„ALS BETANCOURT WEG IS ZIJN WIJ DIRECT TERUGr Adenauer zendt koel telegram Kennedy naar Wandelaar betrapt aanrander van driejarig ventje Venezolaanse officieren zoeken een nieuw bestaan in Europa, maar Professor Langemeijer: Oude traditie heeft uitgediend Voor tien mille recht op beheer Beneluxtunnel „SCHULD" AAN NOODLOTTIG ONGELUK Pantserdivisie uit Algerije naar Duitsland Chefarlne uit deTerken Dinsdag 22 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Schilderijendiefstal in Stockholm Bewuste overtreding van regels moet strafbaar worden Caraïbische Commissie wordt organisatie Prijsindexcijfer met één punt gestegen IJSBEER GREEP OPPASSER Broodprijs in Brabant en Den Haag moet snel verlaagd worden Cholera in Hongkong breidt zich uit Krachtige bestrijding van pijn of griep 18.000ste SCHIP OP WATERWEG OVERVAL WAS VERZONNEN Van een onzer verslaggevers A RNHEM. Frances Esther Galaviz viert donderdag haar eerste verjaardag. Als ballinge. Toen Frances vorig jaar in de Venezolaanse hoofdstad Caracas werd geboren, was haar vader José Galaviz kapitein in het leger. Nu is hij vluchteling. Met zes andere gevluchte officieren woont hij in Hotel Bosch in Arnhem. Het wordt donderdag een groot feest, want sinds zondagavond weet de vader van Frances, dat hij onder bescherming staat van de Nederlandse regering; dat hij niet zal worden uitgeleverd aan Venezuela. Advertentie STOCKHOLM (A.F.P.) Gisteren zijn uit een auto, die in een Stock- holmse garage geparkeerd was, een aantal kostbare schilderijen gestolen, waaronder een Monnet en een Utrillo. De waarde van de doeken wordt ge raamd op ruim zeventigduizend gulden. Majoor Graziani is de leider van de zeven officierendie op 8 juni een piloot divongen koers te zetten naar Curasao, icaar voor hem en de andere zes officieren de vrijheid wachtte, die zondag door de Nederlandse regering is bevestigd. Kapitein Americo Serritiellor ging gisteren naar Den Haag om daar de Venezolaanse consul te spreken. En al is hij te zamen met zes andere officieren dan ook uit Venezuela gevlucht en al eist Venezuela (tevergeefs) hun uitlevering, toch werd het eert vriendelijk onderhoud. Op 8 juni overmeesterden zeven ge vangen officieren tijdens een trans port door de lucht het vliegtuig en dwongen de piloot naar Curacao uit te wijken. Majoor Graziani, de leider van de zeven officieren, glimlacht vaag, als hij over de vlucht vertelt: „Neen, de vliegtuigbemanning wist van niets. Wij hebben het plan om te ontsnap pen in een lucifersdoosje aan elkaar doorgegeven. We hadden twee kleine pistolen bij ons". De wapenen moeten in een radio toestel hebben gezeten, maar majoor Graziani wimpelt dit af: „We hadden de wapens gewoon bij ons gestoken, want als officier behoefden wij niet toe te laten, dat wij gefouilleerd wer den." Goedgemutst Door het hele gesprek gluurt de goedgemutstheid, waarmee men in Zuid-Amerika politieke strijd voert. Majoor Graziani is geen vriend van Romulo Betancouxt, de president van Venezuela, maar zijn vijandschap ademt de sfeer van de Parijse salons enkele eeuwen geleden. De wederzijd se hoffelijkheid vermindert echter niet, dat er soms hoofden vallen of dat de cel een vertrouwd verblijf wordt. Kapitein Chalbaud ook een van de ballingen in Arnhem kon daar over meepraten. Hij heeft in Venezu ela drie jaar gevangen gezeten. Wel werd hij door een tribunaal vrijge sproken, maar president Betancourt dacht daar anders over. Kapitein Chalbaud bleef in de gevangenis, tot dat hij in het vliegtuig met beide han den de kans greep om weer vrij man te worden. „Had Nederland de zeven officieren uitgeleverd, dan was er mogelijk een vuurpeloton aan te pas gekomen", vertelt majoor Graziani. Nu ze veilig in Arnhem zitten, wil president Be tancourt echter niet vervelend zijn. Daarom mogen de familieleden van de vluchtelingen rustig geld over sturen uit Venezuela. En daarom worden de achtergebleven gezinnen ook niet gegijzeld. Kapitein Galaviz heeft zijn vrouw en dochtertje al over laten komen naar Nederland en andere officieren lopen met hetzelfde plan rond. Majoor Gra ziani legt het haarfijn uit: „De presi dent kan niet anders doen,", vertelt hij, „want voor het oog van de wereld wil hij een democraat zijn". Even wachten Het gezin van majoor Graziani blijft nog een poosje in Venezuela. „Ik wil eerst hier in Europa een nieuw be staan hebben gevonden, voordat ik mijn gezin laat kamen", vertelt hij. Het gezin van kapitein Serritiellos moet ook nog even wachten voor het naar Europa kan komen, maar de kapi tein is ervan overtuigd, dat het over een poosje geen enkele hinderpaal op de weg naar Europa zal vinden De kapitein is gisteren naar het Vene zolaanse consulaat in Den Haag ge weest: om paspoorten en andere pa pieren voor de vluchtelingen in orde te laten maken. Hij is er vriendelijk en hoffelijk ontvangen. De consul gaf hem een dure doos cigaretten en de verzekering, dat er aan de papieren wordt gewerkt. Zijn deze papieren in orde, dan gaan de zeven vluchtelingen Nederland ver laten. „Holland is een prachtig land en er leeft hier een reuze vriendelijke bevolking", vertelt majoor Graziani. Toch blijft hij niet hier. Dit heeft hij ook namens zijn collega's de regering onmiddellijk na aankomst duidelijk gemaakt. Majoor Graziani wil naar Spanje. In Spanje leven meer gevluchte officieren uit Venezuela. Ze kunnen daar Spaans spreken hun moedertaal en hopen er een baan te vinden, omdat ook ballingen moeten eten. Maar tijdelijk Neen, majoor Graziani weet nog niet, wat hij in Spanje zal gaan doen. „Mis schien wordt ik kok of bordenwasser", oppert hij. „Alle werk is eervol, vooral voor een balling. En het is toch maar tijdelijk, totdat we weer naar Vene zuela kunnen." Niet alle officieren gaan naar Spanje. Kapitein Serritiellor gaat misschien naar Italië, want daar woont familie van hem en een andere officier heeft goede kennissen in België. „Het is toch maar voor een tijdje", zeggen ze majoor Graziani na. De zeven ballingen in Arnhem zijn mensen met een gezond verstand. „Het zou natuurlijk mooi zijn, wanneer president Betancourt door het volk aan de dijk werd gezet, maar daar rekenen we niet al te vast op", zeg gen ze. Wel hopen ze op de verkiezingen, die in 1963 in Venezuela worden gehouden. Als Betancourt niet wordt herkozen en de zeven officieren geven hem heel erg weinig kans gaan ze terug naar Venezuela om daar weer in het leger te gaan. „Want wij zijn trots op ons land en trots op ons leger", zegt majoor Gra ziani, „en wij weten zeker, dat we eens volledig in ere hersteld in Venezuela zullen terugkeren." Dat klimaat Als een verticale rivier komt de regen omlaag, langs het hotelraam, waaraan majoor Graziani zit. Hij kijkt een beetje bedroefd en schudt dan peinzend het hoofd: „De Nederlandse bevolking is geweldig", zucht hij, „maar dit klimaat, al die regen en die kou Nee, de majoor gaat naar Spanje. Mevrouw Galaviz heeft in Arnhem een waardevolle ervaring opgedaan: „Bij ons in Venezuela willen de man nen altijd drie keer warm eten per dag. Hier in Holland gebruiken ze maar één warme maaltijd. Het wordt tijd dat ze daar in Venezuela ook aan gaan wennen, dat zou ons veel tijd besparen." Frances Esther kraait van plezier, omdat een ober haar met een suiker lepeltje op haar neusje tikt. Van al de politieke problemen van haar vader heeft ze nog geen flauw idee. Later zal het vöor haar misschien een angstig, boeiend verhaal worden, waar zij onbe wust een rolletje in heeft gespeeld. Van een onzer redacteuren „De ontwikkeling van de moderne techniek en bovenal van het moderne verkeer hebben in het karakter van het schulddelict een diepgaande verandering teweeggebracht, die enkel tengevol ge van haar geleidelijkheid onvoldoende is opgemerkt." Zo begint professor mr. G. E. Lange meijer, procureur-generaal bij de Hoge Raad een rapport, dat hij heeft samengesteld ten behoeve van een internationaal congres over strafrecht, dat in september te Lissabon zal wor den gehouden. Speciaal belang De denkbeelden van professor Lan gemeijer over het probleem van de schuld bij niet-opzettelijk begane delicten zijn in het bijzonder belang wekkend voor hen, die in november van het vorig jaar kennis hebben ge nomen van de uitslag van een door onze courant ingestelde enquête. De vraag luidde toen, of men niet de tijd achtte gekomen, dat opzettelijk negeren van verkeersvoorschriften als opzettelijk gepleegd misdrijf diende te worden gestraft. De antwoorden luid den zeer verschillend. Nu geeft het Tijdschrift voor straf recht een uittreksel van het rapport, dat professor Langemeijer voor het congres te Portugal heeft uitgebracht. Wij volgen hier dit uittreksel. De rapporteur bezint zich, zo als hier boven reeds aangegeven, op de ver- andering in het karaktervan schulddelict. het V roeger Honderd jaar geleden bijvoorbeeld stond de mens slechts in betrekkelijk uitzonderlijke situaties eraan bloot rechtsgoederen onopzettelijk te schen den. Voor zulke situaties, zo zegt prof. Langemeijer, kon het vermoeden gel den, dat alleen een laakbare onver schilligheid de betrokkene kon belet ten de nodige voorzichtigheid te be trachten. Dit nu geldt niet meer voor een tijd als de onze, een tijd waarin een groot deel van de mensen gedurende een groot deel van hun tijd zich bezig houdt met verrichtingen, die voort durend een grote verscheidenheid van gevaren meebrengen. Wij zijn nu niet meer gerechtigd aan te nemen, dat iemand van goede Frances Esther Galaviz wordt donderdag één jaarHaar eerste verjaardag viert zij in ballingschapomdat haar vader een van de zeven officieren in Venezuela ivas, die uit hun land vluchttenomdat zij zich niet met de binnenlandse politiek konden verenigen WILLEMSTAD (ANP, Reuter) De Caraïbische Commissie zal op 6 sep tember worden vervangen door de Ca raïbische Organisatie, zo hebben de re geringen van de Verenigde Staten, En geland, Frankrijk en Nederland bekend gemaakt. De eerste bijeenkomst van de nieu we organisatie wordt op 6 september in San Juan op Porto Rico gehouden. Over het algemeen zal het werk van de oude commissie op economisch en onderwijsgebied worden voortgezet. De nieuwe commissie zal zich ook op cul tureel terrein gaan bewegen. PARIJS Ter versterking van de Franse troepen in Duitsland zal binnenkort de zevende lichte pantser divisie uit Algerije worden terugge trokken en vermoedelijk naar Duits land worden overgebracht. Aldus wordt in Franse militaire kringen vernomen. Opdat de verdediging van Algerije niet al te zeer zal worden gedesorganiseerd gaat waarschijnlijk niet de gehele divisie uit Algerije vertrekken, maar slechts een deel. Dat deel gaat dan met be paalde elementen van de vijfde pantser divisie een nieuwe eenheid vormen onder bevel van generaal Simon. Zou tot het laatste besloten worden, dan is de kans groot, dat niet de nieuwe eenheid naar Duitsland zal vertrekken, maar dat zij in Frankrijk de plaats zal innemen van een andere pantsereenheid, die dan naar Duitsland zal worden gestuurd. Een beslissing nierover zal woensdag door de Franse minister raad worden genomen. Ned. herv. kerk: Beroepen te Noordbroek (toez.) C. van Gelder, kand. te Amsterdam. Aangen. naar Den Haag (wijkgem. 32) P. Holst te Rotterdam-Charlois. Geref. kerken: Aangen. de benoeming tot leraar godsdienstonderwijs a h. Chr. lyceum Ponulierstraat Den Haag C. L. Rubben, luchtmachtpred. op de vliegbasis Eindhoven. Geref. kerken (vrijgem.): Bedankt voor Hoogvliet H. van Ommen te Loosdrecht. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN - De raden van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen zullen in september een beslissing ne men over deelneming in de op te rich ten N.V. Benelux Tunnel. Verder zul len nog twintig bedrijven en instellin gen deelnemen. De vennootschap zal een maatschap pelijk kapitaal van tien miljoen gulden krijgen. Daarvan wordt vijf miljoen gulden cn tienduizend gulden ge plaatst en volgestort. Die tienduizend gulden zal bestaan uit honderd priori teitsaandelen. De houders daarvan zullen het voor het zeggen hebben over de tunnel. De prioriteitsaandelen kunnen niet van eigenaar verwisselen. Daarmee blijft het beheer van de tun nel in dezelfde handen. Gulden tol Aan de zuidelijke kant van de tun nel komt het tolplein, waar de auto's moeten betalen. Bij een tol van één gulden per voertuig zal de tunnel in 1978 zijn afgeschreven. Daarbij wordt aangenomen dat er in 1970 21.000 auto's per dag door de tunnel zullen gaan. De 26-jarige C. C. Maters uit Henge lo is gisternacht in een Parijs' zieken huis overleden aan de verwondingen, die hij op 1 juli bij een verkeersongeluk had opgelopen. Luitenant Maters, werkzaam in Fontainebleau. was met zijn scooter tegen een geparkeerde auto opgereden. Het huidige wagenveer is veel duur der. Overzetten van een personen auto kost tenminste één gulden; der tien gulden veergeld voor een vracht wagen is geen uitzondering. Het staat nog niet vast dat ook de tunnel onderscheid zal maken tussen personen- en vrachtauto's. De mogelijkheid is open gelaten, dat ten oosten van de Beneluxtunnel een spoortunnel wordt aangelegd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De aanrander van een driejarig jongetje is zon dagavond door een passerende wandelaar betrapt, in de kraag gegrepen en in de auto vein een voorbijganger naar het hoofd bureau van politie gebracht. Het kind, Eddie P., was met zijn zesjarige zusje aan het spelen voor een huis in de Zoutmanstraat in Den Haag, waar zijn ouders op visite wa ren. Omstreeks kwart over zes werd het kind door een wielrijder achter op de fiets meegenomen. Zijn hevig ver schrikte zusje rende naar haar ouders, die het verhaal eerst niet wil den geloven. Toen het meisje bleef aanhouden en Eddie bleek te zijn verdwenen, werd de politie gealarmeerd, die in aller ijl de jeeppatrouilles waarschuwde. Alle beschikbare politiemannen openden de jacht, maar kort daarna werden Ed die en zijn ontvoerder al door drie burgers op het politiebureau gebracht. Angstkreten De wielrijder was met het kind naar struikgewas langs de Johann de Wittlaan gegaan. De 68-jarige gepen sioneerde gemeenteambtenaar C. L. I. en mevrouw D., die daar wandelden, hoorden plotseling angstkreten van een kind en een snauwende manne- stem uit de struiken komen. De heer I. vertrouwde het niet, sloop door de bosjes en betrapte de aanrander. Hij sleurde de weinig weerstand biedende man naar de weg, terwijl mevrouw D. zich over de -huilende kleuter ontferm de. Een automobilist bracht hen naar het politiebureau, waar het jongetje, dat volkomen overstuur was, pas wat kalmeerde toen zijn moeder ver scheen. De aanrander was de 36-jarige transporteur A. T. uit Den Haag, die reeds verscheidene malen voor soort gelijke vergrijpen met de zedenpolitie in aanraking is geweest. Een veroor deling is bij gebrek aan bewijs tot dusver niet gevolgd. DEN HAAG. Het landelijk prijs indexcijfer van het levensonderhoud van gezinnen van hand- en hoofdarbei ders steeg van midden juni tot midden juli met één punt. Op basis van 1951 100 steeg het indexcijfer inclusief A.O.W. van 127 tot 128 en exclusief A.O.W. van 123 tot 124. De belangrijkste wijzigingen deden zich voor in de afdeling voeding; binnen deze sector stegen de indexcijfers voor aardappels, groente en fruit. Een daling werd geregistreerd voor marga rine en kleding. WUPPERTAL (A.P.) In de dieren tuin van Wuppertal heeft een ijsbeer gisteren een van zijn oppassers te pak ken gekregen. De man liep ernstige verwondingen op. Een van de bezoekers van de ijsberen- afdeling alarmeerde snel andere oppas sers. Zij wisten het dier in een hoek te drijven en hun gewonde collega uit de kooi te halen. De Beneluxtimnel begint aan de uiterste oostelijke rand van de gemeente Vlaardingen bij de sluw Vijf sluizen (rechts). Hij mondt aan de andere kant van de rivier uit even ten westen van Pernis bij de terreinen van Caltex Nederland N.V. (tanks achtergrond). Van onze correspondent BONN. Het telegram dat Adenauer gisteren aan de Amerikaanse vice- president Johnson heeft gezonden om hem te bedanken voor zijn be zoek aan West-Duitsland en aan West-Berlijn, getuigt niet van grote dankbaarheid of geestdrift. „Hartelijk dank voor uw moeite. Uw bezoek was een groot succes". Adenauers telegram aan president Kennedy liep evenmin over van hartelijkheid: „Ik dank u hartelijk voor de afvaardiging van de vice-president en de heren die zijn gezelschap vormden. De indruk was in heel Duitsland, vooral in Berlijn en Oost-Duitsland, overweldigend. Adenauer". Adenauers ontstemming vloeit voort uit het feit dat vice-president Johnson zaterdag heeft geweigerd kanselier Adenauer uit Bonn mee te nemen naar West-Berlijn. De Amerikanen wensten bepaald niet te worden betrokken in de verkiezingsstrijd, maar het is Johnson, met name in West-Berlijn, waar hij immers de gast was van burgemeester Brandt, niet gelukt daarbuiten te blij ven. Het ligt voor de hand dat Brandt, die socialistisch kandidaat is voor het kanselierschap, het bezoek van Johnson zal proberen uit te buiten. Om dat te verhinderen was Adenauer natuurlijk graag in gezelschap van Johnson in West-Berlijn aangekomen. Ntf gaat Adenauer vandaag alleen naar Berijn en men moet afwachten hoe hij daar zal worden ontvangen. TRAGISCH Het is voor de bondskanselier tra gisch dat hij het is geweest die in het begin van de vorige week Kennedy heeft gevraagd een vooraanstaand lid van de Amerikaanse regering naar Berlijn te laten gaan. Zo is het natuur lijk ook te danken aan de bemoeienis sen van Adenauers regering dat de Amerikanen hun symbolische verster kingen naar Berlijn hebben gezonden. Bij het grote publiek schijnt echter de mening te overheersen dat noch Aden auer noch het Westen iets heeft onder nomen tegen de afsluiting van Oost- Berlijn door de communisten. De kritiek van vele bladen schijnt zodanig te zijn ingeslagen bij het publiek, dat in vele verkiezingsvergaderingen van de chris ten-democratische unie (Adenauers partij) gevraagd is waarom het Westen eigenlijk niets had gedaan. Het gevolg is een zeker pessimisme bij de chris ten-democraten over de kans om bij de verkiezingen van 17 september weder om de absolute meerderheid te behalen. Eerst was de kritiek van de kranten vooral van de boulevardbladen gericht op het Westen en op Adenauer. Nu er dan werkelijk versterkingen zij het symbolische naar Berlijn zijn gezonden en nu de Amerikaanse re gering andermaal heeft verklaard dat zij West-Berlijn nooit aan zijn lot zal overlaten, concentreert de kritiek zich vooral op Adenauer. De bondskanselier heeft donderdag een onderhoud gehad met de Ham- burgse uitgever Axel Springer, die onder meer Bild en Die Welt uitgeeft. Hij heeft hem kennelijk niet tot andere gedachten kunnen brengen. Zaterdag morgen had Bild over een speciale zit ting van de Bondsdag over Berlijn het grote opschrift lm Westen nichts Neues. Gisteren heeft Bild Brandt gehuldigd vanwege zijn brief aan Kennedy. Het blad vond het onjuist dat Adenauer niet veel eerder naar Berlijn is gevlo gen en het schrijft aan het einde van zijn commentaar: Adenauer heeft in de afgelopen dagen de gemakkelijke weg gekozen en daarmee de verkeerde. Hierbij moet worden opgemerkt dat de rustige en zakelijke taal van Aden auer de buitenlandse waarnemers aan genamer heeft aangedaan dan de grote woorden van de socialist Brandt. ENGELSE MACHT In Berlijn is de toestand de laatste twee dagen niet veranderd. Een Ame rikaans convooi met proviand voor de zondag naar Berlijn gezonden verster king is gisteren in West-Berlijn aange komen. Het kon de Russische post aan de grens HelmstedtMarienborn na de gebruikelijke controle passeren. Verder hebben ook de Engelsen hun macht in Berlijn getoond. Aan de wes telijke grens van de stad hebben zij enige zware tanks laten oprukken te genover een punt waar Oostduitse grenspolitie een nieuwe prikkeldraad versperring aanbracht. Dat gebeurde, aldus een officiële Britse mededeling, om de Oostduitse grenspolitie te laten weten dat haar maatregelen reacties van Britse zijde uitlokken. De pioniers van de grenspolitie wer den namelijk bewaakt door gepantser de transportwagens met zware mitrail leurs er op. „Zij richtten hun wapens op ons", zei de Britse woordvoerder. „Wij zullen hen niet uitdagen, maar wel laten blijken dat wij er zijn. wil doorlopend al die gevaren zal weten te voorzien of te voorkomen. Gemakkelijker De rapporteur merkt dan op, dat het in acht nemen van de wettelijke regels veel gemakkelijker is dan de gevolgen van al zijn daden te voorzien. Overtreding van die regels zal be houdens zeer bijzondere gevallen met opzet geschieden, zij het dan met een opzet, dat door de snelheid, waarmee de handelingen in verkeer en industrie elkaar opvolgen, weinig diep zal gaan. De strafrechtelijke repressie zal zich dus van het traditionele niet-opzette- lijke delict: het noodlottige gevolg, dat. eenmaal daar, aan onvoorzichtigheid is toe te schrijven, moeten verplaatsen naar de bewuste overtreding van ge stelde regels, die dienen om ongeluk ken te voorkomen. Niet ineens Deze evolutie zal niet met één slag kunnen geschieden. Niet aanstonds zal men er toe kunnen overgaan aan het wel of niet intreden van een noodlottig gevolg in het geheel geen invloed meer toe te kennen. Van de noodzake lijkheid echter om de evolutie bewust in te zetten zij men, aldus orofessor Langemeijer tenslotte, zich bewust. Van onze economische redactie DEN HAAG De Haagse en Bra bantse bakkers moeten nog deze week hun broodprijzen verlagen. Dat is het re sultaat van besprekingen die gisteren in Den Haag zijn gevoerd tussen de minister van economische zaken, drs. J. W. de Pous, en vertegenwoordigers van werknemers en van de Nederlandse Bakkerijstichting over de onlangs ver hoogde broodprijzen in Den Haag en Tilburg en andere Noordbrabantse plaat sen. De bakkers, zo heet het in het offi ciële overzicht van deze besprekingen, zullen bevorderen dat de prijzen op het oude niveau worden teruggebracht. Daar na zal de minister de gehele situatie in het bakkerijbedrijf met de Bakkerijstich ting bespreken. Dat betekent dus dat eerst de onlangs ingevoerde prijsverho gingen voor volkswit-, vólks-bruin-, wa terbrood, melkbrood en verpakt brood ongedaan moeten worden gemaakt, voordat de minister verder zal praten. De nadruk is er van ministeriële zij de op gelegd dat in bepaalde plaatsen van Oost-, Midden- en West-Brabant als mede in Den Haag prijsverhogingen zonder voorafgaand overleg met het mi nisterie van economische zaken zijn in gevoerd die in strijd zijn met de spel regels van het prijsstabilisatiebeleid. De bakkers hebben de recente prijs verhogingen gemotiveerd met verwijzing naar de gestegen exploitatiekosten, ver oorzaakt door de loonsverhogingen van de laatste tijd. Op de achtergrond hier van staan grote moeilijkheden in het bak kerijbedrijf tengevolge van personeels tekorten, de vijfdaagse werkweek en een wijziging van de c.a.o. Eigen nieuwsdienst HONGKONG. De cholera-epidemie in de Britse kroonkolonie Hongkong breidt zich nog steeds uit. Er zijn gis teren gevallen gemeld uit wijken waar deze ziekte tot dusver nog geen slacht offers had geëist. Het aantal cholerapatiënten steeg gisteren tot -boven de vijftig. Veertien mensen worden in observatie gehouden omdat zij verdachte symptomen verto nen. Tot dusver overleden er vier mensen in Hongkong aan de cholera. Uit En geland, Australië. Indië en de Verenig de Staten zijn grote hoeveelheden se rum aangevoerd om de strijd tegen de epidemie aan te binden. De bevolking wordt op grote schaal ingeënt. Tot dus ver is bijna de helft der bevolking, on geveer drie miljoen mensen, gevacci neerd. Advertentie zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarlne „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen Is Chefara* en dient In het bijzonder om do maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarlne „4" gebruiken. Het Is een Ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Het Duitse schip Klosterfrau is zondag als achttiendui- zendste schip in 1961 de Nieuwe Water weg binnengelopen. Vorig jaar arriveerde het Britse schip Romamby als achttienduizend- ste. Het kwam op 26 augustus zes da gen later binnen de pieren. 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN INÉÉN TABLET Bij pijn» flriep of landerig" gevoel zorgt een enkel tablet, «t U met plezier Uw werk kunt doen! Koker 20 tabletten 10.80. BRUSSEL (ANP). De 33-jarige Brusselse chauffeur M. Niels die er de vorige week bij de politie aangif te van deed dat hij was overvallen door gewapende mannen die hem ze ventig duizend gulden hadden afgeno men, blijkt de overval te hebben ver zonnen. Het geld had hij zelf laten verdwijnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5