„Er komt geen rel", zei burgemeester Dregmans Pierre (Kunstgrepen) Janssen wipte even over Wethouder geweerd in vergadering N.V. Zeehad Kampeerterreinkwestie in Biggekerke VELE KAMPEERDERS AL VAN TERREIN VERDWENEN Voorlopig geen uitbreiding van aantal campings Politie reikte stencils uit Goedkeuring voor vervangende huizen Import Portugese oesters per auto Mej. Wandel kreeg hartelijk applaus Natuurwandeltocht in Haamstede Schietf estij n in Ellewoutsdijk RAAD BRESKENS GEGRIEFD Gemeenteraad wil op korte termijn bespreking Kwart eeuw in dienst van de overheid Vijftig jaar getrouwd Uit de doeken Expositie Ds. Hueting overleden Visserijdag te Zierikzee Wijlen burgemeester II. U. Bouwman ter aarde besteld Vijf dagen werken in Zuiddorpe Dinsdag 1 augustus 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 J^IGGEKERKE. Aan de voet van Walcherens hoogste duinen braken gisteren ontgoochelde en uit het veld geslagen kampeer ders hun tenten op. Het terrein van de heer F. de Wolf ih Klein Valkenisse was voor hen tot verboden gebied verklaard. Terwijl de zon hoog aan de hemel scheen en aan het strand honderden badgasten verkoeling zochten in het zilte nat, pakte een teleurge stelde Duitser uit Mönchengladbach-Rheydt zijn boeltje bij elkaar om zich weer ,jiach Hause" te begeven. „Der Urlaub ist vorüber", bromde hij, „ich komme hier nicht wieder!" Een maand had hij willen blijven, maar de Biggekerkse kampeerverordening heeft hem de das omgedaan. Zonder dat hij er ook maar iets aan af of toe deed. Zelfs een reisje naar de commissaris der Koningin in Middelburg had geen uitkomst gebracht. Niet alleen de stemming van deze Duitser was beneden peil. Ook die van tientallen andere kampeerders, die in de loop van de afgelopen da gen zijn neergestreken op het erf van het pluimveebedrijf van de heer De Wolf. Als landlopers die het maar beter vonden zelf de biezen te pak ken voordat de sterke arm ingrijpt, zo trokken velen gisteren Klein Val kenisse uit. Op zoek naar andere ter reinen of op weg naar huis. Dins dagmiddag om twaalf uur zou im mers de politie komen om te zien of het erf schoon was. Vorig jaar heeft het gemeentebestuur van Biggekerke oogluikend toegelaten dat er gekampeerd werd bij de heer De Wolf. Maar de waarschuwing werd er bij gegeven dat het dit jaar ,,uit" moest zijn. Het was ook uit geweest indien niet de heer De Wolf de hand over zijn hart had gestre ken bij het aanschouwen van zoveel kampeerders, die op heel "Walcheren, naar zij zeiden, geen plaatsje meer konden vinden. Dat ,,heel Walcheren" was dan de kuststrook. Want wie naar zee wil kampeert het liefst zo dicht mogelijk aan de kust. BEI UNS...." Gisteravond kwam de Biggekerkse rijkspolitie even zeggen dat iedereen weg moest. Er waren toen al vele kampeerders verdwenen. Een Breda se familie trok met een verveeld ge zicht de haringen uit de grond en koerste met de auto in de richting van Middelburg, op weg naar Renes- se, waar meii hoopte de vakantie on gestoord verder te kunnen genieten. Twee Duitse jongens uit Keulen tok kelden nog een laatste sentimenteel liedje op hun guitaar en mikten daarna de tent tegen de vlakte. „Wij: gaan naar huis, er is hier niks meer te beleven. In Duitsland is het mis schien ook wel mooi weer". De Duitser uit MÖnchengladbach-Rheydt Een lid van de rijkspolitie van Biggekerke in gesprek met de eigenaar van het kampeerterrein, de heer F. de Wolfen enkele Duit sers, die zich maar moeilijk kunnen verenigen met de beslissing van het Biggekerkse gemeentebestuur. poetste net zijn schoenen toen wè hem vroegen of ie niet verder ging speuren naar een terrein. ,,Mij niet meer gezien. Volgend jaar zoek ik de Belgische kust op. Bij ons in Duits land mag je bij elke boer je tent neerzetten. En of die boer nu water leiding heeft of niet, een vergunning of wat meer dan ook, dat doet niets ter zake". GEEN CHAOS .Volkomen juist", verzekerde ons bur gemeester J. L. Dregmans van Big gekerke. ,,In geen enkel ander Euro pees land bestaat een kampeerveror dening, maar hier in Holland nu juist wel. En daar houden wij ons aan. Zou Biggekerke geen verorde- ning bezitten, dan zou het op het ge bied van de volksgezondheid mis schien een chaos worden. En dat is toch het laatste wat wij zouden wil len". ,U moet begrijpen", ging de burge meester verder, ,,wij hebben niets tégen de kampeerders of tegen de heer De Wolf, maar er mag op het terrein van deze laatste geen cam ping worden gehouden, om de een voudige reden dat dit terrein te dicht ligt bij het waterwingebied. Enkele vakantiegangers kampeerden zelfs al binnen dit gebied. De verordening ligter. Zij moet geeërbiedigd wor den. Die kwestie van dat waterwinge bied is dan ook de reden waarom aan de heer De Wolf geen kampeer- vergunning zal worden gegeven. Het is jammer voor hem, maar het is nu eenmaal zo." NOODGEVAL Natuurlijk, de burgemeester staal vol komen in zijn recht", vertelde ons de heer De Wolf, „maar er had toch een andere oplossing gevonden kun nen worden. Hier was sprake van een noodgeval. Er kwamen bij mij kampeerders die nergens meer een plekje vonden. Zij hadden toch zo lang hier kunnen blijven totdat de grootste drukte voorhij was. En dit laatste was een kwestie van een week geweest. De burgemeester ging daar echter niet mee akkoord. Ik hen ver der hijzonder teleurgesteld in de hou ding van wethouder Schout die mij suggereerde enkele hygiënische voor zieningen te treffen, maar later zich achter de burgemeester schaarde. Ik heb daardoor een hoop kosten voor niets gemaakt." Intussen heeft de heer De Wolf de wijs te partij gekozen. Hij heeft zijn gas ten meegedeeld dat het uur van scheiden was gekomen. Maandag avond kwam de politie aanzeggen dat de kampeerders moesten vertrekken en dinsdagmiddag om twaalf uur zou het terrein weer leeg moeten zijn. De meeste kampeerders kozen eieren voor hun geld, gingen weg of besloten op korte termijn te verdwijnen. Daar waren er echter ook, die zich niet zonder meer bij de beslissing van de burgemeester wilden neerleggen. AUDIËNTIE Gisteren trok een aantal van hen naar Middelburg om een gesprek te heb ben met de commissaris der Konin gin. Jhr. De Casembroot was echter verhinderd hen te ontvangen. Daar om stond de secretaris van de com missaris de kampeerders, onder wie enkele Duitsers, te woord. Hij belde nog naar Koudekerke om nadere in formaties, maar vernam van burge meester Dregmans dat deze Voet bij stuk hield. „Wie a zegt, moet ook b zeggen", moet de burgemeester heb ben meegedeeld. De secretaris kon niet anders doen dan deze boodschap over te brengen, omdat de gemeente Biggekerke in dezen autonoom' is. Naar het schijnt hebben de toeristen zich nu bij de situatie neergelegd. Er zal geen rel van komen. ,Die verwacht ik heslist niet", bena drukte burgemeester Dregmans. „Ik drukte burgemeester Dregmans. „Ik ook niet", antwoordde de heer De Wolf toen we hem dezelfde vraag stelden. „Bovendien wat heb je er aan. Er is niemand mee gebaat, al leen vind ik het jammer voor die mensen. Hun vakantie is bedorven. In Middelburg of Serooskerke zit je ten slotte een heel eind van het strand af." Gistermiddag kwam nog een politie man kijken hoe de situatie er voor stond. „Nog iets gehoord", informeer de hij bij de heer De Wolf. „De bur gemeester blijft bij zijn standpunt", vertelde hij de rijkspolitieman. De heer Dregmans knikte beslist. „Ik blijf bij mijn standpunt omdat ik niet wil dat er met de verordening een loopje wordt genomen". Burgemeester Dregmans is verder blij, dat Walcheren de toevloed van kam peerders het hoofd heeft weten te bieden. „De twee pieken hebben we gehad, het afgelopen weekend en het weekend daarvóór. Ik verwacht nu verder geen moeilijkheden meer." „U gaat dus niet over tot uitbrei- BIGGEKERKE. De politie van Biggekerke heeft gisteravond door middel van stencils aan de kam peerders op het terrein van de heer F. de Wolf te Klein Valkenisse la ten weten dat zij dinsdagmiddag om twaalf uur dit terrein moesten hebben verlaten. Uiteraard werd de politie door de vakantiegangers allerminst met open armen ont vangen. Sommigen staken hun te leurstelling dan ook niet onder stoelen of banken. Ook gisteravond nog hebben sommige toeristen ge poogd burgemeester Dregmans tot andere gedachten te brengen, maar zonder positief resultaat. Enkele Duitsers vroegen om uitstel, maar kregen een afwijzend antwoord. Anderen weer verzochten het ter rein voor nieuw-aankomenden te sluiten en de reeds kamperendè toeristen hun vakantie te laten „uitzitten", doch ook dit verzoek vond geen genade in de ogen van de heer Dregmans. De kampeer ders moeten dus onverbiddelijk verdwijnen. Een uitzondering wordt slechts gemaakt voor een mazelen- en een waterpokkenpa- tiënt. Twee Eindhovense jongetjes vertelden nog in zak en as te zit ten. Hans Klaassen en Alfred Flesse namelijk hadden met hun vaders afgesproken dat zij volgende week met een vrachtauto zouden afge haald wórden. Hoe nu terug, dat was de grote vraag voor de beide jongens. LANGS KANAAL GENT TERNEUZEN Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Voor de verbreding van het kanaal GentTerneuzen zal een aantal huizen moeten worden ge sloopt. Aanvragen om rijksgoedkeu ring voor de bouw van vervangende woningen in dë vrije sector zullen wor den ingewilligd, zo deelt minister Van Aartsen in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid C. F. van der Peijl mee. Het tempo, waarin de verbreding van het kanaal zal worden uitgevoerd maakt het mogelijk, dat de ontruiming van de te slopen huizen over enkele ja ren wordt gespreid. Voor dit jaar heeft de minister al een aantal woningwet woningen als vervanging toegewezen. Voorts deelt de minister mee, dat de moeilijkheden, die gerezen zijn bij de ontruiming van enkele eigen woningen op het ogenblik worden onderzocht. De bewindsman is bereid, om voor urgen te gevallen die moeilijk kunnen wor den opgelost, nog een aantal woning wetwoningen toe te wijzen. Minister Van Aartsen is het niet met de heer Van der Peijl eens, dat vele in woners van Sas van Gent en Terneu zen door de gedwongen ontruiming ern stig zullen worden gedupeerd. ding van het aantal kampeerter reinen in uw gemeenten, burge meester?" „Ik zie de nood zaak er op dit moment niet van in. Maar indien wij het zouden gaan doen, dan zou dit op be perkte schaal zijn." In de onmiddellijke omgeving van het omstreden kampeerterrein ligt aan de voet van de duinen een prachtig bos. Een waarlijk dorado voor de natuurliefhebbers. Een plekje waarvan jong en oud onge stoord kan genieten. Nu ja, ongestoord PIERRE JANSSEN tentoonstellingen MIDDELBURG. Ik zag hem zitten op een terrasje. Met zijn lange magere priemende vingers trommelde hij nerveus op het schoteltje onder de kop koffie die hij koud had laten worden. De ogen in zijn jongensachtig uiterlijk ke ken dan weer schalks, dan weer doordringend de man aan die hij iets vertelde over zijn dagelijks werk. Of eigenlijk, vertellen was het goede woord niet. Hij droeg zijn zinnen voor, maakte af en toe gesticulerep.de bewegingen met de grote, altijd rusteloze handen en grinnikte vervolgens bij een grap je, dat het bijzonder goed deed. Deze sterk mobiele figuur beweegt zich in de samenleving als Pierre Jans sen, de man die op het beeldscherm de kunst rechtstreeks tot. het volk wil brengen. En niet op de manier van „da mes en heren, hier ziet u late uiting van het expressionisme, welke richting in de schilderkunst zich manifesteer deenzovoorts", maar „a bout por- tant", plompverloren. Pierre Janssen valt met de deur in huis, met de kunst m huis. En voor u het zelf weet zit u middenin het werk van een Jozef Isra els. een Jan Toorop, een Ruysdael en gaat u maar door. Want Pierre Janssen YERSEKE. De tweede zending van Portugese oesters zal niet per schip, maar per auto worden aange voerd. De vrees, dat door het warme weer teveel sterfte zal optreden heeft de meeste importeurs doen besluiten van de export af te zien. Er worden dan ook slechts kleine hoeveelheden ver wacht. De groei van de Zeeuwse oes ters heeft nog niet veel te betekenen. Toch zullen spoedig prijs en gewichten vastgesteld moeten worden. Op 17 augustus a.s. vergadert de ad viescommissie, die definitieve voorstel len moet indienen. De heer Bruijnooge nam afscheid van het onderwijs ELLEWOUTSDIJK. In de zaal van het M. J. v. Hattumhuis werd afscheid genomen van de heer en me vrouw Bruijnooge die na veertien jaar Ellewoutsdijk gaan verlaten en naar Philippine vertrekken. Bij het af scheid van deze geliefde onderwijzer voerden verscheidene sprekers het woord. Burgemeester D. Lodder en wet houder J. Oele spraken eveneens hun waardering uit voor het werk dat de heer Bruijnooge in zijn loopbaan heeft verzet. Aan hem was het voor een groot deel te danken dat het onderwijs kan worden voortgezet met twee leerkrach ten. WOLFAARTSDIJK. De Chr. Na tionale school „Ichthus" hield in het Dorpshuis haar jaarlijkse schoolavond. Na een openingswoord van de voorzit ter, de heer J. Katsman Pz„ volgde het jaarverslag door het hoofd der school, de heer J. G. Koolstra, die daarna met een toepasselijk woord aan de leerlingen der 6e klasse hun getuig schrift uitreikte. Tijdens de pauze kon het werk der leerlingen bekeken wor den, waarvan druk gebruik werd ge maakt, Na de pauze vertelde de on derwijzeres mej. N. Wandel aan de hand van dia's op boeiende wijze over haar reis naar Israël. Vervolgens werd op hartelijke wijze afscheid genomen van mej. N. Wandel, die na een 42- jarige onafgebroken diensttijd in Wol- phaartsdijk, de school verlaat. In hun afscheidstoespraken verwel komden de voorzitter en het hoofd der school de opvolgster mej. H. C. Goe- mans uit 's-Heer Abtskerke. Door het schoolbestuur en namens de oud-leer lingen werden aan mej. Wandel ge schenken aangeboden. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny vertolkte de dank van het gemeentebestuur in een korte toespraak. HAAMSTEDE. Ten einde te vol doen aan de vele vragen naar nog een avondwandeltocht, heeft de Spórtver. „Zeemeeuwen" in samenwerking met V.V.V. besloten nog een wandeltocht uit te schrijven op a.s. donderdagavond. De start zal om 17.30 weer vanaf het ge meentehuis plaats hebben. Het parcours wordt juist andersom gehouden, zodat het mooie natuurgebied langs en door de duinen eerst aan de beurt komt, ter wijl de wandeling over de asfaltweg het laatst komt. ELLEWOUTSDIJK. Het jaarlijkse concours van de handboogsociëteit „Zorgvliet" droeg dit keer een bizon der karakter. De heren Jac. Smalle gange en Piet Stouthamer waren 55 jaar lid van de vereniging. Eén lid was 45 bij de vereniging en twee veer tig jaar. De bondsvoorzitter overhan digde elk der jubilarissen een herinne ringsmedaille. Ter ere hiervan werden enkele extra-prijzen beschikbaar gesteld. Aan de schieting werd deelgenomen door 102 schutters van achttien ver schillende verenigingen. Het was de heer J. de Baar van Willem Teil te Ovezande die met een welgericht schot de hoogvogel naar beneden haalde. De eerste klep was voor H. Drijdijk van Doel naar Hoger te Wolpjiaarts- dijk, tweede klep G. Verheyke van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, derde klep F Wolse, idem; vierde G. M. Verhey ke, idem; vijfde J. Lous van Edele handboog te Oudelande. De zijvogel was voor F. Wolse. Hoofdkallen resp. voor J. Rentmeester van Willem Teil en A. Daalman van Vooruitgang. Een zijvogel en twee onderkallen moesten worden verloot. Het hoogste aantal klei ne vogels werd afgeschoten door P. Vermeu van Jacobs van Beieren uit Goes. BRESKENS. Maandagavond heeft de raad van Breskens zich uitvoerig bezig gehouden met het feit dat wethouder W. C. v.d. Hooft (arbeid) niet werd toegelaten als waarnemend burgemeester tot de vergadering van de Raad van Be heer van de N.V. Zeebad Breskens, waarvan de gemeente Breskens de grootste aandeelhouder is. De heer J. J. Vergouwe (arbeid), die met een drietal andere raads leden B. en W. had gevraagd welke stappen het college inzake deze kwestie zal gaan nemen, noemde het optreden van de leden van de Raad van Beheer bijzonder onfat soenlijk en zeer brutaal. Men zag hierin een aantasting van het ge zag. Volgens artikel vier van de statuten van de Raad van Beheer der N.V. Zee bad Breskens die de raad destijds goed keurde, heeft de burgemeester van Breskens zitting in die raad. Bovendien zegt artikel 84 van de Gemeentewet, dat indien de burgemeester verhinderd is de plaatsvervangend burgemeester in diens rechten treedt. De gemeente, aldus de heer Vergouwe, is blijkbaar al leen maar goed om als grootste aan deelhouder een bedrag van 15.000 gulden beschikbaar te stellen, maar verder moet zij van de N.V. Zeebad Breskens de handen afhouden. Vakanties Burgemeester J. A. Eekhdut verklaar de dat B. en W. zich direct na de merkwaardige gebeurtenis al op 24 juli J.l. gewend hebben tot de Raad van Be heer. Zij vroegen om een gesprek op korte termijn. In een schrijven dat kort voor deze raadsvergadering binnen kwam antwoordt de Raad van Beheer, dat gelet op de vakanties de Raad van Beheer niet op korte termijn bijeen kon De activiteiten van Youth for Christ gaan regelmatig door. Behoudens bijeen komsten in de buitenlucht heeft deze af deling voor a.s. woensdagavond 2 augus tus in de Ned. Herv. Kerk te Haam stede een bijzondere Jeugd Rally samen gesteld. De Rally begint om 8 uur, iedereen is welkom. AXEL Op 6 augustus a.s. herdenkt le heer C. Smies te Axel de dag waar op hij 25 jaar geleden in overheids dienst trad. De heer Smies begon zijn ambtelijke loopbaan te Zuiddorpe, van waar hij korte tijd later naar het stadhuis te Axel ging. Thans is hij chef van de afdeling fi nanciën en verzorgt hij de „public re lations" van de gemeente Axel. komen voor een bespreking. Wel werd een vergadering toegezegd tegen eind augustus-begin september. De heer M. de Boer (prot. chr.} maakte de raad er op attent dat de burgemeester bevoegd is als vertegen woordiger van de grootste aandeelhou der in deze n.v. de Raad van Beheer bijeen te roepen in een buitengewone vergadering. Hij stelde de raad voor aan de Raad van Beheer te berichten dat de Bressiaanse gemeenteraad een bespreking tussen het kollege van B. en W. en de Raad van Beheer binnen tien dagen wenselijk acht. De gemeenteraad, die over het algemeen weinig goede woorden had voor het buitensluiten van de loco-burgemeester, ging hiermee ak koord. Er zal vandaag een schrijven uitgaan aan de Raad van Beheer van de N.V. Zeebad Breskens, waarin de verlangens van de gemeenteraad wor den kenbaar gemaakt. ZUIDDORPE. Op 9 augustus a.s. lerdenken de heer en mevrouw E. de Vliegher-v. d. Goore te Zuiddorpe de dag waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Het jubilerende echtpaar wacht een ontvangst ten' ge meentehuize met de gebruikelijke ere- wijn. verstaat als geen tweede de kunst, „de kunst" voor u uit de verf te halen. Ik ontdekte Janssen maandagmor gen, verscholen op een terrasje achter de grote kermistenten. „Ik heb hier geen ruime blik," zei hij, ..de Middel burgse' Markt komt voor mij niet uit de doeken. Maar het is hier zo heerlijk zitten. Alleen maar zitten. Een luisteren naar het carillon. Nou ja, die kermis, die neem je op de koop toe. Het be staan van die mensen moet ook blijven draaien." „Kom je in Middelburg ons museum bekijken", vroeg ik Janssen, die vroeger journalist van professie nu reeds enkele jaren conservator is van het Schiedams museum. Hij keek me belangstellend aan. „Hebben jullie een goed museum was zijn weervraag. Ik moest liem een bekentenis doen. „Ach, wat jammer', merkte hij op, ,maar" en er kwam een geestdriftige ondertoon in zijn stem „je kunt van een oud muse um iets prachtigs maken." Ik knikte. Ik wist wat Janssen in Schiedam voor elkaar had gebracht. Het Schiedams museum, bijkans on der het stof bedolven bij de komst van de van origine Arnhemse kunstkenner, onderging een metamorfose. „Ja", biechtte Pierrre op, ,,ik heb me een apestaart gewerkt aan de inventarisatie. Ik heb er vijf jaar over gedaan. Maar ik deed nog meer. En dat „meer" was het belangrijkste. Wel, dat „meer" hield in, dat Jans sen reeds drie weken na zijn benoeming tot museumdirecteur een tentoonstelling, organiseerde. „Ik hou er nu een aantal per jaar en de publieke belangstelling die vroeger maar minnetjes was, neemt voortdurend toe." „Dat laatste willen wij in Zeeland ook", deelde ik Pierre mee, die on middellijk reageerde: Do°nvooral exposities organiseren. Daar trek je de mensen mee. Conserveren is mooi, maar er moet nis hei ware èen syn chronisatie plaatsvinden met de ten toonstellingen. Daar moet men in Zee land niet te lang mee wachten. In elk geval wens ik mijn collega dr. Van Daalen veel geluk." „En nu moet ik opstappen", zei Jans. sen. Hij richtte zijn lange gestalte op, rekende de koffie af en stapte in zijn auto. „Tot ziens Pierre", riep ik. „Ja, tot ziens bij jullie eerst exposi tie. Je houdt me wel op de hoogte, he?" „Natuurlijk!" Behalve Pierre Janssen wens ook Ik dr. Van Daalen veel geluk. Maar vooral veel sterkte. Want de weg die dr. Van Daalen te bewandelen heeft is moeilij ker dan die van Pierre Janssen destijds m Schiedam. Tenminste, ogenschijnlijk... UTRECHT. In de ouderdom van ïks jaar is in Utrecht overleden ds. A. Hueting, een van de oudste zen dingspredikanten van de Ned. Her vormde Kerk. TTPS'Hueting ging in dienst van de utrechtse Zendingsvereniging in 1896 naar Halmaheira, waar hij zowel op het gebied van de evangelieprediking als op dat van de medische verzorging van de bevolking pioniersarbeid heeft verricht. Hij heeft tientallen gemeen ten gesticht. Reeds op 27-jarige leeftijd ging ds. Hueting werken onder de To- belorezen. Op zijn zendingsterrein heeft hi] een kweekschool opgericht en een ziekenhuis gesticht. Later werkte hii op het eiland Boeroe. Na zijn repatriëring is ds. Hue.ting J°ë tien jaar ziekenhuispredikant in Leiden geweest. Behalve een aantal volksverhalen van Halmaheira schreef hij een dictionnaire voor de Tobelorse taal alsmede een grammatica. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De buurtvereniging Ous-Sabbinge te Wolphaartsdijk hield een geslaagd kinderfeest in de Ring, waarvoor gro te belangstelling bestond. Begonnen werd met het opiaten van ballons, waarna een sterrit volgde. Daarna volgden de diverse kinderspelen. Des avonds werd het feest voortgezet met volksspelen voor ouderen. Het geheel werd opgeluisterd door de muziekver eniging A.D.V.E.N.D.O. Onder auspiciën van de vereniging „Helpt elkander" zal op 10 augustus de jaarlijkse visserijdag gehouden worden. Het programma is als volgt samenge steld 1012.15 Vlootschouw op de Oos- terschelde, met vissen der eerste mos selen en officiële aanbieding in volle zee door de mossel-prinses. 1.303 30 Zwemwedstrijden, boven de 16 jaar da mes en heren korte baan. Hindernis- zwemmen, leeftijd 12—16 jaar. Geeostu- meerd sprietlopen personeel van de vloot. 4—6 Opening van de oude vis- Jharkt door de mosselprinses. Gelegen heid lot het proeven der premières. 7 8 Brommer zoek-race aan het Luitje. 8.00 Vertrek van de haven muziekgezel- schap „Kunst en Eer" met gevolg door de stad. 8.15 Vermakelijkheidsrit op het Havenplein, met verminkte fietsen. 9 15 Prijsuitreiking van de gehouden wed strijden door de mossel-prinses. 10. Slui- tmg met Taptoe door „Kunst en Eer". GRIJPSKERKE. Onder grote be langstelling werd vrijdag het stoffelijk overschot van wijlen burgemeester M U. Bouwman van Grijpskerke op de al gemene begraafplaats ter aarde besteld. Voordien had een rouwdienst plaats in de Gereformeerde Kerk waar een vriend van de overledene, ds. S. v. Wouwe ge reformeerd predikant te Serooskerke voorging. In de kerk werd namens de gemeenteraad en het gemeentepersoneel het woord gevoerd door loco-burge meester A. W. Cevaal. Een grote scha re volgde toen de stoet naar de be- graafplaats ging. Op de begraafplaats sprak ds. D. Scheele uit Assen, een zwager van de burgemeester die ook namens mevrouw Bouwman een dank woord sprak. Vele burgemeesters en gemeentesecretarissen uit de omliggen- n?P,gwïï?tMen waren- bi-i deze droeve Plechtigheid aanwezig, alsmede de heer A Schout, lid van G.S. en me vrouw S. C. de Casembroot, -baronesse van der Feltz echtgenote van de com- missaris der Koningin. ZUIDDORPE. Het secretarieperso- neel van Zuiddorpe zal met ingang van heden van een volledige vijfdaagse werkweek kunnen genieten. De gemeen te?- maren behoeven er niet harder om werken, want de invoering ge- beu met handhaving van dezelfde ar beidstijd.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3