BERLIJNERS EISEN VAN HET WESTEN MEER „HARDHEID" Westelijk antwoord zal niet fors van toon zijn Duyvis TUBES ENGELSE SCHOLIEREN OP LAATSTE RUSTPLAATS Russische commandant: ons met aan Drie mensen verdronken bij aanvaring op de Weser WESTDUITSE PERS IS TELEURGESTELD OVER HOUDING VAN WESTEN Geen kantoren in Haagse wijk GRANT NU OOK IN programma's Brandt vindt papieren protest niet voldoende SANDWICH SPREAD Postzegel-avonturen van Britse P.T.T. Pag. 7 Tweehonderdduizend w MINDER STEMMEN OP PARTIJ VAN BEN GOERION GUNSTIG ADVIES BIJSTANDKORPS Rook waar U ook bent permanent DR. BANDA BOEKT GROTE ZEGE BOUW ZELF UW HUIS UIT EEN BOUWPAKKET DOE HET ZELF, doe het nu Cambodja weigert ontslag Sihanoek Nederlandse studenten naar Afrika MIKOJAN: JAPAN KAN GEVAAR LOPEN Twee kinderen bij spelen verdronken Honderden jongeren naar jeugdfestival IN HET KORT Donderdag 17 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD „Economische Westberlijners waren hij een gekomen om tegen de sluiting van de grens tussen West- en Oost-Berlijn te protes teren en effectieve tegenmaat regelen te eisen. Talrijke beto gers droegen spandoeken waar op te lezen stond: „Wij verlan gen eindelijk tegenmaatregelen". Wij eisen hard heid". „Niet praten maar handelen boycot „Door het Westen verraden?" „Miinchen 1938= Berlijn 1961?" De spandoeken bewijzen dat het vertrouwen van de Berlijners in het Westen is geschokt. De ver mindering van liet vertrouwen is echter niet beperkt tot Berlijn zoals een blik in de Westduitse pers leert. Men is in brede kring teleurgesteld over de naar men meent aarzelende houding van de Weste lijke mogendheden. Studenten van de universiteit te Bonn hebben een open brief aan president Kennedy geschreven en daarbij een paraplu gevoegd, omdat Kennedy volgens hen op het ogenblik de waardigste drager is van dit symbool van een fatale politiek. De studenten hebben er bij Ken- onder leiding^ van de piaatsvervangen- nedy op aangedrongen dat in plaats van reacties nu eindelijk acties komen. De opmerking van een hoge ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken dat de actie van het Oosten „slechts" is gericht tegen de Oostberlijners en de Oostduitsers en niet tegen de geallieerde verbindingen met West-Berlijn vergelijken zij met het standpunt van de man die na met moord te zijn bedreigd opgelucht vaststelt, dat de bedreiging slechts tegen zijn broer is uitgevoerd. Onrecht Brandt zei in zijn redevoering dat men niet kan volstaan met de vaststel ling dat het Oosten de verantwoordelijkheid draagt voor het onrecht dat het in Berlijn heeft begaan. Het gevolg van een schreeuwend onrecht kan niet een papieren protest zijn. De protestbrief van de drie Westelijke comman danten was goed, aldus Brandt, maar daarbij mag het niet blijven. De Oostduitse regering heeft, om Oostduitse burgers te verhinderen over de grens tussen Oost- en West-Duitsland te vluchten, kennelijk de grens voor alle reizigers uit Oost-Duitsland naar de Bondsrepubliek gesloten. De Oost duitse reizigers worden, zelfs al hebben zij een uitreisvergunning, uit de trein gehaald en automobilisten en voet gangers worden teruggezonden. Volgens berichten van de Westduitse grensposten hebben de Oostduitse grensbeambten verklaard dat sinds woensdagmorgen geen Oostduitser meer naar West-Duitsland mocht reizen, dat de demarcatielijn voor hen is gesloten. Westduitse en buitenlandse reizigers hebben verteld, dat dinsdagavond uit de trein Sassnitz-Hamburg aan de grens vijftig tot zestig Oostduitsers zijn ge haald. Over de autowegen zijn gisteren geen auto's uit Oost-Duitsland in West- Duitsland meer binnengekomen. de premier Bruno Lauschner is al in Warschau om hierover te onderhande len, zo heeft Radio-Warschau meege deeld. Een andere Oostduitse handelsdele gatie is zojuist in Oost-Berlijn terug gekeerd van een reis naar Praag. Daar heeft zij een verdrag met de Tsjechen gesloten dat nauwere economische samenwerking, speciaal op het gebied van de machinebouw, de chemische en de lichte industrie inhoudt. Op grond van dit laatste verdrag hoopt Oost-Duitsland de grondstoffen te krijgen die het thans uit Westelijke landen invoert. Handtastelijk Over de vechtpartij die dinsdag avond op de Unter den Linden in Oost- Berlijn heeft plaatsgehad heeft een buitenlandse ooggetuige verslag uit gebracht. Enige honderden Oostberlij ners waren samengeschoold in de buurt van de Brandenburger Poort. Toen zij niet voldeden aan het bevel van de volkspolitie om zich ongeveer een kilo meter, tot achter de Friedriehsstrasse, terug te trekken, werd de politie hand tastelijk. Burgers die niet in looppas terugliepen werden beetgepakt en hun armen werden op de rug gedraaid. Zij werden daarop naar vrachtauto's ge sleept en weggevoerd. Leden van de communistische jeugd organisatie bemoeiden zich met het handgemeen en gedroegen zich bijzon der grof. De politie kreeg opmerkingen te horen als: Dit is nog erger dan in de tijd van Hitier. Toen de leden van de paramilitaire organisaties door enige Oostberlijners werden uitgescholden, namen ook zij met energie aan de kloppartij deel. Misplaatst De commandant van het Russische garnizoen in Oost-Berlijn, kolonel So- lofjef, heeft gisteren geantwoord op het protest van de drie Westelijke commandanten van Berlijn van veer- tien dagen geleden over de moeilijk heden die de Oostberlijners ondervon den die in West-Berlijn werkten. In de brief wordt, zoals was te ver wachten, gesteld dat de poging van de Westelijke commandanten om zich te mengen in maatregelen van de Oost- TEL AVIV (Reuter) De Israëli sche verkiezingen, bedoeld als ver trouwensvotum voor de grijze premier Ben Goerion, hebben het politieke beeld in het land slechts weinig ver anderd. Ben Goerions socialistische MaDaipartij heeft van haar 47 zetels in het Knesseth er vier verloren, maar is nog steeds de machtigste partij in het 120- zetels tellende parlement. Tenzij Ben Goerion toegeeft aan de druk van de oppositie onryaf te treden, zal hij direct na o'e officiële eindtelling voor de zware taak staan om een nieuw coalitiekabinet te vormen. Stem van volk De regering had twee jaar voor de nor male termijn deze nieuwe verkiezingen uitgeschreven „om de steun van het volk te horen over de kwestie-Lavon de onverkwikkelijke affaire waarin de vroegere minister van defensie verant woordelijk werd gesteld voor een mislukte veiligheidsoperatie in 1954. Hoe wel een regeringscommissie Lavon on schuldig had verklaard, weigerde Ben Goerion dit te aanvaarden. De belangstelling van de Israëlische bevolking voor de kwestie bleek echter in de loop der tijden danig getaand te zijn, zodat het percentage opgekomen kiezers nu zelfs drie procent minder was dan de 83 procent van 1959. Vooral in de steden boekte de liberale partij winst ten koste van de Mapai en de uiterst rechtse Heroeth. duitse regering, volkomen misplaatst is. M.a.w., de Russische commandant stelt zich op het standpunt, dat hij met de maatregelen van de Oostduitse rege ring niets uitstaande heeft. De com mandant van de Russische troepen in Berlijfi bemoeit zich niet met de in terne aangelegenheden van de Oost duitse republiek en haar hoofdstad, aldus Solofjef. Bijstand Oost-Duitsland h&eft. Polen, en Tsje- choslowakije om bijstand gevraagd in geval van een handelsembargo van de Westelijke landen tegen de Volksrepu bliek. Een Oostduitse handelsdelegatie NIEUW-GUINEARAAD HOLLANDIA (A.N.P.) De raad van gedelegeerden van de Nieuw- Guinearaad heeft besloten een gunstig advies uit te brengen over het wets ontwerp tot instelling van een bij standkorps van ambtenaren in Ne derlands Nieuw-Guinea. Dat betekent niet dat er geen kritiek op het ontwerp was. Zo klaagde het lid Kaisiepo er over dat er alleen sprake was van een (Nederlands) bijstandkorps en niet van een (autochtoon) Nieuw- Guinees korps van ambtenaren. „Het bijstandkorps is één vleugel, maar om te vliegen heeft men twee vleugels nodig", zo zei hij. Volgens mr. De Rijke komt het ont werp te laat om nog soelaas te kunnen brengen. De vakorganisaties hebben al zes jaar geleden op deze rechtspositie voor de Nederlandse ambtenaren aan gedrongen. Het uitblijven er van heeft tot de nog op gang zijnde exodus van ambtenaren geleid. Hoe, zo vroeg mr. De Rijke zich af, moet de kloeke begroting voor 1962 wor den uitgevoerd na deze „export van ervaringskapitaal". LEOPOLDSTAD (AP) Premier Cy- rille Adoela van Congo is gisteren per vliegtuig naar Stanleystad vertrokken voor besprekingen met de ioemoembis- tische leider Antoine Gizenga. Tijdens zijn bezoek van twee dagen zal hij ook overleg plegen met de ver tegenwoordiger van de Verenigde Na ties, de Zweed Karl England. Advertentie die lekkere halfzware shag in de handige platte doos 95 cent Spaar de plaatjes voor het mooie nieuwe Captain Grant Schepenalbum „Van Stoom tot Atoom". Verkiezingen Njassaland BLANTYRE (Reuter). Dr. Has. tings Banda, de felle nationalisti sche leider van Njassaland, heeft gisteren een overweldigende over winning behaald bij de eerste alge mene verkiezingen in het land. Zijn partij, de Malawi, veroverde al le twintig zetels in de wetgevende raad van „lagere orde", waarvoor alleen ne gers hun stem konden uitbrengen en drie van de acht zetels van ..hogere orde", die uitsluitend door blanken en Aziaten worden aangewezen. De vijf andere zetels zijn toegevallen aan de Verenigde federale partij van Sir Roy Welensky De partij van dr. Banda kreeg 99 procent van alle uitgebrachte stemmen van de negerbevolking. De kandidaten die met dr. Banda strijd leverden voor de twintig zetels verloren allen hun borgsom van vijftien pond sterling (ongeveer 150 gulden). De wetgevende raad zal uit 33 leden bestaan. De goeverneur zal de andere vijf zetels toewijzen. De uitslag van de verkiezingen heeft dr. Banda een duidelijke abso lute meerderheid gegeven in de wetgevende raad. maar de goeverneur heeft de bevoegdheid extra-leden voor de raad te benoemen als hij meent dat dit nodig is om het evenwicht tussen de rassen te handhaven. Advertentie Van onze correspondent WASHINGTON. Het officiële antwoord van het Westen op de jongste Oostduitse maatregelen in Berlijn is vrijwel gereed. Het zal waarschijnlijk nog deze week te Moskou worden overhandigd. Het schijnt niet zo fors van toon te zullen zijn als de Duitse rege ring blijkens uitlatingen van Adenauer en andere hoogwaardig heidsbekleders wel had gehoopt. Wilhelm Grewe, de Duitse ambas sadeur te Washington, heeft laten doorschemeren dat zijn regering teleurgesteld was. In Bonn vindt men blijkbaar dat de Westelijke geallieerden lang niet fel genoeg hebben gereageerd op het onwettige sluiten van de grens tus sen Oost- en West-Berlijn. De West duitsers hadden verwacht dat er onmiddellijk tegenmaatregelen ge nomen zouden worden, gericht op het berokkenen van schade aan de welvaart in de communistische lan den. Het is nog altijd niet bekend welke tegenmaatregelen vermeld zullen wor den in het antwoord van het Westen. Van economische sancties op enige schaal schijnt geen sprake te zullen zijn. Onze Londense correspondent tele foneerde daarover: Niets Niets kan de Britse regering op het ogenblik verleiden tot het verbreken van de handelsbetrekkingen met Oost- Duitsland, laat staan met de andere landen van het Oostelijk blok- De Britse ambassadeur in Bonn, sir Christopher Steel, reisde gisteren naar Berlijn om ter plaatse de nodige in drukken op te doen voor een rapport over de toestand aan Lord Home, de Britse minister van buitenlandse zaken. Hij voerde gisteren o.a. besprekingen met de Britse stadscommandant. Vandaag vliegt een van Lord Home's naaste medewerkers, sir Evelyn Shuck- burgh, plaatsvervangend onderminister van buitenlandse zaken, naar Schot land. Daar is Lord Home thans met vakantie. Hij zal de minister volledig op de hoogte brengen van de jongste ontwikkelingen. De mogelijkheid bestaat dat Lord Home binnen enkele dagen zijn vakan tie onderbreekt en naar Londen terug keert. Daaruit mag men echter beslist niet afleiden dat de Britse regering de toestand in Berlijn plotseling verslech terd vindt, maar de minister moet het Westelijke antwoord goedkeuren eer het naar Moskou wordt verstuurd. De Indische premier Nehroe heeft de Sowjetunie gisteren de dringende raad gegeven de vrees van de Westelijke mogendheden weg te nemen, dat hun toegangswegen naar West-Berlijn zul len worden afgesneden. Hij vond dat noodzakelijk voor het afnemen van de spanning. Deze vrije toegang, aldus Nehroe, was door de Sowjetunie er kend. De Indische premier voerde gisteren het woord in het parlement in New- Delhi. Hij had juist een persoonlijke boodschap over Berlijn ontvangen van zijn Russische ambtgenoot Kroesjtsjef. Hereniging Premier Nehroe sprak zich verder nog uit voor de hereniging van Duits land. Dit kan volgens hem pas ge schieden wanneer de twee Duitse Advertentie Op sïaatjes-met-hoeraatjes hoort JDuyvis Sandwich Spread. Met gratis cocktail-vorkjes t Van onze correspondent LONDEN. Voor de laatste keer zijn 34 jongens, leerlingen van de middelbare school Lanfranc in Croydon bij Londen, samen met twee van hun onderwijzers naar hun school teruggekeerd. Het zijn de slachtoffers van de tragische vliegramp bij Stavanger in Noorwe gen. Een week geleden kwamen zij samen om in de bergen van Noorwe gen toen het vliegtuig dat hen er voor een zomervakantie zou heen brengen, neerstortte Hun lijken zijn de school in Croy don binnengedragen in de witte kis ten van pijnbomenhout waar men ze in Stavanger in had gelegd. De grote hal van het schoolgebouw is als rouwkamer- ingericht. De kist van elke jongen is op zijn eigen schoolbank neergezet. Noorse bloe men en ruikers van de gemeente Croydon liggen voor en naast de kis ten. Buiten de school stapelden zich gisteren vele honderden kransen op; van de Noorse regering, van andere Noorse instanties en zeer vele uit En geland. Van negen uur af kwamen de ouders van de 34 omgekomen jongens bij de school aan om voor het eerst bij de kist te toeven waar hun kind in ligt. Naast elke kist staan zieken- huisschermen, opdat de treurenden ook in deze grote zaal alleen kunnen zijn met de doden. Een eenvoudig altaar is door de Anglicaanse kerk opgericht in de rouw zaal. Twee grote kaarsen branden er op. Een der eerste bezoekers was gis terochtend de burgemeester van Croy don. mevrouw Kettle. Zeer velen uit haar gemeente, waar vandaag, de dag van de begrafenis, alle winkels gesloten zijn, volgden haar. Op een jongen na worden de omge komen leerlingen in een groot graf ter aarde besteld. Ook een van de twee onderwijzers die gelijk met hen omkwamen wordt in het grote graf begraven. staten niet langer gesteund worden door „militaire machtsblokken." In New-Delhi verluidde dat er bin nenkort een ontmoeting tussen Nehroe en premier Macmillan verwacht mag worden. De Indische staatsman sprak zich uit voor een zo groot mogelijke vrijheid voor het verkeer van en naar Berlijn en zei dat hij meende te weten dat de Russische premier er net zo over dacht. Advertentie In het augustusnummer van het be kende maandblad DOE HET ZELF, is een begin gemaakt met een buiten gewone serie artikelen over het zelf- bouwen van een' huis uit een bouwpakket. Ook als U daartoe niet in de gelegenheid bent, dan vindt U in deze beschrijvingen vele nuttige aanwijzingen, om Uw woning beter, gezelliger en doelmatiger in te richten. Zorg ervoor dat U in het bezit komt van deze interessante serie artikelen. Losse nummers van DOE HET ZELF zijn overal in Nederland verkrijgbaar bij kiosken, boek- en tijdsehriftenhandel. Van een onzer verslaggevers BREMEN. Het 7646 brt metende vrachtschip Averdyk van de Holland- Amerika Lijn is dinsdagavond om half tien op de Weser in de haven van Bremen in aanvaring gekomen met het vierhonderd ton grote Duitse bin nenschip Berlin. Volgens de politie zijn van het gezonken binnenschip ver dronken de vrouw en het zoontje van twee iaar van de schipper, en de loods. De schipper en de matroos werden gered. Het ongeluk geschiedde bij de sluis, die toegang geeft tot de industrieha- ven van Bremen. Het zicht was hel der. De geramde Berlin, die met twee honderd ton pyriet was geladen, zonk vrij spoedig. De Averdyk ging onmiddellijk voor anker. De kapitein liet twee sloepen strijken en reddingsgordels overboord gooien. Korte tijd later waren de wa- terpolitie, brandweer en havendienst met boten ter plaatse. Naar de oorzaak van de aanvaring wordt een onderzoek ingesteld. Van onze correspondent BONN. Een groot deel van de Westduitse pers is teleurgesteld om dat de aangekondigde energieke tegenmaatregel van het Westen te gen de sluiting van de grens met Oost-Berlijn zolang op zich laat wachten en misschien wel zal uit blijven. Het boulevardblad Bildzeitung met ruim drie miljoen lezers heeft, om een voorbeeld aan te halen, op haar eerste pagina een buitengewoon groot opschrift „Het Westen doet niets!" met als ondertitels: „President Ken nedy zwijgt, Macmillan gaat op va kantie en Adenauer scheldt op Brandt". In een commentaar oefent het blad kritiek uit op het feit, dat het drie dagen heeft geduurd voordat de bonds regering in een speciale zitting bij eenkwam. Bild (en andere bladen) hekelt het Westen omdat sommige po litici in de Verenigde Staten en el ders het standpunt hebben ingenomen, dat de geallieerde rechten in Berlijn niet rechtstreeks zijn aangetast. Dit standpunt noemt Bild absoluut on juist. Beste oplossing „Wij zijn teleurgesteld," schrijft het blad. „Wij zijn een bondgenoot schap met het Westen aangegaan om dat wij meenden dat het voor Duits land de beste oplossing was. Wij wor den echter in deze overtuiging niet ge sterkt als enige van onze partners op het ogenblik dat de Duitse zaak in het grootste gevaar is, rustig verkla ren dat de geallieerde rechten in Ber lijn niet zijn getroffen." Volgens Bild is de Duitse zaak in groot gevaar omdat Berlijr nu geen poort van de vrijheid meer is. Ook an dere bladen schrijven in deze geest. Aangerand Het bestuur van de sociaal-democra tische partij heeft het Westen eraan herinnerd, dat de eenzijdige handelin- PHNOM PENH (Reuter, AFP) Het parlement van Cambodja heeft gewei- gerd het ontslag van premier prins Norodom Sihanoek te aanvaarden. De prins had maandag aan de nationale vergadering zijn ontslag aangeboden als regeringsleider. Hij had ook de wens te kennen gegeven als staatshoofd af te treden na de conferentie van neutralis- tische landen, welke begin september in Belgrado zal worden gehouden. gen waardoor de vrijheid van de Duitsers in Berlijn is aangerand, niet zo maar kunnen worden geaccepteerd en de liberalen hebben als commen taar gegeven dat de kortzichtigheid en hulpeloosheid van het Westen het Oosten als het ware tot nieuwe daden van geweld moesten provoceren. LONDEN De Britse posterijen gaan binnenkort voor het eerst postzegels in drie kleuren uitgeven. Er komen in totaal acht speciale post zegels in twee of drie kleuren gedrukt. Ze zullen gedurende de eerstkomende zes weken worden verkocht. Het minis terie van posterijen deelde gisteren mee: „Wij proberen voortaan zo avontuurlijk mogelijk te zijn. Wij gaan veel meer ge bruik van kleuren maken bij onze bij zondere uitgaven." De nieuwe zegels worden uitgegeven ter gelegenheid van respectievelijk het honderdjarig bestaan van de postspaar bank, de zevende parlementaire conferen tie van het gemenebest en de eerste Europese conferentie op het gebied van post en telegraaf, die in Engeland wordt gehouden. DEN HAAG Het Haagse gemeente bestuur heeft een verordening in' voor bereiding, die zal bepalen dat de stads wijk Statenkwartier woonwijk zal blij ven. Kantoren zullen geweerd worden. Huizen, waar thans kantoren in geves tigd zijn, mogen deze bestemming be houden totdat het kantoor verhuist of wordt opgeheven. Het huis zal dan weer woonhuis moeten worden. Praktijkhui zen van artsen, advocaten en notarissen vallen buiten de verordening. Tegen dit voornemen zijn van huis eigenaren uit het Statenkwartier tal van adressen bij de gemeenteraad binnenge komen. Dit deel van Den Haag telt na melijk vele oude, grote huizen. Die zijn te groot en te duur voor bewoning door één gezin, aldus de eigenaren, maar vin den gretig aftrek als kantoorpand. De aanstaande verordening doet deze hui zen in waarde verminderen, zo stellen zij. Ook de staat heeft, bij schrijven van de P.T.T., verzet tegen het plan aan getekend. De P.T.T. heeft in het Sta tenkwartier een paar panden in gebruik. UTRECHT. Wanneer nog enkele technische moeilijkheden zullen worden opgelost, vertrekken in november veer tien studenten uit Nederland naar uni versiteiten in Soedan, Oeganda, West Ni- gerië, Oost Nigerië en Ghana. De stu denten zullen tot maart 1962 in Afrika blijven. Het doel van deze studiereis is een hecht contact te maken tussen Afrikaanse en Europese studenten. Tij dens het verblijf van de studenten in Afrika verwacht men discussies over de actuele problemen van Afrika met als achtergrond de toekomstige ver houding tussen Afrika en Europa. TOKIO (Reuter, AP) De Russi sche vice-premier Mikojan heeft gis teren in een gesprek met de Japan se minister-president Ikeda verklaard dat Japan in een eventuele oorlog niet veilig zou zijn als het vast houdt aan zijn veiligheidsverdrag met de Verenigde Staten. Volgens Mikojan wil de Sowjetunie zich niet bemoeien met de betrekkingen tussen Japan en de Verenigde Staten. Moskou kon echter niet onverschillig staan tegenover het feit, dat zich in Ja pan strijdkrachten bevinden die te gen de Sowjetunie zijn gericht. De Russische vice-premier zei verder dat hoewel een oorlog tot elke prijs moest worden voorkomen, Rusland niet zou aarzelen geweld te gebruiken als de Verenigde Staten tot die methode overgingen. Hij overhandigde de Japanse premier een schrijven van premier Kroesjt sjef. De inhoud werd niet bekend ge maakt. AMSTERDAM. Uit het water van het Van Hasseltkanaal-oost in Amster dam is gistermiddag het lijkje opge haald van de zesjarige H. de Preijker. Het jongetje moet bij het spelen in het water zijn gevallen. In Schiedam verdronk gisteren de ne genjarige J. A. van Marion in de Wes terhaven. Op het strand in Zandvoort spoelde gisterochtend het lijk aan van een nog niet geïdentificeerde man. Het verkeer de in vérgaande staat van ontbinding. ARNHEM. Meer dan vierhonderd jongeren van zestien tot 21 jaar zullen van 28 augustus tot en met 2 septem ber deelnemen aan het Jeugdfestival in Velp. De jongelui hebben zich niet la ten weerhouden door de moeilijkheden, die er enkele maanden geleden zijn ont staan in de organisatie van het festi val. Ook de overheid heeft zich van die moeilijkheden maar weinig aangetrok ken en een bijdrage toegezegd in de kosten, die totaal 55.000 gulden zullen bedragen. De Nederlandse Comedie en de toneel groep Theater geven in het kader van dit festival in de Arnhemse Schouwburg voorstellingen van „Dona Diana" en „De Wonderdoenster". Het Gelders Orkest zorgt op 29 augus tus in Musis Sacrum voor een lande lijke muziekpremière. Onder leiding van Charles Wolff speelt het dan „De nieu we kleren van de keizer", gecomponeerd door Gyrorki Ranki. Met een balletavond van het Neder lands Danstheater en een aantal dis cussies over architectuur, letterkunde en film wordt het uitgebreide programma van het derde jeugdfestival gecomple teerd. TERSCHELLING. Ook gisteren heeft de massale speurtocht naar de vermiste zestienjarige Johan Haan tjes -op Terschelling voortgeduurd. Vakantiegangers zochten gistermor gen in groepen vaksgewijs het duin gebied van het eiland af, maar er werd geen spoor gevonden. Gistermiddag kwam door de toene mende regenval een einde aan het zoe ken door vrijwilligers. Alleen de politie van Terschelling speurt thans nog naar. de verdwenen knaap, die sinds vorige week woensdag vermist wordt. VRIJDAG 18 AUGUSTUS f RADIO HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V. d. vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 V. d. jeugd; 10.05 Gram; 10.35 Gram; 11.00 V. d. zieken; 11.40 Gram; 11.50 Als de Ziele luistert, lezing; 12.00 Middagklok - nood klok; 12.04 Gram; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz; 13.45 Vrou wenvraagbaak; 14.00 Kamerork en sol; 15.00 V. d. jeugd; 15.30 V. d. zieken; 16.30 Gram; 17.00 Boekbespr; 17.15 Gram; 17.40 Beursber: 17.45 Promenade ork; 18.30 Gram; 18.50 Regeringsuitz.: Emigratie praatje; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Gram; 19.30 Pol lezing; 19.40 Gram; 20.30 Holland Festival 1961; Harmonie-ork; 21-00 Lichte muz; 21.40 Jong - oud eeuwig: godsd. gedachtenwisseling; 21.55 Alt en piano; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 The Me dium, opera; I. d. pauze: 23.15-23.25 Hym ne aan de kerk?, lezing; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym v.d. vrouw 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Dit en het ande re, praatje. 10.05 Morgenwijd. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Operettemuz. (Herh.). 11.00 V.d. kleuters. 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Or gelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Re- geringsuitz.Uitz. voor de landb 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Viool en piano. 14.25 Voordr. 14.45 Gram. 15.05 Lichte muz. en; Koek en ei, hoorsp. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V.d. zie ken. 17.00 V.d. jeugd. 17.25 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 V.d. kind. 19.10 Lichte muz VPRO: 19.30 Het platteland nu, klank- beeld. 19.45 Op bezoek bij anderen, klankb. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Filmpraat je. 20.20 Lichte muz. 20.35 Voordr. 20.50 SuKreop^ één\ gesprek VARA: 21.00 Gram. 2i.o5 Op zoek naar chimpansees in Afrika, ÖSS£ 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. 29» «5^5 !2;4<VDe Sfito de hand' klankb. 22.50 Dagsluiting. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muziek-revue. 23.55-24.00 Nieuws. f TELEVISIE NTS: 20.00 „„r„, 2?'^° Zmd'Amerikaanse liedjes. 20.45 ?i »e«tai,I progr; 21-00 Cabaretprogr. 21.35 Attentie; 22.05—22.15 Dagsluiting. DUITSLAND V d Jeugd; 17.10 V d Jeugd; 17.40 Y d jeugd; 18.0018.05 Progr.-overz (Regio naal progr. NDR: 18.25 Progr.-overz. 18.30 Die Nordschau; 19.25 Geffihrlichte Begeg- nung. WDR; 18.40 Hier und Heute; 19.15 P-'S Diplom): 20.00 Journ. en weeroverz; 20.20 Filmrep; 20.50 Quiz; 21.35 Ballet; 22.05 Laatste nws. BELGIB VLAAMS !9.30 Filmrep19.45 Sprookjesfilm; 20.01 Nws; 20.30 Anders dan anderen; 21.45 Nw« films en filmn-ws; 22.15 Film; 22.40 TU rallye; 23.10 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7