B. en W. van Middelburg in principe voor oprichting van sportstichting Japanse gasten in Zeeland Philips vraagt aankoop van vier hectare en optie tot bijna zeven Paarden en ruiters strijden om Zeeuws kampioenschap - MEDEDELING LOCO-BVRGEMEESTER Binnen afzienbare tijd een voorstel aan de raad Uit de kerken In brief aan B. en W. Terneuzen SrD.K.B.-twaalftal versloeg twaalftal Goeree-Overflakkee Dinsdag 18 juli 1961 ZEEÜWSCH DAGBLAD INVENTARISATIE Laatste concert door Sas van Gentse harmonie Verplaatsbare muziek- kiosk op marktplein STEDEBOUW ONDER DE HAMER Raad Bruinisse bijeen Vrachtauto's botsten bij Kruiningen Afscheid van Wissenkerkse wijkverpleegster Postduivenberichten „Vrederust" Zoutelande vergaderde Expositie van oude landkaarten Goedkope uitbreiding van huishoudelijke inventaris mislukt Zilveren jubileum bij de PZEM Opbrengst campagne van het Rode Kruis Natuurwandeltocht in Haamstede Zomeravondconcert bij de Eendenkooi MARKTBERICHTEN I Dag. 4 MIDDELBURG Het college!nei wilde niet direct een sportnota of o ur n/r;,j,j„iv.,,..,JsPor'accommo<iatienota zien. niaar ver- van B. en W. van Middelburg iang<ie toch wel inzicht in de noden en behoeften van de Middelburgse sportwe reld. Loco-burgemeester Berenpas ant woordde dat het zeker de bedoeling was een inventarisatie te geven. heeft kortgeleden het principe besluit genomen om in de Zeeuw se hoofdstad te komen tot de op richting van een overkoepelende sportstichting. Het ligt in de be doeling om in de naaste toekomst de raad een afgerond voorstel voor te leggen. Dit deelde de loco burgemeester, de heer A. J. Be renpas, mee in de gisteren gehou den raadsvergadering in ant woord op een vraag van ir. G. Kranen (WD). De heer Kranen had in de rondvraag de wens uitgesproken van een beter kontakt tussen de sportorganisaties en het gemeentebestuur. Hij wilde wel eens weten hoe binnen het kollege de gedach ten lagen. De heer Kranen merkte op dat er bij de gebruikers van sportvel den en zalen bepaalde verlangens be staan. Deze zouden beter besproken kunnen worden indien er een centraal orgaan was dat rechtstreeks met B. en W. in kontakt zou kunnen komen. Pe raadsvoorzitter deelde ook nog mee, dat in het komende voorstel ook het tekort aan velden zou aangesneden worden, welke opmerking weer reactie uitlokte bij ir. Kranen. Het liberale raadslid meende namelijk het zeer dien stig te vinden indien het kollege met een inventarisatie zou komen. Een volgende stap zou dan weer naar zijn mening zijn het projecteren van expansies. Ir. Kra- SAS VAN GENT. Het harmonie gezelschap „De Verenigde Vrienden" zal op woensdag 19 juli een zomer- concert geven op de kiosk in het park dat tevens de laatste uitvoering in het seizoen zal zijn. Daarom heeft het bestuur dit keer bizondere zorg aan het programma besteed, waarop o.m. naast enkele marsen ook vrolijke populaire mu ziek voorkomt. Het gezelschap dat al vele malen in het buitenland successen oogstte hoopt dat ook in Sas van Gent «de belangstel ling goed zal zijn. Daar verscheidene muzikanten in de landbouw werkzaam zijn moeten de re petities worden afgebroken wanneer de bietencampagne begint. Dit concert zal dus tevens de afsluiting van het sei zoen vormen. TERNEUZEN. B. en W. van Ter- neuzen stellen de raad voor een kre diet te openen tot een maximum be drag van 11.000 voor de aankoop van een verplaatsbare muziektent. Reeds meerdere keren is ln de raadsvergade ringen over de verkeerssituatie op het marktplein gesproken. De op het plein staande muziektent betekent naar de mening van bet kollege een belangrijke sta-in-de-weg voor het verkeer, vooral bij het parkeren. De enige mogelijkheid om een meer overzichtelijk geheel te verkrijgen me nen B. en W. gevonden te hebben in het afbreken van deze muziekkiosk, die in 1913 voor rekening van de gemeente gesticht werd ter gelegenheid van de 100-jarige onafhankelijkheid van ons land. Uit de raadsnotulen van 10 april blijkt dat reeds tpen geïnformeerd is naar een verplaatsbare muziektent. Ver moedelijk was realisering daarvan nog niet mogelijk. Deze mogelijkheid bestaat thans wel. B. en W. menen dat het noodzakelijk is de grootste tent, geschikt voor tach tig personen, aan te schaffen. De kosten daarvan zullen ongeveer 10.270 bedragen. Deze kosten zullen volgens B. en W. in de loop der jaren zeker gecompenseerd worden door meer opbrengsten van marktgelden. Desgevraagd heeft het bestuur van „Harmonie Terneuzen" meegedeeld dat geheel akkoord gegaan wordt met de afbraak en de aanschaffing van een verplaatsbare muziektent. Door het vrij drukke verkeer werd het markt plein de minst geschikte plaats geacht om geregeld concerten te geven. NED. HERV. KERK Beroepen te Elspeet-Uddel, 2de pred. pl. Th. Langerak te Vinkeveen; te Has selt: M. de Bruijn te Harderwijk; aan genomen naar Vollenhove: C. B. Schuur man te Baardwijk en Drunen. GEREF. KERKEN Beroepen te Westmaas: J. Roaan cand. te Zeist. Bedankt voor 's-Gravenhage- oost vac. J. C. v. d. Brink: J. v. Leeu wen te Utrecht z.voor Schiedam: vac. E. J. Oomkes: N. H. Heiner te Hein- kenszand. Voor de arbeid onder de hiec te lande verblijvende Chinezen en ande re oosterlingen zal als opvolger van ds. W. Fijnvandraad die naar Zwitserland vertrekt worden benoemd A. Hofman theol. candidaat. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Zwaag-Westeinde: H. Bies- ma cand. te Lisse en J. Kiviet cand. te Apeldoorn. Te Aalsmeer: H. Biesma te Lisse en J. P. Versteeg cand. te Am sterdam; te Hillegom: J. Kiviet te Apel doorn en J. P. Versteeg te Amsterdam; te De Krim (O): H. Biesma te Lisse en J. Kiviet te Apeldoorn; beroepen te Franeker: H. Biesma cand. te Lisse. Bedankt voor Haamstede-Kerkwerve: A W Drechsler te Vlissingen. CHR. GEREF. KERKEN Examens: Aan de heer M. de Boer en de heer G. Leendertse die aan de theol. school slaagden voor het tweede gedeel te van het candidaatsexamen is spreek- consent verleend. Aan de theol. hoge school te Apeldoorn is tot de studie toe gelaten: J. Dol. VRIJE EV. GEM. Aangenomen naar Winschoten: JB. Sijl te Huizen (cand.). Ol'D GEREF. GEM. Bedankt voor Capelle aan den IJssel: J. v. Prooijen te Ede. Bij de aanvang van de vergadering deelde de heer Berenpas mee, dat B. en W. aan de Vereniging tot het ver strekken van Lager onderwijs op gere formeerde grondsalg een schrijven had den gezonden aarin verzocht werd de aanbesteding van de te bouwen school aan de Breeweg openbaar te doen ge schieden. De raad verleende financiële medewer king voor het aanbrengen van akoes tische tegels in het speellokaal van de bijzondere kleuterschool aan het Veer- se Bolwerk. Het betreft hier een be drag van 2560. Uitvoerig: werd gesproken over het voorstel van B. en W. een krediet van 5000 gulden te verstrekken voor uitvoe ring van werken aan het plantsoen Seis- plein met het oog op verhuur van het terrein aldaar aan een garagebedrijf. Na veel vijven en zessen ging de raad met het voorstel akkoord. Voor de op richting van een benzineverkooppunt zal het stratenbeloop ter plaatse gewij zigd moeten worden, waardoor een groot deel van het plantsoen moet verwijderd worden. Ook moeten trottoirs worden omgelegd en uitgebreid. Het garagebe drijf neemt de kosten (dus 5000 gulden) voor zijn rekening. Het socialistische raadslid jhr. mr. T. A. J. W. Schorer meende dat de raads leden niet voldoende op de hoogte ge steld waren, temeer waar hier aan de werken stedebouwkundige aspecten zit ten. Ir. G. Kranen (WD) had dezelfde bezwaren en ook diens fractiegenoot de heer B. A. Hesselink kon zich moeilijk met de werkwijze van B. en W. ten aanzien van deze kwestie verenigen. Wethouder A. J. Kaland lichtte toe dat verkeerstechnische verbeteringen hier voorop staan. Waarop de heer W. P. J. Baars (CHU als lid van de commissie van bijstand opmerkte dat hij de gege vens in het voorstel wat summier had gevonden. Waren B. en W. uitvoeriger geweest, wellicht was de discussie aan zienlijk bekort. Loco-burgemeester Be renpas zei in het vervolg met de wen sen van de raad waar het om stede- bouwkundige zaken gaat, nog meer re kening te houden. In vlot tempo gingen de overige voor- stellen onder de hamer door: aanstel ling dr. T. F. Visser tot plaatsvervan gend gemeentegeneesheer; onbewoon baarverklaring woning Penninghoek 24; benoeming commissie van beheer schoolartsendienst; krediet van f 735 voor aanschaf ontharingstafel slacht huis: verkoop 534 m2 grond aan de Ko- ninginnelaan aan de NV Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten te Goes; benoe ming de heer W. H. Mullenders tot le raar Frans aan het gymnasium; aan koop subsidie in de kosten van restau- pand Wagenaarstraat 30; geldlening buurtvereniging Nieuw-Middelburg; aan- burg; aankoop diverse panden ten be hoeve sanering binnenstad; medewer king ex art. 72 l.o. wet 1920 (schoolmeu- bilen en leermiddelen t.b.v. Ver. voor Gereformeerd onderwijs, school Mast gatstraat) krediet van 900 voor ver betering van de voormalige werkplaats bouwplan Breeweg; garantie hypotheek verstrekking door NV Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten; subsidie aan co mité Jeugd-Vakantie-Vreugd; huur bad huis Zusterstraat. BRUINISSE. De raad der gemeen te Bruinisse zal op vrijdag 28 juli in openbare zitting bijeenkomen. In deze vergadering zal de installatie als raads lid plaats hebben van de heer L. Bal, Hanzen. Enige vacatures die voorheen door de heer van Popering werden vervuld zullen nieuwe benoemingen vereisen, terwijl het rapport inzake de reorgani satie van de Centrale Dienst Noord- Zeeland zal worden besproken. Behandeld zal worden het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake de aanleg van een nieuwe ha ven in het kader van het Deltaplan, dat wil zeggen de voorwaarden waarop de gemaakte nieuwe gemeentehaven van het Rijk kan worden overgenomen of ge. pacht. KRUININGEN Op de Rijksweg te Kruiningen vond in de nabijheid van Lughtenburg een aanrijding plaats tus sen twee vrachtauto's. Beide wagens kwamen uit de richting Bergen op Zoom. De eerste auto (met aanhangwa gen) bestuurd door C. J. uit Melisker- ke wilde op het kruispunt linksaf sla an naar Waarde. De tweede vrachtauto bestuurd door T. G. v. A. uit Rotterdam had juist een grote truck met oplegger gepasseerd en wilde daarna de voor hem rijdende vrachtauto eveneens pas seren. Hij bleef daarom op de linker weghelft rijden en bemerkte te laat dat de voor hem rijdende vrachtwagen links^ af sloeg. Een botsing was toen onver mijdelijk en v. A. reed pardoes tegen, de wagen op. De aanhangwagen liep slechts lichte schade op, en persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor zo dat het nog goed afliep. WISSENKERKE. Zaterdag 22 juli neemt zuster Weststrate, wijkverpleeg ster te Wissenkerke afscheid. Dit ge beuren zal officieel plaatsvinden in Ho tel de Kroon te Wissenkerke, in tegen woordigheid van bestuur en leden van het Groene Kruis. Er zal dan tevens gelegenheid zijn om kennis te maken met de nieuwe wijkverpleegster, mej. A. Koster. Uitslag wedvlucht De Rode Doffer vanuit Vilvoorde voor jonge duiven op 15 juli, gelost om llu met straffe ZW wind bii aankomst zeer slecht weer. 1 D Kloosterman; 2 A J Kuijpers; 3 A J Kuijpers; 4 K Verhage; 5 Gebr Beenakker; 6 G Brouwer; 7 D Klooster man; 8 D Kloosterman; 9 J Dubois; >10 G de Hond; 11 D Verwijs; 12 A Heijnsdijk; 13 J IJzerman; 14 J Dubois; 15 D Kloosterman; 16 G de Hond: 17 D Verwijs; 18 A J Kuijpers; 19 G Brouwer; 20 P Willeboordse; 21 D Hage; 22 D Hage; 23 J Dubois; 24 D Hage; 25 L Schipper; 26' L. Duvekot; 27 K Verhage; K Verhage; 29 L Schipper; 30 J Dubois; 31 G de Hond; 32 J Dubois; 33 G de Hond; 34 J Dubois; 35 D Kloosterman', 36 W van de Ree; 37 Gebr Beenakker; 38 A Heijnsdijk; 39 D Kloosterman; 40 J Dubois; 41 W van de Ree; 42 A J Kuijpers; 43 A Heijnsdijk; 44 J IJzerman; 45 Gebr Beenakker; 46 L Duve- kot; 47 G de Hond; 48 G de Hond; 49 G Brouwer; 50 D Kloosterman; 51 D Klooster man; 52 G Brouwer. Uitslag wedvlucht Vilvoorde voor oude dui ven. 1 G de Hond; 2 J Dubois; 3 G den Toon- der; 4 A Heijnsdijk; 5 A Heijnsdijk; 6 L Du- vekot; 7 K Verhage; 8 G de Hond; 9 K Ver hage. Vrijdag inkorven voor Mons. ZOUTELANDE. Tijdens de Alge mene vergadering van de afd. Zoute lande van de vereniging „Vrederust" werd ds. J. v. Dullemen als bestuurs lid herkozen. Naar de Algemene ver gadering te Bergen op Zoom die op 22 juli wordt gehouden, werden afgevaar digd ds. J. v. Dullemen, A. Geschiere, J. Pleijte, en C. Pattenier. OP 22 JULI TE HEINKENSZAND HEINKENSZAND. Op zater dag 22 juli a.s. zullen leden van de Landelijke Rij verenigingen, aan gesloten bij de Gewestelijke Bond voor Zeeland hun jaarlijkse pro vinciale kampioenschappen hou den. De wedstrijden zullen worden verreden te Heinkenszand op de prachtig gelegen terreinen bij de boerderij van de heer M. B. van Iwaarden aan de Boerendijk. Op deze dag zullen de ruiters zich niet alleen „bevechten" in groepsver band met achttallen en viertallen doch MIDDELBURG. In de kunstzaal van Benthem en Jutting aan de Lange Delft in Middelburg zal van 19 juli tot 15 september een tentoonstelling wor den gehouden van oude landkaarten. De ze geven een historisch en geografisch overzicht van de Nederlanden, Zeeland en Vlaanderen in de loop van de laatste 400 jaar. Aan de kaarten is toegevoegd een col lectie aquarellen, oude boeken en pren ten over Zeeland, Zeeuwse steden, dor pen en buitenhuizen. De expositie zal op 19 juli des middags om vijf uur door de directeur der Zeeuwse museumstichting, dr. P. K. van Daalen, officieel geopend worden. De tentoonstelling is op werk dagen geopend van 9 tot 18 uur. De toegang is vrij. zij zullen ook op sportieve wijze indivi dueel met elkaar „strijden" om de hoog ste titel „het kampioenschap van Zee land". In de morgenuren zullen de voorwed strijden gehouden worden, waarmee om acht uur wordt begonnen. De uitslagen, waarbij tevens de prijzen worden uitge reikt, zullen tijdens het middagprogram ma worden bekend gemaakt. Het middagprogramma, dat om twee uur begint is zeer gevarieerd samenge steld en bestaat uit tien rubrieken o.a. diverse springconcoursen om het kam pioenschap voor Zeeland aangespan nen pony>s in enkel- en dubbelspanpa rade van alle deelnemende amazones en ruiters met meer dan 80 paarden. Dit nummer heeft steeds van de zijde van het publiek veel belangstelling en het is een machtig gezicht om alle paarden in een slangen-volte over het demon- stratieveld te zien gaan die op een ze ker moment voor een niet ingewijde op onbegrijpelijke wijze zich weer groeperen en met hun instructeurs on der algehele leiding van de paradecom mandant zich presenteren voor de ere tribune. Verder zullen in de middaguren nog attractienummers worden uitgevoerd, terwijl het geheel zal worden opgeluis terd door het muziekgezelschap „Euter- BERGEN OP ZOOM. Een vlot staaltje van speurderswerk leverde de Bergen op Zoomse po- litie-macht. Toen de heer Van Rooij uit Bergen in een café een pak met huishoudelijke voorwer pen ter waarde van ongeveer vijfentwintig gulden onder zijn tafeltje neerlegde en zich daarna verwijderde, maakte een Bel gisch echtpaar van de gelegen heid gebruik om hun huishoude lijke inventaris op goedkope en snelle wijze aan te vullen. Vlot werd de Rijkspolitie aan de grenspost Putten in kennis ge steld en korte tijd later kreeg Bergen op Zoom bericht dat het bewuste echtpaar was aangehou den met het bewuste pakket nog in hun bezit. Het bleken de „heer" en me vrouw F. B.Y. S. uit Antwer pen te zijn, die nadat proces-ver baal was opgemaakt weer kon den vertrekken. MIDDELBURG. De heer J. Vogel technicus eerste klas op de Meterdienst van de PZEM vierde zijn zilveren dienstjubileum. Des morgens werd de jubilaris met echtgenote en kinderen ontvangen in de directiekamer, waar hij gelukgewenst werd door ir. T. Ma- chielsen, die hem tevens de hierbijbe- horende gratificatie overhandigde. De adjunct-directeur, ir. R. Froyen voegde zijn felicitaties daarbij. Namens de per soneelsvereniging bood de heer J. Huser een boekenbon aan. De heer Vogel dankte hierna allen. Op de meterdienst kreeg de jubilaris eveneens een ge schenk aangeboden, terwijl zijn echtge note een bloeiende plant kreeg. Openstelling vuurtoren HAAMSTEDE. De Hoofdlicht wachter verzoekt ons nog eens te wij zen op de openstelling van de Vuurto ren. daar vooral de laatste weken de beklimming van de Vuurtoren op de ongeregeldste uren gebeurt. Het perso neel bekijkt deze .buiten de vastgestel de uren met een zekere soepelheid, maar het is toch beter dat het publiek zich hieraan houdt. Op werkdagen is de toren geopend van 10 uur tot 11.30 uur en in de namiddag van 14 tot 16 uur. Op de zaterdagmiddagen en de ge hele zondagen is de toren voor het pu bliek gesloten. De toegangsprijs be draagt 25 cent per persoon. Indien het publiek zich aan deze regelingen houdt, is dit voor het personeel ook veel ge makkelijker. TERNEUZEN De N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven heeft zich tot B. en W. van Terneuzen gewend met het verzoek een perceel grond aan te kopen in het gemeentelijk indus trieterrein ter grootte van vier hectare en een optie tot een opper vlakte van 6,68 ha. Het ligt in de bedoeling van de N.V. op korte termijn te beginnen met de bouw van fabrieksgebouwen tot een op pervlakte van ongeveer 8000 m2. In verband met de toepassing van de Prijsreductieregeling „Bevordering In schrijven B. en W. aan de raad, is aankoop van de totale oppervlakte van 10.68 ha op het moment vrijwel onmo- BRUINISSE. Op het fraai gelegen gemeentelijke sportpark te Bruinisse speelde een S.D.K.B.-twaalftal dat hoofdzakelijk bestond uit spelers afkom stig van Dulvelandse clubs, alsmede van WIK uit Kerkwerve en Brouwers haven een vriendschappelijke korf balwedstrijd tegen een bondstvvaalftai van Goeree en Overflakkee. Nadat scheidsrechter H. Schot uit Zie- rikzee voor aanvangen had geblazen bleek dat bij de Duivelanders De Jonge van SKNWK en Jannie Hanse van Unitas op het appèl ontbraken. Hun plaatsen werden resp. ingenomen door Leen van der Wekken van WIK en mevr. N. van Ruiswijk-Bil (Unitas). Flakkee nam al na tien minuten de leiding toen Van der Wekken zijn tegenstander volkomen vrij liet en het de gasten weinig moeite kostte om de score te openen. (01). Nadat Kees Slager (Brouwershaven) ge lijk had gemaakt namen de gasten op nieuw de leiding en het zag er naar uit dat de Duivelanders met een kleine ten. Nog voor de rust maakte de SDKB echter gelijk. In de tweede helft bleek het twaalf tal van de SDKB toch wel sterker te zijn dan de Zuid-Hollanders en wisten dit ook in doelpunten uit te drukken. Nog vijfmaal wist men de Flakkeese korf te doorborenwaar de gastenslechts één doelpunt tegenover konden stellen, zodat het SDKB-twaalftal uiteindelijk met 73 deze uiterst sportief gespeelde ontmoeting won. Door het Gemeentebestuur van Brui nisse was voor deze gelegenheid een fraaie beker beschikbaar gesteld wel ke in het bezit kwam van de S.D.K.B. Naar wij nog van de S.D.K.B. verne men ligt het in de bedoeling dat nog dit seizoen een aantal clubs van Schouwen- Duiveland enkele vriendschappelijke wedstrijden tegen clubs op Goeree Overflakkee zuilen gaan spelen terwijl omgekeerd enkele clubs van Flakkee naar Schouwen-Duiveland zullen komen. Korfbalcompetitie Burgh H-Zwaluwen I 3-0 BURGH. Een harde wind was een der oorzaken van een slechte wedstrijd waarin Burgh II uiteindelijk een 3—0 voorsprong kon veroveren. Het veld was nog tamelijk glad van de regen buien, waardoor de bal spekglas was. Een der Burghspelers leidde de wed strijd tot aan de rust, de tweede helft werd door de inmiddels verschenen scheidsrechter gefloten. Zwaluwen wer.pt zich met veel bravour in de strijd doch de aanval loopt vast op de hechte Burgh-verdediging. Het overwicht is van zeer korte duur, want Burgh zet nu een aantal aanvallen op, uit een waarvan Kees Rijnberg in de 15e minuut via een mooie doorloopbal de score opent. 10. Bij Zwaluwen pro beert Flohil met verre schoten de stand gelijk te maken, doch het lukt niet. Wel verdwijnt een machtig ver schot van Nico de Graaf feilloos in de korf, waar door de stand 20 wordt. Ook na rust is het geen fraaie wed strijd en vooral het plaatsen is slecht. De wedstrijd sleept zich dan ook zon der hoogtepunten naar het einde, alleen weet Tineke Deurloo nog eenmaal de korf te vinden, waardoor de eindstand 30 wordt. Terwijl de resp. echtgenoten het ver- edelingsbedrijf van het koninklijke kweekbedrijf D. J. van der Have N.V. te Rilland-Bath en te Kapelle bezochten, vertoefden meuroutu Miyazaki en Nishimura in gezelschap van mevrouw Dirkzwager in het oude en pittoreske Veere. De echt genote van de Japanse ambassadeur schildert namelijk zelf en vond een geestverwant in Veere's burgemees ter jhr. mr. I. F. den Beer Poor- tugael die de dames enthousiast rondleidde. Hier zien we de dames in bewondering voor het veldboeket dat de burgemeester als aardige geste op de taj'el in de hal van het raadhuis had geplaatst. TERNEUZEN De netto-opbrengst van de Rode Kruiscampagne in Zeeuwsch Vlaanderen bracht dit jaar iets minder op dan verleden jaar. De huis aan huis inzameling te Terneuzen bracht 2107.79 gulden op, te Sluiskil 421.85 gulden, te Driewegen 87.80 gul den en de collecte op de Provinciale boot 96.62 gulden. Er werden voorts 9000 loten verkocht ter waarde van 2250 gulden. Van de vier fietsen die te winnen waren zijn er reeds drie afgehaald. De gelukkigen wa ren de heer Van Achte te Zuiddorpe, de heer M. de Zwarte te Terneuzen en de heer M. Servaas te Terneuzen. De fiets die viel op lot 506. is nog niet afgehaald. Wie, o wie? Op het terrein van de voetbalver eniging Axel, wordt volgende week dinsdag een wedstrijd gespeeld tussen het personeel van Lansen1 s Aanne mingsbedrijf en het personeel van de gemeente Axel. Ook dit jaar organiseert de Sportver. „Zeemeeuwen" in samenwerking met V.V.V. Burgh Haamstede de jaarlijkse natuurwandeltocht en wel op dinsdag 18 juli des avonds om 18 uur. Voor die genen die liever in de middaguren wan delen wordt een week later dezelfde tocht georganiseerd, dus op dinsdag 25 juli des middags te 14.30 De start vindt plaats bij het Gemeentehuis te Haam stede. Ook dit jaar wordt weer een fraai parcours uitgezet, waarbij weer van alle voorkomende fraaie plekjes en weggetjes genoten kan worden. De tocht is 15 km lang. Het wachten is nu op het juiste weer voor deze wandeltoch ten. Opgave kan geschieden bij de be- kende adressen. OOSTKAPELLE. De V.V.V. van Oostkapelle organiseert zaterdag 22 ju li een zomeravondconcert dat gehouden wordt op het recreatiecentrum bij de Eendenkooi. Hieraan werken mede de muziekvereniging „Crescendo'1 o.l.v. de heer P. Wisse en een groot koor ge vormd door de chr. zangkoren „Hosan na" Vlissingen, „Soli Deo Gloria" te Souburg, „God is mijn lied" te Ritthem, „Een in geest en streven" te Seroos- kerke en Sursum Corda" te Oostkapel le p.l.v. de heer J. Suurmond. Het con cert begint om 8 uur. AAGTEKERKE. In het bijzijn van vele genodigden werd de geheel ver bouwde zaak van de heer Kodde her opend. Het geheel ziet er nu heel aantrckke' lijk uit met een royale bar, en bete kent niet alleen een aanwinst voor het dorp zelf, maar tevens een trekpleister te meer voor het sterk toenemende toeristenverkeer. gelijk aangezien niet meer dan vijf maal de te bebouwen oppervlakte (in casu vijfmaal 8000 m2) voor een re ductie van vijftig pet. in aanmerking kan gebracht worden. Zodra echter tot uitbreiding overgegaan wordt zal men ook het gedeelte van 6.68 ha aankopen. Een van de eisen voor vestiging was dat zoals ook elders veelal gebruike lijk de optie gratis zou zijn. Gelet op het grote belang van een dergelijke vestiging en de verwach ting dat het resterende terrein toch spoedig zal worden aangekocht, ach ten B. en W. het verlenen van een dergelijke optie zeker verantwoord. Een ander punt is de electriciteits- voorziening van het terrein. De aan te brengen aansluiting voor de thans aan te kopen oppervlakte van vier ha. is voldoende om ook in de behoefte te voorzien van de oppervlakte waarop op tie verleend wordt. Het bedrag dat hier door méér dient te worden geinvesteerd dan strikt noodzakelijk voor de vier hectare, kan volgens de NV PZEM te Middelburg gesteld worden op ƒ32.000. Verder is afgesproken tussen het Eindhovense bedrijf en B. en W. dat van gemeentewege een tijdelijke toe gang van de rijksweg naar de gepro jecteerde fabriekshal zal worden ge legd, welke toegang na het gereedko men van de bouw zal worden verwij derd. B. en W. stellen de raad voor met dit alles akkoord te gaan. BERGEN OP ZOOM, 17 juli Sla 3,5— 6,5, bloemkool 11—53, andijvie 7—16, stam* boon dubbele princessen 6882, komkommers 1130, rabarber 4—12, spitskool 1822, sa voy e kool 1736, erwten 31—65, snijbonen 872.50, bospeen 1746, waspeen 16—32, ro de kool 5,5—11, tuinbonen 8—23, tomaten 36—71, prei 73—82. Noord kersen 791,58, kruisbessen 3446, perzik 1530, golden Japan 1319, idem per kg 1,201,52, rode bessen 891,24, frambo zen 80—1,57, jellow 34.71. MIDDELBURG, 17 juli aardappelen: eerstelingen bonken 24, grote 19—19.60, drie ling 8.5012.50, kriel 4.30, bintjes bonken 25, 30, grote 17,80, drieling 9. Fruit: Yellow transparant 65 op 5962, 60 •70 55—65, 60-65 55—58, 55-65 35—55. Tomaten, a 4663, b 4658, c 3143, per ziken st. 529, pruimen st. 529, pruimen kg. 791.40, frankenthaler 2,322,50; rodrt bessen kg. 911,04, rode bessen doosjes 2$ —32, Peren: Oomskinderen 45 op 7378, 2d 55, kroet 28, netmeloenen 45—1,22, ogenmeloe- nen 4889, ananasmeloenen 74l.o2, kruis bessen 4289, frambozen doosjes 3451, ker sen kg. 1,59, aardbeien talisman doosjes 56 —67, talisman kg 1,41. Groenten: sla 3.5011, bospeen 2849, bos- kroten 1117, waspeen 5062, dub. princes 1 en 2 681,12, snijbonen 1,232,01, saxa 6589, savoye kool 1527, rode kool 1019, spitskool 2636, rabarber 1117, andijvie 14 20, prei 5766, bloemkool 4 st. p. kist 52 86, 6 st p. kist 3171, 8 st. p. kist 26 56, 10 st. p. kist 1424, komkommers groen a 2632, b 2029, c .1421, komkommers wit a 2834, b 2030, c 1422, spinazie 3156. postelein 4164. Vanaf heden dubbele bonen aanvoeren in kisten van 15 kg netto. KRABBENDIJKE, 17 juli. Zwarte bes sen 2 123, 3 62, Yellow Transparant 1 7565 76, 65—75 68, 55—65 53, 2 65—75 55, 55—65 41, 3 gr 4251, 3f 9, kr 9—16, val 9—12, Early Laxton 1 106—124, 2 76, 3 3846, val 10, bramen per doos 1 4042, 2 30, dubb «per bonen 1 125—126, 2 116, close 1 66—70 52, 3 gr 40, kr 9, val 914, Stark Earliest val 9—14, Prolific per doos 1 21. KAPELLE, 17 juli. Frambozen in krat ten; 1 139—164, 2 137—139, rode bessen A 92. 1 8588, 2 58, 3 36, zwarte bessen 1 126, 2 121, 3 65, zure morellen ontsteeld 1 132, 2 102—'110, 3 32, frambozen in tubs 60 50—62, dubb pr bonen 1 117—128, 2 94—100, appe len: Yellow Transparant 1 75—80 80, 1 76—75 82, 1 65—75 78—80, 1 66—65 69, 1 55—65 61— 63, 1 55—60 48, 2 75—80 74. 1 76—75 81, 2 65—75 73—74, 2 60—65 62—63, 2 56—65 53—54. 2 55—60 44, 3 grof 54, 3 fijn 26—32, val 9—19, Stark Earliest 1 56—65 72, 2 60—65 66, 2d 3942, 3 fijn 2940, kroet 21, Oomskinderen- peer 1 5065 77, 1 45—50 73—70, 2d 31—39, 3 fijn 22—28. Verpakt fruit: Close 1 75—80 83, 1 76-75 66, 1 85—70 70, 1,60—65 67, Scar let Pimpernel 1 65—70 115. 1 60—65 116, 1 5560 89, Kersen: Klerken 1 214, krieken 1 174, kruisbessen per kg 1 56, 2 2547, id. per doos 1 18, 2 14, rode bessen per kg 1 8388, 2 7679, idem per doos 1 2733, 2 27, Logan bessen (per doos 1 44, 2 47, 3 17, witte bessen per doos 1 19, 19, bramen per doos 1 41—65, 2 2841, aardbeien per doos 2 31—46, kasperziken per stuk 1 23, 2 17, 3 9, ka&pruimen per stuk 1 8,5, 2 5,5, prui men Early Laxton 1 86121, 2 4067, grof 56—87, fabr. 22—37, gesch. 2541, Oranje pruimen 1 44—55, 2 28—29, grof 43, Tolle- naarspruimen 1 28—38, 2 18—21, Czar X 11*2, Occulanen -1 1728, 2 15, div. val 16—21, aardappelen: bonken 1819, 1 14—16, 2 1(3 14, drielingen 11, kriel 23, groenten: kropsla 69, 5 bloemkool 2836, boskroten 1517, bosuien 16. komkommers 1926, tuin bonen 15, zilveruien 28, tomaten b 55—56, a 60, c 34—41, bospeen 45, andijvie 7. THOLEN, 17 juli. Doré bonken 17.93, ge wone 20.15—20.42, blok 2 13.50—20, poters 9.27, kriel 2,12, witte eigenheimers 14.53 17.74, poters 7.00, bintjes bonken 22.6022.90, gewone .11.6014.33, poters 6.06, aanvoer 70 ton. ST.-MAARTENSDIJK, 17 juli. Doré 1 20 17, idem 2 16.0119.49, bonken 19.42, drie lingen 9,029.00, eigenheimers 13.5519.34, drielingen 6.00, bintje eerste soort 15.00 16.48, idem tweede soort 13.5115.00, bonken 23.29—23.20, drielingen 7,50, voer 2,13, aan voer 82 ton. TERNEUZEN, 17 juli. Per 100 st in cen ten. Sla 3501120, per st in centen bloemkool a 2 49—61, b 2 28—48, c 2 19, afwijkend 11— 50, groene komkommers a 2 20, b 2 15—20, c 2 1214, witte komkommers a 2 27, b 2 1923, c 2 20, meloenen 4674, per bos in centen peen 4249, kroten 58, uien 2—15, peterselie 7, aardappelen per 100 kg eerste lingen 1 1720, 2 915, bintjes bonken 20, 1 1417, 2 5—8, doré grof 20, groenten- per kg andijvie 21—28, prinsessebonen 1 85—104, 2 67—98, saxa 76—83, kroten 7—13, rode kool 7—17, savoye kool 19—27, rabarber 15, torna- ten a 58, a 2 49—55, b 2 55—58, c 2 34—45 uien 14—18, appelen: Yellow Transparant klasse 2 maat 65—75 63—65, 55—65 53—55, frambozen per doos 1 33—36, 2 27—33, rode bessen per doos 2 26—31, bramen per doos 1 34, kruisbessen per doos 2 21—22, pruimen rn»T- 1ret O 51 OA fr» n BL5È 5 .>51cVS0,v/(ijn 30—rt. Early Laxton 189—134, 2 65—130, grof 118—126, fijn «—78, tsSSo? per 40—46, rode bessen per kg 2 75—92, druiven 254—263. 9n^-*A<^ALAT??o- 17 juli' Doré Bonken va'?n' '^T20*17' 2ew<>0R afwijkend 9.29—9.39; eigenheimers bon- itnA u?52n 49-21.27; gewoon af wij- K ni. drielingen 8.04—8.69; bint jes bonken 23.30—22.56; gewoon 15.92—16.68; ge woon „afwijkend 12.98—15.50; drielingen per 100 Aanvoer 158 ton. 17 jtdi- Doré Bonken ïc'2a' ^e.wo.on 18-5520.14; gewoon afwijkend 15.50; drielingen 9.01; eigenheimers 13.48; ge woon 16.5019.30; drielingen 6.75; bintjes bonken 22.72; gewoon 11.50—15.18; drielingen 6.99; Alles per 100 kg. Aanvoer 75 ton. EXPORT EN INDUSTRIEVEILING GOES, 17 juli. Yellow Transp KL I 75-85 75-77 65-75 70-74, 55-65 53-62. KL II 75-85 74-75, 65-75 61-71, 55-65 46-64, Oomskinderen KL I 45-55 54. Frambozen I 141-151, II 135. GEWONE VEILING. Yellow Transp grof 42-53, Kroet 9-29, Tol lenaars I 28, II 14-20, grof 20-30, fabriek 20-28. Earley Laxton I 103-120, n 41-101, grof 87-111, fabriek 18-56. Oranjepruimen I 40-42, II 25-46. Rode bessen II 68. Klerken I 217. Frankentha ler I 270-280. Per doos: Bramen I 43, II 34-36. Talisman I «4, II 40-43. Rode bessen I 30-33. Groenten: per stuk Bloemkool All 68. Bil 33-35, afw 15-49 Kropsla I 5. II 3.50-5. Kom kommers AI 27, All 20-22, BII 14-15, afw 10 per bos: Wortelen 43 Uien 3-4 Kroten 16-22 Sel derij 10, Per kg Tomaten A 52-58, B 50-55, C 38-43 Dubb pr bonen I 88-96, II 53-91 Saxsa bonen 51-54 Uien 3-8 Kroten 8-15 Doperwten 18-24 Andijvie 20-31 Rabarber 16-18 Groene sav kool 21-26 Rode kool 13 Bintjes bonken 19-20 grote 11-12 Vr aardappelen bonken 19-20, grote 10-17, Drielingen 99-10. VISMIJN COLIJNSPLAAT, 17 juli. Export garnalen 1764 kg 2.77—3.05, schar 5 kg, bot 228 kg, tong 266 kg, paling 12 kg, rog 4 kg, kabeljauw 3 kg, krab 3 kg, visiever 1 g, ongesorteerde vis 6 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4