Bodediensten in Goes naar de De Ruyterlaan DE ZEEHOND EERSTE IN WA TERPOLOTORNOOI Brutale inbraak m een zaak aan de Lange Geld en horloges ter waarde van 25.000 gulden ontvreemd Delft Wisselbeker na 32 jaar nog steeds niet in eigendom Toestand rond de Grote Kerk gedoogt geen verder uitstel Veel publiek bij het Goese Sas Kampioen SZV met 4-0 tegen Vlissingers ten onder INDELING COMPETITIE AFDELING ZEELAND STROOK LANGS WESTVEST IN GOES WORDT GEDEMPT „Kalm aan met emigratie Raad Aagtekerke gaat praten over kampeerproblemen VOORSTEL VAN B. EN W. AAN DE RAAD Nieuwe fabriek start vandaag Auto over de kop Gehuwden staken de ring Sportdag van de P.Z.E.M. op 2 september Belgen botsten bij Terneuzen Zeeuwen twee en drie RINGRIJDEN IN DOMBURG Badgasten probeerden' liet met succes Vijf elftallen promoveerden naar de 1ste klasse Brommer reed in op toeristen Terwijl eigenaar in Vlissingen woont Vijf op een rijtje Gasten op weiland mogen per gratie blijven zitten Ir. C. Staff met Greif naar Paramaribo Maandag 7 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 GOES. Het ligt in de bedoeling, dat met ingang van 1 septem ber aanstaande de M. A. de Ruyterlaan als standplaats-terrein voor de bodediensten gaat fungeren. Het college van B. en W. van Goes beeft de raad een voorstel van deze strekking doen toekomen. In een uitvoerige toelichting merken B. en W. o.m. op: „de urgentie van de toestand rondom de Grote Kerk gedoogt geen verder uitstel meer." De vertegenwoordigers van de vervoersorganisaties en van de belang hebbenden achten de standplaats in de De Ruyterlaan aanvaardbaar en zelfs zeer verkieslyk. De verkeerssituatie rond de Grote Kerk is gedurende de dagen, dat de bodevoertuigen daar standplaats heb ben. uit verkeersoogpunt onhoudbaar. Gedurende lange tijd is van de zijde der gemeente geprobeerd tot een andere oplossing te komen. Aanvankelijk werd gedacht aan een verplaatsing van de bodediensten naar een terrein in het plan Noord, dat als bodecentrum zou kunnen worden bestemd en waarop dan tevens een bodehuis zou kunnen worden gesticht. Evenwel is gebleken, dat van de zijde van de belanghebbenden deze plaats vrijwel unaniem onaanvaardbaar werd geacht. Aanvaardbaar In verband hiermee viel het oog* van het gemeentebestuur op de brede ilj- strook van de M. A. de Ruijterlaan. Verscheidene besprekingen met de ver tegenwoordigers van de vervoersorgani saties en van de belanghebbenden zeit heeft het college van B. en W, de over tuiging gegeven, dat het overwegend deel van de deskundigen en van belang hebbenden van het interlokaal goederen vervoer deze plaats wel aanvaardbaar en zelfs zeer verkieselijk acht. In de toelichting schrijven B. en W. voorts, dat het stichten van een bode huis niet in de eerste plaats een aange legenheid van de gemeente is, maar van de belanghebbenden zelf, zij het ook, dat het op de weg van de gemeente kan liggen Om ter bereiking van een goede oplossing binnen de grens der redelijk heid de helpende hand te bieden. Een dergelijke oplossing is echter nog niet gevonden, hoewel reeds enkele sugges ties daarvoor aan belanghebbenden in overweging zijn gegeven. Voorzieningen De verplaatsing van het bodeterrein naar de De Ruijterlaan vraagt wel en kele voorzieningen. Het wegdek zal enigszins aangepast moeten worden aan de nieuwe bestemming. De kosten hiervoor zijn geraamd op een bedrag van 13.500 gulden. B. en W. menen zich echter voorshands te moeten beperken tot het aangeven van de standplaatsen met witte kalklijnen en cijfers en tot het treffen ""vaii eVïkelé kleine voorzie ningen aan het trottoir tegenover de kleuterschool. Voor deze werkzaamhe den worden de kosten geraamd op 500 gulden. B. en W. delen de raad ver der mede, dat zo spoedig mogelijk een verordening inzake de heffing van standplaatsengelden zal worden aange boden. Het college vraagt de raad mach- ti-r.-- vivtrlo->fg ppi hut"- te vorderen van 50 cent per dag per standplaats. Voorts wordt ae raad voorgesteld in principe te besluiten om een par keerverbod voor bode- en andere vrachtvoertuigen te zijner tijd uit te vaardigen voor het terrein rondom de Ned. herv. kerk en het college te machtigen om het overleg met de kerkvoogdij der Ned. herv. kerk voort TERNEUZEN. De nieuwe depen dance van de meterfabriek „Dordrecht" een emballagewerkplaats voor stof zuigers aan de Industrieweg te Terneu- zen zal vandaag in bedrijf worden ge steld. Een groep mannelijke en vrouwe lijke werknemers heeft reeds een scho ling vooraf gehad. Zij zullen nu de nieu we leerlingen kunnen opleiden. Men zal beginnen met een personeelsbezetting van 35 man. Dit aantal hoopt men ove rigens geleidelijk op te voeren tot vijftig. Intussen heeft de fabrieksdirectie reeds optie gekregen op omliggende percelen, zodat een eventuele uitbreiding wat de ruimte betreft geen moeilijkheden zal kunnen opleveren. TERNEUZEN. Zondagavond is op de provinciale weg van Terneuzen naar Hoek, ter hoogte van de Knol, een per sonenauto over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. Het ongeval gebeurde toen een dame, die op het fietspad liep, plotseling de weg overstak. De bestuurder van de auto, de heer W. v. T. uit Terneuzen, zwenkte scherp naar links, verloor de macht over zijn stuur, en belandde in de sloot. Toen hij over pijn klaagde vreesde men aanvankelijk een bekkenbreuk, maar dit bleek na doorlichting in het ziekenhuis niet zo te zijn. De heer Van T. kon na het onderzoek naar huis terugkeren. Zijn auto werd zeer ernstig beschadigd. te zetten. Dit laatste heeft betrekking op het schadeloosstellen van de Ned. herv. kerk. Overleg Zuiver formeel gesteld is de gemeen te niet gehouden om aan de Ned. herv. kerk enige schadevergoeding te betalen bij aanwijzing van de M. A. de Ruij terlaan als standplaats voor de bode voertuigen. Om een einde te maken aan de huidige moeilijke verkeerssituatie rond de Grote Kerk zou ter plaatse een parkeerverbod voor vrachtwagens moe ten worden gelegd. De consequentie hiervan is, dat de kerk de huidige in komsten verliest en dat de gemeente in strijd komt met een in 1941 gesloten overeenkomst met de Ned. herv kerk. Bij deze overeenkomst heeft de gemeen te op straffe van de betaling van een boete of afkoopsom van 30.000 gulden afgezien van haar recht ter plaatse een parkeerverbod te leggen. Tijdens het overleg bleek, dat de kerkvoogdij geen genoegen wenste te nemen met de af koopsom van 30.000 gulden, omdat de huidige inkomsten uit de standplaats vergunningen een hoger bedrag opleve ren dan de inkomsten uit de belegging van de afkoopsom. De wensen van de kerkvoogdij gingen in de richting, d,at de kerk de eigendom zou behouden van de bedoelde grond, dat de gemeente de afkoopsom zou betalen, terwijl daar naast van gemeentewege zou moeten worden vergoed een bedrag van 600 gulden per jaar, terwijl bovendien de kerkvoogde de vrijheid moest behouden na verloop van een bepaald aantal ja ren verhoging van laatstgenoemd be drag te verkrijgen. Hierover kon geen overeenstemming worden bereikt. Aangezien het college van B. en W. van oordeel is, dat deze aangelegenheid thans in een definitieve vorm moet worden gewikkeld en de verkeersom standigheden rond de kerk van dien aard zijn, kan naar de mening van B. en W. niet langer gewacht worden met het nemen van de nodige maatregelen. KOUDEKERKE. Onder gunstige weersomstandigheden weliswaar liet de zon verstek gaan werd in Koude- kerke zaterdag de ringrijders wedstrijd voor gehuwden verreden. Veel toe schouwers zow' uit binnen- als uit bui teland volgden de wedstrijd met groot enthousiasme. In totaal werden 39 beur ten gereden, waarvan de laatste zes voor de bekers en nog twee voor de pollepel. De wisselbekers werden na afloop uitgereikt door burgemeester J. L. Dregmans, die er in zijn toespraak op wees dat de organisatie in Koude- kerke zoals gewoonlijk bij het ringrij- den weer perfect was. De eerste wisselbeker, die van burge meester Dregmans, werd met vijf van de zes ringen gewonnen door A. de Lan ge. De wisselbeker beschikbaar gesteld door de winkeliersvereniging werd even eens met vijf van de zes gewonnen door P. Jobse. De derde beker was voor L. de Pagter met vier van de zes rin gen. De vierde beker was ook met vier ringen voor A. van der Heijden. Direct in eigendom gingen: Medaille kleine fi nale gewonnen door M. van der Heij den met vijf van de zes ringen. Beker met vier van de vier ringen voor W. Koole. Ook Jac. de Witte won met vier van de vier ringen een beker, terwijl A. v. d. Heijden met vier ringen in het bezit kwam van een lauwerkrans en met drie ringen ook nog een zuil in de wacht sleepte. Een medaille werd nog gewonnen door Jac. de Witte, die ook de meeste volgringen stak (8). De prijs voor de zes oudste rijders werd gewon nen door W. de Potter, en een troostprijs voor Jac. Vos. W. Brasser kreeg de pollepel in z'n bezit. De uitslag was: 1. P. Jöbse Jzn.f 27 r. 2. L. de Pagter, 20 r. 3. A. de Lange. 23r, 4. J. v. Sluijs, 23 r. 5. A. v. d. Heijden 23r. 6. W. Brasser, 22 r. 7 Jac Wisse, 20r. 8. L. Bras ser, 20r. 9. M. v. d. Heijden, 19r. 10. A. de Pagter, 18r. 11. M. Vos, 18r. 12. W. Koole, 18r. 13. Jac. Vos 17r. 14. Jac. de Witte 16r. 15. C. Vos, lor. 16. D. v. d. Voorde, 15r. 17. J. P. Reijnierse, lór. 18. A. Ova, lór. 19. L. Ver- hage Jzn, 14 r. 20. A. Luteijn, 14r. 21. Chr. Jotose, 12r. 22. K. Osté, 12r. 23. W. Koole, 12r. 24. P. Jdbse Izn., llr. 25. A. Francke, Ur. 26. Jac Sirrtonse, llr. 27. L. Verhage Sr„ lOr. 28. Js. Vos. lOr. 29. W. de Potter, 9r. 30. J. de Looff, 8r. 31. P. C. v. d. Heijden, 6r. VLISSINGEN. De Sportclub der Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij zal op zaterdag 2 septem ber a.s. op de Gemeentelijke Sportter reinen aan de Baskenburgseweg te Vlis- singen de jaarlijkse onderlinge sportdag voor het personeel uit de gehele provin cie organiseren. De navolgende takken van sport zullen worden beoefend: Voetbal, waaronder veteranen-wed strijden. Atletiek: voor dames: 100 m hardlopen, hoogspringen, verspringen, kogelstoten, voor heren: hardlopen 100, 200, 400. 800 en 1500 m. Hoogspringen, verspringen, kogelstoten. Touwtrekken. De wedstrijden zullen om 11 uur aan vangen. KAPELLE. Bij de clubkampioen- schappen van de voetbalvereniging ,,Ka- pelle", die zaterdag werden beëindigd, zijn diverse wedstrijden gespeeld waar bij punten werden uitgedeeld. Het eindresultaat van die puntenregen ziet er als volgt uit: Senioren: 1. F. J. Kousemaker; 2. M. L. Vermaire; 3. C. Nieuwenhuize; 4. L. A. Slabbekoorn; 5. W. van de Vrede. Junioren: 1. W. P. Nieuwdorp; 2. P. Karelse; 3. M. Braam; 4. A. Lepoeter; 5. J. P. Roose. TERNEUZEN. Een Belgische per sonenauto, bestuurd door de heer J. P. C. V. uit St. Ammansberg, die op de kruising rijksweg 51 en de weg naar de Koepel wilde keren, heeft bij deze ma noeuvre de Belgische bromfietsberijder J. C. de B. uit Wachtebeeke, die op het fietspad reed, geschept. De laatste werd tegen de grond gesmakt, maar had niet voordeliger neer kunnen komen. _Hij mankeerde hoegenaamd niets. Zijn fiets was er minder fortuinlijk afgekomen. De auto kwam trouwens ook niet onbescha digd uit de „strijd". Bladel De Kapeilenaar Dies Kosten s tweede geworden (op een half wiel) in een te Bladel gehouden nieuwelingen wedstrijd. In een massasprint werd deze gewonnen door de Amsterdammer Cor- nelissen. Rinus Hogerland uit Kapelle werd derde. „Theo Middelkamp" won de ploegenprijs. WILHELMINADORP. De zwem- en badvereniging ,,'t Sas" en de Goese zwem- en polovereni ging „De Ganze" organiseerden zaterdagmiddag een waterpolo- tomooi bij het Goese Sas. Vier verenigingen hadden ingeschreven: SZV Souburg; De Bruinvis, Sas van Gent; De Zeehond, Vlissingen en De Ganze, Goes. Een talrijk pu bliek zag uiteindelijk De Zeehond als zegevierende ploeg uit het tor nooi te voorschijn komen. In de beslissende wedstrijd tegen SZV wonnen de Vlissingers met 40. De beste speler bij De Zeehond was R. Schot, die het de doelver- dedigers bijzonder lastig maakte met zijn onverwachte schoten. De organiserende vereniging zelf was niet zo best in vorm. Van De Zeehond verloor De Ganze met 31. De Goese- naren boden goede tegenstand, maar hun techniek was onvoldoende. Zij druk ten teveel de bal onder water en dit kostte nogaleens een vrije worp. Veel spanning De zeventallen van SVZ en De bruin vis speelden een goede wedstrijd, waarin veel spanning te beleven viel. De Bruin vis had betere winstkansen, maar deze werden onbenut gelaten. Sampon van de Sassen aren was onvermoeibaar, hij was voortdurend razendsnel in actie, dan weer in de achterhoede, dan weer in de voorhoede. SVZ kwam op een ge geven ogenblik met 21 voor te staan, maar daarna scoorde Sampon met een prachtige omhaal de gelijkmaker. De Souburgers wisten nog een 32 voor sprong te verwerven, maar deze werd dooor de Zeeuws-Vlamingen toch weer tenietgedaan. Eindstand 3—3. De Zeehond klopte na deze wedstrijd De Bruinvis met 51. De Sassenaren hadden kennelijk de vorige ontmoeting nog in de armen en benen zitten. De Vlissingers waren snel in het offensief kwam De Bruinvis er niet aan te pas. gegaan en vooral in de beginperiode De dekking werd verwaarloosd en de spelers kwamen niet snel genoeg terug. Van deze omstandigheden profiteerden de Vlissingers. Sampon redde nog de eer vooor zijn club. Uit het water De Ganze gaf tegen SZV goed partij. Een gelijkspel had de verhouding het best weergegeven. In deze wedstrijd toonde J. Walraven zijn gevaarlijke schutterscapaditeiten. Hij maakte het de doelman van De Ganze bijzonder lastig. De Souburgers namen al snel een 20 vooarsprong, waarna de Goessenaren een doelpunt inliepen. Daarna ging SZV echter weer in de aanval. Dit had voor de Goesenaren nadelige gevolgen. Vrij spoedig werden er twee spelers, onder wie de doelverdediger, buiten het water gezonden. J. Corstanje nam toen even het keeperswerk waar. Met twee spelers meer kostte het SZV weinig moeite direct uit een vrije worp de stand op 31 te brengen. In het Goese Sas werden zaterdag' middag een aantal waterpolowedstrijden gespeeld. De foto geeft een spelmoment uit de tweede wedstrijd tussen SZV en Bruinviseen duel dat overigens met een 3~3 eindstand onbeslist eindigde. Door een doelpunt van Corstanje werd het 32. In de laatste minuten gingen de Goesenaren nog fel in het offensief. Jumelet deed nog een verwoede poging de schaal horizontaal te trekken, maar de doelverdediger van SZV keerde het harde schot. De stand bleef 32. In de daarna volgende wedstrijd klopte De Bruinvis De Ganze met niet min der dan 60. De doelpunten werden gfemaakt dooor A. Sampon (twee) en J. de Caluwé (vier). Goedkoop De beslissende wedstrijd ging tussen SZV en De Zeehond. De Vlissingers wa ren na het eerste fluitsignaal het eerste bij de bal. De openingstreffer werd snel gescoord door R. Schot, waarna De Zee hond op goedkope wijze aan het tweede doelpunt kwam. De doelverdediger van SZV wist de bal te bemachtigen, maar toen hij de bal weer in het water wilde gooien kwam hij met zijn arm achter de doellijn en dat betekende; doelpunt. In de tweede speeltijd zetten de Sou burgers alles op alles om de Z0 achter stand weg te werken. Zy slaagden daarin niet, de verdediging van De Zeehond was te sterk. De gevaarlijke Walraven werd zo zwaar gedekt dat hij bijna geen vrij spel kreeg en nog minder een schiet kans. Aan de andere kant ging het beter. Daar vielen nogal eens gaten. Met twee onhoudbare treffers maakte R. Schot hier handig gebruik van (40). De kampioen van Zeeland, SZV, eindigde ten slotte als derde met een zelfde aantal punten als De Bruinvis, maar met een slechter doel- gemiddelde. Uitslagen: De GanzeDe Zeehond 1-3, SZV—De Bruinvis 3-3, De Bruinvis—De Zeehond l-ö, De Ganze—SZV 2-3, De Ganze—De Bruinvis 0-6, SZV—De Zee hond 0-4. Eindstand; De Zeehond 3 3 0 0 6 122 De Bruinvis 3 1 1 1 3 10—8 SZV 31113 6—9 De Ganze 30030 3—12 DOMBURG. Op de Domburg- se Markt werd zaterdag de jaar lijkse ringrijderij gehouden, waar aan door zeventien ruiters werd deelgenomen. Al vroeg in de mor gen begon de strijd. Er bestond voor deze oeroude Zeeuwse of moeten we zeggen Walcherse sport weer veel belangstelling. Het was niet alleen voor de Dombur gers, maar in het bijzonder ook voor de duizenden gasten, een genoegen om de ruiters aan het werk te zien. Een van hen, de heer G. Provoost, deed Burgemeester mr. W. J. E. Crommelin hout vervaardigde voorwerpen op de in van Domburg bekijkt hier met de kun- hotel Princenhage ingerichte expositie, stenaar Joh. Verkeste verschillende uit In ons blad van zaterdag wijdden wij reeds aandacht aan deze tentoonstelling. DOMBURG Op de provinciale weg tussen Domburg en Westkapelle is gis termiddag een bromfiets, bestuurd door de heer I. v. d. H. uit Vlissingen, op een groepje Duitse toeristen ingereden. De bromfietser kwam te vallen en liep even als een kind dat hij meevoerde ontvel lingen op. De bromfiets werd zwaar be schadigd. De toeristen kwamen met de schrik vrij. De leden van de Hervormde Da- meszendingskrans „Trifose" te Sint- Annaland hebben een verkoping gehou den in het Hervormd Verenigingsge bouw der Nederlands Hervormde Kerk aldaar. Nadat van de bruto-opbrengst, die 800 bedroeg de noodzakelijke on kosten waren afgetrokken, kon een be drag van 700 worden gestort in het Schulddelgingsfonds. Tijdens de wedstrijden van de voet balvereniging „Kapelle", die op het ge meentelijk sportterrein te Kapelle wer den gehouden, is de heer J. Schipper zo gemeen gevallen dat hij z'n pols brak. Hij werd behandeld in het zieken huis te Goes. MIDDELBURG De competitie leider van de KNVB afdeling Zeeland heeft de volgende concept-indeling voor de zaterdagcompetitie voor het seizoen 19611962 ontworpen: le klasse: AZVV 2 (Axel), Bruse Boys 1 (Bruinisse), Hoek 1, Kapelle Middelburg 5, SVD 1 (Driewegen, ZB), VCK 1 (Koudekerke), Veere 1, Wol- faartsdijk 1, Yerseke 3. 2e klasse a: Arnemuiden 2, Colijns- plaatse Boys 1, Meeuwen 1 (Zoute- lande), Nieuwland 1,RCS4 (Souburg), Serooskerke 1, Kloetinge 1, VCK 2, Zeeland Sport 6 (Vlissingen), Middel burg 6. 2e klasse b: Beren 1 (Baarland), Driewegen 1 (Terneuzen), Heinkens- zand 1, Hoek 2, Kloetinge 2, Nieuw dorp 2, Riiiandia 2, Wemeldinge 2, Zaamslag 1, Kats 1. 2e klasse c: Brouwershaven 3, Burgh 3, Duiveland 1 (Oosteriand), Duive- land 2, Mevo 2 (Zierikzee), WIK 1 (Kerkwerve), in deze klasse wordt een anderhalve competitie gespeeld. 3e klasse a: Bevelanders 1 (Kam perland), Meeuwen 2, Oostkapelle 1, Serooskerke 2, VCK 3, Veere 2, Vlis singen 6, Wissenkerke 1, Zeeland Sport 7. 3e klasse b: AZVV 3, Beren 2, Drie wegen 2, Heinkenszand 2, Kloetinge 3, Spui 2, Terneuzense Boys 2, Waarde 2, Zaamslag 2. 3e klasse c: Borsseie 1, Heer Hen drik 1, Kapelle 2, Krabbendijke 2, Kruïningen 3, SVD 2, Riiiandia 3, Waarde 1, Wolfaartsdijk 2. 3e klasse d: Zwaluwen '61 1 (Scha- rendijke), Bruse Boys 2, Sinoto 1 (Nieuwerkerk), WIK 2, Zeemeeuwen 1 (Haamstede), in deze afdeling wordt eveneens anderhalve competitie ge speeld. MIDDELBURG. Op wel zeer brutale wyze hebben inbrekers zich in de nacht van vrydag op zaterdag toegang verschaft tot de zaak voor luxe en huishoudelijke artikelen van de heer C. Moerman aan de Lange Delft te Middelburg. Behalve een hoeveelheid geld tot een bedrag van 3750 gulden, stalen zy een party horloges met een totale waarde van ongeveer 22.000 gulden. De heer Moerman was niet verzekerd. De politie stelt een diepgaand onderzoek in. De onverlaten, die in het pand van de heer Moerman de zoge naamde winkelpassage danig huis hebben gehouden, profiteer den van de afwezigheid van de familie Moerman, die in Vlissingen woont en alleen de zaak in Middel burg heeft. Zij gingen zeer brutaal te werk en moeten in de winkel goed thuis zijn geweest. Naar de eigenaar ons meedeelde kunnen de inbrekers welhaast onmogelijk volkomen vreemd zijn geweest. Hij gelooft dat de inbraak het werk was van meer dan een insluiper. Volgens hem moeten de inbrekers in een boom zijn geklommen op het Wal- plein en vandaar op het balcon van de tearoom zijn gesprongen. Zij forceerden de achterdeur die toegang tot de tearoom gaf en verspreidden zich weldra over de gehele zaak, hier en daar opnieuw deuren forcerend. Kasten en laden die gesloten waren werdenopengebroken. Uit een van de wisselladen werd wisselgeld ontvreemd. Zelfs werden horloges weggehaald van een plek, die de eigenaar en zijn vrouw nauwelijks meer vermoedden. Vooral dit laatste staaft de opvatting van de heer Moerman dat de inbrekers „ingewijden" moeten zijn geweest. Mevrouw Moerman ontdekte de inbraak zaterdagmorgen toen ze in de zaak kwam. Zy slaakte een luide kreet toen ze constateerde dat de kassa openstond, waarna een korte speurtocht spoedig uitwees dat er een aantal bladen met horloges verdwenen was. De verrassende ontdekkingen bleven niet beperkt tot de zaterdagmorgen. In de loop van de zondag merkte de ge dupeerde eigenaar dat nog een partij van dertig horloges verdwenen was. De politie deelde ons mee nog geen spoor te hebben gevonden dat naar vermoedelijke daders leidt. Men stelt een diepgaand onderzoek in. Als in Domburg ring gereden wordt is de hele familie Provoost altijd van de -partij. Dit is niet zo venwonderlij-k als men weet dat er maar liefst vijf .broers aan de wedstrijden deelnemen. Van deze vijf broers zijn er alweer drie zonen die meerijden. De toeschouwers duizelt het zo af en toe wel eens want het is niets an ders dan Provoost zus en Pro voost zo. De vijf broers rijden op een rijtje. Eerst (krijg je Adriaa.n, dat is de oudste, vervolgens Wil lem, Lous, Jan en Gilles die als jongste de rij sluit. Van Adriaan rijden zoon Kees en Jan ook mee, en van Willem is het alleen zoon Jan die zich tussen de tou wen beweegt. Ondanks hun grijze haren doen de heren Provoost nog ieder jaar dapper mee. En wie de uitslagen van de zaterdag gehouden wed strijd bekijkt komt tot de ontdek king dat de „oudjes" het nog best doen. Uit deze indeling blijkt dat naar de eerste klasse gepromoveerd zijn: VCK 1, Middelburg 5, Yerseke 3, AZVV 2 en Bruse Boys 1. Naar de tweede klasse promoveerden VCK 2, Hoek 2 en Duive land 2. De promotieregeling luidt als volgt: le klasse; de kampioen van de le klasse promoveert naar de 4e klasse der KNVB. Nummer laatst van de le klasse degra deert naar de 2e klasse. 2e klasse: de kampioenen van de 2e klasse a, b en c spelen promotiewedstrij den om de twee plaatsen in de le klasse. De nummers laatst van de 2e klassen a, b en c degraderen naar de 3e klasse. 3e klasse: de kampioenen van de derde klassen a, b, c en d promoveren naar de 2e klasse (kampioen 3e'klasse d naar 2e klasse c). bijzonder zijn best omdat het voor hem mogelijk was een beker, die al in 1929 door de toenmalige regeringscommissa ris bij het A.N.V.V. werd geschonken, voor het eerst in 32 jaar in eigendom krijgen. Het mocht de heer Provoost echter niet gelukken de fel begeerde be ker in zijn bezit te krijgen. Hij kwam er bij de kamp om de bekers niet aan te pas. De grote winnaar bij deze wed strijd was Jan Provoost Wzn. die kans zag alle dertig ringen aan zijn lans te rijgen. Hij werd echter op de voet ge volgd door J. Provoost Jzn. die met 29 ringen op de tweede plaats eindig de. De eerste beker, de hierboven ge noemde beker uit 1929, kwam in han den van een van de oudste rijders, de heer W. Provoost, die in de bekerfinale eindigde met acht van de acht ringen. De beker van burgemeester mr. W. J. E. Crommelin werd met zeven rin gen gewonnen door J. Provoost Wzn. De derde beker ging, na kamp, naar J. Brand met zes ringen. Ook met zes rin gen kwam de heer L. Boogaard in het bezit van de beker geschonken door jhr. mr. T. A. J. W. Schorer. De Dol fijn beker was voor J. Provoost Jzn. eveneens met zes ringen. Bij de wedstrijd voor de badgasten werd de heer W. RostOnnes ëersi- Hij kwam hiermee in het bezit van de voor deze wedstrijd beschikbaar gestel de beker. Hij werd op de voet gevolgd door mej. Els Slingerlandt uit Hilver sum die de tweede prijs in de wacht sleepte. De meeste volgringen (12) werden gestoken door de heer W. Pro voost. De pollepel was voor J. Provoost Wzn. De uitslag was: 1. J. Provoost Wzn. 30 r. 2. J. Provoost Jzn, 29 r. 3. C. de Visser, 27 r. 4. W. Provoost Sr, 26 r. 5. L. Provoost, 25 r. 6. G. Provoost, 24 r. 7. J. Provoost Azn, 24 r. 8. A. Dourleijn, 23 r. 9. L. P. Roelse, 23 r. 10. J. Brand, 21 r. 11. A. Pro voost, 21 r. 12. X,. Boogaard, 20 r. 13. J. Minderhoud, 19 r. 14. L. Dourleijn 19 r. 15. A. Wisse, 17 r. 16. L. Bastiaanse 16 r. 17. C. Provoost, 12 r. Tijdens de prijsuitreiking in het Bad paviljoen prees burgemeester mr. W. J. E. Crommelin het initiatief van een groep badgasten om een financiële ac tie te voeren voor behoud van de ring rijderij in Domburg. AAGTEKERKE. Op de agenda voor de vandaag te houden raadsverga dering staat o.a. een bespreking over het kamperen in de gemeente Aagte- kerke. Tot nog toe heeft het gemeente bestuur geen kampeerverordening in het leven geroepen. Nu blijkt dat een ingezetene een weiland als kampeerter rein heeft ingericht zal worden gespro ken over de noodzakelijkheid van een kampeerverordening in Aagtekerke. Door de drukte en overbezetting van de terreinen op Walcheren heeft een landbouwer op een stuk weiland een aantal kampeerders toegelaten. Zolang er echter geen kampeerverordening is, kan het gemeentebestuur hieraan niets doen. GOES. Een strook langs de West- vest in Goes zal gedempt worden voor het scheppen van meer parkeerruimte. Dat zal gebeuren nadat de raad ak koord is gegaan met een voorstel van B. en W. van deze strekking. De demping van de Westvest heeft al enkele keren onderwerp van bespreking uitgemaakt in de raad. Een groot aan tal leden bleek gekant tegen demping van een gedeelte van de Westvest vanaf het begin van de Westsingel tot aan de Zuidvlietstraat. De inspecteur van poli tie bleek geporteerd voor een radicale uitbreiding van de parkeerruimte, maar de directeur van gemeentewerken meent de algehele demping van bedoeld ge deelte ten sterkste te moeten ontraden, aangezien dit grote technische moeilijk heden met zich zou brengen in verband met de riolering. Aan het reeds 'bestaan de parkeerterrein monden nl. de twee belangrijkste riolen der gemeente uit op de Westvest. Het dempen van dit ge deelte vest en het leggen van zeer om vangrijke rioolbuizen op grote diepte zou zeer dure voorzieningen vergen. In verband hiermee werd door de techni sche dienst voorgesteld slechts een smalle strook langs de Westvest te dem pen, waardoor parkeerruimte zou wor den verkregen voor 46 auto's. De com missie van gemeentewerken en planolo gie heeft daarop voorgesteld te vol staan met het dempen van een iets bre dere strook. Door de strook langs de Westvest iets te verbreden kan worden bereikt, dat de Westvest, zij het in smal lere vorm, over de gehele lengte blijft gehandhaafd en dat langs de huizen van de Westsingel nog een opstelstrook kan worden gemaakt voor het parkeren van enige toeringcars, waarvoor de politie ruimte zoekt. De resterende breedte van de Westvest zou dan toch nog 18 tot 20 meter bedragen. De kosten van deze voorziening worden geraamd op 64.000 gulden. B. en W. vragen de raad hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. W Ook zullen de vroede vaderen bespre ken of er in het uitbreidingsplan ruimte moet worden gereserveerd voor een of ficiële camping. Reeds enkele jaren ge leden heeft de plaatselijke V.V.V. ge wezen op de noodzakelijkheid van een kampeerverordening, maar het gemeen tebestuur was toen van mening dat de ze voor Aagtekerke niet nodig was. Ge zien de omstandigheden waarin Aagte kerke nu verkeert is deze kwestie nog maals door B. en W. op de agenda ge plaatst. De landbouwer bij wie wordt gekampeerd zegt dat er op andere ter reinen geen plaats meer was en dat het niet aangaat om de gasten zonder meer weg te sturen. De poltiie houdt een oogje in het zeil om te voorkomen dat er al te veel ten ten op het weiland verrijzen. De tenten die er eenmaal staan zullen niet wor den verwijderd, maar zodra er op an dere terreinen een plaatsje vrijkomt dan is het in Aagtekerke uit met het kamperen. Wanneer de gemeenteraad besluit een kampeerverordening in het leven te roe pen is het mogelijk bij eventuele her haling van zogenaamd wild kamperen in te grijpen. DEN HAAG De Nederlandse emigratiedienst heeft in een circulaire de aanmeldingsbureaus voor emigratie aangeraden kandidaten voor emigratie naar Australië vooral te vertellen dat er in Australië minder werk te vinden is dan voorheen. Er heerst enige werk loosheid, maar de Australische rege ring verwacht dat deze maar van korte duur zal zijn. Als de kandidaten ondanks deze weten schap toch besluiten naar Australië te vertrekken, zal hen niets in de weg wor den gelegd en zullen zij de gebruikelijke subsidie krijgen. Inmiddels heeft de Raad voor de emigratie aan de regering een advies uit gebracht over het emigratiebeleid op langere termijn. In dit nog niet openbaar gemaakte rapport zou de raad de minister van sociale zaken en volksgezondheid aanraden het wat kalmer aan te doen met het bevorderen van de emigratie. Eigen nieuwsdienst PARAMARIBO. De president-di recteur van de Nederlandse Heide maatschappij ir. C. Staf, is met de Duitser Greif naar Paramaribo ge reisd om de mogelijkheden te onderzoe ken voor Duitse investeringen in Su- hetar5andV0°r verdere °Pbouw van t zf1 °verleg plegen met de Lareco, de dochteronderneming vön de Heidemaatschappij, die betrokken is dij het aanleggen van vliegveldjes en Suriname V3n het binnenland van De heer M. van Zweeden, leerling van de school voor scheepswerktuigkur. digen te Middelburg slaagde te 's-Gra- venhage voor het voorlopige diplom» scheepswerktuigkundige.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3