Line Renaudeen vat vol ongeremde Mazowsze voor televisie Edmundo Ros en orkest meerderjarig Herexamen van Wim Kan: terugblik op 25 jaar Anthony Wedgwood Benn verloor opgewekte strijd CORRADO'S EN PIA IN DE REGEN Bl programma's Trambedrijven zoeken Spaanse bestuurders Meisje van driejaar dodelijk gewond Maria Gallas in titelrol Medea Droog en stijfjes Mariene Dietrich naar Parijs Cocteau mag toch in Spanje komen Zaterdag 29 juli 1961 ZEEUW SCH DAGBLAD vandaag vandaag 1 TAPTOE DELFT OP BEELDSCHERM radio IN HET KORT NIEUW PAK VOOR HET MANNEKE f radio j t televisie"*] f televisie 1 Definitief uit Lagerhuis Pag. 7 Van een onzer verslaggevers Eigen nieuwsdienst LONDEN. Het is dezer dagen pre cies 21 jaar geleden dat Edmundo Ros zijn Latin American Orohestra voor het eerst voor de microfoon van de. B.B.C. presenteerde. Al die jaren heeft hij vrijwel zonder onderbreking zijn speciale, gestroomlijnde versie van de Zuidamerikaanse muziek regelmatig in miljoenen huisgezinnen gebracht. Edmundo Ros is afkomstig uit de Venezolaanse hoofdstad Caracas. Aan vankelijk studeerde hij rechten, maar in 1937 verhuisde hij naar Londen om er zijn ware liefde, de muziek, te gaan studeren aan de Royal Academy of Music. Om in zijn onderhoud te voorzien speelde hij in nachtclubs en dat lever de hem zoveel succes op dat hij een eigen orkest vormde en voor de B.B.C. ging spelen. Hard werken Over die eerste oorlogsjaren zegt Edmundo Ros: „De B.B.C. wilde de luisteraars tonen dat Londen ook tij dens de Duitse bombardementen de zelfde levendige en plezierige stad was van voor de oorlog. Men vroeg mij mijn vaste uitzendingen onder alle omstandigheden voort te zetten en dat is ook gebeurd." Waaraan hij zijn nimmer tanend suc ces te danken heeft? Serieus en hard werken. Niet zelden begint Edmundo Ros zijn werkdag om elf uur 's mor gens, om pas tegen vier of vijf uur de volgende ochtend zijn bed op te zoe ken. Geen half werk in de show van Line Renaud. Als er een rijtje meisjes op de planken staat, dan is het ook een keurig rijtje. Precies in „Line". radio J televisie morgen ZONDAG. Het beeldscherm licht al om 10 uur 's morgens op voor een reportage van een priesterwijding in Enschede, die zal worden toegediend door kardinaal Alfrink. 's Middags is er van 1 tot 6 uur tennis te zien. Op de banen van het Hilversumse Melkhuisje wordt een in ternationaal tennistoernooi gehouden. De verslaggevers zijn Willem O. Duys en Koen Verhoeff. Line Renaud is het middelpunt van een show die om 8 uur op het beeldscherm komt. Vervol gens Wie wat bewaart... (8.45), het Poolse danstheater Mazowsze (9 uur) en een nieuwe aflevering van de film serie met Loretta Young (9.35). Na Sport in beeld (10 uur) volgt weer een Eurovisiereportage van de Gym- naestrada in Stuttgart (10.45). België Vlaams: Vanaf 3 uur kun nen de sportliefhebbers kijken naar de tenniswedstrijden die in Hilver sum worden gehouden. Om 4 uur schakelt men over naar Comblain-Ia- Tour voor het jazzfestival. Dan volgt „Klein, klein kleuterke", waarna het internationaal tennistournooi weer op het beeldscherm terugkeert (4.50). Hoofdschotel van de avond is het amu sementsprogramma uit het Ameri kaanse theater te Brussel „Zeg hé, spaar je mee?" (8.30). België Frans brengt de gehele mid; dag het internationale tennistoernooi te Hilversum, onderbroken door een reportage uit Comblain-la-Tour van. het jazzfestival (4 uur4.30). Het avondprogramma bevat een aantal korte toneelspelen gepresenteerd door het Théatre Molière (8.30). Duitsland presenteert uit het Rhein- stadion in Düsseldorf een reportage van de Duitse atletiekkampioenschap- pen (3 uur). Na het nieuws van 8 uur wordt een volkstoneelspel „De bal lade van de goddelijke Jette" opge voerd (8.05). „De Andrews Sisters" brengen daarna een muzikale show. Na het laatste nieuws volgen opna men van het wereldfestival gymnas tiek in Stuttgart (10.10). ZATERDAG Aan Tsjaikofski is het programma gewijd, dat vanmor gen om 9.20 over Hilversum 2 wordt uitgezonden. Leonid Kogan is solist in het Vioolconcert. Hij wordt bege leid door het Russische Staatsorkest onder leiding van Wassilt Nebolski. De liefhebbers van Tsjaikofski kunnen ook 's middags over Hilver sum 1 aan hun trekken komen. Dan dirigeert Herbert von Karojan de Suite uit het ballet „Doornroosje" en Karei Kondratsjin het vrolijke „Ca priccio italien". Vanavond wijdt de Norddeutsche Rundfunk aandacht aan het Holland Festival 1961. Het concert door het Concertgebouworkest onder leiding van Otto Klemperer bevat werken van Gluck, Klemperer zelf en Bruck ner. Uit de veelheid van lichte platen- programma's noemen wij: opnamen van het Modern Jazz Quartet en Sa rah Vauighan (Hilversum 1,5.30), een kwartiertje zang door Patachou en Charles Trenet (Hilversum 1. 6.30) en gedeelten van het nachtconcert dat El- la Fitzgerald en het Oscar Peterson trio in februari in Amsterdam hebben gegeven (Hilversum 2, 10.40). televisie ZATERDAG De avond begint met Zonne-brandpunt, een zomerse afleve ring van de rubriek Brandpunt (8.20). Vervolgens een bezoek aan Alassio met Max Bygraves (9 uur) en Meet the band, ditmaal met het Italiaanse orkest Corrado (9.25). Om 10 uur weer een Hitchcockfilmpje, waarna een Eurovisiereportage volgt uit Stutt gart, waar de derde Gymnaestrada wordt gehouden (10.35). België Vlaams: Ruim 230 artiesten en vijftig orkesten uit 18 landen wer ken mee aan het jaarlijkse g-rote jazzfestival te Comblain-la-Tour in België. In een rechtstreekse uitzen ding kunt u o.a. zien en horen The American Forces Network All Stars, Diana Dors en Charles Galbraith Henri Segers, Jack van Poll en Arly Day. Deze Eurovisie-uitzending be gint om 10.15. België Frans brengt het jazzfesti val in Comblain-la-Tour eveneens. Eerder op de avond kunt een tv-spel zien van Jean-Marie Robain „Het dia deem". In een oud kasteel woont een charmant meisje, er is ook een grote schat; beide worden aanbeden en be geerd (8.45). Duitsland: Vanaf 4 uur Duitse kam pioenschappen atletiek in Düsseldorf Na het journaal vertelt Luis Trenker over „Mijn vaderland, de Dolomie ten" (8.20). „Heel domme dingen" is een programma vol amusante sket ches onder regie van Kurt Wilhelm (8.50). Vijf bewegelijke jongens uit Italië. De pianist staat achter zijn piano, hij zingt en speelt. Hij bruist van plezier. De andere leden van het orkest staan even enthou siast te zingen en te spelen. Zij krijgen veel applaus, want ze spe len goed en vlot. Dat is het show- orkestje Corrado, dat u vanavond (op film vastgelegd) op de televisie ziet. In Scheveningen spelen zij in een nachtclub, waar ook Pia Beek optreedt. Voor en tussen de dyna mische shows van Pia door slaan de Corrado's helemaal geen gek figuur. Zij hebben een zeer ge varieerd repertoire. Donderdagnacht kreeg hun show in Scheveningen nog een bijzonder tintje. De breed grijnzende pianist wierp steeds angstige blikken om hoog. Naar een bakje, dat aan het plafond van de ietwat bouwvallige club was gehangen. „Leuk", zei de pianist in een adempauze, „dat ze er ons hier zo goed aan helpen herinneren dat wij in Nederland zijn." In het bakje druppelde namelijk gestadig een deel van de regen, die op de badplaats neer- plensde. Zo nu en dan gleed een druppel in zijn nek. Voor Pia Beck had men een grote strandparasol onder het lek kende plafond gezet, maar de Italianen waren zo bewegelijk, dat de parapluie omduikelde. Met emmertjes en bakken hield men toen de musici droog. ►USSUM. Na de televisie shows uit Amerika en Engeland richt de televisie morgenavond de schijnwerper op een Frans spektakel met de vermaarde zangeres Line Renaud in het middelpunt. Zij zal echter meer ten beste geven dan een aantal chansons, want in de vijftien jaar die zij nodig heeft gehad om de top van het succes te bereiken is er danig aan haar geschaafd. Niet alleen aan haar tanden, die wat scheef stonden toen zij vlak na de oor log in een derderangs Parijs cabaret droefgeestige liedjes zong of aan haar nogal gezette figuur uit die tijd. Nee, de componist Louis Gasté zag in het struise provinciaalse kind een vat vol spontane ongeremde blijheid en begon aan de lopende band liedjes voor haar te schrijven, waarin de aardse geneug ten de volle aandacht kregen. Tegen haar verwachting in begon zij de smaak van die liedjes goed te pakken te krijgen en ook tegen een volgende stap van Gasté acteren en dansen leren verzette zij zich nauwelijks: de wereld van de show ging voor haar open. Aanbiedingen Zij bleek een snelle en intelligente leerlinge te zijn en het duurde niet lang of uit alle delen van de wereld kwamen de aanbiedingen binnen. Voor al de Amerikaanse televisieshows van Bob Hope en Ed Sullivan maakten haar populair en niet te vergeten ka pitaalkrachtig. Line heeft nu haar eigen filmmaatschappij. De miljoenen grammofoonplaten brengen astronomi sche bedragen in haar laatje, plus na tuurlijk de losse snabbeltjes zoals mor genavond, een heruitzending van „April in Parijs". Aan deze show ligt een verhaaltje ten grondslag van de charmante blonde caféhoudster, die in de twee zojuist binnengekomen Argentijnse matrozen de gezochte mannen uit het politie blad ziet. Zij hebben het speciaal ge munt op blonde vrouwen. Er is geen tijd meer om de lichte lokken te ver ven, het enige wat er op zit is dus vluchten, wat Renaud de gelegenheid geeft te laten zien wat zij als danse res en acrobate waard is. MILAAN (A.P.). De sopraan Maria Callas zal volgens berichten uit betrouw bare bron de titelrol spelen in een film versie van de opera Medea van Cheru- bini. De film wordt gemaakt door een Britse maatschappij en zal in het Scalatheater worden opgenomen. Van een onzer verslaggevers rtEN HAAG. Wim Sonneveld en Toon Hermans helpen een Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De velen die geen gelegenheid hadden het Pools volksdanstheater Mazowsze tijdens het Holland Festival te zien en vooral te horen, kunnen dank zij de televisie zondagavond de 'schade ruimschoots inhalen. Het gezel schap, dat de wereld al goeddeels afreisde met een staalkaart van na tionale folklore, heeft een overwel digend succes geboekt, omdat het bekeken Eigen nieuwsdienst HILVERSUM De Taptoe Delft komt dit jaar voor het eerst in zijn geheel op de televisie. De Avro verzorgt deze uitzending op donderdag 31 augustus, 's avonds om negen uur. Het is te hopen dat de samenstelles van de nieuwe televisierubriek Tribu naal, waarin onder leiding van de Amsterdamse stadsbouwmeester Mer- kelbach van gedachten werd gewisseld over tegenstellingen in de kunst, een andere vorm zal weten te vinden om het onderwerp van discussie met een zo groot mogelijke kans op begrip in de huiskamer te kunnen brengen. De beschouwingen over het werk van de Nederlandse schilder Corneille verloren gisteravond te enenmale hun waarde doordat een kijker nooit via een gedeeltelijke reproductie in zwart wit van een schilderij in contact kan komen met het betrokken kunstwerk, en dat was, gezien de vaak boeiende en diepgaande belichting van het wezen van Corneille een eerste voorwaarde. Door alles wat hij verder dan nog hoort pro en contra zal hij nooit een eigen mening kunnen vormen en juist dit was volgens de heer Merkelbach de bedoeling van deze nieuwe serie. De wijze waarop de discussie werd gevoerd was bovendien erg droog en stijfjes met eindeloze van een blad gelezen volzinnen. Tot slot beging men nog de onhoffelijkheid de laatste woor den van de heer Merkelbach midden in een zin af te breken opdat de re portage van het springconcours uit Londen precies op tijd kon beginnen. Neen, geen gelukkige start van deze nieuwe serie. J. V. Pools Danstheater Mazowsze kleurige schouwspel op een bijna fanatieke wijze wordt geboden. Alle medewerkenden zijn in de dor pen waar zij woonden en werkten ge schoold in nationale dans en zang en werden na audities in het landgoed-in ternaat-opleidingscentrum Karolin bij Warschau gecontracteerd en verder opgeleid tot perfecte ambassadeurs van de Poolse trots: zang en dans. Aan de wervelende rondedansen zowel als in de polonaises en de polka's ne men in tegenstelling tot het gebruik van vele andere nationaliteiten de meisjes ook deel. Hoge steun Het gezelschap werd in 1948 opge richt door Tadeusz Sygietynski, tegen woordig geleid door zijn echtgenote, en kan zich door hoge overheidssteun de beste medewerkers verschaffen. Mazowsze, dat naast het gezelschap van Eugene Paplinski de folklore uit draagt, toont niet alleen in de dans wat de Polen aan levensvreugde wil len uiten, maar ook in zang, In brede rijen opgesteld zingen een kleine hon derd medewerkers hun nationale lie deren met begeleiding van een orkest dat ook tot het gezelschap behoort. 1 radio morgen Nog meer show: fraaie stunts op een ladder - Line Renaud draait haar hand er niet voor om. ZONDAG 3D JULI HILVERSUM I. 402 m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber; 8.15 Gram; IKOR: 8.30 Goede morgen; 9.00 Drive-in- dienst. KRO: 9.39 Nws; 9.45 Gram; 9.55 Inleiding Hoogmis; 10.00 Hoogmis; 11.30 Kamermuz; 11.40 Residentie-ork. en solist; 12.15 Buitenl. comm; 12.25 Gram; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 Gram; 13.30 Strijkork; 13.50 Boekbe- spr; 14.00 Gram; 14.25 Koorzang; 14.45 Wat ons bezig houdt, lezing; 14.55 Kamermuz; 15.30 Nederland zendt zijn missionarissen uit, nat uitzendingsplechtigheid CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Geref kerkd; NCRV: 18.30 Dubbelkwart; 19.00 Nws. uit de ker ken; 19.05 Gram; 19.30 Gemeenschap der heiligen, lening; KRO: 19.45 Nws; 20.00 Gram; 20.15 Act. of gram; 20.20 Promena de ork. en sol; 21.20 De glimlach der Apos telen, hoorsp; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Avondgebed; 22.55 Gram; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. VARA: 8.00 Nws. en postduivenber; 8.18 Gevar. progr; 9.45 Geestelijk leven, toespr; VPRO: 10.00 V. d. jeugd; IKOR: 10.30 Kerk- dnst; 11.30 Vragenbeantw; VPRO: 11.45 Ber uit de kerken; AVRO: 12.00 Theater- ork. en soliste; 12.30 Meded. en event, post duivenber; 12.32 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram; 13.20 Progr. v. d. strijd krachten; 14.00 Boekbespr; 14.20 Kamer- ork. en solist.; 15.20 Filmpraatje; 15.35 Zangrecital; 16.00 Amus. muz; 16.30 Sport- revue; VPRO: 17.00 Nieuwe wegen..., le zing: 17.15 Van Vlaamse bodem, voordr; VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sport- uitsl en sportjourn; 18.30 Gram; 19.30 Ca- baretprogr; AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz; 20.40 Nicola, hoorsp; 21.15 Lichte muz; 21.30 Lichte muz; 22.00 Gram; 22.30 Nws en meded. 22.45 Act; 23.00 Pianospel: 23.15 New York Calling; 23.20 Gram; 23.55-24.00 Nieuws. schiedenis van een boerenfamilie: 15.00 Duitse athletiekkampioenschappen 1961. 17.40 Progr. over Berlijn; 18.18 Fruhere Verhaltnisse, toneelstuk; 19.99 Aan deze en gene zijde van de zonengrens; 19.30 Week- journ; 20.00 Nws; 20.05 Volksstuk met muz; 21.20 Muziek-show; 21.55 Nws; 22.00 Sportjourn; 22.30 Filmrep. v. d. 3e Gymae- strada te Stuutgart. BELGIE VLAAMS 11.00-11.40 H. Mis; 15.00 Int. tennistour nooi te Hilversum (Eurovisie); 16.00 Eour- visie: Jazzfestival te Comblain-la-Tour. 16.30 V. d. kleuters: 16.50 Eurovisie: Int. tennistournooi te Hilversum (deel 2); 19.00 Filmrep; 19.30 Feuill; 20.00 Nws; 20.30 22.30 Nws. BELGIE FRANS 13.00 Eurovisie: Int. tennistournooi te Hil versum; 16.00 Eurovisie: Int. Jazzfestival te Comblain-la-Tour; 16.30-18.00 Eurovisie: Int. tennistournooi te Hilversum: 19.30 Filmprogr; 20.00 Nws; 20.30 Toneelstuk- 22.10 Toneelstuk; 22.40 Nieuws. maandag 31 juli ZONDAG. Vanmorgen om 11.40 over Hilversum 1 een concert door het Residentie Orkest onder leiding van Willem van Ofterloo met de Franse bariton Gérard Souzay in Ravels Don Quichotte a Dulcinée. Als orkestwerk staat het symfonisch gedicht La Mer van Debussy op het programma. Om 2.20 concerteert het Radio Kamerorkest onder leiding van Piet Ketting voor de zender Hilver sum 2. Frans Vester blaast de solo partij in het concert boor fluit en orkest van Gerosa, welk werk in eerste uitvoering gaat. Tot slot Mozarts Praagse symfonie, een lievelingsstuk van de dirigent. Voor de strijkkwartetliefhebbers over Hilversum 1 om 2.45 een uit voering van het Strijkkwartet in a, opus 51 nr. 2 van Brahms door het Italiaanse Carmirellikwartet. Het zondagavondprogramma biedt weinig opmerkelijks op het gebied van de lichte muziek. Hilversum 2 draait om 9.30 opnamen van het orkest van Ted Heath en Brussel Frans geeft van 8 uur af reportages uit Knokke en Comblain-la-Tour. handje hij de regie en leveren een bijdrage aan Wim Kans jubileumca baret „Herexamen", dat precies op de dag dat het A.B.C.-cabaret 25 jaar geleden van start ging 15 augustus in het Haagse Diligen- tia zijn eerste voorstelling zal bele ven. Albert Mol verzorgt de cho reografieën, de muziek is van Ru van Veen, die wordt bijgestaan door een trompettist. „De titel is symbolisch", zo licht de jubilaris toe, „want ieder nieuw pro gramma is een herexamen." In „Herexamen" worden vele nieu we nummers door de negen jeugdige medewerkers gemengd met korte te rugblikken op vorige programma's. Zoals gebruikelijk zal Corry Vonk hierin de dynamische figuur zijn en Wim Kan geeft na de pauze zijn con férence ten beste. De anderen De negen medewerkers zijn: Maya en Annelies Bouma, Philippine Aec- kerlin. Sant Heyermans, Jenny Aryans, Eva Goslar, Henk Elsink, Jaeco van Renesse en René Frank. Het cabaret blijft tot 30 september in Den Haag, is van midden oktober tot eind november in Rotterdam en van 1 januari af in het Nieuwe De la Mar theater in Amsterdam. Van onze correspondent PARIJS. Het Parijse Olympiathea- ter heeft Mariene Dietrich voor een op treden geëngageerd. Met ingang van 13 oktober zingt zij acht achtereenvol gende avonden tijdens de pauze van een jazzconcert, dat door Ray Charles en zijn band wordt verzorgd. Mariene Dietrich zingt onder meer vier nieuwe Franse chansons, waaron der een dat haar goede vriendin Edith Piaf speciaal voor haar heeft geschreven. MADRID (A.P.). De Spaanse auto riteiten hebben verklaard dat het ver bod opgelegda na de Franse schrijver Jean Cocteau om de Spaanse bodem te betreden, is herroepen en dat hij „altijd welkom" is. Cocteau arriveerde woensdag op het vliegveld vanMadrid, maar hij mocht het vliegtuig niet verlaten. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM. Manneke Pis uit Brussel krijgt er een pak bij: het uniform van de jeugddrumband De Ar tilleristen uit Bergen op Zoom. Het nieuwe pak wordt het befaamde manneke op zondag 27 augustus aange boden. De Artilleristen zullen daarna op het Brusselse stadhuis worden ontvan gen door het gemeentebestuur. 's Middags zullen De Artilleristen Brussel laten zien, dat het Manneke trots kan zijn op zijn nieuwe uniform. Zij zullen dan een demonstratie geven op het luisterrijke wijkleest van de Ant werpsesteenweg. Het uniform krijgt een plaatsje in de garderobe van Manneke Pis, een vitrine in het Maison du Roi, waar al de kle ren van het beeldje te kijk staan. De solo-cellist bij het Brabants Orkest, Michel Renard, keert na een vijfjarig verblijf in Nederland naar Frankrijk terug. In zijn plaats is be noemd de in 1933 te Parijs geboren cellist Jean-Louis Hardy. R.K.K.: 10.00 Pontificale H. Mis; NTS: 13.00-18.00 Intern, tennistournooi te Hilver sum; AVRO: 20.00 Gevar. showprogr; 20.45 Film over kunst; 21.00 Pools Danstheater Mazowsze; 21.35 Film; NTS: 22.00-22.30 Sport in beeld; 22.45- 23.45 Eurovisie: We reld Festival Gymnastiek te Stuttgart. DUITSLAND 12.00 Int. borreluurtje; 12.50 Progr. overz; 13.10 Regionaal weekjourn; 14.30 De ge- Het is natuurlijk maar toevallig, maar symbolisch is het wel voor de ervaringen, die het Italiaanse orkest Corrado dezer dagen in Scheveningen opdeed. Het regende namelijk in de nachtclub waar zij optraden. Hilversum i, 402 m NCRV: 7.00 Nws; 7.10 Gram; 7.30 Ge wijde muz; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radio-krant; 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.35 Watérst; 9.40 V d vrouw; 10.10 Gram; 10.20 Theologische etherleergang; 11.05 Koorzang; 11.35 Voordr; 11.55 Lichte muz; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land. en tumb meded; 12.33 Lichte muz; 12.53 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 Amus muz; 13.45 Gram; 14.05 Volksmuz; 14.30 Man en paard, quiz; 15.50 Gram; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Liederen; 16.50 Gram; 17.00 V d kleu ters; 17.15 Lichte muz; 17.40 Beursber- 17.45 Hegeringsuitz; 18.00 Orgelspel; 18.30 Oude muz; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Jiddische volksliederen; 19.30 Radiokrant- 19.50 Gram; 20.05 Gram; 21.20 Ronde-tafel gesprek; 21.40 Koperork; 22.00 Pari comm; 22.15 Vokaal ens; 22.30 Nws en SOS-ber; 22.40 Avondoverdenüdng; 22.55 Boekbespr; 23.05 Strijkkwart; 23.25 Gram; 23.40 Gram; 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.40 Mor genwijding; 10.00 Gram; 11.05 Voordr; 11.15 Kamerark en sol: 12.00 Zang en hammond orgelspel; 12.20 Voor ons platteland, lezing; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 Beursber; 13.30 Metropole-ork; 14.00 Lucia di Lammermoor, opera; 16.00 Von nis over de Laskarina, hoorsp: 16.50 Gram; 17.00 Rep; 17.30 Gram; 18.00 Nws; 18.15 Polit lezing; 18.25 Harmonie-ork; 19.00 Pia norecital; 19.30 V d jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr; 20.45 Levenskunst, lezing; 21.00 Promenade-ork en soliste; 21.30 Jazz- muz; 22.00 Gitaarrecital-, 22.30 Nws, beurs ber v New York en meded; 22.45 Act; 23.00 Lichte muz; 23.15 Dagen zonder handen, stemmenspel; 23.45 Gram: 23.55-24.00 Nws. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. VARA* 20.20 Achter het nie-uws; 20.30 Dierenfilm- pje; 20.50 Zuidamerikaans ork; 21.20 Won dermiddel voor psychisch gestoorden? DUITSLAND 17.00-18.00 V d kind. (Regionaal progr: NDR: 18.25 Progr-overz; 18.30 Die Nord- schau. WDR: 18.40 Hier und Heute; 19.15 V d natuurvrienden. NDR: 19.25 Het wa terdichte alibi); 20.00 Journ en weeroverz; 20.20 Documentair progr; 21.05 TV-spel; 21.45 Gevar muz; 22.15 Laatste nws. BELGIE VLAAMS 19.30 Int landb kron; 20.00 Nws; 20.25 Cult act; 20.40 Documentair progr over de automobiel; 21.10 Gevar progr; 22.00 Nws. BELGIE FRANS 19.30 V d vrouw; 20.00 Nws; 20.20 Sport; 21.00 Gevar progr; 22.00 Kunstprogr; 22.30 Nws. Van onze correspondent LONDEN. Anthony Wedgwood Benn, de onwillige edelman, heeft de grote strijd verloren; hij mag geen lid van het Lagerhuis zijn. Het dis trict Bristol south-east, dat hem in mei met overweldigende meerderheid koos, zal voorlopig m het Lagerhuis worden vertegenwoordigd door de man die slechts een minderheid der kiezers achter zich heeft: de conservatief Malcolm St. Clair. Wedgwood Benn is socialist. Een en ander is een gevolg van een uitspraak van het verkiezingshof in Lon den, dat de zaak-Wedgwood Benn tien dagen lang aan een nauwkeurig onder zoek had onderworpen. Het voorlezen van de beslissing van het hof, samen met de zeer uitvoerige overwegingen Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De wethouders voor economische aangelegenheden van Am sterdam, Den Haag en Rotterdam heb ben gistermiddag besprekingen gevoerd met de directeuren en hoofdadministra teurs van de openbare vervoersbedrijven in hun gemeenten om te trachten het bij die bedrijven nijpende tekort aan personeel te lenigen. Getracht zal worden op de Spaanse arbeidsmarkt jonge mannen te werven die tot trambestuurder zouden kunnen worden opgeleid. Als trambestuurder behoeven deze Spanjaarden niet in con tact te komen met het publiek, zodat deze proef niet op taalmoeilijkheden be hoeft te stranden. DOETINCHEM. Doordat de bloem bak, waaraan zij zich wilde optrekken, losschoot, is gisteren in Doetinchem een meisje van drie jaar steil achterover geslagen. Het kind kwam met het hoofd op de grond terecht en overleed even later. Het meisje was het dochtertje van de familie Welling uit Den Haag. Zij lo geerde in Doetinchem. die ertoe geleid hebben, nam twee en een half uur in beslag. Men weet waar het hier om ging* Anthony Wedgwood Benn werd door de dood van zijn vader automatisch in de adelstand verheven. Zijn vader, lord Stansgate, werd indertijd namelijk erfe. lijk edelman. .Wedgwood Benn, die het zuidoostelijke kiesdistrict van Bristol in het Lagerhuis vertegenwoordigde, wenste geen edel man te worden. Dat had hij trouwens al lang van te voren meegedeeld. Hij had een politieke loopbaan voor ogen die in het Lagerhuis zou liggen. Het Hogerhuis -vond de onwillige lord niet 7-iji? plannen passen. Hij wilde dus afstand doen van zijn titel. De hoge autoriteiten deelden Wedg wood Benn al spoedig na de dood van zijn vader mee dat hij diens titel maar had te aanvaarden. Daarmee was hij tevens geen lid meer van het Lager huis. Nodig was dus een tussentijdse verkiezing in Bristol zuid-oost. Wedg wood Benn won en toog opnieuw naar het Lagerhuis, maar ondanks al zijn moeite, ondanks een felle campagne, waarbij hij trouw door de socialistische partij werd gerteund, kwam hij het huis niet m. De regering achtte het ogenblik daarvoor nog niet gekomen. Ten onrechte 9 Daarop spande de verslagen kandi daat van de Tories in Bristol, St. Clair Londe"00" aan ^Gt verkiezingshof in St. Clair betoogde dat Wedgwood Benn ten onrechte gekozen was ver klaard, daar hij geen lid van het Lager- j s„.toeer kon zijn op grond van ziin adellijke titel. Het hof gif St Clair g s- teren gelijk. 6 Anthony Wedgwood Benn. lord Stans- vatf dïS' W veroordeeld tot betaling h Pr°ceskosten, zevenduizend 5™,', *10;f zwaaide hem overigens veel lof toe voor de opgewekte manier 3 zlj" zaak had bepleit. Wedg wood Benn zei na afloop dat hij niets ten nadele van de manier waarop de zaak was behandeld wilde zeggen, maar wel vond hij er het door het hof gein- terpreteerde „fundamenteel ondemocra tische karakter van de wet" uit blijken.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7