Een goed figuur is geen geheim SPECIALE ZOMER-AANBIEDINGEN! Klassieker" voert nu ook door oost-Zuid-Beveland Bouw nieuwe aanlegsteiger in haven van Vlissingen Harmonie van Biervliet kreeg nieuwe uniformen ZEEUWSCH DAGBLAD de FELIX II DUSTERS EN PEIGNOIRS 10% KORTING Ronde van Midden-Zeeland n Schetsplannen aanbestedingsklaar Werkzaamheden moeten gereed zijn vóór definitief herstel kade In ondiep deel Donderdag 6 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Op originele wijze overgedragen Programma van de visserijfeesten 120-jarig bestaan Bezoek H.M. ,Axel' aan Axel Aanbestedingen bij Rij ks waterstaat Zeeuwse krant met de vroege en iSnelle bezorging l IDUNA FOUNDATIONS UDEN Dr, DRUKKER lAAMBEIENi VOOR BIJZONDERE LAGE PRIJZEN EN ENORME KEUS DOOR ONZE 8 FILIALEN BRENGEN WIJ U NOG STEEDS DE NIEUWSTE ZOMERSNUFJES! JAPONNEN 11.50 12.90 15.50 17.50 19.75 21.75 24.50 MANTELKOSTUUMS 58.50 69.50 TOPPERS EN BLAZERS 21.25 25.— 29.75 33.50 38.50 MANTELS 52.— 69.75 73.— 79.— 89.— REGENMANTELS 39.75 BLOUSES 4.95 JUMPERS 8.50 VESTEN 9.95 ROKKEN 5.90 7.25 9.90 PANTALONS 6.95 9.95 10.75 M 9.90 10.50 16.95 II MODIEUZE KLEDING AANTREKKELIJKE PRIJZEN gevitamineerd is het ideale voedsel voor Uw kat. Bevat alle' noodzakelijk* voedingsstoffen. Naar keuze met vlees en vis Per pak van 275 gram 40 ct Op voorstel van een door hem be> noemde decentralisatiecommissie heelt de Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Leiden de eerste stappen ge zet op de weg naar kerksplitsing. Doch een definitieve kerksplitsing is voor hands nog niet mogelijk daar de delen der gemeente te ongelijksoortig in gees telijke samenstelling en in sociale en maatschappelijke aard zijn, dat losma king der delen verantwoord zou zijn. Volgens statistische gegevens over schreden de kerken op Midden Java reeds einde 1959 de 40.000 leden. Dit be tekende een toename in ledental van bijna 100 pet. in tien jaar tijds. Eind 1949 bedroeg namelijk het totaal aantal leden 21.388, terwijl het einde 1959 ruim 40.000 bedroeg. Het aantal Christelijke scholen in dit ressort bedraagt momen teel 266 met ruim 46.000 leerlingen en bijna 2.000 leerkrachten. Het Zendingscentrum van de Gere formeerde Kerken heeft meegedeeld, dat verwacht mag worden dat in 1961 een bedrag van ongeveer 2 miljoen 850 dui zend gulden voor de zendingsarbeid de zer kerken binnenkomt. De Zuid-Afrikaanse overheid heeft de Zwitserse predikant H. P. Junod ver boden om nog langer als gevangenispre dikant onder d6 Bantoes te arbeiden. Ds. Junod, die dit werk reeds meer dan der tig jaar verrichtte, verklaarde dat sedert de ongeregeldheden te Sharpeville het hem in zijn arbeid van de zijde der autoriteiten steeds moeilijker gemaakt werd, zo mocht hij bijvoorbeeld al geen bezoeken meer afleggen bij ter dood veroordeelde Bantoes. Eenmaal in Zwit serland terug zal deze predikant een taak krijgen aan de in Genève op te richten Universiteit voor opleiding van Afrikaanse leidinggevende krachten. MIDDELBURG Zaterdag 22 juli zal voor de derde keer de In ternationale Ronde van Midden- Zeeland worden verreden. Zo lang zamerhand mag men deze ronde, die in nationale en internationale kringen al een zekere bekendheid heeft verworven, gerust „klassie ker" noemen. Voor de eerste maal zal de rennerskaravaan door het oostelijk gedeelte van Zuid-Beve land trekken, waarbij o.m. het Ka naal door Zuid-Beveland gepas seerd zal moeten worden. De dorpen Yerseke, Kruiningen en Hansweert liggen thans in de route. De lengte van het gehele parcours bedraagt 215 kilometer. Reeds nu hebben 25 ploegen inge schreven, onder welke ,,De Kampioen" uit Haarlem, ,,De Spartaan" uit Den Haag. „Maastricht", „Theo Middel kamp" (Zeeland). Favoriete renners als Kees van Amsterdam (winnaar vo- stel van de kade. Begin 1961 zal men dan ook met het karwei gereed moeten zijn. VLISSINGEN In de buiten haven van Vlissingen zijn verande ringen op til. Er zal een nieuwe betonnen aanlegsteiger worden ge bouwd van 120 meter lengte onge veer vijftig meter van de haven kant. De nieuwe steiger zal be doeld zijn voor de aanleg van de kustvaarders en binnenvaartsche pen. De schetsplannen zijn thans aanbeste dingsklaar, deelde men ons van de zij de van de NV Haven van Vlissingen mee, zodat zeer spoedig tot aanbeste ding kan worden overgegaan. Er is ook haast mee, want het werk zal voltooid moeten zijn voordat volgend jaar begon nen zal worden aan het definitieve her- De aanlegsteiger zal worden gebouwd in het ondiepe gedeelte van de haven, waar de waterstand ongeveer 7,5 meter bedraagt; het voorste deel (uiteraard het diepere) heeft een waterstand van twaalf meter. De steiger, die niet toe gankelijk zal zijn voor auto's, zal aan beide zijden gebruikt kunnen worden. Haar breedte zal omstreeks vier meter bedragen. De steiger verrijst vlak bij de tankinstallatie. Dit werk maakt deel uit van de omvangrijke herstelwerk zaamheden in de haven van Vlissingen, waarvan de installaties en de accommo datie in de Tweede Wereldoorlog, door bombardementen, beschietingen en in undaties, sterk geleden hebben. rige jaar), Emiel Verstraete uit Eede (winnaar 1959), Dick Groeneweg, Henk Nijdam en Gerard Wesseling zullen stellig weer zorgen voor een spannende strijd. Van de buitenlandse afvaardigin gen noemen we een Franse, een Bel gische, een Zwitserse, een Engelse en een Commonwealthploeg. De organisatie berust ook dit jaar weer bij een comité onder voorzitter schap van de heer A. G. Verhulst uit Goes. De wedstrijd wordt verreden on der licentie van de Zeeuwse Wielerclub „Theo Middelkamp". De organisatie ge niet de bescherming van een ere-comi- té waarin o.a. zitting hebben de com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot; de directeur gene raal van de Tour de France, de heer Jacques Goddet uit Parijs, alle bur gemeesters van de gemeenten uit mid den-Zeeland en vele andere autoritei ten. De publiclteitskaravaan zal bestaan uit ruim vijftig publiciteitsauto's. De ze karavaan kan als uniek in Neder land worden bestempeld. Ruim 3000 vierkante meter vloer- of terreinopper vlakte zou er nodig zijn om deze mo biele show onder te brengen. Voor een extra show-element zal zorggedragen worden door ruim honderdvijftig motor rijders in speciaal uniform. Het parcours loopt door de mooiste delen van midden-Zeeland. Practische alle steden en dorpen van Walcheren zijn in de route opgenomen. De kara vaan trekt door streken met grote af wisseling in natuurschoon. Op een fraai parcours in de Goese buitenwijken wordt een interessant wielersportpro gramma afgewerkt. Tijdens dit bijpro gramma zal het publiek regelmatig op de hoogte worden gehouden van de lot gevallen van de renners in de grote ron de. Wereldhulporgaan I.C.C.C. ondergaat uitbreiding De Amerikaanse Raad van Christelij ke Kerken heeft ds. James Shaw be noemd tot directeur van het Internatio nal Christian Relief, een commissie van de Amerikaanse Raad, die nauw samen werkt met de Internationale Raad van Christelijke Kerken. International Chris tian Relief beoogt hulpverlening aan noodgebieden, zo heeft bijvoorbeeld via dit orgaan de I.C.C.C. vele goederen naar Chili verscheept. Tot nu toe werk te deze relief-organisatie op een beschei den basis, de uitgroei van het werk heeft echter de benoeming van een func tionaris in vaste dienst nodig gemaakt. Ds. James Shaw heeft zijn kantoren ge vestigd te Collingswood in New Yersey en één van zijn eerste taken zal zijn om goederen en voedsel te verzamelen voor de Koreaanse Kerken, die wegens hun uittreden uit de Wereldraad van Kerken uitgesloten zijn van hulpverle ning door de Church World Service. Men heeft een verzoek gedaan aan de regering in Washington om toewijzing van surplusgoederen voor hulpverlening op dezelfde basis als World Church Ser vice deze ontvangt. BIERVLIET. Op originele wijze heeft de muziekvereniging Harmonie van Biervliet gisteravond haar nieuwe uni formen in ontvangst genomen van het uniformencomité. De heer F. de Smit, voorzitter van het comité deelde een groot gezelschap o.m. bestaande uit B. en W. en de voltallige raad, in de achterzaal van het hotel De Vriend schap, mede dat door het openen van de tussendeuren, uitzicht gevend op de voorzaal, de nieuwe uniformen officieel zouden zijn overgedragen aan de ver eniging. Op datogenblik schoven de deuren open en speelde het korps rond de dirigent opgesteld, een pittige mars. Vervolgens werden de genodigden in de gelegenheid gesteld de uniformen te bekijken, terwijl de muzikanten in de houding stonden. De voorzitter van de muziekvereniging, de heer H. A. v. d. Vijver richtte hierna het woord tot de aanwezigen. Hij wees erop, dat deze dag een hoogtijdag voor Biervliet is. ,.In 1954 kon de Sint zelfs niet meer ingehaald worden door onze vereniging. BRESKENS De visserijfeesten in Breskens, die 12, 13, 14 en 15 augustus worden gehouden, beloven grootser te worden dan ooit. Dit vertellen de insi ders, en wie zouden het beter kunnen weten. Over het naatje van de kous hopen we onze lezers over twee weken te kunnen inlichten, maar een voorlo pig programma is wellicht nu reeds op ï'n plaats. Maar vooraf nog dit: Het productschap voor vis- en visserijpro ducten heeft toegezegd met een grote demonstratiewagen naar Breskens te komen. Deze trailer, die als showstand is in gericht, zal naast de grote haringhal komen te staan. En dat is geen toeval lige plaats, want de haringhal zelf zal als een soort restaurant worden inge richt waar de bezoekers tegen kostprijs de fijnste visgerechten kunnen „beproe ven". Het programma ziet er verder tame lijk klassiek uit, maar er zijn een paar uitschieters. Zoals gebruikelijk zal bur gemeester Eekhout op 12 augustus met het hijsen van de vlag het startsein geven. Direct daarna wordt de garna- evenmin ontbreken. Naast het grote koningin. De traditionele rondvaart voor bezoekers met de vissersvloot zal evenmin ontbreken. Naasthet grote bloemencorso Cs middags) zullen er ver der skelterwedstrijden worden gehou den en diverse concerten worden gege ven. De hoogtepunten van de dag daar op worden gevormd door het bloemen corso watersportevenementen en een openluchtcabaret waaraan o.m. bekende artisten zullen deelnemen. De veertien de augustus zal men 's avonds kunnen genieten van een z.g. „midzomeravond- rondvaart" met de veerboot. Dit eve nement gaat uit van de plaatselijke v.v.v. De laatste dag (15 augustus) wordt de gepavoiseerde vissersvloot feestelijk binnengehaald. Met muziek voorqp zal de vloot de haven „binnen vallen". De binnenkomst zal extra ge accentueerd worden door saluutschoten. Vervolgens zal een demonstratie zee visserij worden gegeven in de haven. Tevens is er dan een demonstratie van het redden van schipbreukelingen. De ze demonstratie wordt verzorgd door de Kon. Zuid Hollandse Reddingmij, in sa menwerking met de plaatselijke E.H. B.O. De jaarmarkt die 15 augustus wordt gehouden belooft alle voorgaande te overtreffen. De laatste avond wordt naast een teenagerprogramma het gro te vuurwerk aan de haven afgestoken. Sindsdien is door vele acties ons korps weer nieuw leven ingeblazen." Hij zei dat het 120-jarig bestaan van de Harmonie op a.s. zaterdag de aan leiding is geweest voor het uniformen- comtié om na het bijeen brengen van gelden voor de uniformen van de drum band, vorig jaar, nu ook het korps in andere kledij te steken. In vrij korte tijd werd 6300 gulden bij elkaar gebracht. Hij dankte allen die hieraan medewer king hadden verleend. Vervolgens spra ken de burgemeester, de heer A. V. Poeeke, vervaardiger van de uniformen, de heer G. de Krijger, namens de muzi kanten, en het 12-jarig lid van de drum band David Schillen. De twee laatst genoemden brachten de burgerij in het bijzonder dank voor het prachtige ge schenk ter gelegenheid van het 320- jarig bestaan van de vereniging. axel. Zoals wij reeds eerder had den vermeld zal Hr. Ms. Mijnenveger „Axel" van 7 tot 10 juli aanstaande een bezoek brengen aan de gemeente van die naam. Dit bezoek heeft tot doel de reeds bestaande vriendschaps banden tussen de mijnenveger en de gemeente te verstevigen. Hr. Ms. „Axel" zal weer ligplaats kiezen aan de kade van de Compagnie Neerlandaise de l'Azote te Sluiskil. Vrijdagavond om zeven uur zal op het stadhuis een ontvangst plaatsvin den van de officieren, onder-officieren en bemanning van de „Axel", waarna om half acht in „Het Centrum" dqor het Streekcentrum Axel een gezellige avond zal worden gegeven. Zaterdagmiddag om half drie is er op het sportterrein aan de Buitenweg een voetbalwedstrijd tussen een elftal van de bemanning van de „Axel" en een Axels elftal. Naar wij vernemen zullen verschillende leden van de ge meenteraad in het Axelse elftal mee spelen. 's Avonds wordt de bemanning een bustocht door de binnen- en buiten wijken der gemeente aangeboden. Maandag 10 juli wordt dit bezoek van Hr. Ms. „Axel" beëindigd met een vaartocht door het kanaal Terneuzen- Gent met leerlingen van de Chr. La gere Technische School. Deze school heeft, zoals bekend, Hr. Ms. „Axel" geadopteerd. MIDDELBURG. Bij Rijkswater staat werden gistermorgen enige aan bestedingen gehouden. De uitslag van de aanbesteding voor het herprofileren van een gedeelte van de rij ba an verhar ding tussen km 28,2 en 29.060 op rijks weg 18 onder gemeente Zierikzee op Schouwen-Duiveland met bijkomende werken was: 1. Fa. A. W. Wandel, Nieuwerkerk met 156.800; 2. Aanne mingsbedrijf „Schouwen-Duiveland' Zierikzee met 158.000 3. J. en K. T. de Oude, Biervliet met 161.300; 4. D. Rentier, Noordgouwe met 161.300; 5. C.V. v.h. Fa. J. van 't Verlaat en Zoon, Hardinxveld-Giessendam met 162.000; 6. Aannemingsbedrijf „Zeeland" N.V., Middelburg met 164.000. De uitslag wat betrof de aanbesteding voor het verlengen van de oostelijke remstoel ten noorden van de Westsluis in de Westbuitenhaven van Terneuzen was: 1. Aannemingsbedrijf T. A. Swets Bzn„ Hardinxveld-Giessendam met 81.660; 2. N.V. Aannemingsbedrijf v.h. Fa. B. M. van Noordenne en Zonen, Hardinxveld-Giessendam met 82.400; 3. N.V. Van Splunder's Aannemingsmij. Ridderkerk met 82.400; 4. A. van der Hoek, Heenvliet met 82.900; 5. A. van der Straaten Jrs. Aannemingsbedrijf N.V. Hansweert met 85.500; 6. N.V. Visser en Smit's Aannemingsmij. Pa- pendrecht met 86.000; 7. Volker Be ton N.V., Sliedrecht met 89.600. -Door een uniek maatsysteem biedt Pas-Tunette voor èlk figuur de juiste foundation. Vraag daarom uw corsetière om een Pas-Tunette. Pas-Tunette maakt u volkomen zeker van uw figuur. Een verrassend mooie beha met slankmakende maagband. Een beha die u met plezier draagt. Ook na vele malen wassen blijft de uitstekende coupe behouden. Inmooiesanforkatoen f 7.50' In fijne sanfor poplin 7.95 Idem, met voorge vormde cups9.75 UITBREIDINGSPLAN Het Hoofd van.het Gemeen tebestuur van Aagtekerke brengt ter openbare kennis, dat de Gemeenteraad heeft bepaald, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding in onderdelen ten noorden van de Kom der gemeente wordt voorbereid. Aagtekerke, 5 juli 1961. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. Geuze. De SPREEKUREN van te Goes zullen met ingang van 10 juli 1961 GEWIJZIGD worden als volgt: maandag en woensdag 1416 u. St. Joanna dinsdag en vrijdag 1416 u. Gasthuis Oostwal SCHROMPELEN WEG 5' Pijn en jeuk wèg Bloeden houdt op '-De wetenschap heeft thans Ween helende substantie ont-g Ti dekt met de verbazingwek-p 1 kende eigenschap de aam- V. beien eenvoudig te doen weg- 5 S drogen - pijn verdwijnt, bloe- J» £den houdt op. Toegepaste In SPERTI, doet dit weefsel- vernieuwende Blo-Dyne zelfs >2 de meest hardnekkige aam- 5 g beien Ineenschrompelen, zó h' 5 afdoend dat ze thans geen- tt probleem meer zijn. g. 1 Spert! Zalf en Zetpillen 'A $5 SPERTI is zacht en desinfec- ^terend - bevat géén verdo-5 51 vende middelen. Voor veili- g v y ga, rechtstreekse behande- g K' ling van aambeien, SPERTI S Zalf f 3.30, Zetpillen f 4.90. jj Ook Zomer-oanbiedingen in onze Meisjes-afdeling. GOES BAARN WOERDEN >*YL AA R D I N G E N ROOSENDAAL BERGEN OPJ Op alle nog niet in prijs verlaagde artikelen Een luxueuze foundation voor vrouwen, die zichzelf terecht graag verwennen. Dit corset geeft u een maximale be wegingsvrijheid door de royale elastieken, inzetsels. Het dub bele .voorpand voorzien van drie korte „nylon-cover" baleinen, verzekert een ideale figuurcorrectie Bij uitstek geschikt voor de volslanke figuren. Uitgevoerd in zeer sterke, zachtglanzende uni corset-satin. Roestvrije zij- sluiting, veter in de rug. Een fantastisch mooi corset, modieus en degelijk, voor een prettige prijs f 19.50 Alle Pas-Tunette corsetten zijn verkrijgbaar in 3 heupwijdten p*r taillemaat.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6