Voetballende De Nooijers met 3-3 gelijk tegen Vlissingen Den Haag verdeelt zijn parkeerruimte onder belangrijke personen Achternamen speelden geen rol van betekenis „Hup, Kees" Bruinvis bedreigt SZV eerste punt voor Luctor BINNENHOF NIET MEER VOOR DE GEWONE MAN SZV won Schelde water- polotornooi Zuid-Beveland en Walcheren even sterk2-2 Nederlands zaterdagtivaalftal in augustus naar Engeland Acht Zeeuwen geselecteerd Verolme verliest vele orders Maandag 10 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 MERKWAARDIG TREFFEN IN SCHELDESTAD Oud Zeeuws elftal speelde niet in Kapelle Premier Jonckheer in Nederland Grote voorsprong van Goese hengelaars Boogbal WATERPOLOCOMPETIT1E Schorrebloemrit werd succes GESOL PROEVËNIEUWE PSALMBERIJMING Christendom en crematie GERESERVEERD PUBLIEK GEHEIM Ontwikkelings commissie vergadert met gemeentebesturen MARKTBERICHT Sjon en Jan van Gelder, Van Huizen, Groe- newegen en. Lillpaly. Scheidsrechtert c. de Nooijer. Grensrechters: A. de Nooijer en J. Lubbers. KAPELLE. In verband met de zeer slechte weersomstandigheden heeft za terdagavond de wedstrijd tussen een elf tal van oud-Zeeuws-elftal spelers en een combinatie van de voetbalverenigingen van Kapelle, Wemeldinge, Kloetinge en Yerseke, geen doorgang gevonden. Deze wedstrijd zou worden gespeeld ten .behoeve van de Stichting „Sport steunt Zonneveld". Getracht zal worden deze wedstrijd in .augustus te laten spe len. SCHIPHOL. De premier van de Nederlandse Antillen, de heer E. Jonck heer, is zaterdag op Schiphol aangeko men om in Den Haag o.a. overleg te plegen over de Venezolaanse vluchte lingen. De Venezolanen verblijven in Nederland in afwachting van de beslis sing over hun verzoek om asiel en het Venezolaanse verzoek om uitlevering. Ook zal de heer Jonckheer met minis ter Korthals spreken over de opvolger van gouverneur Speekenbrink. VLISSINGEN. Een prachtige doorbraak van De Nooijer bracht de bal voor het doel, waar De Nooijer met een listig hakje De Nooijer aan het werk zette. Zijn schot trof doel, waarna scheidsrechter De Nooijer naar de middenstip wees Nu zult u, waarde lezer, na het lezen van de eerste zin van dit sportverslag waarschijnlijk een van de twee volgende indrukken hebben gekregen: Of uw verslaggever lijdt minstens aan een bewust zijnsvernauwing óf zijn schrijfmachine vertoont ernstige gebreken. Niets van dit alles, waarde lezer. Gelukkig voor uw verslaggever en zijn schrijfmachine is de aanhef van dit verslag volkomen correct. Alle namen (of liever gezegd één naam) zijn juist vermeld. Maar, waarde lezer, u denkt dan vast: „Wat spelen er een hoop familieleden in hetzelfde elftal. Maar dat kan gebeuren, kijk maar eens naar het Dordtse Emma met de gebroeders Van der Gijp." Alweer mis. Ten eerste was het elftal, bestaande uit spelers, die allemaal naar de goed Zeeuwse naam De Nooijer luisterden, een samenraapsel van in allerlei clubs voetballende mannen en ten tweede waren wel enkele De Nooijers familie van elkaar, maar lang niet allemaal In elk geval was er zaterdagavond grote publieke belangstelling voor het merkwaardige treffen tussen een com binatie van de voetbalclub Vlissingen «n een elftal van spelers, die allemaal De Nooijer van achteren heetten. De opbrengst van deze strijd was voor „Sport steunt Zonneveld" en hij werd gehouden op het terrein bij de Keer sluis. Na een spannende, aantrekkelijke en vaak spectaculaire wedstrijd, was het eindresultaat 33, nadat de Vlissingen- eombinatie eerst met 3—0 had achterge staan tegen de enthousiast en oppor tunistisch spelende De Nooijers. Het merkwaardige was dat de roodwitte Vlissingers waren ver sterkt door vier Rotterdamse broers, Van Gelder genaamd. De verwarring werd daardoor ten top gevoerd. „Hup Kees," of „Hup, Henk" of „Hup, Sjon" werd er slechts geroepen. Ach ternamen vermeiden had immers geen zin....? Over het algemeen was Vlissingen sterker, maar de combinaties werden te kort gehouden en daar wist de for se De Nooijer achterhoede met de niet meer zo jonge doelman Leen goed raad mee. Aan de andere kant hielden de acties van het binnentrio Chris, Kees en Henk veel meer gevaar in. Na twin tig minuten knal de Kees tegen de paal, waarna Chris de terugspringende bal hard in de touwen joeg. Twaalf minu ten later was het Henk die met een hard vleugelschot voor de tweede maal voor de gezamenlijke De Nooijers scoor de (2-0). In de eerste minuut van de tweede helft was een actie van Kees doelman Baart van Vlissingen noodlottig. Het werd met een schuiver 30 en niemand gaf de Vlissingers nog veel kans tegen de felle De Nooijers. Dat liep toch anders af. Want allengs werden de Vlissingers sterker en de in dividuele acties van Lilipaly scheurden GOES. De vertegenwoordigers van Zuid-Beveland en Walcheren die in Goes de returnmatch speelden in het kader van de actie „Sport Steunt Zon neveld" besloten deze wedstrijd met een gelijke stand 22. Zoals bekend werd de eerste wedstrijd door Walcheren met 2I gewonnen. Overigens doet winst of verlies weinig ter sprake maar uitein delijk wei het bedrag dat straks ten goede komt aan het zeehospitium „Zon neveld". En dit bedrag zal, naar men ons mededeelde, ongeveer duizend gul den bedragen. Een prachtig resultaat. Walcheren was deze avond ongetwij feld in de meerderheid maar voor de rust kon dit slechts in één doelpunt wor den uitgedrukt dat kort voor half-time door Korver werd gescoord: 0—1. Foudraine bracht 5 min. na de her vatting Zuid-Beveland op gelijke voet (11). Direct daarop miste Scheers voor de Bevelanders een geheide kans. Aan de andere kant scoorde De Buck vrij fortuinlijk toen doelman Snel mis greep: 12. Walcheren bleef ook na dit doelpunt in de meerderheid maar kort voor het einde slaagde Zwartepoorte er in nog een gelijk spel voor de Bevelan ders uit het vuur te slepen. Zuid-Beveland: doel: Snel; achter: van rechts na-ar links: Landa en De Nooyer; mid- den: Van Klaveren, Zwartepoorte en Cats- hoek: voor: Westerweel, Aarts (na de rust Scheers), Foudraine, Roose en Van Stee. Al deze spelers van Zuid-Beveland waren afkom stig uit Goes met uitzondering van Catshoek (Yerseke). Walcheren: doel Schinkel (Souburg): De Bulck (Vlissingen) en De Keepe (Middelburg): Walraven (Middelburg), Becks (Middelburg) en Bolier (Souburg): Hoek (Middelburg), De Vin (Koudekerke), Korver (Vlissingen) De Buck (Middelburg) en Reijmders (Middel burg). GOES. De E.G.H.V. hield samen met de KapeJse Kanaal-vissers een heirgelconcours op woensdag 5 juli in de Oostersc-helde vanaf Kattendij-ke tot We meldinge. In totaal waren aanwezig 131 vissers, waarvan 97 van de E.G.H.V. en 34 van de Kapelse Kanaal-vissers. Zij trotseerden een ruwe zee en stormach tig weer om in totaal 6.560 gram vis te vangen. De E.G.H.V.-vissers werden wel bevoorrecht door vrouwe Fortuna. G-oes ving in totaal 5.355 gram en Ka pelle 1.205 gram. Goes won met ruim puntenverschil de beker en de eerste prijs. Voor de beker luidt de klassering, Goes 466,50 pnt.. Kapelle 281,67 pnt. Voor het individuele klassement luidde de stand der eerste drie: Goes: J. v. d. Velde 705 pnt. 2. P. L. v. d. Vreden 640 pnt. 3. G. Koole 590 pnt. Kapelle: 1. L. C. Hibbens 300 pnt. 2. dhr. Moelijker 295 pnt. 3. C. v. Lier 230 pnt. De Kapelse Kanaalvissers die deze keer recht op de vis hadden, stelden de ze ter beschikking van een Goese chari tatieve instelling, die de vis met veel genoegen heeft geconsumeerd en de ges te van de Kapellenaars zeer op prijs stelde. Voor Goes telde deze wedstrijd ook mee voor de competitie om de titel van Konings- visser. De stand is nu radicaal gewijzigd en luidt als volgt: 1. J. v. d. Velde 605 pnt. 2. A op den Brouw 425 pnt. 3. C. Verhage 400 pnt. 4. Th. v.d. Velde 390 pnt. 5. P. Bruel 315 pnt. 6. G. W. Kole 290 pnt. 7. J. G. Vos 265 pnt. 8. F. W. V. d. Bosch 265 pnt. 9 W. J. Scheers 245 pnt. 10. P. W. Visser jr. 220 pnt. 11. P W. Bliek 220 pnt. 12. J. v. Wuijckhuijse 215 pnt. bij voortduren de De Nooijers-achterhoe- de open. Groenewegen maakte toen het eerste tegenpunt na een solorush: 31. Nog even kwamen De Nooijers terug en een boogbal van Henk trof bijna het doel. Sjon van Gelder bracht de stand, na een mislukt schot van Groenewe gen op 32 en vijf minuten voor tijd maakte zijn broer Dick gelijk. En het werd nog bijna een nederlaag voor De Nooijers toen Sjon alleen voor doel hui zenhoog over het doel lepelde. De opstellingen waren: De Nooijers. Doel Leen (PVS): achter Jan (Vlissingen) en Joost (VAW); midden Adri (Vlissingen), Piet (SBLV) en Johan (Vlissingen): voor Jae. (Arnemuiden), Chris (Vlissingen), Kees (RCS), Henk en Jan (Vlissingen). Vlissin gen. Baart; De Waal en Van Wezel: Dick van Gelder, Sohier en Frans van Gelder; MIDDELBURG Het is thans zeker, meldt het Nederlands Korfbalblad, dat van 11 tot 19 augustus het Nederlands zaterdagtwaalftal een bezoek aan Enge land zal brengen. Op 12 augustus wordt de officiële Iandenwedstrijd gespeeld en verder zal het twaalftal nog een vrij zwaar programma van andere wed strijden en demonstraties moeten af werken. Daar pas onlangs is bekend geworden dat deze tocht definitief door gang kon vinden, werd het nodig op zeer korte termijn tot selectie over te gaan. Midden in de vakantietljd is dit geen gemakkelijke opgave. Een eerste selectiewedstrijd werd reeds op 1 juli gehouden op het terrein van Het Zuiden in Rotterdam. Helaas konden daarbij niet alle gegadigden aanwezig zijn. Zo moesten drie leden van Togo uit Goes meespelen met het Zeeuwse twaalftal tegen Dordrecht, welke laatste ontmoeting overigens van wege de hitte niet doorging. De groep van ZKC uit Zaandam arriveerde door trein vertraging te laat in Rotterdam- Zuid. Op zaterdag 15 juli zal op het veld van het Zuiden des middags om drie uur een selectiebijeenkomst worden ge houden. Als gegadigden staan nu nog twaalf dames en tien heren genoteerd. Dames: E. Bets (ZKC, Zaandam), R. Boon (Swift, Middelburg), mevr. A. v. d. Kop (ZKC), J. Loman (Al- tius, Hilversum), R. Mooy (ZKC), mevr. H. Nachtegaal (DSV, Bus- sum), mevr. J. v. Popering-Slootma- ker (Schouwen-Duiveland), A. Ros kam (DSV), H. Smit (Togo, Goes), J. M. Tange (Togo), mevr. W. Worms (Altius), J. Ludikhuize (Swift); Heren: J. Bes (ZKC), K. Bes (ZKC), P. v. Beugen (Togo), J. H. ter Braak (Amieitia, Vriezenveen)B. v. Doorne (ZKC), L. v. Popering (Schouwen- Duiveland), H. de Ru (Swift), E. Slagt (Altius), H. v. d. Valk (Altius), H. Rooren (Altius). Keeper Leen (de Nooijer), zwaar belaagd door een Vlissingse aanvaller, weet met behulp van back Jan (de Nooijer) het gevaar voor zijn doel te bezweren. MIDDELBURG. De Bruinvis uit Sas van Gent gaat het Sou- burgse SZV in de waterpolocom- petitie van de KNZB (4e klasse p) ernstig bedreigen. Dat is wel duidelijk geworden na de jongste overwinning (80) op De Ganze uit Goes. De beide kampioens kandidaten zullen elkaar pas weer op maandag 17 juli ontmoeten. Wellicht heeft de strijd zich dan nog scherper afgetekend. De Zeehond uit Vlissingen dat tegen het Middelburgse Luctor niet verder kwam dan een 33 gelijkspel zal ver moedelijk in de run naar de titel geen rol van betekenis spelen. Luctor intus sen veroverde door dit gelijke spel zijn eerste winstpunt. Stand heren 4e klasse p: SZV 1 3 3 0 0 6 11—3 De Bruinvis 1 4 2 1 1 5 236 De Zeehond 1 4 12 14 15—11 De Ganze 1 3 1 0 2 2 4—14 Luctor 1 4 0 1 3 1 6—26 De Krabben uit Bergen op Zoom (4e klasse n) kwam niet in het water. TZV 2 behaalde zijn derde overwinning in successie. Dit keer op Surae 2, dat ove rigens maar met 32 ten onder ging. Op zijn beurt maakte Surae 2 korte met ten met Warande (100). Datzelfde Wa rande verloor op het nippertje met 43 van Baronie 2. Stand heren 4e klasse n: TZV 2 3 3 0 0 6 21—4 Surae 2 4 3 0 1 6 236 Competities Z.K.B. Luctor I en Zeelandia I eindigden gelijk GOES. Het zit de competiticleider van de Z.K.B. de laatste weken niet mee bij de afwerking van de laatste competitiewedstrijden. Was het vorige week de grote hitte die het spelen be lette thans was het de regen die als spelbreker optrad. In de eerste en in klasse 2a werd al les afgelast. In 2b vonden beiden vast gestelde wedstrijden daarentegen wel doorgang. De Poel incasseerde bij Tjo- ba 2 een grote nederlaag (130) waar door zij samen met W.K.V. op de laat ste plaats eindigen. Luctor 1 had in haar laatste wedstrijden tegen Volharding niet veel moeite om de volle winst te behalen ook al omdat de ploeg uit Yer seke zeer onvolledig moest aantreden. Luctor 1 won met 6—0 en behaalde daardoor, evenals Zeelandia 1 10 punten uit 6 wedstrijden. Om de kampioen aan te wijzen zal hier dus nog een beslis singswedstrijd nodig zijn. In de Walcherse avondklasse blijft K.V.L. op het goede pad alhoewel Ani mo 5 voor de Koudekerkers toch eigen lijk geen tegenstander van formaat was (181). Zuidwesters 3 kwam in de af gelopen week tweemaal in het veld. Te gen Ondo 2 namen zij genoegen met een 2—5 zege. Tegen Swift 4 hebben de Sou- burgse groenhemden hun huid zo duur mogelijk verkocht. Swift 4 wist uiteinde lijk slechts met krappe cijfers (4—3) te winnen en kon hierdoor de aansluiting met KVL behouden. De overige ploegen spelen geen rol meer in de strijd om de eerste plaats. De uitslagen bij c!e adspiranten zijn: C: VedoAnimo c 40; TopVedo 04 (Vedo kampioen). D: SwiEt KwiekKVL 04; Atlas bAnimo d 50. PRAAG. (Reuter). Een gasontplof fing heeft in de vroege zaterdagmorgen een grote brand veroorzaakt in een ko lenmijn in Tsjechoslowakije vlak bij de Poolse grens. Alle mijnwerkers, die op dat ogenblik op een diepte van vier honderd meter aan het tverk waren 108 mensen zijn om het leven ge komen. Reddingsploegen nebben de hele nacht geprobeerd de slachtoffers te bereiken, maar de brand woedde zo hevig dat de pogingen bij het aanbreken van de dag moesten worden gestaakt. Er was toen geen hoop meer om nog overle venden te vinden. De Krabben 1 3 2 0 1 4 13—7 Baronie 2 4 1 0 3 2 11—25 Warande 1 4 0 0 4 0 430 In de dames derde klasse q won PSV 2 uit Eindhoven voor de vierde achter eenvolgende keer. De dames van Luctor uit Middelburg konden tegenover de ze ven goals van de Eindhovense zwem sters geen enkele stellen. TZV I hand haafde zich op de tweede plaats door een 81 zege op Surae 2. Stand dames 3e klasse q: PSV 2 4 4 0 0 8 20—2 TZV 1 3 2 0 1 4 13—8 Surae 2 4 1 0 3 2 10—15 Luctor 1 3 0 0 3 0 1—19 Laatste uitslagen: dames derde klasse q: Surae 2TZV 1 18; Luctor 1PSV 2 07; heren vierde klasse n: TZV 2 Surae 2 32; Surae 2Warande 1 100; Warande 1Baronie 2 34; heren vier de klasse p: Ganze 1Bruinvis 1 08; Luctor 1Zeehond 1 33. CADZAND. De vierde Schorre bloemrit die in Cadzand werd verreden is een succes geworden. Zesenveertig auto's, motoren en scooters en dertien bromfietsen namen deel. De rit was ge organiseerd door de West-zeeuws- Vlaamse Autoclub. Zij had een lengte van veertig kilometer. Er waren weinig moeilijkheden, maar toch zaten er nog verscheidene lastige opgaven in, zoals het kopen van schorretoloemen en schel pen, het inleveren van vreemde mun ten, enz. De fopcontrole in Cadzand le verde de deelnemers vrij veel hoofdbre kens op. In hotel Zeeland te Cadzand reikte de burgemeester de heer J. A. Leenhouts de prijzen uit. De uitslag luidt: auto's: 1. M. v. Prooye, Oostburg, 58 winst punten, 2. J. Risseeuw, Zuidzande, 49, 3. P. v. Luijck, Cadzand, 24, 4. dr. Bom, Cadzand, 23, 5. I. Risseeuw, Zuidzande, 22; motoren en scooters: 1. W. Cappon. Zuidzande, 28 verliespunten, 2. W. Hoex, België, 55, 3. H. den Hamer, Oostburg, 57; bromfietsers: 1. J. Pleyte, Cad zand, 29 winstpunten, 2. A. Bril, Cad zand, 20. DINTELOORDDe eerste wedstrijd na de Tour de France in Nederland is d'e tiende ronde van Dinteloo-rd, die za terdag 22 juli zal worden verreden. Jan Westdorp de Zeeuwse renner ih de tour zal even-als enkele andere Tourrijders -bij deze wedstrijd aan de start komen. Ook Jo de Roo uit Schore zal deelne men aan deze wedstrijd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Op het Departement van defensie is dezer dagen tenminste één man ongelukkig met zijn baan. Het is de man die uitvoering moet geven aan het besluit de binnenplaatsen van het nieuwe gebouw aan de Kalvermarkt als parkeerruimte voor privé-auto's te reserveren voor de hoge ambtenaren van dit ministerie. Krijtstrepen op de grond hebben de ruimte in vakken verdeeld, elk vak krijgt een nummer en slechts de uitverkorenen komen voor een nummer in aanmerking. Op het departement betekent dit veel haken en ogen, want onvermijdelijk komt de vraag der prioriteiten op: Waarom hij wel en ik niet? Uit de ramen van het hoge kantoorgebouw vallen boze blikken op de binnenplaats, waar lege plekken aan-duiden dat sommige functionarissen hun wagen die dag óf thuis hebben gelaten, dan wel er mee op (dienst)reis zijn (of dat wellicht hun vrouwen beslag op de auto hebben gelegd). Maar een ander mag niet op die plek staan en moet parkeerruimte in de omtrek zoeken. Verontwaardigde functionarissen mo gen nu wel praten over „discriminatie", het valt niet te ontkennen dat de leiding van het departement het recht heeft haar eigen grond in te delen en te gebruiken zoals zij dat nodig acht. IETS anders is het wonderlijke gesol met rood-witte afsluitbomen en een soort in gelijke kleuren geschilderde Spaanse ruiters, waarmee de laatste tijd het Binnenhof wordt gesierd. Met deze attributen zet de politie het Bin nenhof af op de dagen dat het parlement vergadert. Slechts hij kan dan op het oude plein parkeren, die aannemelijk kan maken dat hij óf lid is van de Raad van state, Eerste of Tweede Kamer, dan wel dat zijn functie hem beroepshalve naar de Kamergebouwen voert. Ieder ander wordt geweerd. De agenten, die op het Binnenhof dienst doen, zijn gedurig in de weer met het verplaatsen van de slagbomen en de driepoten en brengen hun dagen veel meer door als auto- De ploeg zal in Engeland onder tech nische leiding staan van de heer J. v. Nierop. Ook een vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van de KNKB zal de tocht meemaken, De proefbundel van de nieuwe Psalm berijming, in dit blad meermalen aan gekondigd, is verschenen. De bundel is een uitgaaf van Boekencentrum N.V. te Den Haag en in de boekhandel ver krijgbaar. Deze volledige bun-del is voorzien van muzikale notatie en kost 2.50. In het „Woord vooraf" merkt de In terkerkelijke Stichting voor de .Psalm berijming op, dat ook van r.k.-zijde be langstelling voor deze protestantse proefbundel bestaat. Voor de melodieën was uitgangspunt de uitgave van Gene ve van 1562. Zowel de anglikaanse bisschoppen van Down en Dromore en Connor als de president van de Methodistenkerk in Noord Ierland waren vorige maand aanwezig bij de officiële opening van het eerste crematorium in Ierland te Belfast. Na de opening door de burge meester van Belfast werd de inwijding van het complex verricht door de bis schop van Down en Dromore. Tijdens een officiële lunch, die hierna in het stadhuis aan de aanwezigen werd aan geboden, verklaarde bisschop van Don- nor er persoonlijk van overtuigd te ziin, dat de piëteitvolle reductie van onze stoffelijke resten in het geheel niet in strijd ziin met de christelijke religie, omdat het Christendom immers alle na druk legt op het geestelijke tegenover het materiële, „wanneer", zo vervolgde hij, „het afgedragen lichamelijk orga nisme zijn rol gespeeld heeft zinkt het in het stof Maar de geest gaat over naar het hogere leven, waar de beper kingen van ons sterfelijk vlees niet meer zijn". In Evangelische kringen in Noord Ier land heeft de verklaring van de bis schop van Connor ernstige critiek ont moet. daar de Bijbel in tegenstelling met bisschop Elliot sterke nadruk legt op de verrijzenis van het lichaam. Eén va.n de wethouders van Belfast noemde zelfs de crematie een „daad van heiligschennis" en het crematorium een „heidens knekelhuis". De wethou der vond in zijn critiek de Irish E- vangelieal Church", die in corresponden tie staat met Gereformeerde Kerken in Nederland, achter zich. DE ZEEHOND VERLOOR IN FINALE MET 2-1 VLISSINGEN. De dertigjarige Zwem- en Poloclub „De Schelde" heeft zaterdag voor de tweede maal een wa- terpoiotornooi gehouden. Ondanks de aanhoudende regenval hebben de toe schouwers van spannende wedstrijden kunnen genieten. Na een zenuwslopende wedstrijd kon SZV de finale met 2—1 van De Zeehond winnen. Voor de finalekwalificatie werden zes ploegen na loting in twee poules inge deeld. In poule 1 was de eerste wedstrijd ScheldeZeehond. De laatste ploeg, die een klasse hoger speelt, liep na een be nauwde 22 stand toch nog naar een ruime 26 zege. De Zeehonden waren tegen De Bruinvis sterk in het over wicht, maar konden toch niet verder komen dan een 33 gelijkspel. De laat ste wedstrijd moest dus de beslissing breneen in deze afdeling. De Bruinvis kon De Zeehond voorbijkomen door met meer dan 62 van De Schelde te win nen. Het werd slechts 41, waardoor De Zeehond zich voor de finale plaatste. De eindstand in deze poule was: Zeehond 3 110 Bruinvis Schelde 1 1 0 0 0 2 0 3—10 SZV was in poule 2 de sterkste ploeg. Eerst werd Luctor met 31 verslagen, waarna De Ganze met 80 werd ge kraakt. De laatste ploeg kon het ook te gen Luctor niet bolwerken: 62. De eindstand in poule 2: SZV 3 2 0 0 4 11—l Luctor 3 10 12 7—5 Ganze 3 0 0 2 0 214 De finale tussen De Zeehond en SZV liet een gelijkopgaande strijd zien. Bij dc rust was de stand nog 00. Toen kreeg SZV Vrouwe Fortuna op zijn hand. Caljouw loste een mislukt schot, dat van richting werd veranderd en dat be tekende 1—0 voor SZV. De Zeehond trok met man en macht in de aanval en Den Boer zag kans uit dit offensief een traaf doelonnt te scoren: 11. Eén mi- nnnt voor tüd straft0 Vao een deVkino-cfnnt van De Zeehond af en «ehonk SZV met een feilloos boogbailetje de overwinning (2—1). Om de derde en vierde plaats speelden bewakers dan als dienaren van politie. Nu is het Binnenhof rijksgrond en te beschouwen als een openbare weg. De vraag rijst, waar de rechtsgrond voor het parkeerverbod ligt. In een ver ordening van het gemeentebestuur, verklaarde ons desgevraagd een der politiemannen. De rijksgrond is hier toe onder de bevoegdheid van de ge meente gebracht en deze heeft de be palingen getroffen. Volgens de wet kan dat inderdaad, maar met die beperking, dat zulks moet zijn gemotiveerd door de open bare veiligheid. Het zal voor de openbare veiligheid toch wel weinig verschil maken wie de eigenaar is van een auto, die op het Binnenhof wordt geparkeerd. TT7AT de rondom het Binnenhof lig- f* gende departementen van verkeer en waterstaat en binnenlandse zaken doen, wordt zelfs niet door een ge meenteverordening gedekt. Deze palen met de slagbomen en driepoten ruimten rondom het departe mentsgebouw af om uitsluitend hun hoge ambtenaren gelegenheid te geven te parkeren. Bodes en portiers van de ministeries nemen hier de taak van autobewakers op zich en sjouwen met het afsluitmateriaal. Ook zij doen dat zeer plichtsgetrouw, want wee hun als de topfunctionaris komt aanrijden en geen gereserveerde plaats vindt. De moeilijkheden om parkeerruimte in de Haagse binnenstad te vinden hebben al deze systemen in de hand gewerkt De een neemt het van de ander over. Op de Korte Vijverberg is ineens een klein stukje, genoeg voor een auto, afgepaald. Bij nader beschou- 3 9—5 Luctor en Bruinvis. Luctor won met 32. wen ligt dit precies voor het gebouw waar het kabinet der Koningin is ge vestigd. Op andere plaatsen zijn borden ver rezen, waarop de verraste automobilist leest: „Gereserveerd vooren dan kan van alles volgen, volgens de vul- maar-in methode. Voor alle ambassades staan dergelijke borden, voor menig ministerie, voor de Amerikaanse „Mi litary assistance advisory group" en voor de Rekenkamer. Deze fraaie opschriften hebben in toenemende mate de oude methode vervangen, waarbij gewoon op de straat de letters N.P. zijn gekalkt. Hetgeen niet betekent dat de N.P.'s verdwijnen; wekelijks komen bij de verkeerspolitie tal van verzoeken binnen dergelijke parkeerverboden op bepaalde punten te mogen aanbrengen. Het is een publiek geheim dat noch het bord „Gereserveerd voor.noch de N.P. rechtskracht heeft, voorzover zij op de openbare weg zijn aange bracht en dat zijn zij vrijwel alle. De automobilist die er toch parkeert is niet In overtreding, want opschriften en kalkletters bevatten eigenlijk niet meer dan een verzoek. De politie houdt er evenwel rekening mee, want zij zal de bestuurder „verzoeken" zijn auto te verwijderen Op deze en dergelijke manieren pro beren de Haagse erg belangrijke perso nages hun wagens vlak bij te parkeren. Eigenlijk worden daarbij alle rechtsre gels overtreden, hetgeen een proefpro ces zou kunnen uitmaken. Wat een narigheid voor de Kamerle den als de Hoge Raad een eind zou maken aan het geprivilegeerd parkeren op het Binnenhof; om van de hoge ambtenaren maar te zwijgen. In W.Z.'Vlaanderen OOST-BURG. De -gezamenlijke -gemeentebesturen van West-Zeeuws- Vlaamse -gemeenten zijn bijeen geweest. De ontwikkelingscommissie van West- Zeeuws-Vlaanderen toestaande uit twaalf burgemeesters van de veertien gemeen ten had hen in deze vergadering bijeen geroepen om de gemeentebesturen in zicht te verschaffen in de mogelijkhe den van een industriële ontwikkeling. Naast een inleiding van de heer L. F. W. Jansen, directeur van de Stiohtin-g Ontwikkeling Brabantse industrie, ging de voorzitter van de ontwikkelingscom missie, burgemeester Van Dongen van Aardentourg uitvoerig in op -de taak van de commissie. Dit mede naar aan leiding van de vragen d-ie in de raads vergadering dik-w;ils gesteld worden over het nut van de ontwikkelingscorn- mis-sie. De voorzitter zei o.m. dat 17 juli 1959 d-e gezamenlijke -gemeenteraden het E.T.I.-rapport over de mogelijke ontwik keling van West-Zeeuws-Vlaanderen hadden besproken. Men heeft toen ge,, steld dat er meer van dergelijke bijeen' komsten moesten worden gehouden. De ontwikkelin-gscommissie acht deze ver gadering bijzonder nuttig doch men moet er voor -waken dat het geen protestbij eenkomsten worden, aldus de voorzitter. Zij zijn bedoeld om de -gemeentebe sturen een ruimer inzicht te geven in wat ter bevordering van het welzijn van de streek als geheel nood-zakelijk is. De heer Van Don-gen wees erop dat er niet alleen samengewerkt zal moeten worden, maar ook flink in de buidel zal worden getast om projecten te financieren. Aan het einde van de inleidingen vond ten slotte een discussie plaats waarop wij in een volgende editie nader terug ho- KAPELLE, 8 juli 1961. Frambozen in kratten voor industrie: I 138. II 121—124,Ro de bessen A 61—64, I 50,35—52, II 49,40— 49,80, III 87, Zwarte bessen industrie: I 109, II 103104, III doordraai, Aardbeien zonder dop per kg: Talisman II *83, Red Gauntlet II 74, Juoumda II 73, Mad, Mout II 62, Seo- gana II 88, Aardbeien per doos: Talisman I 39—4,7, II 25—37, Red Gauntlet I 42, II 30—34, Aardbeien met dop per kg II 67102, Kersen: Morellen II 105, III 49, Klerken I 163, II 139—154, III 45. Varikse Zwarte I 166, in 63, Krieken I 119, Kruisbessen per kg. I 4045, II 2033, Dubb. pr, bomen I 162170, Rode bessen per doos I 1617, II 1316, Kruisbessen per doos I 17—24. GROENTE EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM, 8 juli. Zwarte bessen I 1.08: idem II 0.98; rode bessen 0.45; Frambozen I 0.62; idem II 0.60; aardbeien 0.471.17. EXPORT EN INDUSTRIEVEILING GOES 8 juli. Zwarte bessen I 108- 109, II 102, III 64. Rode bessen I 48- 50, II 43. Frambozen I 131-133, II 116. MIDDELBURG, 8 juli. Zwarte bes sen I 1.05, zwarte bessen II 86 cent. Van een onzer verslaggevers ROZENBURG. De Noorse reder Sigurd Skaugen reageerde zaterdag nogal negatief op het verzoek van de scheepsbouwer C. Veroime méér opdrachten aan zijn werven te ver strekken. „De revaluatie van de gulden", zo sprak de heer Skaugen, „maakt het voor de Noorse scheepvaart heel moei lijk orders in Nederland te plaatsen". De Noorse reder sprak die woorden bij de overdracht in Rozenburg van het 24.000 brt. metende vrachtschip Skau- vann, dat op de Alblasserdamse werf van Verolme voor rekening van I. M Skaugen in Oslo is gebouwd. De heer Skaugen vertelde, dat de Skauvann door de revaluatie een half miljoen gul den duurder is geworden. De heer H. J. Hofstra, Verolme's fi nanciële expert, zei ons dat de werf door de revaluatie vele orders verloren ziet gaan. Kort na de herwaardering van de gulden werden de onderhande lingen over twee te bouwen schepen af gebroken. Aan de bouw van dertien an dere schepen, waarover druk werd on derhandeld. zal Verolme niet of nau welijks te pas komen. De opdrachten gaan nu naar Zweedse of Japanse wer ven.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4