HET ZIJN GEEN REUZEN VAN DE WEG MEER Log peloton sleepte zich - sparend voor de tijdrit - door Les Landes VAN GENEUGDEN won SPRINT IN BORDEAUX Janssen en Verstraete mochten niet weg Av 12/ Haan-opinieonderzoek as® PIET VAN EST BELG STEYAERT EERSTE IN BORDEAUX Ploegenprijs net gemist Zilverberg niet aan de start Ronde Toekomst Kersten deed moedige pogingen Vrijdag 14 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 15*étappe TOUR DE FRANCE. yANiicxn iïn?f<n. L Rekenmeesters Wraak De uitslagen Naargeestig Westdorp en Kersten Vijfde maal ....enige held.... MINT STORT ve>e>K Her Hete} yzLorc*/ neroe NHVERLANCe&S* A\\ HAlèkN [na2V*M| k6*ATrtuëïf. LoPENi U-ML-THUO] te schbrmutjeuh&h easiNNSKif .<5^ i -J 0. M A l Po Icrt AANBAL V4N RAi/W Elf 1Msr Hoeve^Aees EM ADRIAEM&1& MSStAMlO A. OAR.toUce,*ASSlt>NAN I tier STEuH VAN AA. KSHSTENI <me@% 7 £*wesrpoKP HA lCM TREKT I ANQuerii »er peioToN f 99. kS^ m BORPEAUX. 2«5?KTL- rio, die hem achterna gingen, hiervoor terug. Daarna ging Anquetil hem per soonlijk met de gehele Franse ploeg terughalen. Het tempo was er weer uit. door Ru de Grood BORDEAUX Jacques Anquetil zal dus de 48e Ronde van Frankrijk winnen, zoals hij dit verdient en hij zal haar winnen zonder dat hij zich heeft behoeven te verdedigen op het enige terrein, waarop hij kwetsbaar was, in de bergen! De tweede Pyreneeënetcfape, de etappe met het legendarische parcours met de vier bergen, heeft bevestigd wat wij aan de vooravond daar- van te Superbagnères reeds vreesden: de moderne renners, de deelnemers aan deze Ronde zijn de dwergen van de weg, en zij zijn onwaardig hun traditionele eretitel „reuzen van de wegte dragen. mensen, die zich de moeite geven hen te komen toejuichen ten aanzien van de schone geschiedenis van de wielersport. JA, zij zijn afschuwelijke dwergen, hetzij omdat zij al hun krachten hebben verspeeld zoals Gaul, hetzij, omdat zij apathisch zijn, tevreden met hun eigen middelmatigheid en maar al te gelukkig om inspanning te ontlopen. Zij zijn maar kleine mannetjes die erin geslaagd zijn zich te sparen, die slechts proberen hun werk te ondergaan, maar die vooral een geweldige schrik hebben om te lijden, om af te zien zoals dat in wielertermen heet. Voor hen, zoals ongelukkigerwijze voor de meesten bij wie zij in dienst zijn, is de wielersport een „zaak" ge worden die men zonder risico's en zon der moeite moet drijven en waarvan het belangrijkste is, dat men zich zo vaak en zo lang mogelijk in het publiek moet vertonen om op die wijze de grootst mogelijke publiciteit te krijgen. Zij rekenen, zij bedenken slimmig heidjes, zij analyseren, zij denken er niet meer aan zich in een avontuur te storten. Zover zijn wij thans afgedaald. Het is betreurenswaardig, het is verfoeilijk ten aanzien van de geweldige massa's Advertentie Veel Amerikanen vinden maanreis- projecten wel erg kostbaar. Een. paar antwoorden uit een opinieonderzoek: „Het geld zou beter op deze planeet besteed kunnen worden", „wat moeten ze op de maan doen en „wie wil nou weten, wat er op de maan te koop is Op aarde, en wel in Nederland, zijn Karei I MARKANT senoritas te koop Dat moesten die Amerikanen eens weten: 20 voor f 2.50Karei I geeft goud voor een riks. Achttiende etappe I. Van Geneugden (België) 5.37.18 (met bonificatie 5.36.18); 2. Gainche (WZW) 5.37.18 (met bonificatie) 5.37.18 43. Darrigade 'Fr.) 5.37.18 4 Aerehhouts (B) 5. Viot (PNO) 6. Sfcurat (Sp) 7. Graf (Zwits-Lux) 8. Van Aerde (B) 9. Pellegrini (I) 10 Thomin (WZW) II. Laidlaw (GrBr) 12. Damen 13. Kersten 14. Van der Steen 15. Ruchet (ZL) 16 Westdorp, allen in dezelfde tijd als de winnaar: 5.37.18. Vervolgens alle anderen, in dezelfde tijd als Van Geneugden, met uitzonde ring van de regionaal Ignolin, die in 5.40.32 als laatste binnenkwam. Algklassement 1. Anquetil (F) 105.13.15 2. Carlesi (I) 105.18.44 op 5.29 3. Manzaneque (Sp) 105.18.58 op 5.43 4. Gaul (ZL) 105.19.48 op 6.33 5. Massignan (I) 105.21.35 op 8.20 6. Junkermann (Duits-1) 105.22.2© op 9.14 7. Dotto (C-Z) 105.23.54 op 10.39 8. Perez-Frances (Sp) 105.25.23 op 12.08 9. Pauwels (B) 105.30.27 op 17.12 10. Adriaenssens (B) 105.30.54 op 17.39 11. Hoevenaers (B) 105.31.44 op 18.29 12. Ruegg (Z-L) 105.34.01 op 20.46 13, van Aerde (B) 105.40.16 op 27.01 14. Zam- boni (I) 105.42.56 op 29.41 15. Planc- kaert (B) 105.47.39 op 34.24 16. Gain che (WZW) 105.47.40 op 34.25 17. Ang- lade (Fr) 105.48.58 op 35.43 18. Aeren- houts (B) 105.49.09 op 35.54 19. Fou- cher (WZW) 105.54.52 on 41.37 20. Mat- tio (C-Z) 105.56.24 op 43.09 54. Damen 107.04.29 op 1.52.14 59. Kersten 107.20. 04 op 2.06.49 64. van de* Steen 107.29 42 op 2.16.27 67. Westdorp 107.45.45 op 2.33.30. Ploegenklassement 1. België 16.50.54 2. West-Zuid-West 16.51.24 3. ex aequo Nederland (Damen, men. Kersten, v d SteenG Frankriik. Zwitserland-Luxemburg, Italië, Span je, Parijs-Noord-Oost, West-Zuid-West, Groot Brtttannie en Centraal-Zuid, al len 16.51.54. Alg. ploegenklassement 1. Frankrijk 8 punten 2. België 4 pun ten 3-4 Itaüë en West-Zuid-West bei den 3 punten. 5. C'entraal-Zuid 1 punt. Puntenklassement 1. Darrigade (Fr) 142 pet. 2. Gainche (WZW) 135 pnt. 3. Carlesi (It) 144 pnt. 4. Aerenhouts (B) 164 pnt. 5. Anquetil (F'r.) 101 pnt. 6. Pauwels (B) 85 pnt. 7. Van Aerde (B) 84 pnt. 8. Massignan (I) 75 pnt. 9. Junkerinann (D) 68 pnt. 10. Stablinski (Fr.) 60 pnt. „Wacht maar! Een dergelijke mis daad kan niet ongestraft blijven en zonder de ene categorie tegen de andere te willen opzetten wil ik wel verklaren, dat wij besloten hebben niet meer degenen, die niet in staat zijn hun talenten waar te maken nog een eerste rol te laten spelen ten koste van die andere „profs", die met een ernstig gevoel voor hun werk en met brandende harten de Ronde van de Toekomst rijden. Hun maskers zullen niet langer bij het publiek de illusies opwekken, die dit publiek op het ogenblik nog bezit." Deze woorden over de huidige stand van zaken in deze Ronde van Frank rijk zijn van de directeur van de Tour, van Jacques Goddet zelf en zij geven scherper dan wat ook het grote failliet van deze Ronde van Frankrijk weer. Zeker, zij werden geschreven na afloop van de geweldige ontgoochelen de Pyreneeënrit van Luchon naar Pau. Zij hadden geschreven kunnen worden na afloop van de etappe van gisteren die ons in een lange wandeling van Pau naar Bordeaux bracht en waarin de schermutselingen op het einde niet konden voorkomen, dat het gehele peloton, compleet en wel, zowel met de gele trui als met de bezemwagen tegelijk in het stadion te Bordeaux arriveerde. Hier won de Belg van Geneugden met een magistrale sprint deze rit en van de Nederlanders werd Damen, twaalfde, Kersten dertiende, Van der Steen veertiende en Westdorp zestien de. De woorden van Jacques Goddet, die zo geheel onderschrijven datgene wat ik u tijdens deze Tour reeds heb verteld, geven tevens een verklaring voor de vele dingen die in de afgelo pen dagen zijn gebeurd, geven ook een verklaring voor de wandeletappe van gisteren. Wij hadden met de rit van Luchon naar Pau de bergen, de zwaarste bergetappe achter de rug en vandaag krijgen de renners een zware tijdrit over 75 km te verwerken over een zeer sterk geaccidenteerd terrein. De brug, die tussen beide zware etappen was geslagen, vormde de rit van giste ren, een rit over vlakke wegen. Wat kon men anders van deze „dwergen van de weg", verwachten dan dat zij van Pau naar Bordeaux zouden wan delen? Veel te bang waren zij, dat zij in deze ogenschijnlijk gemakkelijke rit krachten zouden verspillen, die zij vandaag misschien nodig zouden kun nen hebben en daarom ging gisteren iedereen zitten sparen Dit alles werd er nog naargeestiger op, toen wij uit Pau vertrokken in een plenzende regen, die af en toe de karavaan en de renners dreigde te verdrinken en die de binnenwegen van de lage Pyreneeën, waarover wij naar de Landes dwaalden, vrij spoedig be gon te overspoelen. Dan mocht dit alles heel goed zijn voor de wijn, de sla en de maïs op het veld, om een ter dood veroordeelde etappe op gang te helpen was dit aller minst geschikt. Pas toen wij de grote weg naar Bor deaux opdraaiden en de regen zich bescheiden terugtrok achter de lage heuveltoppen van de Pyreneeën her kreeg de Tour een vrolijker gezicht. Het tempo daalde zichtbaar in dit peloton behalve bij Huot, die hier door zijn eigen land reed als was hij er de eigenaar van. Hij vond het niet meer dan de normaalste zaak van de wereld dat hij ver vóór de anderen door zijn plaatsjes Méracq en Arzacq heen trok. Men gunde hem dit en men haalde zelfs Groussard en San Emete- TIJDRIT 19ee)oppe—14juli 74.5 km- P£RIGUEUX( Aiu N.D.Senilhoc Vergt 50km' StAlver£ "^Bordeaux ftreysse BERGEI -9- RoviioiHering| Zelfs Gaul kon eens een keer stukken aan zijn fiets krijgen zonder dat de gehele bende ging lopen en kalm keerde hij alleen in het peloton terug. Daarmee waren wij in de Landes ge arriveerd, die gisteren straalde van groen, van opgewekte gezichten langs de lange, rechte weg en blakerend van kijklust na de verfrissende stortbuien, die er zojuist overheen getrokken wa ren. Het enige nadeel was, dat er een bolderende wind, als een jonge storm, overheen loeide. Een nadeel voor al die ijverige rennertjes, die toch van avontuur en van een overwinning te Bordeaux bezeten waren. Deze wind blies namelijk schuin van voren in het gezicht en dat kon het peloton niet zoveel schelen, maar wel de eenlingen, die probeerden uit het peloton weg te vluchten. Zij werden er welhaast in teruggeblazen en de bewaking behoefde hen slechts weer op te vangen en hen achter in de groep op te bergen. Met dit alles hadden wij veel kilo meters doodgeslagen en de langzaam ronddraaiende klok een zetje gegeven, maar verder waren wij nog niet veel opgeschoten. Af en toe kregen wij eens een knipoogje van de zon, dan daver den met groot geweld zware wolken over ons heen en alles was heel onple zierig. Ook voor de Belgen, die in hoge ma te ontstemd waren over het Frans-Ita liaanse bondgenootschap, dat hen ern stig in de weg zat bij het uitvoeren van het plan om in Bordeaux te win nen door middel van Van Geneugden. Daarom probeerden de Belgen na voorafgaande schermutselingen met zwaar geschut een bres in de Frans- Italiaanse verdediging te bombarderen. Pauwels, Hoevenaars en Adriaensens werden de aanval ingestuurd. Zij kre gen onmiddellijk Cazala, Darrigade en Stablinski van de Fransen en Massig nan, en Pelligrini van de Italianen mee. Dan mochten zij zich in de steun verheugen van Perez. Busto, Viot, Le- febre, Gainche, Kersten en Westdorp, in de kern van het gevecht stonden zij met drie tegen vijf in de minderheid mede omdat achter hen Anquetil begon te jagen, daar hij de pogingen van Pe rez en Gainche als een aanslag op zijn persoonlijk Tourieven beschouwde. Precies zes kilometer duurde deze worsteling en toen zat alles weer pre cies in elkaar als tevoren. VAN dat ogenblik af was er leven ln het peloton. Wij waren tot onge veer twintig kilometer van de eind streep gevorderd en in een regenbui te recht gekomen. Juist in deze fase kwa men de Nederlanders naar voren met Westdorp en Kersten. Zij, met enkele regionalen, onder wie vooral Wasko, hielden het vuurwerk stevig aan de gang. Even scheen het Wasko alleen te gelukken. Pas twaalf kilometer voor de eindstreep werd hij teruggehaald. Busto, die meteen daarop vertrok, werd door Everaert alleen terugge haald. Van Aerde en Accordi brachten de gehele Franse ploeg op de been; wij waren op tien kilometer van de eind streep. Kersten vertrok opnieuw, nu met Van Geneugden en met Claes, maar Darrigade slaagde er nog juist in hen te bereiken en daarmee was de aardig heid er voor de drie af, omdat zij echt wel wisten dat zij gedrieën Darrigade in de sprint niet de baas Konden. Slechts met een geheel peloton, dat hem in de weg zat, kon Darrigade in de sprint worden verslagen. George Ronsse had alle reden tot vreugde. Voor de vijfde maal ging een Belg als eerste over de eindstreep in Bordeaux en toen was liet de beurt van Ronsse. de Belgische ploegleider, om een spurt te maken naar de man die daarvoor had gezorgd: Van Geneugden. f~\P drie kilometer noor de eind- streep ging Kersten nogmaals weg. Hij raakte los en bolderde voor op binnen over de zo bekende kei wegen. Achter hem had zich echter een klein groepje eveneens losge maakt met puur sprinters, zoals Van Aerde, Elliott, Graf en Beuffeuil en precies bij het binnenkomen van het stadion kregen zij hem te pakken. Daarmee was de droom van Kersten op een overwinning te Bordeaux over. Het peloton kwam precies twee seconden na dit vijftal de baan op en absorbeerde het in de sprint. Darrigade vloog naar voren, gegangmaakt door Rostollan. Hij klom, met nog een ronde te rijden, over al zijn tegenstanders heen en toen er nog een halve ronde overbleef, had hij nog maar zes mensen voor zich. Hij bleef even zitten in de hoop de weg achter hem voor zijn tegenstanders af te sluiten. Dit Was echter voor de Belg Van Geneugden die voortdurend jacht op hem had gemaakt, de kans van zijn leven. Hij sprong aan het wiel van de Fransman met Gainche in zijn fietszog. En op het ogenblik, dat Darrigade in een schijnbaar alles vernietigende sprint, onder een machtige ovatie van het uitverkochte stadion, de laatste zes man aanviel, sprong Van Geneug den achter hem vandaan, flitste hem met Gainche in zo'n vaart voorbij dat Darrigade een ogenblik in verwarring vergat verder te sprinten. TAAARMEE was hij geklopt en won Van Geneugden voor de tweede achtereenvolgende maal te Bordeaux, tevens de vijfde achtereenvolgende Belgische overwinning in deze stad, waarmee zij gelijk kwamen met Neder land, dat in de vijf daaraan vooraf- gaandejaren hetzelfde gepresteerd had. Thans arriveerden er slechts vier Nederlanders, die, hoewel zij goed ge plaatst werden, in deze sprint toch geen schijn van kans hadden BORDEAUX. Piet van Est, die door velen beschouwd werd als de eni ge held van de bergetappe Luchon- Pau door zijn moedige, wanhopige so- lorit door de Pyreneeën vlak voor de bezemwagen, had geen zin om uit de Tour te vertrekken. Tot drie maal toe werd een poging gedaan om de internationale jury te vermurwen. Het verhaal van Van Est, dat door ontelbare getuigen onder schreven en sterk gedramatiseerd werd, vond wél gehoor. De voorzitter van de jury, de Zwit ser Jayet, zei mij letterlijk; „ik vond het uitermate onaangenaam om na hetgeen de zg. groten in deze etappe hebben laten zien een moedige ren ner als Van Est uit de wedstrijd te moeten verwijderen. Hij is werkelijk de enige geweest, die voor zijn kans heeft gereden en jammer genoeg faal de hij. Maar wij hebben nu eenmaal het reglement, waarin niet alleen pre cies omschreven staat, wat wij te doen en te laten hebben, maar waarin ook de uitzonderingen, die wij mogen toestaan, precies genoemd zijn. Zelfs als wij genade voor recht hadden wil len laten gelden, zonden wij met het reglement in botsing zijn gekomen. Ik persoonlijk vind dit alles heel erg jammer en ellendig". De Italiaan in deze jury, Fabri, zei mij: „De enige renner die al die gro ten tot schande gemaakt heeft, is ge noodzaakt om de strijd te verlaten. Veel liever had ik de eerste tien met nitzondering van Pauwels, Qne- hellle en Busto die in Pan arri veerden van de lijst geschrapt dan Piet van Est, voor wie ik de grootste bewondering heb. Ai was hel gisteren geen etappe waarin veel gebeurde, er waren hier en daar wel kleine ontsnappingen. Zo ook tien kilo meter voor het einde, toen de Belg Claes, Jaap Kersten, Darrigade en Martin van Geneugden, die later de sprint won, een kleine voorsprong namen. U ziet ze hier in de genoemde volgorde. Van een speciale verslaggever BORDEAUX. De stad Bor deaux heeft in de wieler- wereld een bijzondere faam. In de glorierijke Tourepisode van een aantal jaren terug hebben verscheidene Nederlanders op de roodcementen baan van de wijn stad aan de Gironde er hun ererondje als etappewinnaar ge draaid. Het was begrijpelijk, dat deze herinneringen ook de Neder landse wielrenners in de kleine MONT-DE-MARSAN Zilver berg is gistermorgen niet uit Mont- de-Marsan vertrokken. Zijn ronde van de Toekomst was afgelopen. De val in de afdaling van de Aubisque had de Brabander zoveel schade toe gebracht, dat het hem de volgende ochtend ondanks al zijn hardheid niet gelukte uit bed te komen, laat staan weer op zijn fiets te klimmen. In het ziekenhuis te Mont-de- Marsan, waarheen Zilverberg onmid dellijk na de finish was gebracht, heeft men zijn verwondingen onder narcose gezuiverd en hoe noodzake lijk dat was, bleek uit de verkla ring van de dokter, die vertelde, dat zeker 25 stukjes steen uit de wonden aan het rechterdijbeen en de rechter arm van de Nederlandse coureur moesten worden verwijderd. Met talrijke hechtingen is Zilver berg bij zijn kameraden terugge keerd. Hij heeft de nacht doorge bracht op de kamer van ploegleider Sjefke Janssen. Gistermorgen werd hij met de autobus van de soigneurs naar Li moges vervoerd om daar in het zie kenhuis de dag van de tijdrit door te brengen. Sjefke Janssen hoopt Zilverberg vandaar mee te kunnen nemen naar Parijs om hem zondag avond naar huis te brengen. Tour door het hoofd spookten en dat bij allen de begeerte was gewekt om ook in deze ronde voor onafhankelijken en ama teurs een dergelijke Nederlandse traditie te handhaven. De om standigheden konden voor de renners niet beter zijn: een vlakke rit en met regen en wind, een echt Hollands weertje. Inderdaad zijn Janssen en Ver- straete er gisteren in geslaagd de basis voor een nieuwe Nederlandse triomf in Bordeaux te leggen, maar zij hebben geen gelegenheid gekre gen uit de kopgroep weg te komen de Franse renners Genet en Piszczek haalden de Nederlanders bij elke poging weer terug. Op de baan moesten zij het in de eind sprint afleggen tegen de rappe Bel gische spurter Steyaert en de Pool Gazda De Vlaming, die samen met Verstraete in de aanval was ge gaan, heeft met zijn zege dus een einde gemaakt aan de Italiaanse victoriereeks, die in Aix en Pro vence was begonnen. Met Groeneweg en Snijder in een tweede groepje achter de negen kop lopers bestond er een redelijke kans op het winnen van de dag-ploegen- prijs. Maar ook dat ging aan de neus van de Nederlanders voorbij doordat de Pool Gazda, die met zijn ploeg- makker Gawliczek in de kopgroep reed en bovendien nog een landge noot in het groepje van Groeneweg en Snijder had, zijn wiel in de laat ste twintig meter nog juist voor dat van Janssen over de streep wist te drukken, waarmee hij als tweede een bonificatie van een halve mi nuut verdiende en voor zijn equipe zodoende het punt voor het ploegen klassement won. NOG VREDE Met het feit, dat het weer niet was gelukt een etappe te winnen, konden de Oranjemannen, die voortreffelijk hadden gereden, nog vrede hebben. Maar dat de schier zeker gewaande eerste plaats voor de ploeg hun op het nippertje ontging, konden zij moei lijker verkroppen. Nauwelijks zes km waren er gere den m deze 160 km lange elfde etap pe door de bossen van Les Landes en de door wind en regenvlagen ge plaagde wijngaarden van de Gironde, toen de alarmklok in het peloton voor het eerst werd geluid en zoals dat in deze ronde eigenlijk steeds is ge beurd het was meteen een furieu ze aanval ook die werd ontketend. De Brit Mcguire en de Polen Gaw liczek en Swiatek liepen uit het pe loton weg en hoewel de meute con- Cermtf emutsrtmt -V* stant een tempo van 'fneer dan veer tig km per uur draaide, hadden zij binnen korte tijd een groot gat ge slagen. Na 38 km reed Swiatek plat en voor hij een nieuw wiel had, was het peloton hem al voorbij gestoven. Inmiddels waren Steyaert en Ver straete op jacht naar de vluchtelin gen gegaan en na 73 km tussen Ba zas en Langon hadden zij Gawliczek en Mcguire te pakken. Op dat mo ment lag een groepje van vijf man, bestaande uit de Fransen Genet en Piszczek, de Pool Gazda, de Zweed Petterson en onze landgenoot Jans sen op een minuut en vijftig secon den en het peloton op iets meer dan twee minuten, AANSLUITING Onder aanvoering van Janssen en Gazda werd de aansluiting kort voor Barsac (89 km) een feit en toen was de formatie aan kop sterk genoeg om in de soms zeer krachtige wind met succes tegen de jagende hoofdmacht te kunnen strijden. Toch maakten zich na ongeveer honderd km enkele renners los van het peloton. Het waren de Deen Bangsborg, de Belgen Henckaerts en Nijs, de Italianen Cerbini en Zanea- naro en de Pool Paradowski. Snijder en Groeneweg gingen mee om door afstoppen te trachten de tweede en derde Belg met binnen een minuut van Steyaert te laten komen. De ploe genprijs was net doel van deze stra tegie, maar de Nederlanders verga ten daarbij, dat het kopgroepje twee Polen bevatte en toen Gazda tweede werd, bleek alle moeite vergeefs te zijn geweest. Janssen werd derde, Verstraete vierde, Groeneweg dertiende op een min twaalf sec en Snijder vijftiende in dezelfde tijd. Negende etappe 1. Steyaert (B.) 129,5 km in 3 uur 9 min 12 sec (met bon. 3.08,12); 2. Gaz da (Pol.) z.t. (met bon. 3.08.42); 3. Janssen z.t.; 4. Verstraete z.t.; 5. Piszczek (Fr.) z.t.; 6. Petter son (Zweden) z.t.; 7. Genet (Fr.) z.t.; 8. Gawliczek (Pol.) z.t.; .9. Mcguire (G.B.) z.t.; 10. Cerbini (It.) 3.10.24; 11. Henckaerts (B.) z.t.; 12. Paradow ski (Pol.) 3.10.22; 13. Groene weg 3.10.24; 14. Bangsborg (Den.) z.t.; 15. Snijder z.t.; 16. Nijs z.t.; 17. Zancanaro (It.) z.t.; 27. Knoops 3.13.45. De Canadees Miele en de Duitser Raab overschreden de tijdslimiet. Alg. klassement 1, De Rosso (It) 49.27.44; 2. Gabioa (Sp) 49.29.11 op 1 min 17 sec; 3. Cruz (Sp) 49.37.05 op 9 min 21 sec; 4. Van d'Huynsiager (B) 49.38.39 op 10.16; 5. Eunde (Did) 49.39.00 op 11.16; 6. Cau- vet (Fr) 49.40.21 op 12.37; 7. Gawlic zek (Pol) 49.42.59 op 15.15; 8. Leva- cic (Zsl) 49.43.10 op 15.26; 9. Genet 49;f;?8,.op 15'44: 10- Cardoso (Ptg) 49.44.45 op 17.01; 11. Jaisli (Zwlts) 49.45 24 op 17.40; 12. Zancana- ro (It) 49.45.28 op 17.44; 13. Ceppi (It) 49.46.59 op 19.15; 14. Desmeth (B) 49.47.00 op 19.16; 15. Janssen 49.48.24 op 20.40; 16. Nijs (B) 49.50.16 op 22.32- 17. Bradley (GB> 49.51.07 op 23.23; 18 Fantinato (It) 49.51.34 op 23.50; 19' Hernandez (Sp) 49.52.00 op 24.16; 20' Ramsbottom (GB) 49.53.49 op 26 05-' 26. Knoops 50.06.14 op 38.30; 37. Groe'- neweg 50.27.44 op 1.00.OOO; 38. Snijder op «'ï1'®4' 44. Verstraete 50.37.15 op 1.10.31. Ploegenklassement .„Pokm 9-2816: Nederland 9.28.48; 3. België 9.29.00; 4. Frank rijk 9.32.09; 5. Scandinavië 9,32.52. Alg. ploegenklassement 1. Spanje 4 pnt; 2. Italië 3 pnt; 3. Nederland 2 pnt; 4. Frankrijk 1 pnt; 5. Polen 1 pnt.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9