Ringrijden met versierde sjezen op zonnig Molenwater „Radio - woonwagen" reed Goes binnen Overheen en onderdoor Noordweg Wissenkerke zal verbeterd worden Voorstel Z.K.B. naar Zuid- Holland over te brengen Folkloristische optocht was hoogtepunt Bankdirecteur Haasdonk op de bok Drukbezochte receptie in Goes Keurmeester J. A. v. d. Guchte 25 jaar bij veilingsvereniging uyanc Waardering voor plan schouwburg Zelfs geen poging... Voorlichting over de aansluiting van onrendabele percelen GROOT AANTAL TOERISTEN OVERSPOELDE MIDDELBURG Einde veilplicht van vroege aardappelen jongetje loopt onder auto Tenen af gekneld BBC MAAKTE OPNAMEN VAN RINGRIJDERIJ Wrak „Lina" gelicht Toenemende aanvoer van bonen Kluiten Grote belangstelling voor natuurwandieltocht Tientje boete voor geen voorrang Vijf weken op stap Teugeltje wisselen „Die lui van de radio" Schuur afgebrand Schipper vrijgesproken Tjoba promoveert naar K.N.K.B. Animo Souburg de pas afgesneden Vrijdag 21 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Geniet PARADISO 22ct "^SALVATORE 27 cc CAPRINO 31 c'c In doosjes van 5 en 10 stuks MIDDELBURG. De leden van Pro vinciale Staten hebben zich vrijwel una niem in de afdelingen waarderend uitge laten over het voorstel van Ged. Staten een provinciale bijdrage te verlenen in de verbouwingskosten van de Middel burgse schouwburg. Enkele leden hebben gevraagd of ook andere plaatsen van soortgelijke ge vallen op steun van de provincie kunnen rekenen. Ged. Staten hebben geantwoord dat aanvragen van geval tot geval be zien zullen worden. MIDDELBURG. In een der afde lingen van de Provinciale Staten heeft een lid opgemerkt er niet van overtuigd te zijn dat het nodig is het werk van de Nationale raad voor maatschappelijk werk te steunen. Ged. Staten hebben ge antwoord dat zij geen pogingen zullen doen het statenlid tot een andere over tuiging te brengen. MIDDELBURG. Naar aanleiding van het besprokene in de afdelingen van Provinciale Staten betreffende de aan sluiting van onrendabele percelen op het net van de P.Z.E.M., delen Ged. Staten mede dat de P.Z.E.M. thans begro tingen opmaakt voor alle projecten. Het ligt in de bedoeling in bijeenkomsten met belanghebbenden voorlichting te ge ven. Ged. Staten verwachten dat, wan neer ieder medewerking verleent, de kosten niet boven het gemiddelde van vijfduizend gulden zullen uitgaan. MIDDELBURG Een onvoorstelbaar aantal toeristen, waaron der een enorme hoeveelheid buitenlanders, trokken als een bijen zwerm Middelburg binnen, aangelokt door het folkloristische feest dat ringrijden heet. Ook deze negende maal dat er versierde sjezen door de Zeeuwse hoofdstad reden, bemand met goedmoedige Wal- cherse buitenlieden en charmante boerinnekes, was er van goed weer en een stralende zon te genieten. De optocht in het middaguur was het onbetwiste hoogtepunt van deze voor de Middelburgse middenstand in elk opzicht te beschou wen hoogtijdag. Er was toen, vooral op de Markt en in de onmid dellijke nabijheid daarvan, zo'n drukte, dat de optocht enkele malen stop werd gezet om het in de knoop geraakte verkeer de gelegen heid te geven zichzelf of door middel van Middelburgse politieman nen te ontwarren. In Middelburg werd gisteren een traditie in ere gehouden: Het sjees- jesrijden, dat zoals elk jaar weer de nodige belangstelling trok. Een van de deelneemsters doet hier een verwoede poging de lans door de ring te steken. KAPELLE. Op maandag 24 juli a.s. eindigt de periode waarop vroege aard appelen enkel verkocht mogen worden via de Nederlandse veilingen. De handel kan dan weer vrij plaats vinden, ook buiten de veilingen om. Ook de mini mumprijsregeling komt met ingang van die datum te vervallen wat wil zeggen dat ze voor elke prijs verkocht mogen worden. THOLEN. Bij bet oversteken van de Ten Ankerweg raakte de zevenjari ge Dickie Bogert onder een auto van de heer K. te Bergen op Zoom. Dr. P. J. Duinker achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom nood zakelijk. BRUINISSE. Donderdag raakte in de werkhaven op de Krammerplaat een van de arbeiders uit Zierikzee, zekere W., die werkzaam was bij een zgn. Thomson- kraan 18, met zijn voet bekneld tussen de grijper van de kraan en een bak. Dok ter Van Leeuwen, die eerste hulp ver leende, konstateerde dat enkele tenen af gekoeld waren. Hij achtte overbrenging naar het Rode-Kruisziekenhuis in Zierik zee noodzakelijk. MIDDELBURG Enige op nametechnici van de Engelse B.B.C. hebben geluidsopnamen gemaakt van het ringrijdersfes- tijn gisteren in Middelburg. Ook werden opnamen gemaakt in Miniatuur Walcheren. De En gelse radiomensen doorkruisen op dit moment het zuidwesten van Nederland voor het verza melen van materiaal dat is be stemd voor het programma „Holiday Tours", dat in de wintermaanden door de B.B.C. Light Program zal worden uit gezonden. Gistermorgen zijn de Engel sen in Middelburg bezig geweest, waarna zij vroeg in de middag weer in hun boot, die aan de Loskade was gemeerd, stapten en naar hun volgende objecten voeren. Er was sprake dat de Itali aanse en Zweedse televisie op namen zou maken van de ring- rijderijen en de folkloristische optocht, maar deze plannen zijn niet doorgegaan. Op het Molenwater stonden de toe schouwers rijen dik. In de nabijheid van de Schouwburg reden 24 versierde sjezen de een was nog mooier dan de ander 25 beurten en probeerden de scherp van oog en vast van hand zijnde Walcherse boerinnen de lans door de vier ringen te prikken. Enkele tientallen meters verderop ging het ietwat ruiger en mannelijker toe. Twintig door zon bruin of steen rood verbrande stoere mannen dender den ieder op hun beurt op hun zwaar- 'ewichtpaarden, de lans vast in de harde knuisten geklemd, een of twee ogen star op de kleine ringopening, voorwaarts. De kluiten vlogen de toeschouwers om de oren, wier trommelvliezen het een rake.beurt door de schorre en triomfantelijke kreten van de ringrij- ders zwaar hadden te verduren. De grote Leen Minderhoud uit West- kapelle volgens de voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser, de bes te ringrijder van het ogenblik en die kan het weten.... was ongenaakbaar en wist In dertig beurten liefst 29 rin- ten te veroveren. In het begin van de kamp was Roelse uit Koudekerke zijn grote rivaal. Vermoedelijk door ver moeidheid gekweld liet deze echter in de laatste vijftien beurten zoveel ste ken vallen, dat hij met twintig ringen slechts veertiende werd. Daarentegen was Poppe uit Grijps- kerke er het laatste deel van de kamp zo goed In dat hij nog een totaal van 25 ringen stak. De broer van Leen, Sam Minderhoud, sloeg in dit gezel schap gerenommeerde ringrijders, be slist geen gek figuur. Hij miste wel- 'swaar diverse malen, maar dat was meer aan zijn jeugd en onervarenheid te wijten dan aan zijn onmiskenbare talent voor deze sport, die zijn broers GOES. In de restauratie van de veiling heeft de hoofdkeur meester van de veilingsvereniging Zuid-Beveland, de heer J. A. van de Guchte, gistermiddag tijdens een receptie herdacht dat hij 25 jaar geleden in dienst van de ver eniging kwam. Op deze receptie voerden vele rela ties en de superieuren van de jubila ris het woord. De heer C. Nijsse twee de voorzitter van de veilingsvereniging, sprak hem toe namens bestuur en le den. Hij gaf een overzicht van zijn loopbaan en memoreerde de moeilijke jaren tijdens de bezetting. De heer Nijsse stelde duidelijk de kwaliteiten van de heer Van de Guchte aan het licht. De heer Van de Guchte had reeds een geschenk van de vereniging ont vangen in de vorm van een excursie van de N.F.O. van vijf dagen naar Zuid-Duitsland. Vervolgens sprak de heer J. Kakebeeke uit Wolfaartsdijk, voorzitter van de gewestelijke afzet- commissie. Hij dankte de jubilaris voor zijn stimulerend werk en bood hem eni ge boeken aan. De heer A. de Jager Mzn., plaatsvervangend voorzitter van de Nederlandse fruittelersorganisatie dankte de heer Van de Guchte in het bijzonder voor zijn bijdragen aan het fruittelersblad. Een zeer humoristisch getinte toespraak hield de heer C. Rijk die het woord voerde namens de telers. De heer Van de Guchte sprak hierna een dankwoord uit. WEMELDINGE. De drijvende bok ken Arend" en ..Meeuw" van W. A. v. d. Taks Bergingsbedrijf te Rotterdam hebben donderdag het wrak gelicht van het nabij Wemeldinge in het Brabants vaarwater gezonken motorschip „Lina". De bergingsvaartüigen Schollevaar", „Zeepaard" en „Zeehond" pompten het vaartuig leeg toen het boven water kwam. Nadat enige voorzieningen ge troffen waren werd het wrak wegge sleept naar een scheepswerf in Bolnes om daar gerepareerd te worden. Het door het anker van de „Lina" mid scheeps getroffen sleepschip „Engelen berg" vertoonde een gat van een halve meter bij tien meter en was over een lengte van twaalf spanten ingedeukt. GOES Zuid Beveland is een zeer belangrijk produktie gebied van dubbe Ie princessebonen. De laatste jaren heb ben veel telers zich toegelegd op de vroege teelt van dit produkt en dit jaar is dat weer met succes geweest. Vori ge week kwamen er reeds veel bonen op de Zeeuwse veilingen en er werden dikke prijzen voor betaald. Vrijdag liep deze zelfs tot even boven 1.80 per kg. De binnenlandse handelaren waren de belangrijkste afnemers van deze groen tesoort. Ondertussen is deze week de aanvoer verder toegenomen en niet alleen in Zeeland, ook elders in het land. Dat heeft tot gevolg gehad dat de prijzen vrij sterk zijn gedaald. Woensdag werd voor de eerste kwaliteit rond 1.06 per kg. betaald en de tweede kwaliteit werd toen verkocht voor prijzen die lagen rond 0.96 per kg. Het verschil met de vorige week is dus wel erg groot maar toch zijn ook de prijzen van het ogen blik nog zeer bevredigend. Verwacht mag worden dat er in de komende we ken vele duizenden kisten bonen op de Zuid-Bevelandse veilingen aangevoerd zullen worden. De stand van het gewas is plaatselijk tengevolge van wind en regen minder gunstig maar het areaal is groot en daarom zal er toch een groot aanbod zijn. Leen en No ach al zovele overwinnin gen heeft doen behalen. En door al deze belangstelling voor de wedstrijd heen werden de promene- rende en van zon en kleur genietende toeristen nog vergast op een selectie vrolijke en pittige marsen en liederen door het in hoerendracht gestoken mu ziekkorps E.M.M. uit Serooskerke dat in de muziektent op het Molenwater domicilie had gezocht en gevonden. De sjezen werden bij de aanvang van de strijd door een damesjury ge keurd en als eerste prijswinnaar bij het eigen werk werd de heer Joh. van Wallenburg uit Middelburg met 46 pun ten uitgeroepen. De bloemist bad bij Joh. Maljaars uit Oostkapelle het meest zijn best gedaan, gezien de eer ste prijs met 47 punten. De beker van het Zeeuwsch Dagblad werd veroverd door Jac. van Wallenburg met 42te punt. De wedstrijd zelf werd een ecla tante zege voor het Middelburgse kop pel J. Wisse dat 88 punten behaalde. Tweede werd J. de Visser uit Souburg met 85 punten en derde Cor Meijer uit Serooskerke met 81 punten. 's Avonds werden door de heer P, Brasser, voorzitter van de Z.R.V.. de prijzen in de schouwburg uitgereikt. Daarvoor had de voorzitter van Han delsbelangen, de heer A. Imanse. loven de woorden aan het adres van de heer Brasser gesproken en diens helpers op deze voor ringrijders en toeristen ge slaagde dag. Uitslagen De volledige uitslag werd: Sjezen. 1. J, Wisse, Middelburg 88. 2. J. de Visser. Sou burg 85. 3. Cor Meijer, Serooskerke 81. 4. P. Duvekot 79. 5. J. Vos 78. 6. W. Kosten 78. 7. C Dingemanse 8. Jac. van Wallen burg 75 9. L. Goedegebuure 74 10. C. Stroo 73. 11. Joh. Maljaars 70. 12. G. Leendertse 13. J. Timmerman 69 14. P. Polder man 68. 15. Joh van Wallenburg 66 16. J- Buys 65. 17. J. Reynierse Azn. 64. 18. Chr. Jobse 64. 19. J. Wisse, Meliskerke 58. 20. J. Koppejan 54. 21. J. Duvekot 52. 22. D. de Buck 52 23. W Maljers 50 24. L. ae Voogd 48. Versiering eigen werk. 1. Joh. van Wal lenburg, Middelburg 46 punten. 2. Jac. van Wallenburg, Middelburg 42te (beker ZeeuWs- Dagblad). 3. J. de Visser, Souburg 42. 4. J. Timmerman, Middelburg 40. 5. W. Kos ten, Middelburg 39te. 6. Chr. Jobse, Koude kerke 38te- 7. L. Goedegebuure, Arnemui- den 34te. 8. W. Maljers, Veere 33te- 9. G. Leendertse, Middelburg 33 te- 10. C. Stroo, Middelburg 33te. 11 J. Koppejan, Middel- burg 32 12. J. Wisse, Meliskerke 31 te. Bloemist: 1. Joh. Maljaars, Oostkapelle 47. 2. J. Wisse, Middelburg 40. 3. Cor Meij- er, Serooskerke 34. Ringrijden te paard. 1. L. Minderhoud, Westkapelle 29. 2. P. Poppe, Grijpskerke 25. 3. J, de Pagter, Ritthem 24. 4. L. de Pagter, Koudekerke 23. 5. J. Brasser, Vee- re 22. 6. S. Minderhoud, Westkapelle 22. 7. Jac. Paauwe, Gapinge 21. 8. H. Gideonse, Veere 21. 9. M. Goedhart, Grijpskerke 21. 10. H. Joosse, Gapinge 20. 11. A. J. Vol kers, Middelburg 20, 12. P. de Visser, Vrou wenpolder 20. 13. S. Lous, Oostkapelle 20. 14. J. Roelse, Koudekerke 20. 15. K. Huis- soon, Middelburg 18, 16. M. Vos, Koudeker ke 17. 17. L. Dourleyn, Domburg 15. 18. D. Coppoolse, Serooskerke ,13, 19. C. de Bruin, Vrouwenpolder 10. 20. Jac. de Wittel Kou dekerke 10. HAAMSTEDE. Voor de 15 km na- tuurwandeltocht, evenals vorig jaar ook nu weer gezamenlijk georganiseerd door de s.v. Zeemeeuwen en de plaatselijke V.V.V. bestond zeer grote belangstelling. Toen om 6 uur. dinsdagavond, de voor zitter van-Zeemeeuwen, de heer W. J. v. d. Maas de deelnemers had wegge- praat. zetten 352 wandelaars zich in be weging. Het was deze keer niet alleen duin en bos wat de klok sloeg, doch ook een gewone astaltweg was in het par cours opgenomen, die ten zuiden van de dorpen Burgh en Haamstede de deel nemers naar Westenschouwen voerde. Een blik van deze zijde op de beide dorpen, is echter even fantastisch als een duinwandeling. De weldra uiteenge reten groep kwam op deze wijze te Wes tenschouwen, waar over de Lage- en de Steenweg de rotonde werd bereikt waar na al spoedig het Domein werd opge zocht om de niet te evenaren tocht over de 3% km lange tegelpad te beginnen, met zijn allures van Klein Zwitserland. Over de Adr. v. d. Weideweg terug werd het wandelpad naar Burgh ingeslagen, waar af en toe een stukje „mul" werd genomen. Achter Burgh langs de „Trek" werd de prachtige omgeving langs de bosrand van het Slot genomen waarna de Vertonsweg de deelnemers weer op de Kloosterweg bracht. De deelnemers kwamen bijna gelijk binnen met de bus sen van de ouden van dagen, zodat het een zeer gezellige intocht in Haamstede werd. Er waren ook lopers die er 2 uur over gedaan hadden, doch de meesten deden het op hun gemak en hebben op recht genoten van deze weer tot in de puntjes uitgezette wandeling. Omtrent de deelnemers kan nog gezegd worden dat een groot aantal vreemdelingen aan de tocht deelnam, doch er waren ook nog wel wat eigen lopers. Bij de finish werden de herinneringskruizen uitge reikt waarna men nog geruime tijd in het dorp bijeen bleef. Volgende week wordt dezelfde tocht, weer op dinsdag, maar dan in de middaguren gelopen. Benoeming gemeente werkman WISSENKERKE Op verzoek van van het waterschap Noord-Beveland be sloot de raad van Wissenkerke gister avond een bedrag van 1525 beschik baar te stellen als bijdrage in de kosten voor verbetering van de Noordweg in de calamiteuze Onrustpolder. Deze pol der vormt de belangrijkste toegangsweg naar de Banjaard. De verbetering van de weg werd zeer noodzakelijk geacht. Vastgesteld werd verder het besluit tot voorbereiding van een uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gehele gemeente. De raad die onder voorzitterschap van burgemeester J. van Halst vergaderde besloot verder een bedrag van 7800 toe te kennen aan het bestuur van de chris telijke school te Geersdijk voor de aan leg van een speelplaats met zandbak, omheining en voor de aanschaf van enig binnen- en buitenmateriaal met berg plaats. Het voorstel tot aankoop van de woning Oostvoorstraat 29 in Wissen kerke voor een bedrag van 4000 gulden werd goedgekeurd. Deze aankoop is noodzakelijk om een doorbraak te kun nen maken naar de Weststraat. De af tredende leden in de gemeentelijke ver tegenwoordiging in de Commissie van beheer schoolartsendienst Walcheren, Noord-Beveland en Zuid-Beveland-West werden allen herkozen. Een stem was tegen de vertegenwoordiger van Zuid- Beveland. In een besloten vergadering besprak de raad de benoeming van een gemeen tewerkman. Na heropening werd de heer L. Bakker uit acht kandidaten benoemd. In de rondvraag deelde de voorzitter op een vraag van de heer M. J. Bustraan (s.g.p.) mee, dat de Veerweg dit jaar voor de helft verbeterd zal worden en het volgend jaar de andere helft. De kosten waren te hoog om de verbetering ineens te doen geschieden. Op een vraag van de heer J. G. Markusse (a.r.) ant woordde de voorzitter dat de premie op de woningbouw nog steeds verstrekt wordt en dat er nog premie beschikbaar is. De heer J. H. Zuidweg (v.v.d.) vroeg nog aandacht voor de dichting van de sloot bij Geersdijk. Dit heeft de belang stelling van B. en W., antwoordde de heer Van Halst, maar er is nog te wei nig grond voorradig. STEENBERGEN. Voor het kanton gerecht te Bergen op Zoom moest ver schijnen R. de C. uit Koewacht, die op 27 april jl. op zijn fiets in'Me Kaaistraat geen voorrang gegeven had aan een automobilist. De C. voerde tot zijn ver dediging aan dat het uitzicht door ge parkeerde auto's slecht was. Hij was gevallen en had een hersenschudding op gelopen. De officier eiste tegen de be lastingambtenaar tien gulden boete. Het vonnis was conform. Burgemeester mr. H. Rijpstra van Ter- neuzen reikte woensdag op alle lagere scholen aan de geslaagde leerlingen het diploma van het jeugd examen uit. On geveer 300 leerlingen slaagden. Ir. J. F. Denie, voorzitter van de afdeling Terneu- zen van het Verbond voor Veilig Ver keer, was bij de uitreiking aanwezig. Goes. Met een woonwagen maakte de N.C.R.V. gisteravond een alleszins merkwaardige entree in Goes: „Man en paard", de N.C.R.V.- radioquiz, deed zijn intrede in Zee land. Met op de bok de heer Haas donk, directeur van de Twentsche Bank te Goes: in zijn hoedanigheid van vice-voorzitter van de plaatselij ke V.V.V.- en secretaris-penning meester van de V.V.V. afdeling van de Bevelanden, reed de door een zwart en wit ros getrokken kleuri ge woonwagen over de markt naar d schouwburgzaal Prins van Oranje. Intussen vertelde de heer Haas donk aan verslaggever Herman Fel- derhof over de bekoorlijkheden en wetenswaardigheden van de Bevelan den. Een interview dat om acht uur gisteravond met op de achter grond paardengetrappel in het N.C.R.V.-programma werd uitgezon- De tocht is vijf weken geleden begonnen in Nijkerk en de trouwe viervoeters hebben, met op de bok de Edese voerman Jan van Weert, de wagen al door Twente, Gronin gen, Friesland, Drenthe en Gelder land getrokken. Elke week komt er een andere verslaggever op de woonwagen die dan weer op zijn beurt in elke uitzending van de Ra diokrant de belevenissen vertelt. Donderdagsdvonds geven de ver slaggevers de „teugels" aan el kaar over. De nieuwe reporter stip pelt dan, uiteraard nogal vaag, de route van de volgende week uit, waarop de luisteraars tot taak krij gen te raden waar de wagen de vol gende dag zal zijn en hoeveel kilo meters er zijn afgelegd. Gisteravond reikte Herman Felder- hof de teugels over aan verslaggever Jan Zindel, die verklaarde vandaag via Kapelle langs de oesterbank van Yerseke te zullen gaan rijden naar een plaats waarin de naam van een zeedier voorkomt. De Zaal van de Prins van Oranje wanneer het be ter weer was geweest zou het pro gramma op de markt zijn gebracht was buitengewoon goed, gevuld. In elke streek in ons land, waar „man en paard" donderdagsavonds komt. wordt getracht een schetsje te bren gen in het dialect van die streek. Het was gisteravond Rien de Jonge uit Kloetinge die in onvervalst Bevelands een liedje en een conference te beste gaf. Het ensemble van Harry de Groot en de accordeonisten „De Pico's" verzorgden de muzikale omlijsting. De regisseur van dit N.C.R.V.-ra dioprogramma, de heer H. van Ma nen, vertelde ons dat de organisa- 7,0 reed „Man en paard" gisteravond de Ganzestad binnen over de rijksweg. tie van „Man en paard" nogal wat moeilijkheden opleverde. ,\Onze grootste verrassing was dat het buitengewoon moeilijk bleek te zijn om de paarden elke avond in een andere plaats onderdak te bren gen. Het is opvallend dat heel wei nig boeren nog ruimte hebben om een paard te kunnen stallen". De heer Van Manen vertelde dat de woonwagen, met verslaggever, voerman en technicus, al een be kende verschijning begint te tuor- den voor de luisteraars. Herman Felderhof vertelde gister avond zelfs dat sommigen „Man en paard" voor een stunt van de Ne derlandse christelijke reisvereniging versleten, omdat er met zulke gro te letters „N.C.R.V." staat opgeschil derd. „Maar we worden door voorbij gangers nogal eens uitgenodigd om koffie te komen drinken, hoor", zei de heer Van Manen. Om het hele maal „echt" te maken slaapt voer man Jan van Weert in de wagen', terwijl technicus ook elke week een ander en verslaggever zich te ruste begeven in een tentje. „Ja", zei Jan van Weert, die in het gewone leven koetsier is bij een stalhouderij in Ede, „het is wel ge zellig met die lui van de radio". In november zal de verbin dingsweg tussen Walcheren en Noord-Beveland over de dam bij Vrouwenpolder gereed zijn. In het verlengde van deze weg op Walcherse bodem komt een nieuwe provinciale weg, die oostelijk van Vrouwenpolder aansluiting geeft op de weg naar Serooskerke. De foto toont het begin van deze weg. Op de voor grond ziet men een viaduct in wording. De kustweg komt on der de provinciale weg do.or. BERGEN OP ZOOM. Donderdag middag omstreeks drie uur is brand uit gebroken in de schuur van de kapitale boerderij De Hoge Lint aan de Moer- straatsebaan te Bergen op Zoom, welke schuur eigendom is van de landbouwer A. Kersten. De bewoners zelf waren op dat moment met een gezelschap op excursie naar de Noord-Oostpolder. Omwonenden hadden wel rook gezien, maar in de omgeving werd overal vuil verbrand zodat er geen aandacht aan geschonken werd. De brand werd ontdekt door de werkster die even naar buiten kwam. Boeren en landar beiders snelden, toen de vlammen door het dak van de schuur braken, te hulp om de inventaris uit het woonhuis fa? vei ligheid te brengen. Toen de brandweren van Bergen op Zoom en Wouw arriveer den brandde van het woonhuis slechts de dakgoot. Met behulp van motorspui ten begon men het vuur te bestrijden. Van de inboedel van de schuur hooi, landbouwwerktuigen en andere mate riaal, met een totale waarde van 80.000 gulden kon evenwel niets meer gered worden. Vermoedelijk is hooibroei oor zaak van de brand. BRUINISSE. Voor het kantonge recht te Zevenbergen stond terecht de schipper van de Bru 48, Joh. de H. uit Bruinisse, die onder Dinteloord in het Midden-Hellegat in aanvaring was geko men met een tanker. Hij werd vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs. De zaak tegen H. was al eerder aangehou den voor het horen van getuigen. Deze waren echter niet ter zitting verschenen. De collecte van de Chr. blindenhulp „De fakkels bijeen" heeft in St. Maar tensdijk 133.25 opgebracht. De heer W. J. Risseeuw te Rotter dam is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Kruiningen. ROTTERDAM. Op een in Rotter dam gehouden vergadering van het dis trict Zuid-Holland is, zoals reeds gis teren is gemeld, de kampioen 1960 van de Zeeuwse korfbalbond, Tjoba 1 uit 's Heer Hendrikskinderen toegelaten tot de derde klasse van de Kon. Ne derlandse Korfbalbond. Bij een daartoe gehouden stemming bleken 36 Zuid-Hollandse clubs voor de ze toelating te zijn en acht tegen. De voorgestelde promotie van nog een Zeeuwse ploeg. Animo 1 uit Souburg, vond echter geen genade in de ogen van deze districtsvergadering, welke bij afwezigheid van voorzitter ir. J. van Herk, werd geleid door de secre taris van het district, de heer J. M. Lelieveld uit Den Haag. De bezwaren tegen de toelating van Animo waren echter hoofdzakelijk van formele aard. Het districtsbestuur had namelijk het concept competitie-indeling de der de klasse Zuid-Holland van twee afde lingen gebracht op drie, waardoor ne gen clubs, waaronder ook Animo, zich door extra promotie opgenomen zagen in de landelijke competitie. Deze uit breiding, welke door de Rotterdamse Korfbalbond was verzocht, werd ech ter fel bestreden door de afgevaardig de van de Haagse vereniging Achilles. Deze vond de extra promoverende ploe gen niet rijp voor de landelijke compe- tie en was van mening, dat deze ploe gen eerst waar zouden moeten maken, dat zij wat organisatie en spelpeil be treft in de landelijke bond thuis horen. Grenswijziging" De vergadering bleek deze mening te delen waardoor ook Animo de pas naar de K.N.K.B. werd afgesneden. Ter compensatie werd echter voorgesteld om de Z.K.B. over te brengen van het district Zuid naar het district Zuid-Hol land. Indien de K.N.K.B. hiermede ac- coord gaat krijgt elk jaar de kampioen van de Z.K.B. het recht te promoveren naar de derde klasse K.N.K.B. en hoeft deze promotie niet meer te geschieden bij de gratie van de Zuid-Hollandse clubs. Er ziin redenen om aan tè ne men dat deze „grenswijziging" zonder moeite tot stand zal komen, waardoor de Z.K.B. definitief uit haar isolement verlost wordt. Voor het Zeeuwse korf bal is dit van zeer grote betekenis. In de aan het einde van de vergade- deling bleek Tjoba 1 te zijn ingedeeld in klasse 3a Zuid-Holland. In de op 9 september a.s. beginnende competitie krijgt de Zeeuwse kampioen de volgen de teams als tegenstanders: Danaiden. A.L.O., Gymnasiasten, Phoenix, (allen Den Haag), D.K.C. Delft, en Morskwar- tie (Leiden) en na nog te spelen pro motiewedstrijden Schiedam, Spartaan of Velox. Beide laatste clubs komen uit Rotterdam. Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3