MALIEPAARD HAD DE TWEEDE RIT EIGENLIJK NIET NODIG N Dubbele triomf voor Bart Kraan Ineke Tigelaar en Johan Bontekoe grepen zwemtitels op 1500 meter TITEL WAS VOOR START AI, VEILIG Waarom Sanapïfj™ Jeugd vierde in het Babe Ruth-toernooi Geen dubbel twee naar Praag Nederland zevende in de eindstand WILKES WINNAAR CORRIE SCHIMMEL KON TWEE AANVALLEN WEERSTAAN MAAR MOEST DERDE MAAL ZWICHTEN KAREI I IÖfiC44ejC& Sport in het kort Ineke Tigelaar won in Oosterhout Kampioenschap van Nederland voor beroepsrenners Barendregt in eerste ronde vrij Ruiter Maathuis won Australisch cricketteam sloeg hard terug HOLLANDWEEK I OP LOOSDRECHT Nieuwe wereldrecords zwemmen in Tokio België in het eindtoernooi CHARMANT Maandag 31 juli 19bi ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 1 Het vreemde is weer gebeurd dat een wedstrijd om het per soonlijk kampioenschap van Nederland op de weg beheerst Maliepaard is door een wielerploeg. Zij die niet tot die ploeg behoorden en gedegen kanshebbers voor de titel warén werden door die ploeg tot de orde geroepen. Zo was het in Zandvoort gisteren, waar Jo de Roo de tweede wedstrijd om het kampioenschap van Nederland won, maar waar Maliepaard met zijn ploeg van lokomotieven gemakkelijk zijn vijf seconden voorsprong behield en zijn titel prolongeerde. Van een onzer verslaggevers ANDVOORT. Het was een getrouwe copie van vorig jaar. De tweede en laatste rit om het kampioenschap van Nederland voor beroepsrenners op de weg had achteraf gezien eigenlijk niet eens verreden behoeven te wor den. Men had in gedachten zo kunnen teruggrijpen naar die rit te Zandvoort op de laatste zondag van de maand juli van het vorige jaar. Bas Maliepaard startte toen met acht seconden voorsprong voor die laatste wedstrijd; kostbare seconden, in Beek en Chaam veroverd. De gehele ploeg van Sjefke Janssen steun de hem waar zij kon; de voorsprong van Bas bleef gehandhaafd. Gisteren stond Maliepaard in eenzelfde positie aan de start: een voorsprong van vijf seconden met om zich heen weer een horde van gele rijders. Zijn grootste concurrenten, Mies Stolker en Jacques van der Klundert, stonden alléén achter hem. Het geweld van de gele rijders van Janssen bracht hen in de laatste ronde- op de knieën. Weer was Bas Maliepaard kampioen van Nederland op de weg geworden. OG steeds vragen wij ons af waarom dit kampioenschap in twee ritten verreden moet worden. Een dergelijke laat ste wedstrijd brengt altijd mest zich mee dat de man die tot een sterke ploeg behoort en slechte luttele seconden voorsprong heeft, die kostbare twee of drie secon den met de steun van zijn ploeg altijd kan behouden. Zijn ploeggenoten zijn op dat moment theoretisch uitgescha keld, rijden voor de dagprijzen en maken zich daarnaast verdienstelijk hun ploegmakker als kampioen over de eindstreep te brengen. Nog steeds ook is Nederland het enige land waar dit gebeurt. In alle andere „normale" wielerlanden wordt het kampioenschap betwist in één lange rit Aan start heeft iedereen gelijke kansen, óók ieder lid van dezelfde ploeg. Zo zou een Wim van Est, een Piet Damen, een Coen Niesten, een Martin van den Borgh voor eigen kans gereden hebben. Nu dienden zij slechte. Waarom niet een lange rit, over ongeveer 250 kilometer, een beslissende rit. Inééns, bijvoorbeeld door Limburg met twee of drie keer de Cauberg in bet traject opgenomen. Dan pas zou een kampioenschap waarde gaan krjjgen. Slim manneke WAARMEE we overigens niets willen zeggen van de capaciteiten van Bas Maliepaard. In Beek was hij voor ai zijn concurrenten weer het slimme manneke. Met een plotselinge vlucht, kort voor het einde, schiep hij zich een voorsprong van vijf seconden, precies zoals hij dat vorig jaar op het circuit van de Acht van Chaam had gedaan. Maar daarnaast heeft hij ook zelf gis teren enorm veel werk verzet. Zolang de Koninklijke Nederlandse Wielren- unle deze vreemde rittenverdeling handhaaft is hü de enige, die daar op bijzondere wijze van weet te profite ren. Verdiend weet te profiteren, voor namelijk door zijn veldheerschap e_n zijn grote zelfwerkzaamheid in die laatste rit te Zandvoort. Daar op het asfalt tussen de duinen, van start tot finish met zon overgoten, hebben Maliepaard en zijn gele secon danten vooral de laatste tien ronden de strijd beheerst. Niet daarvoor, want een groep van zes overmoedigen had de taak van „onruststoker" overgenomen van de Haarlemmer Piers, die eerst vijfhonderd meter uit het peloton ver dween en toen hij door de zes was in gelopen ook van de baan. Die zes, Dick Enthoven, Ab van Egmond, Geurt Pos, Lambert van der Ven, Theo Sijthoff en Frans Balvert, veroverden van de zesde ronde af meer voorsprong op het pelo ton, waarbij zelfs Van der Ven, ploeg genoot van Maliepaard, kopwerk deed Van der Ven op kop VOOR Maliepaard was dat niet leuk, want Sijthoff stond op slechte zes tien seconden, Van Egmond eveneens en Van der Ven op 24 seconden. Speel de Van der Ven in gedachten met de titel en deed hij daarom zoveel kop werk. Hoe dan ook, zijn illusies en die van de vijf anderen gingen na 34 van de 45 ronden in rook op. De voorsprong, die op een gegeven moment zelfs anderhalve minuut had bedragen, was teniet gedaan; de taak van Maliepaard en zijn lokomotieven was voorlopig volbracht. Restte het voorkomen van uitloop pogingen van Stolker en Van der Klun dert enerzijds en het lanceren van Maliepaard voor een goede finish anderzijds. Het opvangen van de demarrages van Stolker viel de zeven lokomotieven niet moeilijk; Maliepaard belastte zich daar twee keer persoon lijk mee. Het van 58 tot 33 renners ge dunde veld bleef tot in de laatste Tar- zanbocht bijeen. Lachende Jo PRECIES als in Chaam vorig jaar, in Beek dit jaar, kwam daar weer die volkomen onverwachte sprong van Maliepaard. Het begon met twee meter, vier werden het er zes, acht, tot tien toe. Maar dat was het veld teveel. Maliepaard mocht dan zijn kampioens titel prolongeren, voor de dagprijzen waren er andere kapers op de kust. Die begonnen achteraan die tien meter; acht werden het er, zes, vier totdat Van der Klundert als eerste op Malie paard neerstreek. Maar op het laatste rechte eind schoot, helemaal langs de buitenkant, een lachende Jo de Roo naar voren. Hij wipte langs Van der De Nederlandse amateursprintkam- pioen wielrennen Ad de Graaf is giste ren te Berlijn tijdens internationale wed strijden tweede geworden achter de Belg Frennet, die met een tijd van 11,8 sec. over de laatste 200 m het baanrecord verbeterde. Bas Maliepaard, die zyn titel van Nederlands kampioen op de weg pro longeerde, tijdens zijn ereronde. Rechts de winnaar van de tweede wedstrijd in deze titelstrijd, Jo de Roo. Klundert, die onmiddellijk aan zijn wiel ging hangen. Maliepaard en Stol ker, in dezelfde tijd als de beide eer sten, gingen in de groep over de eind streep. Voor Maliepaard was dat vol doende. De uitslagen waren: Tweede rit; 1. Jo de Roo (Sohore) 188 km. in 4.23.47; 2. Jacques van der Klundert (De Heen);3. Theo Sijthoff (IJsselmonde)4. Hennie Marinus (Amsterdam); 5- Piet Rent meester (Yerseke): 6. Jef Lahaye (Borgha ren); 7. Cees Lute (Castricum); 8. C'oen Niesten (Beverwijk); 9. Bas Malipaard (Willemstad); 10. Wim van Est (St. Wille- orord); 11. piet van Hees (Hoogerheide); 12. Daan de Groot (Amsterdam); 13. Mies Stol- Ker (Breda); 14. Jaap Kersten (Siebenge- wald); 15. Piet van Est (Klundert), allen in 4.23.47. Eindklassement kampioenschap van Ne derland: 1. Bas Malipaard, 8.48.57 2. Jacques Van der Klundert, 8.49,02; 3. Mies Stolker. z. t.; 4. Jo de Roo, 8.49.05; 5. Piet van Est, z. t.; 6. Piet Damen, 8.49.05 7. Theo Sijthoff, 8.49.13;8. Hennie Marinus, z. t.; 9. Cees Bute, z. t.; 10. Frits Knoops z.t.; 11. Ab van Eg mond, z. t.; 12. Dick Groeneweg. z. t.;' 13. Martin van den Borgh, z. t.; 14. Wout Wagt- mans, z. t.; 15. Wim van Est, 8.4&21; 16. Jaap Kersten, z. t. MARIËNBAD (A.N.P.) In de Tsje- het tweede zoneschaaktoernooit begon nen, waarin Nederland wordt vertegen- chische badplaats Mariënbad is zondag woordigd door dr. J. T. Barendregt. Door ziekte van zijn tegenstander in de eerste ronde, de Bulgaar Bobotsov, werd de openingsdag voor Barendregt een rust dag. De resultaten van de eerste ronde waren: Perez (Sp.)—Chirich (Z.-Sl.) V2—V2, Filip (Tsjech.)—Johannesen (Noorw.) V2, Olafs- son (IJsland)—Ghitescu (Roem.) 1—0, Szabo Hong.)—Blom (Den.) 1—0, Lundquist (Zwe den— Milic (Z.-Sl.) afgebr., Niemel (Finl.)— SU va (Polen afgebr., Uhlmann (O.Dld.)— Gragger (Oostenrijk) afgebr. Advertentie II raakt pijn en pijntjes kwijt. ?o tt SANTPOORT, (A.N.P.). Het be langrijkste nummer op het concours hippique in Santpoort was zaterdag het springconcours m a, waarin de heer Maathuis met twee paarden Troon- gravin Anna en Troongraaf gelijk eindigde met de heer Heener op Hella. Na barrage werd de heer Maathuis met Troon gravin Anna eerste door voor de tweede maal het parkoers zonder fouten af te leggen. De heer Heener werd tweede met vier fouten en de heer Maathuis met Troongraaf derde, eveneens met vier fouten. De dressuurproef klasse m was ma tig bezet. Winnaar werd mevrouw Be- nedictus Lieftink met Rowling Norton. Het jeugdspringconcours eindigde in een overwinning voor Isaballa Speijer met Coquette. Tweede werd Thijs van Leth met Nun.zuck. Zondag zegevierde Heener met Hella te Leiden in het springconcours m a, dat werd beslist in een barrage met zes combinaties. De uitslag werd: 1. H Heener met Hella, 0 strafpunten 36.5 sec., 2. A Ebben met Easter Parade, 0 39.2, 3. Mej M Koster met X Bascom, 0 39.7, 4. Sam van Spaen- donck met Prins Ajax, 0 40.3, 5. S M Pruykemaker met Ann Tostal 4 36.5, 6. A Ebben met Kondor, 4 49.8. Een handicap-springconcours met twaalf hindernissen ter hoogte van 1.10 en 1.20 me ter leverde een overwinning op voor Hvol- laard met Unce. ORLEANS (AP). Het Nederland se jeugdhonkbalteam is in het Euro pese toernooi „Babe Ruth" op de vierde plaats geëindigd. Na met een overwinning op Spanje te zijn ge start verloren de Nederlandse spe lers hun volgende wedstrijd met 54 van Frankrijk, dat zich daardoor in de finale plaatste. In die finale verloor Frankrijk met 5—2 van het Amerikaanse militaire team van de Moezel. Om de derde en vierde plaats speelden Italië en Nederland. De Azzuri wonnen deze ontmoeting met 2113. De Amerikanen mogen Europa nu vertegenwoordigen in het toernooi om de wereldtitel dat eind augustus in Amerika wordt gehouden. AMSTERDAM (ANP) Het be stuur van de Nederlandse Roeibond heeft besloten geen dubbel twee af te vaardigen naar de Europese kampioen schappen voor dames, die van 18 tot 20 augustus bij Praag worden gehouden. Zoals eerder is gemeld, overwoog het bestuur van de Nederlandse Roei bond behalve de skiffeuse Marian Lu- dérus nog een dubbel twee naar Praag uit te zenden. MANCHESTER (ANP) Het cricket team van Australië, dat in de eerste innings van de vierde testmatch tegen Engeland die te Manchester wordt ge speeld, een achterstand van 177 runs opliep, sloeg zaterdag hard terug. Na dat Engeland all out was gegaan voor 367 als antwoord op de 190 van Aus tralië, zorgden Bill Lawry en Bobby Simpson er met een succesvolle eer; ste wicketstand voor, dat Australië bij het trekken van de stumps 63 runs van de achterstand had ingelopen, zond-er een wicket te verliezen. Engeland had op de tweede dag (vrij dag) het heft in handen genomen. Bij het sluiten, had Engeland 187 voor 3, slechts drie runs achter Australië, dat in de eerste innings een totaal van 190 had. Schakende studenten HELSINKI (A.N.P.) Nederland is op de zevende plaats geëindigd in het wereldkampioenschap schaken voor stu dententeams. De wedstrijd tegen Tsje- choslowakije werd na het afspelen van de afgebroken partij JongsmaKovale (10) afgesloten met 22, waarna met 2Vz2% van Finland werd gewonnen. In de laatste ronde werd met 2%—1% van Bulgarije verloren. De gedetailleerde uitslagen van deze laatste partij waren: Radulov—Langeweg 1—0, Popov—Roessel Ya—Yz, Tsjipev—Jongs ma Y2—V2 en Spiridov—Kuypers Y2—Y2. De eindstand van het toernooi is: 1. Rus land 39V2 pnt.; 2. Ver. Staten 33V2 pnt.; 3. Tsjechoslowakije 31 pnt.; 4. Oost-Duitsland 29Y2 pnt.; 5. Bulgarije 29 pnt.; 6. Hongarije 28 pnt.; 7. Nederland 25 pnt.; 8. Buiten Mon golië 21 pnt.; 9. Engeland 20 pnt.; 10 Fin land IQY2 pnt. De voetbalclub Fortuna '54 heeft za- tejrd^g te Katwijk met 3—2 gewonnen van ^de zaterdagmiadagclub Quick Boys. I Johan Bontekoe op weg naar de Nederlandse titel op de 1500 meter vrije slag. Golf kampioenschap ZANDVOORT (ANP) Het toernooi om het internationale open golfkampi- oenschap van Nederland is gisteren ge wonnen door de Zuidafrikaan Brian Wil kes. Toen de laatste ronde inging, had Wilkes de leiding met 207, drie slagen voor op de Nederlander Gerard de Wit en de Brit Huggett (210). Wilkes en De Wit, die samen speelden, gaven elkaar geen duimbreed toe en maakten beiden 72. Huggett scoorde één slag minder en legde hiermee be slag op de Runner Upprijs. De uitslag luidt: 1 Brian Wilkes (Zd Afrika) 70 - 69 - 68 - 72, totaal 279; 2 Brian Huggett (GB) 69 - 72 69 --71, totaal 281; 3 Gerard de Wit (Ned) 71 69 - 70 - 72, totaal 282; 4 ex aequo: Denis Hutchinson (Zd Afr) 71 72 - 69 - 72, totaal 284; Bob Verwey (Zd Afr) 71 - 74 - 68 - 71, totaal 284; Donald Swaelens (Belg) 71 - 74 - 69 - 70, totaal 284; 7 Reg Knight (GB) 71 - 76 69 - 72, totaal 288; 8 ex aequo: Ben Shelton (GB), Tony Moore (GB) en E. W. Johnson-Sedibe (GB), allen 289; 11 Arthur Devulder (Belg) 291; 12 Alasdair Mac Millan (Did) en Alan Brookes (Zd Afr) beiden 296. Eigen nieuwsdienst LOOSDRECHT Het ontbrak in de Hollandweek I zeker niet aan span ning, zowel zaterdag als zondag. Bart Kraan was zaterdag aanvankelijk niet in de kop van de Flying Dutchman- klasse te vinden. Ulbe de Vries en Fred Imhoff voerden het veld aan. In het kruisrak echter kwam Kraan zich in de strijd mengen met de Bra ziliaan J. Roderbourg. Op het laatste rak naar de finishlijn ging De Vries een loefduel aan met Kraan. Kraan gijpte tijdig achter De Vries om en lag toen in de gunstigste positie. De gehele manoeuvre was echter danig ge vaarlijk, want tussen Kraan en De Vries, die een en twee werden, was slechte een klein verschil met Fred Im hoff en Roderbourg. Zondag bij zeer zwakke wind voerde na 'het ronden van het eerste merkteken Fred Imhoff het veld aan, maar Kraan en Jongkind kozen de goede doorgang naar de tweede plas. Kraan behield de leiding, terwijl Ed Fregh zich weer eens als een kundig zeiler deed kennen door zich fraai op te werken naar een veilige tweede plaats. Ulbe de Vries werd derde voor Coen Gülcher en J. Roderbourg. Verrassend won J. Sijtema zaterdag in de Pampusklasse na eerst achter de kop groep gelegen te hebben, die toen be stond uit J. Proper, H. van Essen en M. Blok In de zondagi'ace wisselde de lei derspositie nog wel eens. In een klein kruisrak bijvoorbeeld op de vijfde plas zag D. Heineken zich van de eerste plaats afzakken naar de vijfde plaats. De kop werd toen bezet door E. A. Labouchère, die J. Proper en Van Essen achter zich had. Kruisend naar het merkteken bij de driesprong kwam ech ter Besseling door een goede slag in tweede positie kort achter Labouchère uit Te zeilen was toen nog het voorde- windse rak naar de finish, waarbij Bes- seling Labouchère ging afdekken. Het kwam tot een loefduel, waarbij Labouchère zijn plaats verspeelde aan Besseling. Maar vrijliggend was intussen D Heineken gelijk komen te liggen met de duellerende partijen. Boord aan boord gingen de drie jachten over de lijn en de finishcommissie stelde vast: 1. Heine ken, 2. Besseling, 3. Labouchère. De on derlinge verschillen moeten slechts enkele centimeters bedragen hebben. Aan de grond J. H. de Wilde verspeelde de leiding in de Valken door aan de grond te lopen, ondanks het snelle ingrijpen van de be manning, die overboord sprong. De be slissende strijd in deze race speelde zich echter ook in het laatste rak af. H. Kirkenier en Egon Rolf von den Baumen geraakten bij het.aanlopen van de finish in een hevig gevecht, waarbij Kirkenier echter de leiderspositie behield. Toen hij opstak om de lijn aan te lopen kon hij nog juist met een meter verschil voor J. P. J. Bakker zijn boeg door de finish steken. Een fractie van een seconde later ging J. H. de Wilde door de lijn als derde en weer een seconde later Rolf v. d. Baumen, die dus met het gevecht om de leiding twee plaatsen had verspeeld. A. E, Dudok van Heel jr. behaalde weer een mooie zege in de Flying Junior klasse, waardoor hij nu zeker van de hoofdprijs is. In de wedstrijd van zater dag moest hij echter genoegen nemen met een tweede plaats achter J. W. Gülcher. Een goede kans maakt ook Fons Willems in de Finnjollen met de score van 1.4.1. Dick Waayboer won de race van zaterdag voor A. de Vries en de Belg Guy Lachapelle. Willems zegevier de zondag voor H. W. van Berkel en A. de Vries. De Vrijheidszeiler F. C. van Vliet smaakte zaterdag het genoegen eerste te worden in de Vrijheidsklasse en wel in een geleend schip. Zijn eigen jacht was tijdens het vervoer over de weg bij een aanrijding vernield. H. Schmitz werd tweede en J. Swart derde. Zondag zege vierde Lex van Tienhoven voor J. F. Resting en mej. C. van Baaren. Verdere uitslagen: Hornetklasse: 1. zater- dag:l. J. Veis, 2. M. Dudok van Heel; zon dag: 1. B. Noordanus, 2. M. Dudok van Heel; Sternklasse: zaterdag: 1. F. Loozer, 2. J. Visser; zondag: 1. F. Loozer, 2. J. Visser; Jeugdklasse: zaterdag: 1. W. K. Klomp, 2. J. H. Oerlemans; zondag: 1. P. Bon, 2. F. Neskens: 12-voetsjollen: zaterdag: 1. mevr. PlantengoTimsij, 2. J. Stekman; zondag: 1. J. J. v. 't Hoogehuys, 2. L. Hommels. TOKIO, (ANP). Tijdens de inter nationale zwemkampioenschappen van Japan te Tokio heeft de Amerikaan Tom Stock zaterdag zijn wereldrecord op de 200 m rugslag verbeterd. Hij bracht het van 2 min en 15,1 sec op 2 min en 14 sec. De Japanse Sa toko Tanaka corrigeerde haar wereldrecord op de 200 m rugslag voor dames. Zij bracht haar wereldtijd van 2 min en 33,3 sec op 2 min en 33,2 sec. Om de Galeabeker NIEUWPOORT, (A.N.P.). Door een overwinning van 32 op het Rus sische tennisteam, is de Belgische jeugdploeg zeker van een plaats in het eindtoernooi oon de Galeabeker, dat op 3, 4 en 5 augustus in Vichy zal worden gespeeld. Nederland, dat in dezelfde groep speelde als de Belgen won met 41 van Luxemburg. Alleen Toor kwam in deze ontmoeting niet tot een zege. Hij verloor met 4—6 en 57 van Brasseur, Schneider won zijn twee enkelspelen te gen Longelin en Brasseur met resp. 6 4, 5—3 en 63, 60. Hajez versloeg Logelin (61, 61); Schneider en Ha- jer wonnen van Longelin en Brasseur met 60, 60 en 61. De eindstand luidt: 1. België 8 ge wonnen partijen; 2. Rusland 7 gew. part.; 3. Nederland 4 gew. part. en 4. Luxemburg 1 gew. partij. Behalve België hebben ook Italië, Spanje en Frankrijk zich reeds van een plaats in het eindtoernooi te Vichy ver zekerd. Volendam won zaterdag een vriend schappelijke voetbalwedstrijd van Alk maar met 82. Van een onzer verslaggevers BREDA. Ineke Tigelaar en Johan Bontekoe; dat zijn de leden van de Koninklijke Nederlandse Zwembond die zich voorlopig een jaar lang Neder lands kampioen op de 1500 meter mogen noemen. De prolongatie van de titel door Bontekoe was geen verrassing want geen enkele zwemmer in Nederland kan hem op dit ogenblik bedreigen. Wat wél een verrassing was, de ont troning van Corrie Schimmel door Inke Tigelaar. Maar hoe kon dat andem tegen zulk een overmacht van krachten waarmee de leden van De Robben deze zwemster beurtelings te lijf gingen. IN het zwembad Het Ei te Breda was de laatste serie van de dameswedstrijd over 1500 meter veruit het aantrekke lijkst. Hoe kon dat overigens anders met zwemsters als Corrie Schimmel, Judith de Nijs en Ineke Tigelaar, van wie nie mand een favoriete durfde aanwijzen, en daarnaast nog Marianne Heemskerk en Astrid Ording. „Zilveren" Marianne, voor het eerst weer in wedstrijden na haar schorsing, was de eerste die het moreel van Corrie Schimmel begon aan te tasten. Naast haar zwemmend joèg zij over de eerste tweehonderd meter heen, met Corrie Schimmel op precies gelijke hoogte. Het was een veel te snelle start voor de 1500 meter geweest. Maar Marianne had haar „Robben-plicht" gedaan: Corrie in de be ginfase reeds afgemat. Zij kon zich rustig laten afzakken doch Corrie Schimmel niet. Die zag toen Judith de Nijs een baan verder op gelijke hoogte komen en opnieuw moest de Nederlandse kampi oene meegaan om haar titel te behouden. Honderden meters lang duurde de strijd Advertentie TUSSEN NEUS EN LIPPEN tussen deze twee totdat ook Judith zich liet afzakken. /"'ORRIE dacht de zaak toen meester te L-" zijn maar in de andere buitenbaan kwam opeens Ineke Tigelaar sterk naar voren. Op gelijke hoogte gekomen was de tengere zwemster van Het Gooi weer verplicht mee te gaan^daarbij haar laat ste reserves aansprekend. Dat bleek te veel want toen Ineke Tigelaar een voor sprong van enkele meters had genomen was de morele klap voor Corrie te zwaar. Zover moest zij zich laten terugzakken dat zq nog bijna bedreigd werd door de opnieuw naar voren gekomen Judith de Nijs. Ineke Tigelaar finishte in 20.02.9, een zeer redelijke tijd waarmee zij bij de heren op de vierde plaats zou zijn geëindigd. Voor Corrie Schimmel werd 20.19.6 afgedrukt, een tijd die voor haar doen niet sterk is. Had zij echter haar eigen wedstrijd gezwommen en zich niet telkens laten opjagen, wellicht ZO X KWALITEIT VOOR F 1.- De wereldkampioen boksen in het weltergewicht, de Amerikaan Emile Grif fith, heeft zaterdag te New York op punten gewonnen van de Amerikaanse middengewicht Yama Bahama. Polen heeft zaterdag te Turijn bij de wereldkampioenschappen schermen de titel op sabel voor landenteams gepro longeerd. Rusland werd tweede. De Russen waren in dit toernooi het suc cesrijkst. Zij veroverden drie titels, Po len won er twee en West-Duitsland en Frankrijk elk een. De strijd om het wegkampioenschap van Zwitserland voor beroepswielren ners is gewonnen door Ernst Fuchs, die acht seconden voorsprong had op Rolf Graf (tweede) en op Rolf Maurer (der de). Het Belgisch kampioenschap voor beroepswielrenners op de weg is gewon nen door Michel van Aerde die in de eindsprint Flecy (tweede) en Hoeve- naers (derde) versloeg. Rik van Looy werd49e. De Zwitser Walter heeft in een Por sche de vijfde rit gewonnen voor de titel Europees kampioen Bergklimmen, In het algemeen klassement leidt Walter met 29 pnt. voor zijn landgenoten Zwei fel (16 pnt.) en Spychiger (14 pnt.). De tweedaagse atletiekwedstrijd tus sen Polen en de Verenigde Staten te Warschau is gisteren hij de heren ge wonnen door de Verenigde Staten met 12191 punten. Bij de dames triomfeer de Polen met 5749 punten. DOS verloor zaterdag te Keulen met 52 van de Westduitse voetbalploeg Viktoria Keulen. De Nederlandse treffers kwamen van Van Assélt en Hanek. De Belgische handboogschutters heb ben gisteren te Amersfoort met 13012 10955 punten gewonnen van Nederland. In het individuele klassement was de eerste plaats voor de Belg Swoboda, die 1063 punten verzamelde. De beste Ne derlander was Hofmeester, die tot 938 punten kwam en daarmee de negende plaats bezette. NOVA GORICA (ANP) Na vier etappes in de Ronde van Zuidslavië voor amateurwielrenners bezet onze landgenoot Beckers de vijfde plaats in het algemeen klassement. Beckers veroverde in de tweede etappe een achtste plaats, in de derde etappe een vijfde en de vierde etappe een derde plaats. In het algemeen klassement bezet Ha- rings verder de achtste, Frisen de twaalfde, Pas de 26e en Knops de 28e plaats. Van kop af JOHAN Bontekoe had na zijn prestaties in de landenwedstrijden tegen Enge land en Duitsland de verwachting ge wekt dat op deze kampioenschappen zijn nationale record op de 1500 meter zou sneuvelen, met wellicht ertussen ook dat op de 800 meter. Maar voordat hij in het water ging wimpelde hij een eventueel nieuw record al af: geen training na de met succes bekroonde zware studies voor zijn hbs-b-examen. Toch werd hü „van kop af" onbedreigd winnaar, bleef in dit zware bad slechts zeven seconden boven zijn tijd uit de wedstrijd tegen Duitsland. Verheugend was het, dat nog twee anderen beneden de grens van twintig minuten bleven: De Witte van AZC-Apeldoorn en André Hermsen van De Robben. De uitslagen waren: dames: 1500 meter: 1. Ineke Tigelaar (Robben) 20.92.9: 2. Corrie Schimmel (Het Gooi) 20.19.6; 3. Judith de Nijs (Robben) 20.23.2: 4. Astrid Ording (Het Gooi) 2057.2; 5. Marianne Heemskerk (KNZBi) 21.16.2. heren: 1500 meter: 1. Johan Bontekoe (HPC) 19.13.5; 2. Joop de Witte (AZC) 19.53.4; 3. Antïré Hermsen (Robben) 19.542; 4. Henk van der Linden (Zwemlust) 20.1C.3; 5. Wim Bergman (De Zijl) 20.15.2. Eigen nieuwsdienst OOSTERHOUT. Ineke Tigelaar heeft opnieuw een overwinning aan de reeks lange afstandwedstrijden toege voegd. In Oosterhout toonde zij zich de snelste, zij het mét miniem verschil: haar grootste concurrente voor de Zwemkroniekbeker, Judith de Nijs, ver sloeg zij met een handlengte verschil. De uitslagen waren: 3 km. vrije slag dames: 1. I. Tige laar (Robben) 42.01.8, 2. J. de Nijs (Robben) 42.01.9, 3. W. van Weerden burg (Zian) 46.36.0, 4. T. Nicolai (Zi- 47 35 q7'27.0, 5. H. van Zijl (Zwemlust) 3 km. schoolslag dames: 1. R. Kroon (Robben) 50.17.2, 2. R. van Baarle (SZC) 50.20.3, 3. G. van Ederen (RPC) 51.20, 4. M. Jansen (Tiel) 51.26 5 J. Drogterop (DWR) 51.29. 3 km. vrije slag heren: 1. W. Berg man (De Zijl) 41.31.8, 2. A. Oudt (Zi- an) 43.12, 3. T. Jansen (Tiel) 43.15, 4. J. Beyering (Tiel) 43.17, 5. H. van He- mert (Surae) 43.17. 3 km. schoolslag heren: 1. A. Kalk man (VZC) 48.14.2, 2. R. van Altena (Robben) 49.17, 3. W. Mensonides (Zi an) 51.34, 4. Ter Molen (De Zijl) 52 07 5. H. Dieben (Zian) 52.21. De zeezwemwedstrijd over drie kilo meter van HZPC te Scheveningen le verde overwinningen op voor Erica Terpstra bij de dames en Johan Bon tekoe bij de heren. De Nederlandse kampioen op de 1500 meter zegevierde met slechts 0.1 seconde verschil voor Wim Spmgelen. ■J£?'ï,es„3£m" Erica Terpstra (HZPC) 2- p- v- d- Wild (SZC) 31.34.3, 3. T. Rotteveel (SZC) 31.47., 4. B. Sit- vi l ÏP 32.48, 5. D. Beekwilder (Kimbna) 32.49. „Heren 3 km.: 1. J. Bontekoe (HPC) £>•53, 2. W. van Spingelen (HZPC) 26.54, 3. C. v. d. Akker (UZSC) 2913 8 4. R. Ingenluyff (HZPC) 31.29, 5. H Geers (RZ en PV. Boskoop) 32.57. Na de eerste dag van de tennisont- moetmg Canada—Mexico te Quebec voor de eerste ronde van de Noordamerikaan- se zone in het toernooi om de Davis Cuo is de stand 1—1.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7