Belangrijk werk op Kapelse kleinfruitproeftuin Zeeuws korfbalisolement wordt nu opgeheven Merrie- en veulenkeurinj met goede kwaliteit Vrije Evangelische Gemeenten met Herv. kerk op zendingspad V erkeersperikelen voor het kantongerecht Bergen op Zoom Provinciale kerkvergadering Nedhervormden te Goes Axelse raadsleden voetballen tegen bemanning .Axel Vrijdag 7 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD GROTE BELANGSTELLING UIT GEHELE LAND Veel proeven Plantgoedkoeling Mulo-examens Teraieuzen Grote avond Z.-Vlaamse Jazz Sociëteit Benoeming Chr. sportvereniging Kloetinge opgericht Geitenkeuring in Boudewij nskerke Westduitse girodienst wil automatiseren MARKTBERICHTEN Uitkering voor Friese bakkers die saneren In guldens Twaalftal van Mevo trekt zich terug Uitzending Jeugdverkeersbrigadiers kregen getuigschriften Schoolsportdag Axel Aspirantentornooi te Burgh Zweden schaft Engelse luchtdoelraket aan Minimumsalaris van predikanten verhoogd Beroep St. Annaland Geslaagd aan V.U. OOGST AARDBEIEN EN ZWARTE BESSEN Aanwinsten provinciale bibliotheek GEITENKEURINGEN Overzicht Vlissingse Nutsspaarbank Pag. 4 KAPELLE. Het is een drukke tijd voor de Zeeuwse kleinfruitkwe- kers. De pluk van aardbeien is nog niet eens voorbij, de frambozen vragen alle aandacht en ook de rode en zwar te bessen moeten worden geplukt. Met man en macht wordt gewerkt van de vroege morgen tot de late avond. De kleinfruitkwekers hebben haast ner gens tijd voor. Eén bezigheid is er ech ter waar de meesten van hen wel een keer tijd voor nemen en dat is: het brengen-pan een bezoek aan de proef tuin voor de kleinfruitteelt in Kapelle. Uit alle delen van Zeeland komen daar dagelijks groepjes mensen. Ook de Brabanders weten deze proejtuin maar al te goed te vinden en ontelba re excursies worden vanuit de Brabant se kleinfruitcentra naar Kapelle onder nomen. Regelmatig komen voorts nog groe pen uit andere delen van het land en ook uit België. Voor de heer L. Goedegebure, de chef van deze tuin, is het een nog drukkere tijd dan voor de kleinfruitkwekers zelf want niet alleen heeft hij zijn zorgen om alles op tijd geplukt te krijgen maar avond aan avond wordt zijn tijd boven dien nog in beslag genomen door de ex cursies. Niets is hem echter teveel als het er om gaat te vertellen van al dat gene wat wordt onderzocht en beproefd om de teelt van kleinfruit op een hoger plan te brengen. Wij kunnen rustig stel len dat deze proeftuin op het oude voet balveld van Kapelle van enorme beteke nis is voor de ontwikkeling van de klein- fruitteelt in onze provincie. Het is alge meen bekend dat deze teelt een hoge vlucht heeft -genomen in de laatste ja ren. Er hebben omschakelingen plaats gevonden en dat bleek ook nodig te zijn. Opnieuw hebben de Zeeuwse tuin ders bewezen dat zij graag wat willen leren en zij varen er wel bij. Wanneer wij bijvoorbeeld het produkt aardbeien nemen zien wij een grote verschuiving in het rassenassortiment en de Zeeuwse telers zijn over het alge meen tijdig overgeschakeld. Zij zagen op de proeftuin in Kapelle hoe het nieu we er voor stond en zij hebben hun kans gegrepen. Wij brachten een bezoek aan deze proeftuin en hebben gehoord en gezien van de proeven die er worden genomen om de kleinfruitteelt te stimuleren en nieuwe wegen te zoeken. Het is uiter aard onmogelijk deze hier te gaan be schrijven. Dat is trouwens ook niet de bedoeling. Wij kunnen ons echter voor stellen dat dit uitgebreide terrein een lustoord is voor de praktische kweker die er wat wil zien dat van belang is voor zijn bedrijf. Een zeer belangrijke plaats wordt in genomen door de aardbeien. Dat is te begrijpen want deze vormen nog altijd het belangrijkste produkt van de klein fruitkwekers. Talrijke rassenproeven zijn er op ge zet. Uiteraard is het op het ogenblik nog te vroeg om hierover een definitief oor deel uit te spreken. Van de nieuwe ras sen komen een paar veelbelovende plan ten naar voren. Dat is in de eerste plaats de Vola, een aardbei die is ge wonnen in de Bommelerwaard en het hier in Zeeland bijzonder goed doet. Het is een aardbei welke zeker waard lijkt om te worden beproefd. Zij ziet er prachtig uit, smaakt goed en geeft een hoge kilo-opbrengst. Een ander ras dat volgens deskundi gen aandacht verdient is Siletz. Tien verschillende aardbeienrassen worden er in de nieuwe rassenproef met elkaar vergeleken. Nieuw op de proeftuin is een proef met het koelen van plantgoed van aardbeien. Daarbij is het plantgoed in de koelcel bewaard bij een zeer lage temperatuur en de proeven welke hier mede worden genomen, dienen om na te gaan welk moment in het ruststa- dium van de planten het beste is voor opname en daarop volgende bewaring in het koelhuis. De methode van plant goedkoeling heeft voor de aardbeien- teelt aantrekkelijke facetten. Van zeer groot belang is vooral het feit dat de gene die aardbeien wil planten op elk gewenst moment over zijn planten kan TERNEUZEN. Voor het mulo examen b slaagden: Lo vantDriel, Peter Jans, Jaap v. d. Steeg, allen leerlingen van de chr. ulo-school te Terneuzen. TERNEUZEN. De jaarlijkse „grote avond" van de Zeeuws-Vlaamse Jazz- sociëteit zal onder de titel „Jazz at the security hall" op zaterdag 15 juli a.s. in de spiegelglasfabriek te Sas van Gent worden gehouden. Hieraan zullen mede werken Nelson Williams ex-Duke Elling- tontrompetist, Anneke Gronloh, teenager zangeres, het trio Piet Bloem, winnaar van het scholenj«ztournooi en hetradio- t.v. dixieland orkest „The Dixieland- pipers" onder leiding van Eric Krans. MIDDELBURG De Middelburgse me juffrouw H. W. Huser is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot onderwijze res aan de gereformeerde school, Noze- Voor het diploma vak- en handels kennis slaagde aan de slagersvakschool te Utrecht de heer J. M. Blankenburght te Nieuwdorp. Bij de spaarbank der Coöperatieve Boerenleenbank Nlsse-Ovezande e.o. te Nisse is gedurende de maand juni inge legd 95.479,90 en terugbetaald 79.226,59. Het spaartegoed per 30 juni bedroeg 3.246.454,54. In deze maand werden drie nieuwe spaarders ingeschreven. BERGEN OP ZOOM. J. W. M. uit Goes had op 28 november jl. op de rijksweg naar Zeeland ter hoogte van de spoorlijn-viaduct Bergen op Zoom- Woensdrecht het verkeer in gevaar ge bracht. M. wilde de zijweg naar Woens- drecht inslaan, was gaan voorsorteren maar daardoor was H. H. uit Woens- drecht in moeilijkheden geraakt, M. had volgens de officier geen aandacht ge schonken aan het achteropkomende ver keer, waardoor hij art. 28 sub b had overtreden. H. had iemand moeten passeren maar raakte in moeilijkheden omdat toen M. weer op de weg stond. U had rechts van de weg moeten blijven staan; met voorsorteren staat u op dit punt maar ta hinderen. Verdachte was het er niet mee eens. Ter plaatse is een knik in de weg zodat je niet kunt zien of er nog meer verkeer aankomt. Door het via duct wordt het uitzicht ook nog belem merd. Ik kon toch niet anders handelen dan voor te sorteren en kon toch moei lijk de lucht ingaan. Nadat de officier eerst M. op zijn fout beschikken. Over het resultaat van dé ze proef kan thans nog niets worden gezegd. Naast rassenproeven worden ook veel cultuurproeven genomen. Men onder zoekt op de proeftuin in Kapelle wat de mogelijkheden zijn van de teelt van bessen aan draad en hoe men dit moet doen; men onderzoekt hoeveel stengels men moet aanbinden -bij frambozen om een zo hoog mogelijke opbrengst te krij gen; er worden bemestingsproeven ge houden. Er wordt nagegaan of -grondbe- dekking van invloed is op de opbrengst en zo ja, hoe men het moet doen. De plantafstand van verschillende produk- ten en rassen wordt nagegaan, kortom er gebeurt heel veel. We hebben alles eens bij elkaar geteld en kwamen tot niet minder dan 26 verschillende proe ven. De kleinfruitproeftuin in Kapelle is een onderdeel van het landelijk proef station voor de Fruitteelt in de Volle- grond -te Wilhelminadorp. Zoals reeds gezegd is de heer L. Goedegebure chef van deze tuin, terwijl ook ir. B. Roelof- sen uit Goes er veel bemoeiingen mee heeft als de coördinator van het onder zoek en de proeven in de kleinfruitsec- tor in ons land en speciaal voor deze tak van tuinbouw is hij verbonden aan het Proefstation te Wilhelminadorp. Ten slotte vermelden wij nog dat het de Zeeuwse rijlcstuinbouwconsulent ir. J. J. van Hennik is die als direkteur van het landelijk proefstation voor de Fruitteelt in de Vollegrond te Wilhelmi nadorp, ook de uiteindelijke leiding heeft van de proeftuin -te Kapelle. KLOETINGE. In Kloetinge is een Christelijke sportvereniging opgericht die voorlopig ook deze naam zal dra gen. Er is gestart met een veertigtal jeugdige leden die elke donderdag on der deskundige leiding gymnastiek be oefenen in „Amicitia". Het bestuur dat voorlopig wordt gevormd door de heer L. W. Francke en mevrouw A. de Loo- ze-Sinke zal na verloop van tijd defi nitief worden samengesteld. Het ligt in de bedoeling om, wanneer blijkt dat ook oudere inwoners belangstelling tonen voor de beoefening van gymnas tiek, diverse groepen te vormen. BOUDEWIJNSKERKE. Uitslag geiten- keuring. Lammeren. 1. Marijke 4, P. J. Kleinepier. 2. Ria, P. van Sluijs Kz. 3. K. Kieinepier. 4. J. Maljaars. 5. Neeltje, K. Kleinepier. Eenjarige geiten. 1. Dina, K. Kleinepier. 2. Marijke 3, P. J. Kleinepier. 3. Klarina, C. van Sluijs. 4. P. J. Kleinepier. Tweejarige geiten. 2a. Kornelia N. Kleine pier. 2b. J, Maljaars. 2c. P. J. Kleinepier. Stamboekgeiten 4 jaar en ouder. la. Caba, C. van Sluijs.4 lb. Sientje, P. van Sluijs Kz. lc. Jans van Sientje, N. Kleinepier. ld. Ma- rée, K. Kleinepier. Ie. Marijke, 2. P. J. Kleinepier. De in Oosterland gehouden collecte ten bate van het Anjerfonds door de af deling van de Plattelandsvrouwen heeft opgebracht 173.85. Van onze correspondent HAMBURG. De Westduitse P.T.T. gaat proberen de postchèque- en girodienst met elektronische ma chines te automatiseren. Volgens de Duitsers is dat de enige manier om het steeds toenemende giroverkeer vlot te kunnen blijven verwerken. De bondsminister van P.T.T.de heer Stückler, heeft in Hamburg de eerste elektronische apparatuur in werking ge steld. Het gaat hier nog om een proef. Als deze slaagt zal het hele Westduitse giroverkeer worden geautomatiseerd. Als dat is gebeurd, wil men poberen ook de behandeling van het briefver keer en de pakketpost verder te auto matiseren. De zeventienjarige A. A. H. J. v. d. Kamp uit Westervoort 'is gistermiddag te Arnhem om het leven gekomen, toen hij met zijn bromfiets onder een vracht wagen kwam. GOES, 5 juli. Export en Industrievei- ling. Zwarte bessen I 115117, II -103; rode bessen I 56, 10—60, II 52,50, III 31; frambo zen I 129, II 127; talisman II 103; senga sen- gana I 118, II 107; jucunda II 103; mad moutot II 83; juspa II 92; red gauntlet II 78. Gewone veiling. Per doos; talisman 33—42, II 2536; red gauntlet I 4145, II 23 36; frambozen I 32, II 28; kruisbessen 19—23; rode bessen I 1823, II 1218. Per kg: talisman I 100, II 6585; red gauntlet II 80—90; mad moutot II 5085; kruisbessen I 64—77, II 5864; witte bessen II 46; rode bessen II 5464; oranjepruimen I 62—64; insp Löhnis I 150, II 120; klerken 1 160—180, II 110—160; krieken I 110; varik- se zwarte II 170; druiven I 210. Per stuk: perziken II 1328. Groenten: per stuk: bloemkool All 3041, Bil 23—30, afw 22—28; kropsla I 4—5, II 3— 4; komkommers A 2028, B >1624, C 20; per bos: kroten 1518; uien 912; per kg: tomaten A 78, B 81; rabarber 11—20; peulen 75—80; uien 1415; tuinbonen 12—14; dubb pr bonen 170—190; stoksnijbonen 80—95; postelein 2530; doperwten I 2831, II 25; gr sav kool 11; rode kool II12; andijvie 910; eerstelingen bonken 2425, grote 18 22, drielingen 1315, kriel 5—10; binfles 17 19. SCHERPENISSE, 6 juli. Doré bonken 24.3424.35, doré gewone 22.9823.19, doré gewone afwijkende 18.0421.94, doré drielin gen 12.15—12.89, eigenheimers gewone 19-23— 21.52, eigenheimers drielingen 8.39, bintjes bonken 17.16—17.58. bintjes gewone afwijken de 13.50—14.60, bintjes drielingen 7.23, alles per 100 kg. aanvoer 60 ton. ST. ANNALAND, 6 juli. Doré bonken 24.00. doré gewone 22.76—23.08, doré gewone afwijkende 20.50—22.68, doré drielingen 13.29 —13.90. eigenheimers gewone 21.59—22.06, eigenheimers gewone afwijkende 19.2621.32, eigenheimers drielingen 8.879.45, bintjes bonken 26.19—26.50, bintjes gewone 17.80— 18.09, bintjes gewone afwijkende 16.84—17.42, drielingen 7.70. Alles per 100 kg. Aanvoer 160 ton. THOLEN, 6 juli. Doré bonken 19.63— 22.49; gewone 23,47—23,80; blok 2 20,30—22.24; poters 1112,92; kriel 2.71; witte eigenhei mers 2121,34; poters 8,51; eerstelingen 19,91 21,40: poters 11; bintjes bonken 22,96; ge wone 15,0417,62; poters 7,82; aanvoer 90 ton. BERGEN OP ZOOM GROENTE EN FRUITVEILING 6 juli. Aardbeien fabriek jucunda 11 96; talisman 11 95; senga 1 1,22; idem 2 1.—; frabozen doosjes 1 1,22; idem 2 77; rode bessen 51; zwarte bessen 1,10 1,14; frambozen 70. KRABBENDIJKE. 6 juli. Aardbeien in dustrie: Jucunda II 95—97, Mad. Moutot II 80. Juspa II 92, Talisman II 92. Eiv. afw. aardb. 46. Zwarte bessen: I 110—111, II 102, III 77. Rode bessen per kg: I 57, II 46. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets I 2224. II 8—28. Prolific II 13—16. Aardbeien per doos: Talisman I 30—32, II 18—27, Red Gaunt let I 30, II 18—25. Aardbeten per kg: Talis man II 48. Dubb. p\ bonen I 158—178, Close III gr 51, val 24. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De bakkers in Friesland, die hun bedrijf opheffen, zullen een uitkering krijgen uit het Saneringsfonds broodbakkerijen Friesland. Het bestuur van het Pro- duktschap voor granen, zaden en peulvruchten heeft gisteren de rege ling aanvaard, waarbij dit mogelijk wordt gemaakt. Het doel van de re geling is de sanering van het brood- bakkerijbedrijf in Friesland en het noordwesten van Overijssel te ver snellen. Het saneringsfonds is eerder dit jaar door het produktschap ingesteld. Om de financiering ervan mogelijk te maken is in het gebied waarvoor de regeling geldt, op 1 mei van dit jaar een extra verhoging van de broodprijs ingevoerd. Volgende maand zal bovendien deze bakkers een heffing van 85 cent per honderd kilo tot brood verwerkte tarwe bloem en -meel worden opgelegd. De bedoeling is, dat bakkers die hun bedrijf opheffen en hun klantenkring zonder meer opgeven of verkopen aan de gezamenlijke bakkerij in hun woon plaats, een uitkering krijgen van twee honderd gulden voor iedere baal meel die zij de laatste tijd per week omzet ten. Bakkers, die hun bedrijf sluiten en hun klanten verkopen aan een of meer bakkerijen, krijgen honderd gulden toe gestopt. Dit bedrag krijgen ook de bak kers. die bij een andere bakker in loondienst treden en hun klanten aan hun werkgever overdoen en de bakkers, die de produktie staken en de distribu tie van brood als slijter blijven voort zetten. had gewezen moest hij erkennen uit de getuigenverklaring van H. en uit andere getuigenverklaringen dat het daar een moeilijk punt was en M. in een noodpo- sitie was geraakt. De kantonrechter sprak hem daarna vrij, waartegen J. W. M. geen bezwaar had. A. K. uit O. Vossemeer was op 5 ju ni jl. op de weg van Steenbergen naar Kruisland door de politie aangehouden en toen bleek dat hij niet in het beeit was van een rijbewijs. Tot zijn verde diging voerde K. aan dat hij haast had. Hij was naar Steenbergen gere den om daar de aansluitende bus poor Roosendaal te halen, maar die was al vertrokken waarom hij maar was doorgereden. Hij had nog geen rijbe wijs. Toen hij de reden van zijn haast opgaf konden de heren achter de groe ne tafel daar inkomen waarna hij conform de eis veroordeeld werd tot een geldboete van f 5 sub 1 dag doch hij kreeg de vermaning het nooit meer te doen. M. O. uit Tbolen had op 30 maart op de Zuid Zijde Zoom een aanrijding ver oorzaakt met een- auto van J. V. uit Stavenisse. O. was niet verschenen doch V. wel. Hij had O. al vreemd aan zien komen rijden. Hij moest een paar meis jes op de fiets passeren en had toen bij het passeren J. V. weer aangereden. Bij het proces-verbaal beweerde M. O. dat een van de meisjes plotseling naar links was uitgeweken waardoor ook hij het stuur liad omgehaald en toen tegen V. was opgereden. Maar noch dit meis je M. O. uit Bergen op Zoom, noch J.' V., die beiden als getuigen werden ge hoord, hadden dit gedaan of gezien. De officier vond dit dar ook meer een uit vlucht van M. O. Bij verstek werd hij daarna conform de eis veroordeeld tot 50 boete subs, 10 dagen hechtenisstraf. R. C. M. uit Tholen had op 25 novem ber jl. op de rondweg onder Roosen- sendaal geen voorrang verleend waar door een auto van de P.T.T. uit Anna Jacoba Polder was aangereden. Het was heel slecht weer die dag, het goot. waaide hard, een echt hondeweer en M. had niet eens hard gereden, goed 25 km. Hij had geen voorrang verleend, maar was zich niet bewust dat hij schul dig was geweest. M. B. die de P.T.T.- wagen bestuurde was links door de auto van M. aangereden in de flank en van achteren. Ook hij had op dit punt niet hard gereden, goed 20 km. zei hij. Dan kroop je toch allebei over deze rij baan vond de officier. Uit alles bleek ook dat geen van beide hard had ge reden want de schade aan de P.T.T auto bedroeg maar 32,50. Toch vond de officier van justitie dat M, fout had gereden en eiste tegen hem een boete van 10 sub 2 dagen met toewijzing van de civiele vordering van ƒ32,50. M. achtte zich nog steeds niet schul dig want hij reed al veel te ver op de weg zodat hij geen voorrang meer behoefde te verlenen. Conform de eis werd hij echter veroordeeld. Korfbalcompetitie DREISCHOR. Naar wij van de Schouwen - Duivelandse Korfbalbond vernemen heeft het twaalftal van het Zierikzeese MEVO zich uit de 2e klas se van de S.D.K.B. teruggetrokken. De laatste weken hadden de oranje- witten al met interne moeilijkheden te kampen en toen dézer dagen een spe ler van MEVO door de scheidsrechter uit het veld werd gezonden en aanvoer der J. Groen hieraan geen gevolg wil de geven zag scheidsrechter Van Pope- ring zich genoodzaakt de wedstrijd te staken. Daar men toch al krap in het spelersmateriaal zat betekende dit het einde. Alle tot dusver gespeelde wedstrijden door MEVO zijn hierdoor komen te ver vallen. Het echtpaar A. Naeije-van Oosten in Axel herdacht een dezer dagen zijn zestigjarig huwelijksfeest. De heer Naeije is thans 85 jaar oud en zijn echtgenote 79 jaar. Beiden bevinden zich nog in blakende gezondheid en genoten een grote publieke belangstelling op hun jubileumdag. In de maand juni '61 werd ingelegd bij de Coöp. Boerenleenbank te Wemel- dinge een bedrag van ƒ65.194,58. Terug betaald een bedrag van 60.651,21. Het saldo bedroeg aan het einde der maand 3.296.243,38. Er werden 11 nieu we boekjes uitgereikt. 9 In de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. P. Westland naar Groot- Ammers zal Ds. Lt. G. Zwanenburg, Nederlands Hervormd Predikant te Sta venisse belast worden met het consu lentschap van de Nederlands Hervorm de Gemeente van Sint-Annaland. VROUWENPOLDER. De indruk zou zijn gewekt dat in ons artikel over „Wandelaars op drijfzand" in ons blad van 27 juni de daarin genoemde radio- tip uitgezonden zou zijn in een zondag ochtendprogramma. Dit laatste is echter niet juist, omdat, naar wij nadar ver niet juist, omdat, naar wij nader ver namen, de tip in een maandagmorgen programma van een andere omroepver eniging zou zijn gegeven. GOES In de raadzaal heeft burge meester W. J. Notteboom gistermiddag aan twintig jeugd werkeersbrigadiertjes de getuigschriften voor een .seizoen trou we dienst uitgereikt. Aanwezig waren o.a. verkeersbrigadier J. Borrie. die de kinderen opleidde, de wethouder van on. derwijs mevrouw C. A. Griep-Duinker. inspecteur van politie S. E. Siebels en de heer H. C. van de Vreugde. De bur gemeester zette voor de aandachtig toe luisterende brigadiertjes uiteen dat het verkeer thans zo 'belangrijk is gewor den voor ieder mens en de gehele sa menleving dat het jeugdver-keersbriga- djerschap in feite een dienst aan de ge meenschap is. De heer Noteboom ver telde dat hij zich uit zijn jeugd 'herin nerde dat eigenlijk alleen het rechts houden toen belangrijk was. „Jullie wer- den nu waarschijnlijk voor de eerste maal in je leven geroepen de gemeen- schap te dienen", zo .besloot .spreker. Vervolgens reikte hij de getuigschriften uit. De gelukkigen waren: Chr. nationale school: I. Wassenaar, W. van Zoelen, P de Smidt. E. Kil. H. Griffioen, A. v. d. Dool, M. v. d. Blom. Caspar Ber- seschool A. v. Heeze, E. Pieters, R. de Buck, R. de Buck, M. v. d. Leur, C. Vermeulen Prinses Irenescheol: A Kribbe, D Sinke, A. Houterman, K. Sijp, E. Dielemeyer, F. d'Ailly, M. Car- pentier. Hierna werden de scholieren nog toegesproken door inspecteur Sie 'bels. De bejaarden van Serooskerke heb ben in 38 personenauto's een uitstapje gemaakt naar Dordrecht en omgeving. Ze werden in het dorp verwelkomd, aan het einde van de dag, door de mu ziekvereniging E.M.M. 9 In het tweede kwartaal van lübl werd te Colijnsplaat 112,51 bijeenge bracht voor de Vereniging „Kinderzorg te Middelburg. 9 De Anjercollecte heeft te Seroos kerke opgebracht 107,52 gulden. GOES. Naar wij vernemen zijn de plannen om te geraken tot een verdere opheffing van het Isolement van de top- ploegen uit de Zeeuwse korfbalbond thans in een vergevorderd stadium. Blij kens de agenda voor de jaarlijkse dis- trictss%rg adering van het district Zuid Holland van de K.N.K.B. welke op 19 juli a.s. te Rotterdam zal worden gehou den, en een bij deze agenda gevoegde concept competitie-indeling voor Zuid- Holland, zijn hierin, naast Swift uit Mid delburg, dat reeds enige jaren in Zuid- Holland speelt, thans ook ingedeeld de kampioen 1960 van--de;Z-lLR. Tjpba,l uit 's Heer Hendrikskinderen en Togo 1 uit Goes of Animo JL uit. Souburg. Deze laatste ploegen eindigden het vo rig seizoen met een gelijk aantal punten op de tweede plaats Wij vernemen ech ter, dat Togo 1 dit jaar nog geen prijs stelt op promotie naar de derde klasse K.N.K.B. hetgeein dus zou betekenen, dat Tjoba 1 en Animo 1, in het seizoen 1961/1962 hun uitwedstrijden in Zuid Holland zullen gaan spelen op voor waarde dat de voorgestelde indeling op de a.s. districtsvergadering wordt aan vaard. Voor het Zeeuwse korfbal zou een en ander een grote vooruitgang be tekenen en zal dit vooral het spelpeil ten goede komen omdat ook een door stroming mogelijk zal worden van het regionale naar het landelijke korfbal. AXEL Op het terrein der V.V.Z.F. nabij de jeugdherberg Blije Haghe vond de jaarlijkse schoolsportdag plaats. Er waren zeven deelnemende scholen met in totaal 421 kinderen. De dag werd ge opend door de heer C. Smies. De uitslagen waren als volgt: Kastiewedstrijden meisjes: 1. Chr. Natio nale School I te Axel 4 punten; 2. Hervorm de School Zaamslag 4 punten; 3. Chr. Natio nale School II Axel 4 punten; 4. Prinses Ma rijke School II Axel 4 punten; 5. R. K. School I Axel 2 punten; 6. Prinses Marijke School I Axel 2 punten; 7. R. K. School II Axel 2 punten; 8. Openbare Lagere School Sas van Gent 2 punten. Kastiewedstrijden jongens: 1. Prinses Ma- rijkeschool I Axel 6 punten; 2. Prinses Ma- rijkeschool II Axel 6 punten; 3. Chr. Nationa le School I Axel 4 punten; 4. Chr. Nationa le School II Axel 4 punten; 5. R. K. School I Axel 2 punten; 6. Openbare Lagere School Sas van Gent 2 punten. Estafette meisjes: 1. Hervormde School Zaamslag; 2. Chr. Nationale School I Axel; 3. R. K. School I Axel. Estafette jongens: 1. Chr. Nationale School I Axel; 2. Prinses Marijkeschool I Axel; 3. R. K, Jongensschool Sas van Gent. Korfbalcompetitie BURGH. Op het van Zuijen-sport- park te Burgh organiseert de sportver eniging „Burgh" een ads-pirantentor- nooi waaraan door practisch alle adspi- rantentwaalftallen van Schouwen-Duive- land zal worden deelgenomen. De wed strijden beginnen 's middags om 2 uur. 9 Rillandia I en II spelen zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Vrederust I en Vrederust II te Rilland- Bath. C De Anjercollecte heeft in Wolphaarts- dijk 89,69 opgebracht. STOCKHOLM. Zweden, een van de weinige kleine landen die zelf raketwa- pens vervaardigen, heeft besloten de nieuwste Engelse luchtdoelraket, de Bloodhound II, aan te schaffen. Het gaat om een order van verscheidene honderden miljoenen kronen. De Bloodhound II is een verbeterde versie van de Bloodhound I, die al in Zweden in gebruik is. Hoewel de nieu we iuchtdoelraketten pas over zeer ge ruime tijd geleverd kunnen worden, zul len binnenkort al militaire technici uit Zweden naar Engeland gaan om zich er mee vertrouwd te maken. De Blood hound II is nog niet in produktie. GOES De Hervormde Kerk van Zeeland is gisteren te Goes in provin ciale kerkvergadering bijeengeweest onder leiding van ds. F. S. Kloosterman uit Vlisslngen. In de morgenvergadering werden de verslagen van de provinciale kerkvoogdijcommissie, de hervormde vrouwenver., de provinciale vommissie voor het jeugdwerk, over het jaar 1960 behandeld en goedgekeurd, evenals de jaarrekening van de herv. st. Prov. Kerk centrum te Middelburg. Nu ds. H. G. Beneder, uit Baarland als scriba van de p.k.v. fungeert werd in zijn plaats ds. B. Zoodsma te Nieuw dorp als secundus aangewezen. Tot primuslid van het college van gedele geerden voor de toelating tot de evange- satiebediening werd gekozen dr. A. V. Haarlem uit Nw. en St. Joosland en tot tertiusleden werden benoemd ds. J. v. d. Haar, te St. Maartensdijk en ds. L. W. Blok te Ellewoutsdijk. In een tweetal vacaturen in de commissie voor bezwa ren en geschriften werd voorzien door de benoeming van ds. A. P. Nauta te Mid delburg als secunduslid en de heer P. W. C. van Westen te Oud-Vossemeer als primuslid. Voorts werd nog een aantal leden benoemd in de hervormde stich ting voor de geestelijke volksgezondheid. Door ds. H. M. Strating werd in de mid dagvergadering een inleiding gehouden over de verhouding van diaconaat en maatschappelijk werk. Aan de hand van een eerste brochure uit een reeks dia conale publicaties. Het maatschappelijk werk wordt tegenwoordig algemeen ge zien als een deel van het diaconale werk der kerk. Toch is het niet zo vanzelf sprekend dat het maatschappelijk werk door de diaconie is opgenomen, aldus spreker. Het werk heeft nl. ook niet- kerkelijke wortels betoogde ds. Strating. Tenslotte wees hij erop dat het steeds meer zal moeten komen tot een goede samenwerking tussen diaconie en maat schappelijk werk, meer over en weer het begrip dat men elkaar nodig heeft. Met spanning wordt thans door de be trokkenen uitgezien naar de resultaten van de districtsvergadering. In de voor gestelde competitie-indeling zal Tjoba 1 uitkomen in de derde klasse a te samen met Danaiden, Gymnasiasten, A.L.O., D.K.C., D.K.V., Schiedam, Overkanter en H.P.V. en Animo 1 in de derde klasse b met als tegenstanders .N.S., Achilles, de Raven, P.A.M.S., Blauw Wit 51, trek vogels, Velox en Succes. Al deze clubs zijn gevestigd in Dordrecht, Rotterdam en omgeving en Den Haag. LAGE VUURSCHE. De Bond van Vrije Evang-elische Gemeenten, die de ze maand zijn tachtigste verjaardag viert, heeft besloten om samen met de hervormde zending van Oegstgeest twee zendelingen naar Nieuw-Guinea te zenden. Bovendien heeft hij het mini- mumsalaris van de predikanten ver hoogd. Dit jaar zal nog een geheel nieuwe pensioenregeling worden opge steld. Deze besluiten werden genomen op de jaarlijkse bondsvergadering te 'Lage Vuursche. De opkomst getuigde van de daadwerkelijke groei van deze gemeen ten. Die bleek ook uit het feit dat in ST. ANNALAND. Door de Kerke- raad der Gereformeerde Gemeente uit Sint-Annaland was een drietal opgesteld en wel de kandidaten L. Huisman, te Zwijndrecht, A. L. Kok te Rotterdam en G. Sehipaanboord te Leiden. Uit dit drietal is bij de Gereformeerde Gemeen te beroepen kandidaat G. Sehipaanboord te Leiden. Postduivenbericht GOES. Door de postduivenvereniging de „Deltavliegers" te Wemeldinge werd deel genomen aan de vlucht uit St. Denis met 51 duiven. 1 en 3 M. Jeremiasse; 2, 4 en 10 Jac. Ridderhof, 5 en 8 Gebr. van Stel; 6 en 9 P. de Boe; 7, 11 en 13 M. Nelisse en 12 G. Felius. Uit St.-Vincent met 9 duiven. 1. M. Jeremiasse; 2. G. Felius. Uit Creil met 46 duiven. 1, 5 en 7 M. Nelisse; 2, 8 en 10 Jac. Ridderhof; 3 M. Pieterse; 4 Gebr. v. Stel, 6 G. Felius; 9 en 11 M. Jeremiasse. THOLEN Wedvlucht van „De Trouwe Duif" uit Pt. St. Mazense, af stand 273 km. L. Laban 1 3, J. Deur- loo 2 4; A. Laban 5; A de Jonge 6 8 10 11; L. Jansen 7; M. P. Tazelaar 9; J. Kegge 12; F. Koppenhol 13. GOES. De heer F. v. d. Wey te Goes is aan de V.U. te Amsterdam ge slaagd voor het examen theologie. AXEL. Ter gelegenheid van het bezoek van de mijnenveger „Axel" vindt zaterdag op het terrein aan de Buiten weg om half drie een voet-balwedstrijd plaats. De opstelling van het elftal der gemeente is als volgt: J. den Doelder (raadslid), C. van Tatenhove, A. de Ruij- ter, L. Ha-melink (raadslid), J. Diele- man, burgemeester Van Dij-ke, P. G. van den Bosse. M. IJsebaert (raadslid) A. Deij, K. Hamelink (raadslid), J. van de Berge. Reserves: E. A. Maas en J. Vink, bei den raadslid. HULST In samenwerking met de Bond van Paardenfokkers „Door Een dracht Sterk" te Hulst organiseerde de afdeling Zeeland van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandsche Trekpaard" een premiekeuring voor merries en veu lens die veel belangstelling trok. Wel iswaar daalde ten opzichte van vorig jaar het aantal merries, maar de jury toonde zich zeer tevreden over de kwa liteit, vooral in de categorie vijf- tot tienjarige merries. De algemeen voor zitter van de vereniging „Het Neder landsche Trekpaard", de heer J. A. Stols, woonde de keuring bij. De uitslag was als volgt: 2-jarige merries, kleine maat. Gerrie van Ossenbroek M. L. M. IJsebaert-v. d. Lin den, Axel 1; Xandria van Absdale Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen, post Hulst 2; Selma van Molenhoek F. P. Brooijmans, Hontenisse, post Kuitaart 3. 2-jarige merries, grote maat. Helma van Molenhoek F. P. Brooijmans, Hontenisse post Kuitaart; 1; Frida van Schuddebeurs Jos. Dobbelaer, St. Jansteen 2A; Denise van Mo lenbroek F. P. Brooijmans, Hontenisse, post Kuitaart 2B; Lady van Heikant R. Doffe- rrvont, St. Jansteen 3. 3-jarige merries, kleine maat. Quinta van Tilly Gebr. R. F. en J. P. d'Hert, Graauw IA; Baronesse van Zaam C. A. Dees Jzn., Zaamslag IB; Victoria M. Roelse, post Hulst 2; Karolien Kinderen F. de Jonge, Zaam slag 3. 3-jarige merries, grote maat. Phafa van Molenhoek F. P. Brooijmans. Hontenisse, post Kuitaart 1; Orpha van Nico Kinderen B de Jonge, Zaamslag 2; Elza Eerw. Paters Maristen, Hulst 3. 4-jaTige merries, kleine maat. Trees van Schuddebeurs Joh. Piessens, St. Jansteen 1; Mirza E. J. Verpoorte, Zaamslag 2A; Lilly van Reigersbosch M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel 2B; Betsy Kinderen Coenen, Nieuw-Namen 2C; Azura van Willemstad Kind. F. de Jonge, Zaamslag 3. 4-jarige merries, grote maat. Nita van 't Hoogland Al. Serrarens, Ossenisse 2; Erna van Steen Jos. Dobbelaer, St. Jansteen 2. 5-10-jalige merries, k'Hne maat. Costau- se van Bergerhof M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden, Axel IA; Gerda idem 1B; Duchesse van Margriet Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen, post Hulst IC; Brinda van Hengst dijk W. Mahu, Hengstdijk ID; Lizette van het Meerhof J. Apers en W. Brooijmans, Kui taart IE; Arline van Molenhoek F. P. Brooij- WESTERSCHOUWEN. Nu de aard- beien bijna tot het verleden behoren, kunnen we constateren dat de teelt ook dit jaar weer zeer goed geweest is. De kwaliteit was uitstekend, de kg-op- brengst viel ook zeer mee terwijl ook de prijzen goed te noemen zijn. Voor al de eerste vruchten werden duur be taald, waarop, naar gelang de aanvoe ren groter werden, ook de prijzen om laag liepen. Veel vrouwen hebben in deze pluk weer een extra'tje kunnen verdienen. Inmiddels is de pluk van de zwarte bessen op gang gekomen. Meestal be gint de pluk als de laatste aardbeien reeds verdwenen zijn, doch nu komen de laatste aardbeien en de eerste zwar te bessen gelijk. Het is niet onmoge lijk dat dit de oorzaak is van de in verhouding met vorige jaren, vóórko mende lage prijzen, als men circa 1 per kg laag wil noemen. De telers zijn verwend met prijzen van rond de rijksdaalder de kg, doch voor één gul den per kg is de teelt zeer zeker nog rendabel. In de fabrieken is de verwer king van aardbeien heel anders dan van zwarte bessen, zodat beide produk- ten gelijk bijna niet mogelijk is. Van daar dat er vorige week betrekkelijk weinig vraag naar zwarte bessen was. Nu, (5 juli) is de prijs weer opgelopen en bedroeg 1,16 per kg. Verder is het opvallend, dat de zwarte bessen bijna 14 dagen vroeger rijp zijn dan vorig jaar, een verschijnsel dat zich ook voor de verdere fruitoogst wel zal herhalen. mans, Hontenisse, post Kuitaart 2A; Irma van 't Hoogland Al. Serrarens, Ossenisse 2B; Vera van 't Plaatje F. v. d. Waart, St. Jan steen 2C; Carla van Absdale P. A. Suij, St. Jansteen, post Hulst 2D: Lisa Gebr. C. F. en A. Strobbe, 'Hontenisse 2E; Wanda van Absdale Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen 3A; Lia van Leon F. P. Brooijmans, Honte nisse, post Kuitaart 3B; Germaine van Mo lenhoek idem 3C; Jenny van Alstein F. v. d. Waart, St. Jansteen 3D. 510-jarige merries, grote maat. Ninetta van de Stendert Al. Serrarens, Ossenisse IA; Ivonne van Quinta Gebr. R. F. en J. P. d'Hert, Graauw 1B; Soraya F. de Putter, Zaamslag 2A; Honda van St. Kruis R. Doffe- mont, St. Jansteen 2B; Hilda J. E. Asselman, post Hulst 3A; Anny van Prosper Wed. D. Burm-v. d. Berghe, Nieuw-Namen 3B; Mar griet van Schuddebeurs Gebr. C. F en A. Strobbe, Hontenisse 3C. Merries ouder dan 10 jaar: Mariëtte van Alstein, J. D. M. Bruggeman, Philippine 1; Leonora van Steen, Jos. Dobbelaer, St. Jan- steen 2A; Alice van de Melo, J. D. M. Bruggeman, Philippine 2B; Frida van Cam- bron, P. A. Suij, St. Jansteen, ,post Hulst 3; Oudere hengstveulens: René van Tolhoek, A. Serrarens, Ossenisse IA: Victor van Ba ron, Gebr. R. en J. d'Hert, Graauw 1B; Rayniet, Fr. de Putter, Zaamslag 2A; Re né van Julianahoeve, Jac. de Kraker, Zaam slag 2B; Dirk van Prosper, Wed. D, Burm- v. d. Berghe, Nieuw-Namen 2C; Baron van Prosper, idem 3. Jonge hengstveulens: Naam onbekend, Gebr. Waterschoot, Lamswaarde IA; Frans van Othene, Joh. Dekker, Zaamslag 1B; Paul van Reigersbos, M. L. M. IJsebaert- v. d. Linden, Axel 2A; Monty van 't Hoog land, A. Serrarens, Ossenisse 2B; Carlo van 't Hof, O. F. de Sutter, Philippine 2C; Ka- rel van Vogeldijk, A. Serrarens, Ossenisse 2D; naam onbekend, J. Apers en W. Brooij mans, Hontenisse 2E. Oudere merrieveulens: Irma van Groenen dijk, A. Serrarens, Ossenisse ÏA; naam on bekend, P. D. M. van Waes, Westdorpe 1B; Frezia, E. J. Verpoorte, Zaamslag IC; Tru- da van Absdale, P. A. Suij, St. Jansteen 2A; Lidy van de Groene boomgaard, Wed. Ed. Verdurmen, Hulst 2B; Erna, E. J. Ver poorte, Zaamslag 2C; Francien van Othene, Joh. Dekker, Zaamslag 2D; Gracia, Fr. de Putter, Zaamslag 3A; Buonette van Meer hof, J. Apers en W. Brooijmans, Hontenisse 3B. Jonge merrieveulens: Azalia van Molen hoek, F. P. Brooijmans, Hontenisse IA; naam onbekend, Iz. de Feijter-de Mul, Axel IB; naam onbekend, Gebr. v. Waterschoot, Lamswaarde 2A; Irena van Roversberg, JYecl- c- D. de Waal, Lamswaarde 2B; Liza, E. J. Verpoorte, Zaamslag 2C; Herza van t Hoogland, A. Serrarens, Ossenisse 2D; Cora, Gebr. v. Gassen, Ossenisse 2E; Mari na van Roversberg. Wed. C. D. de Waal, Lamswaarde 3A; Lientje van Schuddebeurs, Gebr. Strobbe, Hontenisse 3B; Fabiola van Melo, Em. Verstraeten. Graauw 3C; Avina van Absdale P. A. Suij, St. Jansteen 3D. „Beste veulen" Irma van Groenendijk, A. Serrarens, Ossenisse. Eenjarige merries: Connie van Zandberg, Kinderen F. de Jonge, Zaamslag 1; Jenny se 2 eurs, Jos. Asselman, Hontenis- Merries met afstammelingen: Hilda met afstammelingen, Jos. Asselman, Hontenisse Fokgroepen: Fokgroep van Wed. G. C. de Deckere, St. Jansteen 1; fokgroep van Wed. D'B.urm"v- d. Berghe, Nieuw-Namen 2. Stalgroepen: Stalgroep van A. Serrarens Ossenisse 1; stalgroep van M. L. M. IJse- baert-v. d. Linden, Axel 2; stalgroep van A Serrarens, Ossenisse 3; stalgroep van Jos.' Dobbelaer, St. Jansteen 4; stalgroep van A Serrarens, Ossenisse 5. <"g™ep van a. 2-jarige hengsten: Elegant van Braamhof A. Serrarens, Ossenisse 1. 3-jarige hengsten: Frits van St. Leendert Jos. de Waai, Hontenisse 1. r,^e^SS^rn yan, 5 ^aar en ouder: Elegant van t Hoogland, A. Serrarens. Ossenisse 1 ia^ngS n-r>me^ afsfa*nmelingen vaii één jaargang: Baron de l'Hostée, Coöp Hens- TnSf a canderen' Axel 1A; Re"é van Ea£t van TrnZr,areJ,S' J0ssenisse 1B: Ele" gant van t Hoogland, idem, 2 M L m°PPtt! ™e"'es: Koppel merries van M- L M. IJsebaert-v. d. Linden. Axel 1- P°hWnnwe9neu VaT} J' D- M- Bruggeman', la^r §1 Ton ï°ppel m,erries van Jos. Dobbe- SerrarSensfaöfseenïss3e: 4 PPe' merries Van A' Vitv.lPam"!n v;ln verschillende eigenaren: Acc^uSf gevormd door merries van: Jos. Asselman, Hontenisse; Wed. G. C de Deckere, St. Jansteen; Jos. Dobbelaere, St. Jansteen 1. Kampioen hengst: Frits van St. Leendert, Jos. de Waal, Hontenisse. Kampioen merrie: Costause van Berger hof, M. L. M. IJsebaert-v. d. Linden. het afgelopen jaar eon nieuwe gemeen te werd geïnstitueerd te Beverwijk drie verenigingen tot stichting van een vrije evangelische gemeente werden op gericht (Deventer, Emmeloord en Schrpenzeel), en twee gemeentn be sloten een tweede predikantsplaats te stichten. In het afgelopen jaar slaagde de 'gemeente van Amersfoort er :n een kerkje te kopen, terwijl twee nieuwe kerken in gebruik werden genomen. Nog vier gemeenten zijn van plan bin nenkort over te ga a tot het bouwen van n nieuwe kerk. Van de hervormde zending van Oegst- geest was gevraagd om zendelingen voor de vrije evangelische zending, de zogenaamde Samosir-zending. In het af gelopen jaar zijn van hot eiland Sa- mosir in Batakland de twee jonge zen delingen ds. M. Vink en L. Flier te ruggekeerd. Ds. M. Vink hoopt begin september naar Ransiki op Nieuw-Gui- nea te vertrekken om daar directeur- docent te worden van de evangelisten- school die door de Evangelisch-Christe- lijke Kerk is gesticht Ds. L. Flier hoopt hem enige maanden later te volgen. Het Pensioenfonds zal in september klaar zijn met een gelieel nieuwe pen sioenregeling, die voor de predikanten een opmerkelijke verbetering zal be tekenen. Deze nieuwe regeling zal waarschijnlijk op een extra bondsver gadering in het najaar ter sprake ko men. Tevens besloot de Stichting 1946, die hulpbehoevende gemeenten helpt om predikanten een redelijk salaris uit te betalen, het minimumsalaris van 5000,- op 6000,- guldent e brengen. Een voorstel van de gemeente Apel doorn om de leden van het Comité (het moderamen) van de bond opnieuw herkiesbaar te maken, kon geen gena de vinden, ondanks het feit dat het voorstel de steun van het moderamen had. Met overgrote meerderheid werd het voorstel verworpen omdat de ver gadering meende dat doorstroming be langrijker was dan continuïteit. MIDDELBURG. Keuze uit de aanwinst van mei en juni. ACHTERBERG. Cryptoga- men. AGRARISCHE voorlichting. ANDRES. De edele wingerd en de grote wijnen van Duitsland. ANDREUS. Valentijn. BEUVOIR, De. Pour une morale de l'ambiguiteé. idem. Tous les hommes sont mortels. BIERMAN. Boukuns in Suid-Afrika. BONNEFOY. Rim baud par lui-même. BOOTSGEZEL. Van Braakman tot Zwin. BRINKSMA. Technisch schetsen voor bouwkundigen. BRUIN, De, en WILDEROM. Tussen afsluitdammen en delta- dijken. CHAPLIN. Mij vader Charlie. DANK- MEYER. Leonardo's beeld van de natuurlijke mens. DUINKERKEN, Van. Vlamingen. EG- GERS. Inleiding tot de wetenschap der pre historie. FRIESLAND; land van wijde verten. GALBRAITH. De economie van de overvloed. GARCIA LORCA. Obras completas. GERNET. Zo leefden de Chinezen aan de vooravond van de inval der Mongolen. GRAAF, De. Arthur Rimbaud. HANDLEIDING voor het verrich ten van meteorologische waarnemingen op zee. HEEGSTRA. Practisch bouwen. HEIDE, Van der. Speurtocht naar onze voorouders. HERMANS. Moedwil en misverstand. IONES- CO. Théatre. IDENBURG. Schets van het Ne derlands schoolwezen. JESPERSEN. How to teach a foreign language. KESSEL. Het ge schenk voor de Führer. KNOPPE-SOET0NS. Spanje, taal en land. KUHN-SCHNYDER. Ge schiedenis der gewervelde dieren. LUCAS. Or ganisatie van de onderneming. MALIEPAARD en de VOS. Dieren sterven uit. MUIR. William Shakespeare. REE, Van. Applaus, idem De meesterdromer. ROUSSEAU. Littérature du vingtième siècle. RUITER, De. De grenzen ver de overheidstaak in de antirevolutionaire staatsleer. SCHRIFTELIJK rapporteren; hand- leid. SCHROEFF, Van der. Leiding en orga nisatie van het bedrijf. SHIRER. The rise and fall of the third Reich. SLAVISCHE. De, wereld. SNETHLAGE. "De politiek in ethische, psychologische en filosofische belichting. STE- DELIJKE, Het. centrum en zijn functies. STRUBBE en VOET. De chronologie van de middeleeuwen en de moderne tijden in de Nederlanden. TACITUS. Kronieken. THILO. De overwinning van de tweesoalt, THIOMJP- SON. The price of victory. VLERK, Van der, en KUENEN. Logboek der aarde. VOETEN. De tijd te lijf. VRIES, De. Het motet voor de kardinaal. WESTER. Narcotica. WIE- GERSMA. Psychologie der beroepskeuze. WEYER. Primitieve volken in een moderne wereld. WILLY. Three metaphysical poets. (Crashaw, Veughan, Traherne). WIT, De. Vis sen achter het net. WRIGHT. Native son. ZUID-HOLLANDS molenboek. WEMELDINGE. Dezer dagen werd de jaarlijkse Geitenkeuring gehouden op het terrein van de heer K. P. L. Dominicus te Wemeldinge. Aangevoerd werden 15 melkgei- ten en 7 lammeren. Volbloedlammeren: 1. W. Zuiddijk; 2. W. Sinke (Biezelinge); 3. G. van Dalen (Goes); 4. J. van Oosten; 5. J. Geelhoed; 6. P. de Vos en 7. J. Hoogeste- ger. Eenjarige volbloed melkgeiten: 1. W. Sin ke (Biezelinge); 2. W. Zuiddijk; 3. J. Geel hoed; 4. G. van Dalen (Goes); 5. P. de Vos; 6. J. van Oosten; 7. J. van Oosten en 8. W. Sinke. 2-jarige volbloed melkgeiten: 1. J. Geel hoed (medaille); 2. G. van Dalen (Goes); 3. W. Gijssel. 7 volbloed lammeren werden in geschreven in het R.V.J. 4 twee-jarige vol bloeds werden in het prov. stamboek geno- teerd. Een medaille werd behaald door W. Gijssel voor de beste meïkgeit en door J. Geelhoed. BORSSELE. Te Borssele werd dezer dagen een geitenkeuring gehouden. Een lam van de heer A. Corstanje kreeg een eerste prijs en een lam van de heer G. Remijnse een 2e prijs. Een tweejarige geit werd ingeschreven ln het stamboek en kreeg tevens de medaille van de Provinciale vereniging. Er werden 7 geiten aangevoerd. VLISSINGEN. Het -tegoed bij het begin van. de maand juni van de Vlis- s,i"gsche Nutsspaarbank bedroeg ƒ23.389.930,34, terwijl het overzicht ons leert dat bij het einde van de afgelo- Pe,nd „IPaarK' het tegoed, was gestegen tot ƒ23.475.812,22. Voor het hoofdkan toor met het bijkantoor op de Bonddii- kestraat was de inleg ƒ587.587,56 en de terugbetaling 538,687,16 Ia £oaburg werd ƒ75.440,21 ingelegd en 67.502,22 terugbetaald. Deze cijfers waren in Goes aldus: 193.582 83 en f In .^Phaartsdijk was dat 26.208,68 en ƒ18.725,06 en op Noord- Beveland 3.737,84 en 15.353,30. In Kapelle werd terugbetaald ƒ10.515,02 terwijl de inleg ƒ7.330,95 was. '2 Terne"z.e? werd ƒ58.539,62 inge legd en ƒ25.919,24 terugbetaald. Dat 7? nas respectievelijk in Zaamslag fSfiioaa en, /,t'201'80 en in Axel 5.619,63 en 7.150,51. VOLA UT OM A TISCHE BAKKERIJ TE GOES GEOPEND GOES Burgemeester W. J. Note boom heeft gistermiddag de eerste ge mechaniseerde -bakkerij van Goes van de heer F. Felius symbolisch geopend door een aantal broden uit de oven te trekken. De burgemeester zei in een toespraak dat dit een grote dag voor Goes was omdat nu een eerste vol-auto- matische brood- en banketbakkerij 'n de gemeente is gevestigd. Hij noemde het een .bekroning van het initiatief van de heer Felius. Tevoren had nog ge sproken de heer J. de Jonge, voorzitter van de Zeeuwse bakkersbond die vooral de aandacht er op vestigde dat ondanks de mechanisatie het ambachtelijk karak ter zal 'blijven gehandhaafd. Vervolgens voerden nog het woord de heer C. Bur ger te Wilhelminadorp en de heer F. Fe lius. Deze eerste „broodfabriek" van Goes is voorzien van hypermoderne ap paratuur. Het bedrijf is gevestigd op het industrieterrein Zuid-West en beslaat een oppervlakte van 300 m2. Er zullen voor lopig 14 mensen in te werk worden ge steld.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4