Raad Temeuzen oefende scherpe kritiek uit op ir. Horstmann m „Zijn vertrek is geen verlies..." L.T.S--leerlingen werden gediplomeerd en bevorderd op elk pakje Leeuwenzegel margarine of Wajang plantenmargarine nnen voor nieuwe In najaar pla raadhuiskwestie wel urgent Binnenkort schrijven over Cijnsgronden Afdelingsvoetbal begint 2 september Nieuwe zaterdag voetbalclub Vervoer PSD nam toe Uit de kerken Zeilwedstrijden op Zeeuwse wateren Kampvuur op het Westkapels strand Alleen Tjoba in landelijke bond Uitslag Prinses Marijkeschool Uitslag sportdag lager onderwijs Schoolsportdag te Burgh Uitreiking van diploma's Lagere Technische School „De Verwachting vloog Postduivenberichten Bevorderingen R.H.B.S. te Bergen op Zoom MARKTBERICHTEN Donderdag 20 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 TERNEUZEN. Ernstige kritiek is gisteravond in de raadsver gadering van Terneuzen uitgeoefend op de onlangs afgetreden voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws- Vlaanderen, ir. C. A. L. Horstmann. De heer S. W. Henry (arbeid) zei letterlijk dat zijn fractie het heengaan van ir. Horstmann naar Enschede niet betreurde. „De oud-voorzitter van de Kamer van Koop handel laat bij mij heel beroerde herinneringen na. Hij heeft bij zijn vertrek de Zeeuws-Vlamingen een trap nagegeven. Ik hoop dat de Kamer nu een goede voorzitter krijgt." De raadsvoorzitter, burgemeester mr. H. Rijpstra, kon zich voorstellen dat de laatste rede van ir. Horstmann bij tal van Zeeuws-Vlamingen niet was inge slagen. Er werden opmerkingen over de haven van Ternuezen in gemaakt, zei hij, die erg ongelukkig waren. In dit verband deelde mr. Rijpstra mee goede hoop te bezitten dat in septem ber de beheersvorm op gang zal ko men. Het ligt in de bedoeling van het college de outillage te verbeteren. Con crete voorstellen zullen de raad binnen afzienbare tijd bereiken. De technische zijde staat voorlopig voorop. Wethouder M. de Vos betoogde dat ir. Horstmann zich vaak in zijn rede voeringen tegensprak. ,,Hij was blijk baar kort van memorie. Als Zeeuws- Vlamingen behoeven wij geen waarde aan zijn woorden te hechten. Een ern stig verlies is zijn heen gaan dan ook niet". De heer De Vos hoopte dat er nu een voorzitter kwam die de belan gen van Zeeuws-Vlaanderen zou behar tigen. Trap na Wethouder H. A. M. A. de Meijer vond het jammer dat dit alles in de rondvraag aan de orde kwam. Naar zijn mening kon de heer Horstmann zich ook niet verdedigen. Waarop wet houder De Vos weer repliceerde, dat na de trap van de heer Horstmann de ze zich nu ook niet moet beklagen over een trap van de Zeeuws-Vlamingen. „Is deze discussie nu de bedoeling van de rondvraag?" vroeg de heer D. Wa- verijn (chu), waarna de voorzitter ant woordde dat een rondvraag „elastisch" was en dat deze discussie hier op haar plaats was. Eveneens in de rondvraag informeerde de heer Bleijenberg (uit Sluiskil) mede namens de heer C. J. Compiet (kvp) hoe het met de Cijns kwestie stond. Het rijk heelt nog steeds geen definitief uitsluitsel gegeven over de schadeloosstelling. De Cijnsgronders kunnen daarom nog steeds geen plan nen maken. De voorzitter antwoordde, dat minister Korthals de zaak zou over leggen met zijn ambtgenoot van finan ciën. Binnenkort zullen B. en W. zich tot de minister wenden met het ver zoek op korte termijn uitsluitsel te ge ven. De heer M. v. Langevelde (ar) merk te ook al in de rondvraag op dat een nieuw raadhuis voor Terneuzen hard nodig is. Hij kreeg een verheu gend antwoord van mr. Rijpstra: „Be sprekingen hierover zijn gaande. Dit najaar zullen de plannen ter hand wor den genomen. Op het ogenblik zijn er in de gemeente nog problemen die voorrang genieten". Bez waarschrif ten De raad was voordien na uitgebreide discussie akkoord gegaan met het voor stel tot verdaging van de beslissing op het uitbreidingsplan in onderdelen „Sluiskil". De heer Bleijenberg betreur de het dat nog niet tot vaststelling kon overgegaan worden. „In Sluiskil wil men nu wel eens weten waar men aan toe is. De datum van 5 november vind ik vrij lang." Wethouder De Vos verklaarde dat het vaststellen van uitbreidingsplannen altijd een langdurige geschiedenis is. Dit zou niet het geval zijn indien er niet zoveel bezwaarschriften waren in gediend. „Het lijkt wel of half Sluis kil heeft gereageerd. Dit is geen ver wijt, het getuigt van belangstelling. Maar dan moet men ook geduld heb ben, omdat de belanghebbenden recht hebben dat hier aandacht aan besteed wordt. Verschillende verzoeken om te bouwen zijn binnengekomen, maar er is nog geen toezegging gedaan, omdat die toezegging anders wellicht niet verwezenlijkt kan worden." De heer J. A. de Feyer (chu) had graag de bezwaarschriften onder ogen gezien. Hij verzocht B. en W. verder haast te willen maken. Dit deed ook de heer M. v. Langevelde (ar). Wethouder De Vos antwoordde dat de bezwaar schriften zich bij de stedebouwkifhdige bevinden. „Elke vertraging is hier uit den boze. Als het advies van de stede- bouwkundige binnen is zal dit niet lang bij B. en W. blijven liggen." De raad ging daarna met het voorstel akkoord. Muziektent De raad verleende een krediet voor aankoop van een verplaatsbare muziek tent. De heer A. Jansen (arbeid) vroeg of deze tent ook beschikbaar zou gesteld worden voor Sluiskil. Wethouder De Vos: „Vanzelfsprekend, indien daaraan tenminste behoefte bestaat." De heer C. Compiet (kvp): „Onze muziektent gaat verdwijnen, ik dacht zo van wel." Als enig raadslid stemde de heer M. Langevelde (ar) tegen een oprichting van een Stichting Terneuzense Muziek school en de vaststelling van de statu ten. Hij was ervoor dat de stichting zelfstandig moest zijn. De voorzitter zei dat de invloed van de gemeente zo ge ring mogelijk zou zijn en ook wethouder De Meijer zei geen voorstander te zijn van overname door de gemeente, maar we moeten, merkte hij op, nu eenmaal optornen tegen Middelburg. De heer Van Langevelde bleek echter niet overtuigd. MIDDELBURG. De voetbalcompeti tie 1961—1962 van de KNVB-afdeling Zeeland zal voor het zaterdagvoetbal be ginnen op 2 en 3 september a.s. SCHARENDIJKE. Tot het verband van de KNVB afdeling Zeeland is toege laten de voetbalvereniging „Zwaluwen '61" te Scharendijke. Zomeravondvo etbal TERNEUZEN. Voor de zomeravond- MIDDELBURG, Gver het eerste hatfjaar is het vervoer van passagiers en auto's met de veerboten in Zeeland gestegen. De maand juni vertoont ech ter een daling van het passagiersver voer, behalve op het veer Terneuzen- Hoedekenskerke en de Oosterschelde- veren Het autovervoer is in de maand juni alleen gedaald op het veer Vlis- singen-Breskens. In het eerste halfjaar van 1961 wer den op de Zeeuwse veren vervoerd 1.768.813 passagiers tegen 1.589.610 in het eerste halfjaar van 1960. In het eerste halfjaar van 1961 zijn 446.753 auto's vervoerd tegen 401.866 in het eerste halfjaar van 1960. Het vervoer in juni van dit jaar bedroeg 428.855 pas sagiers (vorig jaar 425.648) en 89.096 auto's (vorig jaar 84.982). NED. HERV. KERK Beroepen te St. Annaland: W. de Bruijn te Ermelo; te Grouw: H. Groe- neveld te Lippenhuizen. Bedankt voor Alkmaar (vac.-G. C. Tromp): dr. C. van Leeuwen te Eist; voor Oldebroek (toez.) en Schoonho ven (2e pred. pl.): T. Langerak te Vin- keveen. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Arnhem (vac.-F. A. Hof man): J. Vlaardingerbroek te Grijps- kerke; te Vries (Dr.) (vac.-C. W. de Bruijne): H. den Boeft (voorheen pred. der Vrijgem. Kerk) te Schouwerziji; te Eindhoven (vac-A. Vellema): W. v. d. Zwaam te Amersfoort. Bedankt voor Dokkum: G. Assies te Finsterwolde; voor Utrecht-W. (4e pred. pl. en voor Zaandam (vac.-P. J. O. de Bruijne): W. H. Melles te Kampen. Dr. F. H. von Meyenfeldt. Naar wij vernemen heeft de synode van de Christ Reformed Church in Amerika dr. F. H. von Meyenfeldt. de jongste van d'e Gereformeerde predikanten in Hil versum. benoemd tot lector in de vak ken van het Oude Testament aan het Calvin-Seminary te Grand Rapids. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Broek op Langendijk en Zutphen: H. Biesma, kand. te Lisse; te Leerdam: J. Kievit, kand. te Apeldoorn, en Onderkerk aan de Amstel. OUD-GEREF. GEM. Benoemd tot lerend ouderling te Graf horst: J. Prooyen te Ede, die deze be noeming aannam en voor Oapelle aan den IJssel bedankte. GIFTEN EN LEGATEN Wijlen mevrouw N. A. de Wit-de Haan in Den Haag heeft aan de diaco nie van de Hervormde gemeente te Bölsward een bedrag van 10.000 ge- legateerd. Ondier grote belangstelling heeft de Christelijke Mondorgelclub ..De Kre kels" uit Westkapelle een concert ga- geven onder leiding van de neer J. Hekhuis. De zanggroep verleende hier bij medewerking. ZIERIKZEE. De Kon. Roei- Zeilvereniging „De Maas" heeft voor dit weekeinde enige zeilwedstrijden uit: geschreven -welke zullen worden gehou den in de Zeeuwse wateren. In totaal hebben nu reeds 37 jach. ten als deelnemer ingeschreven. De le wedstrijd is van Zijpe naar Zierikzee, op vrijdag 21-7-'63; de 22e en 23e wor den de wedstrijden gezeild op de baan Slierikzee - Oosterschelde - Roompot - Veeregat - Zierikzee. Er wordt gestreden om de wissel- prijs Zierikzee, Atlanta beker, Mondra- gon wiss'elbeker en bet Zilveren Boei- er jacht. Vanwege het 110 jarig bestaan van de K.R. Z.V. ,.De Maas" zal aan iedere deèïnèm'ér een herinnering worden uit gereikt. - [V Geref. Vrouwenvereniging BERGEN OP ZOOM. I n het ver enigingslokaal bij de Gereformeerde Kerk te Bergen op Zoom werd onder leiding van mevrouw Verton-v. Dort de eerste huishoudelijke vergadering ge houden van de Ger. Vrouwen Vereni ging. Verschillende gasten traden toe als lid. Bij de bestuursverkiezing werd me. vrouw C. Verton-v. Dort definitief gekozen als presidente, mevrouw H. Koen-v. d. Veer als secretaresse-pen- ningmeesteresse en mej. A. Zomerdijk als algemeen adjunct. De volgende vergadering is vastge steld op 7 september a.s. Mevrouw Verton hoopt dan in te leiden met het onderwerp „De betekenis en het doel van de Ger. Vrouwen Vereniging". WESTKAPELLE. Op het badstrand van Westkapelle organiseerde de V.V.V. een groot kampvuur. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. „De Trekkers" een onderafdeling van de Christelijke Mondorgelclub „Die Kre. kels" verleenden hieraan hun mede werking. De honderden aanwezigen zongen uit volle -borst -alle liedjes mee. De V.V.V. kan op een alleszins geslaag de avond terugzien. Diploma's MTS Vlissingen VLISSINGEN. Het eindgetuigschrift ontvingen de volgende leerlingen van de Ho gere Technische School: Afdeling Werktuig bouwkunde: A. J. de Andrade, Sportlaan. 3, Suffisantdorp (Cur,), W. A. J. Blankenburgh Dortmansstraat 14. Vlissingen, T. E. van Daele, Prins Hendrikstraat 21, Koewacht; A. P. Doggen, Ooster Scheldestr. 179, Mid delburg; C. L. Fleurbaay, Pres. Roosevelt- laan 173, Vlissingen; H. Fruytier, Meidoorn- laan 13, Vlissingen; D. P. R. Hindori, Tour- topnelaan 77, Paramaribo; C. M. Kok, To- bagolaan 1, Vlissingen; M. P. Koster, Kaai- straat 16, Kortgene; M. W. Kunst, Seissin- gel 40, Middelburg; K, P. Martens, Nico Uyt d. Bogaardstr. 6, Sas van Gent; S. Moens, Segeersingel 52,- Middelburg; D. Mondeel, Jasmijnstraat 14, Middelburg; J. J. Neufé- glise, Dorpsstraat 37, Zuidzande; W. J. van Oeveren, Oude Torenstraat 31, Yerseke; J. J. Peels, Corn. Eversdijkstr. 18, Goes; N, van de Sluis, Quarlespolderweg 4, Lewedorp; M. van Sluys, Langendam 35, Zoutelande; P. Tange, Segeersingel 54, Middelburg. Af gewezen 1 leerling. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: G, K, van de Berg, Hendrikstraat 6, Vlissingen; D. J. Bliek, Veendam 14, Nw. en St. Joos- land; D. Bouwense, Parallelweg 2, S.T Maar tensdijk; F. Flipse, J. van Galenstraat 3, Goes; F. H. Fortgens, Nadorstweg la, Mid delburg; L. J. Geldof, Roggeveenstraat 1, Middelburg; J. Gideonse, Ritthemsestraat 93, Souburg; M. Goedegebure, Ferd. Bol- laan 14, Vlissingen; G. W. B. de Groote, Parallelweg 15, Kloetinge; F, A. Janse, Dokweg 1, Terneuzen; B. Jongstra, Seislaan 24, Middelburg; D. A. Joziasse, Oude Vlis- singseweg 42, Middelburg; P. A. de Kam. Wijngaardstraat 18, Domburg; A. G, Krui- sifikx, Pr. Hendrikstr. 32, Axel; A. J. Moer man, Buys Ballotstraat 46, Kloetinge; H. J. Rejack, Scheldestraat 73, Goes; L. J. Rie< mens, Noordweg 36, St. Laurens; A. Roelse, Zuidstraat 41, Westkapelle; P. van Rooyen, Koudorpstraat 39, Westkapelle; J. Sanderse, 's-Gravenpolderseweg 12, Goes; H. J. Steyn, Fransjesweg 1, Kwadendamme; A. A. West- dijk, Westhavendijk 3a, Hansweert; C. J. de Wit, Jacob Marislaan 24, Vlissingen; P. J. Woltering, Jan Vermeerlaan 30, Vlissingen. Afgewezen: 2 leerlingen. voetbalcompetitie speelde HKC tegen Scheepswerf. HKC won met 50. De stand luidt: ADVENDO 8 6 2 0 14 26—6 H.K.C. 8 7 0 1 14 24—8 P.Z.E.M. 8 5 2 1 12 27—10 De Hoop 8 4 2 2 10 18—13 Scheepswerf 8 4 2 2 10 14—10 Rijkswaterstaat I 7 3 2 2 8 16—11 H.S.V. 7 2 2 3 6 1414 Mistrappers 8 2 2 4 6 12—23 Spadella 8 3 0 5 6 11—20 Sportclub De Meijer 8 1 1 6 3 12-.-22 P.T.T. 8 1 1 6 3 10—22 Rijkswaterstaat II 8 1 0 7 2 5—33 Colijnsplaat speelt in Kloetinge KLOETINGE De Harmonie ,,Wil- helmina" uit Colijnsplaat, zal onder directie van de heer M. C. Streketee zaterdagavond een concert geven op het marktveld te Kloetinge. Dit con cert zal om acht uur beginnen. Bevorderd van timmeren 2 A: J Besuyen Sint Laurens, M van Boven Nw en St Joos- land, L Dingemanse Koudekerke, D C van Eijkeren Souburg, C R v d Gruiter Middel- burg, A N Janse Middelburg, K Janse Kou dekerke, P C Kallemeyn Middelburg, J S Maljaars Middelburg, P Matthijsse Veere, J K Melis Koudekerke* L M Mulder Arnemui- den, A W Prins Middelburg, H J de Ruyter Serooskerke, I B Sigmond Breskens, J de Visser Aagtekerke, J Zachariasse Seroosker ke, C J Korstanje Middelburg. Voorwaarde lijk bevorderd: W Sturm Aagtekerke. Metselen ii: M A van Aartsen Middelburg, G W Kort Souburg, J Minderhoud Seroosker ke, M J de Vos Kamperland. Voorwaardelijk bevorderd: J J Jobse Oostkapelle. Schilderen ii: A A Dingemanse Middelburg, J Goedhart Ritthem, M Grootjans Arnemui- den, A Meedendorp Nw en St Joosland, C de Munter Middelburg, J Pie terse Sint Laurens, H Reinxnga Souburg, A Stroo Biggekerke, H Tordoff Middelburg, voorw. bevorderd: A Koppejan Veere, P K A van Raan Middel burg. Elektrotechniek iii: J F Boon Middelburg, F C Broodman Middelburg. RAP van Eek Souburg, M J Geschiere Koudekerke, J "W Jansen v. Roosendaal Middelburg, C de 'Jon ge Middelburg, J Kasse Souburg, A J Leyn- se Middelburg, A Licumahuwa Middelburg, L Oreel Arnemuiden, P J M Paree Middel burg, D I van Roo Vlissingen, D T Snoep Vlissingen, P I Verhulst Middelburg, A Vre- ke Serooskerke, A Vrijenhoek Vlissingen, voórw. bevorderd: A J Filius Kamperland, d de Rijcke Souburg. Metaalbewerken ii aap Adriaanse Mid delburg, K van Belzen Ritthem, I L A Brasz Middelburg, C Colijn Souburg, J M Elings Middelburg, A Geelhoed Nieuwdorp, W Hen- drikse Middelburg, J Huibregtse Middelburg, J C Koppejan -Arnemuiden, C M Lokerse Middelburg, J Minderhoud Westkapelle, S P de Pagter Söubiirg, CA de Ridder Arnemui den, J A C M van Rossum Middelburg, H C Walraven Nw en St Joosland, J Verton Mid delburg, voorw. bevorderd: J Louws Bigge kerke, H P de Vlieger Middelburg, J M Wes terweel Middelburg. Metaalbewerken ii b: d van Belzen Mid delburg, P N Davidse Middelburg, F P Dek ker Aagtekerke, A Dellebeke Souburg, A v d Driest Middelburg, J Gabrielse Westkapelle, M G M Geelhoed Middelburg, P Luitwieler Middelburg, J A van Ochten Vlissingen, D Reynierse Serooskerke, J Simonse Westkapel le, F van Sluys Zoutelande, C L Sol Middel burg, P M Verstelle Middelburg, L C Won- dergem Middelburg, voorw. bevorderd: J P v d Vijver Breskens. Metaalbewerken ii C: TA Carol Middel burg, J A Fritz Nw en St Joosland, H A v d Giezen Souburg, A C Goedegebure Middel burg, J Jakobsen Biggekerke, F de Keyzer Middelburg, T J v d Kuyl Middelburg, C Le- re Middelburg, W Licumanuwa Middelburg, M W Machielse Ritthem, B Midavaine Mid delburg, P W Pleyte Middelburg, C van Rui ten Souburg, H M Theune Middelburg, C J Vinke Middelburg, W v d Voorde Koudeker- ke, G C van Zweeden Souburg, voorw. be vorderd: J van Beek Arnemuiden. Metaalbewerken ii d: J Boone Seroosker ke, I W Faas Breskens, M Gillissen Middel burg, G Glerum Middelburg, W F V d Hoek Middelburg, P F Joziasse Middelburg, L J de Kam Kamperland, C Labruyère St Lau rens, W "Marinissen St Laurens, J C de Meulmeester Arnemuiden, H F Meyer Sou burg, J F Ploegaert Middelburg, J K Post- humes Vlissingen, W v d Vliet Middelburg, W S M Walraven St Laurens, T A A Wolter- beek Vlissingen, Autoherstellen iii: E A M Berckmoes Groe- de, H J Broerse Souburg, A de Buck St Laurens, A J A Cevaal Grijpskerke, M C Cijvat Koudekerke, L W Geschiere Koudeker ke, W A Gilde Middelburg, J A de Jager Oostkapelle, A J de Kam Oostkapelle, J A van Keulen Somburg, A Peene Westkapelle, H W Risseeuw Groede, A J van Sorgen Mid delburg, iG Sturm Middelburg, voorw. bevor derd: J Franse Middelburg, PB't Hoen Vlis singen. Brood-banketbakken ii: C J Beye Middel-: burg, F de Bruyne Middelburg, S J Dron- kers Middelburg, I J Fliers Vlissingen, J H de Graaf Souburg, H Kambier Koudekerke, L Klein jan Vlissingen, G J Klijn Souburg, L Maessen Vlissingen, J I Neuféglise Zuidzan de, R Peters Vlissingen, R P de Rooy Vlis singen, R G Spandonk Vlissingen, F D Steu- tel Serooskerke. J C Tienpond Vlissingen, W J Vermeulen Middelburg. Gediplomeerd. Timmeren ii B: C Baas Nw en St Joosland, P Cijsouw Oostkapelle, J Ga brielse Westkapelle, D C v d Gruiter Arne- muiden, J Jasperse Koudekerke, J Kallemeyn Middelburg, A Louws Zoutelande, L Meer man Arnemuiden, P Meulmeester Arnemui den, M de Nooyer Arnemuiden, I C Oreel Arnemuiden, W de Ridder Middelburg, J J L Risseeuw Middelburg, J Schroevers Arne muiden, A Verhulst Westkapelle, M de Waard Arnemuiden. Timmeren iii A: J M Bakker Kamperland, C van Belzen Arnemuiden, W van Belzen Ar nemuiden, J Brouwer Domburg, W F Fol- cherts Souburg, A J Francke Serooskerke, P C Goozen Souburg, H R Groenewoud Middel burg, R H Hollebrandse Middelburg, C D Jil- le Kamperland, F Knops Middelburg, W G F van Loenhout Middelburg, J D van Maa- ren Middelburg, J Meliefste Middelburg, M I H Reinhoudt Kamperland, C M Simonse Mid delburg, J van Wallenburg Souburg, W A Wattel St Laurens. Timmeren iii B: A B J Boogaard Grijps kerke, I B Bosschaart Souburg, G Izeboud Koudekerke, C Joosse Middelburg, M J Kas se Kleverskerke, L Knuyt Nw en St Joosland, J J de Kroo Koudekerke, J W Maranus Dom burg, J de Nood Veere, J A Osté Ritthem. Arnemuiden, J A Riemens Zoutelande, A W Roose Koudekerke, J van Rooyen Westkapel le, F Sturm Vrouwenpolder, J v d Visser Veex-e. Metselen iii: A B Brouwer Middelburg, C Dingemanse Middelburg, M Geldof St Lau rens, J J de Groote Nieuwvliet, A J de Haze Kamperland, W Koster Middelburg, A P Overtveld Middelburg, J Remijn Middelburg, J Sapia Vlissingen, P J Kambier Koudeker ke. Verklaring voor praktijk: J B Morgen stern Middelburg, P Poppe Veere. Schilderen iii: A J de Hooge Middelburg, P C Huibregtse Domburg, C J Joosse Mid- delburg, J Kerkhove Middelburg, C Louws Biggekerke, W Naerebout Souburg, E L Pie- terse Middelburg, J Schunselaar Vlissingen, H Steyn Middelburg. Elektrotechniek iv: L J Aalewijnse Oost kapelle, J Arendse Souburg, C v d Broeke St Laurens, F Hofman Vlissingen, J v d Klooster Middelburg, D Knook Oost Souburg, J W Kristelijn Middelburg, M Marinisse Kou dekerke, J Minderhoud Westkapelle, J C Quist Oostburg, W Saai Middelburg, A Schout Vrou wenpolder, A Schuurman Middelburg, C Ver- straate Koudekerke, M J Vroonland Middel burg, J M de Waard Kamperland, P Wiele- maker Koudekerke. Metaalbewerken ii E: PAL Beye Arne muiden, K van Dalen Arnemuiden, J Dekker Middelburg, J v d Heyden Vlissingen, P Joos se Middelburg, C Leynse Zoutelande, A Lou- werse Oostkapelle, M C Marinissen St Lau rens, J Meulenberg Arnemuiden, J Meul meester Arnemuiden, A A la Soe Oost Sou burg, P de Visser West Souburg, P W West- strate Middelburg, A W Wirtz Middelburg, P J de Wolff Middelburg. Metaalbewerken ii F: B v d Ketterij Ar nemuiden, L van Keulen Biggekerke, M C Klap Nw en St Joosland, M Kwekkeboom Middelburg, J L Meyer Oostkapelle, E J Schrey Middelburg, P L Verhage Middel burg, W Verhulst Westkapelle. Metaalbewerken iii A: M Bek Oost Sou burg, G C Boshom Veere, G Davidse Grijps kerke, W Dekker Gapinge, L Janisse Mid delburg, H P Louwerse Serooskerke, L Meul meester Arnemuiden, P J Notebaart Bres kens, A Schout Ritthem, J A W W Verschoor Breskens, J L Vogelaar Veere, P P de Voogd Souburg, A i van Haneghem Breskens, J H W Knolle Arnemuiden. -Metaalbewerken iii B: P Boogaard Mid delburg, A C Dekker Middelburg, P J Goed- bloed Gapinge, J L Kasse Kleverskerke, C J de Kraker Arnemuiden, J Luitwieler Middel burg, A van Ochten Vlissingen, J L A van Splunter Middelburg, J J Sturm Middelburg. Autoherstellen iv: J J Geerse Serooskerke, J N Kerkhove Middelburg, L K Leeuwe- steyn Vlissingen, W Meliefste Middelburg, J Murre 's Heer Arendskerke, L Riemens Se rooskerke, C P Suurmond Middelburg. Brood-Banketbakken iii: J W Berrevoets, Souburg, H D Bimmel Domburg, T A Brak man Nieuwvliet, M K Daane Koudekerke, H P Homburg Middelburg, A Hoogedeure Vee re, B S Hoogesteger Souburg, D D Huige Nw en St Joosland, F A de Kaart Vlissingen, B Lokerse Middelburg, J Louw» Souburg, M Maljaars Middelburg, B Midavaine Middel burg, R Rennig Vlissingen, E N J Salomé Groede, F A Tiggelman Middelburg, HEB v d Vreugde Langstraat. Part-time onderwijs Bevorderd: Timmeren 1: J Elzinga Grijpskerke, I Franse Koude kerke, J Houmes Westkapelle, P Houterman Serooskerke, J Jongepier Vlissingen, J Kar- reman Souburg, J Meerman Arnemuiden, J J Schout Souburg, L Wisse St Laurens, A L de Wolff Souburg. Timmeren ii A: P Boogaard Middelburg, J Braaser Oostkapelle, H Bravenboer Mid delburg, C J Flipse Serooskerke, L Gabrielse Westkapelle, I A Goedbloed Biggekerke, P Jacobse Souburg, J Lievense Westkapelle, P J v d Maas Souburg, J N Meerman Souburg, J Verton Serooskerke, J A Walraven Middel burg A Wattel Oostkapelle. Timn ROTTERDAM Tijdens de gisteren in Rotterdam gehouden vergadering van het district Zuid-Holland van de Kon. Ned. Korfbalbond is besloten geen drie derde-klassen, zoals oorspronkelijk in de bedoeling had gelegen, te vormen, maar twee derde klassen. Tengevolge van deze beslissingen zal slechts de kampioen van de Zeeuwse Korfbalbond, Tjoba uit 's Heer Hendriks kinderen, in een nieuwe seizoen uit komen in de competitie van de lande lijke bond. Animo uit Souburg, dat als tweede ge gadigde op het lijstje stond en stellig een kans zou hebben gemaakt indien er drie derde-klassers zouden zijn gekomen, zal dus met het spelen in „Holland" nog even moeten wachten. J unioren competitie BERGEN OP ZOOM. Be junioren competitie kring Bergen op ZoomTho- len is weer afgewerkt. In de afdeling a klasse 2 werden door de Thoolse club nog de volgende wedstrijden gespeeld; Tholensche Boys 2Dosko 8 4—5; Vos meer 4MOC 7 15; Tholensche Boys 2—MOC 7 2—2; Tholensche Boys 2 Steenbergen 4 12; Tholensche Boys 2—S.C.W. 4 3—0; S.C.W. werd in deze klasse kampioen, Tholense Boys werden 3e met 12 pnt., Vosmeer 4 bezette de onderste plaats met 4 pnt. In de afde ling b klasse 1 speelde Smerdiek 3 S.C.W. 5 wat 101 werd terwijl Smer diek 3 tegen Nw. Borgvliet met 1 verloor. In deze klasse werd MOC kampioen met 27 pnt, terwijl Smerdiek 3 als vijfde eindigde met 11 punten. Junioren wandelden BERGEN OP ZOOM. De wandel- sportvereniging „Vlug" van de inrich ting Vrederust bij Bergen op Zoom hield een wandeltocht voor junioren en senioren gelopen over een afstand van 12 en 23 km. De volgende bekers en prijzen wer den door de jury aan de verenigingen die deelnamen toegekend. Voor de junio ren werd dit: le prijs Wandelsport ver. Juliana Gorkum 751 pnt. 2. Gym. Ver. Udi Bergen op Zoom 727 pnt. 3. W.S.M. De Beek Halsteren 726 pnt. 4e en 5e St. Martinus Achtmaal 726 pnt. W.S.V. Olympia Tholen werd 10e met 702 pnt. C.J.C. Tholen 12e met 694 pnt, Olympia II Tholen 14e met 675 pnt. Bij de senioren werd de uitslag. 1. St. Martinus Achtmaal 809 pnt. 2. Vlug Vrederust Bergen op Zoom 737 pnt. 3e Odilles Bergen op Zoom 735 pnt. meren ii B: J Adriaanse Serooskerke, J Blaasse Arnemuiden, W Dekker Seroosker ke, L Geldof St Laurens, H Janse Arnemui den, L C Janssen Souburg, H C Louwerse Biggekerke, M Matthijsse Meliskerke, P Me liefste Middelburg, J M de Meulmeester Nw en St Joosland, M Meulmeester Middelburg, A J Paardekooper Middelburg, A A Poelman Souburg, D van Rooyen Westkapelle, A Schout Serooskerke, M Sinke Souburg. Metselen i: J A Adriaanse Middelburg, J But Vlissingen, W B Christiaanse St Laurens, A Hoefkens St Laurens, L Labruyère Mid delburg, A W Louws Middelburg, W Schroe vers Arnemuiden, A de Wijze Middelburg, E M Dingemanse Middelburg, B P de Muynck Goes. Gediplomeerd: Metselen ii: C de Nooyer Arnemuiden, A Prins Middelburg, C M Rie mens Middelburg, J A de Koning Vlissingen. School voor scheepswerktulgkundigen Mid delburg. Bevorderd van 1 naar 2: B L Bos dijk Middelburg, J P Bostelaar Middelburg, H ten Broek Vlissingen, H W Brugge Schoon- dijke, F W Edenburg Eindhoven, A van Gar- sel Lewedorp, W A de Groote Cadzand, H A M Heyens Sluis, A van den Hoek Brouwers haven, K F H Joosse St Laurens, C J Koe man Waarde, G S Kooistra Bergen op Zoom, J Kooy Vlissingen, A H L Lilipaly Souburg, HEJ Menheere Lewedorp, M U Neele Kerk- wei*ve, C Sanders Middelburg, S A Sohilait Vlissingen, S de Vlieger Middelburg, A A Westdijk (prijs) 's H. Hendrikskindereri, J P van der Hiele Middelburg, R G Eland Vlis singen, H Gillissen Middelburg. Van 1 b naar 2: D van Belzen Middelburg, W de Feyter Middelburg, A Hoefkens Oost kapelle, A K Hofman Vlissingen, L W Jozias se Viissingen, W de Konink Middelburg, C J P Kusso Arnemuiden, P Lerke Vlissingen, A C Meeuse Middelburg, J C Moerland Arne muiden, M W Nijsse Driewegen, GAP Pie- ters Terneuzen, J de Plaa Middelburg, P A Geelhoed Souburg, A Booy Dordrecht, J P Koens Driewegen. Het schooldiploma ontvingen: R Boogaard Westkapelle, J Dekker Wilhelminadorp, H L van Eek den Dolder, C W d'Huy Middelburg, L Jumelet Kapelle, P M Lamping Middel burg, C A van der Lans Zierikzee, P Mal jaars Middelburg.P W Moelker Duivendijke, P de Nooyer Vlissingen, A J Parinussa Mid delburg, H F B Plasschaart Goes, G de Pree Vlissingen, W K Scholten Rotterdam, P J Si monse Hoofdplaat, W F Tieleman Terneuzen. A R Tophoven Den Haag, W E Verdoorn Sou burg, A S .Wisse Waarde, R B Arens Sou burg, J P de Bert Vlissingen, J J N Bos schaart Vlissingen, L van Heulen Vlissingen, R J Klap Aagtekerke, H W Langejan Haam stede, D L A Meeusen Vlissingen, K P A Mtiller Sluiskil, P Schoe Oostkapelle, W C Schroevers Vlissingen, J Tilroe Vrouwenpol der, J W de Visser Vrouwenpolder, J P de Voogd Souburg, A F Vos Middelburg, M van Zweeden Goes. Bevorderingen en examens SCHOONDIJKE. In zaal Wijffels te Schoondijke hield de Prinses Marij ke Landbouwhuishoudschool haar eind- les, met de daaraan verbonden diplo- mauitreiking, door de voorzitter van de commissie voor het Landbouwhuishoud- onderwijs van de Z.L.M. burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny. De heer I. de Bruijne, Kringvoorzitter der Z.L.M. opende de bijeenkomst. Me vrouw J. Ramondt-Weijns, presidente van de commissie van Toezicht reikte hierna de prijzen uit aan de leerlingen met het hoogste aantal punten, waaron der het Marijke-bekertje, dat in het be zit kwam van Jenny van de Wege uit Breskens. Ook de directrice, mej. S. S. de Feijter en ds. G. J. Grafe voerden het woord en feliciteerden de leerlin gen met de behaalde diploma's. Na de pauze werd een leuk pro- GOES De uitslagen van de sportdag voor het lager onderwijs te Goes luiden: diploma werk l.o.: winnaar H. v. d. Veen- school. v.g.l.o.: winnaar H. v. d. Veen- school. Touwtrekken meisjes 11-12 jaar: le prijs Kohnstammsehool 1; 2de H. v. d. Veenschool 1; 3de Mariusschool 1; jon gens 11-12 jaar: le prijs Margrietschool 1; 2de Ireneschool 2 meisjes 13-15 jaar; le prijs Mariusschool 1; 2de Beatrixschool 1; jongens 13-15 jaar: le prijs Beatrixschool 1; 2de H. v. d. Veenschool 1. Casti-wedstrijden: jongens le divisie: le prijs Margrietschool 1; 2de Beatrixschool 1; 3de H. v. d. Veenschool 1; jongens 2de divisie: le prijs Casper Bergeschool 3; 2de Casper Bergeschool 2; 2de Kohn stammsehool 1; 3de divisie jongens: le prijs: Kohnstammsehool 2; 2de Casper Bergeschool 5; 3de Casper Bergeschool 4. Slagbal: meisjes le divisie: le prijs Mariusschool 1; 2de Ireneschool 1; 3de H. v. d. Veenschool 1: 2de divisie: le prijs Kohnstammsehool 1; 2de Mariusschool 5; 3de Mariusschool 2; 3e divisie: le prijs C.N.S. Westwal 2; 2de Mariusschool 6. 11 BURGH. De reeds eerder vastge stelde, doch toen door 'het slechte weer fgelaste schoolsportdag, heeft maandag heel wat drukte op het Sportpark v. Kuijen teweeg gebracht. Niet minder dan een 350 kinderen hebben 'getracht de begeerde letter E. op hun diploma te behalen, een opgave die voor zeer velen te hoog was. In de voormiddag bezocht de burge meester van Westerschouwen, Jhr. R J. H. Q. Röell de sportdag. Ook andere belangstellenden hebben met interesse de verschillende wedstrijden en proeven bijgewoond. Er is hard gewerkt door de kinde ren. Ook de onderwijzers hadden etn drukke dag hetzij als tijdopnemer, ■starter of scheidsrechter. Het weer was uitstekend. Ondanks dat het niet te warm was, waren er volop versnape ringen voor de kinderen in de vorm van ijs en limonade. Te omstreeks 16.30 werd de laatste finale van het slagbal- tournooi gespeeld en was de Sportdag tot een goed einde gebracht. In totaal werden de volgende diplo ma's behaald: 37 E's, 140 D's, 93 C's, 33 B's en 6 A's. De estafette over 8 maal 60 meter werd gewonnen door de l.o. school van Renessie, die hiermede een bal won. In het slagbal-tournooi werd winnaar van poule I de Beatrixschool te Haam stede. Van poule II won het 'b-tearn van de Beatrixschool de eerste prijs, ter wijl in poule III bet b-team van de l.o. school te Burgh nummer één werd. Al deze eerste prijswinnaars kregen een bal. De finale tussen de Beatrix-school en de l.o.-school te Noordwelle (laatstge noemde was winnaar van de kleine scholen) werd gewonnen door de Bea trix-school, die hiermede de wisselbe ker veroverde. Kwart eeuw bij het „water" TERNEUZEN. De heer J. Eecke- laar, chef van de afdeling corresponden tie en archief bij de N.V. Waterleiding maatschappij „Zeeuwsch Vlaanderen" herdacht op feestelijke wijze de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij deze maatschappij. In de morgenuren had bij hem thuis een korte plechtig heid plaats waarbij de heren C. E. Brom, bedrijfseconoom, W. Jurriens, hoofd van de technische diensten aan wezig waren. Mevrouw Dikotter, echtge note van de directeur, speldde de jubi laris het gouden insigne van de maat schappij op. Ook ontving hij de gebrui kelijke envelopoe. Naast de bezoeken van de vele collegae ondervond de fa milie Eeckelaar veel belangstelling uit de kringen van de K.V.P., waar de heer Eeckelaar secretaris van is en van de V.V.V. MIDDELBURG. Onder grote belangstelling van zowel de leer lingen als hun ouders werden gistermiddag in de Concert- en Gehoorzaal de diploma's van de Lagere Technische School en de School voor Scheepswerktulgkun digen uitgereikt. De heer C. Ba- rentsen, voorzitter van de vereni ging „De Ambachtsschool", memo reerde in zijn welkomstwoord dat de school dit jaar tachtig jaar be staat. Sinds de oprichting is het aantal leer lingen enorm toegenomen, en ook de huisvesting is een stuk verbeterd. Een kantine en een rijwielbergplaate ontbreken evenwel nog, doch het ziet er niatar uit dat hier spoedig verbetering in zal komen. Nadat de namen van de ge slaagden beend worden gemaakt, nam de directeur, de heer J. Huisman, afscheid van mej.' B. Donker die al acht jaar administratief werkzaam was bij de school en nu wegens huwelijk vertrok. Namens de schilders- en patroonisver eniging afd. Walcheren en Middelburg reikte de heer J. J. Morel, een prijs uit aan de leerling P. C. Huibregtse. voor zijn goede prestaties. De heer K. J. v. Loo voorzitter van de Aannemers bond 'afd. Walcheren bood een boeken bom aan, aan leerlingen van de afd. timmeren en metselen die eveneens we gens hun goede prestaties hiervoor in aanmerking kwamen. Zie voor de uitslagen en bevorderin gen elders in dit blad. AXEL. De duivensociëteit „De Ver wachting" te Axel nam deel aan een vlucht op Doornick. Uitslag oude duiven: 1, 2 en 8 E. Lambert, Sluiskil; 3 en 9 E. van Dors- selaar te Axel; 4 J. de Visser; 5. Em. Pieters; 6 J. Giele; 7 C. van Drongelen; 10 J. Weesepoel. Uitslag jonge duiven: 1 en 10 A. Ver schuren; 2 J. van Hoorn; 3 en 7 E. Mis- seghers; 4 E. Lambert, Sluiskil; 5 en 6 J. Bakker; 8 en 9 C. van Drongelen, AXEL. De duivensociëteit „De Verwachting" te Axel nam een dezer dagen deel aan een vlucht op Dourdan. Uitslag oude duiven: 1 J. Schelfhout te Sluiskil, 2 H. van 't Hoff, Axel, 3 en 9 E. van Dorsselaar, 4 D. Dieleman, 5 en 7 J. van Hoorn, 6 C. van Dron gelen, 8 R. J. van de Veke, Zaamslag, 10 F. Michiels, Axel. Uitslag jonge duiven; 1 P. Deij, 2 Ch. Tieleman, 3 F. Sijs, Sluiskil, 4 J. Weesepoel, 5 J. Vasseur, 6 J. Dieleman, 7 en 9 E. van Dorsselaar, 8 A. Peersman, 9 M. Die leman. BRUINISSE. Door de Duivenhoudersver- eniging De Bruse Trekker werd deelgenomen aan de eerste vlucht voor jonge duiven, ge houden op zaterdag 15 juli vanuit Vilvoorde. De duiven werden gelost om 1 uur met zuidwestenwind enbewolkt weer. In con cours 92 duiven. De uitslag was als volgt: A. de Koning Bru, 1, 2, 5, 6, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 21 en 23; Ph. Steketee Bruinisse 3, 4 en 19; C Bal Sirjansland 8 en 20; J Bal Bruinisse 10 en 11; W Jumelet Bruinisse 21; A J IJze- lenberg Bruinisse 22. Eerste overduif A de Koning 2e en 3e overduif A J IJzelenberg. Op het concours waren ook 4 oude duivc gezet. Een duif van de heer Ph. Steketee was hier de eerst aankomende. OUD-VOSSEMEER. Aan het dub venconcours te Vilvoorde namen op za terdag 15 juli 296 duiven deel. De uitslag van de postduivenvereni ging „De Zwaluw" was als volgt: 1 J. Tholenaar, 2 M. de Graaf, 3 J. Tholenaar, 4 D. Lindhout, 5 M. de Graaf, 6 id., 7 C. v. Meer, 8 J. Tho lenaar, 9 J. Henraath, 10 J. Tholenaar, 11 N. v. d. Houten, 12 M. v. d. Zande, 13 J. Vaders, 14 C. v. Tilburg, 15 A. Rijnberg, 16 J. Vaders, 17 id., 18 Jac. Bögaart, 19 J. Tholenaar, 20 D. Lind hout. TERNEUZEN. Vlucht uit Vil voorde, van de bond van zaterdagvlie gers „E.M.M.". Snelheid eerste duif 1106 meter, snelheid van de laatste prijswinnende duif 677 meter. 1 en 4 J. Wisse, 2 W. de Vos, 3 8 en 9 P van der Peijl, 5 P. Aangeenbrug; 6 G Hamelink, 7 A. Scheele; 10 P. Verberk moes. TERNEUZEN. Prijsvlucht uit Doornik van „De Eendracht". Oude duiven: 1, 3, 4 en 9 Meijer en v. d. Berge; 2 en 6 M. A. de Roo; 5 J. A. Smidt, 7 W. Harte. 8 en 10 J Willemsen. Jonge duiven: 1, 5 en 8 Meiier en v. d. Berge; 2 en 3 J. Willemsen, 4 A 6 en 10 J. Klaasse, 7 O. Hofman, 9 gramma afgewerkt met declamatie, muziek, zang en toneel. Ten slotte hiel den de meisjes een-modeshow van zelf vervaardigde kleding. De uitslag was als volgt: Primaire Cursus. Ria Berens, Kitty Diele man, Jennie Jansen, Nelleke de Kunder, Ti ny Neufeglise, Lineke Riemens, Ria Rie mens, allen uit Oostburg. Nellie Bouwens, Rita Brevet, Hannie Fremouw, Rina Goede- gebuur, Riet 't' Hoogt, allen uit Zuidzande. Nellie de Regt en Rita de Smidt uit Re- tranchement. Mieneke Pieters uit Aarden- burg. Ans Vandaele uit Cadzand. J. Albregt- se, Jennie Bouwens, Annie de Bree, Tannie Flik weert, Beppie Florussen, Suus Kareis, Els Kareis, Nellie Manhave, Nellie Reijn- houdt, Ineke Risseeuw, Nellie Verdouw, Han nie Verduijn, Jennie van de Wege, allen uit Bi*eskens. Corrie Deij en Riek Elfrink uit Groede. Suus de Feijter uit Waterlandkerkje. Ria Cornells, Anke Feskens, Betsie Huigh, Koos Kotvis, Betsie Massielje, Cobie v. d. Slikke en Lien v. d. Walle, allen uit Schoon dijke. Jozien Giljam en Ria Versprille uit IJzendijke. Ria Klaeijsen uit Biervliet. Saar- tje de Vos uit IJzendijke, Nellie Louweret en Marijke v. d. Slikke uit Sluis. Christien Pielaet uit Hoofdplaat. Marie Simpelaar uit Nieuwvliet. Assistenten Cursus. Adrie Aarnoudse uit Aardenburg. Marie Aarnoutse, Betsie Bos- sand, Hannie Faas, Ineke de Putter, Lenie Verschuur, allen uit Oostburg. Ineke Beeke uit Schoondijke. Ineke Faas, Theuni v. d. Heuvel, Anneke Morel en Jeannette Praas, allen uit Breskens. Suus de Hulster uit Zuidzande. Lies Lucieër uit Sluis. Jennie Mareels uit Biervliet. Annie Poisonnier uit Waterlandkerkje. Hannie Quist uit IJzendij ke. Paulien Verkeste uit Retranchement. Ma rie Verplanke uit Biervliet. Addie van de Linde uit Driewegen. Tineke de Bliek uit Groede. Vormingsklasse. Suus Dieleman uit Sint- Kruis. Magda van de Heuvel uit Breskens. Mina Puijetibroek uit Aardenburg. Attie Quist uit IJzendijke. Ieke Risseeuw uit Schoondijke. Corrie Rosseel uit Aardenburg. Saar Versprille uit Groede, Voor de zomeravondcompetitie ra* yon Terneuzen werd gespeeld de wed' strijd PTTRijkswaterstaat 1. Uitslag 0—2. De ouden van dagen van Kats polder maakten een reisje dat deze maal o.m. naar Kaatsheuvel en Gorin- chem leidde. Faas, F. de Bakker. Prijsvlucht uit Dourdan van „De een- dracht Oude duiven: 1 H. F. Koch en Zoon 2 J. Willemsen, 3 L. J. Koch en Zoon 4 Meijer en v. d. Berge, en 9 C. v. d. Klóos- ter, 6 en 7 Gebr. van Meir, 8 P. F. Harms 10 J. Buijze. Jonge duiven: 1 A. Faas 1 t ?n t v' Veen' 3 J- de Kraker, 5 L. J. Koch en Zoon, 6 J. Dieleman. 7 A ^™b°Tu's' 9 J' A de Smidt, 10 P. Pladdet'. Wedvlucht van „De Trouw* Duif te Tholen uit Vilvoorde (jonge duiven) v ,d D"" 7 en u' D Jansen 2; C Moeliker 3; C Soomers 4: A de Jonge 5 (Oude duiven) uit Vilvoorde: A de Jonge 1 en 8: L Laban 2 en 10: G Soomers 3: C Praat 4 en 9; G de Kok 5. Voor de laatste maal dit seizoen vergaderde de N.C.V.B, in Vrouwenpol der onder leiding van mevrouw A. C. van de Wal-Wolf. Ds. P. van Til te Mid delburg sprak over.de zending. De heer F. A. Jansen te Terneuzen slaag- de te Vlissingen voor het diploma Weg. én Waterkunde. De heer E. Popelier te Terneuzen slaag- de^e Den Haag voor het examen Nederlands Advertentie WAARDEVOLLE LEEUWENZEGELS Spaar ook in de vakantie door! Spaarmap/es overal in Nederland verkrijgbaar bij de melkhandelaar. BERGEN OP ZOOM. Aan de R.H.B.S. in Bergen op Zoom werden bevorderd van klas 1 naar klas 2: Ma rieke Duijzer, Johan Goedegebuure en Aart van Winkelen, allen uit Sint-Anna- land. Van klas 2 naar klas 3: Wim Heijboer Gabr. zn., Francien van Luijk en Adrie Quist, allen te Sint-Annaland. Van klas 3 naar klas 4: Wim Heijboer Gerard.zn. te Sint-Annaland. bergen op zoom, 19 juli. Sla 4,5—6; snijbonen 93—2,10; bloemkool 29—76; stam- boon dubb princessen 77—93; waspeen 10—30; bospeen 13—37; krombefekein. 69—82; erwten 23—56; savoye kool 24—35; tuinbonen 8—22; andijvie 716; rode kool 5,541; komkommers 19—39; rabarber 616; uien 10—28; kroten 6 —1*1; perzik 1337; noordkers 1,021,51; r kruisbessen 3750; rode bessen 5286; golden japan kg 1,38—1,58; idem stuk 11—16; jaxtoJI 781,50; frambozen 781,56; bramen 1,05—" 1,33;, meloen 1,331,40; yellow 3182; cylozett 4783; oomsfkin'deren 2175. e iernoteringen van de coop. wouwse melkinrichting bergen op zoom, ingaande donderdag 20 juli 1961. Prijsklasse 0 20 cent, 1 19 cent, 2. 18 cent. 3. 17 cent, 4. 15 cent, 5 12 cent, 6. 10 cent. GOES, 19 juli Export en Industrievei ling: Yellow Transp KL I 75-85 86, 65-75 77— 78, 60-65 64, 55-65 58; KL H 75-85 80, 65-75 72, 60-65 61,55-65 55 57, bubb pr.bonen I 98, II 90, Zwarte bessen I 137. H 134, Duitse zure II 47, III 38, Rode bessen III 39, Fram bozen I 159. II 131; Gewone veiling: Yellow Transp grof 51—62, kroet 9—28, Stark Ear liest KL I 70-75 192, 55-65 84, II D 38; Kruis- bessen I 69, II 4562, Rode bessen II 45—66, Oranjepruimen I 47—55, II 31, Tollenaars I 42, H 19—30, grof 39—43, fabriek 22—37, Earley Laxton I 112—120, II 49—81, grof 64— 119, fabriek 2366, Krieken H 158,Franken- thaler I 250270, per doos Rode bessen: n 22—28, Bramen I 4446, II 35—46, per stuk: Perziken I 16—62, Groenen per stuk: Bloem kool A n 51—60, B II 34—35, afw 23—46, Kropsla I 611, II 5^7, C I 3.50, komkom mers A I 23—28, A II 21—22, B I 13—24, B II 1116, afw 19—21; per bos: Wortelen 32—45, Kroten 18—21, Uien 6—7, Selderij 11, per kg: Tomaten A 56—60, B 56—91, C 48— 49, Doperwten 17—32, Uien 4—6, Dubb pr bonen I 6979, ET 5969, Tuinbonen 1013, Kroten 5—8, Andijvie 22—23, Rabarber 10, Gr sav kool 23, Rode kool 13, Bintjes bonken 20 —21, grote 10—12, Vroege aardappelen bon ken 16—22, grote 1915, drielingen 9. GOES, 18 juli Vlas. Voor vlas van d* nieuwe oogst worden prijsen van 1.500 to*: 2.000 per ha. betaald, levering op auto. De prijs voor ongerepeld vlas, uit de schelf ge leverd, bedraagt 1722 cent per kg. Hooi: Lucernehooi, geperst uit de ruiter 9095 per ton; Weidehooi idem 70—75 per ton; Veld- beemd 3540 per ton; Roodzwenk 2530 per ton. Eieren: Voor de eieren geldt een prijs van 1.962.00 per kg, KAPELLE, 19 juli. Frambozen in krat ten 1 173; 2 140147; rode bessen 1 102; 1 8593; 2 5360; Duitse zue l2 47; zwarte bessen 1 140; 2 139; 3 73; zure morellen ont- st. 1 135; 2 124; 3 68; dubb princ bonen 1 106; 2 96; appelen en peren yellow transp 1—75—85 90; 1 70—75 87; 1 65—75 75—80; 1 60—65 65; 1 55—65 53—58; 1 55—60 41; 2 75 —85 85; 2 70—75 83 2 65—75 71—72; 2 60— 65 58; 2 55—65 49—50; 2 55—60 38—43; 3 grof 55—56; 3 fijn 17—38; kroet 9; val 9—24; stark earliest 1 65—70 99—101; 1 60—65 91—97; 1 55—65 80; 2 55—65 79—82; 2 d 34—41; 3 grof 5663; 3 fijn 2545; kroet 911; oomskinde- renpeer 1 50—55 76—95; 1 55—60 94—104; 1 45—50 66—81; 2 45—50 59—62 2 d 39—45; 3 fijn 2038; 3 grof 57; golden delecious 2 65 —75 101; close 1 70—80 42; 1 60—70 39; 2 70 —80 42; 2 60—70 38; 3 grof 39; verpakt fruit stark earlies 1 65—70 106—128; 1 60—65 108— 119; 1 5560 9198; scarlet pimp 1 6570 125; 1 6065 116117; 1 5560 90; bramen pd 1 3953; 2 2739; loganbessen pd 1 36; 2 32; 3 12; rode bessen pd 1 30—32; 2 2327; kruisbessen pd 1 19; per kg 1 65—79; 2 22— 65; witte bessen pd 1 27; kasperziken p st 1 25; 2 16; 3 9; pruimen early laxton 1 100 —133; 2 55—81; grof 66—102; fabriek 26—51; oranjepruimen 1 56—62; 2 31—46; tollenaars 1 3948; 2 19; czar 1 137; occulanen 1 3235; 2 1618; gesch diversen 2650; aardappelen bonken 17—19; 1 13—15; 2 11—14; driel 9— 12; kriel 22,5; groenten kropsla 1 10; bloem kool 35—57; uien 6—11; 2 2—5; boskroten 13 —20; komkommers 27—32; tomaten a 1 58; b 1 63; c 1 47; cc 35; tuinbonen 1617; dop erwten 1721; zilveruien 28. KRABBENDIJKE, 19 juli. Zwarte bes sen 1 134; 2 134—135; 3 65; dubb pr bonen 1 93; 2 8586; saxa bonen 1 72; prelude 2 59; yellow transp 1 75—85 82; 65—75 76; 55 —65 55 70—75 79 65—70 73; 60—65 62: 55— 60 44; 2 65—70 68; 3 gr 46—58; 3 f 22—27; kr 17; val 27; close 1 70—80 58; 60—70 63; 2 d 37; early lexton 1 111; 2 66—85; 3 49; bramen per doos 1 38; 2 32—38; prolific per doos 1 35; per kg 2 75—85; jhr v tets per doos 2 27. MIDDELBURG, 19 juli. Aardappelen bintjes bonken 21,80; grote 21,70; drieling 5.70; dore bonken 20; grote 17; drieling 10; eerstelingen bonken 22.50; grote 16—17,70: drieling 6—9,70; kriel 2.50; fruit tomaten Al 77; All 79—89; BI 84; Bil 83; Cl 62—78; CII 67—79; ogenmeloen 40—94; netmeloen 60— 1,16; ananasmeloen 1,06—1,25; rode bessen 68 —93; frambozen per doosje 48—56; kersen 1,261,42; frankenthaler 2,40—2,51; yellow transp 65-75 73; 65-70 51—74; 60-65 58—64 55- 65 43—66 55-60 43: 2D 38; 3 grof 47—64; 3 fijn 35—37; kroet 18—33; kruisbessen 55—80; pruimen kg 71—1,25; pruimen st 3—18; perzi ken st 6—41; groenten sla 4—16; bloemkool 4 per kist 54—87; 6 per kist 30—79; 8 per kist 2262; 10 per kist 1936; komkommers wit A 18—31; wit B 16—26; wit C 11—14- groen A 16—29; groen B 12—1,25; groen C 11 —14; sav kool 21—34; spitskool 33—36; spi nazie 42—54; andijvie 7—14; rabarber 4—12; postelijn 36—48; bospeen 26—59; boskroten 11 '14; waspeen 41—66; prei 46—57; zilveruiert 45—47; dubb oprinc 68—1,00; snijbonen 86— 1,67; rode kool 12—15. Dubbele bonen enkel aanvoeren in, groentekisten 15 kg netto. SCHERPENISE 19/7. Doré gewoon 18,05 19,32; gewoon afwijkend 16,19; drielingen 9,00; eigenheimers bonken 12,99; gewoon 16,2818,37; drielingen 6,00: bintjes bonken 22,30; gewoon 11,90—13,94; Alles per 100 kg. Aanvoer 100 ton. - SINT-ANNALAN 19/7. Do ré bonken 18,28: gewone 19,6419,78; gewoon afwijkend 16,49 —19,03; drielingen 9,00; eigenheimers bon ken 14,36; gewoon 18,17—20.00; gewoon af wijkend 15,2517,50; drielingen 8,258,59; bintjes bonken 23,09—23,14; gewoon 13.16— 14,55; gewoon afwijkend 11,84—12,65; de lingen 6,19—6.59; aanvoer 170 ton. Allet per 100 kg. ST.-MAARTENSDIJK, 19 juli. Dort le soort 19—69; 2de 16,11—18,87; bonken 18,85: drielingen 9; eigenh 1 17—19.50; idem 2 14.77 —16; drielingen 6,98—6,78; bintje 1 13—14,16; idem 2 11—13; afw 9,01—9,99; bonken 22,62— 22,41; kriel 6,415,20; voer 1.50; aanvoer 135 ton. VEILING THOLEN, 19 juli. Doré bon ken 17,50, gew. 17,80—19,11, 11 blok 2 13,70— 16,50 poters 19, kriel 2, eigenheimers 16,20 17, poters 6 bintjes bonken 22,02, gew, 11— 13,90, poters 3,80, aanvoer 95 ton.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5