Kampeerders ruimden veld voor de politie „Wolfaartsdijk" en „Belgie tekenden voor jachthaven Burg. Andriessen verlaat Zeeland Eerste stap recreatieve ontwikkeling rond het Veer se Meer FILMS Huisvrouwen, profiteer van dit extra voordeel! Judy genoot van kermis in Brouwershaven VREEDZAME UITTOCHT IN BIGGEKERKE Politieéén man sterkkwam kwart voor twaalf kijken Uit de kerken QUO VADIS? Raad Arnemuiden behandelde minieme agenda Goesenaar gehuldigd in Duitsland Gewijde muziek in Haamstede in rood pak Af scheidsmiddag voor Bruinisser kleuters HUWELIJKSCONTRACT'WERD GESLOTEN V Amerikaans bezoek op Schouwen Benoemd in Oud- en Nieuw-Gastel Onbevoegd ritje zal nog lang heug en Woensdag 2 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 BIGGEKERKE. De burge meester heeft gelijk gehad. Er is geen rel gekomen. Op de meest vreedzame wijze hebben de kam peerders het veld geruimd voor de politie, die één man sterk omstreeks kwart voor twaalf dins dagmorgen op het erf van de pluimveehouder F. de Wolf ver scheen om de toeristen duidelijk te maken dat zij geen dag langer mochten blijven. Geen uur zelfs. Nauwelijks een kwartier. Vele campinggasten hadden inmiddels echter al de biezen gepakt en wa ren vertrokken, al wisten sommi gen beslist nog niet waarheen. De politie was overigens zeer cou lant. Duitse jongelui die zich allerminst haastten werden nog een rustig ge sommeerd. Het was al voldoende wan» neer zij de tent hadden afgebroken. Eén gezin mocht blijven. Een Duitse familie met een mazelenpatiëntje. De plaatselijke arts had het niet verant woord gevonden het jongetje, dat nog koorts had, te vervoeren. Zo stond er dus om half één nog een eenzame tent op de uitgestrekte vlakte, die kort te- voeren nog één groot kampeerterrein was. Enkele Duitse kampeerders wilden wel eens weten wat de politie zou uit richten en wachtten daarom tot het laatste. Maar mevrouw De Wolf en de rijkspolitieman slaagden erin de toe risten ervan te overtuigen dat ze be ter deden maar weg te gaan. En dat gebeurde ook. Ze braken de tont op en pakten de bagage bij elkaar. De gas ten die een auto hadden waren snel ver dwenen, ook de jongens met de brom mers, maar wie op een andere wijze naar het kamp was gekomen, moest wachten op de goedwillendheid van de andere kampeerders. Die was overigens zeer groot. Men hielp elkander zoveel mogelijk. De ter reineigenaar de heer De Wolf deed eveneens 2ijn uiterste best om zijn kam- J. de Kok veertig jaar bij de P.Z.E.M. MIDDELBURG. De heer H. de Kok uit Souburg vierde zijn veertigjarig ju bileum bij de P.Z.E.M., te Vlissingen. Tot aan de stopzetting van het tram bedrijf was de heer de Kok werkzaam als trambestuurder. De commissaris der koninging in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot voerde als eerste spreker het woord als voorzitter van de raad van bestuur van de P.Z.E.M. De burgemeester van Souburg de heer A. H. S. Stemerding wenste de heer de Kok eveneens geluk in hartelijke be woordingen. De technische adjunct-di recteur van de P.Z.E.M. ir. H. Broek- hoff voerde vervolgens het woord en bracht namens de directie dank voor de langdurig bewezen diensten en bood een gratificatie aan, en speldde hem de bronzen draagmedaille van de orde van Oranje Nassau op. Namens het personeel sprak de heer T. Duym die enkele geschenken aan bood. Tot slot dankte de heer de Kok voor alle belangstelling. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Berkhout: A. Ver- straaten te Wormer c.a.; het beroep van de generale synode, als pred. voor bui tengewone werkzaamheden (vlootpred.) A. L. van Melle, kand. te Goes, naar Nieuwland en Oosterwijk: C. J. v.d. Broek te Ridderkerk. Bedankt voor Tienhoven: A. v. d. Bo- venkamp te Engwierum: voor Bar- neveld, noodgem.: R. J. IJbema te Har- denberg. GEREFORMEERDE KERKEN Tweetal te Oosternijkerk: B. Fidder, kand. te Emmen en J. Rowaan, kand. te Zeist. Beroepen te Minnertsga: J. J. Brink man, kand. te Heerde; te Hoofddorp: drs. J. Vlaar dinger broek te Grijpskerke; te Krabbendijke en te Oosternijkerk: B Eidder, kand. te Emmen. Benoemd tot hulppred. te Hoofddorp; S. Oegema, vlootpred. te Haarlem. Aangenomen naar Eindhoven, vac. A. Vellema; drs. W. v. d. Zwaan te Amers foort. GEREF. KERKEN IVRIJG.) Tweetal te Hijken: P. Deddens, kand. te Kampen en A. Kamer, kand. te Rot terdam. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Alphen a d. Rijn: G. Blom te Meerkerk en J. v. Doorn te Tholen. Beroepen te Haamstede en Kerkwerve; H. Biesma, kand. te Lisse, die bedankte voor Wildervank; te Wildervank: J. P. Versteeg, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Nijmegen: Th. Rut- ters te Enschede. Bedankt voor Edmonton (Alberta, Ca nada), Free Chr. Ref. Church: J. P. Geels, te Haarlem-C. peerders zoveel mogelijk ter wille te zijn. Hij bracht zelfs mensen naar huis die buiten Zeeland woonden. Dat over kwam bijvoorbeeld de twee Eindhoven- se jongens Hans Klaassen en Alfred Flesse, die met hun vaders hadden af gesproken dat zij aanstaande zaterdag met een vrachtauto afgehaald zouden worden. Het probleem voor de meeste toeris ten was niet dat zij weg moesten, maar waar zij nu hun tenten moesten op slaan. Voor hen die hun vakantie bij na achter de rug hadden was er geen vuiltje aan de lucht. Dan maar een dag eerder naar huis. Maar wie pas be gonnen was aan de „Ferien" zat lelijk in het schuitje. Sommige jongens ver kenden daags tevoren nog even de om geving. Zij vonden inderdaad nog plaats. De een in Vrouwenpolder, de ander in Middelburg, de derde in Serooskerke en zelfs één nog heel dicht in de buurt, namelijk in Biggekerke zelf nog, in Groot-Valkenisse. Anderen volgden het voorbeeld van de laatste kampeerder totdat er bij de heer Vos geen tent meer bij kon. De Duitsers, die niet naar hun land teruggingen, hadden vooral hun hoop gevestigd op Zeeuws- Vlaanderen, Zij hoorden dat in Cadzand nog wel plaats was. In Biggekerke is de rust dus weer gekeerd. Gelukkig, want bij gebeurte- ARNEMUIDEN De gemeenteraad van Arnemuiden kwam dinsdag min of meer in een soort vakantiezitting bij een, want de agenda vermeldde naast de opening en de rondvraag slechts een punt, nl. de regeling van de autotoelage van burgemeester A. Hack. De raad ver klaarde zich akkoord met de voorgestel de regeling van twaalfhonderd gulden per jaar voor ritten binnen de gemeente plus een toeslag van tweehonderd voor Kleverskerke. Voor ritten buiten de ge meente krijgt de burgemeester een toe slag van twintig cent per km tot 1 januari en daarna veertien ct. per km. Tijdens de rondvraag kwam het wacht- hokje voor de bus aan de orde, dat voort durend te lijden heeft van het vandalis me van de Arnemuidense jeugd. Het is onmogelijk de ruiten erin te houden, al dus de burgemeester. Het enige wat ge daan kan worden is de politie er nog eens extra op te laten letten en zo te trachten de ramen heel te houden. Aankoppelen van wagen kostte een vinger RILLAND. De heer C. E. uit Ril land kwam bij het aankoppelen van een wagen met aardappel en met zijn hand klem te zitten. Het ongeval gebeurde op een bedrijf in de Volckerpolder. Op doktersadvies moest in het Johannazie- kenhuis te Goes een van de vingers wor den afgezet. Te Den Haag slaagde voor het ex amen Nederlands M.O.- A. de heer J. C. Keim te Ede, voorheen hoofd van de chr. nat. schooi te Kapelle. Er wordt vrolijk gezwaaid omdat vakantieganers zich niet gauw „uit het veld laten slaan". Maar de moeilijkheden die voor verschil lende kampeerders plotseling op doken waren niet zo vrolijk nissen zoals deze zich in Valkenisse hebben voorgedaan is niemand meer gebaat. De gemeente niet, de kampeer terreinexploitant niet en de kampeer ders niet. Alleen zou het aanbeveling verdienen het aantal erkende kampeer terreinen volgend jaar toch uit te brei den, waarbij we ons afvragen of er schade zou aangebracht worden aan het waterwingebied indien er in de on middellijke nabijheid kampeertenten zouden worden neergezet. GOES. De heer C. Meeuse directeur van de Nutsspaarbank in Goes is tijdens zijn vakantie in Eisenerz in Oostenrijk gehul digd. De heer Meeuse was de gast van de Eisenerzer Bergmusik- kapelle die dit en vorig jaar een zeer geslaagde toemee door Zee land en andere delen van ons vaderland heeft gemaakt. De muzikanten hebben aan deze toemees de meest prettige her inneringen overgehouden. De heer Meeuse was de organisator en de geestelijke vader van deze tochten. Als dank voor de aan gename verpozing in „das schone Land der Tulpen", zoals een Oos tenrijkse krant schreef, werd de heer Meeuse en zijn echtgenote een feestelijke vakantie bereid. En op de laatste dag van zijn vakantie kreeg de heer Meeuse zelfs het gouden stadswapen van Eisenerz aangeboden, als dank voor de goede zorgen aan de Oostenrijkse muzikanten en als uiting van de vriendschapsbanden tussen Eisenerz-Holland. „Herr Meeuse ist ein Freund der Steiermark", zo schreef diezelf de krant, waaraan wij ook deze gegevens ontleenden. HAAMSTEDE. Zaterdagavond gaf een aantal Duitse jeugdgroepen voor een groot aantal belangstellendeneen spe ciale gewijde muziek- en kooravond. Ds. Boer uit Haamstede en de Duitse predikant, Pfr. von Derschau spraken een kort woord. De muzikanten, afkom stig van een jeugdgroep uit Bochum Werne brachten bazuinmuziek wat weer een geheel nieuw geluid was voor de Kerk. Verder zongen drie meisjes en drie jongens uit Witten Annen verdien stelijk, terwijl ook het gehele koor zong. Er waren zeer veel buitenlanders, voor namelijk Duitsers in de kerk. Benoeming tot dijkgraaf AXEL. Bij Kon. Besluit zijn be noemd tot dijkgraaf: Waterschap Koe gors c.a.: P. van Hoeve Lzn. te Axel; polder Beoosten- en Bewestenblijt M. de Regt te Axel en tot bestuurslid van het Waterschap Hulster en Axeler Ambacht W. Koster te Axel. Advertentie Nu tijdelijk ter kennismaking: Thans ook de vuilste was een „wissewasje" automatische inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht 7 emmers sop in plaats van 6 uit eer» dubbeigroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer Al Üw wensen zijn vervuld de witte was - witter kan niet de bonte was - helder en fris de fJJ"e was - luchtig en zacht. En alles zo gemakkelijK: zonder apart Inweken zonder lang koken zonder warm spoelen. BRUINISSE. Vorige week had te Bruinisse voor 37 kleuters die de Kleu terschool verlieten, de afscheidsmiddag plaats, waaraan door het Hoofd der School, mevrouw van Dijke altijd een feestelijk karakter wordt gegeven. De ze middag wordt in het bijzijn van de ouders gegeven. Er was onder leiding van mejuffr. Nederhand een fantasiespel en in het speellokaal volgde toen Kleutergymna- stiek. Het op de school gemaakte werk werd aan de ouders ter hand gesteld. De collecte voor de Blindenhulp ,,De Fakkels bijeen" bracht te Bruinisse 65 op. WOLFAARTSDIJK. De handtekeningen onder het „huwelijks contract" zijn gezet. Ten overstaan van bestuur en officials van de Royal Yacht Club de Belgique uit Antwerpen en het gemeentebestuur van Wolfaartsdijk hebben de burgemeester de heer B. H. G. ter Haar Romeny en de president van de jachtclub ir. J. de Braey hun handte kening gezet onder het contract inzake de stichting van een jachtha ven aan het Veerse Meer ten behoeve van deze Belgische club. Zoals bekend zal deze modern geoutilleerde jachthaven aangelegd worden ten oosten van de bestaande veerdam. De gemeente Wolfaartsdijk zet hiermee de eerste, concrete, stap naar een recreatieve ontwikkeling rond het Veerse Meer. Het was een plechtig moment in de Wolfaartsdijkse raadszaal, toen de bur gemeester en de president met een ge- noegelijke glimlach op hun gezichten hun handtekening plaatsten onder het contract. In dit contract zijn de ver plichtingen en de rechten vermeld, waaraan beide partijen zich hebben te houden en waarbij uitgegaan wordt van de overeenkomst, dat de gemeente Wol faartsdijk de volledige aanleg van de jachthaven financiert en de Belgische jachtclub de haven voor een termijn van 30 jaar huurt. Het streven is er op gericht de jacht haven op 31 december van dit jaar kant en klaar te hebben. De Ned. Heide Mij, tijdens de ondertekening van bet con- HAAMSTEDE. Onder de tal rijke badgasten uit vele Euro pese landen die de Westhoek thans herbergt, heeft een meisje uit Amerika een tijdelijke woon plaats gekozen. Zij komt niet om te baden al wordt dit ook wel door haar gedaan. De 17-jarige Judy Heffer uit Hammondsport, een stad in de staat New York, is naar Europa gekomen, tesamen met een 800 leerlingen uit ver schillende scholen van de U.S.A. om hier in Nederland het gezins leven in al zijn vormen en hoe danigheden te leren kennen. De meisjes, waarvan er 70 in Neder land zijn ondergebracht, waarvan maar een in Zeeland, worden uit gezonden door de American Field Service met de International Scholarships in Nederland als on derdeel hiervan. Judy Heffer, een flinke Amerikaanse kreeg het gezin van de familie Kiviet in St. Maartensdijk als tijdelijk ho me toegewezen, zodat ze nu enige tijd in het gloednieuwe Polder huis logeert, want de heer Ki viet is ontvanger griffier van het Waterschap Tholen. Om ook eens een ander eiland te bezoeken kon Judy met haar tijdelijke huisge noten een familiebezoek in Haam stede afleggen, zodat ze nu enkele dagen vertoeft in de woning van mevr. Saman aan de Weststraat te Haamstede. De tochten naar Europa worden reeds enkele jaren gemaakt, ge deeltelijk uit het oogpunt van een soort good-will. Judy is de enige van de Highschool in Hammonds port, een industriestad die onge veer 1000 km. van New York ver wijderd ligt. Voor de tochten naar Europa hadden zich 10.000 sol licitanten aangemeld waaruit uit eindelijk het uitgezonden aantal werd gekozen. Judy speelt zeer graag piano en heeft een uitgesproken liefde voor paarden. In Tholen rijdt ze dan ook regelmatig paard. Wat Schouwen betreft werden er weer complimentjes uitgedeeld Ju dy vond het dorp Dreischor bijzon der aardig. Ook de kermis te Brouwershaven vond ze leuk. In Amerika kent men geen kermis. Wat ook een geweldige indruk op haar maakte was het lichten van de zee, dat ze te Scharendijke kon be wonderen. Tijdens deze zeldzame excessen van de zee sprong ze een schoen na van haar vriendin, zodat ze tot haar middel in het water kwam te staan. Een teken dat zo maar niet de eerste de beste uit Amerika hierheen gezonden wordt. Toch is Judy eenvoudig, ze houdt punctueel haar dagboek bij voor het uiteindelijke grote verslag. Fietsen kan ze niet wel autorijden. Ze is een uitstekende „driver" in de Buick van haar vader. In Ame rika mag reeds op 16-jarige leef tijd een auto bestuurd worden. Aan haar vinger draagt Judy een heel bijzondere ring. Het is een ring waar het embleem van de stad op staat. tract vertegenwoordigd door ir. R. J. Koopmans, ontwierp de plannen. Zo spoedig mogelijk zal met de aanleg wor den begonnen. De nieuwe jachthaven krijgt een capaciteit van ongeveer 125 scheepjes. Bekroning Nadat notaris J. C. Kram te Kapelle het contract had voorgelezen en de hand tekeningen waren gezet hield de presi dent van de Belgische jachtclub, ir. J. de Braeij een vriendelijke toespraak. Hij noemde de ondertekening een be kroning op de lange reeks van onder handelingen en vertelde, dat de bespre kingen in de beste geest van verstand houding en vriendschap zijn gevoerd. Weliswaar is nog sprake van een voor lopig contract, maar dit voorlopig ka rakter hangt ten nauwste samen met de goedkeuringen van hogerhand, die nog niet binnen zijn. Ir. de Braey was in de zen bepaald niet -pessimistisch. De president toonde zich bijzonder verheugd, dat met Wolfaartsdijk een overeenkomst kon worden ge sloten. „Wij hebben hier altijd een goe de en rustige sfeer aangetroffen. Wij houden niet van de grote drukte. De rust konden wij nergens beter vinden dan in Wolfaartsdijk." Ir. De Braeij toonde zich erkentelijk voor de medewerking van velen. Hij noemde o.a. in dit verband de Commis saris der Koningin, die veel begrip had getoond voor de opzet. Ten slotte hoopte spreker, dat op 31 december a.s. de vloot de nieuwe jacht haven kan binnenvaren en dat er dan een begin gemaakt kan worden voor een lange periode van vriendschap en vruchtbare samenwerking. Standing De burgemeester overhandigde de heer De Jager een voorzittershamer en de heer De Jager hoopte op zijn -beurt op een goede samenwerking met de Belgen die hij het clubvaantje van de plaatselijke vereniging aanbood. Daarna werd het glas geheven en ten slotte bood de Belgische Jachtclub een welverzorgd diner aan in het -voormalige Veerhuis. Bevestiging Aan de ondertekening van het con tract was intensief overleg voorafge gaan, hetgeen culmineerde in een ont moeting van hogere nationale instan ties der zeüsport in België en Neder land. Deze ontmoeting werd in juni ge houden. Het doel van deze bijeenkomst, waar bij de meest vooraanstaande Antwerpse en Zeeuwse provinciale autoriteiten me de aanwezig waren, was een protocollai re bevestiging van te voren in hoge zeil- kringen overeengekomen Belgisch-Ne derlandse samenwerking, gericht op ac tiviteiten in het Veerse Meer. In dit kader was ook van belang, dat voorts aanwezig waren vertegenwoordigers van de pas opgerichte watersportvereniging Wolfaartsdijk, waarmee de Royal Yacht de Belgique op sportieve, alsmede op basis van gentlemen agreement gaat samenwerken. OVEZANDE. Bij K.B. van 31 juli is met ingang van 16 augustus a.s. benoemd tot burgemeester van de Brabantse gemeente Oud- en Nieuw-Gastel de heer Th. J. An driessen, thans nog burgemeester van de gemeente Ovezande. De heer Andriessen is sedert 16 juli 1950 burgemeester van Ovezande. ,,Ik ben buitengewoon in mijn sas met deze benoeming, want het betekent ongetwijfeld een promotie" zo vertrouw de ons burgemeester Andriessen toe, toen wij hem gistermiddag feliciteerden met zijn benoeming, „maar aan de an dere kant doet het toch ook wel weer een beetje pijn om de banden, die hier in deze elf jaar zijn gesmeed, te moe ten afbreken. Ik heb in Ovezande al tijd zeer prettig gewerkt en het zal me echt niet meevallen om dit allemaal los te moeten laten". Niettemin is burgemeester Andriessen zeer blij met zijn benoeming, want het betekent voor hem inderdaad een mooie promotie. Van een gemeente van 1400 zielen vertrekt hij nu naar een gemeen te met een inwonertal van 7600. Oud en Nieuw Gastel, een gemeente met een specifiek agrarisch karakter, met daar naast enkele kleine industrieën. De heer Andriessen volgt burgemeester Hofland op, die 1 mei jl. de pensioen gerechtigde leeftijd had bereikt. Burgemeester Andriessen is thans 47 jaar, gehuwd en vader van een. kind. Hij is lid van de K.V.P. Volontair Vanaf zijn schooljaren werd de heer Andriessen in het gemeentelijke appa raat opgenomen. Hij begon als volontair op de gemeente-secretarie in Vlissingen. Daar heeft hij vrijwel alle rangen door lopen tot 16 juli 1950., toen de benoe ming volgde tot burgemeester van de gemeente Ovezande. Tijdens zijn elfjarige ambtsperiode is er in Ovezande heel wat tot stand geko men. Wij noemen een nieuw sportpark, een geheel nieuwe straatverlichting, een nieuwe landbouwhuishoudschool en een nieuwe kleuterschool. Burgemeester Ter Haar Romenij ver heelde in zijn toespraak niet te ver tellen, dat de opstelling van het con tract veel hoofdbrekens heeft gekost. Hij hoopte voorts, dat de gebeurte nissen iri net verleden geen afbreuk mo gen doen aan de samenwerking inzake de ontwikkeling van het Veerse Meer. „Ik heb altijd een recreatieve ontwik keling van standing in mijn gemeente voorgestaan" aldus de burgemeester, „wij kunnen niet in de toekomst kij ken, maar niettemin zijn wij er van overtuigd, dat met de komst van de Belgische jachtclub de standing wordt gebracht, waarop wij altijd gehoopt hebben". Ten slotte toonde de burge meester zich uitermate erkentelijk voor de loyale samenwerking. Nadat de Belgische consul, drs. F. V. de Groot enkele woorden had gesproken richtte de burgemeester zich speciaal tot de twee bestuursleden, de heren J. de Jager en O. van Eerten van de plaatselijke watersportvereniging. Hij was zeer 'blij, dat de plaatselij ke vereniging genegen was plaats in te ruimen voor de Belgische vrienden. De president van de Royal Yacht- ning onder het contract terwijl de club de Belgique uit Antwerpen, burgemeester van Wolphaartsdijk, ir. J. de Braey, zet zijn handteke- de heer B. H. G. ter Haar Romeny belangstellend toekijkt. Maar ook naast zijn burgemeester schap heeft de heer Andriessen zich ver dienstelijk gemaakt op velerlei terrein. Vele bestuursfuncties vielen hem ten deel. Wij doen een greep: voorzitter van het initiatiefcomité „De Bevelanden", voorzitter van de statenkring Goes van de K.V.P., waarnemend voorzitter van de kring Middelburg van de K.V.P., voorzitter van het Burgerlijk Armbe stuur en het Wit-Gele Kruis in Ovezan de, penningmeester van de provinciale vereniging ter bestrijding van de T.B.C., secretaris van de commissie voor de kinderhygiëne in Zeeland en penningmeester van het borgstellings fonds voor de Zeeuwse eilanden. TERNEUZEN. De achttienjarige G. J. H. van der B. uit Hulst zal wel niet zo gauw meer in een auto stappen. De nasleep die een ritje met zijn vaders auto voor hem heeft gehad is n.ll niet voor de poes geweest. Zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs was hij gaan toeren en dit had het bekende resultaat. Niet al leen de „familie-auto" liep schade op, maar ook de wagen van een derde. Na de aanrijding was de jongen snel door gereden, hetgeen hem in aanraking met de politierechter had gebracht. Voor de aanrijding en voor het „onbevoegd" rij den kapittelde hem de kantonrechter. Met een boete van in totaal 25 gulden kwam hij er af. „Ik ben de dune van de langzaam draaiende ambtenaren-molen", zei de Axelse landbouwer M. V. Hij had twee vuurwapenen in zijn bezit waarvoor de vergunning verlopen was, hoewel hij wel een verlenging had aangevraagd. Toen de politie hem opriep om het spul in te leveren had hij hieraan geen gevolg ge geven. Deze overtredingen kostten hem tweemaal een riks. Zestig gulden eiste de officier tegen de niet verschenen koopman B. M. uit Oudenbosch, die met zijn auto plotseling linksaf was geslagen, terwijl hij even tevoren nog stil had ge staan. Een aanrijding was uiteraard het gevolg. De heer M. was bovendien niet verzekerd. De officier eiste bovendien een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van zes maanden. De kantonrechter verlaagde de boete gezien de finan ciële omstandigheden van M. tot vijf tig gulden, maar handhaafde de andere straffen. Twee beren werden voor dron kenschap veroordeeld. De eerste was de fabrieksarbeider M. L. te Hulst die zelf hoopte dat het de laatste keer zou zijn dat hij voor de groenet af el stond. Het werd hem een duur biertje. Hij kreeg een boetevan dertig gulden. De andere was C. B. M. uit Vogelwaarde die het iets bonter had gemaakt. Toen de poli tie hem in een taxi naar het bureau wil de brengen, had hij als een razende ge trapt waardoor de auto beschadigd was. Eis en uitspraak 50 gulden of tien da gen. De officier voorspelde hem dat het de volgende keer geen taxi zou zijn, maar een auto van het huis van bewa ring. „Moord op 45 toeren" Een sinister produkt draait in het Grand Theater in Goes. De film „Moord op 45 toeren". De liefde speelt een belang rijke rol in deze film. Er is een echtpaar, waarin de man zijn vrouw geen liefde kan schenken. Het huwelijk gaat kapot, een derde man is in het spel en de „echte" echtgenoot komt door een auto- Dngeluk om het leven. De vrouw hoort later haar dode man op de gramofoon- plaat praten. Een lugubere handeling. Trouwens de gehele film is luguber en het aankijken nauwelijks waard.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4