JA, IK BEN EEN ITALIAAN Beton in zee werd land met strand Taxichauffeurs eisten herinvoering doodstraf REBELLIE OP NEDERLANDS FRUITSCHIP Arbeider stal dertig mille uit fabriek Kroesjtsjef houdt vast aan plannen met Berlijn 3 50 Willemstad wacht al jaren op ruim 100.000 gulden val van dictator Arts veroordeeld wegens „dood door schuld" SCHIET OOK MIJ DOOD McCloy besprak ontwapening INSECTEN VERDELGING Reddingsploegen op zoek naar slapend meisje Straatmaker van brandstichting beschuldigd Reder en werf in moeilijkheden Dinsdag 1 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 door Christopher Hibbert NEGENDE DEEL Schoten „Uw laatste kans" Ontdekt Volgende keer Slot AFSLUITDIJK IN VEERSE GAT Leef gelukkig met een (TOG)AL-GEZONDE BODY BARONESSE IS HAAR HONDEN NU KWIJT RESIDENTIE ORKEST met handige spuitbus BEGRAFENIS VAN HEINZ ACHTENHAGEN Kennedy mag kwart miljoen man oproepen Sjeik Hamed bezocht moskee in Den Haag TINA SCARLETT VERKOCHT Op 24 juli 1943 verloor Mussolini het1 vertrouwen van de Opperste Fascistische Raad. Een dag later werd hij gearresteerd en twee maanden later bevrijd door de Duitse kapitein Skorzeny. Musso lini wist toen dat hij zijn macht kwijt was. Het duurde langer voordat hij inzag, dat de oorlog was verloren. Eerst op 13 april 1945 wist hij, dat er geen redding meer mogelijk was. Hij nam de wijk naar Milaan, waar hij op 26 april zijn gezin achter liet om in de Alpen een laatste fascistisch bolwerk op te richten. De zwarthemden lieten hem echter in de steek en hij reisde naar Como, omdat hij met de Italiaanse partisanen niet tot een voor hem aanvaardbaar vergelijk kon komen. In Como had hij een laatste onderhoud met zijn vrouw. Hij adviseerde haar te pogen de Zwitserse grens te bereiken en zo dit zou mislukken zich over te geven aan de Geallieerden, die haar volgens Mussolini beter zouden behan delen dan de Italiaanse partisanen. Musso lini's vriendin Claretta Petacci bevond zich in Mussolini's gevolg. Zij weigerde hem te verlaten. OP 27 april 's avonds verlieten Mussolini en zijn kleine gevolg Como om in noordelijke richting te vluchten. In iedere plaats, waar zij langs kwamen, waren er geruchten over het leger van drieduizend zwarthemden, dat onderweg moest zijn om met Mussolini de laat ste strijd te strijden. Ten slotte haalde de aanvoerder van dit beloofde leger Mussolini's co lonne in. De man was doodsbleek en volkomen uitgeput. Alle zwarthemden hadden zich onvoorwaardelijk aan de partisanen overgegeven, vertelde hij. Slechts enkele fascisten waren bereid geweest hem te volgen. I „Hoeveel?", vroeg Mussolini, j „Twaalf', luidde het antwoord. De laatste hoop was verdwenen. Nu er geen sprake meer was van een laatste bolwerk, moest er een ogenblikkelijk besluit worden geno men. De Duitse liaisonofficier van Mussolini, luitenant Fritz Birzer, stel de voor dat Mussolini met een kon vooi Duitsers, die op de vlucht wa ren, naar Duitsland zou gaan. Mus solini stemde er in toe en even later zwenkte zijn auto in de kolonne van veertig vrachtwagens, die door luite nant Fallmeijer werd gecomman deerd. In dezelfde kolonne bevond zich een Alfa Romeo met een Spaans nummerbord, waarin Claretta Petac ci zat. IN volle vaart reed de kolonne in noordelijke richting; de wegen waren als uitgestorven. In een dorp je zag Mussolini een boer langs de kant van de weg zitten. Hij liet stop pen. „Zijn hier partisanen in de buurt?", vroeg hij. „Duizenden", ant woordde de man lakoniek. Urenlang reden de auto's echter richting Duitsland zonder dat de in zittenden iets van partisanen bemerk ten. De hele donkere nacht eiste men het uiterste van de auto's en toen de dag aanbrak kwam de Oos tenrijkse grens al in zicht. Omstreeks zeven uur 's morgens klonken tien kilometer ten noorden van Menaggio drie schoten. Een kilometer verder lag een zware boom over de weg. Aan de linkerkant van de weg lag een meer en aan de rechterkant een Advertentie STRIJKT GEMAKKELIJK Van onze correspondent BONN Dr. Josef Issels, de 53- jarige vroegere geneesheer-directeur van een kliniek voor kankerpatiën ten aan het Beierse Tegernmeer (in de jaren vijftig gesticht mede met fi nanciële hulp van Nederland), is door de rechtbank te München veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens dood door schuld in drie gevallen. Dr. Issels was bedrog in drie geval len en dood door schuld in vier geval len ten laste gelegd. Het openbaar mi nisterie had een gevangenisstraf van één jaar en vier maanden geëist; de verdedigers hadden vrijspraak gevraagd wegens bewezen onschuld. In het langdurige proces zijn ongeveer honderdvijftig getuigen gehoord, voorna melijk medische deskundigen, ook uit het buitenland. Men kreeg daarbij te genstrijdige opvattingen te horen over Kankerbestrijding in het algemeen en over de door dr. Issels gevolgde interne therapie in het bijzonder. Dr. Issels heeft in zijn laatste woord gezegd dat hij slechts de kankerlijders wilde helpen. Issels is van het hem ten laste gelegde bedrog van „tiënten vrij gesproken. Het „dood door schuld" hield verband met de weigering tot het ope reren van patiënten. steile bergwand met bomen begroeid. Weer werd er geschoten, niet alleen uit het bos maar ook vanachter de barricade. De Duitsers beantwoordden het vuur en schoten een partisaan achter de barricade dood. Onmiddellijk daar op werd de witte vlag gehesen en drie partisanen kwamen te voorschijn. Davide Barbieri, een partisanenkapi- tein, vertelde d.e Duitsers, dat hij ter voorkoming van onnodig bloedvergie ten de kolonne toestemming zou ge ven de barricade te passeren. „Duit sers hebben vrije doortocht", zei hij, „maar als er Italianen in het kon vooi zijn, moeten zij uitstappen". Luitenant Fallmeijer protesteerde en vroeg de plaatselijke commandant van de partisanen te spreken. De commandant poogde tijd te winnen. Hij had op dat moment te weinig mensen om het tegen de Duitsers op te nemen, maar een grote groep par tisanen was uitgezonden om hem te helpen. De Duitsers maakten ook geen haast, want voor hen was de oorlog afgelopen en zij voelden er niets voor om op de laatste dag te sneuvelen. De onderhandelingen duurden vele uren. De Italianen in het konvooi be gonnen in paniek te geraken. Sommi gen wilden zich met het pistool in de hand een weg naar het noorden ba nen, anderen wilden teruggaan om via een andere weg in Oostenrijk te komen. Weer anderen besloten zich op genade aan de Italianen over te geven. Een van hen, Nicole Bombacci, zocht asiel bij een priester en ver raadde aan hem, dat Mussolini zich in het konvooi bevond. OVER twee uur in de mid dag kwam luitenant Fallmeijer eindelijk terug. Hij vertelde, dat al leen de Duitsers verder mochten, maar dat alle Italianen achter moes ten blijven. Hij kwam met luitenant Birzer overeen, dat Mussolini zich in Duitse kleren zou steken en zo ach ter in een vrachtwagen de grens zou worden overgesmokkeld. Mussolini weigerde. Hij eiste, dat ook zijn mi nisters mee zouden gaan. Toen men hem zover had gekregen, dat hij het onzinnige van die eis inzag, stond hij er op, dat in ieder geval Claretta Pe tacci met hem zou mogen vluchten. Met een koppige trek om de mond bleef Mussolini in zijn auto zitten en op de kap zat een snikkende Claretta. De vrachtauto, waarin Mussolini zich moest verbergen, werd naast de wagen van Mussolini gereden. „Duce, het is uw laatste kans", zei luite nant Birzer wanhopig. Mussolini schudde het hoofd; „Luitenant Fall meijer heeft mij verraden", zei hij fluisterend. Claretta sprong op: „Ga, Duce", riep zij terwijl de tranen over haar wangen stroomden, „red uw leven". Mussolini stond langzaam op. Hij trok de Duitse overjas aan en zette de Duitse helm op. Moeilijk klom hij in de vrachtwagen. Onmiddellijk zette de kolonne zich in beweging. Claretta bleef wanhopig achter en poogde op een van de an dere vrachtwagens te klimmen. Lui tenant Birzer wist haar af te houden en vond een tussenvoorstel; „Rijd in uw eigen wagen met ons mee", advi seerde hij. Enkele seconden later reed de Al fa Romeo met het Spaanse nummer bord achter het Duitse konvooi aan, richting Dongo, jvaar een groep partisanen, die door de priester wa ren gewaarschuwd, Mussolini opwacht te. IN Dongo, de laatste stad voor de grens, stonden honderden partisa nen de kolonne op te wachten. Ver gezeld van Fallmeijer begonnen zij de kolonne te onderzoeken, maar zij von den niets verdachts. In een van de laatste trucks vond Guiseppe Negri een Duitse soldaat, die of dronken o£ uitgeput van de slaap was. De sol daat, die een donkere zonnebril droeg, lag tussen twee benzineblikken en had een machinegeweer tussen de knieën liggen. De Duitsers in de wagen zei den, dat het een dronken kameraad was en Negri deed net of hij hen ge loofde. Hij sprong de vrachtauto uit en haastte zich naar de politieke com missaris van Dongo, Urbano Lazza- ro. „Kom eens hier", schreeuwde hij, zo gauw hij Lazzaro zag, „ik geloof dat we hem te pakken hebben". Lazzaro rende op de vrachtwagen af en sprong er in. Hij drong zich tussen de Duitsers door en zag de man tussen de benzineblikken liggen. „Bent u een Italiaan?", vroeg hij. Het bleef enkele ogenblikken volko men stil, toen klonk een helder» stem: „Ja, ik ben een Italiaan". „Excellentie", riep Lazzaro uit. Toen Mussolini hem plotseling recht in de ogen keek, schrok de partisaan zo, dat hij onwillekeurig de oude ti tel van Mussolini had gebruikt. „Ex cellentie, u bent dus werkelijk hier". Mussolini's gezicht was asgrauw. Hij was niet geschoren en zijn zwarte baard accentueerde de grauwheid Romano Mussolini, zoon van de dictator, is in Italië een bekende jazzpianist. Deze foto dateert uit januari 1956, toen hij in San Remo deelnam aan het eerste Italiaanse jazzfestival, en daar een van de voornaamste attracties was. van zijn wangen. In zijn ogen kon men een eindeloze moeheid lezen. Mussolini had de Duitsers in de auto gezegd, dat zij niet hun leven mochten riskeren om het zijne te red den en hij deed geen enkele poging om het geweer te gebruiken. Zonder protest liet hij zich door Lazzaro uit de wagen leiden. Buiten nam men hem het wapen en de helm af. „Hebt u nog andere wapens bij u?" informeerde Lazzaro. Omdat Mussoli ni geen antwoord gaf, liet hij hem fouilleren. In een van zijn zakken vonden de partisanen een geladen re volver. Toen een partisaan hem de twee koffers afnam, zei hij scherp: „Wees daar voorzichtig mee. De koffers be vatten documenten die zowel voor de historie als voor de toekomst van Ita lië van het grootste belang zijn". Dit was het enige wat hij tijdens de arrestatie zei. Hij was gebroken en scheen geen enkele hoop meer te hebben. Willoos liet hij zich naar het marktplein brengen, waar de com mandant hem wachtte. „Wees niet bang", zei Lazzaro tegen hem, toen zij het huis van de commandant bin nengingen, „we zullen u geen kwaad doen". De Duitsers konden hun weg ver volgen en een telegram werd naar Como gezonden: „Mussolini gearres teerd. Wat moet er met hem gebeu ren?" PORT OF SPAIN (A.P.) De kapi tein van het Nederlandse fruitschip Geestland heeft zondag bij het binnen varen van de haven van Port of Spain op Trinidad de politie te hulp geroe pen, omdat acht met messen gewapen de bemanningsleden tegen hem zou den hebben gerebelleerd. Van de rederij, de firma Waling van Geest te 's-Gravenzande, vernemen wij dat zij niet precies weet wat er aan de hand is. De kapitein heeft getelegrafeerd, dat hij uitvoerige mededelingen zai doen als het schip weer op zee is. Daaruit maakt de rederij op, dat de deining wel zal los lopen. Zij houdt er rekening mee, dat het brooddronken ge doe is geweest. Aan boord bevindt zich een Nederlandfee bemanning. Het tweeduizend ton grote schip moest een lading bananen innemen en naar Engeland brengen. Van een onzer verslaggevers "Ï7ROUWENPOLDER. Sinds op 27 april het Veerse Gat werd gesloten, is er veel veranderd rondom de zeven caissons. Het boeiende zeegezicht met de betonnen mtiur er dwars in is veranderd in een landschap met lage stranden. De caissons zijn nauwelijks meer te zien, maar er waren dan ook een paar miljoen kubieke meters zand nodig om die gedaanteverwisseling te bereiken. Op dit grote werk krioelt het noch tans niet van de mensen. Waarschijn lijk zijn in dit seizoen de nieuwsgieri ge vakantiegangers op Walcheren en Noord-Beveland talrijker. Hier en daar ziet men een groepje arbeiders be zig. Toch zijn het er tezamen nog wel honderd, maar zij maken dankbaar gebruik van een uitgebreid park van werktuigen en machines: twintig vrachtauto's, twee asfaltmengmolens, twee laadschoppen, twee bulldozers, twe.e draglines, twee zuigers, enkele elevatorbakken en een paar sleepbo ten. Ruimte genoeg Aan de dijk, die nu langzaam maar zeker boven het water uitrijst, wordt een wel zeer respectabele breedte ge geven. Een indruk ervan krijgt men als de technische hoofdambtenaar P. J. van Maldegem vertelt, dat er al leen al aan de binnenkant dus aan de kant van het Veerse Meer ruim te genoeg is voor een provinciale weg van twee rijstroken en een autoweg met vier rijstroken. Op het ogenblik kan nog niet wor den gezegd, of die beide wegen er zul len komen. Dat hangt af van de be hoefte na voltooiing van de andere af sluitingen der zeegaten. Dat duurt nog zo'n vijftien jaar. De gedachten gaan er wel naar uit, maar in de eerste plaats wordt een zeven meter brede provinciale weg gemaakt. Als er geen ernstige tegenslagen komen, kan hij eind november gereed zijn. Er moet daartoe nog veel gebeuren en er is al zoveel gedaan in de af gelopen veertien weken. Eerst is zes weken lang dag en nacht, ook tij dens de weekeinden, aan weerszijden van en niet te vergeten in de cais sons zand geperst. Toen het zand een maal boven water was, kon worden be gonnen aan de eerste profilering van de dijk, zoals die ten slotte moet wor den. Een werkje apart, dat tussendoor werd uitgevoerd, betrof het slopen van de bordessen, van welke plaats af de caissons werden gesloten. Voor de kade aan de zeezijde werd met vrachtauto's Mainsteen aange voerd. Deze kade wordt nu tegen de zee verdedigd met behulp van brok ken basalt en Belgische stortsteen. De openingen ertussen worden volgegoten met asfalt. Deze gepenetreerde bekle ding krijgt een totale dikte van bijna een meter. Zandwinning Aan de binnenkant van de dijk ver schenen bulldozers, die een deel van het opgespoten zand tot een kade op schoven. Tussen caissonmuur en zand- kade, evenals aan de zeezijde moet nu nog meer dan een miljoen kubieke meters zand worden aangevoerd om de dijk in enkele fazen op de defini tieve hoogte te brengen. Het benodigde zand wordt in het Veerse Meer met een zuiger gewon nen. Sleepboten brengen de volgeladen bakken naar een andere zuiger. Deze perst het zand dan te bestemder plaat- mm Van onze correspondent VENLO. Een vroegere arbei der van de machinefabriek De Em- wee in Venlo, de twintigjarige N. O., is gisteren opgesloten op ver denking van diefstal van dertigdui zend gulden uit de safe van de fa briek. Het grootste deel van het geld is achterhaald. O. vertelde, dat hij na de inbraak, donderdagnacht, niet goed had gewe ten wat hij met het geld zou doen. Hij reisde naar Eindhoven en verstop te de helft van de buit achter een struik bij een urinoir. Van een tele fooncel uit belde hij de directeur van het bedrijf op met de mededeling dat hij de helft van het gestolen geld terug zou krijgen ais hij liet publiceren dat alles terecht-was. Gisterochtend achtte de politie het ogenblik aangebroken eens bij O. thuis te gaan kijken. Op de vliering vond zij de rest van het geld. De jongeman werd terstond gearresteerd. Vrijdag zal hij voor de officier van justitie in Roermond worden geleid. Advertentie Met Togal bevrijdt U zich snel én afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. king "telt thaiTs 2,2 miljoen zielen. WASHINGTON (A.P., Reuter). Premier Kroesjtsjef houdt nog al tijd vast aan de plannen die hij Van onze correspondent HILVERSUM. De honden van de bejaarde Baronesse T. van A. in Hil versum zitten te wachten op een nieu we baas. De baronesse heeft geen ge bruik gemaakt van de mogelijkheid tot beroep. Daardoor is zij haar hon den krachtens, vonnis van de kan tonrechter nu officieel kwijt. De honden werden indertijd verwaar loosd en zonder goede ligging in een kleine kamer bij de baronesse thuis ge vonden. Ze zaten onder het ongedierte. In het asiel zijn zij allemaal aardig bij gekomen, maai- door hun grote aantal vormen zij er een probleem apart. Er moet dringend plaats worden ge maakt. Vandaar dat men hoopt ze spoe dig ergens onder te kunnen brengen. Wat de honden en de houders van het asiel betreft: de nieuwe baas hoeft be slist geen adellijke titel voor zijn naam te hebben. SCHEVENINGEN. Tussen de twee werken van Beethoven, die gisteren de eerste programmahelft in de Kurzaal vulden, stond in uitvoering een groot verschil, dat in het nadeel van het a- mol pianoconcert uiviel. Zo hecht en vast als de dirigent Hans Schmidt Isserstedt de ouverture Egmont door het Residentie Orkest deed spelen, zo wisselvallig en onrustig klonk de solo partij van het derde pianoconcert onder de handen van Jean Antonietti. Zonder twijfel had hij fraaie momenten, maar zijn weglopen in het passagespel verbrak telkens weer de continuïteit en in het Largo kregen de lange noten niet hun waarde. Nerveus? Het was Antonietti niet aan te zien en hij weet anders toch wel wat hij doet. De herhaling van Dvoraks tweede Symfonie na de pauze moest veel goed maken. De Witte. De miljoenste immigrant sinds de staat Israël op 15 mei 1948 in het le ven werd geroepen, is gisteren in het land aangekomen. Israëls immigranten zijn afkomstig uit 79 landen; de bevol- met Berlijn heeft maar is toch be reid het ontwapeningsoverleg voort te zetten. Dit heeft, naar gisteren uitlekte. John McCloy medegedeeld aan pre sident Kennedy na zijn terugkeer ui't Moskou. McCloy heeft voorbereidende be sprekingen in Moskou gevoerd over het ontwapeningsvraagstuk. In dat overleg trad dezer dagen een pauze in. McCloy's gesprekken met Kroesj tsjef in diens vakantieverblijf aan de Zwarte Zee moeten vrijwel uitslui tend over het Berlijnse vraagstuk zijn gegaan. Het Berlijnse vraagstuk was giste ren ook een van de voornaamste on derwerpen die werden genoemd in de gemeenschappelijke verklaring die werd gepubliceerd na afloop van de besprekingen tussen de ministers van defensie van de Verenigde Staten en West-Duitsland, McNamara en Strauss. Verbetering Strauss heeft volgens het communi qué uitvoerig met McNamara van ge dachten gewisseld over alle aspecten van de militaire verdediging van West-Duitsland en West-Berlijn. Wat de beoordeling van de militaire toe stand betreft bereikten zij volledige overeenstemming. McNamara en Strauss werden het ook eens over de noodzaak van ver betering in de conventionele bewape ning en van versterking en moderni sering van de kernbewapening van de strijdkrachten van de Navo. De grondslag van de verdediging moet voor de Navo volgens beide mi nisters een „afgewogen en geleidelijk'" afschrikkingssysteem zijn en blijven. Conferentie De Democratische senator Hubert Humphrey opperde gisteren het denk beeld van een conferentie van de 52 bondgenoten uit de tweede wereldoor log over het Berlijnse vraagstuk. Een dergelijke conferentie zou volgens Humphrey kunnen bijdragen tot het streven naar een oplossing. Eer die conferentie uitgeschreven kon worden zou echter eerst de mili taire toestand gestabiliseerd moeten worden en de Sowjetunie een uitnodi ging moeten ontvangen voor een spoedconferentie over de eenmaking van Duitsland en over vermindering van de spanningen in Berlijn. De Sowjetunie zal volgens Humhrey een uitnodiging voor zo'n conferentie zeker afwijzen. Vervolgens zou dan de conferentie van 52 landen uitge schreven moeten worden. De vakantiegangers op Walcheren en Noord-Beveland hebben volop belangstelling voor de manier, waarop de zeven caissons in het Veerse Gat tot een echte afsluitdijk worden gemaakt. Vrachtauto's rijden af en aan met brokken basalt en Belgische stortsteen, waarmee aan de zeezijde de teen van de nieuwe dam wordt beschermd. se. In de eerste week van september zal er voldoende zand beschikbaar zijn om het profiel te vormen van de dijk, waarvan de kruin ongeveer elf meier boven N.A.P. komt te liggen. Intussen zal dan een begin zijn ge maakt met de bekleding van het zand- liehaam met grindasfaltbeton. De op zet is dat dit onderdeel van het werk op 1 november gereed is. Dan is de dijk geheel verdedigd en bestand tegen de winterstormen. Advertentie OMYL kwaliteits product van Organon Van onze correspondent WILLEMSTAD Er is nog steeds geen overeenstemming bereikt tussen de n.v. Grontmij en de gemeente Wil lemstad over de schadevergoeding die de gemeente van de Grontmij al ja renlang tegoed heeft. Deze schadever goeding is de Grontmij schuldig omdat zij het toezicht had op het werk dat een plaatselijke aannemer voor de ge meente uitvoerde na de watersnood in 1953, waarbij fraude is gepleegd. Personeel van de aannemer werd uit geleend aan andere bedrijven maar kwam toch voor op de eigen loonlijsten. Wil lemstad wacht nog steeds op 124.000 gul den, het bedrag dat de aannemer volgens het Ministerie van financiën ten onrech te in rekening had gebracht en dat het ministerie dus niet wilde vergoeden. Burgemeester P, B. Bouman vertelde gisteren in de raadsvergadering dat het college van B. en W. zal proberen de kwestie uit de wereld te helpen, maar dat er voorlopig nog een halve ton ver schil is tussen wat de Grontmij wil ge ven en wat de gemeente wil hebben. Als een schikking uitblijft zal er worden geprocedeerd, zo verklaarde burgemees ter Bouman gisteren. Eigen nieuwsdienst HAMBURG. Geen taxi was er gis terochtend in heel Hamburg te krijgen toen vijftienhonderd taxichauffeurs in een sterrit naar het Hamburgse kerk hof Ohlsdorf reden om een vermoorde collega te begraven. Er waren zelfs collega's uit Berlijn, München, Keulen en Hannover naar Hamburg komen rij den om het slachtoffer namens hun plaatselijke bonden de laatste eer te bewijzen. Moord en roofovervallen op taxi chauffeurs waren de laatste jaren in de Bondsrepubliek bepaald geen zeld zaamheid. Herhaaldelijk hebben de chauffeursbonden geëist dat op moord WASHINGTON (AP). Het Congres heeft president Kennedy de bevoegd heid gegeven een kwart miljoen man onder de wapenen te roepen en de dienstplichttijd met twaalf maanden te verlengen. Kennedy drong een week geleden op die bevoegdheid aan. Het wetsvoorstel werd zowel in de Senaat als in het Huis van Afgevaardigden met overweldigende meerderheid aan genomen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Sjeik Hamed bin Al- chailifa uit Bahrein heeft gistermiddag de moskee aan de Oostduinlaan in Den Haag bezocht. Zijn vrouw, zijn oudste zoon, twee dochters en een verpleegster vergezelden hem. Sjeik Hamed Alichailifa verb'ijft een paar dagen met zijn familie in ons land. Hij maakt een vakantiereis door Europa. Morgen gaat hij naar Hamburg. weer de doodstraf wordt gesteld. Al se dert jaren is levenslang de zwaarste straf die men in West-Duitsland kent. PREVENTIEF Ook bij de begrafenis van de 34-ja- rige Heinz Achtenhagen die elf dagen geleden het slachtoffer werd van een roofmoord, eisten de chauffeurs op bor den de herinvoering van de doodstraf, waarvan men een sterke preventieve werking verwacht. Te Hamburg hebben de taxi's van tien uur tot vier uur 's middags niet gereden; slechts zestig taxi's waren vrij gegeven voor noodgevallen. Van één uur tot kwart over één hebben de taxi's in alle steden van de Bondsre publiek stil gestaan. Zesduizend men sen woonden de plechtigheid op het kerkhof bij. De moordenaar van Achtenhagen is nog niet gevonden. GRENOBLE (Reuter). Reddings ploegen, speciaal geoefend voor hulp in de bergen, zijn urenlang op zoek ge weest naar een 17-jarig Zweeds meis je dat gisteren tijdens een tocht in de Franse alpen niet terugkeerde. Tot diep in de nacht werden de na speuringen voortgezet en vroeg in de morgen weer hervat, maar het lever de geen resultaat op. In de loop van de morgen kon het onderzoek echter worden gestaakt. Het meisje wandelde kalm het huis binnen waar zij logeerde. Ze zei dat ze een bed in een leeg huis in de bergen had gevonden en daar was blijven slapen, omdat het buiten te koud werd. Van een onzer verslaggevers ZALTBOMMEL De 25-jarige straatmaker P. W. is door de rijkspoli tie gearresteerd, verdacht van brand stichting in het lompenpakhuis van de heer Van Bruchem in Zaltbommel. In de nacht van vrijdag op zaterdag richtte het vuur daar voor ruim een ton schade aan. Aangenomen wordt, dat het hier een wraakneming betreft. Een broer van de straatmaker, F. W., was bij de heer Van Bruchem in dienst geweest. Begin vorige maand werd bijna twintig gulden van F. s loon ingehouden ter verrekening van een voorschot, waarover F. zich zo had opgewonden dat hij er woedend vandoor ging. Half juni brandde een met papier geladen vrachtwagen van de heer Van Bruchem uit. De aanwijzingen gingen in de richting van F., die bekende zich aan brandstichting te hebben schuldig ge maakt. Zijn broer zou zich daarop op zijn beurt zo hebben opgewonden, dat hij besloot de brand in het pakhuis te steken. De broer, die eveneens bij Van Bruchem heeft gewerkt, kan voor zijn doen en laten in de uren rondom de brand geen deugdelijke verklaring ge ven. Van onze correespondent ARNHEM Het wrak van de Tina Scarlett, het grote Deense veer schip dat vorig jaar in rook en vlam men op de Rijn bij Lobith is onder gegaan, heeft een nieuwe eigenaar. De heer J0rge Jensen, de reder die de Tina Scarlett op de Hansawerf in Keulen had laten bouwen, heeft zijn bedrijf met alle baten en lasten aan een rederij in Stockholm ver kocht, aldus meldt de Rheinische Post. L gedwongen verkoop, want de schulden van Jensen zijn in de miljoenen gelopen. Dat komt doordat het wrak nog steeds niet is gelicht, de oorzaak van het ongeluk dus nog niet is vastgesteld en daardoor nog geen cent schadevergoeding is uitgekeerd. Ook de werf is daar al de dupe van geworden. Het schip is namelijk nog niet betaald, waardoor de werf een faillissement nabij is. Met de berging van het wrak mee zal de schade die door de scheepsramp is veroorzaakt, ongeveer tien miljoen gulden bedragen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7