Bouwwereld toont begrip voor nieuwste beperking CAPUCCI: sublieme show van kunstige kleurcombinaties h ABIANI mi IN DEN HELDER WOONT EEN REUS ONDANKS KRITIEK OP BELEID Zuinige Schot kwam duur uit ABASIN met de sleutels van een toverrijk SCHOTSWATER OOK IN BLIK programma's Fr a Diavolo op beeldscherm Woensdag 19 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Personeel van Boac zet staking voort Uit R.O.G. ontvluchte jongen aangehouden AFSTEKENDE TINTEN SENSATIE Te vroeg teruggekomen zigeuner berecht AMERIKAAN BOOS OP HUIZE DIOR Bezorgd De zee IN HET KORT Zoveel u wilt Rauw Algerijnse senator neergeschoten Pag. 7 Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Er behoeven dit jaar niet minder woningen ge bouwd te worden, al komt de nieuwste beperking die minister Van Aartsen aan de bouw van on gesubsidieerde woningen heeft op gelegd praktisch neer op een bouw- stop in de vrije sector Dit jaar zouden worden uitgegeven: 35.000 vergunningen voor de bouw van woningwetwoningen en een even groot aantal voor de bouw van particuliere premiewoningen. Daarnaast was 25.000 gesteld als streefgetal voor de bouw van woningen in de vrije sector. Daar voor zijn thans reeds 23.000 vergunnin gen uitgegeven. Minister Van Aartsen vindt, dat die woningen nu eerst maar eens gebouwd moeten worden, voor nieuwe vergun ningen worden uitgegeven. Daarom zal alleen in heel bijzondere gevallen rijksgoedkeuring worden verleend voor de bouw van woningen in de vrije sector. Vooral particuliere bouwers, die zich hebben gericht op de goedkope woningbouw in de vrije sector, zijn ABERDEEN (AP). Drie stoere agenten stormden naar 'een café in de Schotse plaats Aberdeen, toen de 32-jarige Allen White de politie bel de voor een spoedgeval. Daar bleek dat de Schot ruzie had gekregen met de kastelein over de prijs van een glas bier, waarvoor de kroeg baas naar de mening van White een penny te veel rekende, (ongeveer vier cent). De agenten waren woedend, iraar nog woedender was de Schot, die uitriep ,,maar die penny is een spoed geval". De tegenstribbelende Schot werd meegenomen naar de cel en de andere dag veroordeeld tot twee pond boete (ongeveer twintig gulden). De penny heeft hij niet teruggekre gen. GLASGOW (AP). Het nieuwste uit voerartikel van Schotland is water koel, helder Schots water. Het is bestemd om gemengd te wor den met Schotse whisky. Een Schotse whisky-firma heeft het plan opgevat om ingeblikt Schots water te gaan verko pen, omdat daarmee de Schotse whis ky het best tot zijn recht zou komen. LONDEN (Reuter). Het onder houdspersoneel van de Britse lucht vaartmaatschappij Boac heeft besloten de wilde staking voort te zetten. Aan de staking doen ongeveer dui zend man personeel mee. Van de 75 toestellen van de vloot van de Boac staan 42 vliegtuigen nu al drie dagen aan de grond. Dat komt de maat schappij op twee en een half miljoen gulden per dag te staan. De staking is gericht tegen het in voeren van een nieuw werkschema. De stakers hebben het voorstel van de directie om een commissie van onder zoek in te stellen, van de hand gewe zen. Advertentie niet bijster gelukkig met de beperking. Zij hebben gehoor gegeven aan de op roep van de regering goedkoper te gaan bouwen. De particuliere bouwer is daardoor op een bepaalde weg ge lokt, die nu opeens wordt versperd, zo zegt men in deze kringen. Waarom moet er van overheidswege worden gebouwd, nu toch gebleken is, dat de particuliere bouw bereid en in staat is zonder beroep op overheids geld huizen te bouwen in dezelfde klasse, zo vraagt men zich af. Het beleid is geheel afgestemd op de bestaande bouwcapaciteit. De be hoefte wordt daaraan kunstmatig aan gepast. Zou het niet mogelijk zijn de zaak van een andere kant te benade ren, zo vraagt men in kringen van particuliere (kleinere) aannemers. Onderzocht moet worden hoe de bouw capaciteit verruimd kan worden zo dat deze zich meer voegt naar de be hoefte. De vraag naar huizen blijft immers bestaan. Als de nieuwbouw sterk wordt afgeremd, zal de prijs van oude huizen die vrijkomen ongetwijfeld stijgen. Een ruimere materiaalvoorziening van de woningwet- en de premiebouw is ook door deze maatregel niet te verwach ten, zo meent men in aannemers kringen. GEEN VERRUIMING Evenmin is een verruiming van het arbeiderspotentieel te verwachten. Ook al zal men op korte termijn niet kun nen beginnen aan nieuwe projecten, dan toch zal men zijn arbeiders willen vasthouden voor het volgend jaar. In die tussentijd zal men zich meer gaan toeleggen op onderhoudswerk. De kosten die voor nieuwe plannen zijn gemaakt, die nu niet verwezenlijkt kunnen worden, zullen er toch op de een nen worden, zullen er toch op de een of andere manier uit moeten komen, zo waarschuwt men. Advertentie BATAVUS Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Drie weken na zijn ontsnapping uit het Rijksopvoedings gesticht in Amersfoort is de negen tienjarige W. J. van Z. in de Haagse bmnenstad aangehouden. Zijn moeder had de politie gewaarschuwd, toen zij haar zoon maandagmiddag in de Pas sage had zier lopen. De jongen was drie weken geleden met twee anderen uit het R.O.G. ontvlucht. Zodra de jongen zijn moeder in het oog kreeg, nam hij de benen. Hij pro beerde van de drukte te profiteren om in de nauwe straatjes te verdwijnen. Op het geroep van zijn moeder was even wel een agent achter hem aangegaan. Na een korte jacht, waarin de agent door twee burgers werd bijgestaan, werd Van Z. op het Spui in de kraag ge pakt. Van de twee jongens die samen met hem waren ontsnapt, is er inmid dels één gegrepen. door Rita Beukman FLORENCE Over zijn plannen om naar Parijs te gaan liet Capucci zich gisteren niet verder uit. Heel strak van lijn maar zeer levendig van decoratie zijn de ensembles en tailleurs, die Capucci voor de och tend en middag ontwierp. Bij die modellen werden de stoffen op een bijzondere manier verwerkt. Een soort inlegwerk van textiel past Capucci daarbij toe. Honderden ar beidsuren zijn er besteed aan de pakjes en mantels, die geheel zijn vervaardigd van aan elkaar gestikte blokken en banen, waarbij twee of drie heel sterk afstekende kleuren werden gecombineerd. Uit de op die manier samengestelde weefsels werden zeer constructieve modellen vervaardigd met een sobere lijn. Voor geklede middagtailleurs ge bruikt Capucci zijden weefsels als ma teriaal, die „gedessineerd" zijn met bor duursels van kralen, veelkleurige ste nen, gitten of heel kleine gouden munt jes. Dergelijke borduursels, die de stof nagenoeg geheel bedekken, worden ook toegepast bij de cocktailensembles en middagjurken. Over heel streng aan sluitende jurken in fourreaustijl wor den daarbij doorzichtige tunieken ge dragen, met ruches en smalle, dubbele stroken afgezet. Schilderen met stoffen deed Capucci bij de avondtoiletten, uitgevoerd in on voorstelbare fraaie kleurencombinaties. Deze avondtoiletten hebben wijde rok ken met een lange sleep, die van voren hoog oploopt tot bijna aan de knieën, In een geheel afstekende tint is de bin- nenkant van die lange sleep uitge voerd. Flessen groen met bleekblauw, paars met olijfgroen, hardrose met turquoise en rood en groen behoorden tot de com binaties die aan betoverende creaties luister bijzetten. Bij geklede tailleurs in satijn in dezelfde uitbundige kleu ren, werden bloeses van struisveren en zwanendons gedragen en kleurige wijde cocktailmantels werden met struisveren of heel kostbare bontsoor ten gevoerd Nog kostbaarder was wellicht de col lectie bont, die Veneziani kort tevo ren toonde. Voor bijna twee miljoen aan capevormige mantels van nerts in de nieuwste pastelkleuren, van breit- schwanz dunner dan zijde, van chin chilla en panter met heel exclusieve tekeningen, bracht zij gisteren in het Palazzo Pitti bijeen. Die show was voor de Nederlandse Bontspecialist Van Daal, uit Groningen naar Florence ge komen om voor zijn wintercollectie ideeën op te doen, de sensatie van zijn leven. Een belevenis voor iedereen in de overvolle Sala Bianca was de mode voor mannen, die Brioni er onder de schijnwerpers bracht. Bont bedrukte of kleurig gestreepte colbertjasjes van zijle ontwierp de Dior voor de man nenmode naast nonchalante sportieve kostuums op de West Side Story ge- inspireerd, smokings van goud lamé en brokaat en kostuums van dun leer of suède. Nog nooit zijn'de Italiaanse cou turiers op hun shows zo geweldig en kleurig voor de dag gekomen. BREDA „Kom maar gerust naar Nederland; ze zijn hier die zaak al lang vergeten". Dat schreven familiele den aan de staatloze zigeuner J. K. (40), die eind 1949 naar Duitsland was ge vlucht omdat hij in Breda bij een steek partij betrokken was geweest. Toen hij eind juni bij Tegelen de grens over kwam om een ziek familielid in Den Haag op te zoeken bleek het geheugen van de justitie beter te zijn dan ver wacht was. Daarom stond K. gisteren voor de Bredase politierechter. K. had in 1949 na een ruzie in een café op straat een opperman gestoken, zo bekende hij enige dagen geleden. De opperman had drie steken gekregen, maar was er weer bovenop gekomen. Omdat de steekpartij over een half jaar verjaard zou zijn geweest, en ver dachte gunstig bekend stond, vroeg de officier van justitie vièr maanden met aftrek, waarvan de helft voorwaardelijk. De rechter veroordeelde K. tot twin tig weken met aftrek, waarvan zestien voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. K. heeft al veertien dagen in voorar rest gezeten zodat hij over nog twee weken op vrije voeten komt. De ontmoeting tussen Elizabeth Taylor en Gina Lollobrigida tijdens het tweede internationale filmfestival in Moskou, waarbij beide sterren in precies dezelfde cocktailjaponnen van Dior gekleed waren, heeft voor het Franse modehuis een staartje gekre gen. De directeur van een groot Ame. rikaans warenhuis in Allentown, die foto's van die ontmoeting onder ogen kreeg, heeft bij het huis Dior een eis tot schadevergoeding ingediend om dat Liz en Gina in het Kremlin een japon droegen, waarvan het model door hem bij Dior gekocht was. De boze Amerikaan meende het model exclusief te hebben. Een woordvoer' der van het .huis Dior noemde dat ronduit belachelijk. Wij geven geen enkele inkoper ooit het recht een mo del exclusief te mogen voeren, onze beste ontwerpen worden soms twee-, driehonderd keer verkocht, zei men in Parijs. Elizabeth Taylor heeft haar japon bij Dior zelf besteld. Waar Gi na Lollobrigida de hare vandaan heeft is niet bekend. Advertentie kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! '36/ I3é,£. ■yr-'-vx Y--'. -. door A. van Onck A/riNSTENS een dag in de week laat ik mijn trouwe schrijfmachi ne en mijn vertalingen en alle theorieën over de Vissen en het vissen voor wat ze zijn, pak mijn hengels in hun foudraal, de rest van de spullen in een practische vistas op zo'n manier, dat ik met zo weinig mogelijk materiaal zoveel mogelijk problemen het hoofd kan bieden geef de bo ven alles en allen beminde een kus en onderga, alvorens weg te gaan het gebruikelijke afscheidsceremo- nieel. „Heb je alles?" (volgt „alles" in vaste volgorde opgesomd). „Ja, ik heb heus alles." „Waar ga je heen?" „Waar de auto van A, B of C ons brengt." Ik heb het geluk mijn visvrienden bij dozijnen te tellen, allemaal tuk op vissersavontuur. „Hoe laat kom je thuis?" „Niet te laat." Voortreffelijk ste van alle rekbare antwoorden. „Ben je voorzichtig?" met een opsomming van alle, meestal denkbeeldige, gevaren, die de ar geloze visser kunnen bedreigen, met als laatste rechtvaardiging: „Want je bent zo onhandig...." Nou ja, dat is waar, hoewel ik desondanks slechts tweemaal van mijn leven in hét water ben geval- Mën ziet hem hier aan het roer. len, respectievelijk op mijn zesde en mijn tweeëndertigste jaar en allebei de keren tijdens het vis sen.... „Zo vangt u ze daar bij Texel, wanneer de robbenjager uw gids is. i- 1Ut TK beloof dus, op mezelf te zullen passen als was ik een mengsel van marsepein en porselein en dan mag ik weg. Het laatste wat ik zie, vóór ik in de auto stap, is een bezorgd neusje achter het gordijn. Dit alles speelt zich af tussen hall dne 's nachts en vijf uur in de mor gen, want later weiger ik te vertrek ken. En dan wacht in de auto de vis- vriend en we kijken elkaar aan met de verrukte blikken van vissers on der elkaar, die de wereld van het water gaan ontdekken. Zo is het, zo was het en zo zal het zijn zolang ik een hengel kan vasthouden en een dob ber onderscheiden. En vertel me niet, dat geluk een ingewikkeld probleem is! Nederland is een klein land zegt men maar zijn waterwereld is on eindig groot. Onmetelijk. In een van de komende artikelen zal ik u wel eens vertellen, hoe u die onmetelijk heid kunt beleven in een klein gaatje tussen rietbossen, aan een openbare weg langs een kanaaltje, waar elk be schikbaar visplekje bezet is. Vandaag gaan we ergens anders heen. VISSERTJE, DAT niet weet waar ge het zoeken moet hebt u op school wel eens gehoord, dat Ne derland aan de zee ligt? Is het ook al eens tot u doorgedrongen, dat die zee vis bevat oneindige, verbijste rende hoeveelheden vis, die ook aan de hengel gemakkelijk gevangen kan wor- I programma's 1 1 tin het kort) DONDERDAG 20 JULI RADIO mie 1961; 20.55 Speelfilm; 21.30—22.15 Lite ratuur, blijspel. BELGIë VLAAMS 19.30 V d jeugd; 20.00 Nws en weer- overz; 20.30 Kunstprogr; 21.10 Rep; 21.45 Blijspel; 22.20 Nws. televisie vandaag Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.45 Morgengebed en overwe ging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d huis- vr; 9.35 Waterst; 9.40 V d kind. NCRV: 10.00 Gram; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram. KRO; 11.00 V d zieken; 11.45 Ge wijde muz; 12.00 Middagklok-noodklok; 12.04 wn-Tnnra-n a tt u Gram; 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en WOENSDAG. Het programma van tuinb meded; 12.38 Gram; 12.50 Act; 13.00 vanavond begint met een reportage van Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz; de Navo-taptoe, die vorige week donder- 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Amus muz; 14.30 dag op de beeldband is vastgelegd gnr^612"KaGn?e^uzf'n.00Bifefj||dn;' 17.30 Gram: 17.40 Beursber; 17.45 Jazz- aer -J; waaraan o.a. muz; 18.00 Metropole ork; 18.30 Vocaal meewerken Rudi Althoff en zijn beren ens; 18.50 Rep v d 10e Deutsche Evan- en het geheugenwonder Gloria de Vos gelische Kirchentag te Berlijn; 19.00 Nws (9 uur). Om 9.50 volgt de vijftiende les en weerber; 19.10 Gram; 19.30 Radiokrant: 0ver Onze arme. rijke taal. België Vlaams: Kapitein Mathias is Kerkorgelconc (HdUaiïd "estiva): 'Haar- n0* "iet met vakantie u zult vanavond lemse orgelmaand 1961); 22.30 Nws en weer een meuw avontuur van deze po- S O S-ber: 22.40 Avondoverdenking: 22.55 pulaire tv-figuur kunnen beleven in Boekbespr; 23.00 Gram; 23.30 Gram; 23.55 .Schipper naast Mathilde' (8.30). Na een 24.00 Nws. aflevering van het televisiefeuilleton Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws; J?"1 5? volgt een rf;portage 7.10 Gym; 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dag- Y,an de tweede dag van de atletiekwed- opening. AVRO: 8.00 Nws: 8.15 Gram; strijden West-Duitsland—V.S., die te 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De Groenteman; Stuttgart zijn gehouden (10.00). 9.15 Gram; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram: België Frans: .Vrienden voor het le- 1°^JhohïrmeSL Lvc ven' is een film va" Franco Rossi met l?r muPz; ÏI.3? Land- en tuinb meded" ÏS i?nd^°n°jldroilenT Andrea Scire, Gerosi- Uit het bedrijfsleven, lezing; 12.43 Gram; 0 Meynier en Luigi Tosi. Deze film 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 verkreeg de grote prijs van het interna- Beursber; 13.30 Lichte muz; 14,00 Kamer- tionaal katholiek filminstituut en de Bel- ork en solist; 14.30 Gram; 14.40 V d vrouw; gische Feminaprijs(8.30) 15.00 Pianorecital: 15.30 Gram; 1S.00 Gram Duitsland' Het kindernroeramma be en: De reiziger uit de trein van acht uur eint f1 ,„?r acht, hoorsp: 17.00 V d jeugd; 17.30 Jeugd or? om ,5. u"r en ritme; 18.00 Nws; 18.15 Gram; 18.25 Ka- wordt de .Tiende Duitse Evangelische mermuz; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Kerkmaag geopend. Walter Brandin Gram; 19.30 Gram: 19.50 Sportpraatje; heeft een episode uit het leven van 20.00 Nws; 20.05 Holland Festival 1961: Re- Frédéric Chopin opgetekend Peter sidentie ork en solist; 21.00 Pauze: Vreem- Ahrens zal de rol van Chonin vertolken de talenonderwijs In Amerikaanse taai-labo- en Renate MannJunv» fli. ratoria, lezing; 21.15 Verv v h concert: i a Van ,r°man" 22.15 Mannenkoor; 22.30 Nws en beurs- £lè.re Ge?rg.e Sand. Verder werkt mee ber; 22.45 Act; 23.00 Sportact; 23.10 Lich- ilet symfonie-orkest Graunke met aan te muz; 23.30 Nieuwe gram; 23.55—24.00 de piano Hellmut Hideghéti (8.20). Om Nws. 9 uur wordt weer een reportage ver toond van de atletiekwedstrijd West- DuitslandV.S. TELEVISIE Televisie. NTS: 20.00 Journ en weer- overz. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijf tafel, lezing; 20.30 Eindexamen Filmacade- radio vandaag Eigen nieuwsdienst WOENSDAG. Vanavond om 8.15 over de zender Hilversum I een opname van een programma van het Holland Festival. Het Concertgebouworkest concerteert onder leiding van Otto Klemperer van wie een eigen symfonie wordt uitge voerd. HILVERSUM. De K.R.O. GP het programma staat tevens neemt donderdag 10 augustus van Bruekners Zesde Symfonie, die in 1899 de Oostenrijkse televisie over een lnT Wenen de première beleefde, uitvoering van de opera Fra Dia- ?TelkeJs t°onden weinig eer- vnln din «weven ed voor de bedoelingen van de com- dpr 'v=n al m 1 pomst. Eerst in 1937 werd het werk in der van de Bregenzer Festspiele. zijn oorspronkelijke, vorm uitgegeven, in Bruno Amaducci dirigeert de Wie- welke gedaante men het vanavond te ho- ner Philharmomker en het koor van ren krijgt. *f1li ^er ^sij$freun^f jn Gisteren was het precies 25 jaar ge- Jean Cox, Fritz Hoppe en Peter Jr?"- Vara herdenkt dit feit met Klein. dne radioprogramma s. Om 8.35 een De regie is in handen van Karl hoorspel naar Bertold Brechts „De ge- He in z Haberland en voor de camera- weren van vrouw Carrar", daarna ■*egie tekent Eckeliart Grübler. (9.35) een gesproken portret van gene~ raai Franco op tekst van L. J. van Looi, die als oorlogscorrespondent de BONN. Op 20 juli, zeventien jaar na Spaanse burgeroorlog van nabij heeft de aanslag op Hitier, zullen vijf kazernes meegemaakt. Tenslotte om 9.50 een van het nieuwe Westduitse leger ge- cellosonate van Beethoven, gespeeld noemd worden naar mannen van het door de Spaanse cellist Pablo Casals. Duitse verzet. Zo krijgt de kazerne m Lichte muziek bij de vleet biedt het Husum de naam Julius Leber, die te pi- r;nht nrnarnmrnp j. denburg Henning von Treskom, in Au- ,f Programme van ae B.B.L. na gustdorf Erwin Rommel-kazerne, die in ^et korte nieuwsbulletin van 8.30. O. a. Sigmaringen Graaf von Stauffenberg en Ldmundo Ros en zijn salonversie van die in Donauwörth Alfred Delpkazerne. Latijnsamerikaanse muziek (10.40). den en u alle sport biedt, die ge u kunt wensen? „Ja natuurlijk", hoor ik de pro- testkreten alweer klinken: daar heb je weer allerlei ander materiaal voor nodig; dure hengels, grotere molens en wat dies meer zij. En je moet be hoorlijk kunnen werpen, liefst twee handig. Meestal wel, maar niet wanneer men vist op de manier waarover ik het vandaag wil hebben. Hierbij ver strek ik u oudergewoonte de gege vens zo, dat er ook voor uzelf het een en ander te ontdekken overblijft. An ders kan ik net zo goed zelf de vis voor u gaan vangen en u een maaltje opsturen met een gedetailleerd ver slag Er woont een reus in Den Helder. Voorzichtig geschat, vermoed ik, dat hij tweehonderd pond weegt en daar is geen grammetje overtollig vet bij. Hij heeft een zware stem, handen als biefstukken en een edelmoedig hart. Bovendien heeft hij een charmante vrouw, die zijn leven bestiert met de wijsheid welke wij mannen zo zelden erkennen en toch zo hard nodig heb ben. Zijn naam ga ik u niet noemen, want hij is een man die zich niet graag op de voorgrond geplaatst ziet. Maar ik ben het aan u verplicht, u toch verder wegwijs te maken. Wendt u tot: „De robbenjager van Den Helder". Dit adres is voor de post voldoende en het zal u niet be rouwen. TAEZE ROBBENJAGER zal u vis LJ laten vangen, zoveel ge maar lust, Hij zal ii schol, schar, pa ling laten vangen, tot de vracht niet te tillen is. Hij zal u in zijn boot of in één van zijn boten meenemen naar de Waddenzee, of naar de Noordzee bij Texel en wanneer u zich houdt aan wat hij zegt, ligt er een onverge telijke dag voor u in het verschiet. Het zal u nog geen derde deel kosten van wat het waard is. En daarbij is de koffie inbegrepen, die hij met meesterlijke hand aan boord weet te zetten. Gaat het u als mij, dan zult ge u op zee volkomen veilig voelen aan boord van zijn schuit en één ding is bovendien zeker: hoe de wind ook waait, hij weet altijd een plek te vin den waar het luw is en waar ook de onervaren visser met zijn kleine vijf- voets werphengeltje en zijn zoetwater molentje volop van de sport kan ge nieten. Er zijn enkele dingen die u moet weten om vergissingen te voorkomen. Kleedt u zo, dat ge tegen een flinke puts buiswater kunt. Later ligt de boot ergens waar het kalm is, maar tijdeps de overtocht komt er nog wel eens een schepje water over, waarte gen niet al teveel dekking te vinden is. TJET TWEEDE PUNT is subtieler. JOnze oude robbenjager is mis schien rauw, maar hij is beslist niet ruw. Hij is geen jongejuffrouw, maar houdt van orde en van een be hoorlijk gedrag aan boord, waar zich slechts één schipper bevindt: hij! Dat wil niet zeggen, dat hij een dictator is en we hebben de dag, dat ik met hem mee was meer gelachen dan an ders vaak in een maand En tenslotte dit: Wie er helemaal zeker van wil zijn, dat hij een vlekke- loze dag zal hebben, kan een groepje van vijf zes man vormen, zodat alle vismaats met elkaar bekend zijn De visgids tracht zijn gezelschappen zo homogeen mogelijk samen te stellen, maar per slot van rekening kent hij u (nog) met. Trek erop uit, klagende visser, die jammert, dat ons land geen water heeft. Ga eens naar de Robbenjager van Den Helder, de reus met de to versleutel. Hij zal het u anders be wijzen! ALGIERS (A.P.). De Frans-Al gerijnse senator Benaissa Sassi is gis teren door twee mohammedanen ver moord. Hij werd met een machinege weer neergeschoten, terwijl hij in zijn auto zat. De aanvallers ontkwamen. Sassi, die zich reeds lang op het standpunt had gesteld, dat met Frank rijk onderhandeld moest worden, was ook lid van het hooggerechtshof.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7