Volgend jaar vestiging van een zeilschool in Kortgene Pendel bereikte (zij het tijdelijk) verzadigingspunt Twee arbeiders gedood bij explosie in Sluiskil Tevens verblijf voor de boten in winterseizoen „Trottoir -motie verworpen in gemeenteraad van Yerseke Beëindiging schoolopleiding doet aanbod Jeugdigen tijdelijk stijgen Ds. R. ten Kate 75 jaar voorlopig gestopt Wervingspogingen jgpgs g NA ^.'GEBROKEN BESPREKINGEN IN WOLPHAARTSDIJK Zeehengelwedstrijd in Renesse ARCHEOLOGEN BESTUDEREN AARDENBURG GRONDIG Jubileumwedstrijden Auto drong fiets door winkelruit Landelijk werkloosheidsbeeld UITSLAGEN RINGRIJDEN IN RITTHEM Ontploffing in ontgassingstank MARKTBERICHTEN HAAST U VOOR DE TAPTOE Dindiiag 8 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD t*ag. 4 RENESSE. De hengelver, „Ooster- schelde" uit Zierikzee organiseerde op het strand te Renesse een zeehengel wedstrijd, waarvoor grote belangstelling bestond. Niet minder dan 200 deelne mers wierpen -zaterdagmiddag hun wel van aas voorziene haakjes in de visrijke wateren van de Noordzee. De verwach tingen waren niet hoog gespannen, daar de laatste weken de vangsten zeer ge ring zijn. Toch is het meegevallen, want in totaal werd 44,31 kg vis in diverse soorten gevangen. De deelname had nog groter kunnen zijn, doch doordat een bus uit Vlaardingen enkele uren op het veer te Zijpe moest wachten, kwamen deze 50 deelnemers te laat. Deze wedstrijd werd in samenwerking met V.V.V. Renesse op poten gezet. Daarom reikte de voorzitter van V.V.V., de heer J. Stevense des avonds in het Dorpshuis de prijzen uit. De uitslag was: 1. A. de Jong uit Raamsdonkveer (Kanaalvissers) 3020 punten: 2. L. J. de Graaf uit Scherpe- nisse (de Zeebaars) 1965 pnt; 3. M. Goedegebuure (de Zeebaars) 1310 pnt; 4. A. v. d. Hoek (de Zeebaars) 1150 pnt; 5. P. J. Lapoeter (Kanaalvissers) 1085 pnt; 6. F. C. Hanse, (Oosterschel- de) 1055 pnt; 7. J. C. v. Leiden (privé) 990 pnt. De eerste Renessenaar was de heer W. Lemsom die op de 23e plaats eindigde met 510 pnt. De verenigingsprijs was voor de Zee baars uit Seherpenisse met 6935 punten. 2e was H.S.V. Oosterschelde I uit Zie- rikzee, 3e Oosterschelde II met 1096 pnt, 4e de Zeebaars II uit Seherpenisse met 1700 pnt en 5 H.S.V. de Kanaal- vissers uit Raamsdonkveer eveneens met 1700 pnt. GOES. Woensdag 9 augustus a.s. hoopt ds. R. ten Kate zijn 75-ste ver jaardag te vieren. Ds. Ten Kate werd 9 augustus 1886 te Wapenveld geboren. Hij bezocht het stedelijk gymnasium te Dordrecht en studeerde theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op 11 mei 1910 werd de heer Ten Kate toege laten tot de Evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk door het Provinciaal Kerkbestuur van Utrecht. Op zondag 22 januari 1911 werd kandi daat Ten Kate door zijn vader beves tigd als Hervormd predikant in zijn eer ste gemeente Idsegahuizen. Vervolgens diende hij de Hervormde gemeenten van Ruinen (19151920), Kolderveen (19201923), Koudekerke op Walcheren (1923—1933). Op zondag 17 december verbond ds. Ten Kate zich aan zijn vijfde en laatste gemeente Dordrecht, waar hij op 1 mei 1952 met emeritaat ging. KORTGENE. Waar nu nog de agrarische produkten van de „Coöperatie" te Kortgene liggen opgeslagen zal het volgend jaar een zeilschool zijn gevestigd. Dat kan, wanneer de plannen van de Haagse heer L. A. van Tettenrode worden verwezenlijkt. Sinds de onder nemende Hagenaar zijn besprekingen inet de gemeente Wolphaarts- dijk na negen maanden praten zag afgebroken, heeft hij zich met hernieuwe ijver op de kansen, die hem in Kortgene werden geboden, geworpen. Dagelijks treft men hem aan in de omgeving van de nieuw gegraven haven. gelegd, zodat zij het volgende seizoen de kern kunnen vormen van zijn in structieteam. Verblijf Een zeilschool moet volledig in het verbliif van de leerlingen, die ge woonlijk uit andere streken komen, kunnen voorzien. De Haagse onderne mer heeft daarom het oog gevestigd op een grote loods, die op het ogen blik in gebruik is bij „de Coöpera- DE HEER l'AN TETTENRODE enthousiast In deze haven heeft de heer Van Tet tenrode een gedeelte toegewezen ge kregen, dat binnenkort zal worden uit gebaggerd, waarna steigers kunnen worden geplaatst. Hier zullen dan vol gend seizoen de zeil- en roeiboten lig gen, die enerzijds worden gebruikt voor de zeillessen en ook worden verhuurd. Belangrijk De zeilschool, die de heer Van Tet tenrode gaat beginnen, zal in de wa tersportvoorzieningen in den lande een niet onbelangrijke plaats kunnen in nemen. Jaar op jaar neemt het aantal gegadigden voor een week zeilles in de zomermaanden toe, zonder dat het aan tal scholen dat hierin kan voorzien, vol doende is toegenomen. De zeilscholen die aan de Zuidhollandse plassen lig gen zijn in de zomer overvol, terwijl uitbreiding niet meer mogelijk is. Dat dit de kwaliteit van de lessen niet steeds ten goede kan komen moge blijken uit het aantal van zes leerlingen, dat hier meestal per boot wordt meegenomen. De Kortgeense school zal niet meer dan drie leer lingen per boot meenemen, zodat de instructies veel vlotter en doeltreffen der kunnen verlopen. Op het totaal van twintig leerlin gen dat de heer Van Tettenrode denkt les te kunnen geven, zijn dus zes a zeven boten nodig, en een even groot aantal instructeurs. Met een aantal werkstudenten uit Brabant heeft de De panden van de Coöperatiedie de heer Van Tettenrode binnenkort hoopt te kunnen huren voor verblijven van zijn zeilschool. tie". Deze instantie heeft vergevorder de plannen om te beginnen met de bouw van een nieuw pand, waarna het huidige kan worden verlaten. Het huur contract dat de „Coöperatie" met de eigenaar van het pand heeft, loopt aan het einde van dit jaar af. Het is ech ter niet geheel zeker, dat de bouw van nieuwe panden voor de verenigde land bouwers dan reeds gereed zal zijn. Mocht dit niet het geval zijn, dan is het een heksentoer om het gebouw nog zo te veranderen, dat het voor de school geschikt is. Op het ogenblik is er slechts één vloer, terwijl er straks een begane grond en een verdieping nodig zijn. Beneden zullen de boten in het winterseizoen worden geborgen, ter wijl er tevens een werkplaats zal wor den ingericht. De kans bestaat, dat er in het grote pand nog ruimte overblijft voor plaatselijke botenbezitters, om hun vaartuig daar te bergen. Op de eerste verdieping wil de heer Van Tettenrode slaapverblijven, sanitaire voorzieningen en een dagverblijf aanbrengen. De heer Van Tettenrode verklaarde ons het bijzonder op prijs te stellen, dat hij veel medewerking krijgt van de gemeentelijke autoriteiten. AARDENBURG. Zoals reeds eer der gemeld organiseert de Archeologi sche Werkgemeenschap voor Weste- lijk-Nederland van 13 tot en met 19 augustus a.s. in Aardenburg een oud heidkundig werk- en studiekamp, waaraan door AWWN-leden uit het ge hele land wordt deelgenomen. Op de eerste dag zal dr. C. de Wit, waarne mend algemeen voorzitter van de AWWN, in de jeugdherberg „Maris Stella" aan de Wandeldreef de werk week officieel openen. In de avond uren is er een informatief gesprek over „Amateuristische oudheidkunde in de praktijk" en een lezing over ST. ANNALAND. De schietvereni ging „Prinses Juliana" bestaat reeds meer dan vijftig jaar. Op 27 januari 1909 werd onder voorzitterschap van dr. J. J. Polderman de schietvereniging „Prinses Juliana" opgericht. Het vijf tigjarig bestaan van deze vereniging is echter onopgemerkt voorbij gegaan, om dat het voor het bestuur toen niet mo gelijk was, om jubileumwedstrijden te organiseren. Zonder deze wedstrijden is dan ook een gouden jubileum nauwelijks merkbaar. Verschillende factoren heb ben dan ook de viering van dit jubileum onmogelijk gemaakt, als daar waren de aanleg van de nieuwe haven, het af graven van het zogenaamde „Dominees dijkje", waaraan de oude schietbaan ge legen was en niet minder de herver kaveling, waardoor verplaatsing van het schietterrein noodzakelijk werd. De hui dige baan aan de oostzijde van het nieuwe havencomplex maakt het thans wel mogelijk, om de jubileumwedstrij den te houden. Op de zaterdagen 12 en 19 augustus zullen telkens van 11 uur voormiddag tot 7 uur des avonds wed strijden worden gehouden, ter gelegen heid van het gouden jubileum van „Prin ses Juliana". Deze wedstrijden, waar voor zeer grote belangstelling verwacht wordt en tevens grote deelname, zullen hoofdzakelijk bestaan uit korps- en vrije baanwedstrijden. MIDDELBURG. Gistermorgen om streeks elf uur drong een auto op de Heerengracht een rijwiel, dat gepar keerd stond voor de nieuwe kappers zaak van de heer B., door de ruit van deze winkel. De ruit was uiteraard be schadigd, maar de fiets mankeerde niets. Ook de auto liep schade op. COLIJNSPLAAT, 7 aug. Export garna len 2537 kg 1,052,98., handels garnalen 39 kg 1,40., schar 6 kg., bot 431 kg., tong 1075 kg., paling 39 kg., schol 119 kg., tar bot 2 kg., rog 9 kg., visiever 2 kg., wulk 22 kg., kabeljauw 3 kg., krats 122 kg., on- heer Van Tettenrode reeds contacten ges. vis 5 kg., doorgedr. vis 154 kg. „De archeologie van Aardenburg en omgeving" door de heer J. v. Hinte. Op maandag 14 augustus gaan de reünisten Aardenburg verkennen en luisteren zij o.m. des avonds naar een lezing over „De urnenveldencultuur in Vlaanderen, in het bijzonder Oost-Vlaan deren" door prof. S. J. de Laet uit Gent. Dinsdagavond houdt de heer E. J. Trips een causerie over „De archeolo gie van het Vlaamse kustgebied". Woensdagmiddag bezoeken de leden van de werkgemeenschap Damme en Brugge. In de avonduren volgt een le zing over „De ontgravingen van de Wa terpoort te Hulst en haar betekenis in de geschiedenis van de stad" door de heer P. J, Brand. Donderdag staat op het programma een bezoek aan Gent, St. Niklaas en Hulst en houdt ir. J. A. Trimpe Burger des avonds weer een lezing over „Prehistorisch en Romeins Aardenburg". Vrijdag volgt dan nog een lezing van dr. W. J. de Boone over „Enige oude volkernamen in Neder land" en zaterdag sluit dr. De Boone de werkweek. YERSEKE. In de vorige week ge houden gemeenteraadsvergadering heeft de heer J. Koster (sgp) een mo tie ingediend, waarin de raad haar te leurstelling zou moeten uitspreken over het uitblijven van de verbetering van de trottoirs in de Noordzeestraat en waar in krachtig werd aangedrongen op zeer korte termijn over te gaan tot herstel van deze trottoirs, gezien de gevaarlij ke toestand, die de Noordzandstraat thans voor de voetgangers oplevert. De heer Koster was tot zijn motie ge komen nadat hij naar zijn mening een onbevredigend antwoord had ontvangen van burgemeester A. C. Willemsen op een in de vorige vergadering gestelde vraag naar aanleiding van- de verbete ring van de trottoirs in de Noordzand straat, De burgemeester antwoordde in de laatste vergadering, dat deze verbete ring een bedrag zal vergen van 6100 gul den. Het college van B. en W. was van mening, dat de extra kosten bespaard kunnen worden door even af te wach ten. Dit in verband met de verbetering van de riolering, waarbij dan tevens de bestrating aan de orde komt. De heer Koster vond dit antwoord onbevredigend en diende zijn motie in, waarna een uitgebreide discussie volgde. De heer C. Pekaar (soc) laakte de houding van het raadslid Koster, die naar het oordeel van de socialistische woordvoerder het dagelijks bestuur der gemeente onder druk trachtte te zetten. De heer Pekaar meende, dat het aanleggen van trottoirs weer gevaren op zal leveren voor de fietsers. De heer J. van Schaik (chu) bleek van hetzelf de gevoelen te zijn. Nadat de heer Kos ter verklaard had dat zijn motie niet be doeld was als wantrouwen tegen het college van B. en W. werd gestemd. De motie werd verworpen met de stemmen van de heren Pekaar en D. van Boven (soc), J. van Schaik en C. J. v. d. Vel de (chu), J. C. Sinke (a.r.) en mej. A. J. Oom (soc.) tegen. De raad besloot akkoord te gaan met het voorstel van B. en W. tot aanvul ling van de havenverordening met een artikel, waaraan de plaatselijke aanne mers vrijgesteld worden van het beta len van opslagloon van zand en grint tot een maximum van 300 ton. Dit be sluit stond in verband met een rapport van het Verificatiebureau van Neder landse gemeenten betreffende controle van de havengelden over het tweede MIDDELBURG. In juli steeg de geregistreerde arbeidsreserve van man nen van 21.460 tot 24.813. Een verschijn sel dat zich vele maanden niet voor deed. De bezetting van aanvullende werken onderging een verdere daling van 2644 tot 2195. Het aantal ingeschre ven werklozen steeg van 18.816 tot 22.618. De vraag naar mannen nam verder toe (van 91.791 naar 97.819), terwijl het aanbod van vrouwen aanzienlijk steeg (van 2739 naar 4036). Groningen en Zeeland zijn de enige provincies, waarin de geregistreerde ar beidsreserve afnam. Zeeland staat nog steeds vierde, maar is Overijssel toch wel dicht genaderd. Per 1000 mannelijke loontrekkenden telde Zeeland 16 werk lozen, Overijssel 13. Drente scant de kroon met 43. De stijging van de -gere gistreerde arbeidsreserve is over geheel Nederland genomen in juli een ieder jaar terugkerend verschijnsel, dat ver band houdt met het aanbod van jeugdi ge personen, die in deze tijd van het jaar hun schoolopleiding beëindigen. Ook de stijging van het aantal openstaande aanvragen, die zich vooral in de bouw en de metaalnijverheid voordeed, moet hieraan toegeschreven worden. Van de stijging van het aanbod met 3353 mannen had 2822 of 84 pet. betrek king op jeugdigen beneden 19 jaar. De stijging betrof voornamelijk bouwarbei ders, metaalarbeiders en kantoorperso neel. In verband met de thans zeer krappe arbeidsmarkt is deze stijging van het aanbod dit jaar van geringere omvang dan in 1960. Vorig jaar steeg het geregistreerde aanbod van jeugdi gen in de maand juli namelijk met 3281. In de bouwnijverheid deden zich en kele ontslagen voor als gevolg van de trage aanvoer van metselstenen. RITTHEM. Uitslagen van de ring- rijderswedstrijd die zaterdag in Rit- them werd gehouden: 1. P. Cevaal (38), 2. J. de Pagter Jzn. (31), 3. J. Cevaal (28), 4. M. Hamelink (26). 5. B. de Mey (25), 6. A. Breel (24), 7. J. Dieleman (20), 8. J. Dellebeke (18), 9. J. de Pagter (18), 10. P. Dieleman, 11. A. Wouterse (15), 12. A. Cevaal (15), 13. J. de Lange (14), 14. A. Goedhart (13), 15. L. Wisse (12), 16. W. Wisse (11), 17. A. de Bart (9). De wisselbeker van de burgemeester was voor P. Cevaal met 8 rin-gen, de tweede beker voor J. de Pagter met 7 ringen, derde beker J. Cevaal met 6 ringen. De Standaard was voor A. Breel met 5 ringen. Medaille jongste rijder J. Dieleman. Hoefijzer oudste rijders A. Wouterse. De pollepel was voor P. Cevaal. Meeste volgringen J. Cevaal met 9 ringen. kwartaal 1961. De plaatselijke aanne mers hebben nog nooit moeten betalen voor de opslag van zand en grint. Dit gold echter een stilzwijgende overeen komst, maar was niet in de havenver ordening geregeld. Volgens het advies van de havenmees ter zouden, indien de aannemers wel opslagloon moesten betalen, de prijzen van zand en grint te hoog komen en niet meer lonend om deze produkten op de haven op te slaan. Het gevolg zou dan zijn, dat deze materialen niet meer via de Yersekse haven verscheept zouden worden, hetgeen de gemeente per jaar een verlies zal opleveren van ongeveer 350 gulden. MIDDELBURG. De pendel van Zeeuwse arbeidskrachten heeft zij het tijdelijk zijn ver zadigingspunt bereikt. Het aantal pendelaars schommelt zo tussen de 2500 en de 3000 en het ziet er naar uit, dat hier de eerstkomende maanden geen verandering in zal komen. Voorlopig zullen dan ook geen wervingsavonden van be drijven buiten Zeeland gehouden worden. Verschillende onder nemingen die nog interesse in die richting hadden legden zich neer bij het advies van het districts bureau voor de arbeidsvoorziening om de wervingspogingen te staken, daar de kans op succes uiterst ge ring zou zijn. Het districtsbureau kwam daarbij met de cijfers op tafel: In tegenstelling tot het landelijk beeld (een stijging van het aantal werklozen sinds een groot aantal maanden) blijft het cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve in Zee land dalen. Bedroeg dit eind juni nog 910, een maand later -was het gezakt tot 884. Met dit aantal valt niet zo heel veel te beginnen, temeer indien men in aanmerking neemt dat van deze 884 per sonen er 508 minder geschikt zijn. Bo vendien zijn 43 werkkrachten nog werk zaam op aanvullende werken. Met de bieten- en aardappelenoogst in het voor uitzicht is het begrijpelijk dat het dis trictsbureau adviseerde de wervings campagnes voorlopig maar uit te stel len tot liefst in december. Sinds de vorige maand zette de da ling het sterkst door bij de landbouw bedrijven (van 136 naar 68) en in de textielnijverheid (van 26 naar 5), als ook bij het niet-varend transportperso- neel (van 29 naar 14) en de losse arbeiders (van 108 naar 91). Een stij ging daarentegen viel te constateren in de bouwnijverheid (van 45 naar 74), de metaalindustrie (van 18 naar 59; en in de sector der overigen (o.a. 'kantoorpersoneel met 45 naar 58). De metaalnijverheid was de enige be- drijfsklasse waarin een hogere gere gistreerde arbeidsreserve viel waar te nemen dan vorig jaar juli (41). De to tale geregistreerde arbeidsreserve bedroeg vorig jaar juli 1474 (nu dus 384). Ten opzichte van vorige maand deed de grootste daling zich voor in de rayons Hulst (van 160 naar 120), en Oostburg (van 213 naar 143). Een be langrijke stijging voltrok zich in de ra yons Middelburg (van 140 naar 165) en Zierikzee (van 38 -naar 85). Evenals Hulst (25), Middelburg (19), Oostburg (29), Terneuzen (17), kwam ook Zierik zee (21) daardoor boven het provinciaal gemiddelde van 16 per duizend manne lijke loontrekkenden. Overigens is de daling verhoudingsgewijs toch belang rijk minder dan vorig jaar. Wat voor een deel komt door inschrijving van een groot aantal jeugdigen. De structuurwerkloosheid daalde in juli opnieuw (160 tegen 250 in juni 1960). 'De vraag naar mannelijke ar beidskrachten steeg in juli met vijf (997 verschillende rayons was de vraag als volgt verdeeld: Goes 179, Hulst 58, Krui- ningen 28, Middelburg 91, Oostburg 46 Sas van Gent 102, Terneuzen 152 Tho- len 30, Vlissingen 139, Zierikzee 174. Vooral in het rayon Zierikzee is de vraag zeer toegenomen door de werk zaamheden aan de Deltawerken te Brui- nisse. Het aanbod van vrouwen nam van 57 eind juni 1961 toe tot 128 eind juli 1961. SLUISKIL. Een bijzonder zoek wordt ingesteld tast men nog vol- J. komen in het duister, ofschoon men ernstige ontploffing heelt zich tock wej vermoedt dat er ergens gas gistermiddag omstreeks kwart ontsnapt moet zijn. De explosie deed b jzich voor in de met gas gevulde tank, VOOr twee voorgedaan op het ter- ,ju, evenwel buiten gebruik was. De rein van de Compagnie Neer- tank had de vorm van een cylinder en jïu-.to -fa Qlniolril afmetingen van vier bij acht meter. Op landaxse de 1 Azote te Bluiskii. het moment van de ontploffing waren Twee bankwerkers, die onder- G. en Van D. bezig de bouten, die een bniirlewf.rk7namhpden verrichtten Wep aan de tank bevestigden, los te houaswerKzaamneaen veriicnutui maken De explosie was tot ver in de aan een zogenaamde ontgassmgs- omtrek te horen. Zelfs in Axel, dat op tank, kwamen daarbij om het le- ongeveer zes kilometer afstand van ci a Sluiskil ligt sloegen deuren door de ven. Het waren de 53-jange An- luchtdruk dicht. dries Geensen uit Terneuzen, die een vrouw en drie kinderen ach terliet, en de 31-jarige Cornelis van Dixhoorn uit Sluiskil, die eveneens gehuwd was en vader van een kind. Zij werden door de kracht van de explosie vanaf de tank, die op het dak van het gas- gebouw staat de lucht in geslin gerd en daarna op de grond ge worpen. De ontmantelingskap van een gaselot-ketel werd daar bij zestig meter omhoog gewor pen. De beide arbeiders waren vrijwel op slag dood. Een in de buurt werkzame employé liep lichte verwondingen op. Omtrent de oorzaak van de ontploffing waarnaar thans een diepgaand onder- De kap van de gastank vloog zestig meter de lucht in en kivaktc neer op een pijp ivaarop hij als een hoed bleef hangen. ST, ANNALAND, 7 aug. Dore bonken 11.30, gewone 19.90—20.17, drielingen 9.52, eigenheimers gewone 1 17.0117.29, gewone afw 8.1115.50, drielingen 9.8310.36, bintjes bonken 17.8018.09, gewone 1 11.8712.20, 2 11.40—11.66, afw 10—10.40, drielingen 7.63— 7.82, aanvoer 85 ton. SCHERPENISSE, 7 aug. Eigenheimers binken 11, gewone 1 12.5115.36, drielingen 7.50, bintjes binken 16.4916.70, gewone afw 15.01, gewone 1 9.5011.25, drielingen 7.38, aanvoer 70 ton. GOES, 7 aug, Export en Industrieveiling. Early Victoria KL. I 60-70 43. Perzikrode Zo- merappel KL. I 70-80 51, 60-70 51—52. KL. II 70-80 46, 60-70 49, II D 42. Stark Earliest KL. I 65-70 76, 60-65 52. Precoce de Trevoux KL. I 70-80 73, 60-70 71, 55-60 55. Dub., pr. bonen I 60—62, II 56. Bramen I 96, II 81. Gewone veiling. Perzikrode zomerappel grof 3950, fijn 2532. Earley Victoria grof 34, fijn 23. Precoce de Trevoux grof 3754. Czarprui- men I 36—53, II 18—24, grof 30—46, fabriek 12—26. Ontario I 57—67, II 23—30, grof 26— 51, fabriek 630. Washington I 4256, grof 27—44, fabriek 7—27. Mons. Hative I 70—72, gro f5765, fabriek 31. Belle de Louvain I 5770, grof 4055, fabriek 1438. Franken- thaler I 280—290. Per doos: Aardbeien I 102, II 81. Frambozen II 5776. Bramen I 23 27, II 1824. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 39—42, All 33—40, BI 27, afw. 11—31. Kropsla I 57, II 4. Komkommers AI 24 31, All 18—29, BI 15, Bil 17. Meloenen 82— 102. Per bos: Kroten 18. Selderij 7. Uien 6 7. Per kg: Tomaten A 53—62, B 58—64, C 45—48. Andijvie 12—20. Dubb. pr. bonen I 48 —56 ,11 4656. Gr. sav. kool 1825. Augur ken I 70—71, C 28—30. Spinazie 25—37. Poste lein 32—37. Aardappelen bonken 14—16, gro te 714, drielingen 17. ST. MAARTENSDIJK, 7 aug. Doré 18.80, Eigenheimers 1 15—16.32, 2 10.0Ï—15, drie lingen 9,66, bintjes 1 11—12.02, 2 6.84—11, drielingen 8.01—7.70, bonken 17.50—17.66, bon ken 2 15.44, voer 2.40, aanvoer 135 ton. TERNEUZEN, 7 aug. Sla 414, bloem kool a2 44—70, b2 22—45, c2 17, afw. 11—43, komkommers groen a2 1315, b2 1213, c2 10, wit a2 11—12, b2 10—12, c2 10, meloe- nen 1 821.10, 2 6872, selderij 20, peen 29—42, kroten 7, uien 9, eerstelingen 1 11.70 —13, 2 3.90, bintjes bonken 15,60, 1 9.90— 11.50, groenten andijvie 2230, stoksnijbonen 1 8191, 2 7074, prins, bonen 2 5051, saxa 1 45, 2 36—39, Imuna 1 38—41, kroten 1518, spitskool 3639, savoye kool 20—40, waspeen 2 44, prei 33—38, rabarber 5—9, to maten a 50—59, a2 36—40, b2 50—52, c2 21— 42, cc2123, uien 7, pruimen Belle de Louvain grof 80, Czar 2 70—71, Ontario 2 58, gr 6480, afw 52, Washington grif 7076, bramen per doos 1 29—32, 2 28—29, appelen Stark Earliest 1 75-85 87, 65-75 86, 55-65 54— 60, 22 75-85 79, 65-75 66, 55-65 54—55, III gr 57, kr 35, p.r. zomerappel I 60-70 3, 65- 70 50, lid 34, III f 3235, peren: kriekperen III gr 27, III f 22—23, Precose I 60-70 72, 55-60 57—59, 50-5 45—47, II 60-70 57—60, 55-60 45—56, 50-55 51, lid 29—40, III gr 46— 52, Illf 19—41, kr 23. THOLEN, 7 aug, Doré gewone 20,39, poters 9,42, kriel 2,33, bintjes bonken 17.50 —-17.80, gewone 10.02—12.09, poters 3.76, eigenheimers bonken 8, gewone" 13.03—16.50, poters 7,24, aanvoer 42 ton. KRABBENDIJKE, 7 aug. Dubb. bonen I 61; II 54; bramen per doos I 2627; pre cose I 70-75 69; 65-70 7172; 60-65 65—68, 55- 60 53—54, 50-55 45—46, II d 31—33, III gr. 4952, III 3334, kr. 13, val 18, stark ear liest I 55-60 52; II 70-75 74; 65-70 71; 60-65 65; 55-60 45; II d 29; III gr. 47; III 35; p.r. zomerappel I 70-80 49; 60-70 50; 11 d 41; III gr 36; III F 28; kr 15; czarpruimen I 68; II 34—44, III 16—20, Ontario I 65, II 18—52, III 9—22, Washington I 48—50, II 29—36, III 18, verpakt fruit: precose I 65-70 73; 60-65 76; 55-60 62; 50-55 52; stark earliest I 65-70 96, 60-65 81. MIDDELBURG, 7 aug. Aardappelen: bintje bonken 14—14.40, grote 9.90—10.10, drie lingen 4.20—4.50, fruit: tomaten A I 52.50, bl 51, cl 45, all 46—48, bil 47—49, cll 41—43, bramen per doos 2535, frankenthaler 251— 260, perziken stuk 840, netmeloenen 3082; suikermeloen 69145, ogenmeloen 76—86, ana nasmeloen 84162, oranje ananasmeloen 143 168, pruimen: ontario 56—65; Washington 46 69, czarpruimen 5977, reine claude d'althan 4264, pruimen 11, ontario 4252, Washing ton 2653, czarpruim 41—82, reine claude d'althan 2750, appels: p.r. zomerappel I 70- 80 58—70, 60-70 57—73, 60-65 61—63, 65-70 70; II 60-70 41—61, 60-65 51, II D 32—40, III gr. 3243, III F 29, kr 9, Yellow transparant II d 58, kroet early, victoria I 60-70 29; II d 28, III 22, kr 12, stark earliest I 60-70 94, 60*65 76, peren: precose I 65 68; 60-65 60— 71, 55-60 47—66, 50-55 47—64, II d 52—55, III gr 45, III F 29, kr 1436, groenten sla 411, bloemkool 4 st 33—56, idem 6 st 31—46, idem 8 st 1436, komkommers wit a 2134, b 16 28, c 13—16, groen a 21—39, b 14—26, c 11— 21, postelein 3656, bospeen 4576, boskroten 6—20, waspeen 88111, spinazie 4448, andij vie 79, savoye kool 2137, spitskool 39— 45, prei 1832, rabarber 48, dub. princ. 49 55, stoksnijbonen 5280, stamsnijbonen 30 44. BERGEN OP ZOOM, 7 aug. Sla 3 5—6, andijvie 711, komkommers 1027, waspeen 1225, bospeen 3537, rode kool 5,57, sa voye kool 822, stamb. dub princ 43—61, bloemkool 1156, witte kool 1316, uien 515, boskroten 813, prei 1531, tomaten 2556, rode bessen 5990, perzik 1232, b. louvain 2353, m. hatief 2283, reine claudes 4575, boerenwitte 1931, bramen 4972, morellen 101103, Washington 2264, czar 2576, abri koos 2, 19, meloen 4089, precose 2565, p.r. zomerappel 1863, n.h. suikerpeer 1628. AXEL In de Axelse straten heerste zaterdag een gezellige drukte en daar van heeft de Stichting Streekcentrum Axel geprofiteerd. Het resultaat hier van zal blijken op zaterdag 9 septem ber. In de afgelopen week heeft de stichting namelijk folders laten druk ken, die zaterdagmiddag op grote schaal werden verspreid. Op deze fol ders stond vermeld dat men in ver schillende plaatsen van Zeeland (Goes, Middelburg, Vlissingen enz.) toegangs kaarten kan verkrijgen voor het unie ke evenement, dat Taptoe-Axel 1961 heet. Oo-k in België (Knokke, Gent en Antwerpen) zullen kaarten verkocht worden. Het late aanvangsuur van deze taptoe kan voor niemand een beletsel vor men er niet heen te kunnen. Op de veerdienst Perkpolder-Kruiningen zul len extra boten worden ingezet, ter wijl de ZVFM eveneens met verster king zal komen en de bussen- later zullen rijden. Er wordt aangeraden de toegangskaar ten zo snel mogelijk aan te schaffen. Men rekent namelijk op een grote pu blieke belangstelling.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4