r Jacht uit zijn element Oud-president Quadros paar maanden naar Europa Antilliaanse arbeiders in Nederlandse industrieën AFTREDEN: MOGELIJK EEN POLITIEKE ZET Man had het met vuur voorzien op brommers Plannen polder in voor nieuwe Waddenzee Verkeer eist zes levens Booreiland Triton in de nacht vertrokken Soekarno weigert Nehroe's invitatie KLEIN WINSTJE VOOR VULCAANSOORD mda»g j vandaag Vervolg van pag. 1 Onbeperkt Spit, Spierpijn Maandag 28 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD .Pag. 5 Een paar uur na zijn aftreden ver trok Janio Quadros met zijn vrouw en zijn moeder per auto van de vliegbasis, waar hij was aangekomen uit Brasilia, naar de havenstad Santos. FELLE STRIJD ONTBRAND OM MACHT IN BRAZILIË WILLEMSTAD (A.N.P.). De kans is groot, dat behalve Itali aanse en Spaanse over enige tijd ook Antilliaanse arbeiders in Ne derland zullen gaan werken. De regering van de Nederlandse Antillen heeft arbeiders opgeroe pen, die er iets voor voelen om in Nederland te worden geschoold. Zij moeten de Nederlandse natio naliteit bezitten, ongehuwd en tus sen de achttien en dertig jaar zijn. Wegens de taalmoeilijkheden is de werving voorlopig beperkt tot de Benedenwindse eilanden. De oproep is gevolgd op het over leg, dat de voormalige voorzitter van het College van Rijksbemidde- laars in Nederland, mr. J. A. Ber ger, namens de Antilliaanse rege ring met verscheidene Nederlandse bedrijven heeft gepleegd. De Antilliaanse arbeiders zullen in Nederland gaan werken in de che mische en in de metaalindustrie, iD bedrijven buiten de grote steden. In samenwerking met de ondernemin gen zal voor onderdak en voeding voor hen worden gezorgd. De Antil liaanse regering zal de kosten van de overtocht voorschieten. De duur van de uitzending zal mi nimaal twee jaar en maximaal drie jaar zijn. Het plan bestaat om jonge arbeiders, die voor het werken in Nederland in aanmerking komen, voor maximaal drie jaar uitstel van militaire dienst te geven. De eerste uitzending zal het ka rakter hebben van een proef. Als zij slaagt zullen meerdere uitzendingen volgen. NEW YORK (Reuter, A.P.) Ondanks de Er gingen gisteren geruchten dat de aanhangers strenge binnenlandse censuur die in Brazilië is in- van de zeer rijke maar ook zeer linkse Goulart een gesteld na het aftreden van president Janio Quadros tegenregering zouden uitroepen in Porto Alegre, in kan niet verheeld worden dat Quadros' val is ge- het zuiden van het land, indien het Goulart onmo- volgd door een felle politieke strijd om de macht. gelijk werd gemaakt het presidentschap te aanvaar den. Wat er van die geruchten waar was kon niet Van beslissende betekenis, ook voor de handha- dadelijk worden vastgesteld, maar zij hielden ver ving van rust en orde in het land, zal in de komende hand met andere geruchten volgens welke het vlieg dagen de uitkomst zijn van de machtsstrijd tussen dekscliip Minas Gerais en drie torpedobootjagers de voorstanders en tegenstanders van de wettige op- van de Braziliaanse vloot waren uitgevaren naar volger van Quadros, vice-president Goulart. een haven in het zuiden van het land. In sommige Amerikaanse hoofdsteden werd het afgelopen weekeinde de gedachte geopperd dat het aftreden van Quadros een geraffineerde politieke zet van hem zou kunnen zijn waarmee hij, zeer veel risico lopend, hoopte te bereiken dat het volk, om zijn terugkeer roepend, hem de zeer verstrekken de bevoegheden zou geven die hij langs de normale parlementaire Advertentiën TUSSEN NEUS EN t-IPPEN ZO X KWALITEIT VOOR F 1, had kunnen verkrijgen. Quadros zelf zou hebben medegedeeld dat hij met zijn vrouw en zijn moeder enige maanden naar Europa wilde gaan. Hij zou al passage hebben ge boekt op de Arlenza van de Royal Mail lines. Dat schip vertrekt dinsdag naar Europa. Afwachten Vice-president Goulart, die een reis door het Verre Oosten had afgebroken na het aftreden van Quadros, kwam het afgelopen weekeinde per vliegtuig in Parijs aan. Hij wilde niets over zijn verdere reisplannen mededelen, maar vrienden van Braziliaanse diplomaten wisten te vertellen dat hij voornemens was een paar dagen in Parijs te blijven om de verdere ontwikkeling van de politieke toestand in Brazilië aan te zien. Goulart scheen danig te zijn ge schrokken van het nieuws dat maar schalk Henrique Lott, een van zijn politieke vrienden, was gearresteerd. Lott, die in de presidentsverkiezingen van het vorige jaar de tegenstander van Quadros was, zou hebben gezegd dat de minister van oorlog, generaal Odylio Denys, voornemens was Goulart bij zijn aankomst in het land te arres teren. Militair bewind Uit de stroom van geruchten en tegenstrijdige berichten uit Brazilië kwam wel naar voren dat generaal Denys de centrale figuur was in de groep die streeft naar vestiging van een militair bewind in Brazilië. Hij en de ministers voor de luchtmacht en de vloot, brigade-generaal Gabriel Moss en schout-bij-nacht Silvio Heck, zouden een militaire regering willen vormen. Generaal Denys zou vice-president Goulart ervan hebben beschuldigd sym pathie te hebben voor de peronisten en te willen streven naar een „syndicalis tische" republiek. De Braziliaanse volksvertegenwoor diging kreeg zondag met spoed een ver zoek om goedkeuring van een besluit tot afkondiging van de noodtoestand in behandeling. Verder verzocht de nieuwe minister van justitie, M. Rodrigues, een speciale bijeenkomst van de volksver tegenwoordiging opdat zij de waar nemende president, Mazilli, speciale bevoegdheden kon verlenen. Minister Rodrigues was als minister van justitie de opvolger van Oscar weg niet d'Horta, die de hand zou hebben gehad in een streven naar vergroting van de macht van Quadros ten koste van het parlement. Geen verzet Er waren geen tekenen van massaal verzet onder het Braziliaanse volk tegen de plotselinge politieke wijzi gingen en evenmin tekenen van veel activiteit van de strijdkrachten en de politie. Voor vandaag is in de provincie Guanabara, waarvan Rio de Janeiro de hoofdstad is, een algemene proteststa king afgekondigd. De staking is bedoeld Joao Goulart, de vice-president van Brazilië, scheen in goede stem ming te zijn toen hij op doorreis aankwam op het vliegveld van Zfirich. Hij geloofde het president schap voor het grijpen te hebben. In Darijs bereikte hem de jobstijding dat de kansen in zijn nadeel waren gaan keren. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Pas nadat zij vier pistoolschoten had gelost heeft de Amsterdamse politie een uit een politiebureau ontvluchte arrestant, de bontwerker J. W. F. T. (33) uit Amsterdam, weten te grijpen. De bontwerker was zaterdagochtend vroeg, kort voor zijn vergeefse vlucht, onder verdenking van brand stichting gearresteerd. Om half vier in de ochtend was op de Bilderdijkkade een geparkeerde bromfiets in brand geraakt. Hij stond naast de benzinetank van een bestel auto. De dop van deze tank was ver wijderd en de benzinekraan van de brommer stond open. De politie bluste het vuur met een schuimblusser, maar toen was de bromfiets al gedeeltelijk verbrand en had ook de bestelauto schade opgelo pen. Bij de brandende brommer stond de bontwerker, die de agenten ver telde dat hij de brand had ontdekt en dat hij had geprobeerd de vlam men te doven. Een uur later hoorde de politie dat op de Da Costakade een motor en een bromfiets, die bij een geparkeer de personenauto stonden, in brand wa ren geraakt. Toen de politieauto ver scheen, zagen de agenten T„ die zich haastig uit de voeten maakte. Zij ar resteerden hem in een portiek. De blussing liet de politie dit keer over aan de brandweer. Op het politiebureau Leidseplein gaf de bontwerker, nadat hij het toilet had bezocht, de hem begeleidende agent een stomp en rende het bureau uit. Na zijn nieuwe arrestatie hij had zich tussen de bosjes op het plein verborgen is de recherche gaan onderzoeken of zij te doen heeft met een pyromaan die het op brom fietsen heeft voorzien. DEN HAAG De Dienst Zuider zeewerken van Rijkswaterstaat heeft plannen voor een nieuwe pol der tussen Den Helder en Den Oever, ten noorden van de Afsluit dijk. De nieuwe polder zou negen duizend hectaren groot moeten worden. De grootste belangstellende voor de nieuwe polder is het Ministerie van Defensie, dat het terrein voor mili taire doeleinden zou willen inrichten. Op die manier zouden vele dichtbe volkte centra waar thans viegvelden, opslagplaatsen en oefenterreinen lig gen, enigszins worden ontlast. Hoewel de plannen van Defensie nog bijzonder vaag zijn is er al wel óver de bekostiging van het indijken ge sproken. Daarbij is gebleken dat er nog harde noten moeten worden ge kraakt, want Rijkswaterstaat meent, dat als de polder inderdaad voor mi litaire doeleinden zal worden gebruikt, Defensie voor de kosten moet op draaien. Dit departement vindt echter dat als er eventueel vliegvelden en opslag plaatsen zouden verhuizen, de ge meenten die door deze maatregelen worden ontlast moeten betalen. Defen sie meent dat het door het zogenaam de defensieplafond voor haar moeilij ker is dan voor andere departemen ten extra geld uit te trekken voor de inpoldering. Een ander geval zou het zijn, aldus het Minitserie van Defensie, als zou blijken dat de polder de mogelijkheid zou scheppen La Courtine als oefenter rein geheel of gedeeltelijk af te schaf fen. TERBORG. De exploitatierekening over 1960 van de ijzergieterij en email leerfabrieken Vulcaansoord sloot met een batig saldo van 193.197 (v. j 159.969)van de fiscus werd wegens niet verschuldigde belasting 100.433 184.567) terugontvangen. Voorgesteld wordt het saldo van de conjunctuurre serve van 59.610 naar de verlies- en winstrekening over te boeken. Na o.a. afschrijvingen ad ƒ329.495 (ƒ423.116) resteerde als winst ƒ711. Voorgesteld wordt dit bedrag naar nieuwe rekening over te boeken en dus weer geen dividend uit te keren. Over 1959 werd een verlies geleden van 205.141. De produktie van de gieterij was negentien procent hoger; ook die van de plaatfabriek steeg. De omzet was zeven procent hoger. Daarvan werd Vh procent (v. j. zes procent) geëxporteerd. De resultaten werden nadelig beïnvloed door de omschakeling naar hoger ge- classeerde produkten. De gieterij en de plaatsector zijn thans volledig bezet. De omzet over de eerste 25 weken van 1961 was jets ho ger dan die van de overeenkomstige periode van vorig jaar. Met de om schakeling in het bedrijf wordt voort gegaan. programma's |ln hef kort] DINSDAG 29 AUGUSTUS RADIO HILVERSUM I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8 50 V d vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V.d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 Gram. 11.50 Vol- aan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platenmeuws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V.d. platte landsvrouwen. 14.45 De fatale 7 dagen, hoorsp. 15.30 Amus.muz. 16.00 V.d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V.d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Folklo ristische muz. uit Corsica. 18.20 Polit.lezing. 18.30 V.d. jeugd. 19.00 NWs. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Kamerork. en solist. 21.20 II Signor Bruschino, opera. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Omr.ork. en sol. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V.d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V.d. zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Altmezzo en piano. 14.30 Act. 15.00 Gram. 15.30 Boekbespr. 14.45 Pianoduo. 16.15 Gram. 16.30 V.d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Lichte muz. 18.30 Lichte muz. 19.00 Gram. 19.45 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Promenade- ork. 20.45 Zweefvlucht in tegengestelde rich ting. hoorsp. 21.45 Gitaarspel. 22.00 Orgel- muz. 22.15 Wereldkampioensch. wielrennen. 22.30 Nws., beursber. en meded. 22.45 Act. 23.00 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. België Vlaams: „Een bewogen va kantie" is de titel van een speelfilm van Christian Stengel. (8.50). „Lagos" is vanavond het onderwerp van een tv-beschouwing in het serieprogram ma „Steden in de branding" (8.40). Na het journaal van 8 uur wordt het „Zoeklicht" gericht op nieuws in de culturele sector (8.25). België Frans: Na het journaal en het sportoverzicht volgt een film in de serie „De hand in de schaduw"; van avond geldt het „De pianist", vertolkt door David Hedison (9 uur). Duitsland: Vanaf 2 uur vanmiddag weer amusementsprogramma's op de tentoonstelling in Berlijn. In Keulen wordt de vijfde internationale zomer- dansacademie gehouden. Ter gelegen heid van dit lustrum ziet u een pro gramma onder de titel „Pirouette-polo naise- pas de deux" (8.30). Uw bijzon dere aandacht voor boeven en mis dadigers wordt gevraagd in de kome die „De medeplichtigen", een spel op verzen van Goethe (9.20). TELEVISIE NTS: 20.00 Journ. 20.20 Film. 20.35 Die renfilm. 21.00-22.15 Speelfilm. 22.20-23.00 Eurovisie: Wereldkampioensch. wielrennen. BELGIË VLAAMS 10.00 De Liberale gedachte en aktie. 19.30 Filmprogr. 19.45 Filmrep. 20.00 Nws. 20.30 Speelfilm .21.50 Filmintermezzo. 22.00 Eurovisie: Rep. wereldkampioensch. wiel rennen te Zürich. 23.00 Nws. televisie MAANDAG De Vara stelt van avond al het schema van de maandag voor dat het komende seizoen ge hanteerd zal worden: Achter het nieuws, de wild-west serie Wells Far go (8.40), Film venster en het forum Welbeschouwd. MAANDAG Hilversum I brengt vanavond om 8.55 het Dondens Phil harmonisch Orkest voor de micro- joon, dat onder leiding van Malcolm Sargent staat. Vader en zoon Ois- trach zijn de solisten in het Concert voor twee violen en strijkorkest in d van VivaldiBovendien kan men de jonge Igor nog horen als solist in Beethovens Vioolconcert. Over dezelfde zender om 11.05 vanavond een opname van het Hol land Festival 1961. Het Danzi Kwin tet speelt een programma van he dendaagse muziek, waarin de „Se- quenza per flauto-solo" van Berio en het „Blaaskwintet opus 26" van Schönberg worden uitgevoerd. Het Nederlandse programma van Brussel wijdt vanmiddag om 3 uur en vanavond om 7.30 programma's aan Richard Wagners opera „Götter- dammerung". Om 5.30 in het programma Jazz- gallery (Hilversum 1) twee opnamen van een kleine combo uit het orkest van Count Basie van jaren her, met o.a. Lester Young, Buck Clayton, Dickie Wells en Jo Jones. Voor de liefhebbers; het orkest van Victor Sylvester met zijn nimmer veranderende stijl van musiceren speelt om 6.25 via Hilversum 2. Jac ques Brei ten slotte zingt een kwar tiertje in het gewestelijke progr, van Brussel (7.15), I NUMANSDORP. Even buiten de haven van Numansdorp liep gistermórgen vroeg een I Engels jacht, dat op weg was naar Oostende, op een strekdam. Dit ongeluk veroorzaakt door Ieen navigatiefout van de eigenaar-kapitein P. Roberts uit Londen was de inleiding tot een I spannend avontuur, dat enkele uren voortduur de. Met het vallen van het water kwam het schip de March Hare uit Londen steeds I schuiner te liggen; dat het zou kantelen leek zeker. IDe heer Roberts deed (foto rechts) vertwij felde pogingen om het schip in evenwicht te I houden. Zijn gewicht alleen was echter niet vol doende om het schip voor kantelen te behoe den. Steeds verder viel het water, steeds sche ver kwam het jacht te liggen. Aan een reeks toevalligheden was het te dan ken, dat het jacht niet kantelde en nu met I slechts onbeduidende schade in de haven van Numansdorp ligt. IDe eerste toevalligheid was de aankomst van een patrouilleboot van de rijkspolitie te water, die onmiddellijk vastmaakte en het jacht in evenwicht hield. Uit Rotterdam waren toen al deskundigen van een bergingsmaatschappij ge komen, die een hard hoofd in de zaak hadden tot zij aan de kim toevalligheid nummer twee een groot bok aan zagen komen. Onmiddellijk ging de patrouilleboot naar de bok toe. De al aanwezige bergers en de beman- Ining van de bok (concurrenten!) kwamen tot een akkoord en korte tijd later had de March Hare weer een goede positie ingenomen. Daarmee bedoelen zij ook de Westduitse politici die, volgens de Russen, in West-Berlijn niets hebben te zoeken daar West-Berlijn geen deel is van West-Duitsland. De regeringen van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk stel len in hun nota's dat de geallieerde bestuursraad in 1945 een overeen komst heeft gesloten over de lucht- corridors waarbij de Westelijke mo gendheden het onbeperkte recht op vrije verbinding door de lucht naar Berlijn kregen. Wat het Russische protest tegen de aanwezigheid van Westduitse poli tici in Berlijn aangaat zeggen de Westelijken dat zij de houding van de Russische regering niet kunnen begrijpen. West-Berlijn heeft tal rijken verbindingen met de Bonds republiek die niet in strijd zijn met het viermogendhedenstatuut voor Berlijn. De Russische verwijten zijn te minder aannemelijk omdat de Sowjetunie en Oost-Duitsland zelf hebben gepoogd Oost-Berlijn in de Oostduitse republiek te integreren. Het Westen daarentegen heeft zich steeds aan het viermogendheden ak koord gehouden. Het is dus zaak van de Sowjetunie maatregelen te treffen tot opheffing van de span ning in Berlijn. Het moet worden betwijfeld of men met deze nota's veel verder komt. De luchtcorridors waren oor spronkelijk wel degelijk alleen voor militair gebruik bestemd. Dat de Russen hebben gedoogd dat later ook Westelijke burgerluchtvaart maatschappijen op Berlijn zijn gaan vliegen is een feit, maar het doet aan de oorspronkelijke afspraak niets af. Kennelijk hebben de Rus sen wel degelijk een wijziging van de toestand op het oog. Advertentie en reumatische pijnea wrijft eveneens wee mot Van onze correspondenten APELDOORN. In de Hoofd straat te Apeldoorn is gisternacht een motorrijder op een stilstaande vrachtauto gereden, waardoor de 51- jarige heer A. G. Streng, die op de duo van de motor zat, om het le ven kwam. De motorrijder zelf liep lichte verwondingen op. Met grote snelheid is zaterdag avond de 31-jarige rijswerker J. van Oord uit Werkendam met zijn motorfiets in Sleeuwijk uit de bocht gevlogen en op een vrachtauto inge reden. Hij was op slag dood. Voor de ogen van haar ouders is zaterdagmiddag in Emmen de twee jarige Jantiena Siebring veronge lukt. Het meisje liep, ondanks de waarschuwingen van haar moeder, op een onverwacht ogenblik de Eri- casestraat over, waardoor de be stuurder van een personenauto haar niet meer kon ontwijken. In Monster is zaterdagochtend de vierjarige Johannes Ph. van Gaaien onder een auto gekomen, toen hij met zijn fietsje het veilingterrein wilde oprijden. Het kind overleed op de plaats van het ongeluk. Aan de verwondingen, opgelopen door een val met een scooter op 20 augustus in Dubbeldam, is zaterdag de tweede-luitenant Van H. uit Dor drecht overleden. In het Sint Elisabethgasthuis in Haarlem is zaterdagochtend vroeg de 22-jarige mejuffrouw S. de Beun overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Zij had vrijdag avond een schedelbasisfractuur opge lopen, toen de scooter waarop zij meereed, in Haarlem tegen een vrachtwagen botste. De bestuurder van de scooter was daarbij licht ge wond. Gisteravond vertrok de olieboorponton Triton uit de Eemhaven. Spookachtig zag het verlichte gevaarte er uit. Van onze scheepvaartredacteur ROTTERDAM. De olieboorponton Triton is gisteravond naar zee ver trokken om te worden verankerd op ongeveer vier kilometer uit de kust, dwars van Kijkduin. Na herhaalde plannen om uit te varen waren pas gistermiddag de weersomstandighe den en vooral de weersverwachtingen van dien aard, dat op een rustige vaart met dit spectaculaire gevaarte mocht worden gehoopt. De moeilijkheid was niet in de eerste plaats gelegen in de angst voor een woelige sleepreis. Dergelijke olieboor- pontons hebben tijdens sleeptochten over de Atlantische Oceaan wel complete stormen doorstaan. Er is zo lang ge wacht op goed weer omdat het plaat sen op een tevoren nauwkeurig bepaal, de plek met de grootste omzichtigheid moet gebeuren. Aan een stijve bries bestaat dan allerminst behoefte. Net voldoende Gisteren tegen de avond werd beslo ten de reis te ondernemen. Een latere datum zou overigens de hele opzet van de Nederlandse Aardolie Maatschappij in duigen hebben kunnen gooien. De N.A.M. denkt ongeveer vier tot vijf weken nodig te hebben om een bo ring te verrichten tot een diepte van tweeduizend meter. De tijd die nu res- teert tot omstreeks 1 oktober kan dan precies voldoende zijn om aan de weet te komen of de gekozen plek een tref fer is. Deze datum houdt men dan als het moment van thuisvaren met de Tri ton, omdat daarna de beruchte najaars stormen kunnen optreden. De sleepboten Argus, Ajax en Kijk duin zijn zondagavond in de Eemhaven lang bezig geweest met het ontmeren van de boorponton. Op het scheepsrepa- ratiebedrijf Niehuis en Van den Berg was de ponton in gereedheid gebracht. Het was de bedoeling dat zij de ruim veertig meter lange en bijna 25 meter brede ponton, waar op de hoeken de opgetrokken poten circa vijftig meter bovenuit staken, uit de haven zouden manoeuvreren naar de Nieuwe Maas. Op de rivier zou de vreemde verschij ning worden overgenomen door de zee sleper Gele Zee en de kustsleepboot Steenbank. Zo is het gebeurd, zij het na de' grootst mogelijk voorzorgen. Om kwart voor negen zouden de havenslepers gaan ontmeren. Zij stelden dit echter uit om dat van de Gele Zee het advies was gegeven hiermee te wachten omdat er een zware ebstroom liep. Het is ten slotte nachtwerk geworden. Om tien uur lag de Triton los van de kade. Toen gingen er nog een dikke twee uur mee heen voordat het merk waardige transport op de Noordzeedei- ning dobberde, nagestaard door tal van belangstellenden op de oevers. Tot zover was alles naar wens ver lopen. Met uiterste behoedzaamheid zet te de veel verlichting voerende sleep koers naar de plek, die de N.A.M. noemt Kijkduin Zee' A. Als een wonderlijke, rood met wit ver lichte kerstboom met wanstaltige gedoof de kaarsen, zo schoof de olieboorponton Triton het stille water van de Noordzee op; Majestueus was hij met een vaart van drie mijl de Waterweg afgedreven. Het was een merkwaardige belevenis, deze kolos van 2400 ton door de slepers van Leen Smit in bedwang te zien houden Het is slechts zeven mijl tot aan de plek waar de Triton tot staan moet worden gebracht. DJAKARTA (AP). President Soe karno heeft een aanbod van premier Nehroe om hem op zijn reis naar Bel grado te komen bezoeken, van de hand gewezen. De weigering wordt uitgelegd als een represaille van Soekarno, omdat Neh roe nogal koel staat tegenover Indone. sië's pogingen opnieuw een Afro-Aziatt» sche conferentie te organiseren.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5