Landbouwcentrum Zeeland te Goes wordt „aangekleed" INDELING BEIDE VIERDE KLASSEN ZUID BEKEND Gemeente Axel gaat de werkplaats steunen Gebouw met 89 kamers Z.L.M. en N.C.B. gaan samenwerken voor een nieuwe school in Goes Eervol ontslag voor de heer Michaelis Hangarschirur uitgebrand Derde klasse pas in 1963, promotierecliten blijven Zes-vier en acht-drie Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Protestants-Christelijk MAANDAG KOMT EERSTE VERHUISWAGEN VOOR Einde Tekort kan kleiner worden OP EIGEN VERZOEK Bouw kleuterschool aan Bloemenlaan kan beginnen Arbeider in Sloe ernstig gewond KANTONGERECHT MIDDELBURG Lastige juridische puzzel nog niet opgelost De heer W. Muller ten grave gedragen Geen hroedval van betekenis /Afscheid de heer J. A. de Smidt Ook ziek van het eten van handelsmosselen Diamanten echtpaar in Terneuzen Onderhandse gunning Donderdag 3 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD ,^AN de onzekerheid over de positie 1 van de burgemeester van Goes, de heer H. K. Michaelis is gisteren een einde gekomen. De heer Michaelis heeft op zijn verzoek eervol ontslag gekregen als burgemeester van de gemeente Goes. Aan een zeer ongewone situatie, die meer dan een jaar heeft geduurd, is een einde gekomen. De gemeente Goes had de laatste tijd een buiten uit oefening van zijn functie gestelde bur gemeester en een burgemeester, die als waarnemer optrad. Niet alleen de heer Michaelis en zijn gezin hebben geruime tijd een periode, die naar onze mening te lang heeft geduurd in onzekerheid ver keerd, ook met de gemeenteraad van Goes was dat het geval. De belangrijke positie van de cen trumgemeente Goes vraagt om een voorzitter van de raad, die dit ambt met inzet van al zijn krachten en in de wetenschap, dat hij zijn werk, menselijkerwijs voor een lange tijd kan overzien, kan vervullen. Nu de heer Michaelis eervol ontslag heeft gekregen als burgemeester van Goes, mag verwacht worden dat op niet al te lange termijn in de vacature zal worden voorzien. De mogelijkheid zal nu worden ge opend te solliciteren naar het ambt van burgemeester in de gemeente Goes. De voor de benoeming van een burgemeester verantwoordelijke be windsman de minister van Binnen landse Zaken wensen wij veel wijsheid toe bij het kiezen van een burgemeester voor een gemeente, waarin de bestuurlijke en administra tieve moeilijkheden buitengewoon groot zijn geweest en nog niet geheel zijn verdwenen. Het zal voor de heer Michaelis en zijn gezin tot enige voldoening stem men dat het door hem aangevraagde ontslag eervol is gegeven. Het is niet nodig uiteen te zetten, wat dit be tekent. De laatste jaren is meermalen aan burgemeesters ontslag verleend, zonder dat daarbij de vermelding „eervol" werd gebruikt. Wij wijzen er in dit verband op, dat Gedeputeerde Staten van Zee land hebben uitgesproken, dat het vroegere college van Burgemeester en Wethouders van Goes niet op de hoog te is geweest van het feit dat ver schrijvingen werden gepleegd met gebruikmaking van gefingeerde of valse nota's. Gedeputeerde Van der vlrPr^vfmitïe Staten van dit gewestwaSf voorrijden met de bescheiden van de eerste instelling, die in duidelijk verklaard. het kolossale complex een uitstekende huisvesting zal vinden De vroegere wethouders van Goes ligt in de bedoeling, dat eind augustus alle diensten in Zeeland beho- en de heer Michaelis zullen daar on- rende onder het ministerie van landbouw ondergebracht zijn in het getwijfeld met voldoening kennis van nieuwe Landbouwcentrum Zeeland. Er is nog geen datum vastgesteld hebben genomen. Het vroegere col- voor de officiële opening van dit centrum. 1m era ie hipi" m nrlh croon ivorrl iro n oon GOES. Het imposante gebouw aan de boorden varf de Westsingel te Goes, dat als het Landbouwcentrum Zeeland de geschiedenis in gaat, wordt deze week „aangekleed". Met andere woorden: de gloed nieuwe kantoorinventaris en aanverwante „artikelen" wordt op de bestemde plaats gebracht. Maandag aanstaande zal de eerste verhuis de ir Het Het landbouwcentrum Zeeland, gezien vanaf de Westsingel. AXEL. De raad van Axel handel de binnen vijf kwartier een agenda van achttien punten af. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen Midden-Zeeuws-Vlaanderen te Terneu- zen. De heer E. A. Maas (KVP), die zit ting heeft in het dagelijks bestuur van de stichting, wees op het tekort van 24.000, dat aanmerkelijk lager zou kunnen zijn indien de huis-aan-huisver- koop van de daar gemaakte artikelen beter zou lopen. De heer Maas vroeg meer belangstelling voor de werkplaats en of ook van gemeentewege werkplaats- produkten gekocht konden worden. De burgemeester, de heer M. K. v. Dijke, antwoordde dat hij het college van B. en W. grote interesse bestaat voor de werkplaats. Tot zijn spijt was hij zelf nog niet in de gelegenheid geweest de werkplaats te bezoeken. Hij verbaas de zich erover dat van gemeentewe ge geen artikelen worden gekocht. Hij beloofde zo spoedig mogelijk kontakt op te nemen met de betrokken ambtenaar. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot het aannemen van de volgen de voorstellen: het garanderen van een hypothecaire geldlening voor de aankoop van een woning vdn de heer A. de Regt te Axel; verkoop van een perceel bouw grond aan de Zuidsingel aan de heer J. v. Nieuwenhuijzen; uitbreiding van het pand Noordstraat 23; overdracht opstal recht domeingrond aan de Kinderdijk aan de N.V. PZEM; voorlopige vaststel ling van de gemeente- en bedrijfsreke- ningen en goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur voor 1960; wijziging van de gemeenschappe lijke regeling voor de keuringsdienst van slachtdieren en vlees voor de vlees keuringskring Axel; in principe akkoord te gaan met het bouwen van een dienst woning voor het Gasbedrijf te Terneu- zen en om aan de heer J. J. Steel, ar chitect te Axel, opdracht te geven tot het maken van een plan terzake; het verlenen van medewerking op grond van de artikelen 72 en volgende der l.o. wet 1920 tot uitbreiding van leer- en hulpmiddelen der r.k. lagere school; het nemen van salarismaatregelen per 1 juli 1961 en het toekennen van een uit kering ineens over een daaraan vooraf gaand tijdvak; het garanderen van een eventueel tekort voortvloeiende uit de door de Stichting Streekcentrum Axel te organiseren „Taptoe-Axel" 1961. In deze vergadering werd de heer J. Janssen, dierenarts te Axel, met alge mene stemmen benoemd tot directeur van de keuringsdienst van slachtdieren en vlees voor de vleeskeuringskring Axel. In de rondvraag kwam nogmaals ter sprake de toestand van de wegen in Axel, de aanleg van sportterreinen en de parkeermoeilijkheden. De raad ging daarna over in besloten vergadering. lege is hiermede gezuiverd van b'aam, die althans enkele leden dit college meenden ten onrechte moeten dragen. Wij willen tenslotte niet verhelen dat wij de gang van zaken, zoals zich die in de gemeente Goes in de laatste anderhalf jaar heeft ontwikkeld, triest vinden. Er zijn op bestuurlijk gebied fouten gemaakt en er is veel per soonlijk leed geleden en opgekropt. Met het heengaan van de heer Michaelis als burgemeester van Goes is de laatste man vertrokken uit een college, dat met veel elan, met grote energie en met doortastendheid de belangen van de gemeente Goes heeft willen dienen. En pogend de ontwikkeling te over denken, komt in onze gedachten de titel van een boek van Max Dender- monde. Die titel luidt; „De wereld gaat aan vlijt ten onder" een van Het ligt in (e diensten. Advertentie SIGAREN Geniet er van! paradiso 22 er. de bedoeling, dat alle dié ressorteren onder het ministerie van landbouw in het nieuwe gebouw gehuisvest zullen worden. Dat zijn er in totaal acht met een personeels sterkte van ongeveer 130 man. Er zal bij de inrichting van boven naar beneden worden gewerkt, dat wil zeggen, dat de bovenste etages het eerst zullen worden „bevolkt". Kamers Het gebouw telt niet minder dan 89 kamers met daarnaast een filmzaal, een kantine, drie laboratoria en twee ver gaderzalen (een kleine en een grote). Op elke etage (er zijn er vijf) zijn 15 kamers geprojecteerd, terwijl op de begane grond 14 kamers zijn te vinden. De bouw van het complex heeft bijna twee jaar in beslag genomen. Bouw technisch is alles klaar; 14 juli werd het gebouw voor de eerste maal opgeleverd. Het gebouw ziet er keurig uit. Tijdens onze wandeling door het gigantische complex kwamen wij tot de conclusie, dat van luxe beslist geen sprake is. In tegendeel: met sobere middelen werd een uitermate smaakvol geheel verkregen. Goed, degelijk en toch netjes. Zo valt het ook op, dat iedere etage een aparte kleur heeft gekregen. Gemak Bij het ontwerpen van de plannen voor het gebouw is ook veel aandacht ge schonken aan het onderhoud. Dat onder- GOES. Bij Koninklijk Besluit van 31 juli is aan de heer H. K. Michaelis op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Goes. Dit ontslag is I augustus 1961 ingegaan. Bij het zelfde Koninklijk Besluit werd hem een uitkering verleend op de voet van het K.B. van 31 au gustus 1959, staatsblad 319. Dit heeft betrekking op het rijkswacht- geldbesluit. Zoals bekend heeft de minister van binnenlandse zaken. mr. E. H. Toxopeus vorig jaar meegedeeld aan de heer Mi chaelis dat hij zijn taak als burgemees ter van Goes als beëindigd kon beschou wen Dit besluit had de minister genomen op «rond van de moeilijkheden die tussen de gemeenteraad en het toenmalige col lege van B en W waren gerezen Met de verschijning van dit K.B. is een eind gekomen aan de onzekerheid, waar in de heer Michaelis al vele maanden verkeerde. De definitieve beslissing is nu gevallen. De heer H. K. Michaelis werd op 15 december 1958 benoemd tot burgemees ter van de gemeente Goes. Hij kwam uit Bruinisse, waar hij vanaf 19o0 burge meester was geweest. Tevoren was de heer Michaelis werkzaam op de provmci- de griffie in Middelburg. Bij de rijkspostspaarbank in Kapel- Ie werd in de maand augustus ^"Selegd 25.454.13 en terugbetaald 11.609.13 Er werden vier nieuwe spaarbankboek jes uitgereikt. De Oostduitse zeeman H. K., die in de nacht van zaterdag op zondag in Rilland-Bath is aangekomen is overge leverd aan de vreemdelingenpolitie te Rotterdam. VLISSINGEN Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft thans de nodige goedkeuringen ontvangen voor de bouw van een houten kleuterschool met drie speel- en werklokalen op een terrein aan de Bloemenlaan. Deze kleuterschool is bestemd voor de huisvesting van de jeugd van ..De Woelwaters" die voorlo pig was ondergebracht in een lokaal van de openbare lagere Jan Ligthart- school aan de Willem van de Veldelaan. Om de reeds nieuw aangemelde leerlin gen zo spoedig mogelijk te kunnen plaat sen zal op korte termijn met de bouw een aanvang worden gemaakt. De hoofdleidster van de kleuterschool i« mevrouw M. Verhagen—Hanssen. houd dient zo gemakkelijk mogelijk te gebeuren. En daar heeft men ruimschoots rekening mee gehouden. Zo is in het ge hele gebouw geen drempel te vinden. Wij kunnen nog wel enkele voorbeelden noemen, die het onderhoud van het ge bouw vergemakkelijken. Het ministerie van landbouw kan trots zijn op dit gebouw. Maar ook de Goesenaren mogen zich best op de borst slaan, dat in hun gemeente zo'n gigantisch en prach tig complex tot stand is gekomen. En de ambtenaren van de verschil lende diensten zullen straks onge twijfeld met nog meer plezier dan thans het geval is aan de arbeid gaan. Aan de te kleine en niet naar de eisen van de tijd ingerichte huisvesting in verschillende pan den en steden komt over enkele dagen een eind. Het leed is dan ge leden. Orgelconcert in kerk KAPELLE. Voor het kerkconcert dat maandagavond werd gegeven in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle bestond goede belangstelling. Liefhebbers van zang en orgelspel, uit geheel de provin cie waren gekomen om te luisteren naar het spel van de organist de heer Haite van der Schaaf en de zangeres mej. C. de Jager uit Wolfaartsdijk. Het gebodene stond op een hoog peil en ontmoette veel waardering. WILHELMINADORP. Zoals wij gis teren reeds, in het kort, konden berich ten is in de nacht van dinsdag op woens dag rond half één brand uitgebroken in de grote hangarschuur, vlak bij de hofstede „Mosselbank" in de Wilhelmi- napolder. De hangar brandde geheel uit. De brandweerlieden uit Goes, Kloetin- ge en Kattendijke zijn geruime tijd be- zig geweest met het blussingswerk. De nablussing nam ook gisteren de gehele dag in beslag. Het was echter voor de brandweer een hopeloze taak om de vuurhaard te bestrijden. Daar het vrij wel windstil was ondervond men geen last van wegvliegende vonken. Voor de kapitale landbouwschuur bestond dan ook geen direct brandgevaar. De brand weer volstond met het nathouden van de schuur. Er viel niet veel meer te redden uit de hangar. Naast 100 ton hooi en 100 ton kunstmest werden een prooi der vlammen een gloednieuwe combine, en een landboawwagen. De schade wordt beraamd op onge veer 100.000 gulden. Inmiddels hadden enkele arbeiders zes combines uit de schuur gereden. Een passerende fietser ontdekte even na twaalf uur de brand en waarschuw de onmiddellijk de bedrijfsleider, de heer C. Burger. Direct daarna werd alarm geslagen. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. VLISSINGEN, Gisteravond om streeks zes uur is de Vlissinger L. V. tijdens werkzaamheden in het Sloe een bedrijfsongeluk overkomen. Hij werd daarbij ernstig aan het hoofd gewond en moest worden opgenomen in het St. Joseph-ziekenhuis. V. bediende de lier van een modder bak, toen plotseling de zwengel terug sloeg. V. kreeg deze tegen het hoofd. Met een zware hoofdwonde werd hij door de sleepboot Martin naar de slui zen gebracht, vanwaar hij per ambu lance naar het ziekenhuis werd overge bracht. Een eerste onderzoek heeft uit gewezen dat de arbeider niet in levens gevaar verkeerde. De heer R. Simoen is aangesteld tot gemeente-werkman in vaste dienst bij de -gemeente Zuiddorpe. De collecte voor de Stichting chris telijke blindenhulp ,,De fakkels bijeen" bracht te Retranehement 32,03 op. TERNEUZEN. Onder zeer grote belangstelling werd op de Terneuzense begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer W. Mul ler. Familie, personeel van het bedrijf, afgevaardigden van het Nederlands loodswezen, vertegenwoordigers van de bootslieden, directeuren van. de Union de remorquage et bauvetage, afgevaar digden van bergings- en verzekerings bedrijven, schippers en vele vrienden, zij allen woonden in het verenigingsge bouw ,,De Schakel" de rouwdienst bij die geleid werd door ds. J. Scholten. Op de algemene begraafplaats sprak de heer P. v. Aals, directeur van het kantoor te Dordrecht, een kort woord. Hij eerde de overledene als een mens met het hart op de rechte plaats. Na mens het varend personeel voerde sleepbootkapitein R. de Visser het woord. Dit personeel, zei hij, verliest veel aan ,,de oude baas" die allen steeds met goede raad terzijde stond. De schoonzoon, de heer J. de Ridder, sprak namens de familie, vrienden en medewerkers woorden van afscheid. Daarna las ds. Scholten een psalm en bad het Onze Vader. Een zoon van de overledene, de heer L. Muller, dankte voor de belangstelling. Vele bloemstuk ken en kransen dekten de baar. YERSEKE. Volgens de laatste me dedeling van dr. P. Korringa beweegt het aantal oesterlarven in de Ooster- schelde zich reeds geruime tijd op het bescheiden niveau van 100 tot 200 larven in 100 liter water. Zulks bij een water temperatuur van beneden de 18 graden. Bovendien zijn het dan nog jonge lar ven, de grote en rijpe larven zijn zeer schaars. Broedval van enige betekenis heeft dan ook niet plaats. MIDDELBURG. De kanton, rechter mr. J. Moolenburgh kreeg tijdens de zitting die gisteren werd gehouden een belangrijke en inge wikkelde juridische puzzel te ver werken. Belangrijk in deze zin dat de uitspraak wellicht in de toe komst een precedent kan zijn voor soortgelijke voorvallen. Het ging nl. om het beruchte kruis punt Vredehoflaan Koudekerkseweg in Vlissingen. Naast de Koudekerkse weg loopt een fietspad dat echter ter hoogte van het kruispunt zover omge legd is, dat de vraag is of het op dat punt nog wel bij de Koudekerkseweg (voorrangsweg) behoort. Op 7 mei kwam de bromfietser E. A. de B. uit de richting Koudekerke over het be trokken fietspad en verleende op het GOES. Naar wij vernemen gaan op Zuid-Beveland de Z.L.M. en de N.C.B., de roomskatholieke landbouworganisatie, samenwerken in een stichting, die zal trachten een nieuwe lagere landbouwschool te Goes in het leven te roepen. Deze nieuwe school komt in de plaats van de school te 's-Heerenhoek (NCB) en die van Oudelande (ZLM). Het beeld van het lager landbouwonderwijs zal daardoor in Zeeland een geheel nieuw gezicht krijgen. Aan de uitwerking van de plannen voor een school in Goes wordt gestaag gewerkt. Ook de scholen te Aarden burg en te Axel (CBTB) worden opgeheven ten gevolge van het feit, dat het vereiste aantal leerlingen niet gehaald wordt en in de toe komst ook niet meer bereikt kan worden. kruispunt geen voorrang aan een auto bestuurd door de heer J. J. uit Goes die wilde afslaan in de Vredehoflaan. Bij de botsing die hierbij ontstond werd de echtgenote van de heer de B. zeer ernstig gewond. De heer de B. voerde aan dat hij voorrang had omdat vol gens hem het fietspad wel bij de Kou dekerkseweg hoorde, en tevens had hij 1 de auto niet gezien. De bestuurder van de auto die even later terecht moest staan omdat hij geen ruimte naast zich had opengelaten om de bromfietser te laten passeren, was echter een tegen overgestelde mening toegedaan. De kan tonrechter besloot echter de zaak te verdagen tot 23 augustus waarbij de heer J. J., zijn echtgenote en de echt genote van de heer de B. als getuigen zullen worden gehoord. Een fikse straf hoorde de heer J. v. d. S. tegen zich uitspreken omdat hij met zijn auto in de Lange Delft slor dig had gereden waardoor de brom fietsberijder A. Joosse uit Nieuwdorp ernstige kwetsuren had opgelopen, waarvan hij nu nog niet hersteld was. terwijl het ongeluk al op 11 februari had plaatsgevonden. De heer v. d. S. passeerde te dicht langs de heer J. waardoor deze kwam te vallen, en te vens een valpartij veroorzaakte van twee meisjes die voor hem reden. De officier van justitie mr. T. Le- bret meende dat de straf van de ver dachte niet afgemeten mocht worden naar de verwondingen van de heer J. uit Nieuwdorp, die als getuige ter zit ting verscheen, temeer daar er iedere dag en door vrijwel alle weggebruikers in de Lange Delft dergelijke manoeu vres worden uitgehaald waarbij zelden ongelukken voorkomen. Hij eiste veer tig gulden boete of acht dagen. Mr. Moolenburgh vond het geval echter zo ernstig dat hij 75 gulden of 10 dagen vonniste. Mevrouw de wed. N. A. v. S.-P. uit Kapelle vond het kantongerecht maar griezelig zoals ze opmerkte, doch haar angst verdween een beetje toen een straf van slechts tien gulden subs, twee dagen conform de eis tegen zich hoorde uitspreken omdat ze door niet uiterst rechts te rijden een lichte aanrijding had veroorzaakt in Kapelle. AXEL. De heer J. A. de Smidt, ambtenaar van de burgerlijke stand te Axel, heeft deze week een punt ge zet achter zijn ambtelijke loopbaan. Vijfenveertig dienstjaren heeft hij ach ter de rug. In de raadszaal van het Axelse stadhuis nam de heer De Smidt afscheid van het college van B. en W. en zijn collega's. Burgemeester M. K. v. Dij'ke schets te op geestige wijze de loopbaan van zijn ambtenaar en dankte hem voor zijn ijver en plichtsbetrachting, alsook voor de grote accuratesse waarmee hij steeds zijn arbeid had verricht. De heer De Smidt kennende als een vurig muziekliefhebber, bood de burgemees ter de scheidende ambtenaar namens de gemeente Axel een platenbon aan. Namens de collega's sprak de heer Francke, die in Axel de personeelsbe langen behartigt en reeds lange tijd met de heer De Smidt samenwerkt. De heer Francke gewaagde van de grote bewondering van de collega's voor de verbluffende kennis van de Axelse bevolking van de heer De Smidt, Als blijk van waardering overhandigde hij hem een electrisch scheerapparaat. De heer De Smidt stelde het op hoge prijs dat ook aanwezig was de heer Ma- ris, de man die gemeentesecretaris was van 1923 tot 1958 en die zeer lang met hem heeft samengewerkt. Kampvuur op Olmenveld SEROOSKERKE (W>. De VW Se- rooskerke (W) organiseert vrijdagavond om negen uur op de camping Olmen veld een kampvuur. De gasten van het kamp zetten zelf een programma in el kaar. Zij zorgen ook voor de muziek. En nu maaf.hopen op goed weer.... MIDDELBURG. De competi tieleider voor de zaterdagvoetbal competitie heeft de indeling be kendgemaakt voor het seizoen 1961 1962. Tijdens een dinsdagavond in Gorkum gehouden bijeenkomst met het sectiebe?tuur zaterdag voetbal gaf de heer J. v. d. Meijde een toelichting op deze indeling en ovër de promotiekansen voor de eerste jaren. De clubs in het dis trict zuid zijn als volgt ingedeeld; 4e klasse a: Arnemuiden, AZW (Axel), Chrislandia (Heiningen), Din- teloord, MEVO (Zierikzee), Nieuw dorp, Smerdiek (St. Maartensdijk), Spui (Zoutespui), Terneuzense Boys en WN (Klundert) 4e klasse b: Aalburg, Good Luck (Raamsdonkveer), Krabbendijke, Ril- landia, Roda Boys (Aalst, Bomme- lerwaard), Sleeuwijk, Sprang, SSC '55 (Sprang-Capelle), Wemeldinge, Wijk en Zwaluwse Boys (Lage Zwa- luwe). JAAR WACHT ETS District zuid krijgt zoals men ziet dus een heel ander gezicht. Het krijgt versterking uit het Land van Altena en Heusden enerzijds en een versterkte promotie uit de afdeling Zeeland ander zijds. Zodoende zijn er nu eenentwintig vierde klassers in zuid en dat is ruim voldoende voor twee afdelingen. In 4a zullen tien clubs uitkomen en in 4b elf. De Zeeuwse en Branbantse clubs worden niet streng gescheiden, want in 4a spelen zes Zeeuwse teams en vier Brabantse, terwijl 4b bestaat uit acht Brabantse verenigingen en drie Zeeuw se. Het sectiebestuur deelde, weet De Rotterdammer te melden, bij mon de van de heer F. Remmers mee, dat er eerst in het seizoen 1963 1964 in de vierde klasse zuid een derde klasse zal komen, zodat er nog één jaar geen promotiekansen zijn voor de zuidelijke clubs. Wel zal het zo zijn dat de kampioenen van het komende seizoen liun promotierech ten behouden mits zij het aanstaand YERSEKE. In aansluiting op het geen wij gisteren reeds meldden over Zeeuwen die ziek geworden waren van het mosselen eten, kunnen wij nog me dedelen dat ziekteverschijnselen als buikgriep en misselijkheid ook zijn ge constateerd bij personen die handels mosselen hadden verorberd. De bac terioloog dr. A. Grijns te Bergen op Zoom deelde ons mee dat ook hiernaar een onderzoek wordt ingesteld. TERNEUZEN. Onder grote be langstelling vierde het echtpaar De Blaey-G. de Blaey-Kempe zijn 60-ja- rig huwelijksfeest. In De Gastro noomwas er een receptie die druk seizoen niet lager eindigen dan de zesde plaats. Hoewel dit nog verre toekomst is: de kampioen van de derde klasse zuid krijgt promotiemo gelijkheid naar de interdistricts tweede klasse. AFSTASDES Vooral bij monde van de heer W. A. de Klerk (Kozakken Boys, Werkendam; hebben de clubs nogmaals hun belan gen bepleit en hun protest laten horen tegen de gang van zaken. Men betreurde het opnieuw bijeen te zijn gekomen om te horen wat er is besloten en niet -- ------ meer kan worden veranderd .Bovendien I oezoent werd. Vele bloemstukken ge liet men weten dat de afstanden die 'tuigden van de blijdschap bij vele moeten overbrugd worden als bijvoor- [vrienden en kennissen over dit bii- beeld Sleeuwijk-Wemeldinge veel te zondere jubileum groot zijn. Met name Aalburg en Wijk De heer De Blaey die 80 iaar is achteruitearfa genomen maatreSel een werd in Hoek geboren. Zijn twee jaar achteruitgang. I^ere „i®5lgen°te ïe Zaamslagv'eer Roda Boys (uit Gelderland) deed nog pogingen ingedeeld te worden bij het district Gelderland, maar de club uit Aalst werd meededeeld dat men dan even ver van huis moet om wedstrijden te spelen. De heer Klerk wees nog op de adhe siebetuigingen die uit district west twee waren gekomen, maar het sectiebe stuur liet weten dat slechts een klein deel van de 71 westelijke clubs liad ge reageerd op de actie van Capelle en bij de verzoeken voor de nieuwe com petitie-indeling was er niet één weste lijke club geweest die om indeling bij de clubs uit het Land van Heusden en Miena had gevraagd. Beiden verheugen zich nog in een goe de gezondheid. Het echtpaar De Blaey had negen kinderen, van wie er nog zes in leven zijn, en tien kleinkinderen. BERGEN OP ZOOM. B en W van het Brabantse Putte hebben de vei legging en gedeeltelijke overkluizin» van de Dorpsbeek te Putte, alsmede de aanleg van secundaire riolen achter de woningen aan de Dionysiusstraat on derhands gegund aan de fa. W. v Vos sen en zn. te Sint Annaland. De werk zaamheden zullen onder leiding van een Utrechts ingenieursbureau worden uitgevoerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3