staat CONTROLE NIET VOLDOENDE KUIS 36™ Geen debat over Goes Kampeerders op straat in Breskense visser vond bier te best Interfato opent toonzaal voor het zuiden in de Baroniestad Ged, Staten: Verschil tussen B. en W. van Goes en ons door Zeeland GEDEPUTEERDE STATEN ERKENNEN Kleuters namen afscheid van hun hoofdleidsters Zeeuwsch Dagblad Rapport I Rapport (II) Rapport (III) V erantwoordel ij kheid Geen kennis Gemakzucht Onvrijwillig bad Belgen Fraaie geschenken voor juffrouw Flipse Rapport (IV) Zeesleper beschadigde Hansweerter meerpalen Nog meer: Bruidspaar in pontificaal STATENLID VRAAGT: TWEE MATEN? voor Klein-Valkenisser heeft ruzie met gemeentebestuur Kwaad Blindganger in Zierikzeese toren Speeltuin wordt in Arnemuiden geopend KANTONGERECHT OOSTBVRG ^LP, JJXft-flJUl it. LLUUUUUL .8 Q JIJJJUULliUUUUUUUULOJUUUJUUUUUUUUUU^ Rang Crème de Cacao 22 ct per rol Rang Menthol 19 ct per rol Vrijdag 28 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Advertentie Protestants-Christelijk T\E ALGEMENE heeft een uitvoerig rapport REKENKAMER ge schreven naar aanleiding van het on derzoek, dat is ingesteld naar de „ver schrijvingen" in Zeeland. In ons blad van gisteren hebben wij naar aanlei ding van de inhoud van dit rapport een artikel opgenomen, waaruit bleek dat de Rekenkamer van mening is, dat de boekhouding bij Provinciale Waterstaat in Zeeland totaal ver ouderd is. De Rekenkamer heeft Ge deputeerde Staten van deze provin cie dan ook in overweging gegeven te streven naar een aan de eisen van deze tijd aangepast administratie- steem. Het is een gevolg van bijzondere omstandigheden, dat wij gisteren over de inhoud van het rapport konden be richten, want het rapport van de Re kenkamer draagt nog steeds een vertrouwelijk karakter. Niemand, behalve de leden van Pro vinciale Staten van Zeeland kan met kans op succes proberen het rapport te lezen. Het epistel ligt op de provin- viale griffie in Middelburg, maar het wordt angstvallig bewaakt, zodat „on bevoegden" er geen blik in kunnen slaan. De minister van Binnenlandse Za ken heeft evenwel beslist dat de ver trouwelijkheid van het rapport voor de leden van Provinciale Staten van Zeeland kon worden opgeheven. Aldus is dit proza van de Algeme ne Rekenkamer thans een vertrouwe lijk stuk, waarover men niet vertrou welijk kan praten "TOEN EEN MAAND geleden Pro vinciale Staten van Zeeland ver gaderden, waren de leden van dit col lege allerminst ingenomen met het feit, dat het rapport van de Reken kamer over de verschrijvingen in deze provincie een vertrouwelijk karakter droeg. De minister van Binnenlandse Zaken had evenwel bepaald dat het geschrift niet openbaar mocht zijn. De leden van Provinciale Staten voelden zich in hun vrijheid van spre ken over de verschrijvingen belem merd en zij drongen er bij Gedepu teerde Staten met grote klem op aan te bewerkstelligen dat het vertrouwe lijk karakter zou worden opgeheven. Gedeputeerde Staten hebben er met de minister over gecorrespondeerd tijdens de Statenvergadering de mi nister telefonisch vragen of de geheim houding nog moest worden besten digd wilde het college niet en het gevolg is geweest dat de bewindsman heeft verklaard geen bezwaar te heb ben tegen opheffing van de vertrou welijkheid voor de statenleden, zodat zij tijdens de op 1 augustus as. te houden vergadering der staten in het openbaar over de inhoud van het rap port kunnen spreken. Maar het rapport zelf blijft voor niet-ingewijden geheim. Wellicht be reikt men met deze (vreemde) gang van zaken dat de bespreking van hef rapport in de statenvergadering in de mist blijft hangen, d.w.z. dat alleen statenleden, die kennis hebben geno men van het rapport, kunnen begrij pen wat er wordt gezegd. Wij kunnen een bespreking in deze geest verwachten: „Naar aanleiding van pagina zeventien, derde alinea zou ik willen opmerken enz." Niemand kan aan een dergelijke discussie een touw vastknopen. Statenleden, die over het geschrift van de Rekenkamer op 1 augustus in het openbaar willen discussiëren, ge ven wij daarom in ernstige overwe ging, hun betoog te beginnen met het letterlijk en liefst op dicteersnel- heid citeren van de passages uit het rapport, waarover men wil spreken. Het is wel erg omslachtig en de Re kenkamer zou over een dergelijke on efficiënte methode ongetwijfeld be- hartenswaardige opmerkingen kunnen maken, maar wat moet men als de minister niet wijzer is LTET RAPPORT MOET openbaar worden. Dat hebben alle leden van de Provinciale Staten betoogd. Sommigen meenden te bespeuren dat Gedeputeerde Staten niet bijster veel voor openbaarmaking van het rap port voelden, maar zij zullen wellicht verkeerd gedacht hebben, want Gede puteerde Staten hebben de minister immers nadien verzocht de geheim houding op te heffen. Dat verzoek is schriftelijk gedaan en de leden van Provinciale Staten kunnen inzage van het afschrift van die brief vragen op de griffie. Met de meeste klem, overeenkom stig het gevoelen van Provinciale Staten, hebben Gedeputeerde Staten verzocht tot volledige opheffing van de vertrouwelijkheid. Dat heeft het college beloofd. Maar de minister heeft laten weten, MIDDELBURG. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen zich op het standpunt, dat zij niet geheel vrijuit gaan, wat betreft de ver schrijvingen bij de Provinciale Waterstaat. Er is een verantwoorde lijkheid bij Gedeputeerde Staten voor een afdoende controle op de provinciale diensten. Dit schrijft het college aan Provinciale Staten naar aanleiding van het in de afdelingen van de Staten besprokene over de verschrijvingen bij de Provinciale Waterstaat en bij de ge meente Goes. Gedeputeerde Staten blijken niet voornemens te spreken over de verschrijvingen, die in de gemeente Goes zijn gepleegd. De wet geeft Provinciale Staten niet zodanige bevoegdheden, aldus Ged. Staten, dat de leden van Provinciale Staten inlichtingen kunnen vragen over het toezicht van Ged. Staten op de gemeentebesturen. Wij moeten, aldus Ged. Staten, hoewel wij in dit opzicht de openbaarheid niet schuwen, ons hieraan houden en kunnen de verschrijvingen in Goes ook niet tot een onderwerp van debat in de vergadering van Provinciale Staten maken, aldus het college. Ter voorkomen van elk misverstand delen Ged. Staten aan Prov, Staten v mede dat G.S. het college van B. en Gedeputeerde Staten bepalen er zich van liiet lieb'be:11 in hun schriftelijk antwoord op de op-*1?* z.0¥ hebben kennis gedragen van merkingen in de afdelingsvergaderin-nie* Juist geachte contacten met aan- gen toe, het vertrouwen uit te spreken,nemers leveranciers, dat het de statenleden niet zal zijn ont gaan, dat er verschil is tussen het niet ontdekken van administratieve „ver schrijvingen", zoals het geval is ge weest bij Provinciale Waterstaat en het bestuurlijk aanvaarden van een toepas sing van verschrijvingen, zoals het ge val was bij het bestuur van de ge meente Goes. Gedeputeerde Staten herinneren er aan dat noeh het college, noch de pro vinciale griffie kennis droeg van de verschrijvingen bij Prov. Waterstaat en in de gemeente Goes. Het college wil zich echter niet aan zijn verantwoordelijkheid onttrekken en naar aanleiding van het feit dat de administratie van de Provinciale Wa terstaat verouderd was, merken Ged. Staten op. dat zij het betreuren dit niet te hebben ingezien. Wij geven, aldus Ged. Staten, onze volle aan dacht aan de modernisering van de or ganisatie der controle. Bij de Prov. Waterstaat- waren het in hoofdzaak de onderhoudsbestekken van wegen, waarin onjuiste boekingen zijn verwerkt en die tot dusver even als de dienstpostrekeningen buiten controle ter provinciale griffie bleven. Er is een administratief niet toelaat bare gemakkelijkheid ontstaan met be trekking tot het onderbrengen van di verse uitgaafposten in bestekken; een verschijnsel, dat, schrijven Ged. Staten, ook elders wel is gesignaleerd. Dit houdt echter, merken Ged. Staten op, geen verontschuldiging in voor wat wel als „traditie" is aangeduid. Gedeputeerde Staten hebben niet het gevoel mede-verantwoordelijk te zijn voor de verschrijvingen, maar zij wil len wel een verantwoordelijkheid aan vaarden voor een controle op goed be heer. Het college is voornemens, voor taan op bestekken meer controle uit te oefenen. Deze werden tot nu toe niet nauwkeurig bestudeerd. De statenleden hebben het tijdens de behandeling in de afdelingen van het schrijven van Ged. Staten betreffende de verschrijvingen betreurd, dat het rapport v.an de Rekenkamer niet open baar is geworden. In de afdelingen is geconstateerd dat de administratieve dienst tekort is ge schoten en is Ged. Staten gevraagd of het nooit is opgevallen dat de admini stratie verouderd was. Men achtte het onjuist dat uitgaven, die op de provinciale dienst betrekking hebben, over privé-rekeningen van ambtenaren liepen. Men laakt het dat een ambtenaar van waterstaat voor zijn eigen schrijfmachine moest zorgen en aangedrongen werd op een algehele re organisatie. KRARBENDIJKE. Voor de oudste leerlingetjes van de christelijke kleuter school is het gisteren een feest geweest waar ze lang naar hebben uitgezien. Maar dat niet alleen, ze hebben het feest ook lang tevoren ingestudeerd. De aanleiding tot dit festijn was weliswaar niet daverend plezierig, want ze moes ten afscheid nemen van hun hoofdleid ster, juffrouw Flipse. Officieel is het mevrouw M. E. Remijn-FIipse, maar kleuters die de lagere school-leeftijd genaderd zijn mogen zoiets nog verge ten. Het was een bijzondere dag, en dat was het. Juffrouw Flipse gaf een open dat volledige opheffing van de ver trouwelijkheid hem te ver ging. Hij zocht een tussenweg. En betrad een modderweg. jVOG een paar woorden over het rapport van de Rekenkamer. Wat is er toch eigenlijk gaande met deze door de minister voor publieke be handeling half-gaar verklaarde spijs? Het is half-om-half vertrouwelijk en openbaar. Staan er In het rapport din gen, die beslist niet bekend mogen worden? Moeten zaken onder de dek mantel worden gehouden? Het is een vreemde situatie. Het zou beter zijn geweest in plaats van het half om halfje (vertrouwe lijkheid en openbaarheid) maar klare wijn te schenken. Ken gejuich ging op toen juffrouw Flipse haar fraaie cadeaueen mooie tuinstoel, omhoog hield. bare les, waarbij niet alleen het school bestuur tegenwoordig was, maar ook de moeders van de kinderen. Het lokaal was dan ook mudvol. Juffrouw Flipse is bepaald niet met stille trom ver trokken en dat had ook niemand ver wacht want ze heeft de school gedu rende acht jaar geleid -en in die perio de nauwe contacten met de ouders ge legd. De belangstelling die haar af scheid gisteren trok getuigde van de banden, die tussen huis en school waren gelegd. En al mag het waar zijn dat dit op zichzelf al een grote voldoening geeft, men heeft het daar toch niet bij willen laten. Mevrouw Remijn was min of meer overrompeld door de vele blij ken van waardering, die vooral tot uit drukking kwamen in een paar fraaie geschenken. Van de kinderen kreeg ze een stalen tuinstoel, van het bestuur een zilveren schaal en van de collega's een foto-album. De dankbaarheid jegens haar werd vooral vertolkt door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer H. Don, en door de secretaris, de heer C. Kriekaard. Een woord van afscheid werd ook gesproken door haar opvolg ster, mejuffrouw C. Leunis. In haar slotwoord memoreerde de scheidende hoofdleidster vooral de goede verstand houding waarin altijd kon worden ge werkt. HANSWEERT. Een grote schade veroorzaakte de Franse zeesleepboot „Breton" gistermiddag in Hansweert, De boot, die op weg was van Dordrecht naar Antwerpen, voer met volle kracht op enige meerpalen, gelegen voor de Oostsluis. Het schip is vertrokken naar Antwerpen, nadat de rederij een borg stelling had getaald van circa 50.000. Een lid stelt de vraag, wat er gaat gebeuren als de ambtenaar van Provin ciale Waterstaat, die vervolgd wordt, veroordeeld zou worden, met andere .ambtenaren, die zich aan dezelfde ver schrijvingen hebben schuldig gemaakt. Op deze vraag hebben Ged. Staten geen antwoord gegeven. BREDA. Voor Zeeland, Bra bant en Limburg heeft de Inter fato N.V. gistermiddag onder grote belangstelling haar meubeltoon zalen te Breda geopend. Loco burgemeester J. A. Meys toverde aan het eind van zijn openings woord een bruidspaar in pon tificaal te voorschijn, dat van de directeuren C. J. de Groot en C. Maarschalkerweerd voor duizend gulden aan meubilair mocht uit zoeken. De heer en mevrouw Nijhuis-Francken waren via loting gekozen uit de bruidsparen, die gistermorgen in het Bredase raad- ZIERIKZEE. Een Belgische perso nenauto met vier inzittende toeristen uit Mechelen dook gisteren de Oude Haven in. Ernstige ongelukken gebeurden ge lukkig niet. De Belgen liepen slechts een nat pak op en hun auto kon door een kraanwagen op het droge worden gezet. De Belgen hadden hun wagen op de Oude Haven geparkeerd voor een ho tel. Zij besloten weer eens op te stap pen en kropen in de auto. De bestuur der wilde achteruit de straat oprijden, maar zette zijn versnellingshandle naar alle waarschijnlijkheid verkeerd. Hij gaf vol gas en reed de haven in. De inzittenden konden zich spoedig bevrij den en werden met behulp van omstan ders op het -droge gehesen. MIDDELBURG. In de af delingen van Provinciale Staten is ook gesproken over de ver schrijvingen in de gemeente Goes. Het is echter uit het antwoord van Gedeputeerde Staten gebleken dat het college niet zal toestaan dat in de op 1 augustus te houden vergadering van Prov. Staten over deze Goese verschrijvingen zal worden gesproken. Het toezicht op de gemeentebesturen is opge dragen aan Ged. Staten en Provin ciale Staten hebben in dit opzicht geen bevoegdheden volgens de wet. In de afdelingen van Provinciale Sta ten heeft een lid opgemerkt dat ook het oude college van B. en W. van Goes niet heeft geweten van de verschrijvin gen, waarbij met valse of gefingeerde rekeningen werd -gewerkt. Deze groep van verschrijvingen vormen de hoofd- BIGGEKERKE. De grote vakantiedrukte langs de Walcherse kust van de laatste weken is de oorzaak van ruzie tussen het gemeentebestuur van Biggekerke en een inwoner van het tot deze gemeente behorende gehucht Klein-Valkenisse, de heer De Wolf. Ongeveer een week lang staan er verschillende tenten op het land van de heer De Wolf, die echter geen vergunning als kampbeheer der van de gemeente heeft. Nu was dit vorig jaar ook al het geval; de heer De Wolf heeft toen kampeerders, die nergens meer plaats konden krijgen, toestem ming gegeven hun tenten op zqn terrein op te slaan. De gemeente heeft dit toen oogluikend toege staan, maar de heer De Wolf heeft de waarschuwing gekregen, dat dat het volgend jaar uit moest zijn. Toen dezer dagen echter weer rade loze vakantiegangers bij hem aanklop ten met het verzoek hun tenten op een braakliggend stuk grond te mogen op slaan sloeg hij de waarschuwing van de gemeente in de wind en gaf toestem ming. Burgemeester J. L. Dregmans wilde toen de kampeerders, desnoods met geweld, dwingen het terrein te ver laten. Volgens hem konden zij naar kampeerterreinen in Middelburg of Se- rooskerke, waar nog plaats was. Dit wil den de vakantiegangers niet, omdat zij daardoor te ver van het strand zouden komen te zitten, terwijl zij allemaal en vooral de Duitsers, voor de zee helemaal naar Walcheren zijn gegaan. Verschillende dreigementen van de burgemeester hebben de kampeerders zo kwaad gemaakt, dat zij besloten mte een paar auto's luid toeterend, voor het huis van de burgemeester op en neer te gaan rijden. Met moeite heeft de heer De Wolf deze plannen kunnen verhinderen, maar enkele Duitsers gin gen, buiten hem om, naar de burge meester. Volgens hen werden zij niet te woord gestaan en de burgemeester deed de deur voor hun neus dicht, ver klaarden zij. Verschillende Duitsers uitten luid keels hun misnoegen over het in Ne derland ondervonden gebrek aan kam- peeraccommodatie: „De kampbeheer ders zijn vriendelijk genoeg en zij kunnen er niets aan doen, dat er hier geen ruimte is. Maar voor ons is deze vakantie in Holland toch wel een te leurstelling. Na al dit gesjouw op zoek naar kampeerterreinen zullen wij blij zijn als wij weer rustig in het Ruhr- gebied zitten." Voor de heer De Wolf was het argu ment, dat de gemeenteverordening niet toestond dat er op zijn land werd ge- kampeerd, geen reden om de twee driehonderd kampeerders weg te stu ren. Net zo min als het later aange voerde argument, dat de waterwinplaats achter zijn terrein schade van de kam peerders zou kunnen ondervinden. „Ik heb hen maar tijdelijk. De meesten zijn zaterdagavond om een uur of tien komen smeken of zij toch hun tentje mochten opslaan. Als over een week of twee de ergste drukte weer voorbij is, kunnen zij op de andere terreinen wel weer terecht." Lachend herinnerde de heer De Wolf zich een brief van de burgemeester die hij deze winter kreeg. Daarin stond, dat geen aanleiding bestond nog meer cam pings op te richten, omdat overal ruim voldoende plaats was. Momenteel zit ten praktisch alle campings langs de Walcherse kust stampvol, zodat de brief van de burgemeester enigszins vreemd aandoet, aldus de heer De Wolf. Iedere oplossing wil de heer De Wolf aannemen, als die ook maar voor de kampeerders aanvaardbaar is. „Het gaat niet aan die mensen zomaar weg te sturen. Zij zijn hier te gast en daar om moeten wij him verblijf zo prettig mo-gelijk maken." moot; ze zijn het meest strafbaar en hebben desitijds het meeste opzien ge baard. Wat blijft er nu nog over van de ver schrijvingen, die het oude college van B. en W. in Goes bunnen worden aange rekend? Zij immers verkeerden in de zelfde positie als Ged. Staten en wisten niets van gefingeerde rekeningen. Er is echter verschil in behandeling tussen de verschrijvingen in Goes en bij de provinciale waterstaat. Ged. Staten hebben over Goes een memorandum op gesteld, waarin vage beschuldigingen werden geuit. Het onderzoek was ech ter nog niet afgelopen, imaar nadien is er van de zijde van Ged. Staten niets meer verschenen. Het gevolg daarvan is geweest, meent een der leden van Prov. Staten, dat er betreurenswaardi ge misverstanden zijn ontstaan, die zich uitten in het richten van verschillende onjuiste beschuldigingen aan het adres van het oude college van B. en W. van Goes, dat z.i. blijkbaar als zondebok moest fungeren. Waarom is, vraagt hij het resultaat van het voorlopig onder zoek, neergelegd in het memorandum, niet door een puiblikatie van het uitein delijke resultaat van het definitieve on derzoek naar de schuldvraag gevolgd? Het Rapport van de Rekenkamer moet vertrouwelijk blijven, maar het memorandum over Goes werd, aldus dit lid van Prov. Staten, een zeer gro te publiciteit toegedacht. Dit lid- zou het rechtvaardig vinden, ook tegen over het oude college van B. en W. van Goes, het rapport van de Reken kamer openbaar te maken. Ontdekken en aanvaarden In hun antwoord schrijven Ged. Sta ten dat er verschil is tussen het ontdek ken van administratieve verschrijvingen en het bestuurlijk aanvaarden van een toepassing van verschrijvingen. Daarbij heeft het college dan het oog op de hou ding van Ged. Staten en het oude col lege van B. en W. van Goes ten aan zien van de verschrijvingen. Sloop van zes huizien ZIERIKZEE. In het hartje van de stad Zierikzee is het sloopbedrijf J. Berrevoets begonnen met het slopen van zes oude woonhuizen, die grenzen aan de Cornelia Stichting. Zoals bekend staan deze huizen al enkele jaren leeg en werden reeds geruime tijd geleden door het bestuur van bovengenoemde Stichting aangekocht. Nu na lang wach ten een sloopvergunning is verkregen is men meteen begonnen. Binnen enkele weken zal het fraaie Havenpark dus een hiaat vertonen van een kleine 20 meter breedte. Daarna zal begonnen worden met de nieuwbouw van het Cornelia Ziekenhuis, dat drin gend behoefte heeft aan meer vertrek ken- huis waren getrouwd. Zij waren in de vestiging van Interfato uit gedost in bruidskledij, hoewel de overtrouw, in het rooms-katholieke Brabant als het echte huwelijk be schouwd, pas de volgende maand plaatsvindt. Maar allicht moest het gebruik, dat de bruid eerst dan in het wit verschijnt, wijken voor de entourage, die het bedrijf zo graag aan de opening verbond. Interfato levert uitsluitend aan de taillisten en om elke indruk weg te ne men dat aan dit „particuliere" bruids paar werd geleverd, hield een Bredase detaillist aan het gebaar een onver diende provisie over. Verf fabriek Interfato is de afkorting van Interna tionale fabriekstoonzalen voor de meu- belhandel. De toonzaal is gesticht om dat gebleken was, dat vele detaillisten uit de drie zuidelijke provincies met hun clienten naar de grote steden van het westen trokken. Voor dezulken hebben. Interfato en enkele Duitse, Belgische en Nederlandse meubelfabrieken een oude verffabriek aan de Bredase Tram singel doen verbouwen tot een bijzonder riant toonzalencomplex. Een scrafitto van de Bredase kunstenaar Gerrit de Morée geeft de voorhal allure, terwijl werken van de kunstenaars Jan Hohman en Jan Nuyten aan de expositie allure verlenen. In zijn woord van welkom bracht de heer De Groot dank aan allen, die bij gedragen hadden tot de vernieuwing van de oude lakfabriek, die sinds januari had plaatsgevonden. Vele vrienden, re laties en cliënten hebben de directie en het bruifspaar gecomplimenteerd met deze heugelijke -dag. 9 Om de schuld van haar mooie uni form te voldoen houdt het fanfarekorps O.K.K. in Westkapelle vrijdag en zater dag 4 en 5 augustus een fancy-fair in het verenigingsgebouw „Westkapelle herrijst". 6 Ten behoeve van het uniformenfonds haalt O.K.K. in Westkapelle vanavond oud papier op. Voor het middenstandsdiploma al gemene handelskennis slaagden C. de Feijter en P. Haak te Axel. Met ingang van 1 augustus 1961 is in de rang van typist tot leerling-ambte naar ter gemeente-secretarie van Krui- ningen benoemd de heer G. Wieckardt te Baarland. De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdijk nam deel aan een vlucht vanuit Mons met jonge duiven. De uitslag was 1, 11, P. D. Dieleman; 2, 3. 4, 9, 10 P. A. van Loo; 5 Jac. Houtekamer; 6, 7, 8 gebr. Houtekamer. De voetbalvereniging „Wolfaarts- dijk" vergaderde onder voorzitterschap van de heer P. Kik. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat de vereni ging er financieel gezond voorstaat. In de elftalcommissie werden he kozen de heren G. W. Biersteker, J. P. J. Rui- saard en W. M. Steenbakker. In het be stuur werd in de plaats van de heer J. P. van Wel, die vertrokken is, de heer G. Verheule gekozen, terwijl de aftre dende heren J. P. J. Ruisaard en F. W. van Ruiten werden herkozen. O De afdeling CoHjnsplaat van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond hield haar vergadering onder leiding van de presidente mej. A. L. v. d. Wee- Ie. Als spreker trad op de heer C. Kas telein te Geersdijk over het onderwerp „Land en volk van Israël". In de plaats van mej. A. L. v. d. Weele werd tot presidente gekozen mevr. Dijkmeyer- van Dijk. 9 Tot bode-badmeester van de afde ling 's Heer Arendskcrke van de ver-- niging Het Groene Kruis is benoemd de heer C. N. de Regt te 's Heer Arends- kerke. Tot klerk ter secretarie te 's Heer Arendskerke is benoemd de heer Jac. de Schipper Jac. z. te 's-Heer Hendriks- kinderen. ZIERIKZEE. De arbeiders, bezig met de restauratie van de St. Lievens Monstertoren, ontdekten tot hun schrik een waarschijnlijk uit de oorlog afkom stige blindganger. Het was een grote, niet ontplofte artilleriegranaat. Na on derzoek bleek dat het projectiel geen onmiddellijk gevaar .opleverde voor ont ploffing en zal men dus voorlopig niet tot actie overgaan. De arbeiders gaan binnenkort met vacantie en dan zullen de autoriteiten de mijnopruimingsdienst verzoeken de ongewenste gast in de to ren te laten verwijderen. ARNEMUIDEN. Vandaag opent de burgemeester van Arnemuiden, de heer A. Hack, de langverbeide speel tuin van het Schuttershof. Omstreeks kwart voor drie vindt de plechtigheid plaats De muziekvereniging „Arne's Genoegen" verleent muzikale mede werking. OOSTBURG. Kantonrechter mr. J. Moolenburgh had weinig goede woorden voor het gedrag van de Breskense vis ser A. van der B., die zowel op 12 mei als 19 juni in zijn woonplaats in kenne lijke staat van dronkenschap van straat werd gehaald. Dat gebeurde beide ma len in het holst van de nacht. Het was nog geen jaar geleden dat hij voor het laatst voor een dergelijk feit was ver oordeeld. Zijn raadsman, mr. P. Dieleman, ver klaarde ter zitting van hët Oostburgse kantongerecht, dat Van der B. geen slechte man is en niemand met zijn escapades kwaad doet. Hij zit het groot ste deel van zijn leven op zee en als hij weer eens op de wal is dan wordt er met kameraden een pintje gedron ken en weinig of niets gegeten. Mr. Mooleciburgh gaf Van der B. toch de raad de sterke drank op te geven. „Neem een flesje cola, dat is even duur en nog lekkerder ook", zei hij. De verdachte beloofde beterschap en kreeg conform twee geldboetes van 50 of tweemaal tien dagen hechtenis. Vrijgesproken werd de Bressiaanse transportondernemer J. A. R. ofschoon de officier, mr. J. L. Andreae, ƒ25 of vijf dagen had geëist. R. sloeg met zijn vrachtwagen linksaf en zag zijn weg versperd door een bijna op de hoek staande vrachtauto. Het uitzicht werd hem belemmerd en ofschoon hij stap voets reed kon hij een eveneens geen uitzicht hebbende bromfiets-berijder niet ontwijken. Een botsing volgde met flin ke schade aan de brommer- Even wachten „U had Moolen- Mr. Andreae zei tegen R. even moeten wachten". Mr. burgh had begrip voor de situatie en merkte op: „Maar dan had u er waarschijnlijk nog gestaan". De Oostburgse monteur J. P. J. A. draaide een auto van zijn werkgever in een straat in Breskens en bracht daar mee het verkeer in gevaar. Een rijbe wijs had hij niet. Dat kostte hem con form de eis 25 of vijf dagen. Te hard in de bebouwde kom reed d>e Eindhovense handelsreiziger F. D. in Schoondijke. Eis en uitspraak 20 of vier dagen. Hetzelfde deed de Vlissing- se vertegenwoordiger D. G. in de be bouwde kom van Sluis, waar de toege stane vijftig km per uur met liefst 34 km door hem werd overschreden. G. bracht echter naar voren dat het ver keersbord onduidelijk was en verkeerd stond. De officier eiste 40 of acht dagen, maar de kantonrechter wenste de zaak aan te houden. De stuurinrichting van de motorfiets van de koopman F. J. de S. uit Schoon dijke deugde niet, toen hij in Oostburg door de politie werd aangehouden. Het kostte hem conform de eis 50 of tien dag-en.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3