Burg Andriessen met veel waardering „uitgeluid" BIERFEESTEN TOT EN MET DINSDAGAVOND Belg brak in omdat hij as in zijn bier had Bevolking stond in de rij om afscheid te nemen Standwerkers in Oostburg vielen in de prijzen Geref. jongeren aan synode: aansluiten bij Wereldraad 3 Hoefijzers 3 Hoefijzers Nieuwe directeur geref. jeugdraad Vrijdag 11 augustus 1961 ZEEIJWSCH DAGBLAD Pag. 4 Zo7li burgemeester krijgen we nooit meer77 Mismuziek in rockstijl V.V.V.-ringrijderij Ds. J. P. Moerkoert uit Borneo teruggekomen Kampeerders mogen bus nog even houden Wereldbond van Herv. kerken kreeg vijf leden nieuwe Geschil over ligplaatsen bijgelegd Politierechter Middelburg „Een slokske in de auto is 'n schandaal" zei de officier Onder invloed Genoegen Veel bekijks Maar ook oecumene met ZrtSZiZe'SZfi: SS andere kerkengroepen Te heilig? Bestelwagen op trottoir gedrukt Vreemde vangst ARM-13 Kloetinge heeft gebrek aan sportvelden Vierde leerkracht aan de chr. school te Rilland Prof. dr. J. Verkuyl in 1962 voorgoed terug Kloetinge voetbalt in België Directeur Geref. Jeugdraad MARKTBERICHTEN Muziek en lampionoptocht BREDA BIERSTAD M OVEZANDE. „We hebben er nog nooit zo één gehad en wij krijgen ook nooit zo'n burgemeester meer." Met deze waarderende uitroep van het gemeenteraadslid W. Remijn, gevoegd bij de vele andere lovende opmerkingen, die varieerden van uitmuntend tot best en goed, is gistermiddag de burgemeester van Ovezande, de heer Th. J. Andriessen, uitgeluid. Dat gebeurde tijdens een buiten gewone raadsvergadering in de r.k. landbouwhuishoudschool, met daarna een bijeenkomst, waarin een lange reeks van sprekers in vele toonaarden de scheidende burgemeester dank bracht voor zijn vele werk ten dienste van de Zeeuwse samenleving. De heer Andriessen toonde zich diep onder de indruk van al die mooie en hoogdravende woorden, maar wimpelde de lof toch af met de opmerking: „Ik heb het niet alleen gedaan, maar samen mochten wij veel tot stand brengen." mens de plaatselijke voetbalvereniging, A. P. de Waal, namens de bejaarden in Ovezande, H. de Hartog, districtsopzich ter, M. Steyn, namens hét Wit-Gele Kruis en tenslotte de heer W. Remijn, namens de diepvriesvereniging. Uit handen van wethouder J. Oost- dijk ontving burgemeester Tli. J. Andriessen een etui, inhoudende een vulpen en een vulpotlood. Dit ge schenk werd hem namens de raad aangeboden. LONDEN (EPS) In de ang licaanse St. George's kerk in de Londense wijk Camberwell is een eerste uitvoering gegeven van een mis op muziek in de moderne roek-stijl. De muziek was ge schreven door een kapelaan en bedoeld te worden bijgewoond door teenagers. „Helemaal niet oneerbiedig", schreef de National Christian News ervan. En: „Het berust op de gedachte dat voor de mis mu ziek kan worden gebruikt die zich van moderne middelen bedient. De bedoeling is jonge mensen, vooral teenagers in de kerk te brengen en hun het idee te ge ven, dat ze echt déélnemen aan de communiedienst". WESTKAPELLE. De traditionele V.V-V.-ringrljderij, waarvoor twintig deelnemers hebben ingeschreven, zal zaterdag a.s. worden gehouden. Het fes tijn zal plaatsvinden op het marktplein en begint om twee uur. De voorzitter van de V.V.V., de heer Th. de Meester, reikt de prijzen uit. Medewerking van de boerenkapel is toegezegd. De heer Andriessen, die zoals bekend met ingang van 16 augustus is benoemd tot burgemeester van de Brabantse ge meente Oud- en Nieuw-Gastel, heeft in de elf jaar, dat hij in Ovezande heeft gewerkt, een goede naam verworven. Met name bij zijn gemeentenaren. De heer Andriessen was een innemende en geliefde burgemeester in Ovezande. Dat moge ook blijken uit het feit, dat tij dens de 'afscheidsreceptie de bevolking van Ovezande in dichte drommen, van hoog tot laag en van jong tot oud, de scheidende burgervader en zijn echtge note de hand drukte. Er kwam geen einde aan de stroom. Tevoren had de burgemeester een stortvloed van lof en waardering moe ten verwerken. Hoofdschuddend heeft hij het allemaal over zich heen laten gaan. In zijn afscheidsrede bracht de burgemeester de lof en waardering over aan de gemeenteraad en alle andere in stanties, waarmee hij heeft samenge werkt. naburige collega's, burgemeester C. J. van Hootegem namens het prov. be stuur van het Wit-Gele Kruis, L. Zuid hof, namens het Burg. Armbestuur, D. Boonman, namens enkele standsorgani saties,- A. de Lange namens de vereni ging voor t.b.c.-bestrijding en andere instellingen op het gebied van de ge zondheidszorg, burgemeester R. O. M. Waelput, namens het initiatiefcomité „De Bevelanden", de heer J. de Beste, namens de Zeeuwse Boogschuttersbond, J. H. Roose, namens de Stichting r.k. h.b.s. te Goes en r.k. b.l.o.-onderwijs Midden Zeeland, P. J. de Jonge, namens de plaatselijke jeugdorganisaties, A. S. de Jonge, namens het borgstellingfonds voor de Zeeuwse eilanden, A. Rijk, na- Moeilijk „Ik ben blij met mijn benoeming, maar toch spijt het me om Ovezande te moeten verlaten. Het is moeilijk om afscheid te nemen van een gemeente, die me buitengewoon dierbaar is gewor den". De burgemeester kon dan ook maar moeilijk woorden vinden om zijn dankbaarheid tot uiting te brengen. Veel waardering had de heer Andries sen voor de medewerking van de raad. „Samen kon veel tot stand worden ge bracht. Ik heb het niet alleen gedaan". De heer Andriessen wist zich te herin neren, dat de raad slechts één keer tij dens zijn elfjarige ambtsperiode een voorstel van B. en W. heeft verworpen. „Ik heb er tenslotte grote behoefte aan om allen oprecht te danken voor de prettige wijze van samenwerking. Ik ben er dankbaar en nog eens dankbaar voor", aldus de laatste woorden van de heer Andriessen, die daarna de ambts keten overdroeg aan de waarnemend burgemeester, wethouder J. Oostdijk. Donderslag Aan het begin van de buitengewone raadsvergadering had deze wethouder verteld, dat de benoeming was gekomen als een donderslag bij heldere hemel. „Wij kunnen het ons nog maar moeilijk realiseren, dat u weggaat." zo zei de wethouder. „Uw ambtsperiode is hier vruchtbaar geweest, waarna de heer Oostdijk een waslijst van voorzieningen opnoemde, die tijdens het bewind van burgemeester tot stand zijn gekomen. ,,U pakte de problemen energiek aan, en stond op de bres voor de in woners en hielp, waar mogelijk, ir morele en materiële zin. U toonde zich een goed burgervader en boven dien is het vrijwel altijd gelukt een sluitende gemeentebegroting aan te bieden. Daarbij was Ovezande steeds één van de eerste Zeeuwse gemeen ten." Als blijk van waardering bood wethouder Oostdijk de scheidende bur gemeester een schrijfset aan, nadat hij reeds eerder een prachtige bloe menmand had geschonken en mevr. Andriessen een fraai bouquet had aan geboden. Namens de raad verklaarde de heer Remijn, dat burgemeester Andriessen de belangen van de gemeente uitmun tend heeft gediend. „Gemengde gevoe lens vervullen ons bij uw vertrek". De heer M. Steyn, sprekend namens het gemeentepersoneel noemde de heer Andriessen een juweel van een burge meester, die blonk aan alle kanten en een juweel van een chef. Hij schonk hem een zilveren briefopener. Sprekers Na de sluiting van de buitengewone raadsvergadering hebben tijdens een ge animeerde bijeenkomst nog vele spre kers het woord gevoerd, die hun woor den veelal gepaard lieten gaan van een cadeau. De eerste was pastoor Franse, die sprak namens het r.k. kerk- en school bestuur in Ovezande. Daarna volgde mr. dr. A. J. J. M. Mes. In zijn hartelijke toespraak noemde hij het vertrek van de heer Andriessen een verlies voor de provincie Zeeland. Namens vele instan ties dankte mr. Mes de scheidende bur gemeester voor zijn verdiensten en bood hem een prachtige klok aan. Hij deed dat namens het prov. bestuur van het Wit-Gele Kruis, namens het bestuur van St. Joanna in Goes, de vereniging ter bestrijding van de t.b.c., de kath. jeugdraad, het kringbestuur van de K.V.P., het borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden en enkele r.k. instan ties. Vervolgens spraken burgemeester P. J. Dominions van Borssele, namens de DRACHTEN Op Schiphol is aange komen ds. J. P. Moerkoert, zendingspre dikant op West-Borneo. Ds. Moerkoert werkte daar op het terrein van de Ge reformeerde kerk (vrij gemakt) te Drachten. Zijn terugkeer naar Neder land is verhaast door financiële moei lijkheden en dreigende vrijheidsbelem mering, en en ander veroorzaakt door de politieke situatie. De bedoeling was dat ds. Moerkoert per boot naar ons land zou komen, maar een gebroken pols v-an zijn vrouw maakte het nodig dat zij vanaf Singapore per vliegtuig zijn door.gereist. Ds. Moerkoert heeft zich voorlopig te Apeldoorn gevestigd. Ds- Moerkoert was aanvankelijk on derwijzer. Als zodanig werkte hij te Raeng op West-Borneo. Na de schorsing en afzetting door de kerk van Zwolle van ds. S. J. P. Goossens, de daardoor ontstane scheuring in de zendingsker ken op Oost-Soemba en ds. Goossens' tweede vertrek naar Nederland, werd de her Moerkoert door de Soembanese kerken, die ds. Goossens steunen, an- gezocht voor de opleiding. Later werd hij door deze kerken toegelaten tot het predikambt. En als predikant keerde hij naar Raeng terug. GOES. De Nederlandse Gerefor meerde Jeugdraad, het orgaan voor ge meenschappelijk beraad en samenwer king van het gereformeerde jeugdwerk, jeugdzorgwerk en evangelisatiejeugd werk, heeft per 1 september a.s. ds. J. Firet te Amersfoort benoemd tot direc teur. Ds. Firet is thans wetenschappe lijk medewerker en plaatsvervangend directeur van deze raad. Als directeur volgt hij prof. dr. ir. H. van Riessen op, die met ingang van de nieuwe cursus naast zijn bijzonder hoog- leerachap vanwege de Stichting Bijzon dere Leerstoelen voor Calvinistische Wijsbegeerte een bijzonder hoogleer schap vanwege deze stichting gaat ver vullen aan de Technische Hogeschool te Eindhoven. Als wetenschappelijk me dewerker van de N.G.J.R. is benoemd de heer J. Langeveld te Amersfoort. Van onze correspondent OOSTVOORNE. De kampeerders op het Kr-uininger Gors hebben de eerste fase van „de strijd om de melkbus" gewonnen. Zij mogen de bussen deze maand nog vrijelijk" ge bruiken. De bedrijfsrecherche van de zuivel fabrieken Sterovita, CZ en De Combi natie verraste de kampeerders eind vorige maand met de mededeling dat de reeds lang in gebruik zijnde kan nen binnen een week moesten worden ingeleverd. De kampeerders voelden daar niets voor. Slechts een twintig van de hon derden melkbusbezitters voldeden aan het bevel. De ingeleverde bussen zijn dezer dagen wel opgehaald, maar on middellijk daarna werden ze terugge bracht en aan de kampeerders terug gegeven met de mededeling dat zij de kannen tot september zouden mogen gebruiken. De vakantiegangers voelen er bij zonder weinig voor de bussen, die als waterreservoir in gebruik zijn, zonder vergoeding af te staan. Tot onderwijzer aan de Chr. school op Ger. Grondslag aan de Doelweg te Tholen is met ingang van 1 september a.s. benoemd de heer R. Stark te Oos terend (Texel). DEN HAAG. Het uitvoerend comi té van de Wereldbond van Hervormde Kerken, dat deze week op kasteel Oud Poelgeest te Oegstgeest vergadert, heeft vijf nieuwe kerken als lid van de bond toegelaten, waardoor het aantal aange sloten kerken op 89 gekomen Is. De kerken zijn: De United Presbyte rian Church of Pakistan met 130.000 le den, de Evangelical Presbyterian Church of Rio Muni een Spaans sprekende Presbyteriaanse kerk in Afrika met 8.000 leden, de Evangelical Presbyterian Church, in Ruanda, welke verbonden is met het Belgische protestantse zendings genootschap in Belgisch Kongo, de Uni ted Church of Central Africa in Rhode sia en de Presbyterian Church of Guya na, die verbonden is met het zendings werk van de Presbyteriaanse kerk van Canada. COLIJNSPLAATS. Het geschil onder de vissers over de ligplaatsen in de ha ven te Colijnsplaat is bijgelegd. Zoals wij gisteren meldden waren er moeilijkheden ontstaan omdat de boxen in de haven on der de vissers van de Zeeuwse stromen waren verloot. Toen hun collega's binnen vielen die voor de Scheveningsb kust hun bedrijf hadden uitgeoefend, kozen ze de gereserveerde boxen als ligplaats. Op verzoek van de visserijvereniging is het geschil nu bijgelegd. De vissers hebben zich neergelegd bij een indeling die door de havenmeester is gemaakt. In het tijdvak van 24 juli t.m. 4 augustus 1961 werden door de Coöp. Boerenleenbank „GOES" (Raiffeisen- bank) te Goes 156 nieuwe spaarbank boekjes uitgereikt. Het totaalbedrag aan ingelegde spaargelden bedroeg op 5 augustus 1961 12.464.247.01. MIDDELBURG. „Dank u, edel achtbare", zei de los-arbeider J. J. V. uit Zelzate, toen de Middel burgse politierechter hem gisteren veroordeelde tot twee maanden met aftrek. De Belg toonde zich ter zitting buitengewoon voorko mend, hetgeen wel volkomen in strijd was met zijn gedrag op 2 juli van dit jaar. Op die dag had hij namelijk in een huis onder Philippine een ruit ingeslagen en was daarna de woning binnenge drongen. Toen hij ontdekt werd, nam hij de benen, maar later werd de Belg toch in de kraag gegrepen. „Waarom brak u in?" vroeg de poli tierechter, mr. B. S. Sieperda, de Zelza- tenaar. „Ik brak niet in, edelachtbare", antwoordde V., „ik wilde mijn wraak koelen op de man die een week of wat eerder in een café in Sas van Gent as in mijn bier had gedaan". „Dat is toch geen reden om zo vreemd en kin derachtig te werk te gaan. Wat hebt u aan een handgemeen!" hernam de po litierechter. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, wees erop dat de Belg niemand van de mensen die hij in en daarna rondom het huis had aangetroffen had herkend als personen die as in zijn bier zouden hebben gedaan. Hij herinnerde nog aan een langdurige straf die V. in België ondergaan had. Vernieling en huisvredebreuk achtte de officier wel bewezen. Hij vorderde drie maanden onvoorwaardelijk met aftrek van voorarrest. een slokske. En dan hen ik weer fris. Ik heb altijd een flesje in de wagen ,staa". „Dat slokske zou ik voortaan maar laten in Nederland", betichtte mr. Sie perda de Antwerpse aannemer. En de officier, mr. J. L. Andreae, was daar helemaal over ontstemd. „Het is een schandaal", zei hij, „een borrel in een auto te drinken. Dat nemen wij in Hol land niet". Mr. Andreae eiste een maand onvoorwaardelijk, en zes maanden ont zegging nit de rijbevoegdheid. Het laat ste nam de politierechter over, maar van de celstraf maakte hij drie weken. De Nieuwerkerker C. D. had op de weg van Anna Jacobapolder naar Steen bergen eveneens onder invloed (zes gla zen cognac) gereden. Daardoor was hij niet op tijd op zijn werk gekomen en dientengevolge ontslagen. ,,U reed slin gerend over de weg, zelfs had u de an dere rijbaan ook nodig. U weet toch dat als u gedronken hebt u niet meer ach ter het stuur moet kruipen", betoogde de officier stuurs. Conform de eis ver oordeelde de politierechter D. tot één maand onvoorwaardelijk en een jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid. De Leidsendamse vertegenwoordiger F. J. v. L. was eveneens ten laste ge legd dat hij onder invloed een auto had bestuurd. Dit gebeurde onder 's-Heer Arendskerke. „Vijftien kleine glaasjes bier had ik uit", bekende Van L. „Dat is veel te veel, zelfs voor een vertegen woordiger van een bierbrouwerij", re pliceerde mr. Sieperda. Hij veroordeel de Van L. conform de eis tot één week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, een boete van 150 gulden en vier maanden inhouding van het gevor derde rijbewijs. „Iemand die bier drinkt waarin as is gegooid maakt een beroerde periode door", merkte V.'s raadsman, mr. P. C. Adriaanse, op. Persoonlijk vond hij de vijf weken voorarrest ruim voldoende. „Hebt u nog wat te zeggen?" vroeg mr. Sieperda daarna aan verdachte. „Ik neem genoegen met mijn straf", ant woordde V. „Dit vonnis luidt twee maan den met aftrek", zei de politierechter, die daarna de dank van de Belg mocht aanvaarden. Er moest nog een Belg terechtstaan. Het was de aannemer J. F. V. uit Bor- gerhout (Antwerpen), die verdacht werd van het rijden onder invloed op 25 mei onder de gemeente Tholen. „Meneer de voorzitter", bracht V. naar voren, „u moet goed begrijpen, ik ben maar in één café in Oud-Vossemeer geweest, maar ik ben wel eens nerveus en dan neem ik onderweg in mijn auto wei eens OOSTBURG. De reclamemarkt in Oostburg trek ook dit jaar weer veel belangstelling. Vele badgasten waren naar het centrum van West- Zeeuws-Vlaanderen getrokken. Een aantal standwerkers poogde het pu bliek naar zijn standjes te Igkken, waar de meest uiteenlopende zaken en voorwerpen aan de man werden gebracht. Zo was er een markt koopman met horloges, weer een an der verkocht verfspuiten met nylon kousen. Ook de groenten- en fruit handelaren dongen mee naar de prij zen. Er was heel wat te genieten op de Oostburgse feestmarkt. Jammer was echter dat er te weinig standwerkers van allure waren, terwijl het gemeng de publiek, dat veel van de ene kraam naar de andere liep niet bepaald erg meewerkte om .geduldig naar de -stand werker te luisteren. Het Zeeuwse pu bliek is anders ingesteld, zei een koop man. Iemand uit het publiek daarente gen vertelde dat hij de standwerker niet verstond en daarom weer was doorgelopen. Dit was -geen buitenlan der, maar een ra-s-echte Zeeuws-Vla ming. Na afloop van de markt was er een bijeenkomst in hotel Victory, waar burgemeester J. L.( v. Leeuwen de prij zen uitreikte, die dé jury aan de stand houders -toegekend had. De jury be stond uit de heren P. v. d. Plas, J, H. v. Kampen en Van Hee. De heer J. Donkers, lid van de re clamecommissie van de Zeeuwse Marktkooplieden, sprak een begroe tingswoord, waarin hij het gemeente bestuur van Oostburg dank bracht Van een medewerker UTRECHT. Het 'blad „Gemeen- sdhap der Kerken" beeft eerst tbans de tekst gepubliceerd van een brief die aan de generale synode te Apel doorn van de Gereformeerde kerken is gestuurd door negentig gerefor meerde jongeren, die dit voorjaar de oecumenische jongerenconferentie te Schiedam hebben bijgewoond. Men wilde de brief niet eerder publiceren voordat ze de -geadresseerde had kun nen bereiken. In de brief verklaren de gereformeer de conferentie-deelnemers dat ze dankbaar zijn „voor de samenwer king van de Gereformeerde kerken met andere kerken, o.a. in de stich ting Oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen en in de plaatse lijke commissies voor het diaconale ja-ar. „Zij vragen de synode dringend om haar leiding bij hun streven naar verdere verwezenlijking van de oe cumene met de in de Wereldraad van kerken aangesloten kerken. Zij aanvaarden het streven naar een heid der kerken als Christus' ge bod. Zij menen dat tot verwerke lijking v-an dit streven noodzakelijk is aansluiting van de Gereformeer de kerken in Nederland bij de We reldraad van kerken". „Zij weten dat de laatste wens ook leeft bij vele conferentiegangers uit andere kerken". „Zij willen echter met nadruk stellen, dat ook de verwezenlijking van de oecumene met niet bij de We reldraad aangesloten kerken alle aandacht moet hebben". „Zij bidden hun komende synode Gods leiding toe bij haar beslissin gen in dezen". GOES. In de Lange Kerkstraat gistermiddag een geparkeerd staande auto, eigendom van A. C. de M. uit Hein- kenszand op het trottoir gedrukt en fink beschadigd. In de richting Klokstraat reed de bestelauto met aan het stuur J. van R. uit Vlissingen. De chauffeur moest uitwijken voor een dame, die met een kinderwagen over de rijweg wandelde en botste tegen de geparkeerde auto, die op he trottoir werd gedrukt. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. COLIJNSPLAAT. Het vissersvaar tuig Arm 13 heeft woensdag een vreem de vangst aan wal gebracht. Het had wel iets met vis te maken maar op de mijn had men er toch geen belangstel ling voor. Het bleek een grote wervel te zijn van een walvis, die was opgevist uit de Oosterschelde. Voorlopig heeft men het „ding" opgeborgen. Binnen kort zal het naar Leiden worden opge zonden voor onderzoek. Gemeenschap der kerken vermeldt ook (als „verdrietige dissonant") dat niet alle aanwezige jongeren van de gereformeerde gezindte zich achter de inhoud van deze brief konden scha ren. Vier jongeren, leden van het jeugdcontact van de ICCC (één chr. gereformeerd, twee van de Gerefor meerde gemeenten en één gerefor meerd) hebben in een brief aan de oecumenische jeugdraad uitdrukkelijk verklaard dat ze een dergelijke brief betreuren. Op hun initiatief werden de geref or- kenen, waarin erop wordt aangedron gen zich niet bij de Wereldraad aan te sluiten. De tekst van deze tweede brief stoot niet in Gemeenschap der Kerken. Het geen jammer is, want men zou zo groog zelf willen beoordelen of die tweede brief zich „baseert op ver draaide motieven, met weinig kennis van zaken spreekt over de oecumeni sche beweging en zich enghartig vast bijt op vermeende inzichten", zoals Gemeenschap der Kerken het noemt. Zou volledige publicatie van zó'n brief, en dan stellig met eenzelfde commen taar, niet juister zijn? Is het heilige ongeduld van Lausanne en Schiedam daarvoor te heilig of zo? KLOETING'E. De sportaccommoda tie in Kloetinge is reeds enkele jaren een penible kwestie. Thans is zij ech ter wel in een zeer kritiek stadium ge komen. Zoals bekend beschikt Kloetin ge slechts over één gemeentelijk sport terrein met één speelveld waar zowel de voetbal, als korfbalvereniging ge bruik van moeten maken. Als men nu bedenkt dat de v.v. „Kloetinge" in de nieuwe competitie met vijf eltallen wil uitkomen en de korfbalvereniging „Blauw-Wit" met vijf twaalftallen weet men reeds dat men volkomen met de handen in het haar zit. Beide sportver enigingen zullen zeer binnenkort in een vergadering met B. en W. deze prac- tiseh onhoudbare toestand bespreken in de hoop dat er zeer spoedig een oplos sing gevonden wordt. RILLAND. In verband met de ster ke groei van het leerlingental aan de school met de bijbel te Rilland, heeft men. met ingang van de nieuwe cur sus een vierde leerkracht moeten be noemen. In de vacature is inmiddels voorzien. Mejuffrouw P. C. de Boer uit Nijmegen heeft zich aan de school ver bonden. BAARN Prof- dr. J. Verkuyl, hoog leraar aan de Christelijke universiteit te Djakarta, zal in de volgende zomer voorgoed nar Nederland .terug-keren. Dr. Verkuyl is sinds 1937 zendingspre dikant van de Gereformeerde kerk te Rotterdam. Tevoren was hij predikant voor de arbeid onder de studerende oosterlingen hier te lande. Hij zal vol gend jaar 54 jaar zijn. Sinds 1954 is prof. Verkuyl hoogleraar te Djakarta. Daarnaast is hem sinds 1948 opgedragen de leiding van de lec- tuurdienst der christelijke kerken op Midden-Java. KLOETINGE. De v.v. „Kloetinge" heeft deze maand weer diverse uitstap jes op het -programma staan, waarbij echter de liefde voor King Soccer niet zal ontbreken. Op 15 augustus is „Kloetinge" te gast bij de „Sportclub Beveren" in het Bel gische Beveren-Waas. Kloetinge speelt dan een voorwedstrijd tegen de re serves van genoemde club. Het eerste team van Beveren speelt nl. een friend- ly-game tegen Beerschot. Op 19 augustus is „Kloetinge" weder om in België en zal dan in Lede uit komen tegen „Jong Lede". Op 26 augustus speelt het eerste en tweede elftal van „Kloetinge" in Hein- kenszand tegen resp. „Luctor" I en „Luctor" II. voor de prettige' ontvangst die de markthandelaren steeds in de „hoofd stad" van West-Zeeuws-Vlaanderen ten deel valt. Hij sprak de wens uit dat ook in de toekomst een zelfde prettige verhouding tussen het ge meentebestuur en de marktkoop lieden zal blijven bestaan. Van de zijde der -standwerkers, aldus de heer Donkers, was de belangstel ling voor de reclamemarkten en het standwerkersconcours zo groot, dat er geloot moest worden. De eerste prijs was voor de heer Van Brummelen, die plastic groenteschaaf- jes had verkocht. De overige prijzen waren voor: H. Gille (verfspuiten), C. de Vos (kousen), A. Waterman (tassen), E. v. Emmerik (horloges) en J. Sehoesters (Groente en fruit). De elfjarige zoon van de heer Sehoes ters kreeg een eervolle vermelding, alsmede een dik plak chocolade voor de wijze waarop hij zijn vader tijdens -het concours behulpzaam was -ge weest.. DEN HAAG. De Nederlandse Ge reformeerde Jeugdraad, het orgaan voor gemeenschappelijk beraad en sa menwerking van het gereformeerde jeugdwerk, jeugdzorgwerk en evangeli satiejeugdwerk, heeft per 1 september a.s. ds. J. Firet te Amersfoort benoemd tot directeur. Ds. Firet is thans we tenschappelijk medewerker en plaats vervangend directeur van deze raad. Als directeur volgt hij prof. dr. ir. H. van Riessen op, die met ingang van de nieuwe cursus naast zijn bijzonder hoog leerschap vanwege de Stichting bijzon dere leerstoelen voor calvinistische wijs begeerte een bijzonder hoogleerschap vanwege deze stichting gaat vervullen aan de technische hogeschool te Eind hoven. Als wetenschappelijk medewer ker van de NGJR is benoemd de heer J. Langeveld te Amersfoort. THOLEN, 10 aug. dore gewone 21.37 bintjes .bonken 14.61., gewone 9,73—11,29, po ters 5,80, eigenheimers gew 14.6615.67, po ters- 7.36, koopmansblauwe 11.60., kriel y2,öb, aanvoer 41 ton. plantrier 10,28., bonken 8,86., aanvoer 14 ton. KRAiBBENDIJiKE, 10 aug. dubbe. pr. bonen 1.45., 11. 43., stark earliest 11.70—75 90 65-70 88., 60-65 78., 55-60. 62., 11 d. 40., 11. 1 gr. 5862, 111 ƒ33., kr 26., p.r. zomerappel I.70-75 57., 60-70 57—59, 11. 70-80 56., 60-70 55.» lid. 42., 111 gr. 44., 111. ƒ26., kr. 9., VAL 10., early victoria 1.70-80 46., 60-70 45., 11. d. 26., Ill gr. 27., Ill 19., zigeunerin 11. D .37—38., II. ƒ23, val 1112., melba 111. gr. 29 19., kr 10., tyd. e. worchester val 21., ja- mes grieve val 15—21., precosen 1.65-70 64— 68., 60-65 62—64., 55-60 48—49., 50-55 36—28., 11. d. 29., 111. gr. 40., 111 20—22., kr. 9 val 1022,, clapp's favourite 1.65-75 66., Ill gr. 35., KR. 13., val 1112., trioimphe de vien- ne val 16., r.cl. d'ouilins 1. 43—51., 11. 34 reine elaude 1. 71. bramen per doos 1. 30 34., verpakt fuit- tank earliest e 70-75 115., 65-70 109-, 60-65 92., 1.70-75 108., 65-70 99., 60-65 83., zigeunerin 1.75-80 76—79., 70-75 7483., 65-70 71—76., melba 11.70-75 62., 65-70 62 65-70 63., 60-65 59., clapp's favourite 1.70 .75 69—73., 65-70 72—74. GOES, 10 aug. Export en Industrievei- ling. Earley Victoria KL. I 70-80 49, 60-70 37. KL. II 70-80 44, 60-70 33—34, II D 23—24. Perzikrode Zomeraippel KL. I 70-80 60, 60-70 58—59. KL. II 70-80 57, 60-70 52—53. H D 37. Stark Earliest KL. I 70-75 95, 65-70 8890, 60-65 46. KL. II 65-70 78, 6065 65, H D 26. Zigeunerin KL. I 75-85 72—73, 65-75 61—71. KL. II 75-25 57—63, 65-75 55—62, II D 35—48. Clapps Favourite KL. I 75-85 67, 65-75 67 68. KL. II 65-75 61. Precoce de Trevoux KL. I 70-80 70, 60-70 71—72. 55-60 50—52, 50-55 40 —41. KL. II 70-80 65, 60-70 65 55-60 48, 50-55 35, II D 31. Perzikrode Zomerappel val en kroet 8.50. Div. appels val 1213. Precoce de Trevoux val 811. Clapps Favourite val 69.50. Dubb. pr. bonen I 4445, II 4443, afw. 30. Bramen I 74, II 70, afw. 46. Verpakt fruit. Zigeunerin KL. I 80-85 79, 75-80 82, 70» 75 8082, 65-70 76—80. Gewone veiling. Stark Earliest grof 46—62, fijn 1742. Perzikrode Zomerappel grof 3950, fijn 2631. Earley Victoria grof 2528, fijn 1720. Zigeunerin grof 34—51, fijn 21—31. Tonneboers afw. 10. Rode bessen II 7476. Czarpruimen I 46— 59, II 19—32, grof 21—56. fabriék 6—29. On tario I 36—52, grof 3254, fabriek 4. Wash ington I 4671, II 20—28, .grof 3255, fa briek 633. Mons. Hative I 78, grof 7277, fabriek 2437. Belle de Louvain I 6372, TI 31—36, grof 40—62, fabriek 11—29. Dubb. boe- renwitte I 3844, II 1626, grof 3035, fa briek 12. Reine Victoria I 7583, II 39, grof 5360. Witte wijnpruim I 4347, II 1316, grof 14. Per doos: Bramen I 36, II 2933. ST. ANNALAND, 10 aug. Doré gewone 21.5521.62, Eigenheimers bonken 10,52, ge wone 1 17.32, 2 17.04, afw. 12,73—13,25, drie lingen 9,35, bintjes bonken 15,36, gewone 1 12.04—12.30, 2 11.88—12.04, afw. 10.25—11.04, drielingen 6.836,99, aanvoer 70 ton. SOHERPENISSE!0 aug. Eigenheimers bonken 9.50, gewone 1 14.6515.50, 2 12.33 13.41, drielingen 8,68, bintjes bonken 13.77 15, gewone 1 9.0811.43, drielingen 5,50, aan voer 50 ton. CADZAND. De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Cadzand orga niseert op zaterdag 12 augustus a.s. een concert en lampionoptocht, waaraan medewerking wordt verleend door de Kon. muziekvereniging Veronica" uit Zuidzande. Het concert begint om 7 uur en vindt plaats in het zgn. dagjescen trum nabij hotel Zeebad en cafe Boone, waarna om ongeveer half 9 een lampion optocht zal worden gehouden. De provinciale afzetcommissie voor Zeeland maakt aan de fruittelers be kend dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild vanaf maandag 14 augustus 1961: Manks Codlin 60 mm en op, met gele tint; Tydemans early Worcester, alle maten, mits voldoende rood ge kleurd, op 5 mm sorteren; Benoni alle maten voldoende gekleurd; Clapps Favourite alle maten; Juttepeer alle maten. Donderdag 17 augustus 1961: James Grieve 70 mm en op, met blos en gele tint, op 5 mm sorteren. Valappels: vanaf heden kan de val van. alle gangbare rassen appels, be halve Jonathan, Golden Delicious en Winston aangevoerd worden. Sorteren c-maat en op als val, en daaronder als kroet. Inhoud 18 kg per kist. COLIJiNSPLAAT, 10 aug. Export garna len 2704 kg 1.39—2.08, bot 366 kg. tong 1368 kg, paling 31 kg, schol 89 kg, tarbot 8 kg, rog 20 kg, krab 4 kg, onges. vis 56 kg, doorgedr. vis 513 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4