ALGEMENE INSTEMMING MET KENNEDY S PLANNEN ENGELAND STEUNT KENNEDY VOLLEDIG DEUGE SLA-SET r& w Lluyvis fijnproefsters vinden Rama veruit het lekkerst! Congres betracht spoed met begrotingsvoorstellen Ong unstige reactie Tass van voor glanzend haar zon en zee *ga naar mi Taxidief als eigenrijder RAAD MET GOEDE INDRUK NAAR HUIS GUNSTIG UUR ONTSNAPPING VOOR VAN DRIE GEVANGENEN Ontsteltenis over nieuwe gemeente (in de maak) OP KOELKASTENMARKT DREIGT PRIJZENOORLOG bij Drink Hartaanval achter stuur van auto Eerste zitting gesloten: Wilde staking bij Van Gelder en Zn. Melkslijters verhogen prijs eigenmachtig Echo weer te zien Hoogovens in Zelzate „ondanks Nederland" Rotterdam 010 voor heel het land Tweede pont bij Zierikzee Prestatiebeloning voor bakkers nog niet definitief Akkoord in Genève van de Mgftlëft' EINDHOVENAAR IN MIJN OMGEKOMEN Voor u. van Buyvis én de lekkerste sla van het seizoen „BEVERWIJK EN HEEMSKERK SAMEN" Importrice verlaagt winkelprijs: Kroesjtsjef sprak met McCloy 4 WAT IS UW KEUS ALS FIJNPROEFSTER? RAMA MAAKTDATALLES FIJNER SMAAKT Donderdag 27 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. Terwijl de plannen van de Amerikaanse rege ring voor verhoging van de mili taire paraatheid en voor het over nemen van het initiatief in de kou de oorlog van de Sowjetunie giste ren in de westelijke wereld alge meen instemming vonden was het wachten op de reactie van premier Kroesjtsjef op de krachtige rede van president Kennedy waarin Kroesjtsjef de keus werd gelaten tussen oorlog en vrede. Kennedy, gesterkt door de instem ming van zo goed als het gehele A- merikaanse Congres, diende gisteren bij het Congres de voorstellen in die hij al in zijn rede tot het Amerikaan se volk had aangekondigd. Uit de re acties uit het Congres viel op te ma ken dat die voorstellen met de groot ste spoed afgewerkt zullen worden. Het zag er naar uit dat het Congres overeenkomstig de wens van Kennedy de dejensie-uitgaven in het lopende begrotingsjaar met iets minder dan 3,5 miljard dollar zou verhogen tot een totaal van ruim 47,5 miljard dol lar en ook de reeks paraatheids maatregelen waarvoor die gelden no dig zijn zou goedkeuren. DIENSTTIJD De Republikeinse minderheid ir het Congres scheen bereid te zijn heen te stappen over haar oude bud- getaire bezwaren tegen Kennedy's de- ficitpolitiek en wel onder de druk van de politieke noodzaak van het ogenblik. Over dat laatste sprak de minister van defensie, Robert McNa- mara, in een toelichting op Kennedy's begrotingsvoorstellen en op Kennedy's aanvullend verzoek aan het Congres, akkoord te gaan met verlenging van de dienstplichttijd met twaalf maan den. Het gaat er in de eerste plaats om, zei McNamara, de Amerikaanse strijd krachten op „topparaatheid" te bren gen, opdat zo snel mogelijk zo veel mogelijk troepen naar Europa overge bracht kunnen worden. De Amerikaan se regering, aldus McNamara, zal ech ter de mogelijkheid van plotseling op tredende moeilijkheden in andere de len van de wereld, bij voorbeeld Zuid- oost-Azië. niet uit het oog verliezen, om ook daartegen militair opgewassen te zijn. SCHUILKELDERS Tot de gevraagde aanvullende fond sen behoort ook ruim 207,5 miljoen dol lar voor doeltreffende bescherming van de burgerbevolking tegen aanval len met kernwapens. Dit is het eerste teken dat het Washington nu eindelijk ernst is geworden met de bouw van schuilkelders. Het gesprek over een mogelijke ba sis van onderhandelen werd gisteren op gang gebracht door James Reston van de New York Times. Reston kwam met het denkbeeld, de Sowjetunie voor te stellen de Oder-Neisse-lijn te ver klaren tot permanente grens tussen Duitsland en Polen. De Sowjetunie zou dan als tegenprestatie de rechten van het westen in West-Duitsland en in West-Berlijn moeten blijven erken nen en desondanks toch kunnen bogen op een geboekt succes. OORLOGSHYSTERIE Die proefballon werd echter al gauw doorgeprikt. In Bonn wezen ..gezaghebbende Russische zegslieden" dat denkbeeld van de hand met de lakonieke mededeling dat. wat de Sow jetunie betreft, de kwestie van de Oder- Neisse-lijn in 1945 in Berlijn definitief was geregeld. Al eerder had het Russische pers bureau Tass ongunstig gereageerd op Kennedy's rede. Kennedy had volgens Tass de bedreiging van West-Berlijn door de Sowjetunie gebruikt als ex cuus voor een opvoering van het tem po van de bewapeningswedloop. Ken nedy, had zich, aldus Tass, opnieuw schuldig gemaakt aan aanwakkering van de oorlogshysterie en wel in de eerste plaats door nadruk te leggen op de wenselijkheid van bescherming van de Amerikaanse bevolking tegen mogelijke aanvallen met kernwapens. Advertentie Advertentie IN NEDERLAND GEBOTTELD MET LICENTIE VAN PEPSI-COLA COMPANY. NEW YORK HAMBURG (Reuter). De man die een taxi stal van een Hamburgs bedrijf, heeft met de wagen 24 da gen lang in de stad taxiritten ge maakt. Gisteren heeft hij de taxi in de buurt van het bedrijf achterge laten. In de wagen werd een correcte boekhouding gevonden van de gemaak te ritten. Zelfs de fooien waren ver meld. Uit de boekhouding is gebleken dat de onbekende chauffeur over zijn mo bilofoon opdrachten aan andere taxi chauffeurs afluisterde. Hij reed dan naar het opgegeven adres en haalde de passagiers af. De echte taxichauf feur kwam dus voor niets. Ook moet de man zich meermalen gefvoon bij een rij taxi's hebben aan gesloten om op zijn beurt te wachten voor een ritje. Hij heeft het zelfs bestaan om tot twee keer toe benzine te tanken bij het bedrijf waar de taxi van was. Dat is gebleken uit de boekhouding van het taxibedrijf, waar bonnetjes te voorschijn kwamen voor uiteraard gratis geleverde benzine aan de gestolen taxi. Van onze correspondent VENLO Achter het stuur van zijn vrachtwagen heeft de 37-jarige Venlo'se chauffeur P. van der Vorst gisteren een dodelijke hartaanval gekregen. Het gebeurde bij het Duitse plaatsje Neersen. De chauffeur raakte met de auto van de weg. Hij stapte daarna uit en viel dood neer. 'ga zeker eens per week! Van onze correspondent LONDEN. Engeland staat ach ter president Kennedy. De Britse regering zei dat gisteren in een ver klaring die door het ministerie van buitenlandse zaken werd uitgegeven naar aanleiding van de rede die de Amerikaanse president heeft ge houden. Ook Engeland trpft voorbereidingen die nodig zijn om het hoofd te kunnen bieden aan de kritieke toestand die kan ontstaan door het vraagstuk-Ber- lijn. De Britse regering beschikt over de bevoegdheid zonder verdere parle mentaire procedures bepaalde klassen reservisten op te roepen. Wat Groot-Britannië precies voor voorbereidingen treft werd nog niet onthuld; de regering wil eerst het overleg afwachten dat de minister» van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duits land de volgende week in Parijs zul- ler. hebben Zoals al eerder is gemeld kan En geland indien nodig binnen 24 uur een volledige divisie naar West-Duitsland overbrengen. Vooralsnog verwacht men in Londen dat het Britse Rijn- leger op volledige sterkte gebracht zël worden; er ontbreken ongeveer 5000 man aan deze sterkte. De Britse regering vindt het voor alles noodzakelijk de Russen ervan te overtuigen dat zij door het uitvoeren van eenzijdige acties alleen maar een hoogst gevaarlijke toestand teweeg kunnen brengen. Het Britse ministerie van buitenland se zaken zei gisteren verder nog dat de maatregelen die Engeland gaat nemen niet noodzakelijk identiek be hoeven te zijn aan die welke de Verenigde Staten neemt. Het doel is evenwel gelijk. Overigens legt men er in Londen ook de nadruk op dat de bezuinigingen die minister Selwyn Lloyd aankondigde, ook op militair ge bied, zeker niet voor de herfst'ten uit voer worden gebracht. Harold Watkinson, de Britse minis ter van defensie, verklaarde gisteren in het Lagerhuis dat er over het al gemeen overeenstemming bestond tus sen hem en zijn Amerikaanse ambtge noot McNamara wat de militaire maat regelen betreft die wellicht inzake Berlijn nodig zijn. Hij voerde zondag besprekingen met McNamara. Er was echter geen sprake, aldus Wat kinson, van „dramatische" stappen. Eigen nieuwsdienst APELDOORN. Meer dan 150 ar beiders van de middagploeg van de N.V. Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder en Zonen te Apeldoorn zijn gis teren in staking gegaan. De stakers zijn het niet eens met de nieuwe in deling der loongroepen. Ais gevolg van deze staking lag giste ren het grootste gedeelte van de machi nes van de fabriek stil. De stakers ga ven voor het eerst uiting aan hun onte vredenheid over de herclassificatie bij de uitbetaling der lonen. Het gevolg daarvan was een wilde staking, waar mee zich inmiddels ook de bij het NVV en het CNV aangesloten vakbonden heb ben bemoeid. Afgevaardigden van deze bonden hebben gistermiddag met de di rectie van Van Gelder en Zonen bespre kingen gevoerd. BRUSSEL. De Nederlandse en West- duitse ambtenaren van de Europese ge meenschappen krijgen geen salarisver hoging. De raad van ministers van de Europese Economische Gemeenschap be schikte gisteren namelijk afwijzend op een voorstel van de Commissie van de EEG om deze salarissen met één pro cent te verhogen in verband met de re valuatie van de gulden en de mark. Eigen nieuwsdienst HOLLANDIA. De eerste zitting van de Nieuw-Guinearaad is gisteren geslo ten. Op de laatste vergadering spraken twee autochtone leden dank uit voor de ervaringen, die in deze eerste zittings periode zijn opgedaan. Het lid Bonay, die zich niet een van de „makkelijkste" leden heeft getoond, zei: „Wij gaan naar huis met goede in drukken, die mede berusten op de be vredigende antwoorden, die de regering op onze vragen heeft gegeven. Als die antwoorden niet allemaal even bevredi gend zijn geweest zeg ik: laat de moed niet zakken; vroeg of laat, stap voor stap zullen de dingen die wij hebben gevraagd toch worden verwezenlijkt" Moties Tijdens de laatste vergadering zijn nog enkele moties aangenomen. Een van die door het gouvernement ontraden moties pleitte voor een verplichte aan plant door de bevolking van exportge wassen. Voorts is gevraagd om meer geld voor het aanleggen van ontslui tingswegen, om een aanzienlijke verla- Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De secretaris-gene raal van het departement van econo mische zaken, prof. G. Brouwer, heeft gisteren de melkslijters uit de niet-gerationaliseerde wijken Amster dam-West en Amsterdam-Zuid ver zocht een prijsverhoging ongedaan te maken. De slijters, die de prijs van consumptiemelk hadden verhoogd zonder dat daarvoor toestemming was, hebben beloofd zich over dit verzoek te beraden. Volgens een brief van de minister van economische zaken aan het bestuur van het produktschap voor zuivel heeft een onderzoek uitgewezen dat in bo vengenoemde wijken de slijters de prijs zonder meer hadden verhoogd. Enkele slijters zouden na het onderzoek tot de conclusie zijn gekomen dat ze onjuist hadden gehandeld. Anderen waren dat niet en verschenen gistermiddag bij prof. Brouwer. Zij zullen begin volgen de week een beslissing nemen. Indien zij hun houding niet wensen te her zien, zal de minister een prijzenbeschik- king in overweging nemen. Eigen nieuwsdienst BRUSSEL. Door een instorting op 920 meter diepte is gisteren in de ko lenmijn in het Belgische Waterschei de 32-jarige mijnwerker Beeckman uit Eindhoven om het leven gekomen. De Eindhovenaar werd met twee col lega's onder het gesteente bedolven. Een reddingsploeg wist de drie slacht offers vrij gauw naar boven te bren gen. De Nederlander was toen al dood. UTRECHT. De Amerikaanse bal lon-satelliet Echo zal tussen 28 juli en 1 augustus weer in ons land te zien zijn, zo deelt de sterrenwacht in Utrecht mee De kunstmaan gaat door het zuiden Dp: 28 juli om 23.58 29 juli om 23.20, 30 juli om 22.40, en 0.45, 31 juli om 0.10 en 1 augustus om 23.33 uur. De satel liet zal omstreeks vijf minuten voor en na deze tijdstippen zichtbaar zijn. Hij gaat van west naar oost en is zeer hel der. ging van de indirecte belasting en om binnenlands verlof voor autochtone amb tenaren. Gisteren is ook een nieuwe huishoude lijke commissie samengesteld. Als lid zijn gekozen pater Van den Berg en... mr. De Rijke, die de dag tevoren had moeten aftreden omdat er een motie van wantrouwen tegen hem was aange nomen. Van een onzer verslaggevers ZELZATE. De Belgische minister van openbare werken N. Merlot heeft gisteren in Zelzate met nadruk beloofd, dat in 1965 het werk langs het kanaal van Gent naar Terneuzen klaar moet zijn „ondanks de Nederlandse plannen bij Terneuzen, die over een groter aan tal jaren lopen". Hij noemde de hoogovens van de groep Sidemar bij Zelzate, die aan achttienduizend arbeiders werk zullen geven onder wie velen uit Zeeuws Vlaanderen een van de belangrijkste projecten in de industriezone langs het ksnsdl. België zal bij Zelzate voor het hoog- ovenbedrijf een tunnel en een brug bou wen. Advertentie) 4-delige Sla-Set voor slechts vier Duy vis - kroontjes <#plus 1 gulden. Vraag uw winke lier hoe u in het bezit komt van dit elegante sieraad voor uw tafel. Begin morgen met kroontjes sparen. -K met Salata: de lichte, zachtkruidige slasaus-der-traditie W. DE G. (37) Aanvankelijk is de justitie er wei nig gelukkig mee geweest, dat de di recteur van de Haarlemse gevange nis pas een half uur na de ontvluch ting van drie gedetineerden de politie had gewaarschuwd. Volgens de direc teur was de ontsnapping bemerkt door een bewaker die „iets" op de muur van de gevangenis had zien bewegen. Onmiddellijk was een onderzoek inge steld en waren en kele tralies doorge zaagd gevonden. Daarop was appèl gehouden, omdat de politie toch niets had kunnen begin nen zonder de na men en signalemen ten van de uitbre kers, vooral omdat het drietal een bij zonder gunstig uur had gekozen. Inmiddels is wel komen vast te staan, dat de verhoging van de gevangenis muur tot 3.70 meter na een spectacu laire ontsnapping enkele jaren gele den niet veel zin heeft gehad, aange zien het gemakke lijk bereikbare plat te dak van de werk plaats op een be paalde plaats tegen de bovenkant van de muur is ge bouwd. Een lenige man kan zonder moeite via een regenpijp op het dak van de werkplaats komen en zich daarna in de smalle ruimte tussen de muur en de achterkant van de huisjes aan de Da maststraat laten zakken. Een ontsnap ping langs deze weg valt bovendien bijna niet op, omdat de ruimte van de weg af niet te zien is. De oudste van de drie ontvluchten, de 37-jarige judoleraar W. de G., zou bin nenkort uit de gevangenis komen en ter beschikking van de regering worden ge steld. Hij was tot twee jaar veroordeeld wegens een serie inbraken in het oos ten van Nederland in 1959. De 24-jarige schilder IJ. T. had vijf jaar uit te zitten wegens een overval met roof op een Noorse zeeman in Diemen in juli 1959. De 23-jarige kelner H. T. S. had drie jaar gekregen wegens inbraken en dief stallen, eind vorig jaar in Amsterdam gepleegd. (24) Van een onzer verslaggevers BEVERWIJK. Een nieuw ont werp van wet voor de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk, zoals het door Gedepu teerde staten van Noordholland is voorgelegd aan de drie gemeenten in de IJmond, heeft enige ontsteltenis gewekt. De nieuwe regeling, waarover de ge meenten binnen twee maanden hun me ning moeten geven, voorziet niet langer in de fel-omstreden annexatie van Heemskerk door Beverwijk maar in het „opheffen van de beide gemeenten en de vorming van een nieuwe gemeente Beverwijk-Heemskerk". Zowel Beverwijk als Heemskerk zul len, als het ontwerp wet wordt, hun ge meentebesturen en gemeentelijke appa raten op straat moeten zetten en een gezamenlijk bestuur moeten opbouwen. Het gemeentebestuur van Heemskerk is verbaasd over de naar zijn smaak onlogische oplossing, die Gedeputeerden bij de samenvoeging hebben gevonden voor een belangrijke toekomstige weg. Deze weg zou van de Coentunnel aan sluiting moeten geven op het hoogoven complex aan de noordkant van het Noordzeekanaal. Gedeputeerden hebben het tracé van deze weg goedgekeurd. De weg zou tussen Heemskerk en Be verwijk in komen te lopen. Heemskerk meent, dat daardoor een werkelijke eenwording van de beide gemeenten on mogelijk wordt gemaakt. Voor Velsen zal het gevolg van de grenswijzigingen, die in het nieuwe ont werp zijn verwerkt, onder meer zijn dat het hoogovenbedrijf in de toekomst in zijn geheel op Velsens territoor komt te liggen. Thans loopt de gemeente grens dwars door de fabrieken. ROTTERDAM. Na zaterdag zal heel Nederland met het draaien van het kengetal 010 telefonisch contact krij gen met Rotterdam. Op dit ogenblik zijn er nog tien dis tricten, die 01800 moeten draaien om een telefoongesprek met Rotterdam te kunnen voeren: Alkmaar, Breda, De venter, Groningen, Haarlem, Den Bosch, Nijmegen, Tilburg, Utrecht en Zwolle. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De R.T.M. is de klagers net een slag vóór ge weest. Gistermiddag om half twee kon de tweede pont in het veer Anna Jacoba-Zype in de vaart worden ge bracht. Dat was enkele uren voor de ge meenteraad van Zierikzee besloot een telegram naar de Rotterdamse raad te sturen met het dringende verzoek, de tweede pont, die in de zomermaanden tijdens de weekeinden de extra drukte opvangt, ook op andere weekdagen in de vaart te houden. De gemeente Rot terdam is de enige aandeelhouder van de R.T.M. Het telegram was nu overbodig. De raad van Zierikzee kondigde daarin aan dat hij ook de andere gemeentebestu ren op Schouwen Duiveland zou aan sporen de actie voor de tweede pont te ondersteunen. Bovendien wilde Zie rikzee zich tot hogere instanties rich ten, om de R.T.M. er toe te bewegen de tweede pont in de vaart te houden. Deze extra aansporing heeft de R.T.M. met nodig gehad. De directie was al enige dagen bezig met voorbe reidingen om de tweede pont dagelijks in de vaart te houden. De pont lag er immers. Er was meer dan gewoon aan bod, alleen de krappe personeelsbezet ting hield tot nu toe de uitvoering van het plan tegen. Thans echter is men met het instru eren van de leerlingen van de techni sche zeevaartschool te Vlissingen, die tijdelijk het personeel van de R.T.M. zijn komen versterken, zover dat het verantwoord wordt geacht, de tweede pont ook door de week in de vaart te brengen. De personeelspositie is overigens nog verre van ideaal. De mannen van het veer nemen er echter genoegen mee, dat zij voorlopig geen vrije dagen krij gen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Vertegenwoordigers uit het bakkersbedrijf hebben gisteren met de looncommissie uit de Stichting van den Arbeid gesproken over een prestatiebeloning in het bakkersbedrijf. De besprekingen hebben geen positief resultaat gehad. Begin volgende week zullen de vertegenwoordigers van het bakkersbedrijf nog een bespreking heb ben met het College van rijksbemidde laars. Dit college heeft zich eerder akkoord verklaard met een gedeeltelijke wijzi ging van de c.a.o. voor het bakkersbe drijf, namelijk een loonsverhoging van vijf procent en verbetering van enkele secundaire arbeidsvoorwaarden. De toeslag van nog eens vijf procent op het nieuwe loon, waarover werkge vers en werknemers het eens waren geworden, werd door de rijksbemidde laars afgewezen. Het georganiseerd overleg in het bakkersbedrijf heeft daar na verschillende malen beraadslaagd over een eventuele prestatiebeloning. Van onze economische redactie ROTTERDAM. Op de markt van koelkasten dreigt in ons land een prijzenoorlog uit te breken als gevolg van de volgende maatrege len van importeurs: 1. Met ingang van gisteren gaf de importrice van de koelkasten van de Westduitse fabriek Bosch, de Amsterdamse N. V. Willem van Rijn, de winkelprijzen van deze artikelen vrij. 2. De Vereniging van Importeurs van Koelmachines en koelkasten (de Vimko) besloot daarentegen gisteren in Den Haag om niet tot prijsverlaging over te gaan. Volgens de N.V. Van Rijn kunnen de prijzen van koelkasten zonder enig be zwaar verlaagd worden. Lagere prijzen, zo zegt deze importrice, zullen tot een stijging van de omzet leiden. Een di rectielid van deze Amsterdamse maat schappij verklaarde voorts, dat het be sluit om de winkelprijzen volkomen los te laten, is genomen na rijp beraad van vele jaren. Het gaat hier zowel om een direct gevolg van de prijsontwikkeling in West-Duitsland als om een consequen tie van het systeem van kortingen in ons land. Reeds geruime tijd heeft Bosch bij het Westduitse karteibureau een verzoek ingediend om zijn prijzen te mogen ver lagen. Dit verzoek is ingewilligd; op 31 augustus zal in Westduitsland deze prijsverlaging ingaan. Twee andere be langrijke Westduitse producenten van koelkasten, Bauknecht en Linde, zullen dit voorbeeld van Bosch volgen. Saneren De N. V. Van Rijn hoopt nu met haar besluit tot loslating van de prijzen de Nederlandse markt van koelkasten te saneren. Volgens haar zijn er thans veel te veel handelaren die er maar op los kopen. „Wilde" importeurs halen zelf koelkasten uij West-Duitsland en verkopen ze met veel korting in Neder land. Tegen deze z.g. wilde importeurs voert Van Rijn al jarenlang processen en zij is van plan daarmee voort te gaan. Haar gqduld is evenwel ten ein de. nu het verschijnsel van de wilde importeurs onrustbarende vormen heeft aangenomen. Catastrofaal De Vimko, die gisteren naar aanlei ding van het besluit van de N.V. Van Rijn in Den Haag een ledenvergadering had bijeengeroepen, meent dat het be lang van een ieder het beste gediend is bij handhaving van de vaste, volgens haar zeer lage verkoopprijzen van koel kasten. Het loslaten van de vaste ver koopprijzen heeft tot gevolg dat bij het publiek de indruk wordt gewekt, dat hierdoor in de huidige prijssituatie een algemene wijziging zou kunnen optre den. Het besluit van Van Rijn noemen de bij de Vimko aangesloten importeurs „catastrofaal". De N.V. Van Rijn bleef gisteren on verschillig voor het besluit van de Vim ko. „In de dertig jaren dat wij koelkas ten van Bosch importeren, zijn wij nooit lid van de Vimko geweest." LONDEN (Reuter, AP) Premier Kroesjtsjef heeft gisteren een lang en ernstig gesprek gehad met de speciale afgezant van president Kennedy voor ontwapeningskwesties, John J. McCloy. McCloy had opdracht bij Kroesjtsjef pogingen aan te wenden die zouden kunnen leiden tot het doorbreken van de impasse waarin het ontwapenings- overleg is geraakt. Kroesjtsjef sprak met McCloy in Sotsji, aan de Zwarte Zee, waar hij vakantie houdt. Bij het onderhoud was ook Valerian Zorin aanwezig, de voor naamste tegenspeler van McCloy. 'GENÈVE (Reuter). De veertien- landenconferentie over Laos heeft gis teren in Genève op drie punten overeen stemming bereikt: onthouding van elke inmenging in de internationale aange legenheden van Laos; geen verbinding van politieke voorwaarden aan hulpver lening; en geen aansluiting van Laos bij groeperingen, onverenigbaar met het neutraliteitsbeginsel. Een werkcommissie zal de juiste be woordingen van het akkoord vastleggen. (Advertentie) SMAAKPR0EVEN1N ALLE DELEN VAN HET LAND BEWIJZEN: 3 Overal in Nederland worden smaakproeven gehouden. Aan honderden huisvrouwen is de vraag al gesteld: „Wilt U margarine X en margarine Y eens proeven en vertellen aan welke van de twee U de voorkeur geeft 1 En Rama komt tevoorschijn als de grote overwinnaar! Rama! Veel lekkerder! Dat is het antwoord, dat 3 van de 4 fijnproefsters geven. Proeft U maar! Vergelijkt U maar! Rama geeft U zoveel meer voor Uw geld. ff»

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5