Stormachtige ontwikkeling van recreatie in Westkapelle Ontslag Goese sportpromotor voor ambtenarengerecht Oostburger danig aan de tand gevoeld Jonge ambtenaar vecht voor zijn geld Dit jaar 150.000 overnachtingen Films Werd de heer D. A. Huysse lichtvaardig benoemd door gemeentebestuur BURGEMEESTER HEES VLAG OP EERSTE VAN RUIM 200 BUNGALOWS Nieuwe school met de bijbel in Krabbendijke Varkensfokdag Goes m Twee maanden Bezwaar tegen autovergoeding AUTOBOTSING LIEP GOED AF Nieuwe fase Concert Piet Broerse Spreiding Uniek in Zeeland Bijzondere School zal grondig worden hersteld Tandheelkunde onbevoegd uitgeoefend Instrumentarium in beslag genomen GEEN DUBBEL SALARIS „FANTOOM" OF KLEIN FORMAAT DEN HOLLANDER" Woensdag 23 Augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 TF7ESTKAPELLE Het vreemdelingenverkeer in Westkapelle heeft in de afgelopen tien jaar een stormachtige ontwikkeling gekend. Nog beter dan woorden kunnen cijfers dit illustreren: in 1950 werd het Walcherse dorp als badplaats ontdekt en in 1953 konden al 2500 overnachtingen genoteerd worden. Sinds dit jaar steeg het aantal met sprongen: 1954: 5500, 1955: 13000, 1956 19000, 1957 35000, 1958: 40000, 1959 90000, 1960: 120000 en in 1961 wordt een overnachtingenaantal verwacht van 150000. Het woord van de vroegere burgemeester mr. M. Tydeman dat West kapelle als badplaats levenskansen zou hebben is dus volop uitge komen. Gaat de ontwikkeling zo door dan zal Westkapelle binnen enkele jaren op een totaal van 300.000 overnachtingen komen te staan. Een indrukwekkend cijfer dat onomwonden aantoont dat ook Westkapelle een voorname plaats inneemt in de rij van snelgroeien de Zeeuwse recreaiiegemeenten. De man die ons gisteren deze imponerende getallen verstrekte was de heer G. W. Oskamp, direc teur van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. Hij deed dit nadat kort tevoren burgemeester Th. H. de Meester van Westkapelle de vlag had gehesen op de eerste bungalow van het in uitvoering zijnde zomer woningenpro jekt in het gebied Joossesweg. De heer Oskamp gaf nog meer cijfer materiaal. Hii deelde mee dat in 1953 24 inlichtingen door de WV werden ge geven aan toeristen die belangstelling hadden voor Westkapelle. In de latere jaren groeide dit aantal gestadig: 1954: 64, 1955: 58. 1956: 69, 1957: 228, 1958: 2800, 1959 5100, 1960 9000. Vandaag, zei de heer Oskamp, is er een nieuwe fase ingetreden in de recreatieve ont wikkeling van Westkapelle. Werden tot dusver de toeristen uitsluitend onderge bracht in bestaande woningen, voortaan zullen de vakantiegangers ook aan de rand van de gemeente kunnen vertoe ven in het nieuwe bungalowdorp. Wij moeten echter oppassen, waar schuwde de VW-directeur, dat wij niet te dure woningen gaan bouwen. De prij zen worden dan voor veel toeristen te hoog. Vooral grote gezinnen zullen In een dergelijke situatie niet meer in staat zijn een bungalow te bewonen. Men gaat het dan waar overigens na tuurlijk helemaal geen kwaad in steekt proberen via een vakorganisatie of instelling óf en dat gebeurt het meest men zoekt zijn heil op kam peerterreinen. De moeilijkheid is even wel dat aan dit soort terreinen steeds meer behoefte gaat bestaan en men tel kens weer naar nieuwe ruimte moet zoe ken, hetgeen weer andere problemen schept. Weer dook de heer Oskamp in de cij fers: in 1960 waren er in Nederland 4800 geregistreerde kampeerterreinen met in totaal 250.000 slaapplaatsen. Ver wacht moet worden dat dit aantal bin nen tien jaar verdubbeld zal zijn. Reeds nu zijn er kampeerterreinen te weinig. Dit is verontrustend omdat elk jaar 100.000 mensen méér met vakantie KRABBENDIJKE. - Zonder discus sie heeft de gemeenteraad gisteravond besloten tot onderhandse aanbesteding van de bouw van de tweeklassige lage re school, aan de Hinkeiingestraat aan de aannemer W. M. van Doorn voor de som van 71-000 gulden. Met deze bouw zal de oude school met de Bijbel aan de Wllhelminastraat worden ver vangen. Het bouwplan voor deze school is door de inspectie goedgekeurd. Verwacht wordt, dat aan het begin van volgende maand de rijksgoedkeuring zal worden ontvangen. Het college van B. en W. heeft gemeend voor de bouw van deze school een onderhandse prijsopgave te vragen aan de aannemer, die thans ook de nieuwe ulo-school bouwt. Deze prijsopgave kwam overeen met de raming van de architect. Daarom stelden B. en W. voor tot onderhandse aanbesteding over te gaan. De raad kon zich hiermee verenigen. BERGEN OP ZOOM. Als laatste van de beiaardiers, die in het kader van de zomeravondconcerten 1961 op de Juliana-beiaard hebben gespeeld, con certeerde disnsdagavond te Bergen op Zoom de heer Piet Broerse, stadsbeiaar- dier te Vlissingen en Veere. Broerse be gon met het preludium voor beiaard van B. Nielsen om te vervolgen met het be kende menuet van Joh. Seb. Bach. De gavotte van Jef Denijn, een van de mooiste werken van deze beroemde Bel gische meester, werd daarna uitge voerd om het ernstige genre even af te wisselen met een drietal volkswijsjes. Daarna volgde van de Belgische beiaar diers Jef Rottier Deins sprookje" en van Jef van Hoof het menuet. Ten slot te speelde Broerse nog een aantal volks liedjes- gaan. Dit is echter geen Walchers pro' bleem, aldus de heer Oskamp, maar een nationaal vraagstuk. In 1940 gingen 250.000 mensen met vakantie, in 1960 was dit aantal gestegen tot drie miljoen, die met elkaar vijfhonderd miljoen gul den aan vakantiegeld hadden ontvangen. De rijksoverheid zal naar de mening van de heer Oskamp de oplossing moe ten geven. Een daadkrachtige realisa tie van de vakantiespreiding is daarbij zeer gewenst, hetzij door premies (Frankrijk), hetzij door een bepaalde dwang. Zolang men nog niet kan spre ken van een gespreid vakantieseizoen van vier maanden blijft er voor de WV „Ik zag hem vermoorden' In Grand-theater te Goes wordt thans de film „Ik zag hem vermoorden" ver toond. De film mag qua techniek best zijn, maar voor de rest kunnen we er geen greintje bewondering voor opbren gen. Op het witte doek volgen wij een jongeling, die ten dode was opgeschre ven. Hij wist nl. teveel... De paden, die daarbij bewandeld worden, komen beslist niet in aanmerking voor navolging. Agi Murad, de witte duivel Steve Reeves (ex - mr. Universe) is de sterke man in het kleurige verhaal van Italiaanse makelij, dat deze week de liefhebber van de actiefilm in Electro, Middelburg probeert te behagen. Dat lukt ook we'l, want alle ingrediënten voor een succesvol specimen in dit genre zijn aanwezig: een stoere held. een zeer mooi meisje, een gemene schurk en on telbare en soms massale vechtpartijen. De ware Jacob In het City-theater te Middelburg draait de vrolijke en ietwat ondeugende film ,,De ware Jacob" met een prach tige hoofdrol van Willy Millowitsch. Een Duitse film voor dwraze verwikke lingen en een hartverwarmende humor. Prikkelend alleen voor de lachspieren dit keer, en plezierig om te zien om dat na zeer veel misverstanden tenslot te een happy-end niet ontbreekt. De verloren wereld In Luxor te Vlissingen draait de span nende en beklemmende film „De ver loren wereld", die zonder de toeschou wer de gelegenheid tot herademing te geven, de ene bloedstollende scène na de andere voor ogen tracht te brengen. Hoewel het verhaal onbestaanbaar is en de vrucht moet zijn van een brein waar in zeer lugubere fantasieën moeten rond dwalen, is het effect nuchter bezien juist het tegengestelde, want alles ligt er nogal dik op. Een filrn vol woestelin gen, niet voor kleine meisjes. „Zij begonnen zo jong Natalie Wood en Robert Wagner ex; cellieren in ..Zij begonnen zo jong (Aüiambra Vlissingen). _Een dramati sche film, waarin twee jonge geliefden van elkaar vervreemden, waarin ande ren in hun leven komen en zij probeer den te bereiken wat niet te bereiken was. Een meeslepende film, die hier en daar wat wrang aandoet, en waarbij de toeschouwer van de ene verhouding naar de andere gedragen wordt. Te recht heeft de filmkeuring deze rol prent aanschouwbaar geacht voor per sonen boven de achhttien jaar. GOES. Naast het rundvee, scha pen en geiten, zal de laatste dinsdag van augustus de Grote Markt ook het trefpunt zijn van de fokkers van het Nederlands land- en pietrainvarken in Zeeland. Op deze dag wordt nl. de pro vinciale varkensfokdag gehouden, geor ganiseerd door het Varkensstamboek voor Zeeland. Dit jaarlijkse gebeuren is langzamerhand uitgegroeid tot een .fok kersfestijn" van formaat. Op sportieve wijze bekampen de fokkers elkaar met hun dieren om de hoogste plaatsen. Een gezonde -sportiviteit met veel in houd en economisch belangrijke achter gronden. Een van die achtergronden bij de keuring van de varkens is „het ty pe. gepaard met een gunstig voeder- verbruik en voordelige groei". Van de ze drie eigenschappen zijn de financië le resultaten bij de varkensmesterij gro tendeels afhankelijk. Naast een meting van het fokkerswerk beoogt een varkens fokdag ook de verkoop van fokmate- riaal. Ongeveer 200 inzendingen worden op de varkensfokdag verwacht. Een overzicht van het recreatie- plan-Joossewegwaarin ruim twee honderd bungalows zijn geprojec teerd. nog volop werk over, meende de direc teur. „Wij blijven vooralsnog met de moei lijkheid zitten om toeristen die Zeeland binnenstromen onder te brengen. Ik heb wel eens gedacht aan hulpkantoren van de VVV bij de Kreekrak- of Sloedam, maar ook deze vondst zal maar betrek kelijk zijn, omdat men bij de medede ling dat „Walcheren vol zit" moeilijk mensen die tóch door willen rijden moeilijk kan tegenhouden. Niettemin zal er iets moeten gebeuren". De werkkrachten in Zeeland die het vreemdelingenverkeer in onze provincie in goede banen moeten leiden worden voor bijzonder grote zorgen geplaatst, die des te meer gaan wegen naarmate dit verkeer een belangrijker pijler wordt waarop de Zeeuwse economie zal rusten. Namens de N.V. Kustbouw, het aan nemersbedrijf Dekker en het make laarskantoor Grootjans had de heer De Pagter bij de aanvang van de bij eenkomst in hotel De Valk burgemees ter De Meester ter gelegenheid van de heuglijke dag een fraai sigarenkistje aangeboden. De heer De Meester toon de zich uiterst dankbaar. Hij was blij de vlag op de eerste van de ruim twee honderd bungalows die in het recrea tiegebied zullen komen, te hebben mo gen hijsen. De burgemeester herinnerde er in zijn toespraak aan dat reeds in de dagen van zijn voorganger mr. Tydeman het plan geboren werd. Het gemeentebestuur heeft er lang aan gewerkt. Gelukkig bleek er voor het plan-Joossesweg vol doende belangstelling te bestaan, zodat het ten slotte met kleur uit de verf kon komen. Er wordt reeds hard gewerkt, zei de heer De Meester, aan de riole ring en een deel van de bestrating eer ste fase, die voor rekening van de ge meente uitgevoerd zullen worden. Ook is al een begin gemaakt met de beplan ting, de aanleg van sportterreinen en parkeerterreinen. Naar de mening van de burgemeester van Westkapelle is de opzet van het plan uniek in Zeeland. De gemeente heeft de grond niet zelf in handen, maar deze is eigendom van particulieren; wel zal de gemeente Westkapelle de nodige voorzie ningen treffen. Aan de estetische aan blik zal de grootste zorg besteed wor den. Alle belanghebbenden werken pret tig samen om tot een verantwoorde bungalowbouw te komen, waardoor straks een fraai geheel zal ontstaan, al ziet de omgeving er nu nog wat koud en kaal uit. De beplanting onder meer zal dit laatste spoedig anders maken. De heer De Meester sprak de wens uit dat de bouwstop niet te veel roet in het eten zou gooien. Een tiental bunga lows kan echter rustig verrijzen, omdat de goedkeuring daarvoor reeds verkre gen werd voordat de bouwstop van kracht werd. Niettemin hoopte de bur gemeester dat binnen weinige jaren het gehele plan van dê grond zou kunnen komen. Desgevraagd deelde de heer De Meester ons nog mee dat de be staande accommodatie in West kapelle de toeristenstroom kan opvangen. Er is nog uitbreiding mogelijk zelfs. Vele Westkapelle- naars zijn er in de loop van de jaren toe overgegaan hun uitbouw, waar zij vroeger landbouwwerk tuigen in plaatsten, nu te ge bruiken als zomerwoning of als zodanig te verhuren of ook omge keerd. Hier liggen nog vele moge lijkheden. Burgemeester Th. H. de Meester van Westkapelle bezichtigt hier met een aantal andere genodigden een in aan boute zijnde bungalow. Raad Grijpskerke GRIJPSKERKE. In de raads vergadering die dinsdag onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester A. W. Cevaal werd gehouden, kwam het v.oorstel ter tafel om in principe medewerking te verlenen aan de verbetering van de Bijzondere school, waarvan de kosten op ongeveer 104.000.gul den worden geraamd. Toen de school veertig- jaar geleden gebouwd werd, was zij één van de mo dernste van Walcheren, doch met de scholen die tegenwoordig worden gezet, kan zij de vergelijking niet meer weer staan. De inspectie van het Lager On derwijs adviseerde daarom, in geval de school verbeterd werd, het daarom gron dig te doen, omdat de mogelijkheid bestaat dat er anders over enkele jaren wellicht bindende voorschriften zouden worden gegeven. De raad verklaarde zich daarom accoord met het voorstel. De vergoeding voor het bijzonder on derwijs en voor het vakonderwijs werd resp. op 4450 en 731,98 gulden vastge steld. De regeling van de autovergoeding die door Gedeputeerde Staten werd voor gesteld werd na enige aarzeling goedge keurd omdat men het genoemde bedrag van 1200.- gulden wel wat hoog vond met betrekking tot het lage inwonertal van Grijpskerke. De Kring van Geiten- fokverenigingen op Walcheren kreeg een bijdrage van 2,50 gulden. Wegens het overlijden van de burgemeester moest een nieuwe ambtenaar van Bur gerlijke Stand worden benoemd. Voor gedragen werd het tweetal J. J. Engel vaart en A. Francke, van wie na stem ming de heer A. Francke werd be noemd. Nu burgemeester H. U. Bouw man overleden is, zal waarnemend bur gemeester A. W. Cevaal voorlopig zijn plichten waarnemen. Tijdens de eerst komende raadsvergadering, waarschijn lijk half oktober, zal dan een nieuwe wethouder worden benoemd. Het sport terrein dat eerst ten zuiden van de Dorpsstraat was geprojecteerd zal ver legd worden naar het Noorden omdat men het jammer vindt om hiervoor de vruchtbare grond te gebruiken. OOSTBURG Het tandheel kundig instituut van de 34-jarige Oostburger J. B. H. aan de Jan Steenstraat in de hoofdplaats van van West-Zeeuws-Vlaanderen is ontruimd. De politie heeft zich ontfermd over het instrumenta rium van het instituut, waarvan de eigenaar werd aangehouden op verdenking de tandheelkunde onbevoegd te hebben uitgeoefend. Nadat hij danig aan de tand was gevoeld werd de pseudo-tandarts weer op vrije voeten gesteld, om dat zijn overtreding wettelijk niet door een onmiddellijke hechtenis kon worden gevolgd. H., die in mei 1960 naar Oost burg was gekomen, had op een bord naast zijn deur de woorden „Tandheelkundig instituut" doen aanbrengen. Al vrij gauw rezen van de zijde van de politie echter verdenkingen tegen hem. Het bleek dat hij zich geassocieerd had met de Haagse tandarts A. Mertens, die kortgeleden nog naam maakte in een revisie kwestie voor de Hoge Raad in zake het aftappen van leiding water. Het gold hier toen een zaak van kort na de eerste we reldoorlog. ROTTERDAM Aan het licht kwam dat H. geen en- MIDDELBURG. Nog eens deed mr. A. Berkhout, gerechtssecretaris van het Middelburgse kantongerecht, uitvoe rig uit de doeken waarom hij niet ac coord kon gaan met een beslissing van de overheid die erop neerkwam dat hij een maand salaris, die hem, volgens diezelfde overheid, te veel was betaald, terug moest betalen. Het ambtenarengerecht, onder voor zitterschap van mr. U. J. W. Sibmacher van Nooten, luisterde geïnteresseerd naar het ingewikkelde verhaal. Mr. Berkhout werkte bij het ministerie van buitenlandse zaken, maar zijn interesse girig 'rfteer uit naar werkzaamheden bij het ministerie van justitie. Hij verzocht om Ontslag op 1 maart 1960 te krijgen. Men verzocht hem in dienst te willen blijven tot 1 april, waarmee hij aceoord ging. Toen viel hem echter in dat hij nog verlofdagen tegoed had. Een gelde lijke vergoeding ging niet, werd hem medegedeeld. Dus ging mr. Berkhout in maart een maand met vacantie. In die maand vervulde hij echter al griffierswerkzaamheden bij het Mid delburgse kantongerecht. Wat gebeur de nu? De jonge meester in de rech ten kreeg een maand salaris van buitenlandse zaken en een maand sa laris van justitie. „Dat gaat niet", be sloot de overheid, toen zij deze gang van zaken ontdekte. En zij eiste een maand salaris terug. Mr. Berkhout typeerde de overheids maatregelen als het wegwerken van een oneffenheid van administratieve aard met behulp van grof geschut. Wel iswaar was de kleine bult verdwenen, maar grotere gaten waren er voor in de plaats gekomen. „Kijk", argumen teerde mr. Berkhout, „het zou een an der geval zijn als ik werkzaamheden in een ander rijksambt zou verrichten en zou weigeren ontslag te nemen uit mijn eerste functie. Maar ik heb wel ontslag genomen en in mijn maand vacantie ben ik gaan werken en heb ik dus een bijverdienste gehad." Mr. Berkhout ont kende dus niet recht te hebben op het dubbel uitgekeerde salaris. Uitspraak binnen drie weken. MIDDELBURG. „Het is allemaal erg vaag", zei de voorzitter van het ambtenarengerecht, mr. U. J. W. Sibmacher van Nooten, gistermiddag tijdens een zitting van het gerecht waar de zaak aan de orde kwam van het ontslag van de heer D. A. Huysse als hoofd commies in algemene dienst ter gemeentesecretarie van Goes. Vol gens de heer Huysse was dit onrechtmatig gebeurd en verzocht hij het gerecht in overweging te nemen het ontslag nietig te verklaren, zijnde in strijd met artikel 58 van de ambtenarenwet. De heer Huysse was werkzaam op de Provinciale Griffie te Middelburg toen hem door de voormalige burgemeester van Goes, de heer H. K. Michaelis, werd verzocht in Goes een functie te aan vaarden als dagtaak, welke functie de heer Huysse als hobby in Middelburg beoefende. Namelijk het organiseren en reorganiseren van sport en alles wat daarmee verband hield. In Goes bestond een afdeling van de Stichting Sportbelangen en daar zou de heer Huysse de zorg van krijgen. Hem werd verzocht aangaande dat voorstel eens te komen praten, maar in eerste instantie verklaarde de heer Huysse niet veel voor het aanbod te voelen. Hij had namelijk ook uit andere plaatsen in den lande aanbiedingen gehad voor sportpromotiefuncties maar bleef liever in Zeeland en met name in Middelburg. r heer Huysse werd uitgenodigd met B. en W. van Goes te komen praten en zo gebeurde. Daarbij was ook de ge meentesecretaris aanwezig. Het bleek dat Goes de stichting wilde omwerken en daarvoor de heer Huysse nodig had. Eerst toonde deze niet veel animo, maar toen ook financieel het aanbod aantrekkelijk werd gemaakt accepteer de hij ten slotte en werd met Ingang van 1 november 1960 aangesteld. Niet vermoedende dat hij twee maanden la ter reeds zon worden ontslagen... De heer L. J. Tailly, gemeentesecre taris van Goes, verklaarde als getuige- deskundige waarom dat ontslag was ge geven. Omdat, volgens hem, de heer Huysse aangenomen was voor het be hartigen van industrievestiging, sport en evenementen in Goes. In verband met die sport moest de heer Huysse krant gestaan." zelfs als een „klein formaat Den Hol- De president: lander' voor de gemeente optreden. En waaiom?" dat was de heer Huysse dan ook in het De heer Huysse gesprek met B. en W. duidelijk ge maakt. Wat de heer Huysse ontkende. „Het ging hoofdzakelijk om de sport.." verklaarde hij telkens. „Had u een beeld van uw volledige taak gevormd?" vroeg de president. „Nee. over de industrie is nauwelijks gerept, wel over de sport." De heer Tailly verklaarde verder dat de heer Huysse coördinerend moest optreden. „Dus als een „klein formaat Kleyboer", merkte de presi dent op. (Gelach.) Mr. Sibmacher vroeg voorts: „Had den B. en W. bepaalde ideeën aan gaande de functie van de heer Huys se?" „Jazeker", antwoordde de heer Tailly. „De industrie in Goes groei en," „Maar," vervolgde de heer Tailly, „er kwam niets van die industrieves tiging, waar de heer Huysse voor zou zorgen, terecht." „Ik kan het nog steeds niet goed vatten," zei de president, „pakte de heer Huysse de zaken niet goed aan of kreeg hij van gemeentewege geen kans toe?" De heer Tailly haalde de schou ders op... De president: „Het gemeentebestuur heeft deze bedoelde industrievestiging stimulering na zes weken weer laten varen. Waarom?" De heer Tailly: „Dat heeft in de „Uiteraard. Maar merkte op dat na zes weken hem door de burgemeester was gesuggereerd zijn oude functie weer op te gaan zoeken. Maar een ander was reeds in de plaats van de heer Huysse benoemd en terug kon hij dus niet.... „Hebt u wel een salaris gehad?" vroeg de president. Ja." ,Waar is dat vandaan geplukt?" vroeg mr. Sibmacher aan de heer Tail ly. Deze antwoordde: „Van de post sa larissen gemeentepersoneel op de be groting 1960, die eind 1961 wordt be handeld." Behoefte „Als ik het juist heb," concludeerde mr. Sibmacher, „bestond er op 1 no vember behoefte aan de functie in kwes tie en was de heer Huysse de juiste persoon ervoor. Eu zes weken daarna zag het gemeentebestuur geen behoefte had het nooit gezien! aan deze functie en vond zij de heer Huysse er niét cabapel voor. Is dat juist?" „Inderdaad," zei de heer Tailly, die ook bevestigde dat de heer Huysse niet wis' dat zijn salaris nog niet was vast gesteld. Dat gebeurde pas tegen de tijd dat hem zijn ontslag werd aangezegd. „Toen hoefde het eigenlijk niet meer," zei de president. De heer Huysse zei dat hij twee maanden lang diverse rapporten had opgesteld, uitvoerig gedocumenteerd, over sportaccommodaties en dat hij daar over van de kant van het gemeen tebestuur, nooit enige reactie had ont vangen. „Na die twee maanden was er geen werk meer," zei hij, „en uiteraard ging ik mijn directe chef, in casu de ge meentesecretaris voorbij om bij het ge meentebestuur of de burgemeester hier over mijn licht op te steken." Op een vraag van mr. B. S. Sieperda. een der leden van het gerecht, wat hij na die zes weken had gedaan, antwoord de de heer Huysse dat hij op de ge meentesecretarie voor de sport had ge werkt. „Want de achterstand is in Goes op dit gebied zeer groot en ik prijs me gelukkig dat ik in die tijd de be sturen van diverse verenigingen met raad heb bij gestaan." Titulatuur Over de sport zei de heer Huysse ver der dat hij als secretaris-penningmees ter van de stichting sportbelangen in Goes was opgetreden. Andere bestuurs leden waren niet herbenoemd, dus was hij automatisch voorzitter ook. „Ik heb eigenlijk een jaar lang tussen het Goese gemeentebestuur en de stichting ge zweefd. Opdrachten kreeg ik trouwens nooit. Ik moest altijd mijn eigen werk zoeken," De gemachtigde van het college van B. en W. van Goes, mr. J. J. van der Weel, zei dat de stichting niet in het geding was. „want," zei hij, „u had als hoofdcommies daarmee weinig be- moeiienis." „Dat is een kwestie van titulatuur," vond de heer Huysse. „Ik had net zo goed directeur, hoofdcommies als com mies A kunnen zijn." De president vond een „onbegrijpe lijke discrepantie" aanwezig in het feit dat de heer Huysse negenduizend gul den per jaar kreeg voor zijn be- moeiienissen in Goes, ook voor de sport belangen aldaar, en dat hij als zodanig Was „drooggelegd." De raadsman van de heer Huysse, mr. E. F. Roelofs, adjunct-secretaris van de Nederlandse Bond van Gemeen te-ambtenaren. merkte op dat zowel de functie van hoofdcommies ter secretarie als secretaris van de stichting als een geheel moest worden gezien. „Het is al lebei in dienst van de gemeente Goes." „Dus," merkte mr. Sibmacher op, „de heer Huysse ambieerde niet de indus trie, wel de sport, toen hij de betrek king aannam. De industriepromotie- werkzaamheden speelden bij zijn werk een ondergeschikte rol." „Die indruk kreeg ik na het gesprek met het toenmalige college," beaamde de heer Huysse. „Wat was nu het be langrijkste van de twee?" informeerde mr. Van der Weel, maar uit het ant woord van de heer Tailly werd niemand wijzer: „Allebei even belangrijk". „En wie behartigt nu de evenemen ten?" vroeg de president onverwachts. Evenement De heer Tailly: „Een evenementen commissie, die reeds bestond vóór de benoeming van de heer Huysse. De commissie was van gemeentewege sa mengesteld en de bedoeling was dat de heer Huysse secretaris daarvan werd." „Maar dat ben ik nooit geweest," zei de heer Huysse, „ik heb één ver gadering van de commissie bijge woond en toen is mij weer toegezegd dat ik secretaris zou worden. Maar dat was het laatste wat ik ooit van de commissie heb gehoord..." Toen was het woord aan mr. Roelofs, die zei dat de wet voorschrijft dat de overheid met de nodige zorgvuldigheid de belangen van haar ambtenaren be schermt. Dat was in dit geval niet ge daan. De heer Huysse had gedurende 23 jaar de provinciale griffie gediend en wilde vervolgens carrière maken mid dels de aangeboden functie in Goes De heer Huysse is in heel Zeeland be kend als een „sportsman" en daarom achtte mr. Roelofs het plausibel dat hij m Goes werd aangesteld om de industrie aan te trekken. Na twee maanden bestond de behoef te die ook nooit had bestaan, aldus het gemeentebestuur van Goes niet meer voor zijn functie. „De benoeming kele bevoegdheid bezat om de tandheel kunde uit te oefenen. Zijn opleiding had hij genoten bij een bekend tandheelkun dig instituut in Rotterdam, dat al meer met de politie in aanraking is geweest. Het ging de politie in Zeeuws-Vlaande ren erom H. op heterdaad te betrappen. Na heel veel moeite gelukte dit maan dag aan mannen van de rijkspolitie groep Oostburg onder leiding van luite nant Van Oyen uit Terneuzen en adju dant Harriot uit Oostburg. Op dat mo ment had in de stoel van de pseudo- tandarts plaatsgenomen een Belgische madame uit Woumen, een klein plaats je in de buurt van Dixmuide. H. werd daarop meegenomen en verhoord. Hij verleende daarbij alle medewerking. La ter is hij weer op vrije voeten gesteld. Het gehele instrumentarium werd in be slag genomen. Ook zullen maatregelen genomen worden waardoor H. zijn prak tijk niet meer kan uitoefenen. De behan delkamer is verzegeld. GEPEPERD H. paste bij zijn praktijken het sys teem toe „Klaar terwijl u wacht". Op dezelfde dag werden de tanden en kie zen getrokken en een nieuw gebit ge past. De Oostburger schrok er echter niet voor terug voor zijn dienstverle- ning gepeperde bedragen te vragen. Een uitgebreid onderzoek zal nu inge steld worden naar de verrichtingen van H„ welk onderzoek naar alle waar schijnlijkheid geruime tijd in beslag zal nemen. Daarbij zullen ook patiënten in geschakeld worden. De patiënten kwa men uit alle richtingen, voornamelijk uit België. Raad Rorssele BORSSELE. De gemeenteraad, maandagavond in openbare vergade ring bijeen, heeft verklaard niet akkoord te kunnen gaan met een vaste autotoe lage voor de burgemeester van 1250 gulden per jaar voor het gebruik van eigen auto binnen de gemeente. De raad vond het bedrag te hoog. Dit ge voelen zal aan het college van Ged. Sta ten bekend gemaakt worden. Besloten werd van de Ned. Hervorm de gemeente te Borssele aan te kopen een perceel weiland binnen de bebouw de kom; de zgn. Doktersweide, groot ruim één hectare tegen de prijs van 1.50 per vierkante meter. Aan de bij zondere lagere school werd een krediet verstrekt van 3500 gulden voor het her stel van de vloeren. Voor de bijzondere school werden bovendien enkele onder- wijsvergoedingen vastgesteld. Op rijksweg onder Kruiningen KRUININGEN. Op de rijksweg on der Kruiningen tussen .Luehtenburg en de Veerweg had dinsdagmiddag om streeks een uur een hevige botsing plaats tussen twee personenauto's. Op het. mo ment, dat een Duitse wagen, bestuurd door de 19-jarige W. N. uit Ladenbach, komende uit de richting Goes, een trac tor met aanhangwagen wilde inhalen, naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto, bestuurd door de 40-jarige H. W. te P. uit Tilburg. Er volgde een hevige botsing, waardoor deze bestuurder uit zijn auto werd ge slingerd en op het wegdek terecht kwam. Zijn auto belandde op een af stand van zeker twintig meter aan de zuidzijde van de Rijsweg achteruit in de sloot. De heer Te P. werd ondanks zijn hevige val niet ernstig gewond. Opne ming in een ziekenhuis te Goes was echter noodzakelijk. De auto werd to taal vernield. De Duitse auto, waarvan de bestuurder licht gewond werd, kwam terecht aan de andere kant van de rijksweg en liep aanzienlijke schade op. De tractor, bestuurd door J. O. te Le- wedorp, werd licht beschadigd. Geen voorrang verleend TERNEUZEN. Dinsdagmorgen ont stond er op de Axelsestraat een aanrij ding tussen een personenauto, bestuurd door F. D. uit Terneuzen, en de brom fietser P. J. v. D., eveneens uit Ter- neuzen. D. wilde rechtsaf de Verleng de Steenbergenlaan inrijden, maar ver leende daarbij geen voorrang aan Van D., die rechtdoor over het rijwielpad reed. De bromfiets werd beschadigd. Toezegging van beroep RILLAND-BATH De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Rilland- Bath heeft toezegging van beroep uit gebracht op ds. C. D. Kousemaker te Westmaas. aard vond. „In het andere geval zou het ontslag ten onrechte zijn gebeurd, wat even ver keer d is als een lichtvaardige benoe ming", vervolgde mr. Roelofs zijn be toog. „De heer Huysse heeft financieel schade geleden door de handelwijze van het gemeentebestuur van Goes en is zo doende zwaar gedupeerd. Reorganiseren Over de hoedanigheden van de heer Huysse hebben zowel de waarnemend burgemeester van Goes, dr. W. Note- boom als anderen zich loftuitend uitge laten. Dr. Noteboom verklaarde zelfs in een een raadsvergadering op 21 decem ber dat de secretarie moest worden ge reorganiseerd om de heer Huysse aan te houden. „Maar", zei mr. Roelofs, „nu de heer Huysse is ontslagen, wordt de secretarie pas gereorganiseerd." Mr. Van der Weel vond dat de ophef fing van de functie in kwestie uit oog punt van gemeentelijk belang geboden was. Hij gaf toe dat de benoeming inder daad onjuist was. Tot die uitspraak is het nieuwe gemeentebestuur van Goes trouwens ook gekomen. Mr. Sibmacher: „Er is dus een „fan toom" gecreëerd?" Mr. Van der Weel achtte het ontslag op formele gronden gegeven en zei dat de overheid de vrijheid moet kunnen hebben in sommige gevallen beslissingen te nemen die minder gunstig uitvallen voor de betrokkenen. wel degelijk", aldus de ge machtigde, „sprake geweest de heer Huysse in een andere functie op hetzelf de niveau te handhaven. maar men vond die mogelijkheid uiteindelijk niet aanwezig." De heer Van der Weel verzocht het ontslag voor gedekt te houden en een vergoeding toe te staan tot de heer Huysse uit de impasse was geraakt, om dat, zoals hij zei, het gevaar aanwezig was voor ambtenarenfuncties een onaan tastbare continuïteit te scheppen. Mr. Roelofs merkte tenslotte op dat de gemeente Goes in strijd met artikel 58 van de ambtenarenwet had gehan5 deld en dat ten aanzien van de heer ïïanfe" "Huys®e ,w!s P a ar"'e'enwas"'betracht.*3'Hij" v^rzochThrt'gerecht grapje zei mr. Roelofs, die m dat ge-1 het ontslag nietig te verklaren, val de aanstelling van lichtvaardige Uitspraak binnen drie weken. 4

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3