niet in winst omzetten doch slaagde op het vierde: 86 kranig. Maris speelde zo matig in zijn partij tegen de no. 4 van de Belgen, de Spiegelaere (26 36), dat aanvoer der Breukink hem in de tweede partij Niet de grote kanshebber HCC I, maar het tweede elftal van de „Grote Haagse" heeft op de laatste zondag van de cricketcompetitie het lands kampioenschap in de wacht gesleept. Rood en Wit bezorgde HCC I een on aangename verrassing in de vorm van een nederlaag, en daar het tweede geen fout maakte in het treffen tegen VOC, behaalde het „broederteam" buiten verwachting voor de negende maai het kampioenschap. Voor Hermes-DVS was het een sombere dag. De Schiedammers eindigden definitief onderaan, doordat Quick H de volle winst behaalde op HBS. Hermes kwam zelf tegen ACC niet verder dan een draw. In de eerste klasse B werd VRA kampioen door De Nederlandse profsprinter Derksen (links) werd in de kwart finales door de Fransman Rousseau uitgeschakeld. opvingen. Van Houwelingen moest eerst ronden lang aanvallen van Koch afslaan. Toen Koch toch langs de Sas- senheimer kwam, begon het spelletje andersom. Totdat .Van Houwelingen twintig ronden voor het eind in een lange rush langs Koch sprong en met een doorging naar voren, daarbij twee ronden achterstand terugnemend. Voor de Utrechter was dat een klap. Hij eindigde op vijf ronden. Nog triester verliep het voor Koch in de herkansing. Amper was hij goed ingedraaid of hij werd door de West- duitse stayer Petry in de bocht om- hooggedrukt. Koch moest zich aan de leuning vastgrijpen om niet te vallen, raakte uiteraard ver los van de rol en was zo ontdaan, dat hij onmiddellijk afstapte. De ploeg is samengesteld, die Neder land zal vertegenwoordigen bij het we reldkampioenschap op de weg voor ama teurs in Bern. De heer Martin, gedele geerde van de Sportcommissie selec teerde in overleg met bondscoach Joop Middelink de volgende renners: Jaap de Waard', Leo Knops, Schroeder, Leon Sebrechts, Jan Janssen en Henk Njj- dam. Reserve is Henk Snepvangers. 9 De uitslagen van de voor de reserve eredivisie gespeelde voetbalwedstrijden luiden: ADO 2Veendam 2 70, Sparta 2 —Excelsior 2 10, Vitesse 2ZFC 2 81, Willem II 2Ajax 2 23. Reserve tweede divisie B: SVV 2—RBC 2 0—0, EBOH 2— RCH 2 2—2. ZÜRICH. De Italiaanse sprinterschool heeft op de Oerlikonbaan opnieuw de zuivere klasse gedemonstreerd, Maspes vooral in zijn beslissende rit tegen de Fransman Rousseau die eerst Derksen in een nieuw baanrecord had uit geschakeld en Bianchetto in de tweede rit voor de regenboogtrui tegen zijn landgenoot Berghetto. Het was sprint van zuivere klasse, zo fraai van tactiek, zo snel over de laatste meters, dat het in twee kampen verdeelde publiek de helft pro Maspes, de andere helft pro Rousseau roffels op de reclame borden timmerde en ondanks de tropische hitte zich de kelen schor schreeuwde en de armen bijna uit de kómmen zwaaide. Dat gold met name de eerste be slissende rit tussen Maspes en Rousseau, die onmiddellijk na de start sur place gingen en precies 26 minuten en 13 seconden die positie bleven innemen. Beide malen kwam Maspes vanuit de tweede positie, beide malen verraste hy de Fransman, in de tweede rit zelfs met vele lengten. Advertentie kNV» Av ?<4 tylv F -AA „Wat ben ik stom geweest; ik kan mijn hoofd wel afrukken. Wat stom, wat stom, wat stom." Dat heeft Jan Derksen van zaterdagavond tot gister avond toe lopen verkondigen en hij zal het vandaag en morgen nog doen. „Het was precies als altijd; ik durfde in de tweede positie weer geen besluit te nemen om te vertrekken; ik wachtte weer af." En dat afwachten wat Rous seau zou doen, betekende voor Derksen het einde van deze wereldkampioen schappen. Door de series was de Neder lander al met moeite gekomen, met een banddikte voor de Fransman Gaignard. Maar in de kwartfinale kwam hij tegenover de andere Frans man de latere- finalist Rousseau te staan. In de eerste rit was er een fotofinish nodig voor de uitslag. Het was Rousseau. Toen kwam de tweede, die Derksen een nieuwe kans kon ge ven Derksen liet Rousseau lengten weglopen, zat te spelen met de ge dachte: weggaan of afwachten. Tijdens dat spelen schoot Rousseau weg: het werd op de eindstreep een verschil van drie lengten. Exit Gaiardoni Zo kwam overigens ook Sarete Gaiar doni aan zijn eind. In de series was hij verslagen door dé Zwitser Suter, in de herkansing won de Italiaan van de Fransman Sco-b, maar daarna kwam de Zwitser von Büren een eind maken aan de Italiaanse illusies. Maar Gaiar doni zit, en dat mag voor hem als een klein excuus gelden, nog maar nauwe lijks in de wereld van de beroeps sprinters. De finale tussen Maspes en Rousseau was in zeker opzicht vervelend de zesentwintig minuten sur place maar bood daarna zoveel moois, dat het to taal een boeiend schouwspel werd. Te weinig en te veel De Graaf, onze hoop bij amateur- sprinters, heeft in zijn beide ritten wel licht iets te weinig en iets te veel risico genomen. In de eerste rit van de kwartfinale tegen Bianchetto zette de Nederlander de aanval juist een fractie van een seconde te laat in, wat op de eindstreep een verschil van een band dikte betekende. Te veel risico nam hij in de tweede rit toen hij de Italiaan zeker zes lengten liet weggaan. Die waren niet meer in te halen. Het was een bittere pil voor De Graaf, die des ondanks dit jaar naar de rijen van de beroepssprinters wil overgaan. ZURICH. In de herkansingsrit voor de beroepsstayers is de Zwit ser Galatti gistermiddag halver wege de wedstrijd domweg van zjjn fiets gevallen. Hij ging in een jacht naar de Belg Proost hoog over de Fransman Godau toen er plotseling een kreet door de tribunes ging. Galatti had zijn stnur losgelaten en was na enkele buitelingen over het cement van de baan in het gras terecht ge komen. In het ziekenhuis van Zürich hebben artsen gisteravond zware vergiftigingsverschijnselen gecon stateerd. Het woord „doping" wil men nog niet gebruiken een overwinning op Excelsior. Daar de Schiedammers zaterdag kans had den gezien Quick N te verslaan, ein digden de Njjmegenaren op de laatste plaats. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Rood en Wit zich over HCC I de meerdere zou gaan tonen. De Haarlem mers werden aan de kant gezet voor het niet al te hoge totaal van 116 runs, waarbij alleen De Ruig met een voor treffelijke battingprestatie voor den dag kwam: 54. Kloppenburg 421 en Vriens 545 hadden fraaie bowlingcijfers. Wie gedacht mocht hebben dat de battingside van HCC met de Haarlemse score geen al te grote moeilijkheden zou krijgen, kwam bedrogen uit. De Hage naars waren bij de stand van 13 voor 3 al dadelijk in een lastig parket. Met zeer voorzichtig batten trachtten de be zoekers het vege lijf te redden, maar de Haarlemse aanval, goed gesteund door de fielders, was in zulk een voortreffe lijke vorm, dat HCC I na drie uur all out was voor 84. Gallois 11, Kloppen burg 22, Kooistra 21 en Sillevis 16 waren de enigen, die het hoofd boven water hadden weten te houden. Onstein, Bijle veld en Wijkhuizen namen ieder twee wickets. Invaller Van Son, die zeer goed had gebowld, noteerde 46. HCC n had in de beslissende strijd tegen VOC weinig moeite met de Rot terdammers, die voor 90 runs aan de kant werden gezet. Wally van Weelde was met een beheerste 37 topscorer. Van Staay, die bij verrassing voor de ko mende wedstrijd van het Nederlandse elftal werd gepasseerd, was onbespeel baar en nam zeven wickets voor 23 runs. HCC passeerde het totaal voor het verlies van 4 wickets, waarmee de zege een feit was. Van Arkel 28, Colthoff 10, Van Manen 17 n.o. en Blaisse 22 n.o. waren de voornaamste rungetters. Mad- sen nam 223. Op de Schiedamse bowlers Noordijk 348, Geeratz 153 en v. Meurs 340 sloeg ACC 182 runs in de boeken voor het verlies van acht wickets. Bosch 52 en Meyer 37 kwamen aan bat tot knappe prestaties. Henk van Weelde bleef met 20 ongeslagen. Hermes ondernam een moedige poging om de zege binnen te halen en vooral Manus Stolk was met een fraaie 62 weer in ouderwetse vorm. Door toedoen van Stahlie 45, v. d. Sloot 13 en Geeratz 21 kwam Hermes een eind in de goede richting, maar toen de tijd was ver streken stond de telegraaf op 162 voor 8. Van Weelde 451, en Rikse 346 namen de wickets. Quick H kwam tegen HBS niet verder dan 91 runs, maar voor de Hagenaars was dit totaal nog te hoog: 71 all out. Eerste klasse B In de eerste klasse B werd Excelsior door VRA aan de kant gezet voor 42, waarna de Amsterdammers antwoord den met 64. Hiermee was het kampioen schap van VRA een feit. Tegen Quick Nijmegen was Excelsior zaterdag met een heter resultaat voor de dag gekomen. Na 96 runs van de Nijmegenaren noteerde Excelsior een score van 98 voor 5. Sparta was tegen Rood en Wit II ouderwets op dreef: 251 voor 4. Borrani bleef met een fraaie century (115) n.o. Rood en Wit werd daarna uitgegooid voor 94 runs. Haarlem (177 voor 6) besloot het seizoen met een grote zege op PW: 56 all out. LONDEN (Reuter). De handel op de Londense vrachtenmarkt kon zaterdag moei lijk op gang komen. Er werden o.a. gedaan twee libertyladingen erts van Marmagoa naar het gebied langs de Hollands-West- duitse kust tot de Weser tegen 40/6 en 41 sh. per ton, half september, een lading tar we in bulk van 11.500 ton van Golfhavens naar de Indische westkust tegen 75 sh. per ton met optie voor de oostkust tegen 2/6 meer en een libertylading schroot van de St. Laurens naar Japan tegen 155.000, terwijl bet Noorse schip Astivi op tijdcharterbasis werd verhuurd voor twee tot vier maanden tegen 3,15 per ton per maand, levering Ja pan, begin september. De boot zal weer in het Verre Oosten worden afgeleverd. verving door reserve Scholtz. En deze verweerde zich uitstekend tegen Fro- ment (de no. 3), verloor 46, 911. Schneider zag zijn aanvallend spel be kroond met twee overwinningen, op Froment en op de Spiegelaere. Voor het overige geven de uitslagen hier onder de wisselvalligheid goed weer! In het damesenkelspel toonde mevr. Baars, dat zij ook aanvallend kan spelen. Een mengeling van dit spel en van hechte defentie gaf haar de enige zege in dit nummer, op de Bel gische no. 2, mej. Bellens, in twee sets. Bijna had zij ook de kampioene, mej. Mercelis, uit haar drive-vaart ge haald, kwam op 4—5 en 30.0, doch de Belgische voelde alles op de aanval te moeten zetten en slaagde er in. Heel dicht bij de zege (en dit zou 17—17 hebben gegeven, in welk geval de be zoekende ploeg wint, Nederland dus..) toen zij op 64 5—5 en 40.15 tegen mej. Bellens kwam, doch in de crisis bleek de Belgische rustiger en vaster in haar drives en dropshots. En won: 46 75 64. In het herendubbelspel verloren Ma ris en Van Eijsden de eerste set van het Belgische Daviscubpaar met 16, doch daarna vonden zij sluitend spel en dat bleek te veel voor de niet be paald homogene Belgen. En tenslotte, toen het 1714 stond voor België met nog drie partijen te spelen, kwamen mej. Weurman en mej. Seven op 2—0 in derde set tegen de Belgische kam pioenen mej. Mercelis en mej. Bellens, met twee kansen voor 3—0, doch het lukte niet Daarentegen kregen me vr. Thung en mej. F. Marinkelle in een ander damesdubbelspel op 35 in de derde set matchpoint tegen, kwa men dit te boven en wonnen in drie sets! De uitslagen waren: Herenenkelspel: (België 8, Nederland 8): Brichant versl. Van Eijsden 6—2 6—3, versl. Goris 62 6—2; Drossart versl. Van Eijsden 64 64, verl. van Goris 46 108 6—8; Froment verl. van Schneider 5—7 6—4 3—6, versl. Scholtz 6—4 11—9; De Spiegelaere versl. Maris 6—2 6—3, verl. van Schneider 7—5 3—6 3—6; Van der Borght verl. van Van de Weg 4—6 1—6, verl. v. Kuijpers 2—6 3—6; Valentin versl. Kuijpers 62 64, verl. van Van de Weg 4—6 0—6; Van der Bussche verl. van Van Gasselt 57 26; verl. van Hajer 36 36; Lemaire versl. Van Gasselt 7—5 64; versl. Haijer 6—3 9—7. Damesenkelspel (B. 7, Ned. 1)Mej. Mer celis versl. mevr. Baars 64 6—2, versl. mej. Van Rijn 61 61; mej. Bellens verl. van mevr. Baars 4—6 4—6, versl. mej. Van Rijn 46 7—5 6—4; mevr. Be- doret versl. mej. Moritz 64 75, versl. mej. Seven 61 63; mej. Maréehal versl. mej. Moritz 8—6 6—1, versl. mej. Seven 6—2 6—2. Herendubbelspel (B 0, N. 4): Brichant en Van der Borgt verl. van Maris en Van Eijsden 61 36 2—6; Dorssart en Van den Bussche verl. van Schneider en Van de Weg 26 36; Fro ment en Bruloot verl. van Goris en Ha jer 3—6 2—6; Lemaire en Gevers verl. van Kuijpers en Scholtz 46 6—3 36. Damesdubbelspel (B. 1, N. 1): mej. Mar- celis en mej. Bellens versl. mej. Seven en mej. Weurman 5—7 62 6—3; mej. Bedoret en mej. Marechal' verl. van mej. F. Marinkelle en mevr. Thung 6—3 5—7 2-6. Gemengd dubbelspel (B. 2, Ned. 2) mej. Mercelis en Brichant versl. mej. Seven en Goris 63 75; mej. Marechal en Drossart versl. mej. Weurman en Maris 64 6—3; mej. Bellens en Valentin verl. van mevr. Thung en Van Eijsden 63 36 3—6; mej. Sliepen en Dewamme verl. van mej. Marinkelle en Van de Weg 3—6 4—6. Amerikaanse zwemzege Eigen nieuwsdienst BLACKPOOL De tweedaagse zwemwedstrijd tussen een West- europese damesploeg, gevormd door Engelse en Nederlandse meisjes, en het team van de Verenigde Staten is zaterdag te Blackpool met 9074 punten gewonnen door de Ameri kaanse zwemsters. Tijdens deze ont moeting werden twee Europese en twee wereldrecords gebroken. De Amerikaanse Becky Collins ver beterde het wereldrecord op de 220 yards vlinderslag Zij kwam tot 2 min. en 33.6 sec. en bleef daarmee 3.4 sec. beneden haar oude record. Op de 440 yards wisselslag persoonlijk brak de Amerikaanse Donna de Varona het wereldrecord van haar landgenote Sylvia Ruuska. Dona de Varona noteer de 5 min. en 37.9 sec., waarmee zij 2.3 sec onder de tijd van Sylvia Ruuska bleef. Op dit nummer werd de Neder landse zwemster Judith de Nijs tweede in 5.39.4. Dit betekende een nieuw Euro pees record op de 400 meter wisselslag. Het oude stond met 5.40.9 op naam van Marian Heemskerk. Adrie Lasterie Het Nederlandse meisje Adrie Lasterie zorgde ook voor een nieuw Europees record. Adrie Lasterie won de 220 yards vrije slag in 2 min. en 18.3 sec. Met deze tijd vestigde zij op de 200 meter vrije slag een nieuwe Europese toptijd. Het oude Europese record stond met 2.19.7 op naam an de Zweedse Jane Ceder- quist. De uitslagen van de tweede dag waren: 220 yards vrije slag: 1. Adrie Lasterie (E.) 2.18.3 (nieuw Europees record 200 meter): 2. Robyn Jonhson (V.S.) 2.20.1; 3 Nancy Rae (E.) 2.23.1: 4. Carolyn House (V.S.) 2.23.3. 220 yards vlinderslag: 1. Becky Collins (V.S.) 2.33.6 (nieuw wereldrecord); 2. Tineke Lagerberg (E.) 2.38.2; 3. Sharon Finneran (V.S.) 2.40.7: 4. Jane Oldroyd (E.) 2.49.7. 110 yards schoolslag: 1. Dale Barnhard (V.S.) 1.21.8; 2. Jean Ann Dellekamp (V.S.) 1.24.6; 3 Allison Turnbull (E.) 1.24.6; 4. Betty Heukels (E.) 1.25.0. 220 yards rugslag: 1. Ria van Velsen (E.) 2.40.3; 2. Chris von Saltza (V.S.) 2.40.3- 3. Margaret Edwards (E.) 2.43.9; 4. Lynn Hop kins (V.S.) 2.52.3. 440 yards wisselslag: 1. Donna de Varona (V.S.) 5.379 (nieuw wereldrecord); 2. Judith de Nijs (E.) 5.39.4 (nieuw Europees record 400 meter); 2. Becky Collins (V.S.) 5.46.1; 4. Anita Lonsbrough (E.) 5.55.4. Torenspringen: 1. Mei. Eusten (E.) 90.03 punt.; 2. Mei. Thomas (E.) 87.69 pnt.; 3. Mej. Lenzte (V.S.) 85.81 pnt.; 4. Mej. Mcaliister (V.S.) 82.32 pnt 4 x 110 yards vrije slag: 1. Ver. Staten (Carolyn Wood, Donna de Varona, Nancy Kanaby. Robyn Johnson) 4.16.5; 2. Europa (Erica Terpstra, Cockie Gastelaars. Adrie Lasterie, Diana Wilkinson) 4.20.0. De uitslagen van de eerste dag van het voetbaltoernooi om de zilveren bal luiden: VUCDe Musschen 3—0, RFC CVV (CW w.m.s.), HVV—Quick 0—1, HBSSpartaan '20 12. Het toernooi wordt zondag voortgezet.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7