MINISTER DE POUS REMT AFBETALING Spanningen maken maatregelen nodig MEEBOUWEN AAN Nog twee toeslagen voor havenarbeiders Grens gaat voorlopig niet dicht BRITTEN MOETEN EUROPESE HUIS m DE NATUUR IKAPPIE en het geheim van de oude prentbriefkaarten j OVEREENSTEMMING BEREIKT Startschoten bekortten „wereldreis" ULBRICHT: Uit de kerken H iiiiifloiiiiiiisiiiiiiiioiiin Geen internationale Havendag Rotterdam Geen tegemoetkoming aan spijtoptanten NAVO WIL EEN ALARMBRIGADE in en om uw huis Prins Bernhard naar Mexico vertrokken Macmillan toont zich enthousiast over E.E.G. Injectie Plicht Regeling DE TINTELS 0TT0 en de zoon UI van SIGURD Hl Donderdag 3 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Met ingang van vandaag zal bij het kopen op afbetaling voor verscheidene goederen een hogere kassastorting moeten worden verricht. Het aantal maanden waarin de rest van het verschuldigde bedrag moet worden voldaan is voor alle goe deren ongewijzigd gebleven. 9 fietsen, radio- en televisietoestellen, grammofoons, platenspelers en band- reeorders, accordeons, haarden en kachels, fornuizen en warmwater- apparaten (de laatste twee categorieën voor huishoudelijk gebruik) 25 pet. Dat was tot dusver 20 pet.; Minister De Pous heeft in een wijzi ging van de afbetalingsbeschikking de nieuwe percentages van de koopsom, die als eerste betaling moeten worden voldaan als volgt samengesteld: 1 personenauto's met een koopprijs van: minder dan zesduizend gulden 40 pet., tussen de zesduizend en tien duizend gulden 45 pet., meer dan tienduizend gulden 50 pet. Bepaalde huurauto's zijn van de nieuwe regeling uitgesloten. Het percentage van de eerste betaling was tot dusver voor alle personenauto's 35; Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Dit jaar zal er geen internationale Havendag te Rot terdam worden gehouden. Uit een en quête onder de havenbedrijven bleek, dat men thans meer voelt voor zulk een manifestatie om het andere jaar. Deze uitspraak was reden voor de stichting Havenbelangen, die dit eve nement pleegt te organiseren, van de jaarlijkse traditie af te wijken. In de plaats hiervan bereidt de stich ting Havenbelangen een tweedaagse bij eenkomst voor. waarop een bepaald on- derverp, waarbij de Rotterdamse haven nauw is betrokken, diepgaand zal worden besproken. Voor deze conferentie, waar van de datum nog niet vaststaat, zullen enkele tientallen vooraanstaande figuren, ook uit het buitenland, worden uitge nodigd. 3 naaimachines en stofzuigers, meube. len, woningtextiel, bedden en ma, trassen, vloerbekleding, huishoudtextiel en kleding 20 pet. Tot en met giste ren was dit percentage 15. Ongewijzigd Ongewijzigd is gebleven het percen. tage van de eerste betaling voor: Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Nadat Indonesië Groot-Britannië had geweigerd de Ne derlandse belangen te behartigen, was het niet meer mogelijk Nederlanders en spijtoptanten in Indonesië geld te geven voor uitreispapieren. Daarom is de Nederlandse regering daarmee op gehouden, zo antwoordt minister Klom- pé op vragen van het Tweede-Kamer lid C. N. van Dis (s.g.). De regering hoopt een praktische re geling te treffen voor zuiver humani taire hulp aan Nederlanders en spijtop tanten. In dat geval zullen zo mogelijk ook de betalingen voor de uitreispapie ren worden hervat, aldus de minister. Eerst als dat het geval is zal de minis ter kunnen beoordelen of het nodig is de tegemoetkomingen te verhogen. AMSTERDAM (ANP). De scheepvaartverenigingen en de vakorganisaties hebben overeen stemming bereikt over een aan vullende tariefdervingstoeslag voor de havenarbeiders van Amsterdam en 'Rotterdam. Zij zullen deze toe slag van iy<(-week loon dit jaar nog twee keer krijgep, De aanvullende tariefdervingstoe slag, die bruto minimaal 110 gulden bedraagt, zal begin deze maand en Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De vreemde lingenpolitie heelt gisteren een 21-jarige Duitser, die juist met een vriend in diens auto een we reldreis was begonnen, de grens overgezet. Het jongmens had de avond tevoren bij het monument op de Dam vier schoten uit een traan gaspistool gelost, toen hij onenig heid kreeg met een paar jeugdi ge Amsterdammers. Eén van de jongens werd. naar achteraf bleek niet gevaarlijk, in zijn oog geraakt. De onenigheid ontstond, aldus de Duitser, omdat hem op een gegeven ogenblik een bananen schil in het gezicht werd gegooid. Uit de verklaringen van de Am sterdammers is daarvan niets ge bleken. De Duitser werd gearresteerd door twee agenten, die op het ge rucht van de knallen waren afge komen. De wereldreis, waaraan hij heet te zijn, begonnen, zou hem en zijn vriend via België, Frankrijk, Spanje en Portugal naar Afrika voeren. Vandaar wil het tweetal naar Azië, en vervolgens naar Amerika. De reis zou ongeveer twee jaar duren. FRANKFURT (DPA). Deze herfst wil de Navo een alarmbrigade vormen. De brigade krijgt volgens de opperbe velhebber van de strijdkrachten van de Navo, generaal Norstad, een internati onale staf. Zij zal bestaan uit een Ne derlands, een Belgisch, een Frans, een Duits, een Engels, een Canadees en een Italiaans bataljon. De brigade zal worden versterkt met conventionele artillerie en met Honest Johnraketten. Een aantal landen heeft zijn mede werking al toegezegd. Nederland heeft nog geen beslissing genomen. Dahlia's kan men nu volop uit eigen tuin snijden; doe dat alleen vroeg in de morgen of laat tegen de avond en snij alleen bloemen die helemaal open zijn; bloemknoppen van dahlia's komen op water echt niet open. U zult veel lan ger plezier van uw dahliabloemen heb ben indien snijbloemenvoedsel in het wa ter wordt opgelost. De bloemkleur zal ook veel beter behouden blijven. begin oktober worden uitbetaald. Door dit akkoord komt de uitbetaling van 114-week loon in drie delen gedu rende de tweede helft van dit jaar te vervallen. Hierover hadden beide partijen reeds eerder overeenstem ming bereikt. „Niet in de wolken De vakorganisaties en de scheep vaartverenigingen zijn voorts over eengekomen, dat de bedrijven die vo rig jaar een kerstgratificatie uitbe taald hebben, dit ook dit jaar zullen doen. Afgesproken is dat deze uitke ring minimaal honderd gulden zal be dragen. Deze afspraak geldt niet voor de havenbedrijven waar de havenar beiders al van een iets gunstiger tan tième- of andere gratificatieregeling profiteren. De bedrijfsgroep havens van de bij het N.V.V. aangesloten Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel heeft haar leden van deze afspraken schrif telijk op de hoogte gesteld. De bond is over dit resultaat „niet in de wol ken", omdat hij ervan overtuigd is „dat het weer een lapmiddel is". Aangekondigd wordt dat het bestuur alles in het werk zal stellen om in de nieuwe c.a.o. de waardering voor de havenarbeider beter tot haar recht te laten komen. De huidige c.a.o. loopt op 31 december af BERLIJN (Reuter/AP) Het Oost- duitse staatshodfd Ulbricht heeft gis teren in Oost-Berljjn verzekerd „op het ogenblik geen plannen" te hebben om de grenzen af te sluiten teneinde de vluchtelingenstroom te stelpen. Namens het Oostduitse ministerie van binnenlandse zaken is aan deze ver klaring toegevoegd dat de reisbeper kingen waarmee men „de verspreiding van de Westduitse kinderverlammings epidemie een halt wil toeroepen" nog steeds niet zijn vastgesteld. Ulbricht zei in zijn vraaggesprek met de Gazet van Antwerpen dat de enige voorwaarde die aan zijn verzekering moest worden gehecht was, dat „de andere kant blijk moet geven van vreed zame gevoelens" Gevraagd of hij kon bevestigen dat er op het ogenblik zo'n duizend Oostduitse vluchtelingen per dag naar het Westen gaan, zei Ulbricht dat „deze cijfers behoren tot de psychologi sche oorlogvoering tegen de Duitse Democratische Republiek". PROCESSEN Intussen heeft de Oostduitse pers ook gisteren de campagne tegen de „West duitse slavenhandelaars in Berlijn" en de grensgangers, die in het Westen werken maar in het Oosten wonen, voort gezet. Verslagen over showprocessen tegen mensen die Oostduitse burgers naar het Westen heten te hebben gelokt, zijn daarbij een belangrijk middel. Zo zijn in Oost-Berlijn vijf mensen veroor deeld tot gevangenisstraffen van vijftien tot twee jaar en in Erfurt kreeg een man die dertig artsen naar het Westen zou hebben gelokt vele jaren dwang arbeid. In tegenstelling tot andere politieke processen, die in de D.D.R. zoveel mo gelijk geheim worden gehouden, werd het Berlijnse proces over de televisie uitgezonden. motoren, scooters en bromfietsen (25 pet.) koelkasten, wasmachines en centri fuges (20 pet.) De minister heeft de verhoging van de kassastortingen nodig geoordeeld om het groter worden van de span ningen in het economische leven zo veel mogelijk tegen te gaan. Een stij ging van de verkopen op afbetaling zou die spanning in de hand werken, aldus het ministerie in een toelichting. De nieuwe regeling geldt niet voor afbetalingsovereenkomsten, waarbij de totale koopprijs honderdvijftig gulden of minder bedraagt. SCHIPHOL. Prins Bernhard is gis teravond met een vliegtuig van de K.L.M. van Schiphol naar Mexico ver trokken. Hij gaat naar prinses Irene, die daar op bezoek is bij de president. Zij viert er zaterdag haar 22-ste ver jaardag. Haar vader wil daar bij zijn. Prins Bernhard was met het konink lijke gezin in Italië. Hij was gistermor gen eerst met de koninklijke Friend ship naar Soesterberg gevlogen. Van onze correspondent LONDEN Wij moeten ons bij Europa aansluiten, anders is onze rol die toch al sterk in betekenis is achteruitgegaan uitgespeeld. Nu is er nog de kans dat wij kunnen meehelpen aan de verdere opbouw van het Euro pese huis, nu kunnen we nog onze invloed doen gelden en waar mogelijk leiding geven op economisch, sociaal en politiek gebied. We kunnen dat doen en toch onszelf blijven, maar niet langer geïsoleerd op ons eiland want die positie biedt ons niet langer afdoende bescherming. Dat is de kern van de rede, die pre mier Macmillan gistermiddag in het Lagerhuis uitsprak bij het begin van het debat over de verklaring, die hij maandag aflegde over de Euromarkt. De Britse premier vond dat zijn land in de voorhoede moest staan bij het streven naar grotere eenheid in de vrije wereld. Eindelijk liet de eerste-minister blij ken dat hij gelooft in de Europese zaak, dat hij nu meer dan ooit te vo ren hoopt op een welslagen van de ko mende onderhandelingen. Maandag overheerste in zijn rede een toon van: wij kunnen niet anders. Gisteren klonk er af en toe enthousiasme door in zijn woorden. Natuurlijk, zo zei hij, moet Groot- Britannië garanties krijgen, die het voor zichzelf en zijn partners in het Gemenebest en de EVA noodzakelijk acht. Dat moet volgens hem mogelijk zijn. Macmillans rede mag men als een gees telijke injectie zien voor de vele wei felaars en sceptici in zijn partij en bij de oppositie. Dat zij werkte bleek wel uit het verdwijnen van de zeer lauwe stemming, die er heerste toen de pre mier aan zijn toespraak begon. Toen Macmillan was uitgesproken werd hij beloond met een krachtig, eenstemmig „hear, hear". Uitvoerig had Macmillan gewezen op de krachtige economische groei in de landen van Klein-Europa sinds het tot stand komen van de Euromarkt. De gemeenschap heeft een dynamiek ont wikkeld die spreekt tot de verbeel dingskracht van de mensen, zei Mac millan, woorden die men van een Brit se premier tot nu toe nauwelijks hoor de. Een zeer opvallend uitvloeisel daar van vond Macmillan de verzoening tus sen Frankrijk en Duitsland Nogmaals zei de Britse premier dat de huidige verdeling op economisch ge bied in Europa ook politiek nadelig werkt. Het is zowel onze plicht als die van de landen op het vasteland de oor zaak daarvan weg te nemen De nood zaak hiervan klemt eens te meer, vond hij, door de dreiging van het commu nisme. Toetreding van Engeland betekent een verzwakking van het Gemenebest, menen velen hier en overzee. Mac millan bestreed die opvatting met kracht. Het zou zekér niet in het be lang van het Gemenebest zijn, vond hij, als Engeland afzijdig bleef van Eu ropa en als gevolg daarvan economisch achteruit ging. Isolering dient ook het Gemenebest niet. Ook zonder de Euro markt bestaan er problemen voor de vrije invoer van produkten uit het Ge menebest in Engeland. Hij herinnerde er overigens nog eens aan dat er zon der speciale voorzieningen voor het Gemenebest geen sprake van toetre ding van Groot-Britannië tot de Euro markt kan zijn. Wat de Britse landbouw aangaat: ook na aansluiting bij de E.E.G. moet die welvarend, stabiel en efficiënt zijn. Daar vraagt Engeland de nodige garan ties. Het zal evenwel best mogelijk zijn dat Engeland af moet stappen van het huidige stelsel van steunverlening aan zijn landbouwers. De veranderingen in de wereld dwin gen in elk geval toch wel tot verande ring. Deze veranderingen zullen echter geleidelijk worden voltrokken. Door nu toe te treden hebben wij tenminste nog een stem in het kapittel bij het uitstip pelen van de agrarische politiek van Klein-Europa. De Britse fabrieken moeten concur reren met een zeer efficiënte industrie in West-Europa, geheel afgezien van de vraag of Engeland lid wordt van de E.E.G. Dat zal aller inspanning in En geland vergen. Ook hierbij geldt, aldus de premier, dat het land in een nade lige positie komt te verkeren wanneer het zich isoleert. De zes landen van de Euromarkt hebben een begin gemaakt met de har monisering van hun sociale politiek. Treden wij nu toe, zei de premier weer, dan hebben wij ook op dit punt de ge legenheid onze denkbeelden mee in het spel te brengen. Men behoeft niet bang te zijn voor werkloosheid in Engeland als gevolg van een plotselinge ongecontroleerde binnenkomst van duizenden arbeiders, die elders in West-Europa geen werk kunnen vinden. Voor al dit soort pro blemen komen overgangsbepalingen. Ook tot degenen die vrezen dat Groot-Britannië zijn soevereiniteit zal verliezen, richtte Macmillan zich. Eik verdrag dat staten sluiten beperkt hun soevereiniteit, zo overwoog hij. Maar ook bij het verdrag van Rome bleek dat de staten hun nationale identiteit behielden. Dat er speciale regelingen tot stand kunnen komen voor Engeland, voor het Gemenebest en de Vrijhandelszone SCHIPHOL (ANP). Zuid-Korea, dat in ons land nog geen diplomatieke ver tegenwoordiger heeft, zal binnenkort een ambassadeur naar Nederland zenden. Dat zei gisterochtend de Zuidkoreaanse ambassadeur in Londen, Yong Shik Kim, bij zijn vertrek van Schiphol. Yong Shik Kim is de leider van een goodwill-missie die deze zomer zeven tien Europese landen bezoekt De missie is drie dagen in Nederland geweest. meende Macmillan ten stelligste. Ook Frankrijk krijgt die voor zijn overzee se gebieden, Italië kreeg ze, Neder land ook, evenals Duitsland. Duidelijk zei de Britse premier nog maals dat een mislukking van de ko mende onderhandelingen voor Enge land en Europa een tragedie zou bete kenen. Zo ging het maandenlang en nooit is een van de onderduikers gesnapt bij het etenhalen. „Maar wat deden zij op de dag", wilde een van de veie Pieten weten. „Slapen en lezende angst zat er toen nog diep in, pas na het vallen van de avond durfden zij naar de wal om zich even te vertreden. Dat was in het eerste jaar, later werd het beter. Toen waagden zij zich op de polders en velen gingen de boeren helpen met de oogst, anderen zwom men en voeren en geen Duitser zag naar hen om. En hoe zij nu leven weten jullie allemaal." „Ais een luis op een zeer hoofd" zei Dove Jan plastisch. „Heb je gehoord hoe Adri met een ongeladen geweer de gevangenen te lijf ging?" vroeg Leddy De jongens veerden op. Alles wat er over de onderduikers gezegd kon worden was voor hen oud nieuws, maar Adri.... ha, dat was nog eens een meid! Die kon je mee uit vis sen nemen, zij zou het deeg niet opeten. „Eén vrouw is duizend mannen te erg", citeerde Klein Jantje. „Hé krieikippie... jij moet je mond houden als 'grote mannen pra ten", zei Grote Jan spottend. Mopperend rolde Klein Jantje een sigaret. Hoe dikwijls had hij al niet bewezen dat hij voor de grote kerels niet onder hoefde te doen en al tijd bleven ze hem maar plagen met zijn lengte. De dag was voor hem weer bedorven, als er eenmaal een begin was, wisten de jongens niet van ophouden Ditmaai werd hij echter niet be spot om zijn mokkende houding. De warmte van het vuur maakte de jon gens loom. Een paar woorden kab belden nog na, maar de een na de ander voelde zich wegdrijven op een weldadige lusteloosheid. Opeens veerde Luie Jan op. Hij hoorde iets en geruisloos sprong hij naar buiten Daar stonden een aan tal Duitse soldaten, vier geweren en een lichte mitrailleur werden drei gend op hem gericht, De verrassing was volkoment De jongens in de keet hadden hun ge weren weggezet, maar voor arbei ders konden zij niet doorgaan, want tegen de wand stonden als verra derlijke- getuigen de geweren. Alleen een list of snel optreden kon een ramp voorkomen. Hij koos het snelle handelen. Rustig liep hij tegen de op hem gerichte geweren in en hij overblufte de vijanden. Zij volgden hem tot aan de hoek van de keet, waar hij bleef staan. Daar vroegen zij waarmee de Duitsers altijd begonnen: „Was machen sie „Rietsnijden, maar nu zaten wij te eten", antwoordde Luie Jan en hij trok zijn domste gezicht. „Ach so. Het klonk geloofwaardig en zij hadden teveel haast om een onder zoek in te stellenBovendien zag die boerenlummel er veel te stom uit om Duitse soldaten iets wijs te durven maken, Zij vroegen de weg naar Dordt. Luie Jan wist dat zij bij St Jan in de val zouden lopen en bereidwil lig vertelde hij hun welke weg zij moesten volgen. Slechts nu en dan behoefde een van de jongens op een rietschelf te klimmen om over het water heen naar de overzijde te kijken naar de bewegingen van de vijand. De Duitsers aarzelden dit land had een slechte naam en al dat over varen lokte hen niet aan., elke veer man was voor hen een gevaar: al die kerels waren handlangers van de vervloekte partisanen. Van de hoge ka zagen zij over het land heen, dat eindeloos zich ver loor, angstaanjagende bossen en ge vaarlijke gorzen. Zij zagen meer de koeriersboot die door een Duits camouflagezeil gedekt tegen de wal lag. Dit wekte de argwaan van de soldaten, de wapens werden weer ge richt en een onderofficier gelastte Jan naderbij te komen. Dit was het einde nu zou de keet onder zocht worden, Misschien hadden de jongens de wapens gegrepen, doch zeker was dit niet. Als de pasgeboren onschuld slen terde Luie Jan naderbij. De Duit sers wilden weten vanwaar dat zeil was. Hij diste hun een verhaal op dat geloofwaardig klonk. Een Duits soldaat was maf die boot komen overvaren en was te voet verder ge trokken, ook al naar Dordt. Hij moest helpen de boot vlot te maken* en weer was hij gewillig, waarom zou hij niet, de kerels had den nog maar een paar uren te le ven, straks zouden zij door Leo, Ja- pie en Kale Jan onder vuur geno men worden. imi.iimjmiiii.iuia door C. Baardman WIIIHIIIIimillimilimillllHimiltimUHnlMlttlllN'mmmm-.mmmiiimmJIIB De Duitsers roeiden weg Onmid dellijk na hun vertrek werd een koe rier naar Leo gezonden en rustig kroop de Mandwacht weer rond het gezellige vuur. Leo, Japie en Kale Jan hadden een hele lange dag gesjouwd door de kre ken en poelen van de Biesbosch. Zij waren doodop en er leefde nog slechts een enkel verlangen in hen. Zij wilden rusten, de vermoeide be nen uitstrekken in het stro van hun nachtverblijf. Daarna wilden zij sla pen tot ver in de volgende dag. Met trage stem vertelden zij el kaar hoe zwaar de dag wei geweest was. (Wordt vervolgd.) NED. HERV. KERK Bedankt voor Zuilichem-Nieuwaal: P. M. v. Breugem, kand. te Stolwijk. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Koudekerk a. d. Rijn: G. M. W. Steen te Marknesse. GEREF. KERKEN (Vrijs.) Beroepen te Hoogvliet: H. v. Ommen te Loosdrecht. CHRIST. GEREF, KERKEN Bedankt voor Lutjegast, Woerden en Zutphen: H. Biesma, kand. te Lisse. Voor de zomeravondcompetitie speelden te Temeuzen sportclub De Meijer tegen Advendo, uitslag 45. Tot 1 aug. 1961 werd bij de spaar bank van de Coöp. Boerenleenbank te Hoedekenskerke ingelegd f 893.323,23; terugbetaald werd in dezelfde periode V71.533.10. Het saldo bedroeg op 1 aug. 4.708.819.48. Er kwamen 82 nieuwe spaarders bij, De eolleete in de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenpolder ten behoeve van de kerkrestauratie heeft 567,33 opge bracht. KI dK NOU ES>M'N ZOON - OIO WASQMZEEERSTE.-DE KL&I NEBABY WAAR WE VOORGEBEDEN I HAPDEM ^llllllfllllllllllllllll!lllllll|fHIIIIIIIIII(l||ll||||||l||||||||||||||||||||||||IHIIIIIilllll|lll|l||l|ll|||(UII[|,UIIU,IIUIÜIIlllIUIIIIItilllllU|[|llll,t(tllll(ltlltllllllll<llllllimill>llllllll(IIIIIIIIIIIIIIIIItlllHIUt(imitlË 33 18. In en grote stad als Big City zijn er altijd wel lieden', die zich an ders gedragen dan anderen. Men is daar veel van elkaar gewend en het is erg moeilijk er de aandacht van de voorbijgangers te trekken. Niemand had dan ook oog voor de gedragingen van rechercheur Longnoos, die achter zijn. vergrootglas aan over de straat kroop. Dat werd echter anders, toen hij een hoofdverkeersader bereikte. Kappie. die zag hoe van alle kapten het verkeer op hen toesnelde, voelde hoe het zweet hem uitbrak. „Bliksiekaters.. daar schuift me die vent als een verdwaalde oester dwars door het vaarwater van al die slagsche pen.." steunde hij ontdaan. „Hee, Longnoos! Kijk uit., dat wordt averij!" riep hij waarschuwend en zelf deed Kappie nog juist bijtijds een sprong opzij. „U moet me niet afleiden, ka-oitein." zei Lester Longnoos wrevelig. Hij wierp een geërgerde blik in het rond, waar verschillende auto's door zijn toedoen luid toeterend vastliepen tot een on overzichtelijke massa metaal. „Niemand schijnt te beseffen hoeveel concentratie het volgen van een spoor kost!" mompelde hij boos. „Hoe kan ik nu het bandenspoor van de Hoester 24. Koning Fenton verbleef in een enorme burcht, die gebouwd was op een vooruitspringende rots, die met lood rechte wand.. oprees uit het omringen de heuvelland. De enige glooiende toe gang Was versterkt met muren, poor ten, torens en bruggen, op een zodanige manier, dat aan een verovering wel haast niet te denken viel. Talloze zwaarbewapende krijgsknechten hielden de versterkingen bezet. In deze dagen kwam daar een bood schapper, gezonden door de bevelhebber van het grensgarnizoen, waar Otto te gen gestreden had, om aan de koning het maandelijks verslag uit te brengen. „Hoeveel krijgslieden zij er gevallen door het zwaard van deze ene man?" vroeg Fenton met zijn koude, snijden de stem. „Zes, majesteit", was het stramme antwoord. ,.'t Is fraai. Hoe heette die kerel?" „Otto van Irtin noemde hij zich, ma jesteit." Fenton's ogen fonkelden en hij maak te een onbeheerste beweging. „Wat zei je daar?!" fluisterde hij. HOLLANDIA (AP, ANP) Op de houtzagerij te Manokwari in Nederlands Nieuw-Guinea is een staking uitgebroken. Alle Papoea's en de helft van het Neder landse personeel staken. De reden is een loongeschil: het per soneel van het bedrijf heeft niet mee gedeeld in de loonsverhoging van vijf procent die alle ambtenaren in Nieuw- Guinea hebben gekregen. De houtzage rij is een semi-gouvernementsbedrijf. De grief van het personeel is in behan. moo 4-„- - J ue giACJ. Veui iiCb pciauucci is UI LK?nail«< 1922 terugvinden als iedereen er maar deling by het bestuur van de Stichting ovprVi»«»n riidt. ?1" -Rn»? i

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 2