HULPACTIE VOOR GETROFFEN LANDBOUWERS KOMT OP GANG Wolf aartsdijk heeft eigen bad WAAROM NIET SAMEN? MET GEBALDE VUISTEN OMSTANDERS TE LIJF Vergadering dagelijks bestuur Z.L.M. ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. f Akkerbouwvraagstukken Tuinbouw Uit de kerken Benoemingen WATERPOLO De Bruinvis won met 4-2 van SZV Corn Boys kivarn toch nog gelijk met AZVV Bevordering Petrus Hondiuslyceum Braspenninx won wielerwedstrijd in Clinge Raad Terneuzen bijeen Examens Ds. Kijftenbelt overleden Kantongerecht Terneuzen Gevaarlijk fietspad Middenstandsexamen Mulo-examens Goes Voetbalnieuws uit Axel Beslissingswedstrij d tussen Arnemuiden en Patrijzen Waterpolo Bromfietser en wielrijdster naar ziekenhuis Vijftigste landelijke zendingsdag G.Z.B. Heemkundige kring in West-Zeeuws- Vlaanderen Woensdag 19 juli 1961 U OES De Actie Hulpfonds Noodgevallen van de Z.L.M.' begint op gang te komen. Op korte termijn zullen ook de beide andere landbouworganisaties beslissen of zij er aan mee zullen doen, waar na de actie via het secretariaat van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap kan lopen. Dit werd medegedeeld op de vergadering van het Dagelijks Bestuur van de Z.L.M. In deze vergadering werd ook definitief besloten tot oprichting van een grond-, pacht- en taxa tiebureau over te gaan. Voor hulp aan de getroffen landbou wers op Schouwen-Duiveland is het vol gende ondernomen of zal worden onder nomen: Er Is door de Herverkavellngscom- mlssie 4500 ton gips besteld. 9 De suikerindustrie heeft schuimaar de ter beschikking gesteld tegen een bedrag van 5.gulden per ton, dat de vervoerskosten nog niet geheel dekt. Bestellingen tot 20.000 ton zijn reeds binnen. 9 Plaatselijk zal schelpendrainage en na-egalisatie worden toegepast. Taxatie van produkten vindt plaats. De directeur-generaal van de land bouw, Ir. Wellen, zal In zijn hoedanig heid van voorzitter van de Centrale Cultuurtechnische Commissie een be zoek aan Schouwen brengen. De dlrektie van de Centrale Raiffei- senbank te Utrecht komt besprekingen voeren over de financiering. De Z.L.M. heeft voorts alle afdelings voorzitters en secretarissen aangeschre ven met het verzoek in hun afdeling de actie te organiseren op de wijze, zoals het daar het beste is. Bij het begin van de vergadering wenste ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L.M., de heer G. M. F. Bom en de kring Noord-Beveland geluk met het prachtige resultaat, behaald met de or ganisatie van de Landbouwdagen op Noord-Beveland. De dagen zijn een groot succes geweest en hebben grote waarde gehad, zowel uit het oogpunt van voorlichting als propaganda, aldus de voorzitter. Een schrijven van het Gemeentebe- ztuur van Waarde, waarin aandacht ge vraagd wordt voor de slechte structuur van enkele percelen, werd besproken. De opbrengsten van deze percelen la ten veel te wensen over. De voorzitter zal deze kwestie opne men met de Hoofd-Ingenleurs-Dlrekteuz van de Cultuurtechnische Dienst in Zee land. De vergadering voelde in het alge meen niet meer voor een areaalheffing op consumptie-aardappelen. Noodzake lijk zal zijn het afzetbeleid van aardap pelen te bezien. Tevens zal ook in eigen Kring grote aandacht besteed moeten worden aan de verwerking van aardap pelen tot verschillende verbruiksproduk- ten. Amerika kan hier als voorbeeld gel den, Uit de inventariscijfers blijkt wel dat het bouwplan evenwichtiger is dan het vorige jaar. Dat de weersomstandig heden hierbij een rol hebben gespeeld, staat vast. De tarweregeling wijkt niet af van die van vorige jaar. Het mengpercentage is voorlopig bepaald op 35. De minister heeft het verzoek om de zelfde steun aan het vlas te verlenen als in België en om een garantieprijs voor koolzaad afgewezen. Deze houding werd door de vergadering ernstig betreurd. De verlaging van de margarineprijs doet in dit verband vreemd aan. Medegedeeld werd nog, dat het are aal zaaiuien ruim 4000 Ha. bedraagt, hetgeen bijna 20 pet. minder is dan vo rig jaar. De heer P. J. J. Dekker deelde me de, dat de oogstverwachting volgens de raming van de Tuinbouwvoorlichtings- dienst voor appels 300.000 ton en voor peren 125.000 ton is. Deze ramingen zullen naar alle waar schijnlijkheid aan de lage kant zijn. In Italië en Frankrijk zijn de oogstver- waehtingen gunstig. Voor Duitsland en België zijn de vooruitzichten matig. In Engeland verwacht men een slechte oogst in de fruitsector. Voor Nederland mag hieruit geconclu deerd worden dat de vooruitzichten er niet ongunstig voorstaan. Er zal een minimumprijsregeling voor appelen worden ingesteld. Voor onrijpe appels en peren zal een veilverbod wor den doorgevoerd waardoor een onder steuning van het werk van de gewes telijke afzetcomrpissie kan worden be reikt. Voor de uitvoering van deze maat regel is een coördinatiecommissie inge steld. Door Gedeputeerde Staten van de provincie is de instelling van een waar- borginstituut voor de tuinbouw in Zee land aan de orde gesteld. Door de totstandkoming van dit waar- borginstituut zal een uitbreiding van de krediefmogelijkheden in de tuinbouwsec tor worden gerealiseerd. De vergadering nam het besluit tot de oprichting van een grond-, pacht- en taxatiebureau ever te gaan. In het da gelijks bestuur van dit bureau werden benoemd de heren W. Koster te Axel, B. Meyers te Goes en J. v. d. Zande te Nieuwerkerk als leden en de heer mr. J. F. G. Schllngemann als adviseur. Eventueel wenselijke uitbreiding van het bestuur zal in een later stadium worden bekeken. Door het Dagelijks Bestuur werden te vens de normen voor tegemoetkomingen voor verleende adviezen en werkzaam heden goedgekeurd. Ter bevordering van de goede contac ten tussen Z.L.M. en L.J.G. hechtte het D.B. zijn goedkeuring aan het voorstel van de Commissie van Overleg, in die NED. HERV. KERK Beroepen te IJmond (wijkgem. Nieu werkerk) (toez.): H. van Driel te Nun- speet. Aangenomen naar Assen (wijkgem. Noord, toez.): W. C. Verstoep te Wit- marsum; naar Middelburg (arbeid Vrijz. Hervormden): A. van Santen te Drach ten; naar O. en N. Niedorp (toez.): H. M. Stam, vicaris te Drimmelen; naar Vollenhove: C. B. Schuurman te Baard wijk en Drunen. Bedankt voor Almen (toez.): C. D. Kousemaker te Westmaas. Toegelaten tot de Evangeliebediening: P. M. Breugem, Rembrandtlaan 19, Stol wijk; J. A. Don, Dinkelstraat 49, Bever wijk; A. N. Doornheim, Jacob van Kampenstraat 32, Vlissingen; J. E. L. v. d. Geest. Van Lumeystraat 18, 's-Gra- venhage; H. J. Groenewegen, Eenden laan 11 's-Gravenhage; R. Hcngstman- gers, Bisschop Callierstraat 26, Haar lem: G. Kalsbeek, Zeeweg 145, Katwijk aan zee; M. Leeflang, Bovenover 2, Rot- terdam-16. Uitreiking getuigschrift; Na gehouden colloquium is aan mejuffrouw J. de Ruyter, Avenue Concordia 6b te Rotter dam. een getuigschrift uitgereikt, be doeld in artikel 18 van de ordinantie van de opleiding en vorming van de die naar des Woords. Beroepbaarstellingen: P. M. Breu gem, kand., Rembrandtlaan 19, Stolwijk; J. E. L. van der Geest, kand.. Van Lu meystraat 19, 's-Gravenhage; J. A. Hel dring (voorheen predikant te Edmonton, Canada). Hervormde Pastorie, Steende ren (Gld.). Benoemd tot hulppred. te Vlissingen: A. N. Doornheim, kand. te Vlissingen. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Zuid-Beijerland (vac.-A. G. Baayen); J. Spoelstra te Tilburg. Aangenomen naar IJmuiden: G. As sies te Oostwold. die bed. v. Dokkum. Bedankt voor Leerdam: G. Vesseur te Rockanje; voor Schiedam (vac.-E. J. Oomkes): N. H. Heiner te Heinkenszand. zand. CHRIST. GF.REF KERKEN Tweetallen te Aalsmeer: H. Biesma, kand. te Lisse en J. P. Versteeg, kand. te Amsterdam; te Hillegom: J. P. Ver steeg, kand. te Amsterdam en J. Kie vit, kand. te Apeldoorn; te De Krim: H. Biesma, kand. te Lisse en J. Kievit, kand. te Apeldoorn. Beroepen te Onstwedde: K. Boersma, te Apeldoorn; te Franeker: H. Biesma, kand. te Lisse; te Gorinchem, Den Hel der. Ouderkerk a. d. Amstel en Werken dam: J. Kievit, kand. te Apeldoorn. Bedankt voor Leeuwarden (2e pred. pl.)W. van 't Spijker te Drogeham; voor Werkendam: F. Bakker te Drie bergen. UNIE VAN BAPT. GEM. Bedankt voor Stadskanaal: H. van der Werf te Emmen; voor Westerhaar: J. Ketelaar te Hoogezand. OUD GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Capelle aan de IJssel: J. ven Prooyen te Ede. kringen der Z.L.M., waar het contact te wensen overlaat, tweemaal per jaar een gezamenlijke vergadering te beleggen van Kringbestuur en Streekbestuur der L.J.G. waarbij van weerszijden proble men kunnen worden besproken. Het Dagelijks Bestuur verleent zijn goed keuring aan de volgende benoemingen: In de beleidscommissie voor het landbouw- huishoudonderwijs van het K N.L.C.mejuf frouw A. v. d. Leeden (plv. de heer L. An derson). In de commissie van toezicht van de land- bouwhuishoudschool te Tholen: mevrouw Duyzer te Poortvliet en mevrouw Groene we- ge-Blok. Als lid van de commissie van toezicht van de Chr. Lagere Landbouwschool te Middel burg de heer P. J. de Putter te Kamperland. In de commissie van toezicht van de land- bouwhuishoudschool te Zierikzee: mevrouw J. Moermond-Mol te Dreischor. In de commissie voor het landbouwhuis- houdonderwijs de heer J. P. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke. SAS VAN GENT. De span ning in de 4e klasse p van de wa- AXEL. AZVV speelde in het kader van het nederlaagtornooi een wedstrijd tegen Corn Boys uit Sas van Gent. Toen men wilde beginnen bleek dat de Axela ren geen doelman hadden. Een speler uit het tweede elftal, A. Dieleman, die jaren geleden in zijn juniorentijd wel terpolocompetitie van de KNZB is eens onder de lat had gestaan, bleek u.l-ni Ann) xrnM <1a 41iiiïcoliiK 4a war- sterk toegenomen nu De Bruinvis in Sas van Gent het leidende SZV uit Souburg met 42 heeft versla gen. Beide ploegen hebben thans elk zeven wedstrijden gespeeld. SZV bezit twaalf punten, De Bruinvis tien. Indien De Bruinvis zijn laatste wedstrijd uit tegen Luctor wint en SZV verliest thuis van De Zeehond, dat is uitgescha keld, is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Stand heren 4e klasse p: SZV 1 7 6 0 1 12 21—9 De Bruinvis 1 7 4 2 1 10 35—11 De Zeehond 1 7 3 3 1 9 26—16 De Ganze X 7 1 0 6 2 10—35 Luctor 1 6015 1 6—27 Laatste uitslagen: LuctorSZV 01; De GanzeDe Zeehond 26; De Bruin vis—SZV 4—2. CLINGE. Onder grote belangstel ling werd dinsdag in het Zeeuws- Vlaamse grensplaatsje Clinge een wie lerwedstrijd voor nieuwelingen verre den waarin Braspenninx zegevierde. Pas in de laatste fase van de wed strijd viel de beslissing nadat diverse uitlooppogingen in de kiem waren ge smoord. In de laatste ronde ging Goud aan de haal en zijn sprong scheen beslissend te zijn, maar een attente Braspenninx en de bijzonder strijdlustige Zeeuw Dies Kosten slaagden er na een felle jacht in de koploper een paar honderd meter voor de finish te achterhalen. In de eindsprint won Braspenninx met groot machtsvertoon. De uitslag luidt: 1. P. Braspenninx (Rijsbergen) 84 km in 2 uur 2 min., 2. H. Goud (Dordrecht) 3. D. Kosten (Kapelle) 4. op 45 sec. H. P. Kloens (Dordrecht) 5. M. Schrauwen (Ossendrecht) 6. Th. van Poecke (Koe wacht) 7. P. de Haan (IJsselmonde) 8. T. van Schie (Den Haag) 9. B. v. d. Heest (Den Haag) 10. C. Veerman (Oosterhout) TERNEUZEN. De gemeenteraad van Terneuzen zal op woensdag 19 juli des avonds om acht uur in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m.: benoeming van twee onderwijzers aan de openbare u.l.o.- school; aankoop pand Dekkerstraat 62; aankoop perceel Koedijk 12; ruiling van grond aan de Axeisestraat en de Invals weg; verkoop van en het verlenen van optie op percelen grond in het gemeen telijk industrieterrein aan de NV Phi lips Gloeilampenfabrieken te Eindho ven; verkoop van perceel grond aan de Molendijk; verlenging bebouwingster- mijn van aan de provincie Zeeland ver kochte grond; verdaging van de beslis sing op het uitbreidingsplan in onder delen Sluiskil; verlenen van een krediet voor aankoop van een verplaatsbare muziektent; oprichting van de Stichting Terneuzense Muziekschool en vaststel ling van de statuten; verlenen van sub sidie overeenkomstig de rijksregeling in de kosten van het algemeen maat schappelijk werk; verlenen van krediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de openbare ulo-schoöl en de schipperssehool; verlenen van medewerking ingevolge art. 72 l.o. wet 1920 t.b.v. het bestuur der Vereniging voor Chr. Onderwijs voor de school aan de Grenulaan. AXEL. Voor het Mulo-diploma slaagden te Goes de volgende leerlingen van de Chr. ULO aan het Szydlowski- plein: mej. L. W. Kuiper, mulo A; W. Riemens Zaamslag, mulo A; L. Diele man mulo B; R. Hamelink Zaamslag, mulo B; J. S. Goossen mulo B en mid denstandsdiploma; M. de Pooter mulo B en middenstandsdiploma; M. R\jn mulo B en middenstandsdiploma, allen leerlingen van de Chr. ULO aan het Szydlowskiplein te Axel. GOES. In het ziekenhuis te Alme lo is op ruim 85-jarige leeftijd overle den de bekende en geliefde predikant, ds. F. Kijftenbelt, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde kerk.Wijlen ds. F. Kijftenbelt werd op 9 juni 1876 geboren. Na aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theologie te hebben gestudeerd, werd de heer Kijftenbelt in 1902 door het Provinciaal Kerkbestuur van Gelder land toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Nederlands Hervormde kerk. Op zondag 10 mei 1903 werd kandidaat Frederik Kijftenbelt bevestigd in zijn eerste gemeente Wilnis. Hij verwissel de deze plaats in 1909 met Ter Aa. Van 19121918 stond hij te Leerdam, van 19181920 te Bodegraven. Ds. Kijften belt bracht een groot deel van zijn amb telijke loopbaan door in Rotterdam-Feij- enoord, waar hij een groot gehoor trok. Op 26 september 1920 deed hij hier zijn intrede en heeft hij er gewerkt tot aan zijn emeritaat. Sinds 1 juli 1943 was hij als hulpprediker te Wierden werkzaam. Jarenlang was hij lid van het Hoofdbe stuur van de Gereformeerde Zendings- bond. In de Ned. Hervormde Kerk te Zou- telande zal de vierde zomeravondstilte worden gehouden. De meditatie wordt verzorgd door ds. Odé van Biggekerke. Verder verleent het Middelburgs Ba rok Ensemble (hobo, fluit en orgel) haar medewerking. Voor het Mulo-examen slaagde te Bergen op Zoom: R. de Koek te St. Jansteen; W. Rodrige te Hulst; G. M. Rijk te Goes; R. Ferket te Nieuw Na men; F. Vilder te Hulst en B. van Wa terschoot te Kloosterzande. Aan het Petrus Hondius Lyceum werden de volgende leerlingen bevorderd: Van de voorbereidende klasse naar klasse I: ld van Akkeren, R C Augustijn, J D Ben- jaminsz, Ny Wa Blom, A J Brinkman, H W I Cardon, Je Dieleman, J G A Dijk, A L de Feijter, J F Haak, J van Harn, J Heijens, M Hollebek, A A C A Kaan, C van Kerkho ven, Me van Krimpen, Cha He Kunst, J W Kunst, J W F Leijnse, Sa Lipjes, W Muil wijk, P Penne, Ln v d Peijl, D Riemens, J M Rouw, C J de Smidt, A J Tholens, A C v d Veire, Ca Verschelling, P S Wakker, J C Wieles, M van Willigenburg, Aa Zonneheld. Van klasse I naar klasse 2: Aa Baart, J G Bakker, Ca Bareman, A W v d Berge, W R Bliek, La Ja Blok, A W H Blok A Blom- me, W v d Bospoort, HAM Borghstijn, Ma de Bruijne, C E Butler, J Dieleman, Aa Door nebal, M J Drabbe, Ja Esselbrug.ge, Sa Geen- sen, C van Gelder, Pa Goedings, J C Haak, K F Haak, A A Hamelink, Se den Hartog, Jy van Hecke, A M van Hoeve, T Huisman, J Jansen, Ye Jansen, A H de Jonge, E Kalfs vel, L F Kaijser, J Kolijn, Eh Kostense, Ne Koster, D J Kroes, P de Later, R Leroux, Ne de Ligny, Ma Maat, Fa v d Made, C Meijer, M Michielsen, Hn Mieras, P J Moel- ker, Ma Muinen, A Naeye, J Naeye, Je Nieuwelink, Ma van Os, J Overdulve, Ma Padmos, Je Pennings, M de Pooter, Ja de Putter, Ea de Putter, Ja de Putter, Ma Ram- meloo, Pa de Regt, J Ruissen, A L Ruyten- burg, Pa Ruytenburg, Aa Rijnberg, Ga Rijn berg, Je Sprong, G Stolk, Gvd Stra-aten, I Tallie, J Verberkmoes, Ka Verlinde, L de Visser. J W Visser, H Vrieling, Me de Vriend, Cha de Vries, J de Vries, C G Walraven. Tha Wechgelaar, F Wolfert, K de Zeeuw. Van klasse 2 naar klasse 3: D van Alten. Ae Baart, J van Bendegem, Ja de Blaey, N du Bois, M de Bokx, Aa Boland, Re van Bre da Vriesman, F Burger, Ca Dekker, F Dek ker. A van Dixhoorn, J Dooms, P van Es, M van Fraassen, H van Gelder, Pa de Groot, Mn v d Hagen, P van Harn, J Holle, bek, H Hommes. C v d Hooft, Se Jansen, W Koster, Hr Kruseman, J Lippens, G Lode- wijk, Ma Luit wieier, J de Man, J Mariene. J Meertens, P Meijer, Ja Muller, R Neete- son J Oggel, Kr OggeE P van O», Eh dv Putter, D de Regt. P de Regt, W de Regt, J Renique, Le Rijnberg, Ae Rijpstra, We Scholten, P Simons, W van Sluys, Ga v d Steen, Pa Steenbakker, Dn Thomaes, B Ver- poorte, T v d Velde, W Verstraeten. Van klasse 3 naar klasse 4: R van Alphen, L du Bois, J Beuzenberg, A v d Brink, A van Cadsand, R de Cocq, J Dieleman, P Gee- ne. R J Haak, W de Jonge, P Lokerse, E Meijer, S Nijssen, Fe van Pienbroek, C Pro- voost. Sa v d Ree, Aa van Rellen, H Staal. W Scheele, J Scholte, A Smit, T Stenvert, J Tholens, Eh XJdo, P Verdouw, F Vermeer, J Verplanken, B Verstraeten, LAP West- veer, J Wieles. C de Zeeuw, Van klasse 4 naar klasse 5: H Braet, Ts de Bokx, W Elenbaas, T Faas, J Heijns- dijk. H Hettema, C de Jonge, J de Jonge, Ie Kaan, A Kemper, A Klajassen, P de Leege, P Leroux, J van Luyck, Aa Maas, J Mau- ri'k, A de Putter, L Scheele, F Spaas, M Straub, W Verburg, H Vis, A Wechgelaar, A Willeboordse, I Krijtenburg. Afdeling Middelbare Meisjesschool. Van klasse 2 naar klasse 3: Aa Hol. Ga Hommers. Ha Ribbens, Ja Starrenburg, Ja Verjaal, Ma v d Winkel. Van klasse 3 naar klasse 4: Le Baart, Ca Bliek, Le Clemminck. Ae Dieleman, Ja den Hamer, Ca van Hecke, J-a Qu-aak, Ja de Rid der, Ca Terlouw, A L Tolenaar, Pa de Vriend. Van klasse 4 naar klasse 5: Ha Heljboer, Eh Hol, Eh Kusee, Zo Jennings, Ma van Pienbroek, Ia v d Vlugt, Aa de Vos. Afdeling Gymnasium. Van klasse 3 naar klasse 4: D Boland, D van Bloois, Ja du Bois, Ma Borghstijn, Aa van Damme, J Ho ving, Ja de Jonge, J Simons, A Venschelling. Van klasse 4 naar klasse 5: A v d Griek, Me v d Griek, C van Weert, F van de Wege. Eindexamen: J de Feijter, Cn Sohierbeek, Ne Terlouw, Ie U-Hewitlegcn, Mn Visser, P Vroeg op, Ha Wabeke. bereid het doel van de thuisclub te ver dedigen. Hij deed dit laatste als een ge routineerde keeper. Ondanks het spekgladde veld speel den beide ploegen een aantrekkelijke wedstrijd. Na 10 minuten had Haak suc ces. Hij gaf een afgemeten pass naar Ruijtemburg, die even goochelde met de bal en met een listig schot de Sasse doelman het nakijken gaf (10). Corn Boys viel daarna fel aan, maar stopper Geensen en zijn mannen hielden voor lopig stand, In de 22e minuut maakte AZW er 20 van. Haaks voorzet kwam bij Lensen, die met een uitstekende kop- bal scoorde. De gasten kregen enkele goede kan sen, maar schoten te slecht, of zagen hun kogels door Dieleman gestopt. Na rust kwam AZW op 30. Een goede combinatie tussen v. d. Hout en Haak leidde tot een doelpunt van laatstgenoem de. Direct na de aftrap had Corn Boys succes. Een harde kopbal van midden- voor Van Oppen trof doel (31). Nog in dezelfde minuut ging Ruijtenburg al leen aan de haal. Ongrijpbaar joeg hij de bal in de touwen (41). AZVV dacht op rozen te zitten, het liet evenwel in het laatste kwartier de zege glippen. Een corner van Van Moor ten verdween door een misverstand in de Axelse defensie rechtstreeks in doel (42). In de 40e en 41e minuut scoor den de Sassenaren nog twee doelpunten. Hun linksbinnen Ransschaert kreeg plot seling een produktieve -bui. Tweemaal ging hij alleen door de Axelse verdedi ging; tweemaal betekende dit een tref fer (4—4). De AZW-junioren voetbalden tegen de junioren van „Zaamslag" en verlo ren met 32. De AZW-doelman Jo Wie- land behoedde zijn ploeg voor een gro tere nederlaag. AZW XI verloor met 42 van Zaam slag I. Twee Axelse spelers werden in deze wedstrijd naar de kleedkamer ge zonden, De eerste speler wegens het slaan naar een tegenstander, de tweede om onbegrijpelijke redenen. Kandidaat G. Schipaan-boord uit Lei den heeft voor het door de Gereformeer de Gemeente van Sint-Annaland op hem uitgebrachte beroep gemeend te moeten bedanken. De collecte voor het Nederlandse Rode Kruis heeft te Borssele opge- 'bracht 301,25 -gulden. TERNEUZEN. Voor de Terneuzen se kantonrechter verscheen gisteren de landbouwer A. L. M. II. uit Vogelwaar de. De zaak die hem betrof draaide om de vraag: „Niet gevochten of wel ge vochten?" H. was ten laste gelegd dat hij in de nacht van 12 juni op de Gent sestraat te Hulst met gebalde vuisten enkele omstanders te liif zou zijn ge gaan. De landbouwer ontkende ten stel ligste, maar de verbalisant, de wacht meester der rijkspolitie le klasse D. gaf een andere lezing. De officier achtte daarna het bewijs geleverd en vroeg 20 gulden boete. De kantonrechter, mr. Van der Belt, deed er vijf gulden af. Nogmaals kwam de reeds eerder be handelde zaak tegen de Belgische begra fenisondernemer J. S. W. uit Gent niet tot een oplossing. W. reed op 26 maart met een auto over de Westkade te Sas van Gent. Toen hij linksaf wilde slaan kwam hij in botsing met een achterop komende auto. De elektricien R. M. v. d. S„ eveneens uit Gent, die achter W. reed, verklaarde dat deze niet had voor gesorteerd cn van het geven van knip perlichten was evenmin sprake geweest. Mevr. v.d. S., die aan het stuur van de auto van haar man zat, had de aange tekende dagvaardiging niet ontvangen en om haar alsnog te kunnen horen werd de* zaak uitgesteld tot 5 september a.s. „Deze straat is nog niet voor het ver keer afgesloten eti om haar te kunnen inrijden moet men deze ma noeuvre maken", aldus de officier, mr. Ph. M. Schenkenburg van Mierop, in de zaak tegen de Hulster monteur J. J. F. C. Deze wilde op 22 april met zijn auto over de Grote Markt de Grote Zwanen- straat inrijden. Hij zou daarbij teveel naar links zijn gezwenkt. C. werd vrij gesproken. In dezelfde zaak stond W. T. D. uit Gent terecht die verstek liet gaan. Deze reed achter C. en zou door hem zijn gehinderd. D. wilde rechts passeren, maar dit laatste is verboden. De Gentenaar kreeg een boete van 20 gulden. Niet verschenen was arbeider A. O. M. d'H, (België)Hem werd dat hij op 19 november op het rijwielpad van rechts had gereden en van een bromfiets niet De bromfietser, M. D. ook de fabrieks- uit Wacbtebeke ten laste gelegd jl. met zijn fiets rijksweg 61 niet bij het naderen was uitgeweken. A. L. uit Hoek, BERGEN OP ZOOM Voor het midden- standsexamen slaagden te Bergen op Zoom: F. den Boer uit Zierikzee; M. Bceijkens Vogelwaarde, mej. T. du Bois Koewacht; mej. M. Bolijn Haamstede; C. Bom Nieu werkerk; mej. M. v. d. Boom Yerseke; A. den Braber en A. J. den Braber St. Phi- lipsland: S, Baaij Tholen; mej. M. de Bac ker St.-Jansteen; C. Bakker Tholen; F. van Bellegem Aardenburg; P. van Daalen Oud- Vossemer; E. Delaere Oostburg; C. Dinge- mansSteketee Yerseke: P. v. d. Does, Goes; C. van Driel Oud Vossermeer; J. van Driel Haamstede; L. Eerland Hoek Ou- werkerk. GOES. Voor het Mulo-examen A zijn maandag te Goes de volgende kan didaten geslaagd: Dames: C. Min naar, 's-Gravenpolder, M. M. Lokerse, 's-Gravenpolder, J, de Laat, Oudelande, C. L. Post, Goes, A. J. v. d. Vrie, Ka pelle, J. P. Colijn, Kloetinge, L. L. A. Lalkens, Driewegen, A. M. de Jager, Kloetinge, M. W. de Jager, Kapelle, H. M. de Jonge, Goes, M. J. de Looff, Vlissingen (ook geslaagd voor midden stand), P. Wieland, Axel (met midden, stand), N. Matthijsse, Vlissingen (met middenstand), A. M. Koster, Hoek, J. M. H. Jansen, Terneuzen (met middenstand). Heren: R Munnik- hof, Goes, J. J. Geleedst, Heinkens zand, M. G. v. d. Wiele, Goes, H. J. Kruijsse, Vlissingen (met middenstand) I. A. v. d. Linde, Vlissingen (met mid denstand), B. W. Verduin, Axel (met middenstand), W. F. Zegers, Axel (met middenstand), P. J. Izeboud, Koudeker- ke. Afgewezen 5 kandidaten. 9 De opbrengst van de jaarlijkse blin- dencollecte te 's Heer Arendskerke 43.06, Nicuwdorp 37.33 en te Lewedorp 161.50 gulden. 9 De collecte voor de Blindehulp ..Dei--- Fakkels Bijeen" bracht te Sint Laurens plaats brengt zij de jeugd nu haar 71.89 gulden op. 'nieuw verworven kennis bij. 9 Achttien zwemsters en zwemmers hebben gisteren in Wolfaartsdijk exa men gedaan voor het getuigschrift van de K.N.Z.B., dat hen daarna uitgereikt werd door burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny. Het was de eerste keer dat Wolfaartsdijkse. kinderen in een zwembad in hun eigen woonplaats een zwemexamen konden afleggen. Sinds een maand beschikt deze Zuidbeve- landse gemeente namelijk over een eigen bad. Een bad dat gelegen is in het Veerse Meer. Het vormt eigenlijk dus een stukje van dit meer. Alleen is het afgepaald en voorzien van een vlonder, een drijvend plateau waar vanaf men kan duiken en springen, alsook van een stang waaraan de leer lingen de beenslag 'kunnen beoefenen. Op de dijk staat een aantal kleurige kleedhokjes. Ofschoon het bad een voudig van opzet is (de enige manier trouwens om het snel voor elkaar te krijgen), voorziet het in een behoefte. Reeds honderd kinderen ontvangen er zwemlessen. Een Wolfaartsdijkse huis vrouw, mevrouw Trampe-Zondag, moeder van twee kinderen, heeft de afgelopen winter het diploma zwem- instructrice behaald. In haar woon- AXEL. Op het terrein bij de wa tertoren werd afgelopen zaterdag een wedstrijd gespeeldtussen de veteranen van de voetbalvereniging Axel en die van „Hulst". De Axelaars wonnen door een doelpunt van J. Jonkman. Aanstaande vrijdag wordt op het ter rein aan de Buitenweg te Axel een wed strijd gespeeld tussen de leden van de biljartclub van de heer R. Dieleman en de P.T.T.-beambten te Axel. De week daarop zal de strijd gaan tussen de P.T.T.'ers en het gemeentepersoneel van Axel. Rayon Sas van Gent; CJ3.S.O.N.A. 3-—6, S.A.S.S.V.G. 11-—4. Rayon Terneuzen: Ad- vendoRijkswaterstaat H 50, Rijkswater staat II—Mistrappers 1—-2, Hoek veteranen Rijkswaterstaat I 2-—2, De Meyer—Spadel- la 13, Mistrappers—De Hoop 1—2, Scheeps werf—PTT 3—2. PZEMHKC 1—3. Rayon Vlissingen: GPC—PVS 1—6, BVV—VAW II 7—2, PZEM II—Uiterton II- 2—2. GPC II— VAW III 6—3, SBLV—VAW 2—0, PZEM— Coal 10 (gest.). UitertonGPC 02 (gest.) Rayon Zierikzee: Zierikzee vet.Rijkswater staat 50, PZEMKon. Zeelandia 5—0, P.rov. WaterstaatC.W.S. 41. Rayon Goes: Comb. N.S.DAF 5—1, WZB—Gem. Werken 1—1, De Zon—Haringman 2—6 en Keuringsdienst —PTT II 0—2. Van onze sportredacteur Loco-burgemeester Berenpas van Middelburg heeft in de jongste raads vergadering langverbeide woorden gesproken. Hij deelde mee zoals u gisteren hebt kunnen lezen dat B. en W. besloten hebben in principe medewerking te verlenen aan de op richting van een Middelburgse sport stichting. Op dit laatste nu zaten wij reeds lange tijd te wachten. Terwijl in Vlissingen al jaren een dergelijke stich ting bestaat moet men zich in Middel burg behelpen met een adviesraad voor sportaangelegenheden. Overigens een lichaam dat bijzonder goed iverk verrichtte en nog steeds verricht, maar niettemin een raad die niet algemeen representatief kan worden gezien voor de Middelburgse sportgemeenschap. Reeds jaren wordt er in Middelburg over de oprichting van een sportstich ting gesproken, maar tot dusver is er geen enkel concreet resultaat uit de bus gekomen. Niet dat er dezelfde moeilijkheden zouden zijn als in Goes, waar men intussen ook steeds dichter tot elkaar komt, maar toch was er in Middelburg een situatie waarin niet 'bepaald bijzonder hard gearbeid werd om zo spoedig mogelijk een stichting in het leven te roepen. Een van de redenen daarvan was de wisseling van burgemeesters. Slechts kort is mr. Joh. de Widt in ons midden geweest en juist tegen de tijd dat er bepaalde stappen van B. en W. werden ver wacht, vertrok de heer De Widt naar Amersfoort. Het gevolg was dat de plannen weer op de lange baan ge schoven werden. Het is daarom gelukkig dat B. en VV. van Middelburg nu hun schouders hebben gezet achter het initiatief om ook in de Zeeuwse hoofdstad een in stelling te creëren die als een over koepelend en naar wij hopen ook lei dinggevend orgaan kan worden gezien van alle sportorganisaties. De kans is groot dat er binnen afzienbare tijd inderdaad spijkers met koppen gesla gen worden. Wij zijn in elk geval zeer benieuwd naar de „sportnota" die de raadsleden in de naaste toekomst zal bereiken. Niet alleen voor wat betreft de vormgeving en de doelstellingen van de nieuwe stichting, maar ook met het oog op de door de heer Beren pas toegezegde inventarisatielijst. Ondanks dit verheugend geluid zou den we echter toch nog een opmer king willen maken. Middelburg en Vlissingen onderhouden sinds enkele jaren een „gentleman's agreement", dat zich manifesteert en in de toe komst naar wij hopen nog méér en op groter schaal zal uiten op talrijke ter reinen. Ook op dat van de sport. Reeds enkele keren zijn beide steden in een dubbelstadontmoeting gewikkeld ge weest en daarbij bleek dat de rivaliteit die vroeger tussen beide steden be stond op de sportvelden nog rijkelijk te vinden is. Zij het dan ook alleen op het in de juiste zin des woords sportieve vlak. Wij nu zouden die dubbelstadver bintenis op sportgebied nog wat wil len accentueren en intensiveren. Wij vragen ons af of er niet meer moge lijkheden liggen indien de dubbelstad inderdaad een dubbelstad wordt. Zou het niet mogelijk zijn een overkoepe lende sportstichting in te stellen voor Vlissingen en Middelburg samen. Men zou. dan sportteams kunnen samen stellen, gerecruteerd uit het arsenaal zowel van Middelburg als van Vlissin gen. De twee steden zouden met één team naar buit en kunnen treden, bij voorbeeld tegen plaatsen met een in wonertal van 60.000 tot 70.000 het gezamenlijk aantal inwoners van Mid delburg en Vlissingen. Daardoor zou de belangstelling voor de Walcherse sportprestaties stellig stijgen en krij gen de Zeeuwen ook veel meer gele genheid zich te meten met sportmen sen uit andere delen van het land. Dit is broodnodig, juist om de sport in Zeeland op een hoger peil te brengen. Een sportstichting voor de beide steden zou voorts nuttig kunnen wer ken waar het gaat om het oprichten van een overdekt zwembad of een voetbalstadion met een behoorlijke accomodatie, zoals dit is geprojecteerd in het destijds gelanceerde structuur plan. Bovendien zou de stichting be langrijk werk kunnen verrichten op het terrein van de lichamelijke op voeding. De Walcherse sportwereld zou naar onze mening bij een gezamenlijk op trekken stellig sterker staan in de on derhandelingen met overheidsinstan ties, omdat deze zich dan weten tegen over de sportorganisaties van Middel burg en Vlissingen samen. Wij menen dat deze suggestie waard is om overwogen te worden. Juist met het oog op de toekomstige ontwikke ling van Walcheren, waarop Middel burg en Vlissingen op allerlei gebied steeds meer naar elkaar toe groeien. LEWEDORP. Bij het gehouden ne- derlaagtoernooi georganiseerd door de voetbalvereniging Lewedorpse Boys wa- ren de uitslagen als volgt: LeboLuxtor 64; LeboNieuwdorp 62; LeboPa trijzen 34; Lebo—Arnemuiden 23 en Lebo—R.C.S. 3—3. Hierdoor is een be^fssingswedstrijd noodzakelijk geworden tussen Arnemui den en Patrijzen die op 22 juli zal wor den gespeeld op hef veld van Lewedorp. Direct na afloop van deze beslissing zal de hiervoor beschikbaar gestelde -beker in het clubhuis bij J. Menheere aan de winnaar worden overhandigd. TERNEUZEN. De waterpolowed- strijd tussen de ploegen van „Schelde I" en S.Z.V. II" eindigde in een ne derlaag voor S.Z.V., het verloor met 5 0. Schelde speelde met twee inval lers, waardoor de opstelling werd ver anderd. Herrebout ging naar de voor hoede. Kort na het begin was het Cas- teleijn die er 10 van maakte en en kele minuten later was het dezelfde spe- speler die de voorsprong tot 20 ver grootte. Voor rust bracht Herrebout de stand op 30. Na de hervatting werk te invaller Kraak de bal achter de Sou- burgse keeper en even later was het Baet die het laatste doelpunt maakte. BERGEN OP ZOOM. Dinsdagmor gen had op de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom een verkeersongeval plaats. J. v. d. H. uit Kalmpthout (B.) opende het portier van zijn vrachtauto zonder te kijken of er iemand aan kwam gereden. Op dat moment nader de de wielrijdster mej. T. D van de in richting Vrederust. Zij reed tegen het plotseling geopende portier en maakte een lelijke val op de straatweg. Zij liep een ernstige hoofdwonde op en werd naar het. Algemeen Burger Gasthuis overgebracht waar zij werd behandeld. Op de Schansbaan gebeurde eveneens een ongeluk. Toen H. S. uit 's-Graven- deel op de bromfiets over een onver hard bospad van de inrichting Vrederust kwam gereden en de Schansbaan nader de, lette hij niet op het verkeer. Er kwam een vrachtauto aangereden be stuurd door M. v. d, A. uit Steenbergen. Deze kon een aanrijding niet voorko men, H, S. werd .aangereden en liep bij zijn val een gecompliceerde beenbreuk op. Per ambulance werd hij naar het Algemeen Burger Gasthuis overgebracht. Eén dezer dagen werd te Axel een acte gepasseerd waarbij de Frö belschool aan de Nieuwstraat, defini tief in eigendom overging aan de ge meente. VISMIJN COLIJNSPLAAT, 18 Juli. Ex portgarnalen 1778 kg 94-3.46: handelsgarnalen 42 kg 1.19; bot 197 kg: tong 561 kg: paling 11 kg; visiever 1 kg: rog 13 kg: krab 29 kg: schol 43 kg; wulk 20 kg; ongesorteerde vis 40 kg; doorgedraaide vis 51 kg. bad nog geroepen „kijk uit" en licht signalen gegeven, maar de Belg die al rijdende in gesprek was met langs de weg lopende arbeiders had niet gerea geerd. Een botsing volgde. Getuige F. L. uit Stoppeldijk sprak ten gunste van L„ waarna de gemachtigde van d'H. begrip vroeg voor de moeilijke verkeerssituatie ter plaatse. De officier noemde het fietspad van 1,30 m breedte, waarop het verkeer van twee kanten wordt los gelaten, erg gevaarlijk. Dit moet onge lukken geven, meende hij, maar ver dachte had daarom dubbel zo voorzich tig moeten zijn. Eis 50, vonnis 40. De Axelse hulpmonteur T. J. A. M., die in Koewacht met zijn -brommer te ruw een uitrit had verlaten en daarna een -botsing had veroorzaakt met een an dere bromfiets, kreeg 20 gulden boete (eis 25 gulden). Op een helling is uiterste voorzichtig heid geboden, aldus mr. Van der Belt. De rijwielhersteller C. J. T. uit Moerbe- ke (België) had deze stelregel niet zelf toegepast. T. had op de helling van de Kinderdijk te Zuiddorpe, rijdende in een auto, een trekker met aanhangwa gen gepoogd voorbij te rijden en daar door het tegemoetkomende verkeer in gevaar gebracht. Eis 50 uitspraak 40. GOES. Donderdag 3 augustus a.s. zal de 50e landelijke zendingsdag wor den gehouden, uitgaande van de Ge reformeerde Zendingsbond in de Ned, Herv. kerk in het Rijssenburgse Bos te Driebergen, aanvang 10 uur. Sprekers zijn ds. A. Meijers, em, pred. der Ned. Herv. kerk te Utrecht: Openingswoord ds. J. den Hoed, Ned. Herv. predikant te Wijk bij Heusden voorheen te Tholen, over: „De zege is ons beschoren"; ds. J. den Besten te Huizen, voorheen te Dirksland over: „Om de wolken te ver lichten" en dr. F. C. de Waal te Wolf- heze over: „Licht en donker in Mid den-Celebes". Na de pauze zal het eer ste middaggedeelte worden uitgezonden via de N.C.R.V., welke precies om 2 uur begint. Ds. C. J. P. Lam, Ned Herv. predikant te Lunteren, voorheen te Poortvliet spreekt over: „Zending en Wederkomst". (Radio-uitzending.); ds. H. Goedhart, Ned. Herv. predikant te Rotterdam-Delfshaven, voorheen te Mid- delharnis spreekt over: „Geen angst en ook geen overmoed maar vreze Gods in het gemoed". Ds. E. F. Vergunst, Ned. Herv. predikant te Ede hoopt het slot woord uit te spreken, getiteld: „Lank moedig tot het einde." OOSTBURG Ter bestudering van volkseigen in de ruimste zin van het woord, is in het hotel Du Com merce een heemkundige kring voor West Zeeuws-Vlaanderen opgericht. De initiatiefnemers, de heren J. A. Bukkens, J. J. van Hinte en J. Ch. Cornelis moch ten op een eerste oproep, die per circu laire aan eventuele belangstellenden was gericht, reeds 73 spontane aanmeldingen ontvangen. De oprichtingsvergadering werd gisteren door veertig mensen be zocht. De bedoeling .van ,de krjpg ..'Js^het volkseigen van de streek grondig te,, be studeren, waarbij 'mén dus niëi uitslui tend denkt aan de historie van deze streek, maar b.v. ook aan taal, folklore etc. In de oprichtingsvergadering werd burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg bij stemming tot voorzitter ge kozen. In het bestuur namen verder zit ting de heren J. Ch. Cornelis (secretaris), J. A. Bukkens (penningmeester), J. J. van Hinte, H. A. M. van der Vijver, A. A. Hoolhorst en J. A. Leenhouts. De heemkundige kring denkt haar doel te bereiken door het organiseren van lezin gen en excursies en eventueel door de uitgave van een jaarboek, hoewel dat laatste om redenen van financieel-techni- sche aard nog nader bekeken zal wor den. Getracht zal worden van verschil lende instanties subsidies te verkrijgen. Wat de werkwijze betreft hoopt men zich niet strikt tot het eigen grond gebied te beperken, maar met name ook contact op te nemen met de zusterkring St. Gutago uit Oostkerke in België. KAFELLE, 18 juli Frambozen in krat ten I 142167, 2 142, rode bessen a 98, I 62 —84, 2 59—62, 3 44, zwarte bessen I 134, 2 132, 3 86, Duise zure 2 41, dubb. princ. bo nen I 97—J101, 2 8588, yellow transp. I 75 -80 86, I 70—75 87, I 65-75 83—85, I 60—65 74, I 55-65 52—64, I 55-60 45, 2 70-75 79. 2 60-65 63 2 55-65 55, 2 55-60 41 3 grof 54- 56 3 fijn 2038, kroetappelen doordr. val 9—19, stark eurliest I 55-65 71, 2 d 34, 3 fijn 22—24 kroet 15, val 24, oomskinderen- peer I 50-55 77—82, I 45-50 64—67 2 d 40 —45, 3 fijn 2629, verpakt fruit scarlet pimp- I 70-75 123, I 65-70 124, I 60-65 113, I 55-60 83, pruimen early Laxton I 90—135, 2 44—86, grof 7288, fabriek 2035, oranje pruimen 1 47—51, 2 28, tollenaars I 37—43, 2 26, occulanen I 2730, 2 18, pruimen gesch. 1651, kruisbessen p kg I 61, 2 3545, rode bessen p.d. 1 3239, 2 22, zure morellen 2 9298, krieken. 1 179, bramen p.d. 130—140, 2 2130, lagan bessen p.d. I 29—37, 2 .16 25. KRABBENDIJK, 18 juli zwarte bessen I 130, 2 126—127, 3 68. dubb pr bonen I 90 92; saxa bonen 1 94; prelude bonen 2 50 —60, yellow transp. I 7585 82, 65—75 80. 55—65 57—63, 2 65-75 73, 55-65 48, 3 gr. 42 54, 3 f 25, kr 15, val 10, close 2 75-80 56, 70-75 50, 65-70 47, 3 f 25-33, oomskinderen I 5565 64, 45-55 46, 2 d 34, 3 f 34, early laxton I 88114, 3 45—56, bramen per doos I 42. jhr. v. Tets 2 23—37 p. doos, 2 74—83 p. kg. prolific I 3235 p. doos, 2 62—86 p. kg, verpakt fruit close I 75-80 72, 70-75 73, 65-70 61. THOLEN 18 juli Dore bonken 19. 16, gewone 17.69—1974, blok 2 12.5017.28, poters 9.00, kriel 1,71, eigenheimers 16.6120.31, poters 5.59, bintjes bonken 22.00—22.28, ge wone 12.0314.91, poters 6.68, aanvoer 95 ton. Groente- en fruitveiling Bergen op 'Zoom, 18 juli: Jucunda 0.62: frambozen in doosjes 1.28, stamboon dubbele princessen 1 0.89. idem 2 0.76, rode bessen 0.44, frambozen 0.62, zwarte bessen 1.24. ST. ANNALAND, 18 juli. Doré bonken 20.50, gewoon 20.38, gewoon afwijkend 18 20.51, drielingen 9—9.30, eigenheimers bon ken 15.-, gewoon 20—21-.80, gewoon afwij kend 17.0119.18, drielingen 7.50, bintjes bon ken 23.80—24.21, gewoon 15.51—16.21, ge woon afwijkend 12.60—15.18, drielingen 7.30— 7.60, alles per 100 kg. Aanvooer 144 ton. SCHERPENISSE. 18 juli. Doré bonken 19.50, gewoon 13.8920.32. drielingen 9.-, Eigenheimers gewoon 14.5020.61, drielin gen 7.-. bintjes banken 23.69: gewoon H.04—- 14.86, drielingen 7,44. Aanvoer 77 ton. Al les per 100 kg. GOES, 18 juli. Export en Industnevei- ling. Yellow Transp. KL I 75-85 85, 65-75 80 —82. 60-65 73—75, 55-65 58—60, KL II 75-8o 78, 65-75 73—74, 55-65 56, 60-65 66. Dubb pr. bonen I 89—98, II 82, Zwarte bessen I 134, II 125, III 62, Duitse zure II 40—53, Zure Morellen I 135, II 114, III 58, Frambozen I 140—161.' 134—141, Frambozen Ind. 60. Gewo ne veiling. Yellow Transp. grof 50—65, val 21—24, kroet 9—10, Stark Earliest KL 8 70- 21—24.' kroet 9—10, Stark Earliest KL I 70- Oomskinderen KL I 45-55 6281, grof 61, fijn 3540, Kruisbessen I 7279, II 5367, Rode bessen II 61—69, III 36—38, Czarpruimen I 121, Oranjepruimen I 5158, II 2942. grof 56, Tollenaars I 54, II 2428, grof 3641, fa briek 12 22aE, lrLaot xney K 21—22, Earley Laxton I 92—126. II 62— briek 21—22, Earley Laxton I 92—126, II 62 70, grof 67111, fabriek 1263. Per Doos: Talisman II 38—47, Rode bessen II 30—34, Bramen I 4146. II 3640 ST.-MAARTEN'SDIJK, 18 juli. Dore 1 20.48—20.42 2 18.5019.60; drielingen 9.01; bonken 19.20; eigenheimers le soort 18.49— 20.96; 2e soort 16.53; drielingen 7.61; bintje- le soort 1516.25; 2e soort 14.6015.00; drie lingen 7.777.13; bonken 23.85; voer 2; aan voer 93 ton.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4