KABINET BESCHIKT OVER DRIE MOGELIJKHEDEN Insluiper betrapt: kordate vrouw zet achtervolging in Diepe verslagenheid beheerst Croydon rfwrrvnvrrvYF7rrv Maatregelen ter verhoging van militaire sterkte Eichmann handelde tot laatste ogenblik met wellust en geestdrift Sleepboot ramt brug Strijd om het Atlantisch vrachtvervoer woedt voort Oranjeboom SPAANSE HERTOG VRAAGT FRANCO VRUE VERKIEZINGEN VOOR HET SPAANSE VOLK LEES PM F raude bij v. Driel: meer dan een ton J ongen verdronken in Kralingse plas NA NACHT VOL SPANNING: Nablussen duurt tot morgen Beperking klein verlof Legering in Duitsland Verkorting basisopleiding Tien procent verhoging Vijf knapen kaapten vijfduizend gulden Rijksvergoeding voor onderwijzers „boven de sterkte" Herman Wajoi hekelt aetie groep-Rijkens HAUSNER BEËINDIGT REQUISITOOR: PUZZLE MEE! DE UTRECHTSE BRAND in Uw vakantie PM, postbus 337, Rotterdam Vrijdag 11 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De ministerraad zal vandaag waarschijnlijk een beslissing nemen over een of meer maatregelen ter verhoging van onze militaire sterkte, als uitvloeisel van de Parijse be sprekingen tussen de grote drie en de daarop gevolgde vergadering van de Navoraad. De mogelijkheden om de parate kracht van het leger op korte termijn te vergroten marine en luchtmacht zijn reeds op sterkte zijn nogal beperkt, daar het vrijwel uitsluitend gaat om het uitbreiden van het aantal manschappen, dat op het ogenblik bij de vijf brigades van het Legerkorps onder de wapenen is. van bevoegde zijde, is ervan op de hoogte dat ook de andere leden van de Noordatlantische verdragsgemeenschap ernstig bezig zijn met het leggen van de laatste hand aan soortgelijke maat regelen ter versterking van hun mili taire paraatheid als bijdrage tot de versterking van het geheel van de Navo. De Nederlandse regering, zo is de op vatting, zal dus ook harerzijds een bij drage moeten leveren. Het beraad hierover op het hoogste niveau, dus eerst bij de minister en de staatssecretaris van defensie voor land en luchtmacht en daarna in het kabinet, is al geruime tijd geleden begonnen. Na Parijs is het vraagstuk acuut ge worden. Het ziet er naar uit dat van daag, ondanks de afwezigheid van minister Visser, het kabinet tot een besluit zal komen. Minister ir. S. H. Visser, die de eerste verantwoordelijkheid draagt voor een te nemen maatregel, is met vakantie, zodat staatssecretaris M. R. H. Calmeyer in zijn plaats vandaag in het beraad van het kabinet zal worden betrokken. Dit beraad is intussen al zo grondig voorbereid dat 's ministers persoonlijke aanwezigheid bij het nemen van een beslissing niet nood zakelijk werd geacht, zo liet men ons gisteravond officieus weten. Drie maatregelen De drie belangrijkste en doelmatigste maatregelen, die kunnen worden ge troffen, komen in het kort op het volgende neer: j Het onder de wapenen houden van de dienstplichtigen die anders nor- maai binnenkort met klein verlof zouden gaan. Dit betekent een ver hoging van de sterkte met ongeveer tienduizend man. 2 Verkorting van de basisopleiding van de dienstplichtigen. Ook deze maatregel zou ongeveer een tienduizend man meer opleveren. 3 Legering van een brigade in West- Duitsland, waarmee ons leger een onmiddellijke bijdrage zou leveren aan de versterking van het „schild" van conventionele strijdkrachten van de Navo. De eerste maatregel houdt in dat de soldaten en korporaals de vier maan den, die zij met klein verlof zouden doorbrengen, in dienst blijven. De diensttijd voor dienstplichtigen is for meel 22 maanden, maar vijf jaar geleden is de werkelijke diensttijd voor de militairen met een eenvoudige opleiding teruggebracht tot anderhalf jaar. De vier overblijvende maanden zijn toen klein verlof gedoopt, in tegen stelling tot het groot verlof, dat ingaat na het verstrijken van de formele diensttijd. Klein verlof De maatregel van het intrekken van het klein verlof is voor het kabinet een zeer ernstige beslissing, die haar uitwerking op allerlei terrein zal doen gevoelen. Voor de jongeman, die er op heeft gerekend dat hij straks zijn plaats in de maatschappij zal kun nen gaan innemen of zijn studie kan hervatten, is het een offer en een in grijpen in zijn persoonlijke leven. De maatschappij op haar beurt zal deze vijfduizend jonge werkkrachten zon der twijfel ook best kunnen gebrui ken. De arbeidsmarkt zal er dan ook wel degelijk last van hebben. Boven dien zal het een niet geringe verho ging van de militaire uitgaven bete kenen. Daarom is ook wel degelijk een van de overwegingen dat niet het gehele klein verlof zal worden ingetrokken, maar de helft, dus twee maar.den, waardoor de sterkte met ongeveer vijfduizend man zou worden verhoogd. Van een onzer verslaggevers Met een daverende klap stootte gistermiddag de in de Koningsha ven opvarende rijnsleepboot Damco 18 van Damco scheep vaartmaatschappij N.V. te Rot terdam tegen de zuidelijke klep van de Kociinginnebrug te Rotter dam. Te laat om die aanvaring te kunnen voorkomen ontdekte de sleepbootkapitein dat de keerkop- peling van zijn boot onklaar was geraakt. Er zat nog zoveel gang in de sleepboot dat ondanks de remmende kracht van de aan brokken gevaren onderdelen van de brugklepconstructie het voor schip meters ver onder de brug kwam te zitten. De voorlast van de sleepboot werd daarbij wegge vaagd. De schade aan de Koninginne- brug was niet van dien aard dat zij niet meer geopend kon wor den; het rij verkeer had er derhal ve ook al geen voordeel aan, in tegendeel, het kreeg ruim een half uur extra-stagnatie omdat de brug tussentijds moest worden geopend om de klemgevaren sleepboot te bevrijden. Opleiding Het beperken van het eerste deel van de opleiding van de dienstplichtigen in het depot komt eigenlijk wat de verhoging van de sterkte betreft op hetzelfde neer. De periode in het depot, waar de dienstplichtigen de beginselen van het militaire leven worden bijgebracht, bedraagt nu vier maanden en daarna komen zij bij de parate troepen. Door deze periode met een kwart te beper ken, dus terug te brengen tot drie maanden, zou het leger telkens een maand eerder de beschikking krijgen over dat deel van de lichting, dat aan in de paa-ate onderdelen vloeit. De nadelen van deze maatregel zijn duidelijk: Deze eerder toevloeiende dienstplichtigen zijn gedurende de eerste aanloopperiode wat minder waard en de gewenste versterking van de paraatheid komt eerst na onge veer een half jaar tot stand. Een voordeel is dat het klein verlof kan worden gehandhaafd. Het is ook denk baar om deze maatregel te combine ren met een halvering van het klein verlof. Duitsland Tenslotte komt de dure maatregel van legering van een brigade in West- Duitsland in aanmerking. Dit denkbeeld is overigens geenszins nieuw. Jaren geleden heeft de legerleiding wegens het toenemende gebrek aan deugdelijke oefenterreinen in ons land. voor de beslissing gestaan om een deel van het legerkorps buiten de grenzen onder te brengen, voornamelijk om deze troepen tegen het einde van hun dienst tijd geheel vertrouwd te maken met de moderne oorlogvoering. Door de hoge kosten en omdat het groeiende West- duitse leger uiterst moeilijk dergelijke ruimten ter beschikking kon stellen, is toen de oplossing in Frankrijk gevon den. in La Courtine. Indien nu zou worden besloten om toch in oostelijke richting te gaan, zou den onze troepen voor een deel per manent in een Westduitse legerplaats moeten worden ondergebracht, net als onderdelen van het Amerikaanse en Britse leger, maar zal La Courtine als oefenterrein behouden moeten blijven. Kostbaar Al deze mogelijkheden ter verhoging van de paraatheid van de landmacht betekenen stuk voor stuk kostbare be slissingen, welke uiteraard door het kabinet dienen te worden genomen. Het kabinet, zo verzekerde men ons Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De Amsterdamse mevrouw Fronzek, die voelde dat er iets niet in de haak was, heeft het gisterochtend een insluiper danig las tig gemaakt. De man wist te ontko men, maar de vrouw kon een zo nauw keurig signalement geven, dat zijn identiteit dadelijk kon worden vastge steld. Hij is ongeveer 25 jaar oud en werd kort geleden uit de gevangenis ontslagen. Mevrouw Fronzek zag de man gister ochtend om elf uur in het hotel van haar man aan het Singel de trap af komen. Toen zij hem vroeg wat hij bo ven had gedaan, kreeg zij te horen, dat hij bij de hoofdredacteur van een technisch weekblad had gesolliciteerd. Meteen had mevrouw Fronzek de man te pakken, want de hoofdredacteur zat beneden. De insluiper rukte zich los, maar voor hij de deur had bereikt, had de vrouw hem ingehaald. Zij drukte hem klem tussen de deur, maar kreeg plotseling een stomp in haar gezicht. Zij deinsde even achter uit en van die gelegenheid maakte de indringer gebruik om te vluchten. Bijgestaan door voorbijgangers ging mevrouw Fronzek de man in een auto achterna, het Singel af, de Bergstraat door, de Herengracht en de Blauwburg wal over en weer terug naar het Sin gel. Daar verdween hij in een steeg je met de portefeuille van de hotel- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De van fraude ver dachte 52-jarige Rotterdamse procuratie houder W. F. S. zou reeds sedert meer dan vijftien jaren malversaties hebben gepleegd ten nadele van zijn werkgeef ster, W. van Driei's stoomboot- trans portondernemingen n.v te Rotterdam. De verduisterde bedragen zouden meer dan een ton, misschien wel anderhalve ton belopen. Dat moet nog worden uitge zocht door de accountants, die thans nauwgezet de boeken van de gedupeerde n.v. onderzoeken. Zaterdagmorgen zal S. voor de officier van justitie, mr. B. van der Meulen, wor den geleid, die over zijn verdere inbe waringstelling zal beslissen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De zeelieden ter koop vaardij krijgen tien procent verhoging van hun gages en vaste toelagen. Het College van Rijksbemiddelaars heeft deze verbetering en nog enkele andere wijzigingen in hun arbeidsvoorwaarden goedgekeurd. eigenaar, die hij in de huiskamer uit diens jasje had gewipt. Er zat voor enige duizenden aan vreemde valuta in. ,,Die man is het", zei mevrouw Fron zek enkele uren later tegen de politie, toen zij op de Dam een man zag lo pen die op de insluiper leek. De hef tig verontwaardigde man werd met een aangehouden, in een politie-auto gezet en naar het hoofdbureau ge bracht. Daar bleek al spoedig dat de politie een dubbelganger van de insluiper -had opgepakt. Na tien minuten stond de vertoornde man met een „Neemt u ons niet kwalijk" van de recherche weer op straat. Van onze correspondent WASHINGTON. De subcom missie voor koopvaardij uit de Ame rikaanse Senaat heeft thans een nieuw concept opgesteld voor een ontwerp van wet op het Atlanti sche vrachtvervoer per schip. Het concept, dat later na nog verdere „hearings" door de commissie door de Senaat moet worden be krachtigd, komt neer op een sterk afgezwakte lezing van het ontwerp- Bonner van het Huis van afgevaar digden. Hoewel het ontwerp, dat werd voor gelegd door een groep buitenlandse belanghebbenden, niet is overgeno men heeft de commissie toch verschei dene suggesties, die daarin werden gedaan, in acht genomen. Onaanvaardbaar Indien de Senaat het nieuwe ont werp onveranderd zou aannemen waarop een goede kans bestaat zullen nog grote moeilijkheden rijzen, wanneer een aanvaardbaar compro mis moet worden gevonden tussen de tekst van dit ontwerp en dat van het Huis van afgevaardigden. De afgevaardigde Celler heeft al verklaard dat het ontwerp van de Senaat volkomen onaanvaardbaar is. Mocht dat ontwerp in de Senaat evenwel in grote lijnen worden be krachtigd, dan zal het stellig neer komen op een grote verbetering in vergelijking met het ontwerp-Bonner. Niettemin blijven ook tegen het af gezwakte ontwerp grote bezwaren be staan, aangezien daarmee de inter nationale ^scheepvaart toch tot op zekere hoogte aan banden wordt ge legd. Het ontwerp zou echter kunnen worden beschouwd als het beste wat de internationale scheepvaart onder de huidige omstandigheden kan krij gen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. In de Kralingse plas te Rotterdam ik gistermiddag de elfjarige Louis Arisssn uit de Pleret- straat verdronken. Binnen de afpaling van het strandbad was de jongen op een luchtband naar het diepe gedeelte gedreven. Omstreeks vijf uur zagen een broertje en een zusje alleen nog maar de band. Zij alarmeer den de 46-jarige badmeester Cor de Leeuw, die er vrij snel in slaagde de vermiste jongen op te duiken. Toepassing van kunstmatige ademha ling en toediening van zuurstof mocht niet meer baten. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Met een vliegtocht naar Duitsland en weekendjes aan De Kaag hebben vijf jongens tussen zestien en twintig jaar van 1959 af zevenduizend gulden opgemaakt. Dat bedrag was de buit van negen in braken sinds 1959. De eerste klap was in dit geval 2500 gulden waard. Een inbraak in een ho- ;el in Scheveningen waar één van het vijftal die in het hotelbedrijf had ge werkt, goed bekend was, leverde hun het geld voor een vliegreisje. Het „werk" was ook wel eens min der lonend: Een inbraak in een restau rant bleek slechts drie gulden op te brengen. Andere inbraken werden gepleegd in levensmiddelenwinkels en kelderbo xen, waar de jongelui o.m. flessen drank stalen. De reeks inbraken is nu ten einde: De politie heeft de laatste slag gehaald en de vijf jeugdige dieven ingerekend. Advertentie Van onze correspondent LONDEN. Diepe verslagenheid heerst in Croydon in zuidoost Londen, het stadsdeel waar de meeste jongens woonden die woensdagavond bij de vliegramp in Noorwegen omkwamen. De verslagenheid is groot in de ge zinnen waar ze toe behoorden. Ze is ook zeer groot op db school waar de jongens leerlingen van waren, de Lanfranc school, een middelbare schooi voor jongens. In september zullen 34 jongens er niet terugkeren. De jongens betaalden 27 pond om met hun twee onderwijzers de mooie vakantietrip naar Noorwegen te ma ken, de reis die zo tragisch zou ein digen. Ook de veertienjarige Dennis Field, wiens moeder werkster is op de school in Croydon, zou meegaan, maar hij kon het geld er niet voor bij elkaar krijgen. Hij ging dus niet mee. De jongen die in zijn plaats ging vond de dood met de vrienden van Dennis. Uitblinkers Gisterochtend bracht Dennis in Croy don de kranten rond met het ramp zalige nieuws over de dood van zijn vriendjes. Hij is krantejongen in de vakantie om zo wat te verdienen. Maar ook Dennis' moeder huilde gisteren. Ze voelt innig mee met alle ouders in Croydon die zo zwaar ge troffen zijn. In een der gangen van de Lanfranc school waren gisteren de foto's van de omgekomen leerlingen opgehangen. Er bij staat vermeld wat ze voor hun .ESS? vaneen die'hurTleven verloren hebben' De omgekomen ook de stewardess eerste piloot van van de Viking, de Viking, captain mejuffrouw Susan Phillips Watts. Endicott, vond de dood bfj het ongeluk. ging van medeleven aan de families omgekomen leerlingen waren uitblin kers in sport. Op school vertelde hoofdonderwijzer Albert Fowle, die een zwarte das droeg als teken van rouw, van zijn leerlingen die nimmer meer bij hem op de ban ken zullen zitten. „Fijne jongens, opgewekte knapen. Het soort jongens, dat een prima stemming op schooi brengt." Het is heel onwaarschijnlijk, dat er nog eens een groep van mijn leerlin gen per vliegtuig op vakantie gaat, zei de hoofdonderwijzer, die grauw zag van moeheid na een angstige nacht vol spanning. Zeer populair Ook voor zijn twee onderwijzers die omkwamen bij de ramp, de 47-jarige George Budd en John Beacham (32), had Fowle niets dan lof. Het waren twee onderwijzers die ieders respect afdwongen, zeer populair waren, uit stekende leerkrachten. Een der jongens die de dood vond in de bergen van Noorwegen, is Geof frey Crouch, vijftien jaar. Zijn twee lingbroer Peter bleef thuis, terwijl Geoffrey zijn eerste buitenlandse reis ging maken. Ze zijn nu voor altijd gescheiden. Vlak bij de getroffen school woonde de veertienjarige blonde David Gore. de zoon van een weduwe. Elke och tend op weg naar school zei hij de buren vriendelijk goede morgen. Zijn vriendelijke groet zal men in Croydon missen. Dat Quentin Green, een jongen van dertien jaar, de dood zou vinden, werd beslist toen hij met een kameraadje toste om de enige nog vrije plaats voor de vliegreis. Er werd een munt stukje opgegooid om uit te maken wie er mee zou gaan. Quentin won. Zijn znsje Rosalind is voortaan alleen thuis met haar vader van 49 jaar. Er is een straat in Croydon die wel zeer zwaar getroffen is door de ramp in Noorwegen: Denning Avenue in West-Croydon. Twee jongens die om kwamen woonden in deze straat, Ed ward Gilder van zestien jaar en Reg Chappie, die even oud was. Edward woonde op nummer 50 en zijn vriend op nr. 92. In veel huizen in Denning Avenue had men gisteren de gordijnen geslo ten en op de vensterbanken stonden bloemen, een teken van rouw in En geland. Van de openbare gebouwen in Croydon hing de vlag halfstok. Betuigingen van medeleven werden ook ontvangen van koning Olav van Noorwegen en de Noorse premier Einar Gerhardsen. Van mze Haagse redactie DEN HAAG Verscheidene lage re scholen zullen in september nu de geboortegolf van na de oorlog het lager onderwij: is gepasseerd het wettelijk gemiddelde van 211 leerlin gen niet meer halen. Het hoofdbe stuur van de Vereniging van hoof den van scholen heeft in juni hier voor de aandacht van de minister van onderwijs gevraagd, omdat de consequentie zou zijn, dat onderwij zers zouden moeten worden ontsla gen. De staatssecretaris drs. G. C. Stu- benrouch heeft thans laten weten dat hij in gevallen waarin het leerlin genaantal terugloopt een ruimer ge bruik zal maken van de bevoegdheid om rijksvergoeding te verlenen voor het salaris van niet wettelijk verplichte on derwijzers. Een deel van de ongerust heid van de Vereniging van hoofden van scholen is hiermee weggenomen. De bewindsman laat echter weten, dat men er niet in alle gevallen op kan rekenen, want het aantal vacatures voor onderwijzers (in het bijzónder op het platteland) is nog groot. Deze open plaatsen verhinderen voorlopig ook een verlaging van de leerlingenschaai. In een dergelijke verlaging is pas voor zien op 1 januari 1963. HOLLANDIA (AP). Herman Wa joi, voorzitter van de Partei Nationaal, heeft gisteren de acties van de groep- Rijkens en van prof. Duynstee fel gehe keld. „Zij beschouwen ons kennelijk als een Philips radio, die ze kunnen ver kopen", zo zei hij. „Wanneer prof. Duynstee een chris ten is", zei hij ook, „dan zal h(j ons toch onze rechten niet willen onthou den". Advertentie fototoestel?' Grote HUNTER fotowedstrijd „Vader en Zoon"! 150 Prijzen van f.1000.- tot f.25.-Zie affichesS Sigaret..? HUNTER! Deelneming Kruisend voor de westkust va-n Schot land met haar jacht Britannia, heeft koningin Elizabeth gisteravond haar betuiging van medeleven gezonden aan de families van de 34 Britse school jongens en de vijf volwassenen die gis teren bij de vliegramp in Noorwegen om -het leven zijn gekomen. „De vliegramp nabij Stavanger heeft mij getroffen," aldus de koningin „Mijn man en ik zenden onze oprechte betui- JERUZALEM (A.P./Reuter) Een propvolle rechtszaal heeft gisteren ademloos toegeluisterd, toen Israels openbare aanklager, Gideon Hausner, het resumé van zijn aanklacht tegen Eichmann beëindigde. Als Hausner nu weer aan het woord komt, zal dat slechts zijn om zijn straf te eisen. Vermoedelijk zal- dat niet eerder dan in „de late herfst geschieden, wanneer de drie rechters na een grondige bestudering van het voor en tegen Eichmann pleitende, materiaal hun schuldig of niet-schuldig hebben laten horen. „Adolf Eichmann heeft op de meest uitzinnige en onbarmhartige Wijze deze misdaden bedreven. Ik zou het hof willen adviseren uit te spreken dat hij tot op het laatste ogenblik heeft gehandeld met wel lust en geestdrift. Ik verzoek u, rechters van Israël, een rechtvaar dige en juiste uitspraak te doen". Voordat Hausner deze slottirade liet horen, had hij nogmaals betoogd dat Eichmann tot op de dag van vandaag zelf niet gelooft dat hij een misdaad heeft gepleegd. Daarom kon hij ook met zoveel overtuiging iedereen betich ten van leugens en zelf de waaTheidslie- vende getuige uithangen. Maar waarom, vervolgde Hausner, zou men de getuigenissen van Ausch- witzs commandant Höss en Eich- manns collega Wisliceny in de wind slaan? Zij hadden toen ze een keer ter dood veroordeeld waren niets meer te verliezen en geen reden om Eichmann valselijk te betichten. Ook het verslag van de Nederland se journalist Sassen uit Argentinië wenste Hausner als authentiek aange merkt te zien. „Toen pochte hij nog op zijn daden die hij later hier ten stelligste zou ontkennen". „De zwarte schaduw van Hitiers Reich bracht echter ook enkele lichte plekken voor het joodse volk naar vo ren", zei Hausner. „Wij zullen bijvoor beeld nimmer het edele Deense volk, hun koning en ondergrondse vergeten of het Nederlandse volk dat zichzelf met de joden identificeerde door uit eigen beweging de gele davidsster te gaan dragen. programma's |ln het koi*t| Advertentie UW WINKELIER HEEFT EEN GRATIS PUZZLEFORMULIER VOOR U ledereen kan tot 31 augustus a.s. zonder enige verplichting aan deze puzzlewedstrijd deel nemen. PARIJS (Reuter) De hertog van Segovia, de oudste zoon van de vroegere koning Alfons XIII van Spanje, heeft er hij generaal Fran co op aangedrongen „het heilige recht te erkennen van het Spaanse volk om in volmaakte rust en vrij heid het politieke regiem te kiezen waaronder het wil leven". De 53-jarige hertog van Segovia woont in Parijs. Hij heeft de rech ten op de Spaanse troon jaren gele den afgestaan aan zijn broer Jan, graaf van Barcelona. „Ik heb nimmer een oordeel over uw regiem uitgesproken", zo schrijft de hertog. „In mijn ogenen in de ogen van iedereen was het een voorlopig regiem dat het doel had de Spaanse monarchie te herstel len. Ik heb altijd gedacht dat het slechts het doel was van uw regiem om de door de burgeroorlog van el kaar vervreemde Spanjaarden weer te herenigen". ZATERDAG 12AUGUSTUS 1961. RADIO j HILVERSUM I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrcuw 10.00 V, d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V.d zieken 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb.me- ded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Gram. 13.30 Lachte muz, 13.50 V d jeugd. 14.00 V d jeugd. 15.00 Gram. 15.30 Gram. 16.00 Gregor. zang. 16.30 Gram. 16.50 Gram. 17.30 Gram. 18.00 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram 19.50 Licht- baken, lezing. 20.00 Popul. klass.muz. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.10 V d touristen 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Kamerork. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.40 V d kleuters. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Tids voor toeristen. 9.20 Gram. VPRO 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Amus. muz. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 V d jeugd. 14.10 V d jeugd. 14.45 Van de wieg tot het graf, praatje. 15.00 Gram. 15.10 Gram. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 De jeugd vraagt om meer speeltui nen, lezing. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Leven in een verdeelde we reld, lezing. 19.55 Deze week, praatje VARA: 20.00 Nws 20.05 Marinierskapel. 20.40 Lichte muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gram 22.00 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. UTRECHT Het nablussen op het opslagterrein in de Johannapolder bij Utrecht, waar gisteren tienduizenden banden in zwaar walmende vlammen zijn opgegaan, duurt veel langer dan aanvankelijk was voorzien. De brand weer verwacht nog wel tot morgen werk te hebben, voordat het laatste vonkje zal zijn geblust. De wind is inmiddels iets gedraaid, zodat de Utrechters gisteren wel enige last hadden van de stank van het smeu lende rubber. Het onderzoek dat de politie gisteren heeft ingesteld om de oorzaak van de brand te weten te komen, heeft niets opgeleverd. Enkele mensen van T.N.O. in Delft zullen het vandaag nog eens proberen. Advertentie I TELEVISIE 1 NTS: 15.00-17.00 Eurovisie: Rep. v. d. Ser pentine Regatta te Londen. NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30-17.40 Jeugdjoum. 20.00 Journ en weeroverz. NCRV: 20.20 Me mo. 20.30 Filmprogr. 20.55 Europese zang en muz. 21.20 Licht progr. 21.50 Spaanse zigeunerdansen. 22.10 Dagsluiting. DUITSLAND 15.00 Duitse zwemkampioenschappen. 16.30 Ftlmrep. 16.50-18.20 Speelfilm. (Regionaal progr.: WDR: 14.00 Die Woche - Hier und Heute. NDR: 18.35 Programma-overz. WDR: 18.40 Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR:19.15 Oom Jerom. NDR- 19.25 Lichte muz. 20.00 Journ. 20.20 Docu. mentair progr. 21.00 Toneelstuk. 22.50 Laat ste nws. 23.10 Het woord voor de zondag BELGIë VLAAMS S 19.00 Filmprogr. 19.30 De week ln beeld. 20.00 Nws. 20.30 Feuill. 20.55 Gevar.progr. 21.35 Fiimrep. 22.35 Nws. Een greep uit de rijk geschakeerde inhoud: Beschrijving van de nieuwe Triumph Herald Luchtduikers in actie Zijn de Amerikaanse ruimteprojectie- len de kinderziekten te boven? Het spannendste ogenblik van mijn leven De beschaving dringt door tot Antarc tica Een sensationeel nieuw bouwsysteem uit Denemarken De Maffia op Sicilië, door dr. L. van Egeraat Wetenschappelijke berichten Vliegtuig of raket Een accu. die tien jaar meegaat De radiomonteur in de kleine woning Stalen opbergkastjes met plastic la den Welke motorboot voor U? Beschrijving van het maken van dria hoogvliegers Tips voor thuis Sne^ontactafdrufcken van natte ne- In het augustusnummer staan nog vele andere artikelen, die U in Uw vakantie met plezier zult lezen. e Koop het voordat het is uitverkocht 1 een kiosk, boek- of tijdschrifthandel. abonncmenTaan" V°°rdCliS IN PM GAAT EEN NIEUWE WERELD VOOR U OPEN

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5