„Rood-wit boven Nieuw-Guinea laat niet lang op zich GEMATIGDE SOEKARNO BLIJFT DREIGEN Verkeerd begrepen KENT: KENT: KENT: NOG ZESHONDERD VLUCHTELINGEN Utrecht zoekt inwoners hogere inkomens met V.N. WILLEN SPOORLIJN IN CONGO LATEN MAKEN Brutale roof in Londen Oranjeboom Barbarossa NA OVERDRACHT STAAT DE DEUR ALTIJD OPEN TTvrrrviwrrvYïvrrv Den Haag: Geen commentaar Papoea's willen niet „onder" Indonesië MEDEDELING Duitsland wil zijn havens uitdiepen Meer kleuren op Amerikaanse t.v. Verenigde Staten verbeteren lot van Zuid-Amerikanen Duizenden bewijzen Engelse scholieren de laatste eer Nieuwe deelneming Ubbink-Davo DJAKARTA. „Het Indonesische volk voelt diep in zijn hart dat West-Irian een deel van zijn vaderland is. Is er één Nederlander", zo vroeg president Soekarno zich gisteren in zijn grote rede af, „die zou dulden dat Lim burg door buitenlanders bezet zou zijn, of dat Friesland gekoloniseerd zou worden?" De Indonesiërs, zo vervolgde hij, voelen zich sterk en zijn sterk en zij hebben in het buitenland duizenden mil joenen vrienden. De dag dat het rood-wit (Indonesië's na tionale kleuren) boven westelijk Nieuw-Guinea wappert, is zo God wil, nabij. P. LORILLARD E W YORK NIETTEGENSTAANDE de steeds ster ker stijgende vraag naar de door ons hier te lande ingevoerde KENT-siga- retten, zijn wij in staat - dank zij de ultramoderne Amerikaanse fabricage methoden van onze vrienden in het buitenland - onze afnemers regelmatig van voorraad te voorzien. N.V. Cigarettes Import Cy. v/h A. J. BLOK, Scheveningen. de meest verkochte Amerikaan se filtersigaret. export uit de U.S.A. over de gehele wereld. met de beroemde lichtblauwe micronite filter. Bod 400% Nederlandsche Grondbriefbank gaat door Vervolg van pag. 1 Zeshonderd E* Als Tsjombe troepen terugtrekt Minister Debré gaat kabinet wijzigen Wisselen PUZZLE MEE! Verenigde Nederlandse Brouwerijen d'OrtnjeJpoom N.V Stijg ing van 25 procent in verkoop auto's Vrijdag 18 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Vervolg van pag. 1 Advertentie Over de politiek van „confrontatie" zei Soekarno: „Wij vergroten onze macht. Wij voelen ons sterk genoeg voor confrontatie met de Neder landers op alle gebieden en op ieder gebied". Nu het aantal opstandelingen is teruggebracht tot luttele tienduizen den, zo ging Soekarno voort, kan de aandacht volledig worden gewijd aan de opbouw van Indonesië en de strijd om westelijk Nieuw-Guinea. Denkt niet, zo zei hij tot zijn gehoor, dat de weg niet zwaar zal zijn. De kwes tie Nieuw-Guinea is nu in een be slissend stadium en, zoals een Neder lands spreekwoord zegt: De laatste loodjes wegen het zwaarst. Oranjehuis DEN HAAG. Het ligt niet op de weg van de Nederlandse regering om commentaar te ge ven op een particuliere corres pondentie, aldus het officiële commentaar dat gisteren in Den Haag werd gegeven op de brief wisseling tussen dr. Rijkens en president Soekarno. De Rijksvoorlichtingsdienst minister-president prof. De Quay treedt op als minister van buiten landse zaken ad interim, want minister Luns is in het buitenland wees er op dat het standpunt van de regering nauwkeurig is omschre ven in haar antwoord op vragen van de Kamerleden De Graaf en Burger. Er werd vooral gewezen op deze zinsneden daaruit: Bereidheid om deze contacten te doen volgen door officieel overleg is door de regering niet in uitzicht gesteld. De regering laat deze contacten ge heel voor rekening van de betrokken particulieren. Er is geen twijfel over gelaten, dat de particulieren zich niet als woord voerders, officieel of onofficieel, van de Nederlandse regering konden pre senteren. Zij hadden derhalve generlei mandaat. WELLINGTON (Reuter). De Pa poea's van westelijk Nieuw-Guinea wen sen niet onder Indonesisch bestuur te komen, zo heeft de Nieuwzeelandse mi nister Gotz gisteren verklaard. Hij zei tot die conclusie te zijn gekomen, na dat hij met de betrokken Papoea's „in hun eigen taai" had gesproken. Soekarno zei ook: De deur staat open voor het Nederlandse volk on der leiding van zijn Oranjehuis, dat reeds verscheidene malen de strijd van het Nederlandse volk tegen buitenlandse overheersing heeft ge leid. De deur staat open: indien Ne derland inderdaad de macht over West-Irian zal overdragen, opdat het het hoge aanzien, dat het overal in de wereld geniet, zal kunnen hand haven. Optocht De bijeenkomst op het Konings plein eindigde met het overvliegen van bommenwerpers en jachtvlieg tuigen van Russische makelij en met een optocht. Daarin liep een groep in het rood geklede Papoea's mee, die speren droegen waarvan de punt „in bloed gedrenkt" was. Zij bevrijd den een meisje, dat „door de kolonis ten gebonden" was, van haar kete nen. Eerste steen Na de bijeenkomst legde Soekar no de eerste steen voor een natio' naai monument, dat hij zelf heeft ontworpen en dat 120 meter hoog moet worden. In het gebouw zal een „museum van de revolutie" worden ingericht en er bovenop zal een tien meter hoge eeuwige vlam branden. AMSTERDAM. Pierson, Heldring Pierson delen mee dat naar het oor deel van opdrachtgevers voldoende aan delen en oprichtersbewijzen Nederland sche Grondbriefbank ter overneming zijn aangeboden. Derhalve zal het bod van 400 pet. op de volgestorte aandelen, 3.100 op de aandelen met 10 pet. ver plichte storting en 5.500 per oprich- tersbewijs gestand worden gedaan. Van onze correspondent BONN. Seebohm, de Westduitse minister van verkeer, heeft gisteren verklaard, dat het dringend nodig is om de havens van Emden, Wilhelmshaven, Bremen en Bremerhaven uit te diepen en zoals aan de monding van de Wezer radarposten op te stellen voor de mon dingen van de Eems en de Elbe. Het voorstel voor een nieuwe haven van' Hamburg tussen Scharhörn en Neuwerk acht Seebohm ideaal; de Bondsregering zou dit plan met het oog op de Euro pese economische gemeenschap moeten ondersteunen. Tot de aansluiting van Hamburg op het kanaalnet naar het Ruhrgebied is nog niet definitief besloten. Pas eind september of begin oktober zal hierover een besluit worden genomen. Het gepro jecteerde Noordzuidkanaal zal vijfhon derd miljoen mark kosten, de uitdieping van het Mittellandkanaal, waaraan het Noordzuidkanaal zal worden aangeslo ten, 650 miljoen mark. De grens tussen Oost- en West- Berlijn is dus vrijwel hermetisch ge sloten. De vrees dat Westberlijners per auto niet meer naar Oost-Berlijn kun nen, is bewaarheid. Er zijn weliswaar drie grensposten aangewezen waar Westberljjnse automobilisten een pasje voor een bezoek aan Oost-Berlijn kun nen aanvragen, maar dat pasje wordt slechts bij hoge uitzondering verstrekt, namelijk aan hen, die in Oost-Berlijn werken of die kunnen aantonen dat zij er op zakelijk gebied iets te doen hebben. Een patrouille van de Britse mili taire politie is gistermorgen op een punt waar het beloop van de grens tussen West- en Oost-Berlijn onduide lijk is. door gewapende Oostduitsers aangehouden. De Engelsen werden meegenomen en na een verhoor van drie uur teruggestuurd. Sinds het sluiten van de grens van Oost-Berlijn zijn toch nog zeshonderd nieuwe vluchtelingen in West-Berlijn aangekomen. Het waren echter vooral mensen, die iets aan de grens te doen hadden, zoals volkspolitiemannen, leden van de para-militaire organisatie en spoorwegbeambten. Woensdagnacht Advertentie w Eigen nieuwsdienst NEW YORK De Amerikaanse fa brikanten van televisietoestellen ver wachten volgens het blad Wall Street Journal een stijging van de verkoop van ontvangers voor kleurentelevisie. Tegen het einde van het jaar kunnen de Amerikanen al uit twaalf verschil lende merken kiezen. Eind vorig jaar waren het er nog maar zes. Radio Corporation of America (R.C.A.), die de fabrikante is van de beeldbuizen van alle Amerikaanse kleurenontvangers en die zelf 95 pet. produceerde van de vorig jaar ver kochte 150.000 toestellen, zag haar om zet in het eerste halfjaar van 1961 met bijna een kwart stijgen. De toestellen zijn de laatste paar jaar aanzienlijk verbeterd. Bovendien is het aantal zenduren in kleuren ver hoogd. De N.B.C., waarin R.C.A. gro te belangen heeft, zal in het seizoen 1961—'62 ongeveer tweeduizend uren kleurentelevisie uitzenden, tegen ruim duizend uur in dit seizoen en ruim ze venhonderd uur in het vorige seizoen. Van de andere grote televisiemaat schappijen zal Columbia niet meer dan enkele gelegenheidsprogramma's in kleuren uitzenden, terwijl de Ameri can Broadcasting Company zich voor lopig afzijdig houdt. DEN HELDER De commandant zeemacht Nederland, schout-bij-nacht mr. A. N. de Vos vam Steenwijk, en de bur gemeester van Den Helder hebben de Stichting Helders Marinemuserum opge richt. Het doel van de stichting is het bijeen brengen en in stand houden van voor werpen die betrekking hebben op de Koninklijke Marine. DEN HAAG Dr. Paul Rijkens heeft nu president Soekarno in zijn rede daarvan melding heeft gemaakt giste ren besloten de briefwisseling, die hij met president Soekarno heeft gehad, be kend te maken teneinde misvatting te voorkomen. Dr. Rijkens deelde mee, dat,.. hij de - eigenhandig geschreven -Dr' Pau,' R«kens brief van president Soekarno onmiddei- spreken over lijk na ontvangst aan de Nederlandse hangende kwestie. Ir. Soekarno spreken over overdrachtr6gering heeft voorgelegd. Rijkens van De brief van dr. 19 mei luidde: Mijnheer de president, Het is met groote erkentelijkheid dat ik kennis heb genomen van het gesprek op 25 april jl. te Wash ington, dat uwe excellentie de heeren Scholtehs en Van Konijnen burg heeft willen verleenen. Bij dit onderhoud stelde uwe excellentie de vraag welk doel dit initiatief nastreeft en welke backing deze heeren bij een volgend ge sprek hebben. Het zij mij vergund deze vraag te beantwoorden waartoe het ge- wenscht is de situatie, waarin wij thans verkeeren, samen te vatten. Er bestaat overeenstemming van gedachten over het feit, dat de hangende kwesties, mede omvatten de het Nieuw-Guinea probleem, door direct overleg tussen de beide landen, tot een goede oplossing dienen te worden gebracht. Aan gezien de gebruikelijke weg om tot een gesprek te komen, te weten langs diplomatieke kanalen, niet openstaat een situatie die zeer wordt betreurd is het begrijpe lijk dat er gezocht wordt naar andere wegen, en wel een infor meel begin, dat uiteindelijk kan leiden tot het onontbeerlijke offi ciële contact. Brede kloof De kloof, die tussen het denken van Nederland en Indonesië de laatste jaren is ontstaan, is breed en diep, doch dient desondanks te worden overbrugd. Velen in Nederland aan wier liefde voor Indonesië niet mag worden getwijfeld, evenmin als aan hun oprechte gevoelens voor eigen land, achten het hun plicht te trachten de verstandhouding te ver beteren door de weg te effenen die uiteindelijk tot officieel overleg kan leiden. Dit streven is de Nederlandsche regeering bekend. De zienswijze van de regeering is dat haar niets liever zou zijn dan het scheppen van een mogelijkheid om te komen tot een gesprek. De regeering juicht het dan ook toe dat in een informeel gesprek wordt gepoogd een proce dure hiertoe te vinden. Zij stemt er mede in dat hiervan aan uwe excellentie mededeeling wordt ge daan. Naar ik meen, is hiermede uwer excellenties vraag beant woord. De mogelijkheid die u genoemde heeren wilt bieden uwe excellentie wederom te ontmoeten acht ik dan ook van vitaal belang voor het vinden van een oplossing voor de stellig vele problemen. Hopende ook persoonlijk uwe excellentie in de naaste toekomst te mogen ontmoeten, verblijf ik met gevoelens van de meeste hoog achting en, het zij mij vergund, met hartelijke groeten Uw Paul Rijkens. Antwoord Het op 32 mei uit Wenen ver stuurde antwoord van president Soekarno op de brief van dr. Rijkens luidde: Geachte heer Rijkens, Dank voor uw brief van 19 mei jl. Ik apprecieer ten zeerste het initiatief dat u genomen hebt om zoo gauw mogelijk het West-Irian- probleem op te lossen door be- stuursoverdracht van dit gebied aan Indonesia te versnellen. U kunt er op rekenen, dat ik mijn volledige steun zal geven aan de totstandkoming van elke ontmoe ting op de basis van bestuursover- dracht van West-Irian aan Indo nesia. Niets is mij liever dan, zoodra het West-Irian-probleem is opgelost, zoo gauw mogelijk de verhouding NederlandIndonesia te normali seren, en ook de vriendschappelijke relaties met mijn Nederlandse vrienden opnieuw te verstevigen. Met hartelijke groeten, Soekarno. PUNTA DEL ESTE (AFP, AP). Twintig Zuidamerikaanse staatslieden hebben gisteren het handvest onderte kend, dat het Amerikaanse hulppro gramma van twintig miljard dollar voor Zuid-Amerika in werking stelt. Het doel is in de komende tien jaar het lot te verbeteren van tweehonderd miljoen mensen. Alleen de afgevaardigde van Cuba heeft het handvest dat door de Brazi liaanse minister van financiën op de slotzitting van de conferentie als een „revolutionair werkstuk" werd aange duid, niet ondertekend. De conferentie heeft dertien dagen ge duurd. Van onze correspondent UTRECHT. De welvaart in de stad Utrecht wordt bedreigd doordat mensen met hogere" inkomens buiten gaan wonen. Als dat zo doorgaat, klaagt het gemeentebestuur in een 64 pagina's tellend rapport, hoeft de middenstand op den duur alleen nog maar in eenvoudige behoeften te voorzien. B. en W. doen ook een oplossing aan de hand: De stedelijke welvaart moet worden "vergroot door de vestiging van Eigen nieuwsdienst LEOPOLDSTAD. De Verenigde Naties zijn bereid de belangrijke spoorweg tussen het oosten en het westen van Congo te herstellen, als president Tsjombe van Katanga zijn troepen uit Noord-Katanga, waar de spoorlijn dwars doorheen lo'opt, te rugtrekt. Tsjombe, die er al geruime tijd op aangedrongen had de lijn te herstellen, heeft de Uno echter bepaalde voorwaar den gesteld omdat hij bevreesd is noord-Katanga zonder bescherming te laten tegen eventuele invallen vanuit de provincie Kivoe. De spoorlijn verbindt de havenstad Matadl aan de monding van de rivier de Congo met het Tan- ganjikameer. De heropening van de iijn zou betekenen dat eindelijk het gebrek aan grondstoffen waarmee men al acht maanden tobt zou kunnen worden over wonnen. Onduidelijk Premier Adoela uit Leopoldstad heeft intussen, de oude wijsheid over Mo hammed en de berg indachtig, in Stan- leystad besprekingen gevoerd met Gi- zenga, die zich eens de opvolger van richt. Loemoemba noemde. Gizenga's positie is ietwat onduidelijk geworden nadat zijn vertegenwoordigers in Leopoldstad meegewerkt hadden aan de vorming van Adoela's nieuwe centrale regering en hijzelf de post van vice-premier heette te hebben aanvaard. De uitslag van het overleg is niet bekend ge maakt. Adoela heeft ook een ontmoeting gehad met generaal Loendoela, de bevel hebber van de troepen in Oostprovincie. Adoela verkondigde dat zijn regering voortaan alle militairen in Oostprovincie zal betalen en er tevens voor zal zor gen dat er voorraden brandstof naar Stanleystad gebracht worden. T egenstellingen In het aan Oostprovincie grenzende Belgische beheerschapsgebied Roeanda- Oeroendi zijn in de loop van twee we ken een zestigtal negers om het leven gekomen in stammenoorlogen en in bot singen met de politie. Veertien dagen geleden begon de verkiezingscampagne die sterke tegenstellingen aan het licht bracht vooral tussen de machtige stam men van de Bahoetoe en de Watoetsi, Ook zijn er talrijke aanhoudingen ver mensen met hogere posities en hogere inkomens. Dat is noodzakelijk om tot een meer harmonische structuur van de bevolking te komen. Het rapport werd twee jaar geleden aan-de raad toegezegd, nadat een rap port was verschenen over de Rand stad Holland, waarin sprake was van een gehele of gedeeltelijke verplaatsing van het regeringsapparaat naar het oosten. In dat verband was ook de naam Utrecht genoemd. Het rapport wijst een dergelijk denk beeld af. Utrecht is met een dergelijke groei niet gebaat. De mogelijkheden van de stad zijn begrensd en toene ming van het aantal ambtenaren zou niet leiden tot verhoging van het ge middelde inkomen, dat slechts 4.042 gulden bedraagt. B. en W. vinden het beter terreinen te ontsluiten waarop woningen voor be ter gesitueerden kunnen worden ge bouwd. Bij het bevorderen van werk gelegenheid zal de gemeente prioriteit moeten verlenen aan bedrijven, waar van de employés grotendeels tot de ca tegorie der beter gehónoreerden beho ren. Ook de komst van meer advies- en ingenieursbureaus moet om die re den worden aangemoedigd. Hoewei met name de komst van een groot regeringsapparaat wordt verwor pen, menen B. en W. wel dat enkele diensten voor personeel met hogere scholing gerust de weg naar Utrecht kunnen inslaan. Van onze corespondent PARIJS. De Franse eerste minis ter Debré zal, naar in regeringskrin gen verluidt, voor het eind van deze maand' zijn kabinet wijzigen. Drie minis ters zullen eruit verdwijnen: Michelet, Terrenoire en Rochereau. Michelet, mi nister van justitie, zal worden vervangen door Chenot, thans minister van volks gezondheid; Terrenoire, minister van voorlichting, wordt opgevolgd door Mau rice Schumann (afgevaardigde van de M.R.P.) en Giscard d'Estaing, staats secretaris van financiën, zal de plaats gaan innemen van Rochereau, thans mi nister van landbouw. Het merkwaardige van dit alles is, dat over het heengaan van de drie ministers reeds werd gesproken een week na de opstand in Algerije. zijn negen leden van de volkspolitie en een lid van een para-militaire orga nisatie naar West-Berlijn overgelopen. Maandag en dinsdag hebben acht artsen uit Oost-Beriijn weten te ont komen. Het Westberljjnse verbond van vak verenigingen heeft opgeroepen tot boy cot van de S-bahn, de lokale spoorweg, die onder beheer van de Oostduitsers staat, maar waarvan de lijnen ook door West-Berlijn lopen. Voor zestien grote stations staan mannen met bor den waarop de Westberlijners wordt gevraagd geen gebruik te maken van de S-bahn omdat de Westberlijners door treinkaartjes te kopen het prik keldraad aan de Brandenburgse Poort betalen. Het verkeer in West-Berlijn bracht de S-Bahn namelijk aanzien lijke inkomsten aan Westduits geld. Het Westberlijnse gemeentebestuur heeft gisteren bepaald, dat vluchte lingen, die zich na 10 augustus in West-Berlijn hebben aangemeld, een bedrag van ten hoogste duizend oost marken kunnen omwisselen in west marken tegen de koers van 51. Men heeft dit moeten doen omdat de wisselkantoren en de banken in West- Berlijn geen oostmarken meer kopen daar er geen vraag naar bestaat. Aan de grens tussen Oost- en West- Duitsland is de toestand onveranderd. De Oostduitse grensposten laten prak tisch geen reizigers uit Oost-Duitsland meer door naar West-Duitsland. Tot de weinigen, die mochten passeren behoorden een lector van een Oost duitse uitgeverij, die naar Engeland moest, een meisje, dat in Oostenrijk wilde trouwen en enige oude lieden, die bij familie in West-Duitsland zou den worden opgenomen. KNOESTER TH. LONDEN In en in triest was de massale begrafenis in Croydon giste ren van 33 van de 34 schooljongens die vorige week bij Stavanger in Noor wegen bij een vliegramp om het leven kwamen. Een der jongens en een van de twee omgekomen onderwijzers wer den ergens anders begraven. Duizenden hebben de overledenen gis teren in Croydon de laatste eer bewe zen. Bij hen bevond zich de minister van onderwijs, sir David Eccles. Met gebogen hoofd liet men de lange, lange begrafenisstoet in de stad passeren. Van vele gebouwen hing de vlag weer halfstok. De winkels waren gesloten. De luiken voor de ramen ook, uit teken van rouw. Een zee van bloemen er waren ze ker tweeduizend kransen omgaf het massagraf waar de jongens en de on derwijzer gisteren in werden bijgezet op een bed van boomblaren. De parochiekerk van Croydon was gisterochtend stampvol tijdens de her denkingsdienst, die werd geleid door de bisschop van de stad. Ook bij het grote graf leidde hij de plechtigheid. Vele ouders hadden kransen voor him zoon laten maken in de vorm van zijn lief hebberij: er was een zeilboot van bloe men, een fietswiel en vele cricketbats. Niet alleen in Croydon luidden giste ren de klokken ter nagedachtenis, maar ook in de Noorse stad Stavanger die zich door de tragische ramp zo nauw ver bonden voelt met Croydon. Ook Stavan ger hees zijn vlakken halfstok. De gemeenteraad van Croydon hield gisteravond een speciale vergadering ter nagedachtenis van de omgekomenen. Vele ouders van de jongens waren aan wezig. Advertentie Van onze correspondent LONDEN. In welgeteld tien mi nuten wisten zes bandieten zich gis terochtend in het Londense Chelsea meester te maken van twaalfduizend pond aan loon, dat door een speciaal geconstrueerde auto werd vervoerd. Deze wagen is van het Londense ver voerbedrijf, London Transport. Een bestelwagen met de rovers was deze auto gevolgd. Bij een depot van London Transport stopte de betaalauto. Meteen sprongen de zes mannen uit de hunne. Met houwelen sloegen zij de deu ren in van de auto met het geld. Er ontstond een verwoede vechtpartij tussen de dieven en de twee agenten en de twee betaalmeesters in de wagen. De overmacht was echter te groot. De bandieten verdwenen met de zes dozen waar het geld in zat. Alle zes de mannen hadden zwarte nylonkousen over het hoofd. Vier gemaskerde mannen overvielen gisteren verder een ziekenauto waar geld mee werd vervoerd. De buit was zestienhonderd pond. Verder werden twee mannen op de Balham High Road door ongure elemen ten aangevallen. Deze gingen er van door met de 341 pond die de twee bij zich hadden. UW WINKELIER HEEFT EEN GRATIS PUZZLEFORMULIER VOOR U Iedereen kan tot 31 augustus a.s. 2onder enige verplichting aan deze puzzlewedstrijd deel nemen. j AMSTERDAM De Nederlanders hebben in de eerste zeven maanden van dit jaar zestienduizend meer auto's aan geschaft dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Dat komt neer op een stij ging in de verkopen van 25 procent. De autohandelaren, die al bezig zijn de balans over dit jaar op te maken nu de voor hen drukste maanden achter de rug zijn, hebben dus geen reden tot klagen. Toch is de stijging van dit jaar ten op zichte van het vorige kleiner dan die van 1960 ten opzichte van 1959. Weliswaar werden in de eerste zeven maanden van 1960 ook zestienduizend meer auto's verkocht dan in dezelfde periode van 1959, maar omdat het totaal aantal verkopen kleiner was betekende dat toen een stijging in de verkopen van 34 procent. Tot 1 augustus werden 79.000 kenteken bewijzen afgegeven voor geïmporteerde auto's. Daaronder vallen ook de auto's die tweedehands (veelal als wrak) het land binnenkwamen. In de maanden maart tot en met juni schommelde de af gifte van kentekenbewijzen steeds tussen de twaalf- en dertienduizend. De record- maand was maart, met 12.983 auto's. DOESBURG Ubbink-Davo heeft Ub- bmk Machinefabriek en Handelsonder neming opgericht, die evenals de moe der in Doesburg is gevestigd. Deze nieu we dochteronderneming zal zich o.a. gana toeleggen op de fabricage van en de handel in transportinstallaties, op slagsystemen, machine-onderdelen en artikelen voor de bouwnijverheid. - 5?» maatschappelijk kapitaal van 250.000 is verdeeld in 250 aandelen van duizend gulden. Ubbink-Davo neemt deel voor 99 aandelen en de heer J. B. Ubbink, directeur van Ubbink-Davo, voor een aandeel. De geplaatste aandelen zijn volge stort in contanten. Directeur van de nieuwe deelneming is de heer G. Rijn- kerk in Doesburg.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5