Controle op Waterstaat zal waterdicht worden RANG RENNIES Belangen zwaar bij van boeren wegen Kreekrakplan GEDEPUTEERDE STATEN DELEN MEDE: de zonnige RANG Provinciale Staten spraken over de verschrijvingen Kleine in plaats van grote boot Kruiningen-Perkpolder Gemeenten moeten Stichting Zeeland uit impasse helpen Aan dat gemartel Rennies nemen! Fag. 3 Waardering voor optreden G.S. Liever omgekeerd.... Nederlands a.u.b. Bromfietser brak haar arm Bekend kweker in Bruinisse overleden van Elektrificatie van onrendabele percelen Onderafdeling voor ontwikkeling van de provincie Ernstig gewond na aanrijding met brandend maagzuur moet U 'n einde maken. Mededelingen in Prov. Staten voor herstel van zoutschade Afscheid van bode prov. griffie Dr. W. H. Beekenkamp 25 jaar predikant Zeehengelwedstrij d in Renesse Oriënteringsrit te St. Philipsland Zeeuwse muziekschool tamelij k kostbaar voor Breskens Woensdag 2 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD MIDDELBURG. Provinciale Staten van Zeeland hebben gisteren uitvoerig gesproken over de verschrijvingen, die bij Provinciale Wa terstaat in deze provincie zijn geconstateerd en waarover de Reken kamer een rapport heeft samengesteld. De Statenleden brachten echter in de openbare discussie geen nieuwe facetten naar voren. Evenals men reeds bij de schriftelijke behandeling in de afdelingen had gedaan, betreurde men het ook gisteren in het openbaar dat de verschrijvingen hadden kunnen plaats vinden en men verheugde zich er over dat geen fraude is geconstateerd, hoewel enkele Statenleden dit niet in die zin wilden opvatten, dat er ook geen fraude is gepleegd. De socialistische fractievoorzitter liet zich in dit opzicht zeer voor zichtig uit en zei dat door het systeem van administreren bij Pro vinciale Waterstaat de deur wijd open stond voor fraude. Het kan best gebeurd zijn, aldus het Statenlid. Mr. A. J. v. d. Weel, die namens het college van Gedeputeerde Staten de opmerkingen beantwoord de, was het met diverse leden eens, dat de deur voor fraude niet dicht was. Maar wijd open stond die deur nu ook weer niet, aldus de gede puteerde; men kon zich echter door de opening heenwringen. De ge deputeerde verklaarde dat gestreefd wordt naar het scheppen van een „waterdichte controle op de waterstaat" Hij maakte enkele in het ad ministratieve vlak liggende maatregelen bekend, die Ged. Staten zul len treffen ter verzekering van een effciënte controle. Alle Statenleden, die over de ver schrijvingen gisteren het woord heb ben gevoerd hebben opgemerkt het ge waardeerd te hebben dat G.S. zij het in een wel ietwat laat stadium be sloten hebben tot volledige openbaarma king van het rapport van de Rekenka mer over te gaan. De heer L. P. van Oorschot zei waardering te hebben voor de wijze, waarop Ged. Staten hebben gepoogd klaarheid te scheppen. Dat Ged. Staten hebben medegedeeld in be stuurlijke zin schuld te voelen, vond de heer Van Oorschot zeer te prijzen in het college. De heer Van Oorschot ging voorts in op het feit dat ambtenaren van de Prov. Waterstaat overheidsgel den verrekenen via particuliere post rekeningen. Hij achtte dit, met de Re kenkamer, niet juist. De heer Vercau- teren (K.V.P.) drong aan op reorgani satie van de controle en de administra tie van de Prov. Waterstaat. Veel De heer A. H. S. Stemerding (c.h.) zei o.a. dat er niet iets aan de controle ontbrak, maar heel veel. De dienstpost- rekeningen werden bijv. helemaal niet gecontroleerd. Spreker meende dat Ged. Mr. A. J. VAN DER WEEL zo waterdicht mogelijk Staten zich in deze aangelegenheid waardig hebben gedragen. In bestuur lijke zin gaan gedeputeerden niet vrij uit, maar gelukkig wisten zij niets van de verschrijvingen. De heer Stemerding verwonderde zich er echter over dat de verschrijvingen niet eerder openbaar zijn geworden. Het systeem was algemeen bekend. Alle aannemers waren ermee op de hoogte. Een keet werd geleverd op een nota voor grint en asfalt. In die keet kwamen de hoofdambtenaren van Prov. Waterstaat. Hoe is het mogelijk, dat zij niet hebben geweten dat die keet was „verschreven?" Zij zeiden echter van niets te weten. Hoe is dat mogelijk?,N aldus de heer Stemerding. Gedeputeerde Staten zijn de dupe geworden van hun vertrouwen in het ambtelijk apparaat. Dit apparaat is hopeloos tekort geschoten. Ook het college van B. en W. heeft vertrouwen in zijn ambtelijke apparaten. De plus kant van deze onverkwikkelijke zaak is, aldus de voorzitter van de c.h.-fractie een les geweest voor veel bestuurscolle ges en ambtenaren, niet alleen in Zee land, maar in heel Nederland. De heer Stemerding besloot met het uitspre ken van vertrouwen in de gang van za ken in de toekomst en „alles sal reg kom". Het is dringend noodzakelijk, dat het college van Ged. Staten 'bij de voort- duur aandacht blijft geven aan een goe de controle, merkte de voorzitter van de fractie der a.r. de heer J. Hommes op, na vooraf het te hebben toegejuicht dat het rapport volledig openbaar is ge worden. De fractievoorzitter van de S.G.P. de heer D. Kodde ging op ver schillende onderdelen van het rapport in. Hij vroeg hoe het mogelijk is ge weest dat koffie voor werklieden op ver keerde posten is verschreven en dat ook op ander gebied onjuiste boekingen zijn gedaan. Hij betreurde het dat het rap port niet onmiddellijk in de openbaar heid is gekomen. Dit Statenlid meènde dat dan de behandeling in de afdelingen der Staten ook beter zou zijn geweest. Van de zijde van Ged. Staten werd dit naderhand bestreden. Door de gang van zaken het niet voldoende controleren zijn mensen MIDDELBURG. Bij de be handeling van het rapport van de Rekenkamer over de ver schrijvingen bij Provinciale Wa terstaat heeft het statenlid Kodde er zijn verwondering over uitgesproken dat in de boeken het salaris van een ty piste als grint werd geboekt. Een typiste werd in grint ver anderd, merkte het statenlid op. Dat heeft terecht de veront waardiging van Ged. Staten op gewekt, antwoordde de gedepu teerde Van der Weel. Een typiste in grint verande ren Gedeputeerden zullen liever letterlijk dan het omge keerde doen, voegde gedepu teerde Van der Weel eraan toe. in verleiding gekomen, -merkte de heer Kodde op. Men moest echter dik wijls wel onjuiste dingen doen om de zaken op gang te houden vanwege de verouderde methoden, meende de heer Kodde, die daarom op de ambte naren geen blaam wilde laden. Hij vroeg voorts of de verhouding tussen de hogere en lagere ambtenaren bij Prov. Waterstaat wel voldoende open is. zodat men zich vrijuit tegen elkaar uit. De heer Kodde meende tenslotte een verschil te zien in handelwijze van Ged. Staten t.o.v. Goes en de Prov. Water staat. In Goes werd zo groot mogelijke openbaarheid betracht met het memo randum, het rapport van de Rekenka mer bleef aanvankelijk vertrouwelijk- Mr. J. F. G. Schlin-gemann (v.v.d.) wees er op dat de geest bij Prov. Wa terstaat weer goed moet worden. Men moet er ook van overtuigd zijn dat ver schrijvingen niet meer getolereerd zullen worden. Gedeputeerde Van der Weel deelde mede dat van dat laatste de ambtenaren door Ged. Staten over tuigd zijn. Goes Mr. H. B. Bouwman (soc.) zei wel behoefte te heben aan het houden van een beschouwing over de Goese zaak. maar dat niet te zullen doen, aangezien de voorzitter het hem toch niet zou toe staan. De heer Bouwman merkte op dat niet aan de orde is gekomen ten ge volge van welke omstandigheden de ver schrijvingen in Goes mogelijk zijn ge weest. Hij vroeg voorts toezending van het rapport van de Rekenkamer aan al le Statenleden, hetgeen Ged. Staten na derhand toezegden. Nadat over de verschrijvingen bij Prov. Waterstaat iets bekend was ge worden, hebben Ged. Staten direct de minister gevraagd een onderzoek naar de schuldvraag in te stellen. Het college wilde zich van -blaam zuiveren. Maar, al dus spreker, het voormalige college van B. en W. van Goes heeft geen gevolg gezien op het memorandum. De heer Bouwman -meende dat zulks wel was toegezegd. Het toenmalige college van B. en W. van Goes was niet op de hoogte van het feit dat rekeningen v-ervalst of gefin geerd waren, aldus de heer Bouwman Op het college van B. en W. van Goes A. H. S. STEMERDING niet iets, maar veel is, meende spreker een onjuiste blaam geworpen. Dat is bevorderd door het uitblijven van een aanvulling op het memorandum. Bij wie en in welke ma te lag daar de verantwoordelijkheid? Gedeputeerde Van der Weel heeft de heer Bouwman geantwoord dat Ged, Staten ervan overtuigd zijn dat het voormalige college van B. en W. niet op de hoogte was van gefingeerde en vervalste rekeningen. De heer Van der Weel heeft voorts uiteengezet dat door het administratiesysteem van Provin ciale Waterstaat verschrijvingen moge lijk waren. Er wordt nu gereorgani seerd. Met een accountant is reeds con tact opgenomen. Over strafvervolgingen door de rech ter wilde de heer Van der Weel niet spreken, aangezien de juridische kant van de zaak nog -aanhangig is bij de justitie, nadat de officier van justitie hoger beroep heeft aangetekend van het vonnis van de Middelburgse rechtbank tegen een der ambtenaren. De heer Van der Weel zei, dat Ged. Staten, na aan vankelijk te hebben geaarzeld, het rap port volledig openbaar hebben doen wor den, na de reacties op het houden van de vertrouwelijkheid in de Zeeuwse pers te hebben gelezen, In het memorandum hebben Ged. Staten de staatkundige ver antwoordelijkheid willen vastleggen, al dus de heer Van der Weel in antwoord op de opmerkingen van mr. Bouwman met betrekking tot de Goese affaire. Ge deputeerde Staten beschikken echter ook nog over een uitvoerig cijferrapport be treffende Goes. Dit rapport wordt ech ter niet gepubliceerd. Het is samenge steld door de provinciale griffie. Oud-wethouder Van Melle In tweede instantie heeft de heer Ste merding gesproken over de rol, die de vroegere wethouder van Goes, de heer J. J. van Melle in de verschrijvingsaffai re bij Prov. Waterstaat heeft gespeeld. Er is sprake van misverstand, zei de heer Stemerding. Men zegt, dat de heer Van Melle de zaak aan het rollen heeft gebracht, dat is niet waar. Het was al lang bekend o.a. bij aannemers dat bij Provinciale Waterstaat werd ver schreven. Dat heeft ook de heer Van Melle gehoord en hij heeft -daar op een vergadering melding van gemaakt. Mel ding gemaakt van iets, dat al bekend was. Dat de heer Van Melle er daarna niets voor voelde zijn woorden, ge sproken in een vergadering te Goes, na-der uit te leggen aan Ged. Staten, vond zijn oorzaak in het feit, dat Ged. Staten partij waren, merkte de heer Stemerding op. De heer Van Melle voel de er meer voor met „de hoogste baas", d.w.z. de -minister van Binnenlandse Za ken, te spreken. Dit wil ik graag zeg gen ter verdediging van de heer Van Melle, aldus de voorzitter van de frac tie der c.h.u. MIDDELBURG. De Zeeuwse Staten hebben gisteren een voorstel van Ged. Staten tot het uitbetaling van een voorschot op z.g.n. verdienstebeloning van personeel der provincie aange nomen. Gedeputeerde Staten noemden deze beloning in hun voorstel meritrating. Mevr. Van den Broecke-de Man had daar ernstig bezwaar tegen. Laten we Nederlands gebruiken, merkte ze op. Zeer weinigen in Zeeland begrijpen wat met dit vreemde woord wordt bedoeld. Na enig over een weer praten achter de tafel van Ged. Staten deelde het college (boetvaardig) mede voortaan het woord verdienste beloning te zullen gebruiken. DREISCHOR. Toen mevr. A. P.-B. zich per bromfiets van Dreischor naar Hulst wilde begeven kwam zij op de Zoomweg te Bergen op Zoom met de spoorrails in aanraking met als gevolg dat zij omviel en met een gebroken bo venarm naar het Gasthuis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd. La ter op de dag werd zij naar het Roo- dekruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. BRUINISSE Op bijna 65 jarige leeftijd overleed de heer L. Jumelet Wesdorp, een bekend mossel- en oester kweker, firmant van de firma Wed. A. Jumelet-Vijverberg, welke firma in de oorlog ook in vis handelde en die zo doende over vele relaties beschikte in binnen- en buitenland. De mosselkotter Bru 3 behoort tot de beste van de vis sersvloot. De heer Jumelet, die veel heeft gedaan om zijn eigen zaak op te bouwen en die daarin ook slaagde had als hobby, het verzamelen van postze gels en het maken van foto's en films, vooral de laatste jaren, toen zijn ge zondheid al achteruit gaande was. Hij was voorzitter van de plaatselij ke postzegelclub en na de oorlog be stuurslid van de afdeling van dg Bond van Oorlogsslachtoffers. Advertentie j MIDDELBURG. De Zeeuwse Sta ten hebben zich gisteren akkoord ver klaard met het voorstel van Ged. Sta ten tot elektrificatie van de onrendabele percelen in Zeeland. Met de landbouw organisaties en de PZEM is over deze aangelegenheid van gedachten gewis seld en men is tot overeenstemming ge komen over de percentages, die door elk der betrokkenen moet worden be taald. De Statenleden spraken gisteren de wens uit, dat van de zijde der ge meentebesturen nu ook medewerking zal worden verleend, opdat vrijwel al le panden in Zeeland op het elektrici teitsnet kunnen worden aangesloten. Over de veerverbinding van Zierikzee naar Kats maakten enkele Statenleden nog opmerkingen. De heer Vermeulen (soc) zou gaarne meer vaarten op zon dag zien, waartegen de heren Hommes (ar) en. Kodde (sg.p) zich om prin cipiële redenen verzetten. De heer A. A. van Eeten (ar) wilde weten hoe het st-aat met de plannen voor de bouw van een brug over de Westerschelde Gede puteerde Van der Weel antwoordde dat met de directeur generaal van Rijkswa terstaat een bespreking over het brug- plan heeft plaatsgevonden. Over de verkeersprognoses is verschil van mening, doch hierover zal het gesprek worden voortgezet door de deskundigen. Een kleine commissie zal de technische problemen en ge schilpunten bespreken. Thans, na een jaar, zien wij de mogelijkheid aanwe zig, binnen niet al te lange tijd de mi nister van Financiën te benaderen, merkte de heer Van der Weel op. Gedeputeerde Van Poelje zei dat uitbreiding van de zondagsdiensten t.z.t. nader zal worden bekeken. Hij deed geen enkele toezegging. Met Rijkswaterstaat heeft ook een bespre king plaats gevonden over verbetering van het veer Kruiningen-Perkpolër. Het is gebleken dat in venband met spanningen op de arbeidsmarkt en de bescihikbarenfondsen het bouwen een nieuwe grote Uoot voor deze die niet op zeer korte termijn is te reali seren. Niettemin zoeken Ged. Staten naar verbetering, door te streven naar het meer manoeuvreerbaar ma ken van het m.s. Dordrecht en voorts zal het college vergunning vragen voor het bouwen van een kleiner schip. De Staten namen een verordening aan voor de subsiediering van molens. Schouwburg Eveneens gingen de Staten akkoord met een voorstel van Ged. Staten tot het verlenen van subsidie in de ver- bouwingskosten van de Middelburgse schouwburg. De fractie van de s.g.p. stemde tegen. De heer Flikweert zei: Dit voorstel be- aan voor de subsidiëring van molens, burgbezoek dient het belang van de provincie niet. MIDDELBURG. Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van plan aan de eerste afdeling van de provinciale griffie een onderafdeling voor „de pro vinciale ontwikkeling" toe te voegen. Het college heeft sollicitanten opgeroe pen naar de functie van hoofd van deze afdeling. Dit deelde mr. Van der Weel gisteren in de vergadering van Pro vinciale Staten mede in antwoord op een vraag van de heer Stemerding. De afdeling „Provinciale ontwikkeling" zal een chef krijgen, die ondergeschikt is aan de chef van de afdeling financiën, de heer Van Tuinen. De opzet van de nieuwe afdeling zal bescheiden zijn. Binnen afzienbare tijd zal uit de solli citanten een benoeming plaats vinden. BIERVLIET De twintigjarige sol daat A. M. Marsilje uit Driewegen (gem. Biervliet) is met zijn bromfiets tegen een snel voortrijdende Belgische personen auto gebotst. Zwaar gewond werd hij in het ziekenhuis te Oostburg opgeno men. Het slachtoffer had juist voorrang verleend aan een andere wagen. Men heeft het vermoeden dat hij de personen auto die daar achter reed niet heeft opgemerkt. De heer Marsilje liep zware inwendige kneuzingen en een hersen schudding op, nadat hij door de auto meer dan vijftien meter was meege sleurd. Voor zijn leven wordt gevreesd. MIDDELBURG. De Zeeuwse Sta ten hebben gisteren besloten aan de Stichting Zeeland een subsidie te verle nen van 12.000 gulden. De stichting wil de graag 18.000 gulden ontvangen, maar Ged. Staten waren van mening, dat de gemeentebesturen in Zeeland weer meer kunnen bijdragen. Uit de behandeling van deze zaak bleek dat gedeputeerde Schout met vakantie was geweest tij dens de formulering van bet voorstel van Ged. Staten. De heer Schout voer de gisteren in de openbare vergadering een warm pleidooi voor het toekennen van een subsidie van 18.000 gulden. Dan kan de stichting meer doen en dan kun nen enkele personeelsleden worden aan- Advertentie En vandaag ermee beginnen. Dan geen zorg meer over pijnen door overtollig maagzuur. U blust die brand met Rennies prompt. Makkelijk in te nemen en nog smakelijk óók. Vraag ze bij Uw apotheker of drogist. tegen brandend maagzuur MIDDELBURG. Provinciale Staten van Zeeland hebben giste ren aan Gedeputeerde Staten me degedeeld dat zij het bijzonder op prijs stellen, dat er schot begint te komen in de uitvoering van het Kreekpïan, maar dat zij het zullen betreuren, dat meer goede land bouwgrond aan de huidige bestem ming wordt onttrokken dan beslist nodig is. De Statenleden waren het er wel over eens, dat het niet on mogelijk zal zijn het Kreekplan tot uitvoering te brengen, zonder dat daaraan landbouwgrond moet wor den opgeofferd, maar laat, aldus de woordvoerders van alle fracties, dit offer dan zo gering mogelijk zijn, men vroeg voorts voor die boeren, die schade lijden, compen satie in de vorm van toewijzing van grond in de IJselmeerpolders of - en dat had men nog liever - grond, die ontstaat door inpolde ring van Zeeland. De commissaris der Koningin deelde aan het begin van de Statenzitting me de dat het college van Ged. Staten van Zeeland een zeer prettige samenwerking heeft met de Brabantse gedeputeerden. In een verleden week in Den Bosch ge houden vergadering van de beide col leges is besloten tot de instelling van drie commissies, namelijk voor de pla nologische, de technische en de be- JHR. MR. A. F. C. DE CASEMBROOT voorbereiding stuurlijke facetten van het plan. De commissaris deelde mede dat ook ver tegenwoordigers van de Zeeuwse agra rische wereld in de commissies zitting zullen hebben. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (soc) merkte op dat het Wes- terscheldebekken als een geheel moet worden gezien. Wij werken bij het Kreekrakplan als Zeeuwen aan hoofd zakelijk Brabantse belangen, aldus dit Statenlid, dat grote aandacht voor de belangen van de boeren vroeg. Hij deelde mede andere Statenleden her haalden dat naderhand nog eens dat Provinciale Staten gaarne op de hoog te zullen blijven van de ontwikkeling, ook wat betreft de voorstellen, die aan de Brabantse Staten zullen worden voorgelegd. De heer Schorer vroeg te vens hoe het op het ogenblik staat met de beheersvorm van het Sloe. De heren Stemerding (ch), Hommes (ar) en Schlingemann (vvd) onderstreepten de belangen van de landbouwers, waar bij de heren Vercauteren (kvp) en Kod de (sgp) zich aansloten. V oorbereiding Het Kreekrakplan verkeert nog in het stadium van de voorbereiding, merkte de commissaris der Koningin bij de be antwoording van de sprekers op. Hij deelde mede dat de interdepartementa le commissie voor de beheersvorm van het Sloe reeds zeer ver is gevorderd. Gedeputeerde Staten hebben enkele maanden geleden reeds de toezegging ontvangen van de visie der commissie binnenkort op de hoogte te zullen wor den gebracht, maar het college wacht nog steeds. Het is jammer, dat wij, aldus de commissaris nog niet op de hoogte zijn gebracht van de mening der commissie, want Ged. Staten moeten nu maatrege len nemen betreffende het Sloe, terwijl het college niet weet of deze maatre gelen straks in goede aarde zullen val len bij het te vormen beheerscoliege. In de eerste vergadering met het Brabantse college van Ged, Staten heb ben de Zeeuwse gedeputeerden reeds aandacht gevraagd voor de belangen van de landbouwers, deelde de com missaris mede. Hij merkte voorts nog op dat het Kreekrakplan niet een zuiver Nederland se aangelegenheid is. Ook de Belgen hebben hier belangen en de Nederlandse regering moet met die van België over leggen. Daarom kan het wel eens mo gelijk zijn. dat niet op elk tijdstip al les, wat besproken is, kan worden be kend gemaakt. De regering kan, i.v.m. internationale besprekingen, vertrouwe lijkheid verlangen. Op een vraag van mevr. R. J. van den Broecke (soc) deelde de commissaris mede dat gein. teresseerden voor vestiging in het Sloe zich tot Rijkswaterstaat moeten wen den. gesteld, waarvoor de minister van Maatschappelijk Werk reeds een ver hoogde subsidie heeft toegezegd, merkte de heer Schout op. De heer Van def Weel verdedigde daarna het voorstel van Ged. Staten met nogmaals te wijzen op de mogelijk heid dat de stichting van de gemeenten subsidie ontvangt. Het bleek echter wel dat de gemeentebesturen op dit punt schriel zijn. We komen zei mevr. Van der Broecke, op cultureel gebied nog achteraan in Zeeland en dat beseffen de leden van de dorpsgemeenten in dit ge west niet. De fracties van de a.r. en de c.h. zeiden achter het voorstel van Ged Staten te staan. De heer Kodde wilde het maatschappelijke werk steunen, maar voor het culturele werk had hij geen waardering. Ten slotte werd dooi de heer B. A. Hesselink (v.v.d.) de wens uitgesproken dat de stichting er in zal slagen meer populair te worden bij de bevolking van Zeeland. KAMERLID VRAAGT Bijzondere vergoeding DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Peijl (C H U) heeft aan de ministers van Financiën en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid schriftelijke vragen gesteld over het herstel van de zgn. „zoutschade" in wo ningen in de voormalige rampgebieden op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilan den. Hij stelt, dat dit werk voor de huur ders dier huizen veel ongerief en extra- kosten met zich brengt, doordat zij in vele gevallen tijdelijk hun woningen moe ten verlaten, met alle gevolgen van dien, terwijl zij hiervoor van de verhu rende instanties of personen geen of slechts een geringe vergoeding ontvan gen, die in geen enkele verhouding staat tot de werkelijk gemaakte kosten. Hij vraagt of de ministers bereid zijn om, waar de bestaande regeling „ver goeding zoutschade-oorlogsschade" hier in niet voorziet, aan deze gedupeerden die vaak on- of minvermogend zijn een zo mogelijk integrale vergoeding met betrekking tot de uit het ongerief voortvloeiende extrakosten te verlenen. MIDDELBURG. Aan het slot van de gisteren gehouden Statenzitting heeft de commissaris der Koningin waarde rende woorden gesproken tot de heer J. Kik, bode-kamerbewaarder van het pro vinciaal bestuur. De heer Kik gaat in november met pensioen. Hij kwam in maart 1944 in dienst van de provincie. De commissaris zei de heer Kik harte lijke dank voor de prettige en sympa thieke wijze, waarop hij zijn taak ver vulde. Namens de Statenleden sloot de heer Kodde zich hierbij aan. NIEUW STATENLID MIDDELBURG. Aan het begin van de dinsdag gehouden vergadering van Provinciale Staten is drs. W. L. A. Loc- kefeer beëdigd als lid der Staten. GOES, Dr. W. H. Beekenkamp, Nederlands Hervormd Predikant te Delft vierde zijn zilveren ambtsjubi leum. De jubilaris werd op 26 oktober 1911 geboren. Na theologie te hebben gestudeerd werd de heer Beekenkamp in 1935 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Overijssel toegelaten tot de Evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk. Op zondag 26 juli 1936 werd candidaat Beekenkamp be vestigd in zijn -eerste gemeente Heinen- oord (classis Dordrecht, Ring Beijer- land) in de Hoekse Waard. Na deze ge meente drie jaar gediend te hebben verwisselde hij deze plaats met de Her vormde Gemeente van Middelburg, waar hij intrede deed in de Oostkerk op zon dag 24 mei 1942 (le Pinksterdag) met een predikatie over Jesaja 46:3a en 4. Sinds 8 september 1946 dient hij de Ne derlands Hervormde Gemeente van Delft (classis en Ring Delft). Tevens is dr. Beekenkamp buitengewoon hoog leraar aan de Protestantse Theologische Faculteit te Brussel. RENESSE. Op zaterdag 5 augus tus a.s. organiseert de Hengelsportver eniging „Zierikzee" in samenwerking met de V.V.V. te Renesse een grote zeehengelwedstrijd op het strand te Re- nesse. Naai- wij vernemen telt deze wedstrijd mee voor het Oosterschelde kampioen schap en als hoofdprijs is een complete zeehengel met molen beschikbaar ge steld. Gezien het groot aantal buitenlandse gasten dat momenteel in de Westhoek van Schouwen gelogeerd is zal deze wedstrijd wel een internationaal karak ter dragen. SINT PHILIPSLAND. De M.A.C. „Sint Philipsland" organiseert op za terdag 5 augustus a.s. een oriënterings rit. Dë start is ditmaal bij hotel „Con cordia" te Steenbergen om zes uur des avonds. De finish is eveneens bij dit ho tel. De volgende rit wordt dan gehou den op zaterdag 23 september a.s., start bij hotel' „De Druiventros" te St. Phi- linsland. BRESKENS. Naar aanleiding van de door de gemeente Middel burg ingediende begroting en een voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling voor de Stichting Zeeuwse muziekschool ontstond tijdens de raadsvergade ring van Breskens een uitvoerige discussie. Mevrouw M. Niermans-Gosseije (P. v. d. A.) merkte op dat naast de ouders ook de gemeente grote financiële offers moet brengen om de jeugd het muziek- onderricht te laten volgen. Zij meende dat een bedrag van een gulden per in woner, zoals voor de toekomst wordt voorspeld, een te grote opgave zou wor den voor de gemeente Breskens. De heer J. Vergouwe verklaarde dat hij achter het voorstel stond, evenals de heer M. de Boer (prot. chr.) die meen de dat het duurdere individuele onder richt weinig wordt gevolgd. Hij stemde volledig in met de wijziging in de statu ten. Zonder stemming ging de raad tenslotte met het gevraagde bedrag van 2400 gulden, alsmede de wijziging van de gemeenschappelijke regeling ac eoord. De raad stelde eveneens drieduizend gulden beschikbaar voor de aansluiting van drie <pnrendabele percelen op het ®if£triciteitsnet. gem. rekening voor 1959 werd voorlopig vastgesteld. Gewo- dienst inkomsten en uitgaven o?^22 me^ een batig slot van 27.068.13 gulden. Kapitaaldienst, uitga- ven 3993.662.56 met een nadelig saldo van 815.792 12. Het vismijnbedrijf maak te over 1959 een winst van 59.703.96 gul- den. Aan de fa. Geldof te Serooskerke werd onderhands opgedragen de verdere werken uit te voeren in de tweede fa-se van de aanleg van de boulevard. Hiermee is een be drag van 125.789.- gulden gemoeid. Lr ontstond nog wel enige dis cussie over de vraag of door de onderhandse aanbesteding wel de laagst mogelijke prijs bereikt is. De burgemeester merkte echter op dat de raad B. en W. had gemachtigd naar eigen goeddunken te handelen, en dat daarom geen reclames mogelijk wa ren. Hij wilde evenmin de verzekering geven dat er in de toekomst nooit meer iets ondershands aanbesteed zou worden.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3