„KOORTSWEKEN" MAAR GEEN TOERISTISCH GEKKENHUIS nog kunt U Uw lettercombinaties inzenden! Speidel Navo nog niet op sterkte Ondanks alle drukte ontevreden exploitanten Veel minder Amerikanen naar Europa DRIE MAAL MISS Passagiers van vliegtuig ramp ontsnapt aan /g§N öLtUn I o gratis faoscoapêcrru, GEHEIME ONTMOETING MINISTERS MARUNEN EN SCHWARZ over STALMANN APELDOORN: drie minder Personeel van Van Gelder werkt Gevangenen te Breda getuigen in zaak-Zoepf Meer zendtijd voor televisie Engeland won Europabeker weer McCloy terug in Moskou Rome beschuldigt Oostenrijk Engeland licht E.V.A.-partners in CAGARIN BELOOFT N.S. NEMEN PROEVEN CUBA „STEUN" MET NJEUWE TREJN \e/ Unit UAutN Let dus op! i I Generaal Speidel in Nederland Kolonel Simbolon geeft zich over Koningin en Prins ereburgers KASAVOEBOE Vrijdag 28 juli 1961 Z1EIJWSCH DAGBLAD Pag. 5 Frankrijk gaat eigen kunstmaan lanceren Doodstraf geëist tegen Bayar en Menderes Toestel slipt van de baan Op tijd VERENIGDE NEDERLANDSE BROUWERIJEN D'ORANJEBOOM N.V. GRIJPER-TREFT HAVENARBEIDER WESTDUITSE KRANT MELDT: OPENDE PART,F,MENT korf Van een onzer verslaggevers VAKANTIELAND Nederland is geen toeristisch gekkenhuis ge- t worden. Tot nu toe hebben de vijf 1 „koortsweken" geen aanleiding ge- I geven voor de door velen gekoes- i terde vrees in die richting. De uit- gesproken vakantiecentra -gonzen wel van de drukte, maar „bespro- ken uitverkocht" zijn zij lang niet allemaal. I Het slechte weer heeft menige keer het dagbezoek dwars gezeten, en nu het echt hoogseizoen is klaagt zelfs een badplaats als Zandvoort. „Na een I vrij slecht voorseizoen hebben we nu een vrij aardige bezetting", zegt de i heer Hugenholtz als directeur van de V.V.V. Hij laat er echter direct op volgen: „Toch is het larg niet zo druk als de stromen aanvragen hadden doen verwachten. Door het weer zijn er noggl wat mensen weggebleven en anderen zijn eerder weggegaan dan zij van plan waren." SCHIJN BEDRIEGT Ondanks alle drukte van het moment zijn er her en der in het land ontevre den exploitanten. In Limburg moest weliswaar de Regionale Omroep Zuid er aan te pas komen om nog logeer adressen te vinden, maar het is een schijn die bedriegt. In het voorseizoen is de accommodatie slechts voor de helft of driekwart bezet geweest. Als half augustus de storm is geluwd, zullen weer legio bedden onbeslapen blijven. „Het komt te veel op een paar weken aan om een heel seizoen goed te kunnen maken", is de mening van deze exploitanten. Texel heeft nu een goede bezetting, maar overvol? Neen. Juni en septem ber zouden volgens de heer G. H. Fort- gens, de man van de V.V.V. in Den Burg, veel beter kunnen zijn. Volgens hem zou het seizoen, wil het goed zijn, niet drie maanden moeten duren, maar van half mei tot half september. Mensonwaardig vindt hij wat het afgelopen weekeinde is gebeurd. „Tus sen vrijdag twaalf uur en zondagavond tien uur zijn in vrijwel continu dienst vijftienhonderd auto's, drieduizend fiet sen en veertienduizend mensen van Den Helder naar het eiland gevaren. Dat is roofbouw op het personeel en tegelijk bederven van vakantiegenoe gens. Het is te gek, dat de mensen een half etmaal hebben moeten wachten voordat zij op de boot konden. Er komen nogal wat kampeerders over die op Vlieland en Terschelling geen plaats meer kunnen krijgen. Er is maar één Uitkomst: een wettelijke regeling van de vakantiespreiding." OPTIMISME Een andere factor, die in veel plaat sen goed merkbaar is: er komen veel minder Amerikanen naar Europa dan andere jaren. Onder reisbureaus die zich met „het importeren van Ameri kaanse toeristen" bezig houden, bestaat de algemene indruk, dat er dertig tot 35 procent minder zijn overgestoken. Oorzaken: De economische toestand in Amerika, de politieke onzekerheid in Europa en het ontbreken van grote evenementen en ten slotte de aandrang om de vakantie in Amerika zelf door te brengen. Minder boekingen dus, of de groepen zijn kleiner geworden door afzeggingen. Optimisten beweren dat het na afloop nog best eens mee zou kunnen vallen. Zij verwachten gezien het aantal aangevraagde paspoorten en de reser veringen bij de vervoersmaatschappijen dat er later in het seizoen wel meer Amerikanen zullen komen. RIVIER A Afgaande op de ervaring van een der grote reisorganisaties zou de conclusie voor de hand liggen, dat er dit jaar meer Nederlanders over de grens gaan dan andere jaren. Alleen haar omzet aan spoorbiljetten naar het buitenland al is enige honderdduizenden guldens gestegen. Blijft echter de vraag, in hoeverre er sprake is van verschuivin gen in de manier van vervoer. Zeker is, dat er in Nederland een positieve aarzeling bestaat om naar Parijs te gaan. De belangstelling is tot nu toe twintig tot 25 procent minder. Daarentegen trekken de Nederlanders onverdroten en in toenemende mate naar de Franse Rivièra bijvoorbeeld. In tegenstelling tot de verwachting gaan er juist nu meer naar Berlijn. ROME (Reuter, AP). De Italiaanse regering heeft Oostenrijk verantwoorde lijk gesteld voor de geweldplegingen in Zuid-Tirol. Dit is gebeurd in een nota die gisteren aan de Oostenrijkse ambas sadeur in Rome is overhandigd. In de nota wordt gezegd dat explosie ve middelen, opruiende pamfletten en geld uit Oostenrijk naar Italië zijn ge stuurd voor terroristische acties. De Italiaanse regering dringt er bij Oostenrijk op aan strenge maatregelen te treffen om te beletten dat explosieve middelen Italië worden binnengevoerd en aan verdachte personen de toegang tot Italië te weigeren. Van onze correspondent LONDEN. Twee leden van het Britse kabinet vertrekken vandaag naar Genève om Engelands partners in de EVA, de Europese vrijhandels associatie, te vertellen wat Enge land gaat doen in verband met de Europese Economische Gemeen schap. Gisteren is de grote beslis sing gevallen, tijdens een bijeen komst van het voltallige Britse ka binet. Maandag licht premier Macmil- lan het Lagerhuis in. Vrijwel algemeen verwacht men in Londen dat Macmillan zal aankondigen dat Groot-Britannië onderhandelingen met de zes landen van de E.E.G. zal aanvragen. Dit zou dan geschieden zon der dat Londen zich van tevoren vast legt. De Britse regering wil eerst zien of er een mogelijkheid niets meer geschapen kan worden voor toetreding van Engeland tot de E.E.G. Hierbij zal Engeland niet alleen de waarborgen die het Britse Gemenebest eist ter sprake moeten brengen, maar ook en vooral de belangen van zijn partners in de E.V.A. en die van de eigen landbouw. Het gaat er in de eer ste plaats om of de nodige aanpassin gen tot stand kunnen worden gebracht ten behoeve van al deze belangen die in het spel zijn. De twee afgezanten van de regering zijn Edward Heath, de grootzegelbe waarder, verantwoordelijk voor de Euro pese zaken, en Reginald Maudling, minister van handel. Dertig invloedrijke conservatieve La gerhuisleden hebben een motie inge diend waarin nogmaals wordt gewaar schuwd de belangen van het Gemene best niet te veronachtzamen. Voorts vraagt de motie weer de nodige specia le aandacht voor de Britse landbouw en de E.V.A. Ook bij de socialisten leeft er nogal wat tegenzin tegen een Britse toetreding zonder meer tot het Europa van de zes. TVEDERLAND telt kennelijk wel degelijk mee op de in ternationale schoonheidsmarkt. Mocht miss-Hoïland Gitn Kam man plaatsvervangster voor de échte miss-Holland er niet in slagen miss-Heelal te worden in Miami Beach, een andere Ne derlandse schone, de negentien jarige Amsterdamse Starvny van Baer, promoveerde in Long Beach van ook-miss-Holland tot miss-Fotogeniek en miss-Sport- pakje. Waar precies de schoonheids draad loopt, palt langzamerhand moeilijk na te gaan, maar dat is nauwelijks belangrijk, zolang één van de onzen nog ergens een miss-titel in de zoacht sleept. PARIJS (Reuter). Frankrijk wil zich scharen in de rij van landen die zelf kunstmanen lanceren en hoopt voor 1964 met behulp van e§n drietrapsraket van eigen fabrikaat een kunstmaan van ten minste vijftig kilo in een baan om de aarde te brengen. Voor de financiering van het ruimte onderzoek in de jaren 1961 t.m. 1965. heeft de regering al 130 miljoen nieuwe francs uitgetrokken, maar het laat zich, naar gisteren verluidde in officiële krin gen, aanzien dat de regering spoedig gaat beslissen over een voorstel tot ver viervoudiging van die som. Frankrijk behoort met Engeland en West-Duitsland tot de landen die voor oprichting zijn van een Europees orgaan voor de produktie van grote kunstmaan raketten. ISTANBOEL (Reuter). De Turkse ex-president Bayar en de voormalige Turkse minister-president Menderes zijn schuldig bevonden aan de schietpartij op studenten tijdens demonstraties die zij indertijd hielden tegen het toenma lige bewind De officier van justitie had hiervoor alsmede tegen 42 anderen van de 118 verdachten de doodstraf geëist. De rechtbank wees nog geen vonnis. Dat gebeurt op de laatste dag van het zich nu al maanden lang voortslepende proces, wanneer de rechtbank zich zal uitspreken over het gehele complex van beschuldigingen, dat tegen hen is uitge bracht. Eigen nieuwsdienst TTAMBURG Een ongewoon onge- luk met een straalverkeerstoestel van de Air France, waarbij overigens gelukkig geen doden vielen, heeft de politie van Hamburg gistermiddag er-' toe gebracht het vliegveld Fuhlsbüt- tel af te sluiten. Er deden terstond geruchten over sabotage de ronde maar deze konden geen onmiddellijke bevestiging of tegenspraak vinden. De remmen van een vier-motorige Boeing 707, die met 43 inzittenden op de landingsbaan trachtte op te stijgen voor een vlucht naar Tokio, raakten op nog onopgehelderde wijze geblok keerd. Het toestel slipte van de baan en kwam terzijde in een kuil terecht op een plaats waar een werk in uit voering was. De hevige schok verwondde vijf passagiers en vier bemanningsleden, maar alle inzittenden zagen kans op tijd door de uitgangen en nood-uitgan gen naar buiten te komen. Even later brak er brand uit in de vleugels van het gebroken toestel. De brandweer van het vliegveld had een kwartier later het vuur echter al be dwongen. Het toestel kwam uit Parijs en had Eigen nieuwsdienst HAVANNA Cuba kan altijd re kenen op de gewapende hulp van de Sowjetunie. Dat land had in april met verontwaardiging het nieuws vernomen over de „bandietenover- val van huurlingen van de Noord- amerikaanse trusts". Tienduizenden Cubanen juichten gisteren uitbundig toen deze woorden tot hen werden gericht op de Plaza José Martin, waar zij waren samen gestroomd om en masse de achtste verjaardag van de Cubaanse revolu tie te vieren. De man die deze woorden tot hen richtte was majoor Joeri Gagarin, de zelfde man die onlangs in Finland en Engeland de vrede en de vriendschap had gepredikt. Gagarin noemde de Cubaanse revo lutie een van de mooiste bladzijden uit de geschiedenis van de „bevrij ding van het Latijns-Amerikaanse continent". Na Gagarin sprak Fidel Castro. Hij zei in het bezoek van Gagarin het be wijs te zien van de grote vriendschap van de Sowjetunie voor Cuba. Advertentie Qmmj 31 juli is absoluut de laatste dag. Completeer dus ni CpiJTG n°9 sne' 'Jw 'ettercom'3inaties voor c'e (pöÖÖSW nnir nurcu 0ver een Paar dagen begint de 3e verrassing. ORANJEBOOM Z.H.B. BARBAROSSA via de Noordpool met een tussenlan ding in Alaska naar Japan moeten vliegen. De snelle afzetting van het vlieg veld door de politie, een zeer onge wone maatregel bij een vliegongeval van beperkte omvang als dit, baarde uiteraard nogal opzien. Eigen nieuwsdienst EMDEN. Door een klap van een grijper is gisteren de veertigjarige Ne derlandse havenarbeider W. van de Laan uit Emden gedood. De man werd getroffen op de Italiaan se ertsboot Senatore Bibolini, die in Em den werd gelost. Advertentie Grote HUNTER fotowedstrijd „Vader enZoon"! 150 Prijzen van f. 1000.- tot f.25.- Zie affiches: Sigaret..? HÜNTERI Eigen nieuwsdienst BONN De Duitse generaal Speidel, de commandant van de NAVO- iandtroepen in de centrale sector, heeft in een vraaggesprek voor het Duitse militaire tijdschrift Visier ge zegd dat de Russen in Oost-Duits- land twintig parate tank- en gemo toriseerde divisies hebben staan, in Polen twee en in Hongarije vier. Deze troepen zouden snel met twin tig tot dertig divisies van de satel- lietlanden kunnen worden versterkt; veertig tot vijftig actieve divisies zouden uit het Russische binnenland kunnen worden aangevoerd. Verbeterd Speidel wees erop, dat het streven van de NAVO naar dertig parate di visies nog niet is bereikt, maar hij meende dat bij de opstelling van de landstrijdkrachten de laatste jaren toch veel is verbeterd waardoor het mogelijk is geworden het gebied dat zal worden verdedigd verder oost waarts te verplaatsen. Verder vertelde Speidel dat de mo biele macht van de NAVO, de zgn. „brandweer" ter sterkte van een bri gade, binnenkort gereed zal zijn. Bonn studeert In Bonn wordt thans nagegaan of er, ter uitvoering van de Navo-plannen, reservisten van de Bondsweer voor oefeningen zouden moeten worden opgeroepen. Aan de acht tot nog toe georganiseerde Westduitse Navo- divisies ontbreken nog ongeveer twintigduizend soldaten. Epn woordvoerder van het ministerie van defensie in Bonn verklaarde dat er nog geen concrete plannen voor het oproepen van reservisten be staan. Eerst moest de bespreking in de Navoraad van de oproep van Ken nedy tot versterking van de West duitse defensie worden afgewacht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De bevelhebber van de landstrijdkrachten in de centrale sec tor van Europa, de Duitse generaal H. Speidel, heeft gistermorgen een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van de generale staf in Den Haag. Hij heeft daar besprekingen gevoerd met de chef van de generale staf, luitenant-generaal G. J. Ie Fèvre de Montigny. Woensdag had generaal Speidel een bezoek gebracht aan de staf van het eerste legerkorps in Apeldoorn, waar hij sprak met luitenant-generaal P. Gips. Van onze economische redactie ROTTERDAM Op maandag 19 juni heeft minister Marijnen (land bouw) een geheime ontmoeting met zijn Westduitse collega Schwarz ge had; hij deelde minister Schwarz mee dat hij zich er van had laten over tuigen dat de hoge Westduitse ambtenaar Stalmann onschuldig was aan cor ruptie. Dit meldde gisteren het vooraanstaande Westduitse dagblad de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Van de zijde van het departement van landbouw in Den Haag kregen wij hhet volgende commentaar: „Ons is mets bekend over de ontmoeting. Het lijkt ons vrij onwaarschijnlijk dat zij heeft plaats gehad". Men wees er wel op, dat de heren Marijnen en Schwarz op 3 en 4 juli tijdens de vergadering te Brussel van de raad van ministers van de Europese Economische Gemeenschap tegenover elkaar hebben gezeten en met elkaar hebben gesproken. Ook Stalmann was daar toen bij. IN EER HERSTELD Deze chef van de afdeling buiten landse handel van het ministerie van landbouw te Bonn is er in april via minister Marijnen van beschuldigd van Nederlanders grote bedragen te heb ben geaccepteerd in ruil voor zijn hulp voor vergroting der Nederlandse agra rische export naar West-Duitsland. De bedragen zouden zijn gestori op een Zwitserse bankrekening van Stalmann. Volgens de Frankfurter Allgemeine Zeitung is de positie van Stalmann in deze zaak thans bepaald gunstig. Hij neemt deel aan buitenlandse conferen ties en mocht dezer dagen samen met zijn gezin en met medeweten van het openbaar ministerie te Bonn voor va kantie naar Zwitserland gaan. Het Westduitse blad vroeg zich gis teren af waarom Stalmann op 15 april eigenlijk gearresteerd moest worden, daar het op zijn minst twijfelachtig is of er wel bewijzen tegen hem waren. „Is hier niet die aanmatigende houding zichtbaar geworden, die wij zo vele keren bij de Duitse justitie waarnemen de minachting voor de mens en zijn waardigheid? Het misbruik van de macht?" BIJ GLOBKE Volgens het blad zijn de mededelin gen van minister Marijnen over een mogelijk corruptiegeval rond Stalmann achter de rug van minister van land bouw Schwarz in Bonn beland. De Ne derlandse minister zou nl. op 21 maart tijdens een vergadering te Brussel van de raad van ministers van de EEG, over het geval-Stalmann de Westduitse toenmalige staatssecretaris van buiten- Van een onzer verslaggevers UTRECHT. Op verschillende baanvakken wordt de komende we ken een nieuwe trein van de Neder landse Spoorwegen danig aan de tand gevoeld. Het is een bij Werkspoor ge bouwd elektrisch vier-wagenstel. De resultaten van de technische proef ritten zullen beslissend zijn voor de toekomstige ontwikkelingen op dit ge bied. Binnen afzienbare tijd zal de directie van de Spoorwegen besluiten welk type elektrische trein in de toekomst op de baan zal gaan verschijnen. Het nu gebouwde stel is ook slechts een prototype waarop nog allerlei wij zigingen mogelijk zijn. In deze groen gekleurde trein zijn enkele nieuwighe den toegepast, die ook zijn gebruikt in de nieuwe rode diesel-elektrische treinen, zoals er al enkele rijden tussen Dor drecht en Geldermalsen. Zo heeft de nieuwe trein dezelfde „neus", de auto- Van onze correspondent APELDOORN. Het Apeldoornse Vierdaagseleger heeft op de zware derde wandeldag drie deelnemers ach ter moeten laten. Eén van de uitvallers had plots last van zijn blindedarm gekregen. Vandaag gaan 1095 wandelaars op stap. Eerste pleisterplaats is Beek bergen. Vandaar gaat het via Ugchelen voor de veertigers en vijftigers met een omweg over de Woeste Hoeve terug naar Apeldoorn. Daar begint om drie uur de feestelijke intocht, gevolgd door een défilé van de wandelaars voor het Apeldoornse gemeentebestuur. matiseh sluitende deuren, een omroep installatie en verlichte koersrollen in plaats van de bekende koersborden. In vergelijking met de tot dusver rijdende elektrische treinen is verder een groot aantal technische wijzigingen aange bracht. DJAKARTA. De laatste van de belangrijke militaire leiders van de Indonesische tegenregering heeft zich overgegeven. Kolonel Simbolon heeft zich dinsdag met vijfhonderd volgelin gen bij het leger gemeld. Eerder gaven zich al over: kolonel Alex Kawilarang, die opperbevelhebber van de troepen van' de tegenregering was geweest en overste Ahmad Hoes sein, die commandant van de opstandi ge troepen op Sumatra was. Simbolon, voorheen militair commandant van Noord-Sumatra. trad in de tegenrege ring op als minister van buitenlandse zaken. Het georganiseerde militaire verzet tegen president Soekarno en de zijnen heeft daarmee een einde genomen. Na de overgave van Simbolon hebben zich her en der in Tapanoeli nog 1500 mili taire opstandelingen overgegeven. nr'K5NTiHA^G*J koningin Juliana en prins Bernhard zullen op 5 augustus worden geïnstalleerd als ereburgers van de Italiaanse gemeente Monte Ar- gentano. Zij brengen op het ogenblik hun vakantie door in de eigen villa in Sr Creole, dat deel uitmaakt van Monte Argentario. LEOPOLDSTAD (Reuter). On der bescherming van duizend man internationale troepen en een onder stroom staande prikkeldraadafraste ring is het Congolese parlement gis teren onverwacht bijeengekomen in de Lovanium-universiteit even buiten Leopoldstad. President Kasavoeboe opende de zit ting en betoogde op deze gemeenschap pelijke vergadering van de beide ka mers dat de eerste taak van het par lement zal zijn een regering van na tionale eenheid samen te stellen, waar na een nieuwe grondwet aan de orde zal komen. De tweede kamer staat on der voorzitterschap van een afgevaar digde uit Stanleystad, de eerste onder een politicus uit Leopoldstad. Er wer den nog geen politieke besluiten geno men. De zetels zijn ongeveer gelijkelijk verdeeld tussen aanhangers van Kasa voeboe en afgevaardigden uit Stanley stad. Uit Katanga waren geen vertegen woordigers aanwezig. Teruggeroepen Elf officieren uit het leger van Mo- boetoe zijn plotseling met spoed uit Eli- sabethstad naar de Congolese hoofdstad teruggeroepen. De reden is niet bekend. De mannen zouden twee jaar in Ka- tanga blijven om de fusie tussen beide legers uit te werken. De Katan- gaanse minister Moenongo heeft intus sen geklaagd dat internationale troepen de bewegingsvrijheid van de Katangaan- se gendarmerie en troepen in noord-Ka- tanga belemmeren. De Uno heeft her haaldelijk geëist dat dit roerige gebied tot neutrale zone wordt verklaard. landse zaken, Van Scherpenberg, heb ben ingelicht. Van Scherpenberg infor meerde daarop niet Schwarz, maar het bureau van bondskanselier Adenauer, het Bundeskanzleramt te Bonn, waar Adenauers staatssecretaris Globke de beschuldigingen tegen Stalmann in ontvangst nam. Van onze rechtbankverslaggever AMSTERDAM. Niet al te lang na het vonnis in het proces te Jeru zalem zal in München de vertegen woordiger van Eichmann in Neder land, Willy Zoepf, worden berecht. Hij zit al vanaf medio 1960 in voor arrest. Het openbaar ministerie in West-Duitsland is bezig met het af sluiten van de voorbereidingen van zijn proces. Volgens mededelingen namens de Oberstaatsanwalt in München is het wachten op documenten uit Nederland die zich thans bij de stukken in Jeruza lem bevinden. Enige tijd geleden hebben leden van de Westduitse justitie een onderzoek in gesteld op het Rijksinstituut voor oor logsdocumentatie in Amsterdam. Dat heeft later fotocopieën van enkele do cumenten opgezonden. t Verder zijn in de strafgevangenis van Breda Willy Lages en Aus der Funten gehoord, twee van de vier daar nog verblijvende oorlogsmisdadigers. Ook van enkele Nederlanders zijn getuigen verklaringen verkregen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De zendtijd voor de televisie is thans per 1 oktober of ficieel bij beschikking van de staats secretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen vastgesteld op 26 uur per week. Dat is dus vier uur meer dan waarover men tot nu toe de be schikking had. Van de 26 uren komt veertig pro cent aan de programma's van de Ne derlandse Televisie Stichting en zes tig procent aan die van de omroep verenigingen. Voor kerkelijke uitzen dingen zal vijf kwartier per week worden uitgetrokken. Het tijdstip van die uitzendingen wordt bepaald door net bestuur van de N.T.S. in overleg met het Ikor, het Convent van Ker ken en de K.R.O. AMS T E RDAM. In de Witte de Withstraat in Amsterdam is gisteroch tend de 74-jarige mevrouw A. M. Bol- huis-Valentijn door een tramwagen van lijn 7 doodgereden. De vrouw was zon der voldoende uit te kijken de weg op gelopen. Van een onzer verslaggevers. KNOKKE. Engeland heeft voor een afgestampt volle zaal in de fi nale tegen België de Europabeker van het Internationale songfestival in de wacht gesleept. De Engelse equipe kreeg 374 pun ten van de jury, tegen 324 voor de Belgische deelnemers. Ook ditmaal was het puntenverschil veel groter dan de geleverde prestaties der bei de ploegen rechtvaardigden. APELDOORN (ANP). De wilde sta- king bij de n.v. Koninklijke papierfa brieken Van Gelder en Zonen in Apel doorn behoort tot het verleden De ar beiders, die uit protest tegen de nieuwe werkciassificatieregeling woensdag in staking waren gegaan, hebben het werk hervat, nadat vertegenwoordigers van de drie erkende vakorganisaties en de directie van het bedrijf besprekingen hadden gevoerd. De nieuwe classificatieregeling zal door deskundigen van de vakbonden en vertegenwoordigers van de directie na der worden bekeken. Eventueel zullen correcties worden aangebracht. Eigen nieuwsdienst LONDEN. Optimisme was even min als pessimisme het woord dat John McCloy, de afgezant van presi dent Kennedy, wilde gebruiken na zijn onderhoud met Kroesjtsjef over het ontwapeningsvraagstuk in Kroesj- tsjefs vakantieoord aan de Zwarte Zee. ^ïcl,oy liet gisteren na zijn terugkeer in Moskou uitkomen dat hij op zijn best nog hoop had op enig constructief re sultaat van zijn streven naar doorbre- Ring van de impasse. McCloy zei dat hij niet alleen over het ontwapeningsvraagstuk had gespro ken met Kroesjtsjef, maar ook over al lerlei andere aspecten van de Ameri kaans-Russische betrekkingen. Ook had hij „privé" met Kroesjtsjef van gedacht ten gewisseld over de kwestie-Berlijn. Over Kroesjtsjefs reacties op het aan dringen van president Kennedy op een verhoogde militaire paraatheid van Amerika wilde McCloy zich niet uitla ten. programma's ZATERDAG 29 JULI f RADIO HILVERSUM I. 402 M KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz; 7.30 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d huisvr; 10.00 V d kleuters: 10.15 Gram: 10.45 Gram; 11.00 V d zieken; 11.45 Gram: 12.00 Mid dagklok noodklok; 12.04 Gram; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Gram; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram; 13.30 Jeugdkoor; 13.50 V d jeugd; 14.00 V d jeugd; 14.00 V d jeugd; 15.00 Gram; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Gram; 16.50 Fan farecorps; 17.10 Gram; 17.30 Gram; 18.00 Kunstkron; 18.30 Gram; 18.45 Gram; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Gram; 19.30 Gram; 19.50 Lichtbaken, lezing; 20.00 Promenade- ork. en solist; 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing; 21.00 Lichte muz; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Religieuze muz m comm; 23.5524.(KI Nws. HILVERSUM H, 298 m. VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.35 Rep Friese Elfstedenweek; 8.40 V d jeugd; 9.00 Gym; v d vrouw; 9.10 Tips voor vakantie: 9.20 Gram; VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Herha- irik programma's v d afgelopen week; 12 25 Rep Friese Elfsteden- week; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 Ra,n2mOhdorge1 spel met zang; 13.00 Nws; v 1 A5A',!a,rla.; 13'20 V 6 leogd; 14.10 V d jeugd; 14.45 Van de wieg tot het graf, praatje: 15.00 Lichte muz; 16.40 Boeken- le»?: 00 Jezzmuz: 17.30 Weekjourn; 18.00 Nws en comm; 18.20 Openlucht re- iÓliA°n?e„sï?d,en' le2ing: 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart; VPRO: 19.30 Passepartout, praatje; 19.40 Leven in een verdeelde wereld, klankb; 19.55 Deze S, ^ARA 20-00 Nws; 20.05 ft yehte muz; 21.15 Soc comm 2J?? Gram; 22.00 Sportnws: 22.30 Nws; 23'00 Rep Friese Elfsteden, week, 23.10 Gram; 23.55—24.00 Nws. f TELEVISIE KRO: 17.00—17.30 V d kind; NTS: 20.00 Journ en weeroverz; KRO: 20.20 Act. progr; 21.00 Amus progr; 21.25 Lichte muz; 22.0» Filmprogr; NTS: 22.35-23.05 Eurovisie: wereld Festival Gymnastiek te Stuttgart

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5